directeur Diploma-uitreiking op Bedrijfstechnische school Is dit redelijk, NZH? FEEST Promoties Academisch Ziekenhuis Leiden Hulp voor Peru en Roemenië Kermis in de Pieterskerk DOORGEREDEN NA AANRIJDING f 25»,- BOETE gehuwde verpleegkundigen ASTENT VANDAAG VANDAAG MORGEN LEIDSCH DAGBLAD assistenten huish. dienst LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN Oosterkerkstraat 11, Leiden uiiiiiiiiiiiiiiuiiwiiBiiiiinininuniii GEMEENTE LEIDEN DONDERDAG 25 JUNI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 LEIDEN De voorzitter van de commissie voor de Bedrijfstechnische School in Leiden, de heer N. L. M. Jansen, heeft gistermiddag inde Stadsgehoorzaal diploma's uitgereikt Itj 8an geslaagden van het derde leer- 'k jaar en van de parttime-cursus. De prijs van de Kamer van Koophandel ging naar H. J. Verschoor uit Voor schoten. de extra prijs van b. en w. ran Leiden naar G. C. Lantrok uit Leiden. De gediplomeerden zijn: Van de dagschool, afdeling metaal- bewerken: F. H. A. Albers, Katwijk; A. Blokhuizen, Leiden; C. Boot, Lei den; A. Corba, Leiden; E. Cuperus, A. v. Egmond, Voorschoten; J. JEikenboom, Sassenheim; W. v. d. he Geest. Voorschoten; W. C. de Graaf, LEIDEN Het bestuur van de tfdeling Leiden en omstreken van rj net Nederlandsche Roode Kruis heeft 11 naar aanleiding van de natuurramp in Roemenië en Peru besloten te doen wat in het vermogen van de sideling ligt om georganiseerde hulp verlening te steunen. Het heeft over- IIH «enkomstig dit besluit op het be kende (rampen) gironummer 777 ran het hoofdbestuur van het Ne derlandsche Roode Kruis voor Roe menië f 2500 en voor Peru f 2500 over gemaakt. Oegstgeest; J. B. Hemerik, Leiden; J. A. Jonker. Voorhout; H. Kranen burg, Oegstgeest; A. v. Kuyk, Voor schoten; J. A. Labordus, Leiden; R. Louwrier, Leiden: H. v. d. Maat, Zoe- terwoude; J. M. Muilwijk, Noordwijk; J. Nievaart. Leiden; P. G. v. Nood, Leiden; A. J. v. Noort, Leiden; P. L. Noort, Rijnsburg; J. P. de Ruiter, Katwijk; C. Rijsbergen, Leiden; P. v. d. Salm, Stompwijk: B. Schutz, Lei derdorp; L. Steenbergen, Leiden; J. J. Zwaan, Leiden. Afgewezen: 2. Afdeling houtbewerken: B. J. Bar- tels, Rijnsaterwoude; J. v. d. Bos. Voorschoten; J. Brandt, Leiden; C. Cornet, Leiden; W. Dool. Leider dorp; N. v. Dijk, Nieuwe Wetering; C. v. Egmond, Valkenburg; A. Elder- horst, Zoeterwoude; M. v. Es, Leiden; K. v. Eygen, Leiden; J. W. A. Hogen- elst, Noordwijk; J. A. Holt, Voorscho ten; H. A. v. Hulst, Warmond; C. Idsardi, Voorschoten; M. Kijzers- waard, LeidschendamJ. P. v. d. Laan. Ter Aar, S. Moerkamp, Was senaar; R. J. v. Oosten, Leiden; P. Ouwerkerk, Leiden; W. Pierlot, Lei den; R. P. M. Wolters, Leiden; P. M J. v. d. Zalm, Noordwijk. Afgewezen: 1. Afdeling metselen: J. M. l'Amie, Leiden; P. G. Blok, Leiden; J. Jong bloed, Sassenheim: K. M. v. Klave ren, Leiden; J. v. d. Niet. Noordwijk: W. J. Smits. Leiden; H. Wagenaar. Sassenheim; J. P. de Wekker, Lei den. Afgewezen: geen. Afdeling straatmaken: E. A. Duyn- dam, Katwijk; M. Geerlings, Sassen heim; G. C. Lantrok, Leiden; J. de Mey, Leiden; J. H. M. v. d. Nouw- land, Uitgeest: Th. A. M. Oudshoorn Leidschendam; J. Prins. Katwijk; W v. d. Zwan, Leiderdorp Afgewezen: geen. Afdeling schilderen: R. N. Bakker, Leiden; P. J. v. Blijdenstein, Leiden; R. A. M. Hakstege. Warmond; H. Hartevelt, Leiden; W. H. A. Hart man, Leiden: R. v. Ispelen, Leiden; J. C. M. Jansen, Rijpwetering; W Ligtvoet. Leiden; A. P. J. Reniers, Leidschendam H. Verhoeven, Lei den; G. Vink. Leiden: H. Vlugt, War mond. Afgewezen: geen. Van de parttime-cursus, afdeling metaalbewerken: N. Donker, Alphen a/d Rijn; L. Dumas, Leiden; J. Key- zer, Leiden; A. la Lau, Leiden; G P. Leendertse, Leidschendam; H. C. v. Mulligen. Voorschoten; R. V. Pas- schier, Noordwyk; C. v. d. Reyden, Leiden; J. Rietdijk. Woubrugge; F R. R. Turk, Voorhout; J, D. Voets, Hazerswoude; E. v. d. Wees, Leid schendam; P. v. Wieringen, Alphen a d Rijn; M. J. Zwanenburg, Bode graven. Afgewezen: 2. Afdeling houtbewerken: W. Aal- bersberg. Leiden; A. Barends, Lei den; P. Filemon, Leiden. P. W. J Halvemaan, Leiden; R. Hansen, Wassenaar; K. Hoogendorp, Sassen heim; A. M. Hoogervorst, Nieuwveen; W. C. Kortekaas. Voorhout; J. A. v. Voor de invoering van de nieuwe dienstregeling van de NZH op 3 mei Jl. kostte een retourtje Lijsterstraat- Zilverfabriek Voorschoten per bus lijn 46 OegstgeestDen Haag v.v. de somma van fl.25, waarbij men zon der overstappen zijn bestemming be reikte. Na 2 mei werd de dienst beurte lings omgezet in een traject Oegst geestDen Haag resp. Station Leiden —Den Haag vice versa. Wie zich dus per bus 46'vanaf het beginpunt Lei den Station naar Voorschoten wenst te begeven, dient zich eerst voor- het traject LijsterstraatStation te voorzien van een enkele rit-biljet a raison van 50 cents, vervolgens over te stappen op lijn 46 en daarna een retourbiljet Station LeidenZil- verfabriek aan te schaffen tegen de prijs van f 1.10. Treft hij. teruggaan de. een bus 46. die niet verder gaat dan het Leidse Station NS. dan moet deze passagier ter voltooiing van zijn reus. andermaal overstappen en nog maals 50 cents betalen voor het laat ste traject. de Kroft. Leiderdorp; C. J. v. d. Krogt. Leiden: J. v. Leeuwen, Rij- senhout: J. v. Luiing, Woubrugge; H W. Ie Mair. Sassenheim; D Meyvo- gel. Katwijk: H. J Oostdam. War mond; J. Padding, Leiden; R. P. M Pieterse, Leiden; H. Plu. Leiden: B J. Schimmel. Katwijk; M. Smel- tink. Noordwijk; J. Stuart. Leiden: A. H. M. Valentijn. Voorschoten; T F G. Versteege, Noordwijk; A. M. v. Wissen, Voorschoten; C. J. Zonne veld, Voorschoten Afgewezen: 1. Afdeling metselen: N. v. Beek. ScheveningenH. W. v. Dam, Lei den: G. v. Haarlem, Leiden; J. W. v. d Meel. Leiden. P J. Overdek. Leiderdorp: F. J. M. Simts. Leiden; H. N. Steenvoorden. Noordwijk; R L. B. Stijger. Leiden. Afgewezen: 3 Afdeling tegelzetten: H Brugman Leiden; J. B. v. Herwaarde. Haar lem, C. v. d. Linden, Leiden, J. S Wolters. Leiden. Afgewezen: geen Afdeling schilderen: P. l'Ami. Lei den; J. T. M. Hoogenboom. Roelof - arendsveen; R. J Maas Geesteranus. Leiden; A. B. Prins. Leiden; J. J. v. Soest, Leiden; J. W. v. d. Stel, Lei den: C. A M Verduin, Noordwyker- hout: H J Verschoor. Voorschoten Afgewezen. 2 In totaal derhalve 2 x 50 cents plus f 110 is f2.20 met tweemaal over stappen tegen voorheen f 1.25 zonder overstappen. Een dergelijke tariefsverhoging in combinatie met een zodanig vermin derde dienstverlening wil mij absurd voorkomen. Laat de directie van de NZH bij de eerstvolgende dienstrege ling óf de rechtstreekse verbinding OegstgeestDen Haag v.v. in ere herstellen öf een zodanige regeling treffen, dat een retourbiljet Lijster straatVoorschoten v.v recht geeft op overstappen zonder bijbeta ling voor de aansluitende trajecten. Een tariefsverhoging van 85 cents op een dergelijk kort traject is bezwaar lijk in te passen in het streven naar popularisering van „het openbare vervoer" en evenmin naar een stabi lisering van het prijsbeleid J. Brouwer Leiden. In verband met het één of andere lustrum is er volgende week 'n con gres in de Pieterskerk, handelend o.a over milieuverontreiniging. Men, heeft gemeend onze prachtige Pie terskerk hiertoe te moeten opsmuk ken met verkeersborden, touwwerk, enorme ballonnen, bloederige kop pen op staken, levensgrote, tot in de majestueuze gewelven rijkende leu zen, taarten enz. terwijl graven en monumenten van de groten uit on ze geschiedenis, o.a. Boerhaave. zijn gemetamorfoseerd tot kippenrennen Men ageert middels alllerlei leuzen tegen milieuverontreiniging, maar gaat zich tegelijkertijd in deze mo numentale kerk aan de meest grove manier van verontreiniging te bui ten. Men zoekt toenadering tot de Leidenaar, maar treft hem aoor der gelijke smakeloosheden op bru tale wijze in zyn hoogste waarden In ae ai g. lopen jaren heb ik met gro te voldoening velen in deze prachti ge kerk mogen rondleiden. Thans schaam ik mij als Leidenaar en lid van de Hervormde Gemeente zeer. tegenover de velen, die mede in ver band met het pilgrimfathersjaar, on ze stad en deze kerk bezoeken, voor de wijze, waarop wij ons rijke cul tuurbezit beheren. R. J. Spruit Leiden Wie gisteravond in de buurt van het studenten-feest-ghetto rond de Pieterskerk kwam, kon zich. voor zo ver daartoe nog in staat door de rot herrie. wel enige dingen afvragen: O Hebben de organiserende stu- 1 denten werkelijk gedacht het con tact met de burgerij door dit feest te j verbeteren en zo ja, waarom hebben ze hierbij dan géén rekening gehou den met de bewoners van de omge ving en hun kinderen-die-moeten- slapen? Als de studenten hiermee geen i rekening konden of wilden houden.1 hoe kan de overheid dan toestaan i dat er een week lang de bewoners j van deze buurt op schandelijke wijze j lawaai-overlast wordt aangedaan? Zijn de burgers tegen deze aan tasting van hun leefmilieu niet te be- j schermen? Hoe het antwoord op bovenstaan- de vragen ook mag luiden, ik wil hier 1 uitdrukkelijk stellen, dat zowel stu denten als gemeentebestuur hier ge faald hebben en dat voor de komen de dagen een andere oplossing moet komen. B. Oosterman. Leiden. ELEKTRO- MONTEURS Wij zoeken op korte termijn ELEKTRO-MONTEURS, met en kele Jaren praktijk ervaring. Sollicitaties te richten aan de afd. Installatietechniek van de N.V. CIVIELCO Geversstraat 45. Oegstgeest. Postbus 66. Wilt u buiten op de envelop de letters j EMLD zetten. U kunt ons ook bellen voor een| afspraak: 017102 44 41! LEIDEN Een 21-jarige auto bestuurder uit Leiden tilde er niet zo j zwaar aan, dat hij in het Gangetje een verkeerszuil omver had gereden Volgens getuigen was hi; na de aan rijding doorgereden, doch bij de Haagse politierechter zei verdachte, dat hij eerst had gestopt, doch geen reden zag om lang te wachten. Daar meende de rechter wel een re den voor te ontdekken. „Vermoedelijk had u teveel gedronken en wilde een ontmoeting met de politie ver mijden". Verdachte ontkende, dat dit de re den zou zijn geweest, al gaf hy toe iets te heben gedronken. Met 'n snel- LEIDEN Aan de Leidse Uni versiteit i£ gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer A. R. P. Blok te Leiderdorp op een proef schrift getiteld ..Koolhydraten en glad endoplasmatisch reticulum in de levercel van de rat" Promotor was prof. dr. Th. G. van Rijssel. Voor het onderzoek werd subsidie ver leend door het Hippocrates Studio Fonds. Voorts promoveerde de heer N A. van Arkel, assistent van het Mathe matisch Instituut van de universiteit te Erlangen tot doctor in de wiskun de en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „Algebras of Ho- lomorphic functions of N complex variables" Promotor was prof. dr A. C Zaanen, copromotor piof. dr H. Bauer te Erlangen. De heer H. M. J van Galen, rec tor van het Eindhovense Avondcolle ge en leraar Nederlands aan het Van Maerlantlyceum aldaar tot doctor in de letteren op een proefschrift geti teld „De grote bijbelse gedichten van Joan de Haes (1685-1723)", waar bij prof. dr C. A. Zaalberg als pro motor optrad De heer G. G. D. Blokhuis, weten schappelijk medewerker aan het Bio chemisch Laboratorium, promoveerde tot doctor in de wiskunde en de na tuurwetenschappen op 't proefschrift getiteld „Heterogeniteit van mito- chondriën in hersenweefsel in ver band met compartimentalisatie van glutaminezuur en glutamine". Pro motor was prof. dr H. Veldstra Tenslotte promoveerde de heer R. H. C Janssen, wetenschappelijk me dewerker aan de afdeling experimen tele klinische psychologie van de Leidse Universiteit, tot doctor in de sociale wetenschappen op een proef schrift getiteld „Expressie in tekenin gen en abnormaal gdrag". Promotor was prof. dr. A. M. J. Chorus. heid van plm. 60 km kwam ver dachte door de bocht heen, slip te en ramde de verkeerszuil. De of ficier was= van mening, dat verdach te om de feiten heen draaide. Het zou mogelijk zijn geweest om de po litie van het gebeurde op de hoogte te stellen, doch verdachte vond het kennelijk veiliger om er vandoor te gaan. De eis luidde f 100, boete voor de aanrijding, f 150, boete. een week gevangenisstraf en zes maan den intrekking van het rijbewijs voor het doorrijden. Het vonnis werd f 100, en f 150 boete en zes maanden intrekking van het rijbe wijs. Op enkele KLINISCHE AFDELINGEN kunnen geplaatst worden gehuwde Verpleegkundigen. Mogelijkheid tot aanstelling voor gedeel telijke dagtaak, enkele dagen per week of nachtdienst is aanwezig Leeftijd tot 58 jaar. Salaris volledige dagtaak min. f 779,tot max. f 1072,bruto per maand. Telefonische inlichtingen worden verstrekt onder no. 47222 toestel 2702 Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directrice met vermelding van de letters LD Ingenieursbureau voor geïntegreerd bouwen, licenties, speciale bouw methoden. itdeling ADMINISTRATIE vragen wij ZO MOGELIJK een Bt bezit van ULO-diploma en praktijkdiploma chouden (of studerend voor dit laatste °dt,lljloma) een inwerkperiode zal hij zelfstandig de pro- ïstr. itie-administratie gaan verzorgen, t a FTIJD: plm. 21 jaar; militaire dienstplicht ver- 11 of (indien jonger) hiervan vrijgesteld. !f£ut 'w schriftelijke sollicitaties richten aan de per- ief van ons bedrijf. JdB 'onisch kontak is mogelijk: nr. 0171813541 'af* f na 6 uur nr. 01718—16156. In huis geadverteerd verkocht. Plaats uw advertentie in het de grootste krant voor Leiden en omgeving. Ruim 32.000 abonnees. Komt in 6 van de 10 Leidse gezinnen. Bij de Leidsche Onderwijsinstellingen kunnen op korte termijn in haar nieu we vestiging te Leiderdorp enkele geplaatst worden voor het onderhoud van de kantoren. Tevens kan aan het hoofd van deze afdeling een medewerkster geplaatst worden, die zal worden belast met het toezicht. Vereist is ervaring in een soortgelijke functie Geboden wordt: goede verdienste en arbeidsvoor waaiden. Werktijden van 9 0012.00 uur 's morgens of van 5.008.00 uur 's avonds. Aanmelden dagelijks op de afd. Personeelszaken. In september 1969 werd de GROEN'OORDHAL in Lelden officieel geopend. De Groenoordlial is ingericht voor het houden van de wekelijkse veemarkt en voor een veelzijdige sportbeoefening en is door zijn indrukwekkende opper vlakte en zijn outillage bij uitstek geschikt voor grote evenementen Bij deze Groenoordhal vaceert thans de functie van Van de directeur wordt verlangt dat hij alles in het werk stelt om. volledig rekening houdend met de grote belangen, die met de drievoudige bestemming zijn gemoeid, te komen tot een optimale exploitatie van de hal. Om aan dit verlangen te kunnen voldoen zullen gegadigden in overtuigende mate moeten beschikken over het vermogen tot organiseren en coördineren, over goede commerciële en contactuele kwaliteiten en het vermogen moeten hebben om op een Juiste wyze leiding te geven aan technisch en administra tief personeel. Het salaris voor de te benoemen directeur zal worden bepaald op een bedrag liggend tussen f 2260,- en f 2800,- bruto per maand. Een psyohologisoh onderzoek zal deel uitmaken van de selectieprocedure. Uitvoerige, met de hand geschreven sollicitaties worden ingewacht by bur gemeester en wethouders, Stadhuis. Leiden.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9