XJniversiteitie :Sp6l0Il GESLAAGD VOOR EINDEXAMEN VELDBLOEMEN OP LEIDS AKKERTJE Reactie van recensent 30572 PvdA wil open overleg jprof. Van Arkel over onderdeel lustrum universiteit: i ATTENTIE NEGEN STELLINGEN High School koor in Hoogl. kerk Honderdste jongerenmis Broodbezorgers gehuldigd Kaatsen Wedvluchten Mysterie van gevonden baby is opg gelost Chr. Lyceum Dr. Visser "t Hooft St. Agneslyceum Chr. lagere Techn. School Kennis is Macht IIAANDAG 22 JUNI 1970 HÉÏ-2- LEroSCH DAGBLAD (Van één onzer redacteuren) LEIDEN De grote afwezige j het simulatiespel dat op de [tde dag van het universitair jtrumcongres wetenschap en sfi elzijn wordt uitgevoerd, is mi- ister Veringa. En als hij er wel zijn, zou hij er toch niet zijn ant dat is een van de myste- euze kantjes van dit toch al ior Leidse begrippen bij zon- VOfJ je experimentele lustrum. Een in een simulatiespel houdt n.l. net als bij gewoon toneel, dat u4emand zelfzelf mag spelen. get lijken wel raadseltjes, ditmaal t„ gegeven door de Leidse sociaal his- licus prof. dr. D. van Arkel, een l(M d de motoren van het lustrum ]S" cgres en van het spel, dat tot on- nea rrerp zal hebben: het omstreden orontwerp van wet van minister ?inga voor de organisatie van het ilversitair onderwijs. Prof. Van Ar- „We spelen universiteit je langs lijnen die het voorontwerp aan- eft, alsof het al tot werkelijkheid geworden. Daarvoor hebben we de organisatie die bijzonder xiirgvuldig moet zijn een uitgangs- flling gekozen." ie stelling behelst dat de minls- van onderwijs in samenwerking et het bedrijfsleven heeft besloten oprichting van een para-univer- air instituut voor milieuhygiëne, de politiek wordt zoiets op het enblik natuurlijk toegejuicht, maar "*het spel zijn de nodige hindernis- ingebouwd. Want het bedrijfsle- d wil wel meebetalen, maar wil ook resultaten zien. Daarvoor een strikt organisatieschema no- '5 5 waarbij de uitverkoren studen- him uiterste best moeten doen i het project van de grond te kry- d" Van Arkel„In ons spel zijn er eerst te partijen in de universiteit. Een 1 f rtij is integraal voor het project, Ciu a groep is er wel voor, maar wil controle inbouwen op de invloed sepfn het bedrijfsleven, en de derde ;tj is integraal tegen, acht zo'n oject besmet door het bedrijfsle- Kiezen Maar er moet gekozen worden iarin voorziet het draaiboek voor iin vierhonderd deelnemers, die op 1 'l *nsdagmiddag 1 juli van half 2 t 6 uur alle zalen van de Stadsge- Xffzaal zullen bezetten. Als het pro- door de universiteit wordt ver- sda orpen, heeft de minister de kans hearings en andere hulpmiddelen project toch te laten doorgaan. I"' 'ant een bewindsman is niet voor gat te vangen, en heeft de wet- r vast een handje geholpen Maar wat we nu doen is vooruit- pen op de zaak en dat is niet de iJ (doeling. Het zou ook te eenvoudig jn en buiten de waard, in dit geval Ba, rof. Van Arkel, rekenen. Een man te* ie hier met een commissie veel en rekenwerk in heeft zitten is rekening gehouden met be- otingen, met studiejaren, kortom igt et tal van normen die bestrijders H in de minister vanuit het linkse uu udentenmilieu tegen de haren in loet strijken. Er is conflictstof te itiI w in dit uren durende spel, dat Bel mogelijkheden geeft voor een O ffkelyke dramatiek, als het ware pn te voren uit het leven gegrepen. Rollen wisselen De rollen wisselen in het spel ge- c (geld, het maakt verschil of men a geledingen of vakgroepen beslist, g ii tn uitermate turbulent geheel. Prof. van Arkel, bezorgd en genie- d("«nd tegelijk: „Stel je voor, 36 groe- Hi *n mensen in een simultaandiscus- I, Ie." Maar zijn enthousiasme wint et toch als aarzelend wordt tegen- «worpen dat er misschien velen in (Ill it bos van ingewikkeldheden de weg 3,15 R,iit zullen raken. Van Arkel: „Nee, iemand lijdt schipbreuk en boven- ien hebben we een rekencentrum, Is Je niet meer uit de getalletjes an begrotingen en normen komt' Maar daarmee zijn Van Arkel en de zynen er natuurlijk niet. Vierhon derd deelnemers zijn nodig, om de verschillende rollen te vertolken. En t de opzet houdt in dat geen enkele student die theologie studeert ook de theologisch student mag spelen. Er zijn twee stemmingsrondes, een met 4 x 400 kaarten in verschillen de kleuren, en dan voor een tweede stemmingsronde 4000 stembiljetten verdeeld over tien partijen. Op zich zelf niet zulke indrukwekkende ge tallen, maar wel respectabel als men weet dat al die kaartjes in huize Van Arkel door een ijverig meewer- j kende mevrouw Van Arkel worden i gereed gemaakt, want de begroting voor dit lustrumonderdeel bedraagt f 500 en dat is vandaag de dag niet enorm te noemen Stempeldoos ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft bij Dns voor de deur. Of op één mi nuut afstand v. d. Werfstraat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Dries- senstraat)Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie „altijd voor deliger' geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standlng als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er üw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas- lettes. verzilverde geschenk artikelen. brlllant. De beste merken, de ruimste keuze. Juwellei - Horloger v. <L WATER Haarlemmerstraat 181 PROF. VAN ARKEL we spelen universiteit je De organisatoren hebben advies in gewonnen van de Groningse universi teit, waar mensen als dr. P. Bosma van het Polemologisch Instituut er varing hebben opgedaan met dit soort spelen. En de Groningers heb ben het groene sein gegeven. Prof. Van Arkel: „We hebben voor die kaarten ook een speel goeds tem peldoos gekocht, want we wisten niet hoe we dat goedkoper konden klaar maken Zijn enthousiasme wordt nog enigszins afgeremd als hy op telt, wat hij nog zo allemaal nodig heeft: luidsprekers, rolkaartjes voor alle deelnemers, een persdienst met betrouwbare en onbetrouwbare jour nalisten. Nou, het Leidsch Dagblad wil hem op dat laatste front wel hel pen: als je nu toch niet mag spelen die je werkelijk bent En voor belangstellenden in dit gebeuren: Gaat het zien op 1 juli 's middags in de Stadsgehoorzaal, maar bedenk wel, of je wilt of niet je moet meespelen LEIDEN Op het akkertje met éénjarige bloemen in het Leidse Heempark aan de Oegstgeesterweg bloeien nu de veldbloemen, de gele en witte margrieten (ook wel ganze rik genoemd), de felrode papavers, de korenbloemen, de lila-paarse bolde rik, alle kruiden die ln het koren land thuishoren. Helaas zien wij de ze nog maar zelden op de akker, om dat in de landbouw zeer intensieve onkruid bestrijding met chemica liën wordt toegepast. Bij de sloten en vijvertjes bloeien de irissen en zwanebloemen van moeras en sloot kant. Langs de bosranden vindt men het vingerhoedkruid, een gifti ge plant waarvan het gif in de ge neeskunde wordt gebruikt in sommi ge medicijnen voor hartpatiënten. Enkele van deze planten in het Heempark hebben een regelmatig gevormde bloem in de top van de stengel, een zgn. pelorium. Dit komt maar zelden voor. In de bijenwereld is het nu zeer druk. De honingoost wordt nu binnengehaald. Ook de ver meerdering van de volken staat op 't drukke programma van de bijen. De observatiekast heeft gezwermd en jonge koninginnen komen eerstdaags uit. Eén koninginnelarve is door het glas heen bijzonder goed te zien. Ook zij zal zich weldra ontpoppen. Op de foto iLD/Holvast) een hom mel op een margriet. Het is mij gebleken dat mijn re censie van de Hohe Messe bij som mige lezers niet erg in goede aarde is gevallen. Het belangrijkste verwijt is: „U moet er rekening mee hou den, dat het koor uit amateurs be staat". Nu zal elke criticus in prin cipe rekening houden met de al dan niet professionele status van musl- cerenden: -een kinderkoor wordt an ders beoordeeld dan het Toonkunst koor, en dat weer anders dan het koor van de NRU. Maar ook zal de recensent zich afvragen, wat de pre tenties van de uitvoerenden zijn. In dit geval hadden we te maken met een evenement van het Holland Festival. De organisatoren geven jaarlijks een grote som gelds uit om dit festival nationaal en internatio naal in aanzien te brengende grootste dirigenten, de beroemdste solisten worden uitgenodigd voor een optreden. Elke uitvoering in het Hol land Festival zal dus de toets der Internationale kritiek moeten en kunnen doorstaan, en die kritiek is zeer hard. Wanneer een amateur koor in het Holland Festival mag op treden, is dat een grote eer, maar het schept wel verplichtingen. Welnu, de heer Aribo heeft aan de interna tionale weg willen timmeren, de con sequenties zijn voor zijn rekening. Een ander misverstand is, dat er na de Hohe Messe niet geapplaudi- disseerd zou mogen worden, omdat het kerkmuziek is en omdat men in eni óchrijoen 1. De rampen die de wereld bedrei gen zijn: armoede, honger, milieu verontreiniging, overbevolking, oorlog, racisme, dictatuur. 1. Hiervan zijn urgente gevaren voor Nederland: milieuverontreiniging en overbevolking. 8. Voor Nederland bestaat er geen direct of indirect oorlogsge vaar. 4. Allen die nu pleiten voor hogere defensie-uitgaven in Nederland, houden er verkeerde prioriteiten op na. Milieubeheer en geboorten- beperking moeten de absolute voorrang krijgen. 5. Prof. De Jong en allen die hem bijvallen, denken in schema's van 20 a 30 jaar geleden die niet gel dig meer zijn. 6. Deze irreële denkschema's vindt men in alle leeftijdscategorieën. Maar ze zijn typerend voor auto ritair ingestelde mannen van middelbare leeftijd, die bewust of onderbewust last hebben van het feit dat zij ouder worden en van de huidige gezagskrisis. Ze projec teren een „vijand" om hun psy chische structuur te kunnen handhaven. 7. De „preventieve werking" van de NAVO gaat meer en meer de zelfde kant op als het nut van het Nederlandse leger: richting Fabeltjeslancj. 8. Vanaf de politionele acties tot het in brand schieten van de Veluwe de wapenfeiten van het Neder landse leger gedurende de laatste 25 Jaar bestaan uitsluitend in een reeks ongelukken en eeh stuk of jammerlijke politieke blunders. 9 Een gesimplificeerde waarheid heeft meer aanspraak op er kenning dan een waandenkbeeld. D. J. Spinalta Leiden. een kerk nu eenmaal geen response geeft op het gebodene. Ik zou willen beweren, dat een kerk pas een gods dienstige ruimte is, wanneer hij als zodanig gebruikt wordt 'vele kerken worden tevens gebruikt als jeugdcen trum, voor politieke bijeenkomsten enz.). Zelfs tijdens de preek klinkt soms applaus op! Ten tweede: de Hohe Messe. een vrij onsamenhan gende aaneenrijging van stukken mu ziek die oorspronkelijk bij verschil lende gelegenheden gebruikt zijn, kan moeilijk gelijkgesteld worden met een kerkdienst. En zeker in deze tijd gaat het uitsluitend om de muzikale aspecten. De Hohe Messe is en blijft een indrukwekkend stuk muziek, een grootse uitvoering waar dig. R. G. Harms LEIDEN Het telefoonnummer voorlopig alleen bereikbaar op vrijdagmiddag van de bejaarden- booschappendienst van de uit de Oranje Vrijstaat voortgekomen werkgroep Oranje Kruis is verkeerd in de krant gekomen. Het Juiste nummer luidt: 30572- LEIDEN In het kader van het Pilgrim Fathers herdenkingsjaar geeft het Brentwood High School Chorale donderdagavond om 8 uur een concert in de Hooglandse kerk. Dit koor uit Brentwood in de staat New York heeft landelijk erkenning gekregen als zijnde één van de beste koren van de staat New York. Het koor maakt momenteel zijn eer ste internationale toer. Tijdens deze twee weken durende toer zullen Ne derland, Oostenrijk, Duitsland. Zwit serland en Frankrijk worden bezocht. Onder de muzikale leiding van Paul Satzman heeft deze veelzijdige groep tijdens concerten in Brentwood hun gehoor in extase gebracht met nummers van Bach tot Rock and Roll. Voor de concerten in het buitenland heeft de groep een elk wat wils" programma samengesteld van licht populair, volkszang, jazz en klassiek. LEIDEN Zaterdag as. zal de dekenale Jongerenmis Leiden haar honderdste mis in de Hartebrugkerk organiseren. Deze mis die om half acht begint, zal door de eigen mu ziekgroep en de eigen tekstgroep verzorgd worden. De teksten worden ditmaal verzorgd door de tekstgroep van Hanneke Nijssen, die als oele- brant Pater George Kapteijn uitge nodigd heeft. Na deze mis zal er in de Romanuszaal een feest georgani seerd worden, ter gelegenheid van de 100ste jongerenmis en tevens ter afsluiting van het seizoen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Joop van Noort. Haarlemmerstraat 123 Leiden. Ton van Brussel, Zoeterwoudsesingel 86 Leiden en Hans Wagenaar, Steenbak kerslaan 18, Leiderdorp. LEIDEN Bij de Leidse Brood fabriek zijn de Leidenaren G. De- vilee en M. H. Rozier gehuldigd Beiden zyn 25 Jaar in dienst van dit bedrijf als broodbezorger. In toespraken van de directie wer den ze geschetst als goede werkne mers. Van deze zijde kregen ze een envelop met inhoud aangeboden, evenals van de personeelsvereniging. DEN HAAG De leden van de kaatsclubs uit Den Haag, Leiden, Ridderkerk en Rotterdam speelden zaterdag een partij in Den Haag. De uitslag luidde: Klasse A 1. D. Koot- stra Jr. (Ridderkerk). R. de Jong en J. Liszt, iDen Haag) 2. J. Bylsma K. Kamstra en T. Douma. «Rotter dam). Klasse B: H. Veldstra (Lei den), E. Wiersma (Den Haag) en B Bultma «Ridderkerk), 2. J. Bos ma 'Den Haag». J. Zuidma Jr. Lei den) en F. van 8inderen. (Ridder kerk) LEIDEN De Leidse Postduiven- club hield een wedvlucht vanaf Or leans met oude duiven. In concours 116 duiven De eerste vogel werd ge lost om 5.40. Aankomst eerste duif 14.14. De uitslag luidt: G. van Stein 1. 3, 4, H. van Riet 2. W. v. d. Hoogt 5, W. Teske 6, 7. .K v. d. Nieuwen- dijk 8, 10; J. v. Alphen Jr. 9. LEIDEN De promotie van de heer L. J. F. Hermans in Oegstgeest aan de Leidse universiteit tot doc tor ln de wis- en natuurwetenschap pen geschiedde cum laude. Nieuwe raad LEIDEN De Party van de Ar beid, by de verkiezingen met de grootste fractie uit de stembus ge komen. heeft het initiatief geno men tot het byeenroepen van ver tegenwoordigers van alle fracties in de nieuwe gemeenteraad voor een oriënterend en Informatief overleg. Voorgesteld wordt a.s. vrijdagavond voor het eerst byeen te komen en de pers by het over leg uit te nodigen. Dit laatste strookt met de ln de uit nodigingsbrief uitgesproken wens tot openhartigheid, die de PvdA in het overleg ziet als de basis voor de beleidsvoorbereiding, waarmee de bestuurbaarheid van Leiden ge diend zal worden. Als discussiepunten noemt de PvdA de openbaarheid en openheid, de verhouding raad-college, een her. ziening van het reglement van or de. het al of niet aantastbaar zyn van het huidige verzorgingsniveau, een meerjarenvisie en -planning, de indeling van, het aantal en eventueel de bezetting van de wet houdersportefeuilles, een vergader- typstip van de raad. de oommissie- verdeling en een beleidsprogram ma voor de komende Jaren met prioriteiten en investeringsschema. TERNEUZEN (ANP) De Ter- oeuzense gemeentepolitie heeft in samenwerking met de Belgische rijks wacht te Gent het mysterie rond de begraafplaats in Terneuzen gevonden baby opgelost. Het gevonden meisje is de op 12 maart jl. geboren Ges- syka L. De moeder, de 20-jarige Francaise J. T. werd zaterdagavond in Duinkerken gearresteerd. De ge meentepolitie van Terneuzen kreeg een spoor in handen toen een inwo ner van Terneuzen meldde dat hij donderdagmiddag een Belgisch ..le lijk eendje" had zien stoppen waar uit een vrouw cftapte met een baby op de arm. De korpschef van de Terneuaense gemeentepolitie E. Hubregtse verzocht daarop zyn collega van de rijkswacht te Gent een persconferentie te beleg gen. Toen zaterdag een bericht over de vondeling in vele Belgische kran ten verscheen meldde de bestuurster van de „lelijke eend" zich by de po litie be Berchem bij Antwerpen, zy verklaarde dat zy donderdag de vrouw met de baby naar Terneuzen nad gebracht en dat deze daar was uitgestapt met de mededeling dat zy het kindje by pleegouders zou brengen. De gearresteerde Francaise legde een bekentenis af en verklaarde on der meer dat haar dochtertje sedert 16 april J.l. in een crèche Tebors- beek by Antwerpen verbleef. Twee zusters van deze inrichting herken den aan een hun getoonde foto het babytje. Vandaag zou de vrouw door de Temeuzense korpschef en een van z'n rechercheurs te Duin kerken worden verhoord. LEIDEN Aan het Chr. Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft te Lelden slaagden voor het eindexamen M.S.v.M. de volgende kandidaten: Anneke van Ameyen, Leiden: Adri Bakker. Leiderdorp; Ine Berends. Leiden; Thelma Breedveld, Leiden: Tine de Bruin. Valkenburg; Anja van Gaaien, Alphen aan den Ryn; Annemarie Gietema. Voorschoten: Margriet Haasbroek, Noordwijk; Joke Hoogerdyk. Alphen aan den Ryn: Mary van der Hoogt, Leiden; Anita Lamme, Leiden; Ida van der Louw. Alphen aan den Ryn, Annemarie van der Meulen, Lelden; Marlies Planje, Voorschoten; Marianne Prast, Leiden; Hetty de Ru, Leiden; Ar ja Ruygrok, Leiden; Joke Vos. Katwyk aan den Ryn; Hannie Wey- mar. Voorschoten; Marian Winkel man, Alphen aan den Ryn; Ine Witké, Leiderdorp. De examens du ren voort. Voor het eindexamen h.b.s.-b slaagden de volgende kandidaten: Karei van der Bent. Voorhout; Gerrie de Boer. Katwyk aan Zee; Henk Brussee, Rynsburg; Peter van den Eynden, Katwyk aan Zee; Christa Jansen, Nleuw-Vennep; Jan Jong, Lelden; Gertrude Kottier. De Kaag; Gys van der Marei, Katwyk aan Zee; Gert van der Mey, Ryns burg; Danny de Mooy, Voorhout; Jeannet Passchier. Noordwyk; Nico Pool, Leiden; Peter Schoneveld, Noordwyk; Tom Sleeboom. Noord wyk aan Zee; Bert Slootweg, Li&se; Kees de Vreugd, Katwyk aan Zee; Tom Wilbrink, Sassenheim; Kees van der Wiel, Wassenaar; Herman de Boer, Oegstgeest; Jan Bregman, Oegstgeest. De examens duren voort. Aan de scholengemeenschap St. Agnes lyceum slaagden voor het eindexamen gymnasium A: Margreet Ahsmann. Leiden; Agnes van Brussel, Oegst geest; José Bruynen. Bodegraven; Mieke Kluivers. Leiden; Anki van der Meer, Voorschoten; Ciska Mod derman, Leiden; Annemiep Oltheten, Leiden; Beatrye Staats, Leiden; Rita Vermeer, Alphen aan den Ryn; An- nechien Vink, Noordwyk. gymnasium B. Jeanne Bruggeling. Alphen aan den Ryn; Karin Fris sen, Oegstgeest; Els Josemans, Oegstgeest; Jacqueline Juffermans, Leiden; Noor van Sand voord, Leiden; Anneke Tempelaars, Voorschoten Trees VerkleU, Sassenheim; Maus de Vrind, Leiden. In de afdeling metaalbewerken van de Chr. Lagere Technische School in Leiden is het diploma be haald door: Theo de Beer, Sjaak Brandt. André Cornet. Ko Dernee, Michel de Groot, Loek Kirch, Bert de Mey. Piet Mie- remet, Bert Niev eiste in, André Pracht. Hans Rodenburg, Vlc Toers Byns, Hans Vreeswyk, Peter de Wit. Jan Zitman, allen ba Leiden. Aad Rhijnsburger te Oegstgeest; Peter v. d. Velden, te Katwyk; Bert. Verdoe6. Lisse; Cor van Delft, Rynsburg; Arend van Duyn, Jan Kuyper, Hans Muilwyk, Fred Rey, Joop Scheffer. Henk de Wit, Sjaak Wyntjee, allen te Sassenheim; Bert de Heus. Klaas Rovers, Jaap de Vries. Ron Wiersma, te Valkenburg; Jan Horsman. Bert Niesthoven, Simon Tijsma, allen te Voorschoten; Oen An dries. Voor burg; Ben Christen. Cor Heykoop, Warmond; Kees Meel. Gert Werk hoven. Wassenaar. Met 2 kandidaten wordt het examen voortgezet. Afdeling timmeren: Adri Hoek, Dick Lepelaar. Jan van Lefjden. Pe ter Witsenburg, allen te Leiden: Piet Vis, Ad Spek. Leiderdorp; Piet Groen Katwyk; Jan van Egmond, Ryns burg; Johnny Kaptein. Dirk-Jan Vink, Jaap de Vreugd. Sassenheim; Jaap van der Hom. Kees lm thorn. Valkenburg; John Kriek, Voorscho ten; Peter van der Voort, Nico van Leeuwen, Warmond; Peter Verheyen, Wassenaar. Afdeling stukadoren: Theo Boot, Elie Souhoka. Jan Spies, Sjaak Stok- kel, Koos Zuidyk te Leiden; Kees de Ruiter, André van Tol, Leiderdorp; Adrie Rasenberg, Katwyk. Afdeling brood-banketbakken: Tom van den Bogaard, Tom Boter- mans, Ben van Du uren. Piet van Galen, Sjaak Heymans, Joop de Jong, Rudy van Keipema, Siem Kloos. Peter van Kooperen, allen te Leiden; Hans den Frankrijker, Ha- zerswoude; Huig van der Bent. Jo- han Bosch, Karei van Duyn, te Kat wyk; Bert Tersteeg. Noorden; Gert Wesseling. Noordwyk aan Zee; Leo van Tilburg, Adri van der Valk, Rynsburg; Peter van Iteraon, Leo van Vliet. Sassenheim; Gys Grave- kamp. Valkenburg; Leendert Zwaan, Voorschoten; Carel Faas, Ron de Groot, Zoeterwoude. Met 5 kandida ten wordt het examen voortgezet. Afdeling elektrotechniekKees Banning. Paul v. d. Berg. Joop Cor net, Nico v. d. Ent, Tjerk Trippen- zee, Leo Houweling, Ben v. d. Steen, Jan van Tongeren, allen te Leiden; Hans Doggen, Jan van der Leek. Piet Plomp. Aldelbert Ruygers, Lei derdorp; Chris Kwakernaat. Jaap Ploeg. Rudy Sloos. Louis Wij man. Katwyk, Floor Baalbergen, Kees van Rooyen, Noordwyk; Huub van Gin- hoven, Ben Schaap. Lisse; Herman Rimmelzwaan, Leidschend&mHans van Sprang. Oegstgeest; Peter Her- ruer. Peter Honders, Cor Kooistra, Rudi Rozet, Albert Vink. Sassen heim; Goos Bol. Valkenburg; Rlen Bosman. Ab de Bruin, Cor van Eeden. Dick Nagelkerke, Voorscho ten; Eric Harm sen. Thommy Kik, Hans Noor, Hans Vogelaar. Wasse naar; Siem Jonker, Zoeterwoude. Met 2 kandidaten wordt het examen voortgezet. Afdeling autoherstellenFrans van Kelmpema, Joop Krabbe, Henny Larrewyn. Albert Mostert, Jan Roos. Jan v. d. Stoep, allen te Leiden; David van Oudshoorn, Leiderdorp; Huib de Best, Kees de Best, Jan van Duyn, Wim Guyt, Dick van Leeu wen. Jaap van der Plas. Katwyk; Dick van den Abeele. Sassenheim A drie van Berkel, Waddinxveen. Gert Meel, Wassenaar. Aan de middelbare handelsavond school „Kennta is maobl" In Lelden slaagden voor het ryksdlploma 5-ja rige cursus: J. Azier. R. N. v. Doorn, meJ.E. P. M. den Engelsman, J. M. Lut, T. Luurssen, F. Ver does; ryksdlploma 3-Jarige cursus; mej. C. G. Bins, mej. Ch. Bouma, P.J. Doe- ven, B. J. Groen (met lof). J de Groot, mej. J. C. van Hulst, mej. M. G. J. Koeleman, R. van Loon, C M. Nleva&rt, J. Onrust, mej. H. A. van der Plas, mej. J. Ravensbergen, L. J. Reedyk, J. A. van Ryn (met lof), J. Schenkeveld. D. A. Smit, W Stavleu, H. J. Vegt, mej. C. S. de Vink, mej. W. B. de Vink. N. J. F M. Vol water, H. J. van der Woerd, mej. W. A. Woud a Nederlandse handelscorrespondentie: mej. E. van Beelen, mej. J. van Bee- len, R. P. Koet, P. Onderwater. R. A. C. van Vliet; Engelse handelscorrespondentie; mej. E. van Beelen, P. Onderwater (met lof), mej. G. C. M. Reizevoort, R. A. C. van Vliet; Duitse handelscorrespondentie: mej. A. T. P. Duivenvoorde, R. A. C. van Vliet; Stenografie: mej. O. I. M. Bavelaar, mej. M. P. Geerllngs "met lof), mej. J. M. de Gunst, mej. L. G. J Kok, mej. H. Koren "met lof), mej. M. D. Kralt, mej. W. M. M. van Noort, mej. H. J. M. Pouw. mej. I. M. Stolk; Machineschryven (blindtypen 10- vlngersysteemJ. M. van Ryn; Machineschryven blindtypen 10- vingersysteem met vaardigheid)mej. J. van der Berg (met lof», mej. I. H. Doove, mevr. J. C. Ippel-Ruis. mej. M. Link "met lof), A. de Mooy, mej. N. J. Onderwater (met lof), mej. H. Stokkermans, mej. W. Stolk. mej. A. A. M. Terbarts (met lof), mej. H. E. W. van Vu uren.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3