ngeland haalt edewerking van Leon met Machin Koerstips leqET NIET MEER, TESKE WEL Sijbrands wint opnieuw Monod de Froideville gaf Kallenberg weinig kans nstreden strafschop beslist de ijd tegen geprikkelde Tsjechen Alleen Wery heeft nog niet getekend mm d« gehele werew.1 Brox: „Wii praten met meer met hem"* Bobby Charlton De Groot en Désar in studententeam van Wright Service van Roomburger onbespeelbaar p 12 JUNI 1970 PAGINA 23 lEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DALAJARA (ANP) In Leon zal zondag de finale t vorige wereldkampioenschap worden herhaald. Door erwinmng van 1-0 op Tsjecho-Slowakije bereikte Enge- a zijn slechtste wedstrijd van het toernooi in Guadala- p kwartfinale, waarin de ploeg West Duitsland ontmoet, nd had aan een gelijkspel genoeg om kwartfinalist te .Tsjecho Slowakije streed niet meer voor de eigen kans. lechts voor die van Roemenië. Dat uitgangspunt heeft mpel gedrukt op het begin van de wedstrijd, waarin de Den Engelsen probeerden met ruime, maar onnauw- opgezette aanvallen een doelpunt te forceren en daar- weg naar de volgende ronde praktisch veilig te stelen. ALKMAAR. 13 JUNI - 5 UUR Leidse Kaasprijs. lste afd.: Happy Day, Habanera. Iwan H. Hopman - Leid** Kaasprijs, 2de afd.: Hinde. Honnëtte. Honda DW. Heliotroop R - Broodkaasprijs: Ixkit. Island Queen. Grappenmaker. Herlita. V - De Gou den Edammerprys: Flying Lady Goudplevier S. Erica. Fontanes - Criterium der Amateurryders II: Hanny. Hannlbai. Goede Vrijdag. Heldin - Chedderprjjs: Flying Victo ria, Gold Westlandia, Dora Harves ter D, Binky - Goudse Kaasprijs: Fair Dale, Evedine. Eddy Signal. Faxila J - Kernhemmerkaasprijs- Herman. Goudvos. Fnsco H. Eros Kinley - Boeren kaasprijs: Interest Hilma, Hilda Z. Guit. Dd heeft Leon gehaald it zonder medewerking van chter Machin (Fr), die ab et was opgewassen tegen de warmee beide ploegen el- lijf gingen. Enkele minuten Dst stuitte Kuna Colin Bell. in het Tsjechoslowaakse pgebied was doorgedrongen. ielers kwamen ten val en ll)k daarna raakte Kuna de de hand. Van opzettelijk on nauwelijks sprake zijn maar toch gaf Machin een Debutant Allan Clarke buitenkans met een tref- etatervoet. Terwijl Ivo Vik- op de linkerhoek schoof oal laag in de rechterhoek, larko. de Tsjechische coach strafschop: „In het inter- voetbal heb ik misschien derd scheidsrechters leren maar ik zou er niet één nemen, die voor zo iets een p geeft". Geprikkeld ld heeft het moeilijk gehad SJechen. die geprikkeld door hardeverweer van de En- d het voor hen in feite on- duel een prestigeslag aken, waarin zij ook wilden hardheid weinig voor sen onder te doen. De we ioenen. toch al niet po- Guadalajara. verspeelden ste restje „goodwill" door we voetbal en stonden be en de Tsjechen ook tegen - DO toeschouwers, die hun e volledig aan de reeds uit- Ide ploeg hadden gegeven. had het verschrikkelijk met zichzelf. In de achter- ad Alf Ramsy weer een geruimd voor Jack Charl- zijn aanwezigheid voorna- ewees door keihard in te tanneer de voorhoede van hische lichtgewichten ln 'f,iB 'ViJ zijn buurt kwam Op het midden veld was Bell veel minder overtui- gens dan Ball in de vorige wedstrij den en Clarke en Astle overtuigden als aanvallers veel minder dan Lee en Hurst. In het hart van de Britse defensie was Jack Charlton een zwakke scha- ke en dat veroorzaakte een onrust in de ploeg die zich uit die achter ste rfj naar voren voortplantte. Coo per en Newton speelden veel minder offensief dan in de eerste twee wed strijden en niet alleen omdat Enee- land aan een gelijkspel genoeg had naar omdat hun aanwezigheid in de buurt van Charlton vaak drin gend nodig was. De Engelse achter hoede kreeg geen vat op de voort durend van plaats verwisselende Tsjechische aanvallers. Bovendien drukte de extra last van de steeds mee oprukkende verdedigers Dobias en Hagara. die op het middenveld te weinig afgestopt werden, zwaar op de Engelse verdediging Banks Temidden van dit ongeorganiseer de elftal bleef in feit alleen Gordon Banks zichzelf. De Engelse doelman werd in weerwil van de talrijke Tsjechische aanvallen, zelden seri eus op de proef gesteld omdat de vuurkracht van de Slowaken (Ada- mec. Petras, Jokel) ver bij hun andere kwaliteiten achterbleef. Niet temin toonde Banks door uitstekend getimed ingrijpen opnieuw in ieder geval de beste doelman van Enge land, zo niet van te zyn. Maar zelfs Banks ontkwam niet aan de verlamming die de ge hele Engelse ploeg lang in zyn greep had en acht minuten voor tyd maak te hij voor zijn doen een onbegrij pelijke fout. Na een ver schot van Dobias liet hij de bal door ziin han den glippen en had daarna alle ge luk va nde wereld dat het leer van de lat terugsprong. Een half uur lang verplaatste het. spel zich van doel tot doel, waarbij Kuna, Hagara en Dobias duidelijk meer lijn in de Tsjechische acties brachten dan de Engelse midden velders. Engeland deed weinig meer dan de ballen hoog in de doelmond plaatsen, hopend op de kopkracht van Clarke en Astle. Het was een misrekening, want in het centrum waren Migas en Hrivnak zeker zo kopvast. Na dertig minuten ging Bon- by Moore zich met de aanval be moeien. maar ook Engelands beste verdediger kon zyn voorhoede niet meer kracht geven Engeland vocht tegen zichzelf en leek na de eerste helft niet erg kansryk in die strijd. Zwaar Tot het geluk zich aan de zijde van de Engelsen plaatste door de over dreven zware 6traf die Machin in óe vierde minuut van de tweede helft uitsprak. Na bijna vyftig mi nuten kreeg voor het eerst een En- stemming nog luider. De wilde vuurpijlen, die aan beide kanten als schoten op doel waren bedoeld boden de toeschouwers de gelegenheid zich te revancheren voor de slechte show die werd opgevoerd. Drie ballen ver dwenen in de tribunes, niet een kwam terug. Engeland. in Guadala jara eraan gewend uitgejoeld te wor den nam. gedragen door zijn grote routine, de stryd in het laatste kwar tier van de wedstrijd weer in handen en met kort en vooral tijdrovend sa menspel werd het felle verzet- van de Tsjechen gebroken. De Tsje chische spelers voelden zich geno men en probeerden driest de combi naties van de Britten, waarbij bal bezit het enige oogmerk was. te door kruisen. Dobias ging daarbij veel te ver en werd ingeboekt na een zeer onprettige overtreding tegen Collin Ball. Alf Ramsey bleek niet erg geluk kig te zyn met de prestatie van zijn elftal. „Vanzelfsprekend ben je na tuurlijk alleen maar tevreden na een werkelijk goede verrichting. Wij hebben vaak stukken beter gespeeld en niet kunnen winnen". Over de Nog een aktie van doelman Ivo Viktor. Hier ontneemt hij Al lan Clarke de bal. Vaclav Migas (tweede van rechtshoudt waak zaam een oogje in het zeil. strafschop: „Als ik het goed heb ge zien, haalde de Tsjechische speler, nadat hij was gevallen, de bal dui delijk met de hand naar zich toe en onttrok hem aan het spel. Dat is na tuurlijk een zuivere strafschop". ïlman van Enge- TA WJ" Banks ontkwam JL ROTTERDAM <GPD> Laatste „marktberichten" van Feljenoord: Van Hanegem en Jansen tekenden een nieuw contract. Van de topspe- lers heeft nu alleen Henk Werv nog niet getekend. Manager Guus Brox: „Wij praten niet meer met hem. We- ry weet wat hij krijgen kan. Hy ac cepteert het of niet". Bij Feijenoord kregen Bram Geil- man de van Excelsior terugge haalde doelman en „vaste reser ve" Joop van Daele een fullprof-con- tract aangeboden, dat gretig werd geaccepteerd. Wat Jan Boskamp betreft, hij komt in elk geval terug naar Feijenoord. Guus Brox: „Wij eisen hem dom weg terug. Of er nu „maren" zijn gelsman een vrije schietkans en die ,-.w l mogelijkheid gebruikte Clarke vlek- 6V6Ilclciri TCCOrCI Hij van zyn kant. doet er niet toe komt Punt uit". De Arnhemse eerste divisieclub Vitesse heeft de eerste aankoop ge daan De 29-jarige Bennie Werts. middenveldspeler van de Nijmeegse eredivisieclub NEC. tekende gister middag een contract, dat hem een jaar aan Vitesse bindt. Morgen valt de beslissing over een eventuele transfer van de AJax-doelman Gert Bals naar Vitesse. Chris Dekker is van AZ'67 over gegaan naar NEC uit Nijmegen. Het transferbedrag bedraagt 200.000 gul den. LEIDEN Ruud de Groot en Ge rard Désar 'beiden UVS> zyn geko zen in het Nederlands studententeam. dat deelneemt aan de eindronden van het toernooi om de Europese ti tel. De wedstryden zullen in het Joe goslavische plaatsje Skolpje worden gehouden. De Nederlandse ploeg ver- (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Jan Leget zal niet meer „actief' afscheid ne men als amateur-international. De 28-jarige aanvoerder van UVS. die na de eindronden van het toernooi om de Europese beker voor amateur-landen teams in Italië een streep onder zi.in carrière wilde zetten, maar die plannen toen door een oude dijbeenblessure zag worden doorkruist, heeft zelf besloten om af te zien van een af- scheidswedstryd. Hij had daar toe in de semi-interland tegen Saarland, op donderdag 25 juni in Papendrecht de gelegenheid kunnen krygen. Bondscoach Siem Plooyer. by afwezigheid van trainer coach Arie de Vroet «vakantie» met elf tal begeleider mr. G. Ph. Brokx samensteller van het team: „Ik weet op het ogenblik eigenlijk niets van Leget af. Ik moet nog contact met hem op nemen. Ik heb gehoord dat hij niet helemaal fit is. Ik weet ook niet of hy sinds Italië nog iets gedaan heeft. Als hij hele maal in orde is. stel ik hem graag op. Maar als dat niet het geval is dan speelt Jan zélf lie ver niet. Zo goed ken ik hem wel UVS' wedstrijdsecretaris Schreuder „Wij hebben Jan ook niet meer opgesteld voor de wedstrijden, die we de laatste weken nog hebben gespeeld. Hü wil zyn blessure volledig la ten genezen. Om er straks weer tegenaan te kunnen gaan. Want dat is hij toch wel van plan." Met het bedanken voor een eventuele laatste uitnodiging heeft Jan Leget gekozen voor een „stil afscheid." Een af scheid. dat de Leidenaar zich toch wel anders had voorge steld. In Italië immers, waar de Oranje-amateurs na een slo pend conflict met de zaterdag - sectie waarin ook Leget mét reisgenoot Jaap van Kesteren maar vooral Gert-Jan Hoek een belangrijke rol vertolkte doorstootten naar de Europese top. daar had de UVS'er het hoogtepunt van zyn carrière willen beleven. Leget toen zelf: ..Ik vond dit wel een fijne afsluiting. Ik heb het vanwege m'n werk steeds drukker gekregen. Ik kan niet meer zoveel tijd voor voetballen Jan Leget (28) stil afscheid? vrijmaken als vroeger Italië zag ik als een mooie finish." Maar de hinder, die hy onder vond van zijn vroegere dij beenblessure, speelde hem da nig parten. Zelfs de .meegereis de dr. De Jongste slaagde er niet in de blessure van de Lei denaar (ook niet voor tijdelijk) te onderdrukken. Een feit, dat ook trainer Arie de Vroet voor grote problemen stelde. De Vroet toen: „Jan is een speler, die tydens een wed strijd rust uitstraalt. Hij laat zich op het middenveld nooit intimideren." En verder zijn oudste speler in zijn selectie- ploeg karakteriserend„Jan trekt de jongens door de moei lijke periodes heen. Wat dat be treft is hij nauwelyks te ver vangen Toch zal in het zondag-ama teurteam, dat in Papendrecht tegen Saarland uitkomt twee dagen eerder speelt in 's-Gra- venzande het zaterdag-elftal te gen de Saarlanders een spe ler van UVS uitkomen: secre taris Wim Polane heeft gisteren een uitnodiging voor Sjoerd Teske ontvangen Ook in de vriendschappelyke wedstrijd te gen het Deventer elftal, op vrij dag 19 juni ter gelegenheid van de opening van de Hanze Spe len, zal Teske worden opge steld. Plooyer over de huidige stand van zaken met de selectie: „De groep voor de interland tegen Saarland is nog niet volledig geformeerd. Wel hebben reeds enkele spelers een uitnodiging gekregen, onder wie Sjoerd Teske van UVS Maar er vol gen nog besprekingen en enkele oef en wedstryden waarna de groep definitief wordt samenge steld. En het is best mogelyk dat er dan, behalve Teske. ook nog enkele andere Leidse spelers worden uitgenodigd." 1 een corner is, traditiege- Jack Charlton mee naar lekomen. Maar de zioakke j ie Britse verdediging zal de Tsjechische doelman 9een kans krijgen. keloo6. Het doelpunt maakte wel de po- i sitie, maar zeker niet het spel van Engeland sterker. Ramsev haalde Astle en Bobby Charlton uit de ploeg, maar met Ball en Osgood ging het geen haar beter. Pollak en Kuna hielpen de Tsjechen over het dode punt van de strafschop heen en het publiek vuurde zijn favorie ten hartstochtelyk aan. Engeland wilde echter zijn voor sprong niet uit handen geven en ver weerde zich onverzettelijk. Stevig, fors, hard en soms veel te hard. De Tsjechen raakten er door geïrriteerd en gingen met gelijke munt terug betalen. Capkovic hield er halverwege de tweede helft een blessure aan over. Mullery wilde in een duel niet op zij gaan en Capkovic deed het ook niet. Mullery doorstond de schok het best. Capkovic moest worden vervangen. Door Jokl. De linksbui ten begon goed. maar nadat Banks zijn eerste poging had geneutrali seerd, slonk het zelfvertrouwen van Jokl en daarmee tegeiykertyd het ritme van de ploeg. Verslagen De Britten konden zich uit de druk loswerken en ging het spel, dat toch al niet zo snel was, nog verder ver tragen. Het publiek uitte zyn oint- MEXICO (ANP) De 31-Ja- rige Engelse voetballer Bobby Charlton heeft gisteravond in de wedstryd voor het wereld kampioenschap tegen Tsjecho- Slowakye Billy Wrights record van 105 „oaps" (meespelen in officiële interlandwedstryden) geëvenaard. Het commentaar van Wright, ex-aanvoerder van Wolver hampton Wanderers en van het Engelse elftal, op deze gebeur tenis: „Toen ik in 1959 myn voetbalschoenen aan de wilgen hing. dacht ik dat myn record nooit zou worden gebroken. Maar de laatste drie jaar heb ik zitten wachten tot Bobby het zou breken. Ik ben overigens blij dat het Bobby Charlton be treft, want voetballers met zyn capaciteiten en instelling te genover het spel groeien niet aan de bomen. Die tref Je maar eens in Je leven. Daarom ben ik blij dat juist hy m'n record zal breken De Mexicaanse sportjourna listen hebben Bobby Charlton onderschelden met hun medail le voor de beste sportman van het Jaar. LEIDEN ..De service van Jean was onbespeelbaar van daag" zei Lodewijk Kallenberg. Unicums sterke no. 2. En inder daad. de Roomburgse hardhitter ..had" het gisteren weer eens. Regelmatig sloeg hij zijn eerste service in en wat dat zeggen wil weet men in de Leidse tennisgemeenschap zo langzaam aan wel. Lodewijk Kallenberg was al blij als hij de return op zo'n service over het net kon krijgen Daar wachtte dan in allen gemoede Jean Monod de Froideville voor de afmaak. Het gaat, of Je nu verliest of niet. tegen Dick Bouman altijd goed". Dick Bouman won. dit voor de statistici, met 63, 61. Naaldscherp MONACO (ANP) In de vierde ronde van de Challenge Mondial 1970 kwam de Nederlandse dem- kampioen Sy brands wederom tot winst. Hy versloeg de Zwitser Ca- zemir in een ingewikkelde flankspel- party, waarby de Helveet een voor post in het vyandelyke centrum had geplaatst. Na een omsingelingstak- tiek van Sybrands ontstond een ui terst lastig spelgenre, waarin de Zwitserse kampioen verrast werd door een listige damcombinatie. Wel moest Sybrands het resterende eind spel scherp afspelen om de vierde overwinning in successie tot een feit te maken. De uitslagen luiden: Vierde ronde: Ramcharam (Sur)Slaty (Bel.) 11 Saletnik (It.) Koeperman «Rus.) 02. Cazemir <Zwit.) 8ybrands (Ned.) 02. Agliardi (Mon.i Hi- sard <Fr.) 02. Vyfde ronde: Sal by—Agliardi 20: KoepermanRamohar&n 20; Gantwarg Saletnik 20. Hisard Cazemir 20. Sybrands was vrij. De stand: 1. Sybrands 8 punten uit 4 partyen, 2. Hisard 8/5, 3. Koe perman 7/4 4. Gantwarg 5/4 5. Sla- by 5/5 6. Cazemir 3/4 7. Saletnik en I Ramcharan 2/5 Agliardi 0/4. Een afmaak die door zyn surplus aan vaart geen plaatsing meer be hoefde. Toch hield Kallenberg moedig vol tegen het geweld waarmee hij werd geconfronteerd. Als de dave rende services, de knallende smashes en niet te vergeten de zwiepende top-spm-forehands van de stoere Roomburger even aan precisie tekort kwamen liep de taaie Unicum-vecht jas op de ballen en mikte die half hoog zyn specialiteit buiten bereik van de toch moeilijk te pas seren Mond de Froideville. Uitein delijk echter won de vaart het. dit maal tenminste, van de plaatsing: 64. 75 voor Jean Monod de Froi deville. In de kwart-finale krijgt hy nu te maken met Jan de Groot, de in de Noordwykse S.V al enige Jaren met succes optredende Katwyker. Dat be tekent voor Monod de Froideville een kans op revanche voor de vorig jaar in de districtskampioenschappen ge leden nederlaag. Er kan een inte ressante strijd worden verwacht wan neer deze tegenpolen op het gravel elkaar vanavond treffen. Jan de Groot zal er vermoedelyk ales twin gelegen zyn de finale tegen Hans Keizer, waarmee hy voor zijn over gang naar de Noordwykse S.V. sa men ln de Katwijkse T.V. (wie zegt dat de tennissers in het district Lei den zo honkvast zyn?) samen in een team speelde, te bereiken. En eventueel te winnen tergrond daarvan? In de eerste pro motiewedstrijd van de Noordwijkse S.V. tegen Daisy won Blommendaal pn verloor Jan de Groot. Overigens na knappe tegenstand tegen Jan Mulder. Blommendaal is gewipt door Kees Koole en de mogelijkheid is er dus nu voor de Groot om het even wicht in de reputatie te herstellen. De finale tegen Hans Keizer is daar voor voldoende, beter nog zou het zijn die finale te winnen. Dan zal de hindernis Jean Monod de Froide ville moeten worden genomen De twee andere Roomburgers die in de districtskampioenschappen acte de presence gaven. Jaap Temminck en Dick Bouman. zijn eveneens :n de kwart-finales beland Dick Bou man won gisteren in zijn bekende soepele styi van Heegers De zwakke stee in het toch technisch zo fyn af gestemde spel van Roomburgs no. 2 is dat iedere tegenstander, die hy tegenover zich krijgt, helemaal n ..rijn spel komt". Jean Monod de Froideville zei het gisteren zo tref fend „Als Je tegen Dick speelt met die mooie backhands langs de hjn die hy zo graag slaat dan geneer Je Je er eigenlijk een beetje voor dat Jezelf bv. om je backhand heenloopt. Dan voel je Je als het ware gedwon gen om spel technisch je beste beentje voor te zetten. Daarbij krijg jeaan- •ohouwelyk onderricht hoe het moet Jaap Temminck zal morgenmid dag aantreden tegen Kees Koole en dat moet hy op papier winnen. Een voorspelling waar het Kees Koole i/ j betreft is echter een moeiiyke zaak IVIiap Op papier had hy al uitgeschakeld I moeten zyn door Blommendaal De ach- Speelt hy zoals tegen de Noordwijkse reus. dan dient ook Jaap Temminck op zijn tellen te passen Winnaar bij do heren van deze, qua deelname tegenvallende kampioenschappen wordt ongetwyfeld Hans Keizer. Gis teren tenniste hy zich gladjes langs Ruyschenaars. 6—2. 6—1 De ground- strokes van de Voorschotenaar wa ren weer naaldscherp en het pleit voor Ruyschenaars dat hy het geen moment opgaf en de spelen die hij op zijn naam bracht ook werkelijk verdiende. In het herenenkelspel C viel nog een verrassing. De als no. 2 geplaat ste Ton Crepin moest zich met de sprekende cijfers 36. 26 gewon nen geven aan Dick Oudshoorn Mevr. van der Linden, tnomfantelyke win- nare tegen Gertie Doorenbos in B. kwam ook in de C-afdeling weer een stap verder. Maya Mulder, no. 4 ge plaatst. stapte met een nederlaag ;erug naar de kleedkamer 60. 46. 61 voor mevr. van der Lmden. Mir jam Mulder deed het beter dan haar zuster. Zy verjoeg, van begin af do minerend. mevr. Smit. 61, 6—2. FRANK BONTE Voetbal —Jaap van der Leek is gisteren tydens een vergadering in Zeist benoemd tot secretaris-gene raal van de Vereniging van Oefen- meesters in Nederland.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 23