Titel voor Noordwijk De Zijl op polodagen dreef van tijdens UZSC Koerstips ROOYAKKERS N V. Schaatscracks spelen gelijk tegen Altior Beslissing in tenniscompetitie Weer fraaie triomf van Quarteron II Roodenburg Ad stapje dichter bij regionale jeugdcompetitie Koersen Hilversum MERCEDES-BENZ Ook succes voor Sleutelstad en LGB Naarden en Zian eerste bij waterpolodagen Judowedstrijde' Koudekerk besli£ competitie metF 4-1 zege op UVi PAGINA 14 MAANDAG 1 JUNI 19| .IA1 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD (Door Frank Bonte) LEIDEN Wat na de derde competitiedag al algemeen werd verwacht, is gisteren een feit geworden: de tennisploeg van de Noordwijkse SV heeft het kampioenschap van de eerste klasse veroverd. Gisteren, in de wedstrijd tegen DDV 3, stonden de Noord wij kers maar twee punten af en het tweede punt was nog een cadeautje omdat de gastheren toen al in feeststem ming waren. Voor de tweede maal in successie mogen de Noord wij kers nu een poging doen door te dringen tot de hoofd klasse B. Gemakkelijk zal het ook dit keer niet gaan. Aan staande zondag bindt Noordwijk op het gravel van het Casino de strijd aan met het Apeldoornse Daisy. Alvorens verder in te gaan op de verrichtingen van de Noord- wijkers moet eerst even aandacht worden besteed aan het andere kampioensteam binnen het dis trict Leiden van de KNLTB, na melijk de Leidsche Hout 3. De oudjesdeden het nog best, maar de jonkiesbleven even min in gebreke. Tot die conclusie moest men gisteren op de Leid sche Hout wél komen. Het derde team immers van de Leidsche Houtbestaande uit de dames Ki- ki Oost, Wieneke Westerhout en de heren Ed Lim, Bob Lim en jonkie" Gerald van der Sluys won met 80 van de reserves van Groenendaal. Beter bewijs van kracht is moeilijk te leveren. De vreugde werd nog vergroot door het kampioenschap van het he renteam dat in de overgangsklas se van de zgn. herencompetitie optreedt. (Niet te verwarren met de overgangsklasse gemengde competitie die aanzienlijk sterker is: red.) Terug naar Noordwijks kampioen schap. In de enkelspelen legde de Noordwijkse S.V. I al een stevige ba sis voor de zege. Alleen Joke Bosch moest zich in het tweede damesen kelspel gewonnen geven aan Nelle- mieke Brouwer (16, 46). Ri- ohard Kasten had) eveneals Jan de Grood en aMrree drie sets nodig te gen resp. Rappange, Stoop en Kers bergen om tevreden van de baan te stappen. Richard Kasten raakte zelfs de eerste set kwijt (26). alvorens hij orde op zaken wist te stellen (6— 1, 6—3). Jan de Groot loopt nog steeds als een kievit, hetgeen Stoop in de derde set tot zijn schade dien de te ervaren(64, 16 62). Wat de Groot met hoofd en benen doet, kan Marree alleen met het hoofd af. Kersbergen zwoegde dat het een aar dhad maar dat hielp hem in de derde set, uitgespeeld als hij steeds werd op de drive, bitter weinig: 6 2, 3—6, 6—1. Heel sterk speelde Jo- sine van der Koogh tegen de toch bepaald niet zwakke Carola van Prayenhoven: 64, 62. In de twee de set had het Amsterdamse meisje helemaal geen verweer meer op de prima haar veld dekkende en secuur tennissende no 1 van de Noordwijk se S.V. De gastheren wonnen ook de dubbelspelen en gaven bij de stand 9—1 het tweede gemengd dubbelspel cadeau. Roomburg 1 verloor destijds thuis met 1—10 van Popeye 1. Van een re- Koersen op üuindigt WASSENAAR (Eigen berichtgeving De Franse import Quarteron II zette zaterdag, na enige weken rust, op Duindigt zijn zegetocht voort. De snelle, maar zeer onwisse Caesar Ju lia H veroverde direct na de start de kop. doch pikeur Lange niet zich niet verleiden tot een (te vroege) tegenactie en bepaalde zioh tot het attent volgen van de koploper. Kort na het uitkomen van de laatste bocht zette Quarteron zijn slotaan- val in en zegevierde onbedreigd in een prima 1.22.- km-tijd. Caesar viel terug en Erica werd tweede vóór Beachcomber en Don Camillo. Trainer-pikeur Wim van Overeem heeft in Edel Six en Goodwill een paar uitstekende dravers. Met Edel Six triomfeerde hij in de Malaga- prijs met een onweerstaanbare eind sprint in 1.23.6 over Gay Way en F tra Beroona. In de Barcelona prijs haalde Van Overeen eenzelfde kunst stukje uit door met Goodwill na een enerverende eindstrijd in 1.21.9 te zegevieren over Hélène Hanover, die in de hitte van het gevecht door het stek sprong. De door Jan van Dooyeweerd ge stuurde Ilona toonde in de Costa Brava-prijs haar grote klasse. De dire jarige Wanda van Gonny-doch- ter zegevierde met opvallend gemak in 1.24.9 over Gé K en Ixkit. Bij de amateurs boekte Han Pas man met Guy Areta een fraai suc- 8.70. mans). 2. Telstar I, 3. PiUau. Tot. 13.30, pl. 2.50. 1.90. 7.gek cov. 4.50, trio 3.396.50. Nancyprijs: 1. Astrologer (R. We- temans), 2. Summer Holiday. 3. Agra riër Tot. w. 6.90. pl. 830. 2.90. gek. 20 40. cov. 4.20. Persian Darllngprij6: 1. Goldlinger (D. Welss)2. Marlssa. 3 Torpllle Star Tot. w. 2.90. pl 1.50. 2A0. 2.50, 6 cov. 10.30, trio 161.80. Tota 1 lsatoromzet f 217330. vanche kwam uiteraard niets, daar voor zijn de Amsterdammers een voudig veel te sterk. Toch was de einduitslag voor Roomburg een tikje gunstiger. Het werd namelijk 9—2. Die twee Room burg-winst pun ten waren geen cadeautje. Cadeautjes ge- ven is er niet bij bij Popeye. Gevolg van de betaling? Hoe het zij. nadat de zege allang vaststond in aan dui delijkheid niets te wensen laten, de cijfers (6—0 uit de enkelspelen» en op winst van de gemengd dubbelspe len stellig kon worden gerekend: (Speel den de kampioenen zowel in het he rendubbelspel als in het damesdub belspel op de punten! Daarom mag de winst van de Roomburg heren- dubbelcombtnatie Loek Sanders/Dick Bouman tegen Hordijk/Spaan met 16, 62, 63 hoog worden aange slagen. Evenzo de winst van de da- mesdubbel com bin a t ie Anja Monod de Froideville/Joly Drok-Overdijkink op de geduchte Popeye dubbel Jetty Baars-Wienese/Yvonne van Wagen- voerde: 26. 61. 97. Van Anja Monod de Froideville kan worden ge zegd dat zij een uitstekende indruk heeft achtergelaten bij haar tweede gedwongen optreden in de competi tie (Karina Kerssemaekers is nog ge blesseerd) en dat niet alleen vanwe ge haar goede dubbel met Joly Drok- Overdijkink. In het tweede damesen kelspel hadden we nog niet geweten of Popeye aan het langste eind zou hebben getrokken als Yvonne van Wagenvoorde na 63 de tweede set had verloren. Daar was grote kans op want Anja Monod de Froideville stond, geheel in overeenstemming met de krachtsverhouding met 5 4 voor. Een weekje meer oefening en de partij zou wellicht naar Room burg zijn gegaan. Naast Anja Mo nod de Froideville was er nog een Roomburger die zich niet liet „in pakken". Dat was Jaap Temminck, die net als ln de thuiswedstrijd, Hen- ny van Brakel d'e handen volgaf. De Amsterdammer i n eigen streek nog wat vrijer optredend, meest weer heel wat krachttermen laten rollen om de zenuwen af te reageren. Hij won met de veelzeggende cijfers 6 8, 8—6 (na 35 en 0—30 op eigen service) en 57 na 35 en 030 op eigen service: Het pleit natuurlijk wel voor zijn wedstrijdmentaliteit, dat hij zich tweemaal uit een zo ne telige situatie wist te redden. Forescate De uitslagen van de gisteren te Hilversum gehouden draverijen lul den: Melboomprijs. Ie afd.: 1 Gelukscter (J. Geluk) (1.27.8), 2. Glta Pluto, 3. Gids. Toto w. 6.20. pl. 2.10, 1.40, 1.90, kop. 3.60. cov. 4.60. trio 60.30. Meldansprijs: 1. Icare Quick (J. Wa genaar jr.) (1.28). 2. Ida S, 3. Impor tant D. Toto w. 1.60, pl. 1.30,, 1.80, kop. 6.cov. 5.50. Meldoornprljs: 1. Ina (P. M. Smit) (1.27.8). 2. Heldepark. 3. Had je me Maar. Toto w. 3.30. pl. 1.60 .2.30. 2.20, koppel 7.40. cov. 830, trio 210 40. Melzoentjeprijs: 1. Dlogen (J. van Dooyeweerd) (1 23.8). 2. Flamingo Six, 3. Chrlstlaan de Wet. Toto w. 10. pl. 2.50. 1.80. 2.—. kop. 8.70. cov. 6 60. Melkeverprys: 1. Fair Dale (J. Ge luk) (127.2). 2. Flamlngsgold, 3. Gas ton v. d Lente. Toto w. 26.40. pl. 3.80 2.40. 2.60. kop. 9.50, cov. 6.50. Meikersprijs: 1. Geatonka (J. Hul- berts jr.) (1.28.8), 2 Comet Volann. 3. Gento BH. Toto w. 11.10, pl. 3.90. 0.4.40, kop. 25.cov. 7.80, rtlo 2 937.70. Melerprijs: 1. Donar Scotch (J. v. Dooyeweerd) (1.21.4). 2. Eberdine TH. 3. Flying Victoria. Toto w. 3.40. pl. Foresoate 1 verloor weliswaar van DEM 1 45, maar is toch reed6 vei- lig voor degradatie. De Voorscho- j tense heren wisten zonder uizonde- ring hun enkelspelen te winnen. Heel j goed speelde Bram Madera tegen j Ton Tervoort die met 6—0, 61 een beschamende afstraffing in ontvangst diende te nemen. Jos Swart toonde zich net wat vaster en ook slimmer dan Jan Tervoort, die overigens sterker speelde dan broer Ton. Rick Meijer gaf de der de man van DEM, E. D. Duin met 62, 62 geen schijn va n kans. De dames Annie Meijerden "inai ««=1. "V. laotstc I 1 90. 2.20. 2.60, kop. 6.20. cov. 4.40. ces. Hij overtroefde ui de laatst. Melwijnprijs. l. Fuiispeed (G crlo noum v<»r- J. - Costabravaprijs: 1. Dooyeweerd) (1.24.9, 2 fase van de strijd de zich hevig ver- j Kieyweg werende Hannibal op vakkundige - wijze in 1.25.5 km-tijd. Voor de surprise zorgde ditmaal Eraldo Con Dios (v. d. Togt), die tegen een co te van f 54.60 in 1.24.- Gonda Mac tot overgave dwong. Het koppel bracht niet minder dan f 146.60 voor 11.-. UITSLAGEN. Hona (J. van 2. Gé K. 3. Ix- tit."Tot. w. 2.50, pl. 1 50, 2.50, 2.20, eek. 16.cov. 10.50. trio 507.20. Mallorcaprijs: 1. Guy Areta (H. J. Pasman) (1.25.5). 2. Hannibal. 3. Hanny. Tot w. 1.90. pl. 1.30, 1.70. gek. 3.10, cov. 3.90. Malagaprijs. 1. Edel Six (W. B. van Overeerat (123.6), 2 Gay Way 3. Flra Beroona. Tot. w. 140. pl. 1.30, 1.50, gek. 3—, cov. 3A0. Torremollnosprljs: 1. Eraldo con Dios (M. L. v. d. Togt) (1.24.— 2_ Fleet wood. 3. Hoss Westlandla Tot w. E4.60. pl. 5.70, 2.20. 1.40, gek. 146.60, cov. 6.80. trio 721 40. Bareelonaprijs: 1. Goodwill (W. B. van Overeem) (1.21.9). 2. Geus Ake- rendam, 3. Fantastlca. Tot. w. 2. pl 1.30, 1.70. 1.50, gek. 3.30. cov. 5.30. Valenciaprljs: 1. Quarton II <M. Lange) (1.22.—). 2. Erica. 3. Beach comber. Totalisator w. 1.40, pl. 1.30, 1.40. 1.70. gek. 3.40, cov. 3.40 Costa del Solprljs: 1. Horlzln d'Or (L Schoonhoven Jr.) (1.24.5), 2. Hls- pano, 3 Gelukskind. Tot. w. 6.90. pl. ISO. 1.30. 2.—, gek. 24.—. cov. 3.20. Stormkleeprljs: 1. Karlm (R. Wete- L. J. (1.23.6). 2. Gloria. 3. C. van Rood en Noot. Toto w. 880. pl. 3.20. 1.50 .2.20, kop. 15.70, cov. 3.60, trio 498.40. Melboomprijs. 2e afd.: 1. Hout specht S (M. Bouwhuis) (1.28.1). 2. Gretchen W.. 3 Hans Hollandla. Toto w. 3.—. pl. 1 80. 4.30, 2.60, kop. 7.80. cov. 9.50. Tota 1 lsatoromzet 280.551. MEREVELD, 2 JUNI - 4.45 UUR Noordwijkprijs: Gay. Impala, Ike Buitenzorg - Zonnelichtprijs: Inte rest, Isidore, Gé K, Irona Buiten zorg - Vasthoudersprijs, lst« afd.: Honey Hollandia. Harriopile, Ice cream. Ivanova Heather - Ruimte- vaartprijs: Hanneke d"Aster. Ham- ran, Hovi Lady. Heldin - Schemer- prijs: Quarteron II, Gallant Way, Esta Beroona, Elite Mac - Compu terpas: Hertogin van Gelre, Hazle- ton B, Heatrix G - Cabineprijs: High Flyer, Gavotte R. Golden Wish, He ny's Sally - Avondrood prijs: Gun nar Dear, Fire Bird W, Flevo, Geus Akerendam - Raketprijs: Eros Kin- ley. Gamecock, Fluiter S. Frieda Zélé W - Vasthoudersprijs, 2de afd.: Uonka, Island Queen, Ilona Hano ver, Impie Hanover. ADVERTENTIE OEGSTGEEST - TELEFOON 01710—51855 REEDS 30 JAAR DEALER VAN Elzen en mevr. Avlnk moesten zich gewonnen geven aan respectie velijk Riek Duin <1—6. 1— 6) en Evelien Appel (46, 0—6». Van de dubbelspelen wonnen de gasten er drie. Forescate kon alleen het he rendubbelspel op zijn naam brengen en wel dankzij het beproefde duo Bram Madera. Jos Swart dat de ge broeders Tervoort met 6—2. 6—3 klopte. Leidsche Hout De Leidsche Hout 1 was al veilig voor degradatie door de zege van de vorige week op Zandvoort. Aangezien ook ALT A geen kampioenskansen meer had, werd de strijd bij 42 voor de Amersfoorters afgebroken. Voor de twee winstpunten van de Leidsche Hout zorgden Max Harte- loh, die het tweede herenenkelspel op tactische wijze uit het vuur sleepte, en de dames Annelies Roozenburg en Co van Berge- Henegouwen, die samen het dubbelspel voor hun re kening namen. De eerste zege in de ze competitie. De twee gemengd dub bels werden door de Leidsche Hout cadeau gegeven. Uitslag derhalve 6— 2 voor ALT A 2. Unicum kwam tegen Manger Cats met een veelbelovende 22 stand uit de enkelspelen. Har Meijer en Lode wijk Kallenberg won nen hun enkelspelen van resp. Bot tenberg (64. 26. 75) en C. Ver hoef (61. 62). De dames Mau reen Meijer en Koosje van Leeuwen verloren. Maureen Meijer op het nip pertje van Anneke Broer (64. 3 6, 75). Koosje van Leeuwen verloor regelmatig van Ineke Berkhout, 3 6, 26. lm de dubbelspelen echter wist alleen Lodewijk Kallenberg met Koosje van de leeuwen de winst te behalen 4—6, 5—3, 7—5. Uitslag 53, voor Manger Cats. De Roodenburger Ruis (links) I botst met enige kracht tegen de I Goudse doelman aan in een po ging de score open te breken. Succes had het niet, want Roodenburg-Gouda werd niet scoord. LEIDEN Het A-l elftal van Roodenburg is opnieuw een stapje dicMar bij de regionale jeugdcompetitie gekomen. De Roodenburg-junioren verzuimden zaterdagmiddag op Noord weliswaar Gouda naar verlies te schieten, maar door het doel puntloze gelijkspel consolideerden de blauwzwarten toch hun kansen op een van de beide promotieplaatsen. De stand luidt: 1. Roodenburg 23, 2. Alblösserdam 12, 3. Gouda 11, 4. en 5. HOV en Westlandia 21. De junioren van ASC stelden za terdagmiddag de promotie naar de A-l afdeling veilig. De roodzwarte junioren, die reeds van RCL hadden gewonnen (10). wonnen in Leider dorp ook de tweede wedstrijd in de halve competitie: Weteringse Boys werd na een 1-2 achterstand nog (Door Piefcer Taf fijn) UTRECHT Tijdens de tradi tionele polodagen van UZSC in de Utrechtse Liesbosch hebben de Leidse teams over het algemeen behoorlijke resultaten behaald. De Zijl deed het bijzonder leuk. De pupillen (jongens van 812 jaar) begonnen met een 60 zege op AZ en PC, nadat het bij rust H JÉ* Hl vtMm LANGERAAR Het eerste elftal van Altior heeft zaterdagavond een lesje uithoudingsvermogen gekregen van de schaatskernploeg. Dat een Ard Schenk en een Kees Verkerk niet alleen kunnen schaat sen, maar ook met de bal aardig uit de weg kunnen, bleek wel uit de eindstand: 33. Nadat burgemeester B. J. Hoogenboom de bal aan het rollen had gebracht, ontwikkelde zich een leuke strijd tus sen de schaatsers en de Altiormannen. De schaatscracks werden op eigen helft teruggedrongen, maar het duurde toch nog geruime tijd eer de ongeveer 2000 toeschouwers een doelpunt te zien kregen. Die eerste treffer kwam vanyde voet van Rosenberg. In de tiveede helft liep Altior uit tot 3—0. Toen ging het uithoudingsvermogen een rol spélen. De schaatsers gingen nu in de aanval en Wim Beukers zag zich drie keer gepasseerd. In de rust gaf de muziekvereniging Arti een muzikale show, die zeer in de smaak viel Op de foto: Aria Ouwerkerk in duel met wereldkampioen Ard Schenk. GFoto Leidsch Dagblad) al 3—0 was. Paul Belt nam de helft van de doelpunten voor zijn rekening, Henny Heidweiler scoorde tweemaal terwijl Klaas v. Vliet de zes volschoot. In de fi nale ontmoettten de Leidse jon gens het Haagse ZIAN. Nadat Klaas van Vliet de score had ge opend nivelleerde ZIAN de score maar dank zij Erik den Hartog werd de ruststand 2—1 voor de Zijl. Na het wisselen bracht Paul Belt de eindstand op 31. De heren van de Zijl kwamen in het water met een gemeleerd team- spelers uit het eerste tot en met vier de zevental en als gast Loek Leune. Tegen de IJssel kwam men met 0-3 achter, maar met een machtige eind sprint werd het toch nog 4-3. Theo Uittenhout werkte hieraan mee door een straf worp te stoppen, de doelpunten kwamen op naam van Al- bert Spijker (2), Frits Welling en Frans de Boer. In de finale kwamen de Leidenaars uit tegen een bijna volledig ZYV, lijstaanvoerder van de de klasse B. Nadat de spelers uit Den Bosch een 02 voorsprong had den genomen miste Kees van der Molen een penalty. Zijn broer Hans deed 't beter en bracht 1—2 op het scorebord, maar ZYV voerde de voor sprong op tot 1-3. Hierna kwam Theo Uittenhout in het doel en ging Albert Spijker naar de voorhoede. Dat wierp vruchten af. Eerst verkleinde Loek Leune de achter stand, hierna schoot Albert Spijker tweemaal raak. Sleutelstad ZIAN profiteerde hiervan, maar bij een nummerieke meerderheid bracht Lambert Leenheers beide teams weer op gelijke hoogte. Het noodlot, sloeg voor de Zijl toe toen Leo Onderwa ter voor een minuut uit het water werd gestuurd. Met nog slechts drie seconden te spelen bracht ZIAN de stand op 12 en de Leidenaars kon den hier niets meer aan veranderen Golfbrekers De heren van de Golfbrekers be gonnen met een 0-0 gelijk spel te gen de Schelde, maar grepen de winst door het beter nemen van strafwor- pen. In de finale kwam de LGB in het water tegen DOK. De eerste helft bleek doelpuntloos, na het draaien werkte Chiel Hoogenboom een inmid- dels opgelopen achterstand weg. Toen deze speler uit het water werd gestuurd nam DOK een 12 voor sprong, maar opnieuw kwam LGB langszij dank zij een treffer van Jac ques Plouvier. Ditmaal waren de Leidenaars niet zo best bij het schie ten van de penalties. Ze moesten de eer aan DOK laten. De Leidse dames-ploegen brouw den er niet veel van. Sleutelstad ging in de eerste wedstrijd met 0-7 kans loos tenonder tegen Sedna. in de ver liezersronde kwamen de blauw-witten niet verder dan een 0-3 nederlaag. De Zijl werd in de eerste wedstrijd met 1-5 uitgeschakeld door de Vuur- sche. waarbij Ria Koolhaas de Leidse eer redde. met 3bedwongen. Weterings had eerder ook al van RCL verl< (1—0). Het regionale jeugdelftal van heeft zaterdagmiddag in de Kikl polder na een matige wedstrijd 0-2 verloren van de Sparta-j* De nederlaag van de blauw wij was verdiend. De Spartanen. di( gehele eerste helft op een veldi wicht konden bogen, namen in| 20ste minuut de leiding, toen vleugelschot van Roelofs via de den van doelman Wim Eradus in Leidse doel verdween. Na de kwam UVS wel wat meer uit de dedigende stellingen, maar veel^ vaar school er niet in de acties. p* blauwwitten kwamen niet vej_ dan een aantal hoekschoppen niets opleverden en een keih schot van Wil Groenendijk, door de Sparta-doelman knap gestopt. Halverwege de tweede verlegde Roelofs voor Sparta n< marge naar 0-2 waarmee ook einde kwam. Scheidsrechter tenburg, die de heer Verhorik ving (was niet komen opdagen), de goed. Aangezien de laatste strijd van de Leidenaars, NeptuiP UVS, van geen belang meer is deze niet worden gespeeld. eb De Sleutelstad kwam ook goed voor de dag. In de voorronde kwamen de blauw-witten tot een 6—2 voorsprong op GZC, dank zy 2 doelpunten van Jan Breedveld, en treffers van Wim van Zijl en Jan en Jacques de Graaf. In dezelfde poule werd AZC met 62 uitgeschakeld door het IJ. In de fi nale kon Sleutelstad het niet redden tegen UZSC. Hoewel de Utrechtena ren sterker waren, was de 0-5 uitslag geflatteerd. De jeugd van de Zyl begon met een 0-1 nederlaag tegen HZenPC. In de herkansing grepen de Leidse Jon gens hun kans. Tegen de Meeuwen werd het 21. dankzij twee doelpun ten van Albert Spijker. In de halve finale kwam de Zijl uit tegen AZen PC, en door een 3-1 overwinning drongen de rood-witten door in de fi- nale. Jacob Spijker trof tweemaal doel, zijn broer Albert bracht het der de doelpunt van de Zijl op zijn naam. In de eindstrijd ging het tegen ZIAN. In de eerste helft kwam de Zijl niet verder dan een schot op de lat, terwijl Theo Uittenhout een goe de scoringskans van Jan Evert Veei verijdelde. Na het draaien schoot Al- bert Spijker naast en even later kwam hij op de strafbank terecht. UTRECHT (ANP) De 52ste EZSC-waterpolodagen die zaterdag en zondag in het Utrechtse zwembad De Liesbosch werden gehouden, trok ken ook dit jaar weer een enorme be langstelling. Het aantal deelnemende ploegen was groter dan in voorgaan de jaren, zodat dit toernooi met een gerust hart het grootste waterpolo- evenement ter wereld genoemd mag worden. Bij de dames wist Naarden de ja renlange hegemonie van het Hilver- sumse De Robben te doorbreken. Naarden won in de finale met 21. Bij de heren ging de winst dit jaar naar Zian, dat in de halve finale Neptunus Amersfoort met 31 had geëlimineerd en in de eindstrijd met 3—2 van De Meeuwen won. De Meeu wen had in de halve finale De Rob ben met 1—0 uit de eindstrijd gehou den. P< LEIDEN Joop Wyling en Jj Voorham, beiden van Sportscl»- Luiten, hebben zaterdag bij de ju examens in het sportcentrum V, Gorsel in Vlaardingen de zw|VJ band behaald. Ruim veertig Judokaas gir^ voor dit examen op, slechts vier ar eindigden het succesvol. tl' In de sporthal aan de Hai Steenwyklaan werd gisteren jaarlijkse jeugd-judotoernooi geh^ den. Er werd in vyf leeftydsgroepF gewerkt (9—10 Jaar, 1112, 13 1516, 1718 Jaar zonder gewicfa klassen). Bijna honderd teams (fc elk vijf judoka's hadden ingeseft ven). In de leeftijdsklasse 17-18jér bereikte „Luiten" de derde plaï Ook de jongste categorie van <U sportschool deed het goed. io drongen door tot de kwartfinale#*! drie ploegen met groot verscht£] hebben verslagen. Nog beter Q-; bij de 1718-jarigen Judoclub ï>- dracht het. Deze vereniging uit^ den legde beslag op de tweede plffli Na een 40 zege op sportscï11 Luiten werd verloren van de eindelijke winnaar Lu gia Jen (TE 3—2). I f M i KOUDEKERK Koudekerk 1^_ de zaterdagcompetitie uitstekend]" gesloten. Tegen UVS demonstreej de gastheren een goede schotvU digheid. In de eerste twintig nir ten slaagden de Leidenaars er doelpunten te voorkomen. W. I brak daarna de score open uit] voorzet van Albert Zweeris. Hetjy 2-0 geworden zijn door Sj. del maar de scheidsrechter keurde,* onduidelijke reden, dit doelpunt Na rust ging het met UVS beter, maar de blauwwitten sped te slordig om de Koudekerkse la dediging in gevaar te brengen. 1o. succes uitbleef ebde het UVS-ofje sief weg. Koudekerk nam het tief over en met vlot aam werd de blauwwitte verdediging j der druk gezet. In de 65ste zorgde Albert Zweeris voor 2-0. na volgden de treffers elkaar sn< J. van Egmond vergrootte de sprong tot 3-0. Twee minuten slaagde UVS er in de eer te Albert Zweeris bracht de op 4-1. r

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 14