Hockeyteam speelt gelijk Bij Siemens is je LTS-diploma heel wat waard! SIEMENS Cor Smulders wint vier van de zes onderdelen Sporttoto ■1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Fenomenale race van Fedor den Hertog Fin Laine verongelukt op de Nurburgring Fanatiek spel van Fransen UVS won van Rijnsburgse Boys Zeven minuten voorsprong... IF ereldtitel voor Porsche TITEL KEURTURNEN NAAR EINDHOVEN SIEMENS PAGINA 12 MAANDAG 1 JUNI 1970 A-. W - ,i, LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD VERSAILLES (ANP) Het i werden niet uitgebuit. Toegegeven, Franse hockey-elftal is in zUn opzet I het was moeilik tegen de fanatiek geslaagd: een eervol resultaat te be- i vechtende Fransen, die bij elke Ne- reiken tegen het op papier aanzien- derlandse aanval massaal in de verde- li.ik sterkere Nederland. Het heeft diging gingen, waardoor het bijna on- zich daarvoor met een enorm elan in i mogelyk was openingen te maken het strijdperk geworpen en kon ten- of te vinden. Technisch staken onze slotte met een tevreden blik het veld landgenoten met kop en schouders verlaten. De Fransen hadden onze landgenoten bedwongen. Met 1-1 werd het duel afgesloten, nadat de Fransen bij de rust een voorsprong van 1-0 hadden bezeten. Uit een straf corner had rechtbinnen Grain gescoord. Het was eveneens uit een strafcorner dat Nederland in de 13de minuut van de tweede helft ge lijkmaakte. De gebroeders Spits wa ren voor dit doelpunt verantwoorde lijk. Frans Spits, die de strafcorner nam, tikte de door broer Nico inge slagen bal langs de verbouwereerde Franse doelman Santiers hoog in het net: 1-1. Niet uitgebuit Lang heeft het er naar uit gezien, dat de ongeïnspireerd spelende Oran- jeploeg zelfs niet tot een puntenver deling zou kunnen komen. De kan sen daarvoor waren er wel, maar RIJNSBURG Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Rijnsburgse Oranjevereniging speel de UVS zaterdagmiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Rijns burgse Boys. De Leidse ploeg, die invallers telde voor Leget en Koren doelman Sloos was er weer by won de aardige ontmoeting met 53. De Leidse treffers werden gescoord door Leo Holl (3). Sieval en tuit een strafschopBar Lardé 12 3 Excelsior-Elinkwijk Willem II-Heracles Blauw Wit-DFC Graafsch.-Helm. Sp. Fort. Vlaard.-RCH Den Bosch-Volendam FSC-Volewijckcrs Cambuur-Vitesse Veendam-HVC RBC-Velox Baronie-Heerenv. Wagening.-Eindhov. Rod a JC-ZFC boven de Fransen uit, een enkele uitzondering daargelaten, en dit voor deel zou doorslaggevend moeten zijn. Maar de Nederlanders die deze inter landwedstrijd na de prest igeduels te gen België en West-Duitsland. de ontmoeting tegen Wales en het be ëindigen van de competitie als mos terd na de maaltijd beschouw den, kwamen bij lange na niet tot die inzet, waarmee de tegenstander opereerde. Daardoor bleef het Neder landse spel kil en steriel. De Franse doelverdediger heeft dan ook nauwe- lijk moeilijk werk behoeven te ver richten. Hetzelfde gold eigenlijk ook voor Buy in het Nederlandse doel. want het Franse opportunistische spel miste toch te veel klasse om onze ver dediging uit verband te kunnen ha len. Eens te meer echter heeft de ze wedstrijd geleerd dat in het hui dige hockey klasse alleen geen waar borg is voor successen. Met het oog op het grote landen toernooi in sep tember in Brussel is deze wedstrijd, die voor Tippy de Lanoy Meijer zijn vijftigste interland was. daarom mis schien toch niet geheel van nul en generlei waarde geweest. Want de Fransen hebben bewezen, dat kracht- hockey ook tot resultaten kan leiden, al verdient het geen schoonheidsprijs en is het soms ook niet geheel vol gens de letter van de sportieve wet. In notedop De wedstrijd zelf is in een note dop samen te vatten, want veel ge beurde er niet. Er was in de dertien de minuut een weliswaar goed ge meende, maar mislukte actie in de Franse cirkel van Jos Christ is. wiens diagonale schot naast ging. Vier mi nuten later stichtte Kick Thole, die zich na een half uur moest laten vervangen wegens een handblessure door Bolhuis, paniek in de Franse defensie, doch meer ook niet. Toen in de 24ste minuut de Fransen wegens een overtreding tegen Grain de eerste strafcorner mochten nemen, was het vonnis onverbiddelijk. Grain zelf schoot de door Pascarel genomen strafcorner onhoudbaar in: 1-0. De ruimte, die de Nederlanders voor hun aanvalsspel nodig hadden, kregen zij van de Fransen niet en verder dan een afgekeurd doelpunt van Jos Christis in de 28ste minuut en twee onbenutte strafcorners kwa men onze landgenoten niet. Nauwe lijks was de tweede helft begonnen, of doelman Buy moest reddend op treden bij een schot van de doorge broken Pascarel. Twee Franse straf corners vloeiden uit deze actie voort, maar Grain bleek zijn kruit te heb ben verschoten. Van de drie strafcor ners, die Nederland achtereen kreeg te nemen, bracht de derde eindelijk succes: 1-1. De Nederlandse aanval, die door het uitvallen van Tho le enigszins was gewijzigd (Christis speelde nu midvoor, Hulshoff links buiten en Bolhuis rechtsbinnen» on dernam nadien nog vele stormlopen op het Franse bastion. Dit wankelde soms wel, doch bleef in zijn voegen. De mooiste kans om het te slechten, kreeg Hulshoff, maar hij faalde voor vrijwel open doel. Finse autocoureur Hans Laine is za terdag tijdens de training voor de 1000 kilometer van de Nürburg- ring verongelukt. De jonge Fin, (24 jaar» die ook in Nederland bekend heid geniet, sloeg op de Antonius- buche, een kilometer voor de plaats waar de start en finish is gelegen, met zijn Porsche over de kop. De wagen draaide enkele malen door de lucht en vatte daarna onmiddellijk vlam. Hoewel reddingsploegen direct bij de plaats van het ongeluk arriveer den. was het onmogelijk Laine onder de brandende wrakstukken vandaan te halen. Porsche behaalde deze 1.000 km van de Nürburgring, zondag voor 250.000 toeschouwers verreden, de we reldtitel constructeurs voor sportren- wagens en prototypen. De Duits-En gelse combinatie Kurt AhrensVic Elford werd met een Porsche 908 winnaar in een tijd van 6 uur 5 mi nuten 21.2 sec. hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 165,5 km per uur. De eveneens Duits-Engelse equipe Hans Hermann—Dick Att- wood werd met eenzelfde type wagen tweede. De Amerikaan Al Unser heeft de 500 mylsrace van Indianapolis ge wonnen. Met zyn Colt-Ford bereik te hij een gemiddelde snelheid van 250 kilometer per uur en dit resul teerde in een tijd van 3 uur 12 minu ten 37.04 seconden. Tweede werd de Amerikaan Mark Donohue (Lola Paardesport De Nederlandse dra ver Florissant is derde geworden in de finale-heat van de internationale meile van Reckling-hausen (West- DldJ. Deze finale werd gewonnen door het Belgische paard Docker, die tevens winnaar was van de tweede heat De eerste heat was gewonnen door Florissant (met Bertus Leeu wenkamp op de Sulky die een ki- lometertyd liep van 1.19.2. EINDHOVEN (ANP) Cor Smulders van het Eindhovense PSV Is zondag voor eigen publiek Neder lands kampioen keurturnen b(j de heren geworden. Hu won vier van de zes onderdelen en heeft de toe schouwers dan ook geen twijfel gela ten wie momenteel de beste keur- turner van Nederland is. Na de voorwedstrüden had hij een voor sprong van 1.35 pnt op zijn naaste concurrent, de nu onttroonde titel houder Hans Gunneman. in de fi nale groeide deze uit tot drie volle punten. De vier man sterke Volendamse afvaardiging van St. Mauritius moest zich tevreden stellen met een derde, een vierde, een vijfde en een achtste plaats. Alleen Alex Knip slaagde er een maal in de Eindhovense hegemonie op de onderdelen te doorbreken. Hij won het paardspringen met het kleinst mogelijke verschil vóór Cor Smulders. In de eindrangschikking reikt hij tot de vierde plaats voor Cees Pot, eveneens uit Vol end am. De titelstrijd stond voor Neder landse begrippen op zeer behoor lijk niveau. Smulders scoorde tot tweemaal toe 9.45 pnt, of zowel met zijn paardvoltige als met de rek-oe- fening. Tussen de PSV-ers Smulders en Gunneman enerzijds en het Vo lendamse trio Karregat. Knip en Pot gaapt echter nog een diepe kloof, die de jury gestalte gaf met een verschil van zes volle punten. Ford» en derde Dan Gurney (V.St.i met een Eagle-Offenhauser. Toe schouwers: 300.000. Prijzengeld: 900.000 dollar. Zaterdagmorgen is Carl Koch (arts) in het huwelijk getreden met mej. A. Bayards. De heer Koch was een suc cesvol Njord-roeier Met 36 eerste prijzen staat hij derde op de rang- lijst-aller-tuden van de Leidse stu denten roeivereniging. Hij maakte deel uit van Njords laatste oude vier STEIN (GPDi De wielerkwali- teiten van Fedor den Hertog zijn in het verleden al in allerlei toonaar den en met de meest lovende super latieven beschreven. Wat deze atleet in de prachtige Ronde van Limburg demonstreerde was evenwel zonder meer indrukwekkend. Terwijl vele collega's in de slotfase bijna „stier ven" op hun fiets en op het tand vlees Stein trachtten te bereiken, haalde de coureur uit Harderwijk uit voor een vernederende klap. Na een solo van tachtig kilometer had hij alle vaderlandse amateurs een ver pletterende nederlaag toegebracht. De chronometer sprak duidelijke taal. Wim Bravenboed die al tweede de finishlijn passeerde had bijna zeven minuten aan de tempobeul moeten prijsgeven. Toen deze renner het tijdsverschil hoorde schudde hy mee warig het hoofd. „Zoiets is onbe schrijfelijk. Fedor is superklasse. Te genover hem zijn wjj nog nieuwelin gen. hjj is de Merckx onder de ama teurs". Even verder deelde Fedor rustig handtekeningen uit. Op zijn gelaat geen sporen van een vermoeiende klassieker. Hij kwam over de finish alsof hij net een trainingsritje be ëindigd had. „Het ging leuk. Ik was helemaal niet van plan geweest om te demarreren. Ik vond het nog veel te ver voor het einde. Op een van die heuvels merkte ik eensklaps dat de rest van de kopgroep had gelost Ik heb er daarna maar op gegokt", vertelde Den Hertog die er onmid- waarin alle lastige beklimmingen van Limburg waren opgenomen, inder daad oppermachtig. Van de eerste kilometers af streed hij vooraan. Hij was erbij, toen Frans van de Ruit tijdens de klim op de bekende Ad- steegh demarreerde. Nog vier ren ners sloten aan: Bravenboer, Kne- teman. Van Pol en Spetgens. Daar mee was deze koers na vijftien kilo meter reeds in een beslissend sta dium gekomen. Immers, in de kop groep zaten niet de eersten de bes ten. De voorsprong liep snel op tot twee minuten. De samenwerking was uitstekend, maar na honderd kilome ter ging het wat minder. Het tempo dreigde stil te vallen. Dit moment (tijdens de beklimming van de Vy- lenerberg) nam Den Hertog te baat. Hy verhoogde het temop en was in een ommezien verdwenen. De uitslag: 1. Fedor den Hertog «Harderwijk» 172 km 4.13.31; 2. Wim Bravenboer (Rotterdam) op 6 min 58 sec: 3. Toon Brouns (Urmond» op 7.24: in dezelfde tijd als Brouns: 4. Jan Spet gens Someren); 5. Jo van Pol (Montfoort); 6. Wim Keileners (Born); 7. Theo van der Leeuw (Echt); 8. Henk van de Laar (Son); 9. Gerrit Leferink Haaksbergen) 10. Karei Keybeck (Schaesberg». Schermen Zaal Kardolus 'Delft- Benthuizen» heeft gisteren in de Willem- George Frederik kazerne in die cp de Varsity (19631 goud in het aan toevoegde. dat alle spe- Harderwijk de tiende sa-de combi- culaties over een profcarriere bij BICwedstidjd gewonnen. De equipe Eddy hoofdnummer veroverde. De erehaag van Njerd-roeiers bi, het Leidse stad- mt de ^cht, «WW- huis was voor Carl Koch en zijn ™ate"r - 5^lde h« echtgenote dan ook een welverdien- 1 00r e a e de hulde. (foto LD Holvast). nadruk, „liefhebbers" een donkere gedachte, want tegen deze knaap valt in moeilijke trajekten weinig uit te richten. Den Hertog was in deze klassieker, Ik blijf 1 Ham sabel; en Kaspar Kardolus (degen; verzamelde twintig match- punten en ontving 66 treffers. Zaal Abrahams uit Den Haag met Dijks man (sabel) en Feith (degen) had eveneens 20 punten maar ontving 75 treffers. ADVERTENTIE Bij de jeugd sleepte de Haarlem mer Gerrit Butter van Volo de titel in de wacht. Eindstand: 1. Cor Smulders PSV Eindhoven 165 60 punten. 2. Hans Gunneman PSV 'Eindhoven 3. Peter Karregat (St. Mauritius/ Volendam; 156.05, 4. Alex Knip (St. COR SMULDERS Mauritius Volendam» 153.25, 5. Cees Pot (St. Mauritius Voelendam) 152.30 6. Henk Lammers (Klimop Heiloo» 145.00, 7. Gerrit ten Bos (Hercules- Hebe Enschede) 144.20, 8. Nico Out W84. Mauritius/ Volendam 143.7a Als je eindexamen achter de rug is, dan sta je voor de keus: dóórleren, meteen een baan zoeken of allebei? Siemens biedt je een geweldige kans: werken en leren tegelijk. Je bekwaamt je verder in je vak, verdient een goed loon en tegelijkertijd word je opgeleid voor een erkend vakdiploma: op de Siemens Bedrijfsschool! Siemens in Den Haag is een grote elektrotechnische onderneming, waar ruim 1500 mensen zich bezighouden met allerlei interessante onderwerpen. Ze werken bijvoorbeeld aan de nieuwe kernenergiecentrale in Zeeland, de elektronische regeling van het verkeer in Utrecht of de automatische treinbeveiliging van de Rotterdamse Metro. Anderen houden zich bezig met belichtings- en geluidsinstallaties met telefooncentrales, computers of straalzenders. Prachtkans voor doorzetters Flinke LTS-ers Metaalbewerking, Elektrotechniek en Schilderen krijgen bij ons alle kansen op een goede toekomst. Voor deze jonge mensen starten op 17 augustus a.s. de nieuwe tweejarige opleidingen aan-de Siemens Bedrijfsschool, die is gevestigd in het moderne winkelcentrum "In de Boogaard' te Rijswijk. Daar word je in werktijd opgeleid voor de volgende diploma's: BEMETEL Metaalbewerkers volgen de cursus fijnplaatconstructie. S.L.V.S. Schilders worden opgeleid tot industriespuiter (Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf). V.E.V. Voor LTS-ers Elektrotechniek zijn er twee mogelijkheden: sterkstroom of zwakstroom. Volg je de sterkstroom opleiding, dan word je sterkstroom- monteur/enerqietechniek. Kies je de zwakstroom-opleiding, dan krijg je vooral te maken met telecommunicatie en versterker techniek. Je praktijkervaring doe je op in de moderne Siemens fabriek aan de Zonweg (Binckhorst) in Den Haag en in de buitenmontage. Persoonlijke vorming Naast je vakstudie besteden wij vanzelfsprekend tijdens de opleiding de nodige aandacht aan je vorming. Eigenlijk kun je dat vergelijken met 't vak „maatschappijleer" op de LTS: we doen veel aan je algemene ontwikkeling en vertellen je allerlei wetenswaardige dingen over onze onderneming. Daarnaast vinden we 't belangrijk, dat je leert samenwerken en leert méépraten over alles waar je belang in stelt. Ook ga je met de hele groep tijdens je opleiding een week naar een vormingscentrum. Een goede toekomst Na de opleiding en het behalen van je diploma krijg je bij Siemens een baan met toekomst: als volwaardig gediplomeerd vakman. Een voorbeeld: wie tijdens de zwakstroomopleiding uitblinkt, heeft alle kans op een interessante baan als service-monteur. Het ligt aan jezélf als je stevig wilt aanpakken, kun je bij Siemens véél bereiken. Je LTS-diploma is er heel wat waardl Kom eens praten! Wil je méér weten over de Siemens Bedrijfsschool? Overleg eens met je ouders en kom dan, bijvoorbeeld met je vader, praten met het hoofd van onze Bedrijfsschoof, de heer de Boer. Een afspraak voor zo'n gesprek kun je maken via nummer (070)9088 65. Voorlichtingsavonden Op vrijdag 15, 22 en 29 mei en dinsdag 2 juni houden wij een speciale voorlichtingsavond in de Siemens Bedrijfsschool. Er is volop gelegenheid tot vragen stellen. Aanvang 19.30 uur. LTS-ers en hun ouders zijn van harte welkom! Bedrijfsschool, Winkelcentrum „In de Boogaard", Expeditie hof J 25 (achter de Co-op), Ryewijk.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 12