Duitse casino's langs grens Uw Leidsch Dagblad Onbehaaglijk beursklimaat zet beleggers aan het denken 2 3 mee op vakantie Estudiantes wil wel spelen tegen Feijenoord Mexico-finale eventueel weer op 23 juni In Hongarije te veel drinkebroers bij voetbalsport Monsterverbond Lu w-diploma's :ERDAG 30 MEI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 ;iüschödaubl«. LAAT NEDERLANDSE REGERING ZICH KAAS VAN 'T BROOD ETEN? forse kooersverliezen aan de beurs Wall Street in New York van week roepen onvermijdelijk her- tringen op aan de noodlottige ge- ■tenissen van 1929 in datzelfde 1 Street. Toen waren de verlie- aan de beurs inleiding tot een s in de wereldeconomie die een oratie een trauma zou bezorgen, r tot geruststelling van velen: de hiedenis heeft de hebbelijkheid nooit meer dan eenmaal in een aide vorm voor te doen. En rom kan een herinnering aan het d van vroeger geen kwaad. Elke elijking met het heden gaat wel ns mank. al is het alleen maar, het technisch herstel dat zich afspeelt, in 1929 niet tot de mo- Ikheden behoorde. gebeurde er in het najaar van ter beurze in New York? In ember wat koersdalingen na een kende stijging van" de aandelen, inlang waren de koersen geklom- Maar op 23 oktober brachten Ideelhouders veel effecten op de rkt en de koersen vielen. De vol de dag greep de beleggerspaniek zich heen en het werd een „zwar- donderdag". E. A. Erickson in ^^feel Historiael: „Het vertrouwen de markt smolt weg als sneeuw r de zon en de opdrachten om erkopen stroomden in ongekende veelheid de effectenbeurs binnen", beurs stortte in, hulpacties van kiers kwamen te incidenteel en laat. paniek bleef overheersen, dinsdag 29 oktober werden 26 |oen aandelen verhandeld, tegen raakpnjzen. Halverwege november had de beurs een verlies geleden 26 miljard dollar. kent de geschiedenis van de my- van Wall Street. De taferelen van (wanhopigen die hun bezit ineen en storten. Van de beurshandela- die bij bosjes uit de ramen van kenkrabbers stortten, de dood "moet. het is een legende ,^|s de statistieken hebben aange- [r de oorzaken van de „Krach" is I geschreven. Men is het er nu over eens, dat de ongezonde houding tussen economie en spe- itie de voornaamste reden voor Ineenstorting is geweest, als symp- in voor het daarna ineenzijgen I een schijnwelvaart. In de jaren itig leidde speculatie in de Ver fde Staten tot het instellen van *r en meer kortlopende leningen steeds stijgende rentesommen, at gaf weer een te grote druk op ^bedrijfskapitaal. Dat zou nog wel te vangen zijn geweest, als er aan andere kant ook sprake zou zijn feest van een duidelijke produk- tijging. Maar dat was nu juist i het geval. (rijven hadden hun geld belegd leningen, die via effecten toch winst opleverden. Op die manier, ht men, liep men niet het risico eel te investeren of vooral te veel produceren. leningen werden gebruikt om pelen te kopen? Aandelen die »ds omhoog klommen? ir met dat laatste liep het mis. dat gevoegd bij het feit dat het centrale overheid, zeker in het erika van toen, aan middelen ont- k om in te grijpen en orde op Jen te stellen, betekende een on- -tnijdelijk afglijden van de econo- De oorzaak school dieper. Des- idigen als de Amerikaanse eco- >m en politicus John Kenneth Ibraith. hebben er in dit verband f gewezen, hoe ongezond de ver dingen in de Amerikaanse eco- nie van de jaren twintig waren, li slecht het zat met de inkomens- deling en hoeveel zwendelmaat- appijtjes het beeld van de eco cide vertekenden. Ook was er spra- vaiï een veel geringer inzicht in economie, waardoor de politici de is voorbij lieten gaan om in te pen, totdat de nieuwe president isevelt in 1933 zyn „New Deal" itiek invoerde. .laar dat was jaren later en in- Idels had de schok zich in 1931 Europa overgeplant. In dat jaar in landen als Engeland en Duits- 'Id het kredietwezen vast. De ge- 'gcn waren onder meer een stok- ïde economie en werkloosheid. Met sdalingen, vasthoudend aan een t-reëele waarde van de nationale n teenheden, trachtten de ver diende Europese regeringen het l|ij te keren. Maai- dat was een ikomen achterhaalde houding. Om verlamming te doorbreken was nieuw economisch denken nodig, los laten van oude, vertrouwde, ar achterhaalde zaken, zoals de iden standaard. Wat er gebeurde chiedde te incidenteel, te chao- :h, te ongecoödineerd. Iet aarzelend herstel in het Ame- a van de jaren dertig, maakte dui- ijk dat, om alweer met Galbraith spreken, „het jaar 1929 ook het de van een' tijdperk betekende", renlang werd het economisch we- dverkeer ontwricht. De politieke tbindingsverschijnselen. die ook na Eerste Wereldoorlog Europa had- n beheerst, werden versterkt en rsneld. aar de crisis leverde ook n'euwe npulsen. Het Belgisch lid van' de iropese commissie prof. dr. A. Cop- heeft de stelling ontwikkeld dat n deel van het vertrouwen in su- a-nationale instellingen is toe te hrijven aan' de internationale crisis t de jaren dertig. In die -ijd ont- kkelde een man als Jean Monnet, fn der vaders van de Europese ge- eenschappen. zijn gedachten, wat de economie betreft, zonder crisis zou een man als prof. Key- es nooit zo*n invloed hebben gekre- en Zijn gedachten over de mecha- smen in de economie, over door- roming van geld. en volledige te- erkstelling, waarbij de vraag naar jederen moet worden gestimuleerd, ebben veel betekend in de wereld- lonomie. En dat leverde de crisis an wel op: economen hebben er hun s uit geleerd. JRS (Van onze correspondent) LOOSDRECHT/ELTEN (GPD) Vanochtend om elf uur. Het vocale fenomeen Heintje (of Haintje) laat het eerste ko geltje razen over de rood-zwarte hokjes van de roulette in de Berliner Hof te Elten. Op een steenworp van de Nederlands- Duitse grens gaat vandaag het eerste casino in een reeks van maximum zes in het Duitse grensgebied de poorten openen. Tientallen bussen vervoeren gra tis honderden belangstellenden naar Elten. al dan niet uitpuilend van de Nederlandse bankbiljetten. Het ziet er naar uit dat Nederland in een tang van Duitse casino's wordt ge klemd. De overheid zwygt, de justi tie krijgt het benauwd en het tekort op de toeristenbalans groeit boven de één miljard. Een hoge prys om ons land te vrijwaren van het „immore le" casino. Temidden van de vermaakcentra in Oud-Loosdrecht woont Herman Melkman (56). Een kleine donkere man, die zyn geringe lengte met woorden compenseert. Hy is de ca sinopromotor in Nederland, heeft achtduizend namen van goklustigen in zijn cartotheek en hield zich deze week bezig met de keus uit een aan tal busmaatschappijen, die voor van daag gratis hun vervoermiddelen be schikbaar stellen in de hoop later in aanmerking te komen voor het ver voer van de roulettespelers naar Duitsland. „Drieëneenhalf jaar heb ik in concentratiekampen gezeten. Als enige jood heb ik een moordpartij in Amersfoort overleefd. U kunt zich voorstellen dat ik een verschrikke lijke antipathie had tegen werken in Duitsland. Maar zolang in Neder land niets kan Hoewel ik in Duitsland met minder kopzorg myn brood kan verdienen, zou ik liever in Nederland beginnen", zegt Melk man. „In het kamp heb ik Duitsers leren kennen, die in de branche za ten. Zo ben ik erin gerold." Hij gaat nu de rouletteharten voor Duitsland winnen. Vanuit Utrecht is Elten bin nen een uur per auto te bereiken Waarschijnlijk binnenkort keus uit drie casino's, waarvan Elten zich 't fraaiste van Europa tracht te ver werven. De afstand naar de Belgi sche casino's aan de kust is groot en het personeel onbehouwen, vol gens de Nederlandse spelers. De acht casino's die België kent hadden overigens in 1968 een bruto-inkomen van 40 miljoen gulden, waarvan 80 procent voor de fiscus. Bovendien fi nanciert Knokke haar songfestival geheel uit de winst van de speelban ken. Het klimaat voor een run op Duitsland is rijp. Het Eltener casino is nog eenvou dig van opzet. Er zijn drie dubbele roulettes en er is één baccarattafel. Op de Eltenerberg is in een sfeer volle groene omgeving door de ge meente een lap grond gekocht, waar na toestemming van de Landestag. een hypermodern casino verrijst met 25 roulettes en tien baccarattafels Binnen een half jaar gereed. Het Berliner Hof ademt nu nog de sfeer van het plattelandsdorpje. Het is er saai en rustig. Sinds Elten weer bij Duitsland hoort is het een dood oord. De Duitse regering be loofde het gemeentebestuur van El ten bij de grenswijziging met Neder land een aantal faciliteiten om het gebied weer tot bloei te brengen. El ten ligt echter in Nordrhein-West fa len en dat. is de enige Duitse deel staat met een speelbankwet. De con servatieve Landestag heeft nog geen toestemming gegeven. Medio juni zyn er verkiezingen en men ver wacht dat daarna de speelbankwet, zoals overal in Duitsland, ver valt. Dr. Erwin Raben, jurist en lid van de Landestag. zoekt al jaren naar een oplossing voor de herleving van Elten. no's komen, want elk Kurort mag in Duitsland een speelbank exploiteren en die zyn er meer in Nordrhein- Westfalen. De croupiers in de Berli ner Hof hebben ervaring opgedaan in gerenommeerde casino's. Meerderheid Ondanks deze dreiging verroert het Nederlandse kabinet geen vin. De parlementariërs kunnen dat trouwens ook niet, want de meerderheid van de A.R.-fractie heeft bij de kabinets formatie bedongen dat de speelpro- blematiek niet aan de orde zou ko men. Het Tweede Kamerlid mr. .W Scholten (C.H.U.) heeft deze maand zelfs vragen aan minister Polak ge steld over de mogelijkheid om de tien tallen bussen met gokkers, die dage lijks de grens overgaan, hun ritten te beletten. Ook vroeg hij een inventa risatie van de klandestiene speelho len in ons land. Het ministerie van Justitie onderzoekt thans of promo tors (zoals Melkman) op hun activi teiten gepakt kunnen worden. Motie Voorportaal Een ijveraar voor het legaliseren van óasino's is de heer D W. Dett- meyer voorlichter van de minister van Ontwikkelingshulp. Hy is raads lid voor de V.V.D. in Den Haag en wist er in de gemeenteraad een motie door te krygen, waarin by de minis ter op een gemeentelijke speelbank in Scheveningen werd aangedrongen. Alle Engelsen gaan aan de Belgische kust spelen en laten Scheveningen liggen", is één van zfjn argumen ten. „Het is in E.E.G.-verband bijna niet meer vol te houden, want in alle andere landen mag het wel. Voor het toerisme is het. een heel belangrijke zaak". De Horecaf, bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aan verwante bedrijven is het met de heer Dettmeyer roerend eens. „In ons land is plaats voor 4 of 5 casi no's", meent de bond „Deze heb ben een geschatte jaarlykse op brengst van 15 miljoen gulden, waar van vier miljoen bestemd kan wor den voor VVV's het Nationaal Bu reau voor Toerisme, dat de werving van de buitenlandse toerist be oogt, als extraatje naast de zeven miljoen subsidie van het rijk. De rest kan aangewend worden ter ver betering van de infracstructuur op gelijke wijze als thans plaatsvindt bij de toto". Onderwereld Bedrijfsleider van het casino Fritz Neuss zegt: „Op grond van de toezeg ging van de regering geloven wij dat het mag. Maar we sluiten de moge lijkheid niet uit dat de justitie binnen misschien zelfs op de openingsdag al Ingrijpt. Berliner Hof een voorportaal van een speelbanket langs de Ne derlandse grens, want als na de ver kiezingen de concessie afkomt begin nen ze ook in Bentheim en bij Aken. Daar is de grond ook al gekocht en liggen de bouwplannen klaar". Het is te verwachten dat er nog meer casi- BUENOS AIRES <ANPi Estu diantes de la Plata, winnaar van de Coppa Libertador, inzet van het Zuidamerikaanse voetbalkampioen schap voor clubteams, is donderdag met geweldig enthousiasme ingehaald op de luchthaven van Buenos Aires Bij Estudiantes beschouwt men de wedstrijden tegen Feijenoord om de ..wereldbeker" als een vaststaand feit. Trainer Zubeldia vertelde on middellijk na aankomst ten minste dat hy hoopt dat de eerste wedstryd tegen Feijenoord op 15 september in Buenos Aires zal worden gehouden. MEXICO-STAD <APi De inter nationale voetbalbond i FIFAheeft gisteren besloten dat wanneer de fi nalisten in het toernooi om de we reldbeker op 21 juni gelykspelen. de wedstryd op 23 juni om 16.00 uur pl. tyd wordt overgespeeld. By wedstrijden in kwart en halve finales die gelijk eindigen, zal het lot de beslissing brengen. De houding van de regering en Justitie heeft hier een klimaat ge schapen dat het woord roulette on- middellyk met speelholen en onder- I wereld associeert. Terwyl het spel by elk warenhuis en iedere speelgoed- winkel verkrygbaar is. Die gedach te aan onderwereld is niet vreemd, want in deze situatie floreren de klandestiene speelholen, waar het in- derdaad ruig toegaat by gebrek aan j controle De officier van Justitie van de Utrechtse arrondissementsrechtbank, j mr. J. C. van den Berg, bijt zich vast in de jacht op gokkers. De heer Melkman kreeg bij het geruchtma kende Roulex-proces het vorig jaar van de officier te horen dat hy aan een gevangenisstraf dacht, gezien zijn praktyken. De heer Melkman doet alles in de openbaarheid, maar het was aan de officier te merken dat zyn waslyst veroordelingen voor het roulettespelen en zyn vele con necties in het buitenland hem ver dacht tot een misdadig element „Ze zyn gewoon blind in Neder land", zegt de heer Melkman. „Ik wordt gedwongen myn relaties voort te zetten, want ik kan niet op de re gering wachten. De eerste tien jaar verwacht ik hier nog geen casino". ADVERTENTIE Uw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakanueformulier, dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wy niet aannemen Als brief verzenden frankeren met 25 ct. Ons HUISADRES is: Naam:' Straat: Woonplaats: Kwartaal wy hebben een Ma WENEN (AP) Kennelyk ontstemd over de baldadigheid in de voetbalstadions heeft de Hongaarse voetbalbond de minister van Bin nenlandse Handel verzocht de ver koop van alcoholische dranken ty- dens nationale en internationale wed- stryden te verbieden. Het verzoek werd gedaan nadat het presidium van de bond een rapport van zyn discip,inaire commissie alsmede een aantal rapporten van scheids rechters had bestudeerd. Volgens de resolutie van de bond mogen een uur voor, tydens en een uur na een wedstrijd geen alocholi- sche dranken worden verkocht. Zwemmen De Koninklyke Ne derlandse Zwembond heeft definitief besloten geen estafetteploeg op de j 4x200 meter vrye slag af te vaardi gen naar de Europese zwemkam pioenschappen in Barcelona Postaoonnement Ons VAKANTIE-ADRES ia: straat plaatsnaam doorhalen wat niet van toepassing ia S.v.p. in blok letters. (By tydelyke inhouding, bovenstaand vak an tie-adres niet invullen, maar wel datum le en laatste dag van inhouding OPZENDEN INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. Ie dag i. laatste dag Dtedelyke opdrachten voorkomen teleurstelltag. Kosten van opzeockng. mboudmg. Voor Nederland, België en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De Europese landen uitsluitend per luchtpost. Korten f 0,60 per dag Voor tydelyk m te houden kranten wordt by restitutie van bet Ie ve*4 betaalde abonnementsgeld f 0.50 in mindering gebracht voor administratie kosten. Verzoeke ievens om een vlotte terugbetaling te bevorderen <rv garonamawr m hei vakje rechts onder punt 3 te vermeiden. (Van onze financiële medewerker) Natuurlyk zyn het niet alleen de effectenbezitters, die met argusogen de koersevoluties op de effectenbeur zen gade slaan. In onze op particu lier bezit stoelende samenleving is, als het erop aankomt, ieder wel en wee verbonden aan het internationale beursklimaat en dat is op het ogen blik bepaald onbehaagüjk. De neer gaande tendens is in eerste instantie uitgegaan van Wall Street waar het hart van de financiële wereld klopt. De daling van Wall Street heeft een buitengewoon sterke weerklank ge vonden aan de beurs in Tokio. Tot voor kort leek het of het aloude beursadagium. dat wie geschoren wordt, stil moet zitten, door de meesten werd opgevolg. Geleidelik aan is daarin verandering gekomen. De laatste dagen is het byna overal te merken geweest dat het publiek geneigd was om opruiming te hou den in de beleggingsportefeuilles. De factoren, die tot de beursbals- se hebben geleideven een korte opsomming: de inflatiebestryding in de Verenigde Staten heeft tot een drastische geldverkrapping geleid, welke internationaal merkbaar werd en die resulteerde in een excessieve styging van de rentevoet, de aanhou dende tekorten op de betalingsbalans, de uitbreiding van de stryd in Zuid- Oost-Azië door de invasie in Cam bodja, de daardoor veroorzaakte nieuwe tekorten op de Amerikaanse begroting, de sterke daling van de winsten van de ondernemingen en vooral het uitbiyven van resultaten op het gebied van de beteugeling van de prijsinflatie. Het ziet er met de economie in d« Verenigde Staten niet erg rooskleurig uit. De dollar heeft er op de interna tionale valutamarkten al de terug slag van ervaren, want ondanks de vraag naar Eurodollars van de ban ken in de Verenigde Staten blykt de koers van het devies onder druk te staan. Degenen, die na de devaluatie van de Franse frank en de revaluatie van de Duitse mark de illusie koesterden dat er een periode van rust op de internationale valutamarkten zou zyn aangebroken, komen op de kof fie. Tegen het najaar zal naar alle waarschynlykheid een nieuwe onrust in het valutaverkeer merkbaar wor den, waarby naast de dollar ook het pond sterling weer in de vuurlinie komt te staan. Tot dusver is de ongerustheid over de toestand van de Amerikaanse economie tweemaal zo erg als de si tuatie op zichzelf genomen is, het is, zoals „The Economist" vorige week schreef, zelfs zo dat er geen een stemmigheid is over de feiten waar over men zich bezorgd maakt. President Nixon wordt niet meer als een orakel beluisterd als hy spreekt over de economie en de koer sen in Wall Street. Met zyn uitspraak van enkele weken geleden dat hy nu aandelen zou kopen als hy geld had. heeft hy zich in de ogen van de ef fectenbezitters bepaald niet ontpopt als een beleggingsgenie. De koersen zyn nadien nog harder gaan dalen. Aan de Amsterdamse effectenbeurs ztfn de koersdalingen in de afgelopen maanden ook niet mis geweest. Voor al de internationale soorten hebben zeer gevoelige verliezen geleden, waarby Koninklyke Olie onder in vloed van aanbod van de kant van de Amerikaanse trust het naar ver houding het meest moest ontgelden. Het oliefonds dat in het begin van liet Jaar nog boven de f 147 no teerde. werd in de afgelopen week verhandeld tussen f 114 en als de tekenen niet bedriegen dan is er be houdens tuesentydse opleving, nog geen einde aan de koersteruggang. Voor de bezitters van de aandelen Koninklijke betekent een daling van ruim f 70 voor een aandeel, waarop als nominale waarde het bedrag van f 20 staat aangegeven, dat er byna vier miljard gulden van hun bezit in het niet is opgegaan. De voorgenomen overname van de aandelen Billiton Maatschappy heeft geen goed gedaan aan de koers van de aandelen Koninklyke. Bhjkbaar weet de beurs niet wat men ervan moet denken. Wat de beursaffaire betreft maakt de Amsterdamse effectenbeurs inter nationaal gezien geen slecht figuur. Terwijl overal elders duidelyk merk baar is dat de beleggingsportefeuilles worden uitgedund, bestond er tot voor kort by het Nederlandse pu bliek eerder de neiging om nog wat olies op te nemen. De nu al ruim dne Jaar durende samenwerking tussen confessionelen en liberalen in het kabinet-De Jong kreeg deze week een forse deuk door de opstelling van de WD in de Tweede Kamer De liberalen lagen zo dwars dat het leek al«>f de WD weer ln de oppositie was. Eerst ga ven zy tot woede van hun confes sionele coalitie-genoten plotseling hun steun aan de motie-Voogd PvdA waarin gevraagd werd om een pen sioenregeling voor Joodse oor logsslachtoffers. Vervolgens over vielen zy de anti-revolutionaire mi nister Rooi vink met hun ets de be sturen van de publiekrechteriyke be drijfsorganen niet langer door de or ganisaties van werkgevers en werk nemers te laten aanwyzen, maar rechtstreeks dcor de georganiseerde bedryfsgenoten te laten kiezen Mi nister Roolvink sprak van een „mon sterverbond". De VVD was door verkie zingskoorts bevangen. De confe sio- nele partijen, die in vrye verkiezin gen geen brood zien en menen dat de democratie in de PBO beter met getrapte verkiezingen functioneert zat dat niet lekker Men nam de li beralen vooral kwalyk dat zy zon der enig overleg uit de boot waren gevallen. Wat de PBO betreft had mr. Geurtsen. die op de valreep met zyn eis was gekomen, een redelyk excuus. Doordat het wetsont werp sneller op de agenda was gekomen dan verwacht, had hy geen tijd meer gehad om contact met de coalitiegenoten over zyn amendement op te nemen. Wat de confessionele partyen vooral dwarszat was dat zy door d# manoeuvre van de liberalen niet al leen het odium op zich geladen kregen ongevoelig te zyn voor het lot van de Joodse oorlogsslachtof fers maar ook nog anti-democratisch van instelling te zyn. Helemaal te recht was hun woede echter niet. want in de stukken die de Ka mer met de regering over de PBO had gewisseld, had de VVD al druk op het thema van de democratise ring getamboerd. Trouwens al in 1959 diende de li beraal Cornelissen een motie in, waarin om rechtstreekse verkiezingen van de schapsbesturen werd ge vraagd. Er was echter kennelijk niet op gerekend dat de liberalen het vrij onnozele wetsontwerpje van 1 minister Roolvink, dat was irï8e" 1 diend om de BPO wat op te vijze len met lichte schappen, publiek- rechtelyke bedryfsorganen zonder verordende bevoegdheden, zouden aangrijpen om vrye verkiezingen te eisen. Op zichzelf zou de liberale opstelling in het debat over de PBO waar- I schynlyk niet zoveel kwaad bloed hebben gezet als de VVD niet de steun van de Pv.d.A. had gezocht en gekregen. De liberalen heb ben over dit soort zaken in hun op de individuele vryheid gerichte maat schappijbenadering nu eenmaal al sinds Thorbecke principieel andere opvattingen dan byvoorbeeld de An ti-revolutionairen met hun gedach- ten over de corporatieve staat. Kuy- per kwam al in het begin van deze eeuw met de liberalen in botsing met zyn op samenwerking tussen werk gevers en werknemers gerichte archi tectuur van de samenleving. Dankzy de steun van de P r.d.A. zal het amendement-Geurteen de volgende week wel worden aange nomen. Minister Roolvink kom» daarmee voor het dilemma te staan de democratisering te aanvaarden of het wetsontwerp voorlopig terug te nemen. Zyn formele verweer is dat I het bedrijfsleven niet tot vrye ver kiezingen kan worden gedwon gen. En hy wil daarom eerst nog eens de mening horen van de SER. die eerder vrije verkiezingen afweee. Anderzijds wil de minister ook niet de zwarte piet van de anti- democraat toegespeeld krygen. Vol gens hem heeft de democratie vele vormen en moeten de organisatie* van werkgevers en werknemers, die tenslotte de dragers zyn van de PBO zelf uitmaken hoe zy die democra tie willen laten functioneren. Wel liet de minister by voorbaat weten dat hy het systeem van one man one vote zal beschouwen alc het ein de van de PBO. De liberalen willen echter van geen uitstel meer weten en het zie» eraaar uit dat Roolvink het onder spit gaat delven. Het zal trouwens met de Kamerverkiezingen van volgend jaar ln aantocht wel nlei de laatste keer zyn dat de WD de coa litie onder druk zet. De liberalen kunnen zich dit soort „overvallen" n de huidige politieke verhoudingen neraakkelyk permitteren. De confes sionele partyen zullen er de coalitie j niet om laten springen, want ze hebben niemand om de WD als regeringspartner voor in te ruilen. Zo speelt de ruzie tussen de P v.d.A. en de KVP. ontstaan door de val van het kabinet-Cals. slechte de li beralen ln de kaart. K. W. Heinga LEIDEN De volgende leerlingen van de Noordeinde scholengemeen schap slaagden voor het lavo-diplo- ma: J. de Boer. O. J. Bontje, M Ouy» 'Katwyk). I. C. van Meurs, J. Ouwer- kerk, S Pan Katwyk), A Ristie. J. C J. Robbers, A. J. Baars Katwyk», W. S. Berk. A. H. Braggaar. G. Dek ker 'Lisse). C. Harteveld Katwijk". O M. Lieftinck Alphen'. M. Bo- dyn, G G. van Dykhuizen «Ter Aar', A. C. van Essen, P. v. d. Heyden, M. C. G Vink Noord wykerhout». Waar geen plaatsnaam ls vermeld, is deze Leiden.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 7