„KUNSTMEST NODIG" Overdracht staat voor de deur GROTE ZWIJGER SPRAK C. A. op plaats van Zurloh Forse aanvoer op Leidse veemarkt PIETERSKERK NAAR UNIVERSITEIT I ragen over Leids miljoen van W itteveen DISCUSSIE ADVIESRAAD Diploma's techn. avondschool BATERÖAG 30 MEI 1090 tPlWsrn DAGBtra PAGINA 111 LEIDEN De man, die rond de PAK-ontwikkelingen behalve een keer in de raad zijn mond hield, heeft gesproken: de huidige fractieleider van de Party van de Arbeid. Martinus van Aken. U hebt van de week enige van zijn uitspraken kunnen lezen in deze krant. Hij deed die uitspraken in gezelschap van de vijftien socia listische raadskandidaten, die de verkiezingen als ploeg tegemoet treden. Een ploeg met mensen, die we kennen uit de huidige raad, en met jongeren. Ze staan allemaal achter het Leids progressief ak koord. Die ploeg is tegen het collegiaal be stuur van nu, waarmee een deel het nu in de raad moet doen, maar er geen vrede mee heeft. Dat blijkt uit de woorden van Van Aken. De raadsverkiezing van nu is aangegrepen om aan die onvrede een eind te maken. Van Aken noemt dat een mentali teitsverandering. De burger staat anders tegenover het bestuur. De burger wil gehoord worden. Dat blijkt op hearings, die de PvdA heeft gehouden. Dat blijkt uit bui tenparlementaire acties, die Van Aken toejuicht, evenals hy waarde rend spreekt over de z.i. onmis kenbare invloed van Leefbaar Lei den. Als het PAK wint. is Van Aken zeker van duidelijkheid. Dat blijkt vol gens hem uit het programma. Dat is belangrijk voor hem. Niet de be antwoording van de vraag wie bij PAK-winst op de wethouderszetels komen. Hy doet verwonderd als je hem vertelt, dat men dat graag wil weten. Weet hy dan niet, dat plaatseiyke politiek aan personen wordt gebonden? Als het PAK verliest, komt ook niet het wat hy noemt mystieke colle giale bestuur van nu, omdat de rest dan het bestuur uitmaakt. Het PAK gaat dan in de oppositie, een heel ander tegenspel volgens Van Aken dan wat men onder het ge laden woord oppositie verstaat. Ook de andere kandidaten uit de ploeg spreken zich uit. Het op schrift stellen van dergelijke uit spraken is alleen al nuttig om later iets in de hand te hebben als de nieuwe raad Leiden gaat besturen. Mevr. Cock-Kerling, de Rjsttrek- ster. over de Merenwyk: Het is onzin, dat b. en w. zeggen, dat de raad er niets mee te maken heeft. Ondanks het vlekkenplan wil de raad gewoon inspraak, juist nu de inspraak van de ..geëigende orga nen" stroef biykt te lopen. Het gaat om de leefbaarheid van een nieuw stadsdeel. Den Dubbelden over de binnen stad: We moeten nu kiezen, ver keer erin laten of het centrum af sluiten. En over de woningbouw: Kunnen er méér premie- en min der uitgeklede woningwetwoningen worden gebouwd, waarby een huursubsidie de kloof kan over bruggen en de huurder een beter huis krijgt? We moeten ook den ken aan wooneenheden voor gro tere gemeenschappen met geza- meniyke voorzieningen. Er zijn groepen van mensen, die dat wil len. Roel In 't Veld (werkzaam by de universiteit)Er liggen ongebruikte kansen voor een samenwerking tussen gemeente en universiteit. De universiteit is geen staat meer in de stad, wil dat in elk geval niet zyn. Dat moeten we aanpakken. Daar liggen kansen. Er moet aan beleidsvoorbereiding worden ge daan. Daarin schiet vooral de ge meente tekort. HANS MELKERT. LEIDEN Ook ditmaal in Binnenstad onder de loep" het woord aam anderen. Als illustratie een foto LD/Holvast) van het oude veemarktterrein op de Lammermarkt, dat eindelijk in een parkeerterrein is omgezet. Verder een bijdrage van het Leids City Centrum en één van raadslid Versnel (DS'70). Raadsleden en poli tieke figuren kunnen lang van stof zijn. De heer Versnel had een kolom ruimte gekregen, maar schreef er tussen de twee en drie vol. Vandaar, dat ik hier en daar het mes heb moeten zetten in zijn betoog, dat hieronder volgt. Daadwerkeiyke acties om te ko men tot een verbetering van de situa tie in de Leidse binnenstad, dienen te passen in een cosistent beleid op langere termyn. Een dergeiyk beleid kan niet worden gefundeerd op ba sis van vluchtige indrukken of inci dentele waarnemingen. Een diep gaand onderzoek waarby rekening moet worden gehouden met de voor keur en wenzen van de betrokken be woners en zakenlieden is nodig om een beleid te kunnen voeren dat op de werkelyke situatie een antwoord kan geven. De initiatieven, die bepaalde groe pen reeds hebben ontwikkeld passen geheel in dit kader en dienen daar om volledig te worden ondersteund. We zullen hopen dat b.v. een raad voor de binnenstad wanneer deze in gesteld gaat worden, met ieders be langen rekening houdt. Een groot aantal meningen is reeds ten beste gegeven. Is het voor de één de mo numenten. voor de ander is het het verkeer of het wonen in de binnen stad. Het geheel wordt dan onder de noemer leefbaarheid samengevat. Het verkeer is niet uit te bannen uit ons maatschappelyk bestel. De kreet „sluit de binnenstad maar af" is dan ook gemakkelijk gesteld, maar de oplossing is moeilyk. De gedach te .sluit maar af" is over enige jaren ook van toepassing op de oude bui- tenwyken. Stel, dat afsluiting van de binnenstad een feit is. hoe reageren zakenmensen en de consument erop? De consument-auto bezitter zal (dat is bewezen) gebruik blyven maken van z'n auto. Het probleem auto zal in de toekomst nog sterker toenemen als vele vrouwen zelf autoryden en de tweede auto zyn opmars voortzet. Er zullen ten spoedigste maatrege len genomen dienen te worden om het parkeerprobleem aan te vatten. Een keiharde waarheid, die Ameri kaanse detailhandelsbedrijf aan den ïyve heeft ondervonden, is: Wie niet kan parkeren, zal niet kopen. Het zou jammer zyn als dit in Leiden zou ge beuren. en niet alleen voor de zaken mensen, maar tevens voor het grote aantal werknemers in die bedryven. Wanneer dus de binnenstad wordt af gesloten, zal de consument reageren als „Wie niet kan parkeren koopt niet" Welke maatregelen aouden in eers te instantie kunnen worden getroffen Het zware en ook ander doorgaand verkeer zoveel mogeiyk uit de stad. Nog steeds ziet men grote aantallen auto's, die via de Haagweg en Noord einde het centrum binnenkomen en via het Levendaal oostwaarts gaan, dit ondanks de mogeiykheid by het Leidsch Dagblad de Witte Singel te kiezen. Het afsluiten van het Noord einde voor auto verkeer in de rich ting stad zou velen dwingen de singel route te nemen. Voorlichting aan de burgerij over te volgen Vryroute's naar bepaalde delen van de stad zou verhelderend werken. B.v. uit Oegstgeest naar Pro- fessorenwyk en Leiden-Oost. Dit kan men snel bereiken door via Schutters- veldweg of Kikkerpolderweg, Willem de Zwijgerlaan. Kooilaan. en verder singelroute by de Plantage uit te ko men. Dit ontlast de binnenstad Opstoppingen met grote vracht auto's. die b.v. van het Rapenburg ge bruik maken, zonder er een taak te hebben, kunnen worden vermeden als deze grachten voor het zware ver keer kunnen worden gesloten. Noodzakeiyk is de bouw van par keergarages. Wanneer deze er een maal zyn, bestaat de mogeiykheid het wandelpromenade gebied uit te breiden. Wie moet deze garages financiëren en bouwen? Een eerste stap in het programma van DS'70, n.l. de bouw van een parkeergarage door en voor de grootste werkgeefster van Leiden, de universiteit. In het centrum be vindt zich een aantal instellingen van de universiteit, waarvan de werkne mers dagelijks met de auto binnen onze stad komen en parkeren rond de Pieterskerk, Zonneveldstraat, Garen- markt. Kaiserstraat en Rapenburg. Wanneer de universiteit de panden (z.g. Zwolsman panden» tussen Kai serstraat en Vliet zou aankopen en daar een parkeergarage bouwde met een aan deze omgeving aangepaste buitenkant, zou een groot deel van dit gebied autovry gemaakt kunnen worden. By het omleggen van wegroutes en busroute's zal eerst onderzocht moe ten worden of het wegdek en de wal- muren wel geschikt zyn om zwaar verkeer te kunnen verdragen. Asfaltering van sommige wegen zou meer moeten worden toegepast, byv. Willem de Zwfjgerlaan, Burg- gravenlaan en Hoge Ryndijk. Pieterskerkplein zou het plein van de auto's kunnen worden met een entourage zoals reeds eerder in dit besluit is geopperd. Bankinstellingen op het Rapen burg zouden mede kunnen participe ren in deze parkeergarage, terwyl buiten de werkuren de parkeergara ge door anderen gebruikt zou kunnen worden. Een parkeergarage voor het win kelend publiek dient dicht by het oentrum te zyn gelegen. Achter de Haarlemmerstraat tussen Jan Vos- sensteeg en de Mare lykt een uitne mende plaats met juist voor publiek van buiten Leiden goede aansluitin gen. 's Avonds kan het publiek voor Schouwburg en cultureel centrum deze garage gebruiken. Deze garage zal door het zakenleven met garan ties van de gemeente moeten worden gebouwd. Het openbaar vervoer zal zich moe ten instellen op een andere vervoers- gewoonte van het publiek, en zichzelf moeten verkopen Op een manier, waarop elke zakenman zyn waar ver koopt. Men rijdt nu grote delen van de dag met zware bussen en enkele pas sagiers de vaste route's. De bustaxi kan meehelpen het vervoersprobleem op te heffen. Deze bustaxi's waarin ca. 12 mensen vervoerd kunnen wor den moeten van de vastgestelde rou te's af kunnen wijken en desnoods de passagier vlak bij de deur kunnen af zetten Dit bustaxi systeem zal in overleg met de N.ZJH. dienen te worden on derzocht, Gemeenteiyke subsidie zal noodzakeiyk zyn. maar dient alleen verstrekt te worden onder voorwaar - den. dat invaliden en bejaarden tegen gereduceerde tarieven van dit ver voer gebruik kunnen maken. Een slotopmerking alleen met 3- oktober by de uitreiking van haring en wittebrood merkt men dat er nog zoiets als een Waaghoofd bestaat. Normaal is deze plaats in gebruik als fietsenstalling. Wanneer deze fietsen stalling zou worden verplaatst naar waar 's zaterdags naast het stadhuis reeds een fietsenstalling is, zou dit Waaghoofd voorzien van banken' en bloembakken een aardig punt zyn van waaruit men onder de Hoog- straatbrug door kan kyken. By het veranderen van de bestem ming van het Waaggebouw zou dit tevens een aardige plaats zyn om kunstwerken op dit Waaghoofd te plaatsen Waarby het misschien zelfs mogeiyk is ons vanuit het Waagge bouw een drankje te serveren. Ik weet niet of het Waaghoofd groot genoeg is. anders zou het te overwegen zijn de poffertjeskraam, die normaal op het Stationsplein stond, gedurende enige weken op dit w-aaghoofd te plaatsen Extra fietsenstalling kan zaterdags als de stadhuisambtenaren geen ge bruik maken van de fietsenstalling onder het stadhuis, aldaar worden gevonden. Tot besluit: het probleem binnen stad is net zo min als vele andere problemen in een handomdraai te regelen, het is een groeiproces. Mis schien dat met kunstmest dit proces iets versneld kan worden. En met kunstmest bedoel ik extra uitkerin- I gen van het rijk t.b.v. oude binnen steden. A. Versnel. LEIDEN Het nieuwe wijkcen trum dat de Hervormde gemeente in samenwerking met de Vryzinnig Her vormden in Zuidwest zou bouwen, wordt wegens te hoge bouwkosten niet neergezet. Enkele jaren geleden heeft een architect voor deze wyk een kerk ontworpen, die op 1,3 mil joen gulden kwam. Dit plan ging wegens te hoge kosten niet door. Daar na heeft dezelfde architect een wyk- centrum ontworpen, dat door geste gen bouwkosten op dezelfde prys uit kwam. Dit betekent niet, zo zegt ds. P. Kloek, voorzitter van de centrale ker- keraad. dat er geen wykcentrum komt. wy zullen een andere archi tect aantrekken en toch een centrum in Zuid-west bouwen. Ds. Kloek zal binnenkort vertrek ken naar Soest en laat dan zyn wyk. Staalwyk, vakant achter. Omdat er een plan is Leiden volgend Jaar op nieuw in wyken te vex-delen <de Bos- huizerwyk by voorbeeld is te groot LEIDEN De veemarkt van gis teren kenmerkte zich door een grote aanvoer van weide-lammeren. Ook de aanvoer van slachtschapen was ruim. De totaal aanvoer van wolvee was 2500 stuks. Ook de aanvoer van runderen was groter dan vorige week. Alleen de afdeling varkens viel tegen. De totaal aanvoer was hoger dan de vorige week. Na de aanvoeren van enkele weken terug, handhaven de aanvoeren zich op dit moment redeiyk. Ook gisteren was er nog sprake van een goede aanvoer van zowel melk als vare koeien. De handel in melk en vare koeien was redelijk. Ook de handel in jongvee was redeiyk tot matig. Notering: melk en kalf koeien van f1025 tot f 1375 en f 1725; vare koeien van f 675 tot f 1000 en f 1300; extra kwaliteit tot f 1575; pinken van f 550 tot f 700 en f 800; gras kalveren van f 500 tot. f 700. De aanvoer van runderen was goed, maar de handel was enigszins gere serveerd. Er is wel vraag, maar de verwachtingen kunnen ook te hoog gespannen zyn. Het vee bleef duur. Toch stegen de prijzen de afgelopen week nog iets. Notering per kg schoon gewicht: stieren van f 4,50 tot f 4.80; vette koeien van f 5,10 tot f 5,30 en f 5, By de vette kalveren een kleinde aanvoer en vlugge handel. Notering per kg levend gewicht: van f 3,90 tot f 4,10 en f 4,25. De aanvoer van schapen was groot, zowel voor de „dood" als voor de „fok". De prijzen voor beide soorten waren goed. De vette schapen en lammeren gingen vlug van de hand. Pas later op de morgen kwam de handel van weidelammeren goed voor de dag. Het aanbod was groot en het bezoek van veehouders talrijk. Alles werd verkocht tegen redeiyke prijzen. Notering: vette schapen van f 110 tot f 120 en f 130; fokschapen met 1 lam van f 175 tot f 200; fokscha pen met 2 lammeren van f 250 tot f 290; vette lammeren van f 130 tot f 150 en f 185; weidelammeren van f 95 tot f 115; Texelse lammeren van f 100 tot f 120 en f 127; Noord hollandse lammeren van f 100 tot f 115 en f 130. Het aanbod van slachtvarkens was de afgelopen week overvloedig. Som mige inkopers hebben waarschynlijk de oude prys moeten betalen, er zyn ook inkopers geweest die geprofiteerd hebben van het grote aanbod. Gemiddeld lagen de prijzen f0.05 per kg lager. De aanvoer van varkens was ge ring. Vooral de afdeling biggen. Mo gelijk houdt dit verband met de heer sende varkenspest in het oosten en het zuiden. Gelukkig werd van offi ciële zyde bekend gemaakt dat de verspreiding over het hoogtepunt heen is. Het westen is nog geheel vrij. De handel in zeugen, schram men en biggen was redelyk. Notering: drachtige zeugen van f 550 tot f 650 en f 675; schrammen van f 125 tot f 135 en f 145; biggen van f 102 tot f 108 en f 112. In de afdeling geiten was de aan voer redelyk, met een goede handel. Notering: van f 30 tot f 70 en f 100. geworden voor één predikant, en an- deze zyn door binnenstadsontvolking te klein), is de kerkeraad niet van plan meteen een predikant te beroe pen voor Staalwyk. Tot de nieuwe regeling, zegt ds. A. J. Lamping, pre dikant van Vredeswyk en de nieuwe voorzitter van de centrale kerkeraad, gaan we teamwerk toepassen en zul len de predikanten elkaar helpen in het pastoraat. In de wyk van ds. Lamping, die door zyn nieuwe functie veel tyd kwyt zal zyn en ook de nieuwe re geling voor volgend jaar zal uitvoe ren, zullen ds. E. M. Pannekoek en ds G C. Post by stand verlenen in het huis- en bejaardenbezoek. Het pastorale werk zal ds. Lamping zelf blyven doen. In 't binnenkort vakan te Staalwyk zullen de studentenpas tores ds A. E. Eekhof en ds. K. Bouw- huys bystand verlenen. Ds. A. J. de Jong en ds C. H. BUI, jeugdpredi- kant. zullen het aan hun eigen wyk grenzende gedeelte van Staalwyk overnemen. In de grootste wyk, de Boshuizer- wijk van ds Joh. Poort zal, als het bestuur van de Vrijzinnig Hervorm den hiermee akkoord gaat, ds. M. A. Wagenvoorde bijstand verlenen. Volgens ds. Kloek is het plan voor de overdracht van de Pieters kerk bijna gereed. Binnenkort zal deze kerk waarschyniyk voor vyftig Jaar verhuurd worden aan de Leidse Universiteit om gebruikt te worden als aula De Hervormde Gemeente behoeft de kerk dan niet meer geheel te onderhouden en te exploiteren. De kerk zal wel beschikbaar blyven voor kerkdiensten, maar het precieze gebruik zal in het huurcontract ko men te staan. Onder leiding van architect Krü- ger en een technische commissie zal de Pieterskerk worden gerestaureed, waarby ook enkele ontvangstlokalen en garderobes gemaakt zullen wor den. De Pieterskerk zal als aula beschik baar moeten zyn i n 1975 wanneer het 400-jarig bestaan van de uni versiteit gevierd zal worden LEIDEN Over een maand gaat een bekende zaak uit het Leidse stadsbeeld verdwynen. Na tachtig jaar wordt opgeheven Maison Zurloh in de Breestraat („in mantel, robes en fourrures"). In het grote pand gaat C. en A. zyn herenmode on derbrengen, waardoor in het eigen pand meer ruimte overblijft voor de damesmode LEIDEN Maandagavond om half acht: gemeenteraadsvergadering in het stadhuis van Leiden. Aan de orde komt onder meer het voorstel van B. en W. om de gemeente Was senaar toe te laten tot het clubje van gemeenten, dat gezamenlijk het regionaal woonwagencentrum aan de Haarlemmertrekvaart bekostigt Als de Leidse gemeenteraad akkoord gaat met dit voorstel, kan Wassenaar in het vervolg alle woonwagens die in deze gemeente aankomen, doorstu ten naar Leiden. Het huidige woon wagenkamp in Wassenaar (met 7 staanplaatsen» zal worden opgedoekt. Het gemeentebestuur van Wassenaar heeft toegezegd de woonwagenbewo ners die er nu staan, zo veel moge lijk aan een huis te helpen. „Onbegrypeiyk", verzuchten woon wagenbewoners uit het regionale temp deze week, toen het Leidse ge meenteraadslid Versnel (D6'70) kwam vragen naar hun mening over dit voorstel aan de gemeenteraad Onbegrypeiyk, zeggen ze, omdat zy dageiyks aan den Rjve ervaren dat het kamp al mudvol is. Wat moet dat worden als Wassenaar er nog eens bykomt, vroegen zy zich af. Er komen slechts sporadisch vak ken vrij voor nieuwkomers Er is na mely k een tendens ander de woon wagenbewoners, om de grote wa gen het hele jaar door op één plaats te laten staan, en 's zomers het land in te trekken met een caravan. In de paar uur die de heer Ver snel in het kamp heeft vertoefd, deed hy stof genoeg op om maan dag minstens even lang in de ge meenteraad het woord te voeren. Hier putsgewys enkele van de voor naamste opmerkingen, die hy uit de mond van enige woonwagenbewo ners optekende a, Jaren geleden ls er een tweede telefoon aangevraagd in het kamp. Als 's avonds het kantoortje van de kampbeheerder dicht gaat. kan men vanuit het kamp niet meer bellen. Dat geldt ook voor het weekend. Dokter en brandweer zullen in spoedgevallen te laat aankomen. Een brandmelder ontbreekt. De schuim- blussers zyn niet toereikend by een fikse brand. aan de kampschool laat de school- tandarts zich niet zien. graag inspraak by de planning van het nieuwe kamp. dat er komt als Lugdunum ls verhuisd naar de Kikkerpolder. Op die manier zal by- voorbeeld vermeden kunnen wor den. dat er elektriciteitsmasten zo danig worden neergezet, dat de wa gens in geval van brand geen van allen weg kunnen komen. LEIDEN In analogie van wat zyn fractieleider Van Aken deze week heeft gezegd over het door minister Witteveen aan Leiden beloofde mil joen extra (LD van donderdag) heeft de heer Den Dubbelden (PvdA) een interpellatieverzoek gedaan voor de maandagavond te houden vergade ring van de gemeenteraad. Het raadslid merkt op, dat In de wandelgangen van het Leidse stad huis de opvatting bestaat, dat de nieuwe wet, waarvan de minister uit ging, eerder na- dan voordelig voor Leiden zal zyn. Hy vraagt het college of het de mening van de minister deelt of niet. Voorts vraagt de heer Den Dub belden welke verwachtingen B. en W. koesteren ten opzichte van de verfyningsregelingen nu de minister heeft gezegd, dat de slechte bodem gesteldheid financiële aanspraken mogeiyk maakt. Ook stelt het raadslid vragen naar aanleiding van opmerkingen van fractieleider Porthelne en wethouder mevr. Den Haan op de WD-byeen- komst, waarop minister Witteveen Leiden het miljoen voorschotelde. Hy vraagt of het college de mening deelt van de heer Porthelne, dat niet alle mogeiykheden voor verfyningsrege lingen zyn gebruikt, en die van mevr. Den Haan, dat er een taak ligt voor het nieuwe college. Het ligt niet in de bedoeling van het Leids City Centrum op elke publikatie te reageren, doch de mening, die dhr. Van Roode vorige week zaterdag in deze ru l/riek over het LCC weergaf, is aanleiding tot reageren. Het LCC staat de ontwikkeling van een gezonde binnenstad vóór met daarin een gezond icinkel- centrum. Het één is niet van het ander los te denken. Het zou van gebrek aan inzicht getuigen in dien het LCC alleen maar zake lijke projecten zou w ill en zien PMWnjuo Naar de mening van het LCC moet de „adviesraad" een hand zaam college worden, waarin be kwame personen zitting hebben en waaruit inderdaad afgeronde voorstellen aan het bestuursappa- ra-it worden gedaan. De „advies raad" moet een adviescollege zijn en geen uitvoerend orgaan. De binnenstadbervoner en ieder, die bij de ontwikkeling van de binnenstad geïnteresseerd is, moet, zoals reeds geschreven, meer dan voldoende inspraak krijgen en kunnen meewerken aan de besluitvorming. Het LCC meent, dat er daad werkelijk iets moet gaan gebeu ren, minder gepraat en snellere realisering. Men zal zich moeten afvragen hoe een gezonde, moder ne binnenstad, aangepast aan het eigen karakter er uit moet zien en hoe dit kan worden verwezenlijkt, vanzelfsprekend in etappes. Indien deze methode, in grote lijnen, gevolgd zou worden, is het juist de adviesraadniet te groot te maken om een snellere besluit vorming te verwezenlijken. Het is in de praktijk nog steeds zo: hoe groter een commissie, des te lang zamer de resultaten. Het moet ieder duidelijk zijn, dat het binnenstads-bedrijfsleven aan duizenden werkgelegenheid verschaft en daardoor direct van invloed is op het personen- en vrachtvervoer en het marktwe zen. Het is een wisselwerking. Het LCC is zich van deze verantwoor delijkheid bewust en kan en wil zich hieraan niet onttrekken en daadwerkelijk meewerken aan een gezonde ontwikkeling, juist nu vele gevaren van buitenaf ie dere oude binnenstad bedreigen. Uit het bovenstaande is duide lijk dat alleen positieve gezamen lijke inspanning zin heeft. Bij in spraak alléén is niemand gebaat. Alleen adviezen geven Ls niet vol doende. De adviesraadzal met afgeronde voorstellen moeten ko men. Dan eerst heeft zo'n college zin. We zullen in deze tijd realist moeten zijn. Bestuur Leids City Centrum LEIDEN Gisteravond zyn in de technische school Haaeweg diplo ma's uitgereikt aan 47 leerlin gen van de A-cursus en 24 leerlin gen van de B-cursus van de avond school. Geslaagd zyn: Diploma A Timmeren: H. de Kier Leiden, H. Henzing Leiden. Metselen: K A Blonk Katwyk aan Zee, J. van Duyn Katwyk aan Zee. Metaalbewerken: D Barn hoorn Noordwyk. D. L Borst Leiden, C H Compter Noordwyk, J. R. v. Disse Alphen ad. Ryn, A. van Haalem Leiden, P. Hoogkamer Lisse, G. van Lierop Leiderdorp, M. J v d. Pol Leiden, T. J. Verkerk Zwammer- dam, J. D. Verzaal Woubrugge, J. J. van Zanten Alphen a.d. Ryn, A. J. van Berge Henegouwen Leiden. P. Loch Katwyk a.d. Ryn. Elektrotechniek: J. Beurse Lei den, J. P. v. d. Linden, Leiderdorp. Autotechniek: C. Th. Baak Ter Aar, A. P. Dekker Leiden, M. Dorst Hazerswoude, J. F. Dreef Leiden, C. J. C. de Jong Alphen a. d .Ryn, F. F. Jordens Leiden. P W Langerak Sassenheim. H. C. M Meyer Noord- wykerhout, G. L Plasmeyer Odu Ade, J. P. M. Romyn Zoeterwoude, C. J. v. d. Slot Noordwykerhout, J. H. v. d. Vaart Leiden. A. A. J. Ver- hoosel Lelden. H. Verhoosel Lelden, W. C. v. d. Vlugt Sassenheim, A. A. v. d. Wilden Voorhout, N. J. Vriese- koop Hazerswoude, R. A. Kleyn Voorschoten. Koper-, Lood- en Zink bewerken: P. v. d. Heyde Leiden, W. V. D. Mark Leiden. H Smit Leiden, E van der Zeeuw Leiden. Schilderen: A. J. Haverkort War mond, J. G. v. d. Weyden Leimui- den, A. P. v. d. Bent Katwyk. Stofferen: J P Lelieveld Zoeter woude. H. J. M. v. d. Meer Roelof- arendsveen. P. van der Steen, Bo degraven. F. J. M. Bruines Zoeter woude. Diploma B: Stofferen: G. G. Groeneweg Lei den, W. M. C. de Groot Bodegraven, W. de Mol Katwyk ad. Ryn, A. v. d. Plas Katwyk a. Zee, L. B. Elsen- ga Lisse. Elektrotechniek M. J. M. Aart man Noordwykerhout, G J. v. Abs- woude Oegstgeest. A. Berveling Lei den, P. Chaudron Leiden, J. S. Kol derman Leiden, C. Sneeuw Alphen a. d. Ryn, L. J. M. v. Visser en Koude kerk a. d. Ryn, T. F. F. p. Vroom Geiden, F. H. Wlttebol Woubrugge, A. C. van Dam Boskoop. Gawalo: C. v. d. Bent Katwyk a.d. Ryn, A. Bon Leiden, H. van Deursen, Was senaar, A. N. Duyvenvoorde Kat wyk aan Zee, A. H. M Hillebrand Leiden, J. O. Klein Leiden, A. Rem- melzwaal Katwyk aan Zee, M. M. M. v. Styn Lisse, T. van Duijn Katwyk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3