VVD werkte in de wijken Verbetering Dorpshuis gaat f40.000,- kosten Jubileum P. Langmuur Waardering voor 25 jaar bestaand Victorie Bouw nieuw raadhuis geen urgente zaak VOORSTELLEN AAN LEIDERDORPSE RAAD OPHALEN GROF VUIL Politiek forum in Noordwijkerhout Jeugddienst Eerste paal voor bloemenveiling Raadsvergadering Voorschoten Aalsmeer geslagen A vond-Laura groot succes Hoogtepunten in Heempark Duidelijke keus HAAGSE AGEND pe$ PAGINA 2 ZATERDAG 30 MEI 197( LEIDEN Sinds vorige week vrijdag organiseerde de Leidse VVD zes wijkbijeenkomsten: in het centrum, in het Kooikwar- tier, in het Boerhaavedistrict, in het Rodenburgerdistrict, in het Morskwartier en in Zuidwest. Hierna wees de voorzitter van de afdeling Leiden drs. P. L. Offerhaus, op het belang in elk geval aan de verkieaingen deel te nemen. Fractievoorzitter mr. F. Portheine legde de nadruk op het belang van het collegiaal bestuur. Het PAK- programma doorbreekt deze goede praktijk door bij een minderheid geen wethouders te leveren. Spreker vond het een raadsel, dat niet alleen D'66, maar ook de PvdA akkoord is gegaan met deze overeenkomst. Mr. Portheine zei er vódr te zijn een rondvraag in te stellen bij de raads vergadering en het in het leven roe pen van wijkcommissies Mevrouw Den Haan benaderde een aantal problemen o phaar op de praktijk gerichte wijze. Uitvoe rig ging zij in op de huisvestingspro blemen. Belangrijk noemde zij dat we de doorstroming tot een succes maken. Zij achtte het van groot be lang, dat de binnenstad levend blijft. Het particulier Initiatief daarvoor is ook vereist. Het gemeentebestuur doet er wat aan en de Leidenaars doen ook wat Annelien Kappeyne van de Coppel- lo ging in op de intergemeentelijke samenwerking Zij betoogde, dat de WD voorstander is van een vrijwil lige samenwerking en coördina tie van activiteiten. Zij vond, dat het van belang is, dat de leden van een dergelijk orgaan direct door de kies gerechtigde bewoners van de betrok ken gemeenten warden gekozen. Willemien Docter behandelde de ver houding LeidenUniversiteit. Het lijkt zinvol het universitaire wereldje, ondanks democratiebeweging en ge- engageerde maatschappijkritiek, nog steeds een gemeenschap binnen de gemeente, eraan te herinneren dat stafleden en zeker ook studen ten burgers zijn van de stad Lelden". Op de avonden ontstonden levendi ge discussies. Over het openbaar ver voer merkte mevrouw Den Haan op dat er besprekingen gaande zijn tus sen Haarlem en Leiden over de posi tie van de NZH. Eenvoudig op te los sen is het subsidie-vraagstuk niet. ook al door de slechte financiële toe stand van Leiden. In verschillende wijken bleek er grote belangstelling te bestaan voor dc wijkcommissies. De Vogelwijk bleek door de bewo ners als geïsoleerd van de stad te worden beschouwd. Onder het motto „De tralies moeten uit de Vogelkooi" zegde de fractie toe hiertoe het no dige werk te verzetten Het openbaar kleuteronderwijs in het Morskwartier kwam uitvoerig onder de loep, evenals de stichting van een gere formeerd bejaardencentrum in deze wijk. LEIDERDORP De Stichting Jeugdwerk Leiderdorp ver zocht B. en W. medewerking te verlenen aan de bouw van een semi-permanent jeugdgebouw, waarvan de kosten op f 225.000,- geraamd werden. Ten tijde van de bestudering van het voor stel van de Stichting werd bekend, dat het wellicht mogelijk zou zijn op korte termijn te komen tot de bouw van een ge meenschapscentrum. In het licht hiervan leek de financiering van f 225.000,- voor een semi-permanent jeugdgebouw onver antwoord. I tants-Christelijke Schoolvereniging te Leiderdorp voor het aanschaffen i van buitenspelmateriaal ten behoevé van de school aan de Kastanjelaan verhuren van een gebouw, schoot en gymnastieklokalen aan de Leidse Detailhandelsschool en het huren van twee schoollokalen. MAANDAG: Mareslngel (van Jullanastraat tot Zwarte Pad), Prins Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Wil lemstraat. Prins Hendrikstraat en plein Mauritsstraat, Lou de Co- lignystraat, Waldeck Pyrmontstraat. Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan)Amaliastr. Johan Willem Frisoftraat, Van Ho- gendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat Falck- straat, Anna van SaksenstraMt, Kemperstraat, Molenstraat, Maresin- gel (van Zwarte Pad tot Ilaaiiem- mertrekvaart)Pasteurstraat. Han senstraat en Korte Hansenstre^t, Leeuwenhoekstraat, Groe noordstraat en plein, Mussenbroekstraat. Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstr., Jan Lievenstraat, Fra van Mieris- straat, Gabriël Metzustraat, Troek- weg, Stadspolder reg, Haarlemmer weg, Raampoort, Raamstraat, Mare- dijk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, P lgcesterstraat, Schutterstraat, Maredljkhofje, VaartkacK Aioelaan. RUnsburgersingel, Marislaan. DINSDAG: Ter - tarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan, 6 Meiplein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veen- straat. Titus Brandsmalaan, Mont - gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Haistraat, Wiardi Beck- manstraat, v. d. Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat, Van Banchemhof De Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstraat, Vingboonsh Jacob van Cam pen Laan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, Van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat, Vei- liDgkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammenschansplein) Lammenschansplein, Zoeterwoudse- weg, Meloenstraat, Appelstraat, matenstraat, Druivenstraat, Ker senstraat, Carbutreweg Planteynstr., Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlletweg, Vrouwenweg, Cronestein (woonschepen). DONDERDAG Rijnsbui gerweg, Terweep&rk, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kager- straat, Zweilandlaan Van Swieten- straat, Faljerllstraat, Houtlai i, Ali tor Duyeklaan, Van Beuningenln., Van Slingelandtb-m, Johan de Witt- atraat, Johan van Oldenbarneveldt- straat, Fagelstraat, Ledenberch- straat, Hogerbeetastraat, Warmon- derweg, Nachtegaallaan, Mezen- straat, Vinkensta-aat, Lijsterstraat, Roorlborststraat. Mere ;traat. Wasse- naarseweg, Leeirvprikstraat, Sta tionsweg. Paviljoenen i Stations plein, Morss rgel, Pesthuislaan, Plet Paaltjenspad Morsweg (van Mors- poort tot Lage Morsweg), Paul Krü- gerstraat, Pres. Steynstraat, Trans- vaalkade en hof, >ubertatraat Wul- maxanstraat, v. d. T .sstraat, Lop- senstraat, R4jnzichtstraat De Wett- straat, Reitzstraat, De la Reystraat. Pretoriusstraat. Herenstraat, Prinses V/llhelminastr., Bloemlstenlaan, '.elicstraat, Pioen straat. Pioenhof, Lindestraat. Rese dastraat, Pieter de la Courtstraat Koninginnelaan, Acaciaatraat. Tul- perstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenscl -sweg) Schelpenkade An drie» Schotkade Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laan- straat, I euwkens' .t Va sUmmi Stadhouderslasri VLgdalena Moor' straat, >rie Octobe1 aat D n- bodestraat Sta 'jks at, Bultt;.- nihtstraat Kastaniekade, Mel- doori.straat, Hyacintl irtrwat Se rincenstraat, Dahllastraat, Anjelier- atrmot. NOORDWIJKERHOUT Alle po litieke groeperingen, die aan de ge meenteraadsverkiezingen van 3 ju ni deelnemen, zaten donderdagavond in zaal Brama in Noordwijkerhout in een forum, dat onder leiding van ir. Th J Tienstra de aanwezigen antwoord gaf op een reeks schrifte lijke en mondelingen vragen De behandelde onderwerpen be sloegen een veelheid van gemeente lijke zaken, waaronder het probleem van de woningbouw. Met begrip voor de noodzaak om zoveel moge lijk woningen te bouwen, kwam de wens naar voren een wat fantasie rijker woningbouwbeleid te voeren, waarbij meer aandacht geschonken zou kunnen worden aan de experi mentele bouw. De mogelijkheid tot het behouden van het laatste dorpsoude beeld rond de boerderij „Puik en Dam" werd breeduit besproken en iedere groe pering deed zijn zegje over het vraagstuk van de gekozen of de be noemde burgemeester. LEIDERDORP Vijftig jaar ge leden begon de heer P. Langmuur uit Katwijk als vishandelaar. Eveneens vijftig jaar geleden ging het personeel van de touwfabrie- ken in Leiderdorp tot de beste klanten van ..Piet" behoren. Daarom ivas gisteren in de kantie van de touwfabrieken personeel en een vertegenwoordiging van j de directie aanwezig om tot uit drukking te brrengen hoezeer de I trouw van Piet op prijs iverd ge steld. Namens het personeel sprak I de heer W. v. d. Broek „Het is I tegenwoordig een uniek gebeuren dat een dergelijk jubileum ge vierd wordt". De heer Langmuur ontving van het personeel van de touiv fabrieken een polshorloge. Schaken Ook de derde partij van de tweekamp tussen Eddie Schol] en Coen Zuidema om het schaak kampioenschap van Nederland is vrijdag in Leeuwarden onbeslist ge ëindigd. De spelers kwamen na 47 zetten remise overeen. Mej. Streeder. die namens de di rectie gelukwensen overbracht, bood de heer Langmuur ene blik sigaren aan. De heer Langmuur bedankte iedereen die aan het ju bileum aandacht had geschonken. Boksen De Rotterdamse zwaar - welter Aad Jansen heeft vrijdag- j avond in Gent op punten verloren 1 van de Gentenaar Rogers van Laere Het gevecht ging over tien ronden van drie minuten. Vanavond om 7 uur speelt een voetbalelftal samengesteld uit de Ne derlandse schaatscracks op het ter rein van Altior Langeraar een voet balwedstrijd tegen het kampioenelf tal van Altior. In het elftal van de gasten zijn om. opgesteld Ard Schenk, Kees Verkerk. Peter Nottet, Eddy Verheijen, Jappy van Dijk ter wijl ook Jos Valentijn van de partij zal zijn. LEIDEN Zondag om 10.30 uur wordt in het L.H.J.-gebouw, Leven daal 101, een bijzondere jeugddienst gehouden, georganiseerd dooi-de Ge reformeerde jeugddienstcommissie in „De Boemerang" en de Hervormde jeugddienstcommissie van het Le vendaal. In de dienst zal een onge veer 10 minuten durend spel worden opgevoerd door een oecumenische spelgroep uit Oegstgeest. Het onder werp van het spel en de rest van de ze dienst is „De vervreemding. Mu zikale medewerking wordt ver leend door een combo en zanggroep uit Leiderdorp. VOORSCHOTEN De bouw van een nieuw raadhuis is voor Voorscho ten geen urgente zaak De huisves ting van het gemeentelijk secretarie is redelijk. Gedacht wordt aan de realisatie van een nieuw gemeente huis over ongeveer tien jaar. Deze mededeling deed wethouder drs. A. F van der Laan iKVP) in antwoord op vragen van het raadslid Uyter- linde (prot. Christ i over de hoge kosten voor voorzieningen aan de raadhuisgymnastiekzaal Deze gym nastiekzaal wordt gemoderniseerd en uitgebreid. De kosten hiervoor bedra gen f 94.000,-. Omdat de gymnastiek zaal deel uitmaakt van het raad huiscomplex wenste de heer Uyter- linde duidelijkheid omtrent de af schrijving van deze kosten in tien jaar en de plannen voor een nieuw raadhuis. Zowel mr. Esselaar <KVP> als dr. Pels (PvdA) hadden moeite met de wijziging van de politieverordening inzake het ophalen van huisvuil. De praktijk is anders dan in de nieuwe verordening gesteld wordt. De bepa ling dat slechts huisvuilzakken een half uur voor de komst van de vuil niswagen buiten gezet mogen wor den, strookt niet met de praktijk Ook de verordening dat de zakken geplaatst moeten worden op het trot toir is in lijnrechte tegenstelling met het voorschrift voor de bewoners van de nieuwe Leidseweg, die de zak ken over het fietspad heen moeten plaatsen. Dr. Pels (PvdA) had to taal geen behoefte aan een verorde ning die toch niet nageleefd wordt Burgemeester De Kool stelde zeer nadrukkelijk dat er geen straffere hand zal komen Alles blijft bij het oude. De verordening is alleen nood zakelijk om een wapen in de hand te hebben voor eventuele niet goed willende burgers. Het rijk maakt het Voorschoten onmogelijk om grote monumenten te restaureren. Tot deze uitspraak kwam wethouder Ierstra (PC) na vragen van mr. Kloosterman (PC) over het uitblijven van restauratie van o.a. Ambachtshuls en Baljuwhuls Al leen kleine projecten knnnen ter hand genomen worden. Het rijk heeft een beperkte kas voor restau ratie van monumenten en is voor de eerste drie jaar reeds „vol" geboekt. De raad stelde een krediet van f 24 000.- beschikbaar voor een voor lopig plan van een zwembad. ALPHEN AAN DEN RIJN De eerste Laura-avondvierdaagse is een groot succes. Voor de derde rit lieten zich opnieuw weer enkele rijwiel- enthousiasten meer inschrijven dan de voorgaande ritten. Het aantal deelnemers is gestegen tot 614 Onder hen bevinden zich zelfs enkele bui tenlanders, terwijl niet onvermeld mag blijven, dat een inwoonster van Alphen aan deze eerste avond-rijwiel- vierdaagse deelneemt met haar 2 '2 jarig dochtertje ln een bakje ach terop haar fiets. Vanmiddag om vijf uur begint de feestelijke intocht in de Ambonstraat en hebben allen de totaal ruim 140 km achter de rug. AALSMEER <ANP> De Com missaris der Koningin in Noord- Holland, mr. F. J Kranenburg, heeft vrijdagmorgen in Aalsmeer de eerste paal geslagen voor het nieuwe ge bouw van de Verenigde Bloemen veiling Aalsmeer. Het gebouw waar in 40 miljoen gulden worden geïn vesteerd zal op 1 februari 1972 in ge bruik worden genomen Er is mee gerekend dat er dan dagelijks 5 tot 7 miljoen stuks snijbloemen ln 15 000 grote en kleine partijen worden aangevoerd Het gebouw staande op een terrein van 400.000 vierkante meter krijgt zelf °en vloeroppervlak te van bijna 90 000 vierkante me ter en een Inhoud van 818.500 ku bieke meter. Daarmee zal het meer dan dubbel zo groot zijn dan de twee bestaande bloemenveilingen in Aals meer bij elkaar. Een enorm bord op net bouwterrein vertelt dat dit de yrootate bloemenveiling ter wereld zal worden. Op het moment dat van gemeente lijke zijde een definitief standpunt zou worden bepaald, deden zich nieuwe ontwikkelingen voor, die het alsnog mogelijk maken positief te genover het voorstel van de Stich ting Jeugdwerk te staan. In de eerste plaats is uit voorlichting dooi de inspecteur jeugdzaken van her ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk gebleken dat. ongeacht de bouw van een gemeen schapscentrum met jeugdruimten ten noordoosten van de Engelendaai. de bouw van een jeugdgebouw van klei nere allure in het centrum van de wijk ten zuidwesten van de Engelen- daal gerechtvaardigd is. In de twee de plaats blijkt dat gemeentelijke uit gaven voor jeugdwerk met ingang van 1 januari 1971 zullen gaan val len onder de werkingssfeer van het op dit punt te wijzigen Financiële Verhoudingsbesluit 1960. Dit houdt de mogelijkheid in dat 80 "o van de gemeentelijke uitgaven voor Jeugd werk door het Rijk wordt vergoed. Het college geeft de raad in over weging het voorstel van de Stich- ting Jeugdwerk verder uit te werken. I Geruime tijd wordt gevraagd het Dorpshuis te verbeteren. Klachten over het Dorpshuls hebben voorna- melijk betrekking op de sleóhte ven- tilat.ie en ongelijkmatigheid van de temperatuur ln de zalen. B. en W. hebben gezocht naar een verbete- ring die gelet op de toestand en I de functie van het Dorpshuis ver antwoord moet worden geacht. Zij stellen de raad voor in overeenstem ming met het advies van de com missie voor openbare werken en de bedrijven een krediet van f 40.000. voor het aanleggen van centrale ver- i warming in en het verbeteren van het Dorpshuis beschikbaar te stellen en tevens te besluiten het uitvoeren I van deze voorzieningen onderhands aan te besteden. Tijdens de vergadering van maan dagavond komen nog aan de orde: voorstel tot wijziging van de gesneen- schappelijke regeling inzake de drinkwatervoorziening in de Rijn- en Gouwestreek; verdaging van de be slissing tot vaststelling van het be- steanmingsplan Zijllaan en Meljepol- der 1969: tot onderhandse aanbe- i stading van de eerste fase van het 1 sportpark de Bloemerdhet verhuren van een rijdend schoollokaal aan de Stichting Kinderspeelzaal Leider dorp. wijziging van de Beheersver- ordening bedrijven 1969; benoeming van een commissie ad hoc van drie leden tot onderzoek van de gemeen te- en bedrijf .«rekeningen 1968; sala- rlsmaatregelen ten aanzien van de secretaris en de ontvang» per 1 Ja nuari 1970; het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 der Lager-ohderwijswet 1920 aan de Pro test ante-Christelijke Schoolvereniging te Leiderdorp door het Inrichten van een keuken in de school aan de Kas tanjelaan; tot het inrichten van een perïoneelsbibliotheek in de school aan de Kastanjelaan; de bouw van een semi-permanente openbare kleu terschool aan de Kom van Aaiweg: weigeren van medewerking als be doeld in artikel 50 der Kleuteronder wijswet aan de Vereniging voor Pro tests n t s - Christel ij k Kleuteronderwijs te Leiderdorp voor het aan scha if en van ontwikkelingsmateriaal ten be hoeve van de kleuterschool aan de Bernhardstraat: de Protestants- Christelijke Schoolvereniging te Lei derdorp ter beschikking stellen van twee lokalen van de seml-permanen- te school Splinterlaan 91. ten be hoeve van de school in het Zy ik war- tier; een verzoek om medewerking als bedoeld ln artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 van de Protes- ZATERDAG Breestraat 19 Sociëteit TwentwelJ 8.30-11.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Feestavond Victo rie. 9 uur nam. Warmond: Viering 25-Jarig bestaan Warmunda 13.30 uur ontvangst reu-1 nisten. veteranenwedstryd 16.30 uur. WarmundaTeijllngen. 16.15 uur Ballonwedstrijd 17.30 uur Big Picknick 20.00 uur Feestavond Holiday Inn. De Burcht Verkiezingsdag Lelds pro gressief akkoord, sprekers Vondeling De Goede, Moerkerk. Amptmeijer en Op het terrein van de Zoeter- woudae voetbalvereniging SJZ spelen j vanavond om haif acht de dames van SJC en Stompwykse Boys een voetbalwedstrijd. In de pauze zal de drumband van VIOS optreden. De opbrengst van deze wedstrijd is be- stemd voor de tribun ebouw. LEIDEN De r.-k. gymnastiek- vereniging „Victorie" bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan recipieerde het bestuur van de vereniging gister- avond in restaurant Boerhaave. Ceremoniemeester Anton van den I Poel opende de rij van sprekers. „De vaders en de moeders van „Victorie", zoals hij het bestuur noemde, kregen namens alle „kinderen van de Vic- LEIDEN De afdeling plantsoe nen van Gemeentewerken zal elke week een overzichtje geven van ver wachte bloeihoogtepunten in het Leidse Heempark. waar men zo naar binnen kan en ook in groepsverband onder leiding van een deskundige kan rondwandelen. Bureau Voor lichting verleent daarvoor bemidde ling. Voor de komende week heeft het Heempark een aantal bijzonde re bloei-hoogtepunten op het na tuurlijke programma staan. In het hele park domineert de komende da gen de op zijn mooist bloeiende mei doorn in alle uitbundigheid. Langs de waterkanten doen vooral de koe koeksbloem en de moeraswolfsmelk hun uiterste best. Maar ook de mis pel bloeit, en wel met grote, witte, op appelbloesem gelijkende bloe men. Langs de bosranden bloeien, nu de vogelmelk. de morgenster, de ake lei en de stengelloze primula Bij de heide treft men bloeiende vetkruid, gaspeldoorn, brem en het wollegras, dat men vooral langs de vennetjes van het park vindt. Lijsterbes en vogelkers staan nog in bloei en in hun schaduw tieren boshyacint, sa lomonszegel en dalkruid in alle weel de. Het doorzichtige observatiekastje is weer bij de bijenstal geplaatst. Als we geluk hebben kunnen wij de ko ningin van het bijenvolk bezig zien bij het leggen van eitjes. Bij de kor ven vliegen de eerste darren, de mannetjesbijen. rond. Dit zijn grote dikke, zwaar brommende, maar geheel ongevaarlijke die ren. Zi) hebben namelijk geen angel en kunnen dus niet steken. torie-familie" een bandrecorder aan geboden. Als afgevaardigde van de Neder landse Katholieke Gymnastiek Bond was de heer J J. M. de Beurs aan wezig. Hij moest zowel een dankbare als een ondankbare taak vervullen, zo zei hij. „Dankbaar, omdat 25 jaar werken aan een gymnastiekvereni ging, in je vrije tijd, een felicitatie waard is. Ondankbaar, omdat ik met lege handen gekomen ben". De heer De Beurs had namelijk Wout Ber gers. die 20 jaar voorzitter van „Vic torie" is, de zilveren medaille voor lid van verdienste van de NKGB willen opspelden. Het pakje was ech ter niet tijdig bezorgd. Dit was na tuurlijk geen reden om de voorzitter niet te onderscheiden, dan maar zon der medaille. Ook mej. Truus van Dijk en mej Bep Kriek viel de eer van deze on derscheiding ten deel. De plm. 700 leden tellende vereni ging kreeg ook bezoek van wethouder Menken. „We kunnen trots zijn op het Leidse verenigingsleven. Deze kostelijke organisatie ls daar een voorbeeld van", aldus de wethouder. Nadat alle bestuursleden een per soonlijk cadeau was overhandigd door in blauwe tenuepakjes geklede meis jes, werd tenslotte rector Mulder toe gesproken. De heer Mulder, toender- tljd kapelaan, is de oprichter van de vereniging. Vanavond viert „Victorie" feest ln de Stadsgehoorzaal. 4 era édtrifven J Leiden. 29 mei 1970 Het doet mij genoegen te zien dat de heer W. R. Vos. blijkens zijn in gezonden stuk onze brief met aan dacht gelezen heeft. Het spijt mij daarentegen tegelijkertijd te moeten opmerken, dat de heer Vos blijkbaar niet in staat is de vernieuwing waar le nemen, die zich in de landelijke zowel als de gemeentelijke politiek aan het voltrekken is. De PPR is blij er in belangrijke mate toe te hebben bijgedragen, dat die vernieuwing ook in Leiden een kans krijgt. Als het Lelds Progressief Akkoord de steun van de Leidse bevolking ver werft, kan in Leiden een eind ko men aan het schipperen, waarop blijkbaar ook de heer Vos niet zo gesteld is. Een van de aantrekke lijkste kanten van het PAK ls voor mij dat de partners, die er in samen werken. niet metten de wijsheid in pacht te hebben en tonen weer vaart en vernieuwing in de politiek te kunnen brengen. Het PAK eist niets van de Leidse bevolking, maar stelt wel een duide lijke keus. omdat die Leidse bevol king het recht heeft een alternatief te eisen. De vooruitstrevende partijen heb ben elkaar ln Leiden in het PAK ge vonden. Daarmee houdt niets op. daarmee begint het pas. Ik hoop dat de heer Vos dat na 3 Juni. aan de hand van het PAK-programma zal kunnen volgen. Dat programma en de bijbehorende overeenkomst laten aan duidelijkheid zo weinig te wensen over. dat onze tegenstanders er niet over uitgepraat raken. C. SCHEPEL. Lijsttrekker PPR. XATERDAO (10 mei) Koninklijke Schouwburg 20.15 uur" Haagse Comedle: „Veertig Karaat" v Bari'let en Orédy. HOT, 20.30 uur: Haagse Comedle. 20^0; „Baaijert" van Philippe Adrlen. Circustheater. 20.15 uur: BluesgToep John Mayall. Ned. Congresgebouw, 20.30 uur: Re sidentieorkest met „Muziek van onze eeuw". Theater ln de Steeg. 21.00 uur: Ca baret Salvo. Wilhelminapark, 20.00 uur: Ned. Ver. „Arti et Industrial" concert. ZONDAG (30 mei) Koninklijke Schouwburg, 14 uur- H. Comedle: .Een vlo ln 't oor" van Geor ges Feydeau; 20.15 Haagse Comedie: „Viermaal andera" van Barlllet en Grédy HOT. 20.30: Haagse Comedle; „Baai jert" van Philippe Adrien. MAANDAG (1 juni) Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Haagse Comedle: „De auditie" van s.iaw Vincent en „De echte inspecteur Hound" van Tom Sloppard (voor cou ponhouders). Ned. Congresgebouw, 20.30 uur: Ne derlands Kamerorkest. DINSDAG juni) Koninklijke Schouwburg, 20 15 uur: Haagse Comedle: „De auditie" van Shaw Vincent en „De echte Inspek- teur Hound" van Tom Stoppard (al leen voor couponhouders) Ned. Congresgebouw 20 30 uur: Re sidentie Orkest. WOENSDAG (3 Juni) Koninklijke Schouwburg, 20.16 uur: Haagse Comedie: ,J# weet 't nooit" van André Roussln. Ned. Congresgebouw. 20.15 uur: stadtlsche BQhnen Oberhausen: „Die blume von Hawaii" DONDERDAG (4 juni) Koninklijke Schouwburg: 20.15 uur: Haagse Comedie: Veertig Karaat" van Bartiiet en Grédy Circustheater 20.15 uur; „üp with •onie" muzikale show éd. Congresgebouw. 20.15: Stadti- «cha Btlhnen Oberhausen. „Die Biu- men von Hawaii". Schpelé 10.30 uur voorm. ZONDAG Voorschoten: Sporthal De VI let- horst, ontvangst Belgische sportlieden voor ultwisselingswedstrljderi Hogewoerd 175 Vergadering Jehova's getuigen, 2.30-4.30 en 5.16-7.16 uur na Rijnlands Lyceum Oegstgeest Gem. voor oorspr. christendom, spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 11.30 uur voorm. Rest. Bijhorst Wassenaar Drlve-ln- dienst, 10.30 uur voorm. Gerecht 10 Universele eredienst Soe fibeweging. spr. mej. G. C. Voute over „Samenspraak met God" 11.15 uur voorm. Zijlsingel 2 Evangellecentrum spr. A. B. Dijkman. 10 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente, spr. J. Eikerbout, 3 uur nam. Warmond: Hotel De Zon: Praab- avond D"66 en PPR. Antonlusclubhuls Propaganda- avond KVP en prot. chr. groep, spr. S. Menken. P. S. Harmsen en A. J. Kret, 8.15 uur nam. Leidse Hout bij A. Duyeklaan Start Avondvierdaagse. 6-7 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 33) Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam. Zond. 1-5 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde, (Steenetraat 1) dag 10-5 uur. Zondag 1-5 uur nam. Ned. Legermuseum Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voorm. 5 uur. nam. zond- en feestdagen 1-5 u. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Dag 10-4 u. zon. 1-4 uur. Heempark: Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flora van eigen bodem dag. van 8 uur voorm. 5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 4 en 11): Grafiek dl. za 1-6 uur nam. cof- fee-clun anno 1866 ma- za 10 uur voorm. 11 uur nam. Molenmuseum De Valk tot half sep tember. dinsdag tot en met zaterdag 10-6 uur. zondag 1-5 uur na. Hortus Botanicus tot 30 sept. dage lijks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 uur, opzondag van 10 tot 4 uur. Lakenhal Pilgrimfathers herden kingsjaar 1970 (t.e.m. 4 oktober). LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „Drie keer daags een an dere bruid", 18 Jr. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4 45. Vrij en zat nachtvoorst, om 11.30 uur: „Dr. Vreemdelust". 18 jr. LIDO: „Kogels voor Gringo", 14 Jr. Dag 2 30, 7. 9.15. Zond. ook 4.45. LUXOR: „Meisjes lnternaa(k)t, 18 jr. Dag. 2.30, 7. 9.15. Zond. ook 4.45. REN: „Sex ln groepsverband", 18 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.30. Vrij en zat. nachtvoorst, om 11.30 u: „Naakt om te leven". 18 Jr. SLTDIO„If he hollers, let him go". 18 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15 Zond ook 4.45. TKIAONN: „Bob en Carol en led en Alice", 18 Jr. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond 2.15, 4.30, 7, 9.15. WEEK EINDE IHENST DER LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raad plege men de eigen huisarts. Daarna tot zondagnacht 24 u. uitsluitend voor speodgevallen dokterstelefoon 22222. AVOND- en nachtdienst APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 42947. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717 2525. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de Zondagdlenst van de Oegstgeestse Apotheek wordt WRarge- nomen cioor Apotheek Kok. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN. Academisch Ziekenhuis: Maan-: dag en woensdag tot en met vrij dag 19.0019.45 uur, dinsdag 13.00 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.00 uur. Zondag, alg. christ. en nationale feest dagen 14.30-16.00 uur Vrouwenkliniek Maandag t e m. vrijdag 19.0019 46 u. zaterdag 15.30-1630 uur zondag alg. Christ, en nationale feestdagen 15.30- 17 00 uur Kinderkliniek Maandag t.e.m, vrijdag 18.15-19.00 dinsdag 13.00- 14.00 uur zaterdag 15.00-16.00 u. zon dag alg. chrls. en nationale feestdagen 14.30-18.00 uur. Dlaconeesenhuls. Dag. le kl. 11-12, 13 15 14 N 19-20 uur, 2e kl. en 3e kl. 13 15 14 en 19-20 uur, kinderafdeling 13 15 14 en 18.30-19.15 uur. Ellsabetbzlekenhul8 Dag 14-15 en 18.45-19.30 uur kraamafdellne 15-16 en 18.45-19.30 uur Aiihak -int k Dug 13.30 .4 30 eu bo vendien op dinsdag vriidag en zater dag van 18*19 uur Ende-.eesi Dinsdag en vrijdag 1J« 14.30 's zondags 11-12 en 14-16 uur Jelgersmakllnlek Maandag t.e.m. vrijdag 16.45-17.45 uur. Zaterdag 13-15 uur zondag 11-12 en 13-15 uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2