Wassenaarse raad geeft „Time Out" tien mille Prot. chr. kleuterschool aan de Nassaustraat Krediet van f94.000 voor gymnastiekzaal SPORTHAL DUURDER; „DE BRUG" WORDT VERPLAATST Soepeler Muziekcentrum Politieschool Brandweer haalde gewonde jongen van motorschip Toegangspaden volkstuintjes op de korrel GEVONDEN VOORWERPEN Vereniging Openb. Onderw. is actief I ragen over de hanaalweg op wijkhearing VOORSTELLEN AAN RAAD Z0ETERW0LDE PAGINA 2 DINSDAG 26 MEI 197 er De gemeenteraad van Wassenaar heeft gisteravond een betrekkelijk lange agenda in betrekkelijk korte tijd afgehandeld. Belangstelling was er onder andere van een grote groep leden van ide Stichting Jongerencon tact „Time Out", die kwamen luis teren hoe de raad zou reageren op hun verzoek om een bijdrage van f 10.000 van de gemeente in de kos ten van verbouwing en inrichting van de kelder van de Salvatorschool. waarin deze jeugdgroep een onder komen zal vinden. Zij zijn in hun verwachtingen niet teleurgesteld. De raad reageerde positief en stelde de 10.000 beschikbaar waarna spontaan applaus van de „tribune" opklonk. Positief stond de raad ook .3gen- over het voorstel om aan de Stich ting Het Wassenaars Kruiswerk een garantie te verlenen voor een geld lening van f 1.3 miljoen voor de bouw van een gezondheidscentrum nabij de Starrenburglaan. Tegelij kertijd werd besloten het Jaarlijks subsidie aan het Kruisweg te verho gen tot maximaal f 150.000. Toen het verkopen van de grond voor de bouw van dit nieuwe centrum aan de or de kwam, spraken verschillende raadsleden de heren G. L. Elcout (VVD). L. G Oosterling en A. J. M. van der Klaauw (KVP) hun bezorgd heid uit over de toekomst van het Jongerencentrum „De Brug", dat van de huidige plaats zal moeten verdwijnen terwille van dit gezond heidscentrum. De heer A. Lodder (Partij Wassenaar) had kritiek op 't college omdat het pas 2 jaar gele den deze plaats voor „De Brug" aan wees, terwijl voor dit terrein nu al weer andere plannen zijn. Heeft men dit niet kunnen voorzien? zo vroeg hij zich af. De heer D. Bloemendal PvdA) merkte op, dat deze zaak misschien toch ook een positieve zij- I de heeft. De Brug blijkt te klein te i zijn en als er nu toch verplaatst moet worden, dan kan het misschien meteen worden uitgebreid. Wethou der mevr. A. J. Ie Coultre-Foest gaf de raad de verzekering, dat aan een nieuwe plaats voor „De Brug" alle aandacht zal worden besteed. Wet houder mi*. N. W. A. Brink maakte duidelijk, dat het gemeentebestuur in deze geen verwijt treft. Toen in dertijd besloten werd dit terrein voor De Brug aan te wijzen, gingen de plannen van het Kruiswerk in een geheel andere richting. Pas later is men tot de conclusie gekomen, dat dit terrein de voorkeur verdiende. De raad ging akkoord met de verkoop van de benodigde grond voor f73,50 per m2. De raad ging akkoord met een nieuwe subsidieregeling voor de Stichting Muziekcentrum Wassenaar. Het maximum subsidie bedrag zal worden verhoogd tot f 15.000 en er komt een gunstiger-regeling voor de lesgelden voor de Wassenaarse de- i I pendance van de Leidse Muziek- I I school. Er was enige discussie over verho- j ging in verband met het 25-jarig bestaan van de Nederlanse i Jeugdgemeenschap van de ge- I meentelijke subsidie van f 25 per jaar aan deze organisatie. B. en W voelden er niet veel voor omdat deze landelijke organisaties door de rijks- I overheid gesubsidieerd dienen te j worden, maar besloten werd toch de j f 25 voor 1970 te verdubbelen. Over het maken van geluidsprop- ganda voor liefdadige en andere doeleinden hadden B. en W. een no- I ta opgesteld naar aanleiding van 'n I adres van enkele medewerkers aan i de actie „Mensen in Nood" die on langs in Wassenaar gehouden werd Deze medewerkers protesteerden j in een brief (die door de heer L. G I Oosterling als „onbehoorlijk" werd I gekwalificeerd) tegen het feit. dat al- I leen een vergunning voor een ge- luidswagen werd gegeven voor het gedeelte van de gemeente benoorden de lijn ZanderijvaartPaauwlaan. B. en W. maakte duidelijk, dat de raad dit zelf, nog niet zo lang gele- den. in februari 1967 beslist had. Het college was echter wel bereid tot 'n soepeler beleid in deze, als de raad daarmee zou instemmen. De raad bleek daartoe wel bereid Van nu af zal wat soepeler gehan deld worden met vergunningen voor geluidswagens, ook voor het maken van politieke propaganda. De bestemming van de vroegere politieschool in Rijksdorp gaf aan leiding tot een vrij uitvoerig ebat Toen verleden jaar deze school uit Wassenaar verdween heeft de raad een z.g. voorbereidingsbesluit geno men om het terrein, waarop de school zich bevond en dat de be stemming „bijzondere bebouwing" had, voor villabouw te besteden, in overeenstemming met het woonka- rakter van de wijk Rijksdorp Intus sen is echter besloten dat in het ge bouw van de politieschool een stu diecentrum zal worden gevestigd van de Leidse Universiteit. B en W. stelden de raad daarom voor het „voorbereidingsbesluit" in te trek ken en de huidige bestemming voor „bijzondere bebouwing" te handha ven. Verschillende raadsleden zagen hierin een inbreuk op het stringente beleid wat bestemmingsontheffingen betreft, dat door B. en W. op grond van door de raad vastge stelde richtlijnen wordt gevoerd. De heer A. Lodder zei niet te be grijpen waarom bij „Duinauwe" bij de Groot Haesebroekseweg geen toe stemming werd gegeven er een re traitehuis van te maken, terwijl dat hier zo gemakkelijk gebeurt Ook de heer A. C. Duijvestijn (KVP) vroeg zich af hoe dit voorstel zich ver draagt met het indertijd ten aanzien van „Duinauwe" ingenomen stand punt Mr. dr W. F. van Gunsteren 'Prot. chr) herinnerde eraan, dat hij gepleit heeft voor een soepeler toepassing van de bedoelde richtlij nen. Hij wilde deze zaak van de po litieschool niet koppelen aan die van Duinauwe, maar zei met belangstel ling af te wachten hoe het college in volgende gevallen zal handelen. Wet houder mr. N. W. A Brink wees el ke overeenkomst met de kwes- tie-Duinauwe van de hand. Het gaat hier niet om het creëren van een nieuwe bestemming, maar om het handhaven van een al jarenlang be staande bestemming. Er is hier geen ontheffing nodig, zoals bij Duinauwe wel het geval was. Overigens gaf de wethouder toe, dat de raad het recht heeft aan dit voorstel consequenties te verbinden voor volgende gevallen van bestemmingsontheffingen. Burgemeester mr. W J. Geert- sema beantwoordde nog enkele vra gen over de aard van het studiecen trum. Men kan er zich van verze kerd houden, dat dit een zeer rustig instituut zal worden, dat geen af breuk zal doen aan het woonkarak- ter van Rijksdorp. De raad stelde kredieten van f 9.200 beschikbaar voor enkele noodzakelijke voorzieningen in het raadhuis en f 30.000 voor uitbreiding I van het parkeerterrein bij de Molen straat. Na enige discussie, waarin de raad op spoed aandrong, werd een aanvullend krediet van f 109.000 ge voteerd voor de bouw van een sport hal. f 44.500 werd beschikbaar ge steld voor het maken Van plannen voor de nieuwe algemene begraaf plaats en voor de nieuw te graven jacht- en woonschepenhaven Burgemeester Geertsema en wet houder Brink werden aangewe zen als gemachtigden voor een zit ting van de Raad van State op 11 juni over de provinciale weg nr. 1. Officiële publikatie Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor de duur van 3 maanden op de Secretarie, kamer 125, ter lezing voor een ieder is neergelegd de door de Raad der gemeente ln zijn vergadering van 11 mei 1970 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de verordening op de winkelsluiting 1953 I. Deze wijziging houdt ln. dat de win kels. gevestigd in het stadscen trum, welke thans op dinsdag na 13.00 uur gesloten zijn, voortaan op maan dag vóór 13.00 uur gesloten moeten zijn. Van deze regeling, welke met in gang van maandag 1 juni a.s. in wer king treedt, is uitgezonderd de melk en zuivelhandel, welke normaal op dinsdagmiddag gesloten blijft. B. en W. Voorschoten stellen voor: VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten komt vrijdag avond om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt voorstellen van B. en W. tot het nemen van een besluit ex. ar tikel 21 van de wet op de ruimte lijke ordening voor de in de gemeen te gelegen natuurgebieden en mel- dingsplichtgebieden; tot het verko pen van een woning. Papelaan 113, aan de provincie Zuid-Holland; tot wijziging van de Voorschotense poli tieverordening; tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het tref fen van voorzieningen aan de Park zaal en aan het instructiebad; tot het beschikbaar stellen van een aan loopkrediet ten dienste van een pro gramma van eisen en een zeer glo baal schetsplan voor de bouw van een zwembad: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de stich ting'van een tweede sportveldencom plex, in de wijk Adegeest; een aantal onderwijs voorstellen en een nota dienstencentrum voor bejaarden. B. en W. van Voorschoten delen de raad mee, dat hét centrale riole ringsstelsel van de gemeente per 20 mei 1970 is aangesloten op de riool waterzuiveringsinstallatie in Leiden Zuid-West. Met het oog op eventuele stagna tie geschiedt de afvoer van het rioolwater nog met inschakeling van het rioolgemaal aan de Hofweg. Het ligt in de bedoeling deze afvoer bin nenkort rechtstreeks tc doen plaats vinden en het rioolgemaal aan de Hofweg buiten bedrijf te stellen. Muziekschool DINSDAG Koninklijke Schouwburg: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „De heer sende klasse" van Peter Barnes. Circustheater, 20 uur: Nederlandse Operastichting: „The Saint of the Bieecker Streer" van Carlo Menotti. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Buit" van Joe Orton. Paviljoentheater, 20.15 uur: Toneel- froep De Circel: „De cactusbloem" van arillet en Grédy. DONDERDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Vier maal anders van Barlllet en Grédy. HOT. 20.30 uur: Haagse Comedie: „Baajert" van Philippe Adrlen. Circustheater, 20 uur: Nederlandse Operastichting: „The Saint of the Bleeckerstreet van Gian-Carlo Me notti. WhEKKAI'POHlEM a a s OD3 3 2 èS u I 3 M a S a ai Amsterdam zwaar bew. 20 9 0 De Bilt zwaar bew. 21 8 0 Deelen mist 22 5 0 Lelde onbewolkt 21 5 0 1 hl 1 hoven licht bew. 22 7 0 Den Helder zwaar bew. 16 11 0 Luchth. R'dam licht bew. 20 9 0 7 wente licht bew. 21 5 0 Vlissingen zwaar bew. 18 11 1 Zuid-Limburg half bew. 22 9 0 Aberdeen zwaar bew. 17 8 1 Barcelona half bew. 21 15 0 Belgrado onbewolkt 16 6 0 Berlijn regen 22 12 2 Bordeaux onbewolkt 23 11 1 Brussel onbewolkt 22 8 0 Frankfort licht bew. 22 11 1 Genève regenbui 26 1 1 0.1 Grenoble licht bew. 25 10 1 Helsinki zwaar bew. 12 7 0.1 Innsbruck regenbul 23 12 0.2 Kopenhagen zwaar bew. 16 9 0.3 Lissabon licht bew. 25 15 0 Locarno onbewolkt 20 9 0 Londen zwaar bew. 21 8 0 Luxemburg onbewolkt 21 Madrid licht bew. 32 17 0 Malaga zwaar bew. 26 15 0 Mallorca zwaar bew. 24 13 0 München zwaar bew. 20 10 5 Nice zwaar bew 20 13 0 Oslo zwaar bew. 14 8 0 Parijs onbewolkt 24 7 0 Rome zwaar bew. 22 10 0 Stockholm zwaar bew. 19 11 0 Wenen zwaar bew. 19 5 0 Zürlch regenbui 23 12 0.1 OEGSTGEEST De kleuters van de tweede openbare kleuter school nabij de Lange Voortivaarvoor kortgeleden als naam De Bokkesprong" is gekozen, kunnen op het terrein bij hun houten schoolgebouw niet alleen springen en in de zandbak spelenmaar ook klimmen. Met medewerking van de gemeente en door activiteit van ouder commissieleden en vaders van kleuters zijn stevige houten klimrekken gebouwd. Een omwonende, die niets met de school te maken heeft, werd zaterdag bij het bouwen zo enthousiast, dat hij kwam helpen! (Foto LD/Holvast) De Colleges van B. en W. van Lei den, Oegstgeest, Wassenaar en Voor schoten hebben in principe overeen stemming bereikt over het inbrengen van de Leidse muziekschool in een hiervoor door deze vier gemeenten te treffen gemeenschappelijke rege ling. De Leidse muziekschool zal worden omgezet in een streekmuziek- school met een algemeen bestuur dat wordt gevormd uit de vier gemeen ten. In verband met de toepassing van plastic zakken en containers bij de afgifte van huisvuil en het instellen van een ophaaldienst voor grofvuil is het noodzakelijk de Voorschotense politieverordening te wijzigen. De hoofdpunten uit de wijziging zijn het verbod zich op andere wijze van grof vuil, huisvuil, as, tuinafval en dergelijke stoffen te ontdoen dan door afgifte aan de gemeentelijke rei nigingsdienst; plastic zakken moe ten op de rand van het trottoir ge plaatst worden niet eerder dan een half uur voor de vuilniswagen ter plaatse kan worden verwacht. Het is verboden de gesloten vuilniszakken te openen of de inhoud daarvan te onderzoeken. Gymnastiekzaal De Parkzaal gymnastiekzaal achter het raadhuis voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De zaal is in 1928 gebouwd. B. en W. van Voor schoten stellen de raad voor een kre diet van f 94.000 beschikbaar te stel len, waardoor de gymnastiekzaal ge heel aangepast zal worden aan deze tijd. Nieuwbouw is niet mogelijk. De zaal wordt vergroot door bijtrekking van het voormalige kantooi- van de bepl antingsdienst Het gemeentelijk instructiebad heeft een oliestookinstallatie. B. en W. vragen een krediet van f 20.000 ter vervanging hiervan door een aardgasinstallatie. LEIDEN Een 19-jarige schip persknecht uit Vreeswijk raakte gis terochtend gewond, toen bij het af meren van een motorschip nabij de Rijnzichtbrug een nylontros tegen zijn reohteronderbeen sloeg. De jon gen moest met assistentie van de brandweer van boord worden ge bracht. Hij is vervolgens door de EHD naar het Academisch Zieken huis vervoerd. LEIDEN Op de toegangspaden tot de volkstuintjes van Oostvliet, Roomburg en de Onderlinge Turn vereniging, zijn verschillende malen valpartijen met de (brom)fiets voor- I gekomen. Dit. heeft het PvdA-ge- meenteraadsiid Van Baaren gerap porteerd aan het college van B. en W. De heer Van Baaren knoopt er j 'n re?ks vragen aan vast. die moeten leiden tot verbetering van de toe- I gangspaden. Bedoelde paden zouden volgens de heer Van Baaren al vóór de lente worden geasfalteerd. Hij dringt er bij B. en W. op aan dat deze asfalt- laag nu zo spoedig mogelijk wordt aangebracht. LEIDEN In de maand april zijn te Leiden de volgende voorwerpen ge vonden: sleutels, tas met inhoud, bankbiljetten, damesportemonnee, zonnebril, badhanddoek, zwembroekje dameshandtas, jongsportemonnee, da meshorloge, bedspiraal, rol jabo, jas (kort model), pakje inhoudende kle ding, schooletui, damesparaplu, loon zakje met inhoud, armband, diploma- tentas, ringetje, passerdoos, rollen behang, blikken koek. autostep, rij wieltas, herenpolshorloge. heren- handschoenen, dameshandschoenen, broche, damesbril, autocontactsleu tels, herenbril, schooltas, zak inhou dende sponzen, obstakellamp, koffer tje, medaillon, pruik, kinderregenjack foto. Afhalen en inlichtingen bij het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8. ingang poort, op woensdagmiddagen tussen 2 en 5 u. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. MAANDAG Carmelitessenklooster (Oude Vest 45) Kapellaria, creatief-ludiek feest van K. en O.. 310 uur nam De Doelen. Bijeenkomst LAFV, N. v. j d. Horst met video-apparatuur, 8 uur nam. Clubhuis hockeyveld park Roomburg. 1 Asserstraar: PvdA-hearing. 8 uur nam Stadhuis wachtkamer trouwzaal- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente, 7- 8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'l gemeenschap, 8.15 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale. 7-8 uur nam. Akeleilaan 43 Oegstgeest Informatie avond Baha i gemeenschap, 8 uur nam. Steenschuur Leidse Ver. van Postze gelverzamelaars, 8 uur nam. Oude Vest 45 Kappellaria creatief- ludiek leest K. en 3-10 uur nam LEIDEN Reinigingsproblematiek blijkt een aanzienlijk ongemak te zijn voor de bewoners van de profes soren- en burgemeesterwijk. Op een wijkhearing van de PvdA in de ze buurt werden gisteravond diver se klachten geuit op dit gebied: zo wel van de verf- en lijmfabriek Fas- son als van de vuilstortplaats in de Roomburgerpolder worden bij ongun stige wind niet al te frisse geurtjes opgesnoven. De vuilstortplaats ver spreid bovendien vieze rook bij brand, hetgeen de laatste tijd veel vuldig is voorgekomen. Dit ondanks de toezegging van de gemeente, dat uitsluitend niet-brandbare za ken worden gstort. In het algemeen blexen de bewo ners tevreden over de hoeveelheid groen in deze fleurige wijk. maar men wenste wel meer speelruimte «klimhekken en- bomen, zandbakkn enz) tussen het struikgewas. Ook werd openstelling van enkele sport- j velden bepleit. In verband met ver- i nielingen aan hekken om sportvel- den en andere baldadigheid vroeg men beter politietoezicht. Bezorgd toonde men zich over de toekomst aan de Kanaalweg. „Ver- dwijhen hier de bomen? Wordt het een dubbelbaansweg?" zo vroeg men zich af. Het was bekend, dat ver keerstellingen zijn verricht en dat de plaats van de bomen langs de weg nauwlettend is bestudeerd. Waartoe dit onderzoek zal leiden is echter de vraag. Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN Het vroegere Volkson derwijs is veranderd in de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. VOO heeft een Leidse afdeling gekregen, die de eerste activiteiten heeft ontplooid. Verschenen is het eerste nummer van een bulletin, waarin de afdeling ouders en geinteresseerden wil inwij den in de problemen van de onder wijsvernieuwing om op deze manier een discussie op gang te brengen in oudercommissie e.d. VOO wil hier mee het onbegrip over vele onder- wijsfacetten, dat bij ouders leeft, te rugbrengen. Ouders en leerkrachten moeten elkaar vinden in het moei lijke streven naar vernieuwing. In het eerste bulletin, dat wordt ingeleid door wethouder van Onder wijs S. Sannes, wordt o a. de speel- leerklas onder de loep genomen. Seoretaresse van VOO is mej. T. Laman, Bakhuis Roozenboomstraat 3 in Leiden. Het bulletin staat onder redaotie van de heer G. A. C. Don ker, Dr. Lelylaan 78 in Leiden. GEBOREN A. C. Adrianus Jacobus Maria, z. v Castelein en J. C. Q. van den Kerk- l-.of. Emmanuel Francois, z. v. E. H. van de Vlekkert en M. van Laar, Eske Margaretha Hendrika, d. v. C. Marheij- sen en M. A. Hartevelt, Manon Yvet- te, d. v. W. Görts en M. Vermeulen, Nancy, d v. C. Sip en P. C. van Ton geren, Johannes Jacobus, z. v. H. P. van der Reijden en A. C. Bekooy, Hen drik, z. v. H. Baan en S. Flaman, Cor nells. z. v. C. van Dijk en Zwaan, Suzette, d. v. P. de Wolff en G, H. Tampung, Remco, z. v. D. H. Muijzert en C. A. M. van Wieringen. Judith Julia, d. v. F. C. Sijmons en A. C. Eemstra. Conny. d. v. P. H. van de Vos en E. L. Pruis, Alexan- ara M aria, d. van J. Roerig en R. M. Drijver, Edwin, z. b. J. Z. A. de Roode en E. van Eek, Aria, d. v. P. Barnhoorn en J. van der Plas, Sandra, D, R. C. M. Portasse en P. A. M. Klomp, David Frederik, z. v. F. C. Fischer en A. de Regt. Irene Nathalie, d. v. B. Plu en M. F. Mieloo, Annegien Katrien, d. v. F. A. Kalmeijer en W. E. S. Terhal. Jennette Alise, d. v. G. Adema en G. Brinkman, Emily Angela, d. v. F. W. van Beek en A M. V. Buskermolen, Wendy, d. v. A. Bijl en L. M. Tijssen. GETROUWD K. C. van Ark en M, J. Neuteboom, I P. E. Swanenburg en E. H. M. van i der Meel. C. E. N. Köllman en L. F. J. I R. van der Maat, P. A. N. van Nieu I lande en W. J. G. Geraedts, C. M. van der Voort en T T. M. Niesthoven, Leidse Schouwburg Theater met „D Kaukasische Krijtkring" voor K. en c 8 uur nam. Boerhaaverestaurant. Wijkbijeen komst VVD, 8 uur nam. zyisingel 2 Evangellecentrum, «pi J. v. d. Meer, 8 uur nam. Rapenburg 6 Openbaar debat Kret Amptmeyer, 8.30 uur nam. Breestraat 66 Informatie-avond Orai Je Sleutelstad. 8 uur nam. Groot-auditorum universiteit Herd Kring 25-Jarig bestaan Ned. Ver. vai ex-politieke gevangene. 7.30 uur naa Holiday Inn Prov. Gezondheidsdaj receptie Wit-Gele Kruis 4-6 uur nan Kljnlandflat. Wijkbijeenkomst VVD 8 uur nam. WOENSDAG Zulderkerk. Wijkbijeenkomst VVD, uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twent wel. 8.30-11 uur nam. Stadsgehoorzaal Zangconcours Kon Bond van chr. zang- en oratorium, verenigingen, 1.30-11.15 uur nam. Luxortheater Tekenfilmparade vai Walt Disney voor jeugd (K. en 0.),'2j| uur nam. Luxortheater Landelijke preniiéri western „The balled of Cable Hogue' 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Lelds appèl KVH spr. minister Lardinois, 8 uur nam, Stadsgehoorzaal Informatieve bij eenkomst schooladviesdienst, 3.30 uuj nam. Dorpshuis Leiderdorp, Kerklaan PvdA-hearing voor rivierenwijk, 8 ut nam. DONDERDAG Beloftekerk. Wijkbijeenkomst VVI 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 De Dulkboo clubhuis handenarbeid, 8-10 uur naa Stadsgehoorzaal Muziekmanlfest&ti K. en O. „van Bach tot beat" ma Rotterdams Phylharmonisch Orket Ekseption, Syntagma Musicum en tri Louis van Dijk. Cesar Franckstraat officiële op« ning Rudolf Steinerschool door con missaris der Koningin. 2.30 uur nai Lakenhal Ledenvergadering Ver. vi belangstellenden in de Lakenhal, 5 nam. Kantine Clos en Leembruggi Kleinkunstporgramma Ned. Ver. huisvrouwen, 2 uur nam. Lakenhal Lezingenavond Oud-Leidi 3 over Pilgrimfathers. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13 Evangelisatie christ* gem. Ecclesia, 8 uur nam. Witte Singel 18 Bijeenkomst Scholl' ren Aktiegroep Leiden, 7.45 uur nain Breestaat 19 Sociëteit Twentwel, 8. -11 uur nam. Nieuw Minerva Ledenver. LeicP kunstkring Voor Allen, 8 uur na Haagweg 14 Openbare vergader! dekenale raad Leiden, 8 uur nam. Aula Kagerstraat 7 Leerlingenuitvcjl ring Leidse Muziekschool, 7.45 uur na^ Leidse Schouwburg Blijspel „Sprl uit het raam schat we gaan trouweifê voor K. en O. 8 uur nam. Techn. school Haagweg 4 Diplom uitreiking, 8 uur nam. Rijnl. Lyceum Oegstgeest Volle Eva felie samenkomst, Spr. dhr. Bulthi uur nam. Het Witte Huis Oegstgeest Schata sociëteit Palamedes. 2-5.30 uur na Breestraat 19 Sociëteit Twentv 8.30-11.30 uur nam. De Burcht Verkiezingsdag D'66. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden (je penburg 33) Werkd. 10 uur voorm uur nam. Zond. 1-5 uur nam. OVERLEDEN J. B. J. Goddijn, m.. P. W. Duit. zn. L. A. van Ruiten, m., P. Sneljders, d ZOETERWOUDE Eind augustus zal het gemeentelijk sportveldencomplex aan de Nieuweweg worden geopend. Öp dit sportveldencomplex zullen door de toekomstige huurster de r.k.s.v. „SJZ", enige opstallen, zoals een kantine, clubge bouw en kleedgelegenheid worden opgericht en een verlichting op het oefenveld worden aangebracht. Het is daarom noodzake lijk, mede met het oog op de toekomstige verwezenlijking van een zwembad in de nabijheid, dat het sportveldencomplex op het gas en elektriciteitnet wordt aangesloten. De aanlegkosten van gas en elektriciteit bedragen 2.356,71 respectievelijk 9.620,-, alles inclusief b.t.w. Ook ls het noodzakelijk gebleken, dat de naast het complex gelegen parkeerplaats van een asfaltverhar- ding wordt voorzien. Hiervoor zal een bedrag benodigd zyn van f12.000 eveneens inclusief b.t.w. Het college stelt de raad daarom voor een kre diet van f24.000 beschikbaar te stel len. Het bestuur van de Stichting Pro testants Christelijk Kleuteronder wijs „Zoeterwoude-Hoge Rijndijk", wil een bijzondere kleuterschool bou wen aan de Nassaustraat of omge ving. Het stichtingsbestuur verzoekt de raad daarvoor de benodigde gel den beschikbaar te stellen. Aangezien de aanvrage hieraan aan alle voorwaarden voldoet, stelt B. en W. de raad voor aan de stich ting van een protestants-Christelijk kleuterschool medewerking te verle nen. In verband met het door de Ar rondissementsrechtbank in Den Haag op 25 september 1969 gewezen von nis inzake de onteigeningsproce dure tegen F. W. Rolf van den Bau- men uit Laren heeft Zoeterwoude de eigendom verkregen van enkele in de Grote Polder liggende percelen. Deze percelen zijn onteigend ten be hoeve van de realisatie van het be stemmingsplan „Industrieterrein Gro te Polder" en dienen om aan het „Industrieschap de Grote Polder" te Leiden te worden overgedragen. Het gemeentebestuur stelt de raad in de vergadering van 28 mei voor dan ook de onteigende percelen tegen 'n ver koopprijs van f327.470,70 aan het „Industrieschap de Grote Pol der" over te dragen. De agenda voor 28 mei bevat ver der: voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van 'n lening, aan te gaan door de r.k.s.v. „SJZ" tot wijziging van de gemeentebegroting; Rondvraag. Rijksmuseum voor Volkenkunjg., (Steenstraat 1) dag 10-5 uur. 1-5 uur nam. Expositie „Verbeeld verleden" (aqi rellen) t.e.m. 30 Juni. Ned. Legermuseum Geopend mai6^ dag tot en met vrijdag 9 uur vooiöe 5 uur. nam. zond- en feestdagen 1 -5 >er Rijksmuseum voor de geschiedt der natuurwetenschappen. Dag 10-4 u I7nn 1 uur 1CX l's, w' zon. 1-4 uur. Heempark: polder) Flora van eigen bodem van 8 uur voorm. 5 uur nam. Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg 4 11): Grafiek di. za 1-6 uur nam. - fee-cjun anno 1866 ma- za 10 voorm. 11 uur nam. Molenmuseum De Valk tot half tember, dinsdag tot en met zatei 10-5 uur. zondag 1-5 uur na. Hortus Botanicus tot 30 sept. lijks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 opzondag van 10 tot 4 uur. Lakenhal Pilgrimfathers herd kingsjaar 1970 (t.e.m. 4 oktober). Pleterkerkgracht 9: Expositie Aemula Natureal werkdagen 19.30 uur, zaterdag en zondag 14-17 t t/m 30 mei LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „De verdoemden", 18 Dag. 2 en 8. Vrij en za nachtvoo om 11.30 uur: „Dr. Vreemdelust" Jr. LIDO: „Airport1 7, 9.15. Zond. ook LUXOR: „My fair 1 en 3. REX: „Some like it cool", 18 Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond. ook 4.30. en zat. naohtvoorst. om 11.30 u JtJ De zondares van Athene", 18 J.r ]^e STUDIO: „Zwijnestal", 18 Jr. D.l,^ 2.30. 7, 9.15. Zond. ook 4.45. TRIANON: „Bob en Carol en 1 hij jr. Dag. 2.30, 7. S Ml - - Q15 cu. t". 14 jr. Dag. )k 4.45. I (air lady", a.l. Da|W en Alice", Zond. 2.If, 4.3Ö. 7, APOTHEKERSDIEN ST. Geopend voor spoedeisende geval dai Apotheek Herdlngh en Blanken, I gewoerd 171, tel. 20502, De OegstgW &K1 se Apotheek, Wllhelminapark 8, Oei p i geest, tel. 53274 en Apotheek Voorsc ten. Leidseweg 66, voorschoten. 11 vi 01717-2525. De zaterdag-, zondi avond- en nachtdienst van apothi elS R. van Breest Smallenburg te Lel( kf* dorp wordt waargenomen door A theek Herdingh en Blanken. ljk( BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN ailC Academisch Ziekenhuis: dag en woensdag tot en met dVal! dag 19.0019.45 uur, dinsdag 13.0 14.00 uur, zaterdag 15.00-16.00 j0 Zondag, alg. Christ, en nationale fe( le 1 dagen 14.30-16.00 uur Vrouwenklln ttim Maandag t.e.m. vrijdag 19.0019.46 kj u zaterdag 15.30-16.30 uur zondag. ita„ Christ, en nationale feestdagen 16 -17.00 uur Kinderkliniek Maan lis t.e.m. vrijdag 18.15-19.00 dinsdag 13 ide 14.00 uur zaterdag 15.00-16.00 u. B ui dag alg. chris. en nationale feestda 1 14.30-16.00 uur. UUTC Dlaconessenhuls. Dag. le kl. 11 13 15 14 N 19-20 uur, 2e kl. en 3e lt d€ 13 15 14 en 19-20 uur, klnderafdel aar, 13 15 14 en 18.30-19.15 uur. Elisabethziekenhuis Dag 14-15 18.45-19.30 uur kraamafdellng 15-1< WTn 18.45-19.30 uur. afg Annaklinlek Dag. 13.30-14.30 en I vendien op dinsdag vrijdag en zat Ite e dag van 18-19 uur. gev. Endegeest Dinsdag en vrijdag rbij 14.30 's zondags 11-12 en 14-15 uur. Jelgersmakliniek Maandag t.« ftT,i vrijdag 16.45-17.45 uur. Zaterdag 13 J? uur zondag 11-12 en 13-15 uur. °Plei n 2

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2