Ape jacht in Leiden-Zuidwest Maatregelen tegen brand in vuilstort Drie ambtenaren in Leiderdorp gehuldigd Zwembad Leiderdorp kost twee miljoen Zilveren medaille voor A.Schrama Pastoor Steenman geinstalleerd Ballonpost in Wassenaar op de bus PAKHUISJE Leidenaar (15) overleden na aanrijding op Haagweg Int. toernooi Minnesota Ingelanden zijn bezorgd over watervervuiling IFGEBRAND II assenaar wint junioren- toernooi t an II annuiida OPHALEN GROF VUIL Kok- en Stoop- wisselbekers Leidse rijclub Ongelukken in Leids verkeer PAGINA J LL1DSCH DAGBLAll MAANDAG 25 MEI 1970 LEIDEN Een Javaans aapje heeft zaterdagochtend een deel van Zuidwest op stelten gezet. Het beestje slingerde zich van boom tot boom, van balkon tot balkon en van dak goot tot dakgoot. Het heeft heel wat moeite gekost om het losgebroken dier, waarvan de eigenaar tot nog toe onbekend is ge bleven, te vangen. De jacht op de aap begon vrijdagavond al. toen het dier In één van de straten van het zuid westelijke stadsdeel werd gesignaleerd Tijdens deze drijfjacht kreeg een po litieman, die de aap bijna te pak ken had, een flinke beet in zijn hand. De aap verdween na een nieuwe ont vluchtingspoging in het nachtelijk duister om zich pas zaterdagochtend te laten zien. Het dier bleek zich te hebben geïnstalleerd op een balkon aan de Boshuizerkade. Opnieuw ging de politie er op uit, nu met 'n vangnet Na veel heen en weer geren lukte het da»n toch om de vrijheidslievende aap in een tuin aan het Duikhof onder het net te krijgen. Het beestje is in middels overgebracht naar het die renpark Wassenaar, waar het zal wor den verzorgd tot de eigenaar zich meldt. De foto (van Jan Holvast) geeft het moment weer, waarop de aap wordt gevangen. VOORSCHOTEN De heer A Schrama te Voorschoten Is zaterdag de ere-medaille In zilver verbonden aan de orde van Oranmje Nassau uitgereikt ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband bil Schra ma Veevoeders N.V. te Leiden. De onderscheiding werd hem thuis uit gereikt door burgemeester L. de Kool van Voorschoten in het bijzijn van zijn familie on de directie van Schra ma Veevoeders N.V. Burgemeester De Kool gaf in zijn toespraak een korte levensloop van de jubilaris. Het is de kracht van de jubilaris geweest, dat hij uitsluitend door zelfstudie ook thans nog steeds de grote man in de maalderij is. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Johannes Willem Abraham, z. v P. Kempeneers en P. J. van Eijgen, Edo Bastiaan Leendert, z. v. B. den Boef en A. J. Bussem. Herman Tobias An- tonlus Maria. z. v. H. F. M de Groot en A. M. H. van der Wissel. Sylvia Javoba Johanna, d. v. C. Koppe en J Seelbach. Pamela Anna Maria, d. v H. W. te Boekhorst en O. A. M. van der Meer. Margaretha Helena Floren ce. d. v. R. de Graaf en J. M. Vlëtor. Fillp Floor, 7. v. F R. van Koten en M. Hertogs. Arlan, z, v. C. Kuljt en N Frede, Esther Erica. d. v. C. van Veen en T. van Egmond. GETROUWD C. Veerman, OVERLEDEN B. F. Everts, m., C. de Swarts, w. v. J. J. Sloos. G. Wielders, m.. S. A. M. Riijtenbeek, d., H. A. M. Wildenburg, dochter. H. A. M. Speet, w. v. G. V. F König. MAANDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Toneelgroep Centrum: „Een dag uit de dood van verdomde Loewietle" van Pe ter Nichols. Nederlands Congresgebouw (Prins Willem- Alexanderzaal) 20.30 uur: Bach-Handel cyclus: Nederlands Ka merorkest. DINSDAG Koninklijke Schouwburg: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „De heer sende klasse" van Peter Barnes. Circustheater, 20 uur: Nederlandse Operastichting: „The Saint of the Bleecker Streer" van Carlo Menottl. WOENSDAG Koninklijke Schouwburg, 20.15 uur: Toneelgroep Theater: .Bult" van Joe Orton. Paviljoentheater. 20.15 uur: Toneel groep De Circel: „De cactusbloero" van Barlllet en Grédy. DONDERDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Vier maal anders" van Barlllet en Grédy. HOT, 20.30 uur: Haagse Comedie: „Baajert" van Philippe Aclrlen. Circustheater, 20 uur: Nederlandse ►erastichting: „The Saint of the van Glan-Carlo Me- Opei Bleei eeokerstreet WASSENAAR In de parochie kerk van De Goede Herder is zater dag de zeereerwaarde heer J. P. F. Steenman geinstalleerd als pastoor van deze parochie. Pastoor Steen man. die kapelaan was te Rotterdam is de opvolger van de enige tijd ge leden overleden pastoor De Wit. De plechtigheid die o.m. werd bij gewoond door burgemeester mr, W J. Geertsema en vertegenwoordigers van alle plaatselijke kerken begon met een welkomstwoord namens het kerkbestuur door de heer F E. Polman. Hierna werd door pastoor A. Went- holt de benoemingsbrief van de bis schop van Rotterdam voorgelezen, De nieuwe pastoor legde vervolgens de eed af en werd geinstalleerd door de deken van Leiden, pater van Noort Na de plechtigheid was erin de zaal bij de kerk gelegenheid met de nieu we pastoor kennis te maken DEN HAAG GPD) De (ballon) post, die door filatelisten uit het he le land gisteren is meegegeven aan het echtpaar Boesman, dat opsteeg van een voetbalterrein in Rijswijk, is in Wassenaar op de bus gedaan. De P.T.T. heeft medewer king verleend aan de bouwdag van de Rijswijkse voetbalvereniging Vre- denburch, waarop de ballon Nimbes is opgestegen. Filatelisten konden brieven meegeven met een speciaal „cover", waarop een ballonstempel, zou worden geplaatst in de gemeen te waar de ballon terecht zou ko men. Do or oostelijke winden gedwon gen zag commandant Jan Boes man zich genoodzaakt in de duinen van Wassenaar te landen. LEIDEN De 15-jarige Leidse scholier Theodorus Henkes uit het Jacques Urlusplantsoen is bezweken aan de verwondingen, die hij zater dagavond had opgelopen bi; een aan rijding op de Haagweg. De jongen kwam onder een yuto. toen hij ter hoogte van de Churohill- laan met zijn fiets komende van het aan de kant van de molen gelegen voetpad via een opening in de af- soheidingsheg de rijbaan over wilde steken De autobestuurder, een 28-Ja LEIDEN Het internationale voetbal- en tafeltennistoernooi, dat Minnesota Nederland dit weekein de in Leiden organiseerde, heeft over winningen opgeleverd voor Frankrijk en West-Duitsland. De Franse voet ballers bleven ongeslagen en moch ten uit handen van de vice-voorzit- ter van de organiserende personeels vereniging Scotty, de heer Van Steen, de Voetbal Cup in ontvangst nemen West-Duitsland eindigde als tweede vóór het Nederlandse team, dat al leen van België won (52). In de tafeltennisstrijd bleef hef Westduitse team ongeslagen: 84 te gen Frankrijk en 10—2 tegen Ne derland. De coach van 't Nederland se team dat ook nog verloor van Frankrijk: 93), de heer Meerding In Zoeterwoude ZOETERWOUDE —In het Paro chiehuis is de Jaarlijkse vergadering gehouden van het bestuur en inge- landen van de Groote Westemdsche ioMndeTordèrvindên'htadTr van de rookontwikkeling. Inmiddels zyn LEIDEN Nadat op tweede pink sterdag een flinke brand was uit gebroken op de gemeentelijke vuil stortplaats aan de Roomburgerweg en deze eerst afgelopen vrijdag was bedwongen, is hier gisteren weer brand ontstaan. Verschillende om- Polder De rekening over 1969 werd vast- reeds krachtige maatregelen gesteld, met aan inkomsten f 31362.80 j ^eze branc} genomen en aan uitgaven f 12860.43 hetgeen een batig saldo van f 16502.37 bete kent. Bij de behandeling van de begvo- regeningsinstallatie met drie ting voor het jaar 1970 kwamen de tongen pas goed los. Er werd met name op gewezen, dat de waterver ontreiniging in de polder hand over hand toeneemt. Het water in de Stompwijksche Vaart is van slechte kwaliteit. Oorzaak van al deze narig heid zou de gemeente Zoeterwoude zijn omdat via het riool in de Dorps tegen and genomen. Over veertien dagen tot drie we ken verwacht Gemeentewerken de beschikking te hebben over een be- ka- nonsproeiers, waarmee men broei kan voorkomen. De pomp hiervan kan eventueel onmiddellijk worden ingezet bij brandbestrijding, waarbij dan 60 m3 water per uur, of 1.000 liter per minuut wordt geleverd Noodzakelijk lijkt dit laatste echter niet, omdat door het voortdurend te laten „regenenen" men brand zal straat in het polderwater wordt ge- kunnen voorkomen beker. rige Voorschotenaar. h"h v ■v, ts ovei'handigde de winnaars de fraaie getracht door uit alle macht te rem men en naar luiks uit te wijken een botsing te voorkomen. De jongen kreeg een bekkenfraotuur, een hoofd wond en een shook. Hij is door de EHD overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis, waar hij nog de zelfde nacht overleed. 1 LEIDEN In de afgelopen nacht is in de St. Ursulasteeg een pakhuis- je afgebrand De brandweer heeft het vuur geblust Een naast het pakhuis je gelegen pand kreeg als gevolg van dit blussingwerk waterschade, -ow-t eoooosene aj, se,„ LEIDEN Burgemeester en me vrouw van der Willigen zullen mor genmiddag drie echtparen die hun 60-jarig huwelijksfeest vieren, bezoe ken De diamanten echtparen zijn: de heer en mevrouw Vogelaar- van der Voet; de heer en mevrouw Berg man Onderwater; en de heer en me vrouw Verstraaten-van der Wilk. Onze stadgenoot, de heer J. P. Zwanenburg, is benoemd tot dis trictshoofd van de Rijksgebouwen dienst te Dordrecht. WARMOND De Wassenaarse ju nioren A hebben de eerste plaats veroverd in het jubileumtoernooi van Warmunda. De gasten zelf legden in poule B. beslag op de eerste plaats. De prestatieprijs ging deze middag met M M O. mee naar Hoogmade. In poule A werd M.MO. -iet 6 punten tweede, en VEP uit Woerden met 4 punten derde. Zij konden uit handen van de voorzitter van War munda jeugdafd. een beker in ont- loosd. Met de steeds toenemende be bouwing hi het Westeinde zal het probleem van de water verontreini ging in de polder steeds toenemen Men ziet als enige mogelijkheid, dat de gemeente Zoeterwoude zo spoedig mogelijk zal aansluiten op de riool- zuiveringsinstallatie Leiden Z.-West Dijkgraaf Droogh zei kort geleden nog contact met Rijnland te hebben gehad over deze aangelegenheid. Als noodoplossing zal nog meer water in de polder worden ingelaten en zal er eventueel nog een tweede inlaat wor den gemaakt om voldoende doorspoe ling te krijgen. De begroting 1970 werd dooi- de ver gadering goedgekeurd. De begroting vermeldde aan inkomsten en uitga ven f 33986.26 waarbij f 10854.43 voor onvoorzien. De omslag blijft gehand haafd op f 30 per ha Besloten werd verder om het be stuur. dat uit 5 personen bestaat, met 2 leden in te krimpen en te brengen op 3 leden. In de rondvraag werd erop aange drongen om met de Hengelaarsbond baggerwerk in de polder uit te voeren. Dijkgraaf Droogh beloofde in zijn slotwoord, dat het bestuur alle moge lijke aandacht zal besteden aan het probleem van de waterverontreini ging. Momenteel wordt de ontbranding bestreden door bespuiting met water en door 't oprijden van grond, waar mee de vuurhaard wordt afgedekt. De kwetsbare plaats voor het ont staan van brand is de zogeheten voorstort, de schuine helling van het vuil. Stukjes glas en sterke zonne straling of de jeugd kunnen van de brand oorzaak zijn. Men denkt j, brand binnen enkele dagen gehet onder de knie te hebben. Nog steeds is het moeilijk de aan voer van brandbaar materiaal t« voorkomen, hoewel het uitdrukkeiyi verboden is. Particulieren vooral le. veren hoeveelheden onbrandbaar (fo puin) materiaal af, waar ander af. val doorheen zit. De nieuwe berege. ningsinstallatie zal met dit nadeel blijvend afrekenen. Tegen „fikkie stoken" kan dan de pompinstallatie worden ingezet. LEIDERDORP Gistermiddag heeft burgemeester M. A. van den Have drie jubilarissen gehuldigd in de kapelzaal van de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan. Behalve het college van B. en W was prak tisch het voltallige personeel van de secretarie en het bureau Gemeente werken aanwezig alsmede oud-collega en als vertegenwoordiger van de pro vincie was de heer Kales. De jubila rissen warend e heren J. Bosman, E. Scholten en H. V. D. Groep; alle Jacques Urlusplantsoen, Aaltje Noordewierlaan, Cornells Schuytlaan. vangst nemen, In poule B werd MMO Diepenbrocklaan. Joh Verhulststraat, tweede en daar wist Wassenaar met 4 punten de derde prijs te bemach tigen. De deelnemende verenigingen waren BMT uit Den Haag, VEP uit Woerden, MMO uit Hoogmade. Was senaar uit Wassenaar en de jubile rende vereniging Warmunda. Wim Sonneveld is op het ogenblik in Japan voor een show die de KRO in oktober zal gaan uitzenden. Het decor voor deze nieuwe shoio wordt uiteraard in belangrijke mate de wereldten toonstelling waar deze foto werd genomen. De regie van deze show heeft Rob Touber Rich Holstraat, Obrechtstraat, Chuvchill-laan Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriussfcraat, v Blanken- burgstraat, Julius Röntgenstraat, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinum- straat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstraat, Moesorgskistraat, Caesar Frank- straat, Verdistraat, Schubertlaan, Mahlerstraat, Handelstraat ,v Beet- hovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscaninilaan, Berlioz- pad, Rossinistraat, Liztpad, Men- delssohnkade. Wagnerplein, Brahms- laan, Tsjaikowskikade. Sibeliusstraat. Bartokstraat, Kennedylaan, Max Re- gerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganinistraat, Scar- lattistraat, Griegstraat. Donizettilaan DONDERDAG Paramaribostraat, Corantijnstraat, Willem de Zwijgerlaan - geheel, Abr Crijnssenstraat. Stuyvesanthof. Van Riebeeckhof. Jan Pieterszoon Coenhof. Pieter Bothstraat, Al- bertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof. Juliana v. Stolberghot Anna van Burenhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Herensin gel (van Medusastraat tot Juliana- straat), Julianastraat, Julianakade, Sophiastraat, Anna Paulownastraat. Alexanderstr Prinsenstraat. Oranje straat, Lusthoflaan Dillenburger drie zijn 25 jaar in dienst van de gemeente Leiderdorp. Burgemeester van der Have ver welkomde het grote gezelschap en zei nu een kwart-eeuw na hun aanstel ling dankbaar te mogen constateren dat alle drie alles gegeven hebt wat zyt e geven hadden, naar aard en ka rakter, in dienst van het algemeen belang. De heer Bosman was hij dankbaar voor zijn plichtsvolle opvat ting van uw taak als brugwachter ge durende 20 jaar In dienst van de ge meente. De heer Schol ten toonde zich een figuur die in teruggetrokken heid werkt, maar alè waardevol lid van de plantsoenendienst. De heer v. d. Groep staat dag en nacht voor de gemeenschap klaar en weet wat I het is een dienende taak te hebben. I De heren v. d Groep en Scholten ontvingen een enveloppe met inhoud en alle drie kregen een platen bon. De gebruikelijke enveloppe ontving de heer Bosman van de heer Kales, die zei hem te hebben leren kennen en waarderen als een man die zijn taak met verantwoordelijkheid ver vult. Verder werd nog gesproken door de heren W. Buitendijk W. D. C. v. d. Wijngaard. P. Vervark en J. J. VAN Vliet en de heer H. v. d. Groep. MAANDAG Carmelitessenklooster (Oude Vest45| Kapellaria, creatief-ludiek feest van K. en O., 310 uur nam. De Doelen: Bijeenkomst LAFV, N. j, d. Horst met vldeo-apparatuur, 8 um nam. Clubhuls hockeyveld park Roomburj Asserstraar: PvdA-hearlng, 8 uur nam DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal.) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente, 8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Bp ha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuui Chr. Emigratiecentrale, 7-8 uur nam Akelei laan 43 Oegstgeest Informatie, avond Baha'i gemeenschap, 8 uur nam Steenschuur Leidse Ver. van Poet» gelverzamelaars, 8 uur nam. Oude Vest 45 Kappellarla, creatie!, ludiek feest K. en O, 3-10 uur nam WASSENAAR In manege Ri ders Paradise te Wassenaar werd gistermiddag de laatste wedstrijd van I Leidse Schouwburg Theater met ,j> het seizoen van de Leidse Rij- en Kaukasische Krljtkring" voor K. en Jachtclub verreden, in de B-klasse uur nam- om de kok-wisselbeker, in de A klasse om de Stoop-wisselkrans. Behalve de gebruikelijke rozetten waren er in iedere categorie ook twee erepenningen. De Stoop-wisselkrans ging dit keer naar mej. G. Jansen met Taras Bul ba. Zij behaalde 102 punten van de 140. Tweede werd mej. M. de Graaf met Hanush (9216 p.) en derde mej. M. Parmentier met Snow Girl (92 p) De kok-wisselbeker werd toegekend aan mej. N. Voogd die vierde werd met Taras 891 i p van de 160 pun ten). Eerste en tweede waren resp. mej. H. Aubert met Blacky 941 i» en mej. E. Sipkes met Hanush <92) De genoemde wisselprijzen kunnen echter alleen aan leden van deLRJC ten deel vallen, zodat dus ditmaal de beker naar no. 4 ging. Nummer drie was mej. W. v. d. Spek met Pas de Quoi (90). Juryleden waren de heren G, v. d. Marei uit Wassenaar en A. v. Woer den uit Utrecht. LEIDEN Op de hoek van de Houtlaan en de Ant. Duycklaan had zaterdagochtend omtreeks kwart voor twaalf een botsing plaats tassen een personenauto en een bromfiets. De bromfietebestuur der, een 16-jarige Oegstgeestenaar, wilde linksaf de Ant. Duycklaan inslaan juist op het moment dat de automobilisten hem zou inhalen. De jongen brak zijn lin kerarm. Op de Hoge Rijndijk kwam gister middag omstreeks twee uur een 8- jarig Leidenaartje tijdens het over steken onder een auto. De kleine voetganger kreeg een hoofdwond en een lichte hersenschudding. straat, Os- en Paardenlaan Bern- hardkade. Marijkestraat, Margrietstr. Irenestraat, Beatrixstraat, Bernhard- straat VRIJDAG Haagweg (geheel), Rijndijk. Dijk- hoflaan, Valkenburgseweg. Haagweg (ti. huizen) Klikspaanweg Da Cos- j tastraat, de Geneste ^straat, Nicolaas Bcetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstr. Schimmelstraat Oltmanstraat, Hase- broekstraat, Borgerstraat, v. Lennep- I straat, ten Katestraat, Toussaintkade, j Staringkade, Kneppelhoutstraat Mul- tatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lo- 1 dewyk van Deyselstraat, Albert /er- weystraat. Jacques Perkstraat, Her man Gorterstraat Louis Couperusstr Hof laan, Willem Klooslaan, Boshof j Duinhof, Meerhof. Akkerhof, Weide- hof, Telderskade, Mulderstraat, Ger- LEIDERDORP De Zwem-en Polovereniging „De Does", die met ongeveer 2000 leden een der groot ste van Leiderdorp genoemd kan wor den. heeft in het Dorpshuis haar jaarvergadering gehouden, en er was slechts één lid aanwezig! In de bui tengewone ledenvergadering, die het najaar 1969 was belegd, ter ver kiezing van de heer H. v. d. Horst als voorzitter werden plannen besproken die het gemeentebestuur de zwemver eniging had voorgelegd, om geduren de zes wintermaanden het open 50 m. bad te overdekken met een ballon. Het bestuur, aldus de voorzitter, heeft het plan grondig bestudeerd, maar is uiteindelijk van mening dat dit een kostbare zaak gaat worden, en het blijft een noodoplossing, die aan investeringskosten f 600.000 gaat vra- af te schrijven in 10 jaar De 325.000. Als nieuwe bestuurleden wer den benoemd de heren W. van Ark en D, v. d. Kwaak, terwijl met harte lijke woorden van dank afscheid werd genomen van de heer H. v. d. Rey- den, die vanaf de oprichting bestuurs lid is geweest en een belangrijk aan deel heeft gehad in de uitbreiding van het zwembad. WIMRAPPOKIEN I straat. Nassau straat, Mecklenburger- extra verwarmingskosten zullen al leen al jaarlijks f 35.000 vragen. In een nota aan het college van B. en W. pleit het bestuur voor de bouw van een overdekt zwembad. De inves teringskosten zullen twee miljoen be dragen, af te schrijven in 40 jaar, met de mogelijkheid dat het Ministerie van C.R.M. 1/4 dus f 500.000 zal be talen. Het bestuur is bereid ook de ex ploitatie van dit bad op zich te ne men. Hetb estuur meent ook recht te heb ben op de exploitatie van het even tuele nieuwe bad op grond van de ex ploitatie-uitslagen van het zwembad aan de Ericalaan, gedurende de af gelopen 13 jaar dat dit bad in gebruik is. Het heeft de gemeente weinig ge kost en jaarlijks wordt met flinke be dragen geïnd door de gemeente: in 1968 was dat f38.500 en in 1969 f 36.750. Het zomerseizoen 1969 is rit Kasteinstraat. Segaarstraat, van bijzonder gunstig geweest, het aantal I Diemeistraat, Rooseveltstr. (geheel). bezoekers bedroeg naar schatting Q. s 3 s §j 1 I Si04 Amsterdam licht bew. 20 10 0 De Bilt licht bew 20 9 0 Deelen mist 19 10 0 Eelde zwaar bew. 18 8 0 Eindhoven half bew. 20 10 0 Den Helder zwaar bew. 18 10 0 Luchth. Rott. half bew. 18 13 0 Twente onbewolkt 18 20 0 Vllssingen licht bew. 18 12 0 Zuici-Limb. zwaar bew. 20 10 0 Aberdeen zwaar bew. 18 9 0 Barcelona zwaar bew. 20 13 0 Belgrado licht bew. 12 10 2 Berlijn onbewolkt 18 8 0 Bordeaux zwaar bew. 28 13 0 Brussel onbewolkt 20 12 0 Frankfort half bew. 19 6 0 Genève half bew. 20 7 0 Grenoble half bew. 22 11 0 Helsinki zwaar bew. 14 0 0.1 Innsbruck zwaar bew. 17 3 0 Kopenhagen licht bew. 14 8 0 Locarno geheel bew. 21 7 O Londen zwaar bew. 22 9 0 Luxemburg zwaar bew. 19 9 0 Madrid half bew. 33 13 0 Malaga half bew. 25 16 8 Mallorca half bew. 9 0 München licht bew. 15 2 0 Nice zwaar bew. 20 13 0 Oslo geheel bew. 9 0.1 Parijs zwaar bew. 21 10 0 Rome lloht bew. 21 12 0 Stockholm half bew. 17 7 0 Wenen onbew. 16 1 0 Zurich t geheel bew. 17 6 0 Lissabon swaarbew. 17 0 Rapenburg 6 Openbaar debat Krtv Amptmeijer, 8.30 uur nam. Breestraat 66 Informatie-avond Om je Sleutelstad. 8 uur nam. Groot-auditorum universiteit Herdi Kring 25-jarig bestaan Ned. Ver. vi ex-politieke gevangene, 7.30 uur naE Holiday Iim Prov. Gezondheldsdi receptie Wit-Gele Kruis 4-6 uur nu Wijkbijeenkomst VVJ WOENSDAG DONDERDAG Beloftekerk. Wijkbijeenkomst VVI 8 uur nam. TiiN'l'OONSTELIJNGJSN. De L. ".enhai Dag. 10uur. ac i4 uu. Rij xsm- seum van Oudheden (R> ..tnbu 23) Werkd 10 uur voora f) uur nam. zond 15 uur nam RlJksP useum Uteenstraa 1) —5 uu aam voor Volkenkunoi dag 106 u., zondi Vreemdelust" Expo6ltlt Verbeeld verleden" (aqut ellen) t.e.m 30 Juni Ned Legermuseum Geopend mum ja; tot met vrijdag 9 uur voorc u uam. zon- en feestdagen 1-6 uu Rijksmuseum voor de geschieden t-i na: uurwetenschapppen Dag lur zon 1-4 uur Heemp; Oegstgee6terweg (Kikte polder) Flora van eigen bodem. dip "an 3 uuj voorm.-5 uur nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg en 11): Grafiek dl-za 1-6 uur nat ci.ffeeNclut anno 1866 ma-za 10 ui voorm 11 uur nam. Molenmuseum De Valk tot half se? tember, dinsdag tot en met zaterdi 10-5 uur. zondag 1-5 uur nam Hortus Botanicus tot 30 aept. dage lljks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 uu: op zondag van 10 tot 4 uur. Lakenhal Pllgrlmfathers herdet kingsjaar 1970 (t.e.m. 4 oktober). Pieterkerkgracht 9Expositie Aemvila Natureal werkdagen 19.30-! uur, zaterdag en zondag 14-17 n (t/m 30 mei). LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „De verdoemden", 18 Dag. 2 en 8. Vrij en za nachtvoo» om 11.30 uur: „Dr. Jr. LIDO: „Airport", 14 Jr. Dag. 21 7. 9.15. Zond. ook 4.45. REX: „dome like it cool", 18 Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.30. Vr en zat. nachtvoorst, om 11.30 uu; De zondares van Athene", 18 J.r STUDIO: „Zwijnestal", 18 Jr. Dif 2.30. 7. 9.15. Zond. ook 4.45. TRIANON: „Bob en Carol en TC en Allee", 18 Jr. Dag. 2.30, 7, 9.11 Zond. 2.16, 4.30. 7, 9.15. A POTHEKERSDIENST. Geopend voor spoedeisende gevallü Apotheek Herdingh en Blanken, gewoerd 171. tel. 20502. De Oegstg se Apotheek. Wllhelminapark 8, Oi geest. tel. 53274 en Apotheek Voore ten, Leidseweg 66, voorschoten, Mi 01717-2525. De zaterdag-, zondag avond- en nachtdienst van apothw R. van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door Apo theek Herdingh en Blanken. WEECEINDEDIENST DER LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdag 10 uur raadplege mei de eigen huisarts. Daarna tot zondag nacht 24 uur uitsluitend voor spoedie- vallen dokterstel. 22222. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Ac Ziekenhuis Maand, en woensd. t/o- ■•rijdag 19 00-19.40 uui. dinsdag 14.00 uui, zaterdag 16.00-16.00 Ze ndag, alg christ eD nationale fe(* dagen 14.30-16.00 uur Vrouwenkllnl'i Maandag t.om vrijdag 19.00-10 uur zate:bac 15.30-16.30 uur zondaf *ig christ eD nationale feestdag i5 30-17 00 uur Kinderkliniek dag t.e vrijdag 18 15-1900 dlns- lag 13.00-14 00 uur. zaterdag 1600- 16.00 u zondag alg christ en tlonale feestdagen 14 30-16.00 uui Dlacones8enhule Dag le tl 11*1 13.16-14 nl?-20 urn, 2e kl en 3e 13.15-14 en 19-20 uur, klnderafdeM 13,15-14 6D 18.30-19A5 uur Ellsabethzlekenhuls Dag. 14-16 ib.46-19.30 uur. kraamaf deling 18'" -n 18 45-193( uur Annakllnlek Dag '3.80-14.80 en ndien op dinagr 1ag var 18-19 Endegeesi Ulnsaag en vrijdag .4 30 *8 zondags 11-12 er, 14-15 tim

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2