Verstappen verliet huilend de ring Jacques v. d. Worp (12) jeugdig talent in zwemploeg van LZC Van der Donk winnaar van eentonige koers Daviscup Selectie voor Kiel Holland-bokstoernooi Nico Polanen wint race in Montfoort Hazersw. Boys maakte beter gebruik van de kansen1-2 Turnsuccessen van T.O.O.S. ZWEMZESKAMP IN HUIZEN Hgpygil Oegstgeest verrast door Hazersw. Boys Die Leythe-jeugd succesvol op de Amstel SVOW na rust ten onder in Schoonhoven Te mooi weer op zee voor zeilers Ronde Haarlemmermeer Ome Tinus-beker van Randstad Sp. voor ASC(3—5) Eerste winst Ajax-reserves Oranje Groen zegeviert in veteranenstrijd Fedor den Hertog wint omloop van de Kempen Sterke tijdrit van Spanjaard Oeana PAGINA 14 MAANDAG 25 MEI 1&70 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ZWOLLE (GPD) Naarmate het derde Holland-bokstoer nooi zijn einde gaat naderen, begint ook het publiek meer be langstelling voor dit sterk bezette internationale evenement te tonen. Waren er op de eerste twee avonden in Amsterdam en Utrecht slechts een handvol toeschouwers, zaterdagavond in de Stilo-sporthal in Zwolle waren er ruim 1100 kijklustigen, die ook nu weer volop konden genieten van het sterke boksen van met name de Roemenen en de Polen. Hun technische kwa liteiten kregen volop waardering en deden de teleurstelling van de twee nederlagen van onze landgenoten Jo van de Broek ronde. la.n ILT d6 Bioek Ha" en Jimmy Verstappen snel vergeten. zwaargewicht. Fabich (Pol.) w.oj Jo van de Broek, kampioen van Nederland in het middengewicht, had de roemeen Alex Nastac als te genstander geloot, die over een ge vaarlijk rechtse hoek bleek te be schikken. Was het krachtsverschil in de eerste ronde nog niet zo groot, nauwelijks was de tweede ronde be gonnen of Jo van de Broek moest een helse slagwisseling van de Roe meen doorstaan. Eerst ging hij bijna neer op een links-rechtse combinatie en nam hij staande acht tellen rust. In dezelfde ronde hog werd hij ge troffen door een harde rechtse hoek en weer werd er tot acht ge teld. Dat beeld herhaalde zich in de derde ronde. Scheidsrechter Nuess- gen had op dat momen beter de strijd kunnen staken. Beter was het ook geweest als van de Broeks le raar Doorenbosch de handdoek in de ring had gegooid. Eerst toen bondsbe- sturder Beerlagen dat aan een Doo renbosch verzocht kwam de handdank in de ring. Zo bleef Jo van de Broek een knock out bespaard. Halfzwaargewicht Jimmy Verstap pen, die op de eerste dag zo fraai van de Brit Drewitt had gewonnen kwam nu tegen de Pool Jan Fabich in de ring, die over een fabelachtig incasseringsvermogen bleek te be schikken. Verschillende keren kwam de linkse hoek van Verstappen goed door, maar Fabich gaf geen krimp. In de tweede ronde werd de Pool even voor problemen gesteld na een felle rechtse directe van Verstappen. In de slotfase kwamen beide bok sers nog wel eens in moeilijkheden. De techniek van de Pool gaf ten slotte de doorslag. Eenstemmig was het oordeel ten gunste van Fabich en een huilende Jimmy Verstappen kon toen ontgoocheld de ring verla ten. Oegstgeest In de altijd moei lijke wedstrijd tegen Oegstgeest is Hazerswoudse Boys zaterdagmiddag goed voor de dag gekomen. Ondanks de handicap van enkele invallers werd er met grote verve gespeeld. Want hoewel Oegstgeest steeds in de aanval was, stichten de razend snelle uitvallen van de Boys her haaldelijk grote problemen voor de Oegsgeester verdediging. In de 30ste minuut lanceerde Ha zerswoudse Boys opnieuw een tegen stoot. De bal belandde toen bij D. Batelaan die een slap schot afvuur de. De kennelijk over de zomerva kantie peinzende doelman Paauw werd door dit schot verrast, dat hij de bal door zijn handen liet glippen. (0-1). Hierna kregen de Boys nog enkele goede kansen, maar de aanvalslinie slaagde er niet in deze kansen te benutten. Na de hervatting ging Oegtsgeest massaal in de aanval. De verdedi gende taak werd zodoende nog wel eens verwaarloosd, waardoor Ha zerswoudse Boys enkele kansjes kreeg. In de 75ste minuut zeilde een verre pass over de opgedrongen ver dediging. De voluit sprintende Pos kreeg een vrij veld voor zich en tegen zijn inzet was Paauw ten tweede male kansloos. Oegstgeest lanceerde nu een wanhoopsoffensief maar kwam niet verder dan één treffer van J. van Duyvenbode. De overwinning kwam zodoende bij de ploeg die het beste van de geboden kansen gebruik had gemaakt. WADDINXVEEN In de Goudse sporthal „De Springers" zijn de pe riodieke kringtumwedstrijden gehou den. De gymnastiekvereniging TOOS uit Waddinxveen was op alle onder delen vertegenwoordigd. De TOOS- afvaardiging heeft met veel inzet en enthousiasme deelgenomen. En niet voor niets. Ze werden beloond met aspirant-dames en aspirant-heren en een tweede prijs voor de heren. Bo vendien werd de wisselbeker voor de zes beste heren en aspirant-heren door TOOS in de wacht gesleept (hoewel nog een protest gaande is) terwijl de wisselbeker bij de dames voor Pro Patria uit Zoetemeer was. VlleggewichtOrban (Hong.) w.o.p van Bihin (Fr.), Ciuca (Roem.) w.o. p. van Witek (Pol.). Vedergewicht: Rusinov «Buig.) w.o.p.van Pennells «Wales». Lichtgewicht: Schueck «W.- Dld) w.o.p. van Phillips «Wales). Wel tergewicht: Stawski (Pol.) w.o.p. van Bakonyi (Hong.), Silbermann (Roem.) w. door knock out in de derde ronde van Mccluskey (WAles). Middengewicht: Thierbach (W- Dld) wint op punten van Tónna ifr.) Nastuc wint door opgave in de der- Half- p. van Verstappen. Drewitt «Eng.) w.o. p. van Schöbel (W.-dld.) Zwaarge wicht: Alex (Roem.t w.o.p. van Pe ters (W.-Dld). .v:, V' OEGSTGEEST Oegsgeest is niet in geslaagd de competitie me! een overwinning te besluiten. Tege: i Hazerswoudse Boys werd het in di Voscuyl een gezapig partijtje zoi mei-voetbalDesondanks demon, streerde Oegstgeest een beter veld. spel, maar slaagde er niet in he doel te vinden Dit gelukte de Bovi veel beter. Bij een snelle uitval i: de 30ste minuut besloot D. Batelaa: de aanval met een slap schot. Tol ieders verbazing liet doelman Paau? dit toch niet moelijke schot door di handen glippen. Na rust ging Oegstgeest massaal it de aanval, maar het was opniuen Hazerswoudse Boys dat scoorde: in de 75ste minuut ontving de vrij staande Pos een harde pass uit di verdediging en met een vrij velt voor zich kon hij zonder moeit Paauw opnieuw passeren «02). It I de slotfase slaagde J. van Duyvenbo de er nog in de eer van Oegstgeest U redden (12). HUIZEN (NH) Zaterdagmiddag nam de Leidsche Zwemclub met be hoorlijk succes deel aan een natio- AMSTERDAM De jeugd van roeivereniging Die Leythe is giste ren op de Amstel tijdens wedstrij den georganiseerd door „De Hoop" prima voor de dag gekomen. Tietse van Dorp en Henni de Reede won nen bij de gestuurde tweeën ondanks het feit dat hun boot vlak voor de start ernstige schade opliep. Over twee weken nemen zij deel aan se lectiewedstrijden voor een landen- ontmoeting. Hennie van der Lelie en Maarten Noordman roeiden in de dubbeltwee een rustige race, tè rustig want hun voorsprong ging in de slotfase bijna geheel verloren. Hans Pardoen debuteerde met een zege bij de skiffs goed. Roy Parmen- tier werd derde terwijl Michele Parmentier bij de meisjes tweede werd. Bij de jongste jeugd was Die Leythe oppermachtig. SCHOONHOVEN In de uit wedstrijd tegen Schoonhoven heeft SVOW zich beslist niet al te zeer in gespannen. Het werd een gezapige vertoning, die door Schoonhoven snel werd benut door in de kortste tijd een 20 voorsprong te nemen. Na deze snelle treffers schrok SVOW wel wakker en in de 20ste minuut ver kleinde Jan van Heek de achterstand tot 2—1. De strijd kreeg daarna een pittiger karakter zonder echter ook maar een moment te hard te worden. Vlak voor rust slaagde Rini van de We tering er in de gelijkmaker op het scorebord te brengen (2—2). In een gelijkopgaande tweede helft was Schoonhoven voor het doel veel gevaarlijker. Door het benutten van twee uitstekende kansen nam Schoonhoven een voorsprong van 42. SVOW gaf zich echter nog niet gewonnen. Door een benutte straf schop van R. van de Wetering werd het nog 4—3. maar verder liet Schoonhoven het toch niet komen. nale zwemzeskamp georganiseerd door „IJsselmeer". De organiseren de vereniging legde zelf beslag op de eerste plaats met in totaal 2305.2 se conde, gevolgd door de Futen uit Amstelveen «2346.4» en LZC die hier vlak op volgde 2369.8 Leidenaar Jacques van der Worp wist zich op de 100 meter vrije slag (tot 12 jaar» naar de eerste plaats te zwemmen in 1.18.5 en kwalificeerde zich hiermede direct voor de nationa le kampioenschappen. Gesje de Lan ge zwom in de groep onder 14 jaar 1.25.3 en dat leverde haar ook een overwinning op. Ook op de schoolslag een tijd die bij volgende wedstrij den op 50 meter-banen nog wel beter zal worden. Wat teleurstellend waren de resul taten op de 100 meter vrije slag he ren. Bert Soet miste een keerpunt falikant door het ontbreken van lij nen op de bodem van het bassin en liet 1.05.5 afdrukken. Joop Siera (zich voorbereidend op een examen) liet de klok stilstaan bij 1.07.2. Bij de estafettes kwam LZC ook leuk voor de dag. De 5x50 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar leverde een Leid- se overwinning op, de jongens zwom men zich op dit zelfde nummer naar Spectaculair moment tijdens de internationale speedboatwed- strijden om de Grote Prijs van Amsterdam, die gisteren op de Bosbaan werden gehouden. HOEK VAN HOLLAND (ANP) Onder voor zeilen moeilijke omstan digheden er stond een zwakke ver anderlijke wind is dit weekeinde de traditionele North Sea Race van achttiende keer door de Halfwegse ZWANENBURG Van spranke lende jachten viel in de „klassieke" ronde om de Haarlemmermeer voor amateurs, zaterdag alweer voor de reikte Jaques van der Worp naar een I een derde plaats. De 4x50 meter wis- Harwich naar Hoek van Holland ge houden. Vrijdagavond was er zo wei nig wind, dat vele schepen zich ge noodzaakt zagen bij het lichtschip Smith's Knoll voor anker te gaan. daar zij anders door de stroom zou den afdrijven. De gemaakte tijden, zijn: klasse I: 1. Zwerver met O. J. van der Vorm (Ned.) 39 uur 1 minuut 4 seconden 2. Border Viking met J. Boardman (GB.» 39.29.56 klasse II: 1. Mer- zege: 1.42.2. Bij de vrije slag voor de selslag dames bracht LZC op de twee sea Oyster met D. M. Powell «GB. meisjes onder 14 jaar waren de 2e j de plaats, de heren veroverden de OOA',c= fij T en 3e plaats respectievelijk voor Li- derde klassering. Tot slot werd een lian Favier (1.17.7) en Geesje de estafette 10x50 meter vrije slag ge- Lange (1.18.2). Een klassering als mengd, verzwommen. waarbij de Lei derde was er ook voor Nico Muusse denaars zich naar derde plaats wisten bij de schoolslag «tot 14 jaar) met een tijd van 1.40.6. Maja Breuker tik te als eerste aan op de schoolslag bij de meisjes onder 16 jaar na 1.29.9, VOORSCHOTEN ASC heeft een nederlaagtoernooi van Randstad Sport gewonnen door in de finale met 53 van het zaterdagelftal van Naaldwijk te winnen. De formule, die Randstad Sport voor dit toernooi met als inzet de (forse) Ome Tinus- beker had opgesteld, bestond uit de totaalresultaten, die de eerste tweede en A-junioren-elftallen van zowel zaterdag- als zondagvereni gingen hadden geboekt tegen de dito's van de Voorschotense club. Zo kwamen ASC, als winnaar van de zondag en Naaldwijk als winnaar van de zaterdagafdeling in de finale tegenover elkaar te staan. In dit be slist niet onaantrekkelijke duel lie pen de roodzwarten door een defen- siefout spoedig een achterstand op In technisch opzicht vooral schoten de in de derde klasse vertoevende Naaldwij kers echter te zeer tekort om deze voorsprong lang te behou den. Logger en Kantebeen vóór en Staal na de rust deden de balans naar Leidse zijde overslaan. Doordat de inzet van ASC hierna ziender ogen daalde, konden de Naaldwijkers nog voor het verstrijden van de officiële speeltijd op gelijke voet komen: 3—3. In de verlenging (2x 71i- minuut) trokken Joop Bekkering c.s. de touwtjes weer wat strakker aan, hetgeen resulteerde in doelpunten van Staal en Boers: 5—3. te zwemmen. 38.04.55 2. Flame met D. J. Hall (GB.) 38.33.45. klasse III: 1. Ai- lish II met Foulger «GB.» 36.55.24 2. Rute Ria met Eykman <W.Dld.) 37.08.03 klasse IV: 1. Phaselus met Knape «Ned.» 36.21.30 2. Angel met Edwards (GB.) 36.34.45 MONTFORT In het zonnige de Herman Looman uit Enschede op Limburg werden gisteren nationale Maico. en internationale motorwegraces Ook de 250 cc-machines kwamen gehouden. Langs het bochtige. 3600 gisteren in Montfort op de weg. De meter lange circuit waren 4500 men- nationale klasse werd een Yamaha sen samengestroomd die 147 rijders aangelegenheidNico van der Zanden aan het werk zagen. uit Oosterhout zegevierde op een Bij de nationale 50 cc klasse was dergelijke motor, terwijl ook de 2e en het ook nu weer de Leidenaar Nico 1 3e plaats voor dit merk waren. Wil Polanen die op zijn Struik-Kreidler Hartog won na de 125 cc ook de internationale 250 cc-klasse. even eens op Yamaha. De oud-Leidenaar Karei Zegers, nu ingezetene van Dordrecht, veroverde op Moto-Ze- gers de derde plaats. iedereen te snel af was. Niet alleen bleef hij in Montfort Nick Leeflang uit Arnhem op Royal-Nord ruim voor, ook liet hij de snelste rondetijd afdrukken: 1.33. Het Racing Team Struik veroverde nog een aantal aar dige klasseringen in het veld van 44 rijders: Arie Vermaas uit Poortugaal werd 7e. op de 8e plaats kwam de Leidenaar Piet Pecht. Co Pecht wist zich naar een 14e plaats te rijden. reserves van Ajax Struid-Kreidler rüd« Ton Da.eman Sport Club „De Bataaf" op stapel gezet, ditmaal niet zo bar veel te bespeuren. Het was een saaie, een tonige koers, welke door het hoge tempo en enkele valpartijen meer het karakter van een afvalrace kreeg. De 23-jarige Peter v. d. Donk uit het Brabantse plaatsje Rosmalen, die steeds in de voorste gelederen had gestreden, greep tenslotte in de eind sprint van een zes man sterke kop groep op het Kinheimparcours in Zwanenburg de zege. Zijn eerste als zodanig in een wegkoers van de lan ge „adem". Hij bleef in de spurt met een lengte verschil baas over Pé van Stralen". Ben Jurriaans, Frits Schür. de verrassende winnaar van de Ron de van Nederland, Wicher Vlot die het vorig jaar de sterkste was in de Haarlemmermeer en Albert Hui zebosch. Zij waren na een inleidende solo van Peter v. d. Donk uit een aanvankelijk achttein man sterke kopgroep ontsnapt. De uitslag was: 1. P. v. d. Donk, Rosmalen, de 190 km. in 4.27.12: 2 P. van Stralen. Heerhugowaard; 3. B. Jurriaans. Amsterdam: 4 F. Schür. Hoogezand: 5. W. Vlot. Wan- neperveen; 6. A. Huizebosch. Beilen: 7. J. Bakker. Zaandam op 1.09: 8. A. Voogd, Scherpenzeel; 9. R. Engel. Amsterdam; 10. B. Groen, Steen- wijk. Tijdens afwachtingswedstrijden in Zwanenburg kwam Arie v. d. Voet uit Leiden bij de aspiranten op een reed zich achter Teunis Ramaker «Hattem» naar een verdienstelijke derdeplaats Abbekerker Wil Har tog stuurde zijn Yamaha bij de 125 cc-internationalen naar een eerste plaats, in de nationale klasse van dezelfde cilinder-inhoud zegevier- Tijdens autoraces in de Ame rikaanse plaats Charlotte deed zich een ernstige botsing voor. Op de foto springt de Amerikaan May (links) uit zijn brandende wagen. Ook de coureur van de andere wagen ivist te ontsnappen. Beiden liepen slechts lichte brandwonden op. een zege op Concordia II. De Delfte naren kwam tot 58 ruas Frits de Jongh 6 voor 13 en J. J. de Jongh 2 voor 3) en dat totaal werd door de Leidse battingside gemakkelijk over PETER VAN DER DONK eervolle tweede plaats. H(j moest ii een massale eindsprint alleen in d« Amsterdammer Barend Huveneer zijn meerdere erkennen. LEIDEN Het veteranentoernooi van De Sleutels heeft gisteren een overwinning opgeleverd voor de „oud- j jes" van Oranje Groen. In de halve competitie waarvoor Leidse Boys ter elfder ure afschreef bleef Oranje Groen ongeslagen: ZLC (1- troffen. Ton Kantebeen «44». Frits 0), Unitas Leiden «1-0». VNL (2-0) de Jong (30 n.o.). Rik v. d. Burg (25) en D. Kluit (13) zorgden voor een stand van 130 van 4. Een poging van de Leidenaars om met innings te winnen mislukte. VELDHOVEN «GPD) „Fedor den Hertog alleenDeze kreet kwam zondagmiddag op ieders lip pen aan de finish van de Omloop I van de Kempen, die voor de 22ste i maal werd georganiseerd. Inder- i daad had Den Hertog zich op minder dan een kilometer van zijn laatste tegenstander, van der Donk. ont- I daan. Een van der Donk. nog ver moeid van de geweldige inspannin gen van zaterdag toen hij de Ronde van de Haarlemmermeer op zijn naam had gebracht. De Brabander der moest den Hertog in de laatste honderden meters nog 9 seconden prijsgeven. De uitslag is: 1. Fedor den Hertog (Ermelo) 181 kilometer in 3 uur 56 minuten en 21 seconden. Op 9 secon den: 2. Peter van der Donk (Rosma len), Op 1 minuut 42 seconden: 3. J. Aldershof Haarlem 4. Ben Kooken (Grevenbicht), 5. Klaas Balk (Bad hoevedorp), 6. Kees Frfjters (Zegge), 7. Piet van Katwijk (Oploo) 8. P. van der Kruys Mierlohout 9. Fred Niemeijer (Hengelo) 10. Henk Bot terhuis (Sambeek), 11. Ad van der Hoek (Dirksland) 12. Ben Ceulen (Maastricht) 13. Theo van der Loo (Weert) 14. Hennis Dohmen (Born), 15, Leo van de Berge (Hoeven). DEN HAAG «ANP» Voor d' tweede ronde van het Daviscup-toer- nooi werden de volgende wedstrijden11 gespeeld: Finland-België 14, Ier-2 land-Zuid Slavië 05, Frankrijk-Ooi 1 tenrijk 5—0, Monaco-Rusland 0— West Duitsland-VAR 5—0. De stani in de wedstrijd Roemenië-Grieken land is 30. en VNA <3-1) werden verslagen, ter wijl tegen LDWS (0-0). Sleutels «0- 0) en VTL (0-0) gelijk werd ge speeld. Sleutels bleef eveneens onge slagen, maar kwam „slechts" tot tien winstpunten en eindigde als tweede. De eindstand luidt: 1. Oranje Groen 11 p., 2. Sleutels 10 p., 3. LDWS 8 p.. 4. VTL 8 p.. 5. VNA 7 p., 6. Unitas L. 6 p. ,7. VNL 5 en 8 p., ZLC 1 p PRIVAS (ANP) De Spaanse kampioen Luis Ocana heeft de Frans man Genty in de Ronde van de Zes Provincies van de leiding verdrongen MEDEMBLIK «ANP» De laat- ste serie van de kwalificatiewedstr den voor de Kieler-Woche. die van te 20 tot 27 juni wordt gehouden, heefi op het IJsselmeer onder Medembliit nog niet tot een afgeronde beslissing van de zeil-wedstrijdcommissie ge leid. Met subsidie van de KVNWY zullen zes zeilers in de Finnjollen- w klasse naar Kiel gaan. maar er wer-rs den zondag slechts drie aangewezen Wel werd reeds een eerste beslissinj genomen over de deelneming aan li« e< wereldkampioenschap in de Vaurii klasse, dat in juli bij Medemblil* zal worden gehouden. Tien Neder 10 landse boten kunnen deelnemenf* Zeker van inschrijving zijn door een prachtige overwinning in de i die dit weekeinde een eerste, een via n 34 km lange tijdrit, van gisteren, die volgde op de 146 km lange rit van Grenoble naar Privas, die gewonnen werd door de Belg De Boever. In de ze rit hielden de leidende figuren zich rustig en bleven bij elkaar in het pe loton. Een groepje van vijf renners, onder wie onze landgenoten Zoont- jens en Wagtmans, kreeg de gelegen heid op avontuur te gaan. Kort voor Privas ontsnapte De Boever aan het viertal en zegevierde met een voor sprong van 19 seconden. In de tijd rit werd de beste prestatie van de Nederlanders geleverd door Jan Janssen, die tiende werd met een achterstand van 2% minuut op Oca na. Het algemeen klassement luidt: 1. Luis Ocana «SP.» 26.27 55. 2. Pin- geon (fr.) 26.29.26. 3. Genty «Fr.) 26.39.30, 4. Van Springel «Belg.»: 26.29.51, 5. De Vlaeminck (Belg.) 26.30.28.. 6. Delisle «Fr.) 26-31.32, 7. Zoetemelk (Ned.) 26.32.45. de en een tweede plaats behaal de. Huizenaar (2-11-5) en In 't Vele 5-7-1) Een vaak van richting veranderend*, op het IJsselmeer niet gemakkelijk |a wind maakte het de zeilen al Bij de Finjollen verzekerden Bon- p dewijn Binkhorst (15-1-1), Han van Eist (12-7-4) en Kees Kruve' met 8711 zich van uitzending. D* rl( Flying Dutchman-zeilers die naar Kiel gaan zijn: Heike blok, die za-ie terdag weliswaar de strijd moest st ken. maar zondag twee keer w< Henk Schipper 242) en Friti op Ekels met 1-3-6. In de Solingkli was ir. Bakker goed op dreef. Hij be-fi I gon dit weekeinde met een dei plaats en werd daarna twee keer eerste. De vorige selectiewedstrijdei tbl had hij allemaal gewonnen. Met Bak- m ker gaat Jan Schooneveld 12—2» naar Kiel. In de Drakenklasse ver- iel diende Poppe 115) de reis. Hij ;|jc werd gevolgd door Warners - riu )e<

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 14