Rosemary Brown, 'medium' van overleden componisten 't Schaep'' niet terug op televisiescherm PONTIAC Amerikaans legerkoor zong in Pieterskerk ,Jk geloof clat Liszt de leiding heeft van de organisatie Herdenking Pilgrim Fathers Cohen-Instituut Hartstichting contra Negram blije gezichten, fijne horloges] van f59,50 tot f900,- ew gisteren programma PONTIAC TIJD JUISTE TIJDl t wordt tüd, dat u er óók een draagt PONDERDAG 21 MEI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 LONDEN (GPD) Voor de mensen in Balham, een van de povere woonwijken in Londen, is Rosemary Brown een gewone huisvrouw die zich niet onderscheidt van andere huisvrouwen. Zij is een weduwe van ruim 40 met nog twee schoolgaande kinderen. Maar er is wel iets met Rosemary aan de hand. Ze heeft namelijk paranormaal con tact met overleden componisten als Beetho ven, Schubert, Chopin, Liszt en Bach. Via hun 'ontmoetingen' met haar geven deze com ponisten Rosemary sinds enige jaren al nieu we composities op, in totaal op het moment al ruim 400. Nuchter Zij praat hierover zeil met op vallende nuchterheid, met gebruik van beladen woorden als „trance" en „hiernamaals". Zij ontvangt bezoe kers in haar Londense woonkamer waar niets wijst op haar bijzondere contacten. En zij zelf is, wanneer men met haar praat, ook allerminst mysterieus. Als kind van zeven verscheen haar de componist Liszt, die zij als zo danig uiteraard niet herkende. Die zei haar lessen te zullen geven wan neer zij daarvoor rijp zou zijn. Vanaf die leeftijd ging Rosemary piano spe len. maar haar opleiding bereikte nimmer een hoog niveau. Rosemary Brown wilde trouwens balletdanseres worden, maar ze mocht niet van haar ouders. Door haar huwelijk en het vroeg overlijden van haar echtgenoot kwam er eigenlijk niets meer van werkelij ke pianostudie, wel van zo af en toe nog een beetje spelen. In 1964. tij dens zo'n spel. merkte zij ineens dat haar handen als het ware geleid wer den. Liszt was teruggekeerd, dacht zii zelf. Rosemary Brown was sterk ontroerd door de muziek. Zij vroeg Liszt hoe zij de noten zou kunnen onthouden, want dat was voor haar wel een probleem: muziek had zij nimmer eerder opgeschreven. Liszt liet haar de muziek, nog steeds door besturing van haar handen, talloze malen spelen en zo leerde zij het stuk kennen. Dat was het begin van haar vele ontmoetingen met de componist, waarbij zich dan later /anderen zouden voegen zoals Chopin, Berlioz. Bach, Brahms, Beethoven, Schubert, Schumann, Rachmanlnow, Debussy, Grieg en Mozart. Soms „verschijnen" zij als groep, soms af zonderlijk. Zij praten met haar in het Engels, zij het dan met een sterk Duits of soms Frans accent. Het no teren van muziek vond in deze be gintijd nog niet plaats. Ontdekking Over de mensen zelf: „Ik geloof dat Debussy zich in onze wereld van vandaag helemaal thuis zou voelen, omdat hij heel modern in zijn ma nier van doen is. Gezien de manier waarop hij zich kleedt, zou je hem een soort hippie kimmen noemen soms komt hij in zeer excentrieke kleren". „Ik heb Mozart twee of drie keer gezien en hij heeft me wat pianomu ziek gegeven. Liszt gelooft dat hy wel terug zal komen om me meer muziek te geven, maar dat is mis schien pas over een tydje. Van Schubert heb ik werkelijk de voltooiing van de onvoltoooide sym fonie gehoord. Of hij het nog door zal geven. Ik bedoel op schrift, weet ik nog niet. Alles wat ik kan zeggen, is dat het absoluut verrukkelijk was „Ik heb in mijn leven nog nooit zo- Iets moois gehoord". Over Rosemary Richard Rodney Bennett, een En- rJjfcsuniversiteit van Utrecht, noemt de verschijning die Rosemary Brown op 7-jarige leeftijd met Liszt had een normale gehoorshallucinatles bij de latere verschijningen zijn daar dan nog eens gezichtshallucmaties bi) gekomen. Hij vraagt zich af of hier sprake is van oryptomnesie letter lijk vertaald: verborgen geheugen, maar eenvoudig vertaald met: onge wild plagiaat) iets waar meer schrijvers en componisten mee van doen hebben gehad. Maar hij zelf vindt deze verklaring onvoldoende. Hij wijst bovendien op het feit dat bijvoorbeeld Goethe gedachten in een toestand van somnambulisme slaapwandel en) heeft gemaakt. Iets dergelijks zou met mrs. Brown ook wel het geval kunnen zijn. ,Jk verwerp In beginsel de moge lijkheid niet. dat overledenen zich onder bepaalde omstandigheden kun nen manifesteren. Maar niet ver werpen en aannemen zijn bepaald t nog geen synoniemen. Onder deze geb componist."zégt "óver ~Rosemarv omstandigheden lijkt het m(J prema- n I hllle rtw kin» „I- - 11 Over haar sensationele samen- komsten repte zij maar weinig. De ontdekking kwam pas toen Rosemary Brown eens werd voorgesteld aan mevrouw Mary Firth, muzieklera res en lector in de muziekweten schappen. Deze vrouw merkte al gauw dat mevrouw Brown funda menteel niet erg goed pano kon spe len, maar toch haar onbekende mu- zek kon produceren. Dit leidde tot oprichting van een fonds, waardoor Rosemary Brown in staat werd ge steld financieel onafhankelijk haar dagelijkse muziekarbeid te verrich- ten. Rosemary Brown zegt zelf over haar componisten: ..Wanneer zij aan mij verschijnen, schijnen zij terug te gaan naar de bloeitijd van hun le ven. Als ze bij hun overlijden tame lijk oud waren, lijkt het wel of ze opnieuw jong geworden zijn. Ik heb me afgevraagd waarom dat zo was en Liszt zei: „Er is geen verval, geen ziekte". Daarom gaan ze terug naar hun jeugd. Gewoonlijk verschijnen ze min of meer zo gekleed als ze gewend waren, maar ik geloof dat dat alleen is om zich gemakkelijker te laten herkennen. Ze zien er alle maal goed uit". Haar componisten werken op ver schillende manieren. „Liszt leidt mijn handen voor een paar maten tegelijk en dan schrijf ik de muziek op. Chopin noemt mij de noten aan de piano en duwt mijn handen naar de juiste toetsen, als het een lied is probeert Schubert het to, zingen maar hij heeft geen erg goeie stem. Beethoven en Bach hebben liever dat ik aan tafel zit met papier en potlood: zij geven mij de toonsoort, de maat, de linker- en de rechter hand op". Erg snel „Soms komt de muziek erg snel door en kan Ik nauwelijks vlug ge- noeg schrijven. Andere keren gaat het er langzaam en een beetje aar zelend. Soms valt het geluid weg en ben ik er niet zeker van wat zij heb ben gezegd, zodat ik het ze moet la ten herhalen. Maar ik geloof dat door het doen, zowel de componisten als ik zelf vooruit ga. Ik kan zelf niet beslisssen dat ik in contact wil komen met een bepaalde componist, dat schijnt van hun kant georgani seerd te worden en ik geloof dat Liszt de leiding heeft van de orga nisatie Brahms heeft mij enige vin geroefeningen gegeven om de sprei ding van mijn vingers en de spanning van mijn handen te verbeteren. Rach- maninov heeft een hoop gedaan voor mijn pianotechniek en hij heeft geprobeerd er een beetje stijl in te krijgen, terwijl Ltazt mij geadviseerd heeft omtrent voordracht en juiste interpretatie". Brown: „Als we dat willen kunnen we allemaal Debussy op de piano imiteren, maar om een stuk muziek te ereeren, dat ook als muziekstuk samenhangend is, en dat lijkt terug te grijpen op de essentie van de stijl van de componist door het op het moment zelf te herscheppen, is veel ingewikkelder. Veel mensen kunnen improviseren, maar je kunt geen mu ziek als deze namaken, zonder dat je jaren geoefend hebt. Ik zou zelf sommige stukken van Beethoven niet eens kunnen namaken. Zelfs als sommige stukken slecht zijn, betekent dat nog niets. Ik maak zelf ook een heleboel beroerde stukken". Hepzibah Menuhin, pianiste en zuster van Yehudi Menuhin: „Het is buiten kijf dat ze een zeer oprechte vrouw is. De muziek is beslist in de stijl van de componisten. Het is een voudig, maar sommige van de melo dieën zijn erg mooi". Prof. Ian Parrott, hoogleraar in de muziekwetenschappen aan het University College in Wales: ,Jk geloof niet dat, je hier iets zult vin den dat op bedriegerij lykt. Als mu sicus ben ik graag bereid te zeggen dat alles wat ze heeft geschreven stilistisch mogelijk is. Ik vind de muziek goed, maar niet geweldig. Ik geloof dat alle zwakkere gedeelten te wijten zijn aan de problemen die zij bij het „overbrengen" ondervindt" Prof. dr. W. H. C. Tenhaeff. hoog leraar in de parapsychologie aan de tuur om hier zonder meer aan het geval-Rosemary Brown een duide lijke verklaring te geven. Ik acht me slechts gerechtrigd te erkennen dat haar geval een uiterst interes sant geval is. Diepgaand en voort gezet onderzoek door een kleine groep van gespecialiseerde deskundigen zal ons, naar wij hopen, dichter bren gen bij de oplossing van het pro bleem waarvoor haar composities ons stellen". HILVERSUM (GPD) Van- iaag is aan het team van de te levisie-serie 't Schaep met de Vijf Pooten een gouden plaat uitge reikt. Een opgewekte afsluiting van één seizoen Schaep staat er op de uitnodiging. Inderdaad één seizoen, want daar blijft het bij. Tot begin vorige week leefde er Dij producer-regisseur Joes Odu- fré nog hoop de serie volgend sei- ?oen weer op het scherm te bren gen, maar vlak voor Pinksteren werd die hoop definitief de grond ingeboord. Eli Asser, schrijver van 't Schaep, die in interviews al vaak had ver klaard dat het hem grote moeite kos te het script voor elke aflevering klaar te krijgen, is niet in staat nog deze zomer de scripts te schrijven voor een nieuwe reeks. Scripts die re gisseurs Odufré eenvoudigweg moet hebben om over voldoende voorbe reidingstijd te beschikken. Het is bij Eli Asser een kwestie van uitputting, van geen inspiratie meer bezitten. „Van ruzie is geen sprake", zegt Joes Odufré, „je kunt beter spreken van spanningen". Over het feit dat een ADVERTENTIE Meteen plaat vindt iedereen z"n draai Een aardig bezette Pieterskerk zag en hoorde het 7th Army Soldiers Chorus. Een gunst voor Leiden. We maakten ook eens het grote symfo nie-orkest van het 7de Amerikaanse leger (in Duitsland) mee, even als genoemd koor samengesteld uit vakleerlingen of reed6 afgestudeerde musici. Dat orkest zocht z'n weg niet door Leiden, maar door Hillegom (vanwege de bollen) en door Alk maar (vanwege de kaas). Dat was voor Nederland al. Maar ln dit Pil grim Father jaar valt het accent sterk op Leiden. Het waren dan ook de Stichting Pilgrim Fathers Her denking 1970 en de Dutch Immigrant Society (afd. Nederland), die dit concert hebben kunnen aanbieden. En VVV-directeur Dekker was het. die de honneurs van verwelkoming en dankbetuiging waarnam. Na een bekroning op het Scheve- nings internationaal koorfestlVal ln 1969 verwierf het 28-hoofdige ensem ble de faam van beste Westeuropees mannekoor Dirigent is capitan Elmer Crist de heren laten op hun programma's hoofdletters en interpuncties weg: ze zingen handel bach lotti luther. Maar hoe! Daar deze soldaten het meest zin gen voor soldaten, vermeldt hun programma naast oude polyfonen ook algemeen gangbare stukken, als het zegelied uit Handei's Judas, het „Jesu joy of man's desiring" uit Bach's Kantate 147 en het Avé Verum van Mozart. Zo'n Avé Verum kan men een algemene geldigheid toekennen als het Onze Vader onder de gebeden. Toch stelde Juist dit Avé Verum licht te leur, misschien om dat het jongenssopranen en -alten niet missen kan of de onge repte vrouwenklank. Maar daar heeft iets in balans tegenover ge staan: „When Jesus wept". Hier los te het koor zich in vier groepen op, zodanig gedirigeerd naar uiterste punten in het kerkruim, dat het ge hoor ingevangen werd in de klank ommuring van die vier groepen. Door de fantastische homogeni teit werd dat. tot een unieke, huive rende schoonheid. Voor de begeleiding zorgde de or ganist Wim v. d. Panne, die als ge degen vakman een Bach-koraal- bewerking horen liet, Franck's Can tabile en „Open now thy gates of beauty", een compositie in de juich toon van de Amerikaan P. Manz. Het concert werd besloten met de Ame rikaanse en Nederlandse volksliede ren. Keee Verhoef. LEIDEN Op voorstel van de Commissie Bevordering Opleiding en Onderzoek Radiobiologie heeft het college van curatoren van de Leidse Universiteit besloten de naam van de in oktober overleden hoogleraar in de fysiologische scheikunde, de toegepaste enzymologie en de radio biologie prof. dr. J. A. Cohen te verbinden aan het. Instituut voor Ra- diopathologie en Sfcralenbescherming. Het instituut heet voortaan J. A. Cohen-Instituut voor Radiopatholo- gle en Stralenbescherming. Rosemary Brown De Nederlandse Hartstichting zal een kort geding aanspannen tegen de Haarlemse platenmaatschappij Negram/Delta, dat waarschijnlijk eind mei in Haarlem behandeld zal worden. De hartstichting maakt be zwaar tegen de hoes van het plaat je „Blijft Pit", dat onlangs door Ne gram is uitgegeven. „Die Hoes", aldus directeur J succesvol brok televisie moet ver- Klerkels van de Hartstichting, j, dwunen zegt hU: ..Misschien ls dit wn bl(na ldentlelt(, knp|e van de door weer eens een waarschuwing dat we in Nederland niet kunnen blij ven doorgaan één man een hele se- ons uitgebrachte affiche „Doe Dit Blijf Fit". Bovendien wordt op de rie te laten schrijven We moeten 1 aCh'erkju!L ""f naam eeno<'md en mnrHt rlllirlnlnL' ooexonoenoej gaan werken met teams van schrij vers" ADVERTENTIE Dertien plastieken, met een geza menlijke waarde van f 130.000, die stonden op een beelden tentoonstel - ling van de Nederlandse Kring van Beeldhouwers in de Amsterdamse tuinstad Osdorp zijn als gevolg van vandalisme van de Jeugd min of meer ernstig beschadigd. De tentoon stellingscommissie van de NKB, die de expositie op initiatief van het wijkcentrum had ingericht, heeft be sloten de werken te verwijderen. wordt duidelijk gesuggereerd dat we de bedoeling van het plaatje onder schrijven". „Dat doen wy zeer zeker niet. Negram heeft over dit plaatje nooit contact gehad met ons. Wij kunnen dit plaatje ook niet ondersteunen want het geeft onjuiste voorlichting. Trimmen is niet het meest probate middel ter bestrijding van hart- en vaatziekten zoals Negram zegt, maar één van de middelen naast minder roken, goede voeding en het afreageren van spanningen". „Als wy dit accepteren maken wij het onszelf onmogelijk ooit zelf een plaatje op de markt te brengen en daar zijn al plannen voor, zij het op een geheel andere basis dan Negram Negram heeft Inmiddels bekend gemaakt dat de verkoop van de plaat, waarvan er al enkele duizen den zijn verkocht, gewoon doorgaat. (ADVERTENTIE) 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Het afschuwelijke, bizarre en ongelooflijke avon tuur van Monsieur Tète. animatiefilm, ln kleur (VPRO) 7.25 Wereld op wielen, inkleur (VPRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Berichten uit de samenleving (VTRO) 8.30 Gertrud, speelfilm (VPRO) 10.30 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Scala: informatief programma (NOS) 7.30 Van gewest tot gewest (NOS) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Oud-internationalsVOC, samenvatting van de jubileum-voetbalwedstrijd van VOC (TROS) 8.40 Schiphol International Airport: 50 jaar KLM, do cumentaire. in kleur (TROS) 8.55 De zeven zeeën: VII. De Indische Oceaan, tv-film, in kleur (TROS) 9.45 Dr. Joseph Goebbels, documentaire film (TROS) 10.30 Vrouwspersonen, documentaire film (Hum. Ver bond) 11.10 Journaal (NOS) De 82-Jartge Willem Vogt leefde gisteren de mooiste dag van zyn leven. zyn Avro hield de hele avond, op beide televisienetten, de Nederlandse bevolking bezig, dank zy een rulltje met de NOS, die eerder een Avro-avond had opgeslokt. De Avro concurreer de dus met zichzelf, en plaatste op Nederland 1 de Houdini- film met het toenmalige echt paar Tony Curtiss-Janet Leigh in de hoofdrollen (Houdini stierf overigens niet, op 52-jarige leeftyd, in de Chinese martel kamer. maar tengevolge van een onverwachte stomp in zfjn buik door een student die wou uitzoeken of hij inderdaad iede re klap kon opvangen aldus de Vara-glds), en op Nederland 2 een tweetal werkstukken van Rense Roy aards, een veelbelo vende jonge regisseur, die om. de Literaire Ontmoetingen een tyd je heeft voortgezet na het ver dwijnen van Hans Keller, en die nu ook het consigne heeft ge kregen zijn biezen te pakken, omdat hy schematisch samen gevat) te lastig zou zijn. Tussen hem en Avro-dramaturg Con Nicolaï bestaan dergelyke span ningen als tussen Plet Keizer en Rinus Michels heb ik begrepen en de Avro is daar niet van ge diend. Dat Royaards een talentvol regisseur is, bewees hfj gisteren vooral in „De zomer", het dich terlijke spel van Romain Wein- garten, dat hy van het toneel naar het scherm had overge plant. Ik heb noch de Franse, noch de Nederlandse voorstel ling van dit stuk, die kort na elkaar in ons land zyn opge voerd, gezien, ik kan dus alleen maar oordelen over deze tv-be- werking en die boeide my sterk, al begon myn belangstelling te gen het einde wat weg te ebben. Royaards en zyn acteurs <en zyn camera-mensen!) hebben niet gewerkt volgens een tevo ren geplande regie-concep tie, maar ze hebben in eerste instantie een optimale open- head en bereidheid ten opzichte van elkaar proberen te creëren. Daarna hebben zy door middel van oefeningen en improvisaties op de kernthema's en conflict situaties, een structuur voor het spel opgebouwd, waar by de con centratie steeds gericht bleef op de camera's en microfoons, die hun bewegen zouden registre ren. Liefst vyf camera's opereer den daarby, in nauwe samen werking met elkaar en met de spelers, met als uitgangspunt dat de camera een flexibel ele ment was en dat ook de crea tiviteit van de cameramensen gebruikt moest worden. Zo ont stond, zegt Rense Royaards. een coöperatie van alle medewer kers en je kon dat ook on loochenbaar aan het resultaat aflezen. Zelden zie je acteurs zo „vi brerend" reageren, met zoveel puntigheid en natuurlykheid. Els Ingeborg Smit was een open baring voor me: zo hoor je sa men te spelen met de camera's! Dat Lou Landré die „gespan nenheid" in zyn spel heeft wist ik al van eerdere creaties, maar de beide katers van Carol van Herwynen en Peter Faber wa ren weer regelrechte verrassin gen. zo „spinnig" en „blazend" gespeeld, en zo fel reagerend op de camerabewegingen. Dat moet toch ook de verdienste zyn van de regisseur en diens „trainings methoden", die weliswaar on- gebruikelyk zyn by het Neder landse toneel en zeker by de Nederlandse televisie, maar die elders (Polen, Tsjecho-Slowakye maar daar niet alleen) voor het toneel steeds meer worden toe gepast. en die vooral voor de zo nauwkeurig registrerende came ra's wel eens de meest bruikbare zouden kunnen worden Het korte filmpje „Een woord tegen het verval dat Royaards al vry lang geleden maakte naar een verhaal van Hugo Raes, muntte uit door fraai ca merawerk van Cor de Jager en door een knap beeldritme, maar het verband met de zes korte schetjes van Raes over allerlei plagen van deze tyd (opbrekin gen, luchtvervuiling. lawaai, straatbevuiling, verkeersinvei- ligheid en verrotting) was al fil mende nogal zoek geraakt, wat daarom jammer was omdat een concreter aanpak van wat Raes aanklaagt meer effect had kun nen sorteren. NICO SCHEEPMAKER VOOR DONDERDAG 21 MEI Hilversum I 402 m. AVRO 18.00 Nwb. 18.11 Radlojoura. Pol. Partyen 18.20 Ultz. van de Boe ren Party AVRO 18.30 Stereo: Licht instrm. en6. en licht orgelspel. 19.00 Stereo; Big Band Beat The Skymas- ters mod. muz. 19.25 Gesproken Brief 19.30 Nws. IKOR 19.35 Kerk ver- zangsol. klas. en mod. muz. 20.40 1984 Hoorspel 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radlojourn. 22.56 Rotterdam C'70dans muz. 23.20 Stereo: Planoduo. semi- klas. en mod. muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Tyd vry voor muz. rem uz. 18.41 Hier en Nu. act 19.15 Lever des HeUskwartler Ontvoerd radiospel voor de zomeravond 21.00 Stereo. Promenadeork. amusem - muz. 21.30 Bond van Chr. Oranje Ve renigingen 60 jr. report. 21.50 Kerkor- relconc. oude muz. 22.20 Avondoverden Ing. 22.30 Nws. 22.38 Pari. dagoverz. 22 AO Onvoorzien licht muz. progr. met act. 23.66-24DO Nwa. VOOR VRIJDAG 22 MEI HUversum I 402 m. AVRO 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. muz. 8.00 Nws." 8.11 Radlojoura. 8.30 De groenteman NOS 9.00 Internationaal Spectrum Oude en mod. muz. opn. 9.35-9.40 Waterstan den AVRO 10.00 Voor de kleuters 10.10 I Arbeldsvlt. gr 11.00-11.02 Nws. 11.30 Viool en plano mod. muz. 11.65 Beurs berichten NOS 12.00 Blik op de wereld pop. progr. over ontwikkelingshulp. Overheldsvoorl. 12.30 Ultz. voor de land bouw NOS 12.40 Stereo Lichte gram muz. 12.60 Recht en slecht, praatje: 13.00 Nws. VARA 13.11 Act. 13.20 ste reo Fllharm. ork. van Israël mod. muz. r. E.O. 14.00 Ruimte Radio-magazine Zingend getuigen veelgevraagde gew. muz. 2. Instrum. van Ood, praatje 3. Meer dan een lied, geschied, van een bekend lied 4. Act. nws. over zend. tn binnen- en bultenl. 5. Overdenk. NOS 15.00 Stereo: Aspekten van de kamer- muz. strtjkkwwartet en sol. nwe muz. 16.45 Toerlsmo en toeristische Informa- bulteol. VPRO; 16D0 VPRO-Vrijdag: gevar. progr. 16.00 Nws 17.55 Med. Hilversum II 298 m. KRO 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo: Badlnerle klas. muz gr. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overweging 8.00-8.10 Nws. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. 9.00-9.10 Oynin. voor de hulsvr 9.40 Schoolradio 10.00 Stereo: Aubade: klas. muz. gr. en opn. 11.00 Nws. n.03 Voor de zieken 11.55 Med. 12.00 Ste reo Van twaalf tot twee gevar. progr. 12.22 Wy van het land 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act.. 13.00-13.05 Raden maar....) School radio 14.30 Stereo: Licht ens. met zang TROS 14.55 Cone a la carte klas. ver- zoekprogr. 16.00 Nwe. 16.03 Disco-drive- In de showbusiness op de korrel geno men 17.00 Uit de pers discussie rond de pers - stam taf el 17.15 Sportkompas 17.45 Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nws. 9.02 De Eddy Bec ker Show 10.00 Nws 1100 Nws NOS 11.03 Suzle Cream Cheese AVRO 15.00 Nws. 15.03 Muz. Boetiek (16.00 Nws 17.00 Nws. 17.00 Nws. 17.02 Radlojoura. 17.05-18.00 Zingende Bougie: gevar. pl. progr. voor automobilisten TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS 18.45 De Fabeltjeskr. NOS 18.55 Journ. AVRO 19 04 Doebledoe. muz. progr. voor de Jeugd NOS 20.00 Journ. AVRO 20.20 AVRO's Televlzler 20.30 AVRO's Sportpanorama 21.10 Harte- dief tv-spel NOS 22.50-22.55 Journ. Nederland II. NOS 18.45 De Fabeltjeskr N08 18 65 Journ. NOS 19.04 Scala Inform. progT. KRO 19.30 Geen Zee te hoog (The Queen and I) tv-serle NOS 20d0 Journ KRO 20.20 Tour de chant met Charles Aznavour 21.10 Riskante Kerk: magaz. een kerk-ln-ontwlkkellng NOS Wi «.CTR-ia 23.06-23.10 Journ. ADVERTENTIE r Eenplatenbon i is altijd raak k 15,7,50 10,-15.20,-25,- 1

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5