Ratwijks buitenbad wordt zaterdag geopend ALPHEN KRIJGT OOK EEN AVOND-LAURA Brand MAYON menselijke fout WSV Braassemermeer kampt met een parkeerprobleem P. Swart kampioen dammen Eind 1971 moeten gemeenten kiezen GEN TROMPETGESCHAL EN VESPRAKEN, MAAR GRATIS ZWEMMEN Nieuwe uitgaven Henk Ramp wint zweefvlieg- wedstrijd Laatste strijd voor Scylla 3 Theo Louwers is Avanti- kampioen Onderzoek van gewest w0BiDAG 1? MEI 1970 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 11 DODR CEES COMBEE) lATiVIJK Eindelijk is j,e:dai zo ver. Katwijks fraaie java^nd® buitenbad gaat za- teria^ open. Wel een dag of' ga liter dan verwacht, doch fa jorte vertraging neemt „jn p de koop toe. De weers- &TlSrlidigheden van de achter ons iggende wintermaanden jr de hoofdoorzaak van. g'etirordt geen opening met tronjetgeschal en feestelijke toesiraken. De sportfondsen- oidjirectie heeft iets veel ori- mjers bedacht: iedereen mag dtirdag gratis zwemmen. Nu 0T hopen, dat het mooi weer (Ban zal het bad zeker prop- i zijn en zal het op feestelij- <1 wijze door de Katwijkers jalf worden „ingewijd". Plet C. van Duijn (35), die als chef ju dit buitenbad zal optreden on- ier directie van Dick Timmermans, Kgt over die openingEen leuk idee. i'u kan de gehele Katwijkse zwem- nunnende bevolking ervan profiteren. Een bad voor iedereen. Voor de oude- jen, voor de kinderen, die nog niet. ien zwemmen envoor de tere. Ik verwacht dat het wel zal i lopen. Het ziet er namelijk naar dat niet alleen de Katwijkers BB deze unieke zwemg elegenheid jfbruik zullen maken, doch dat er levens velen uit Rijnsburg, Valken- burg, Noord wijk en zelfs Voorhout uilen komen'. :hef buitenbad Van Duyn geen ootekende in de Katwijkse zwemwe- lelc. Hy is al anderhalf jaar werk- aan bij de N.V. Sportfondsenbaden en was daarvoor 13 jaar belast met bet toezicht op baders in Gerrit Har- levelds ,Zee- en Zonnebad". In de utermaanden, wanneer er aan het Kind begrijpelijk niets te doen was, etende hij het schildersvak uit. Doe goedlachse geboren en ge- tgn Katwijker is in' het bezit van ib zwemdiploma's, die er maar te Kralen zijn. Bovendien is hij zwem- «erwyzer van de Kon. Ned. Zwem- tad, instructeur van de Kon. Ned. iond tot het redden van dren'kelin- pi in het. bijzonder uit zee, instruc- pj; van de Kustwachtbrigades en ©O'er. Van Duijn is zelfs in het tei van twee Duitse instruoteurs- üplma's. Die heeft hij zo maar even Ijdes een vakantie behaald. In de poauren geeft hij nog instructie un e leden van de Katwijkse Red- dingi Brigade. Te?cht is Piet van Duijn een beet je tros als hij ons in gezelschap van fireour Dick Timmermans en chef van e technische dienst Dirk Maag- i (44) het fraaie zwembadcom- r.v»laat zien. Het ziet er in één woor keurig uit en et is voldoende gelegnheid om na het,zwemmen van de zei te profiteren op de zon- en epeebeiden. De jeugd kan haar hart ophaln in de ruime speeltuin met illerld klimrekkei en zandbakken. Drie bassins We komen erst langs het wed- it-rjjdbassin, da'50 bij 21 meter groot is en een diept heeft, variërend van 1.10 lot 1.60 moer. Dit bad heeft acht| rdstrijdbane1 met vaste startblok- lea en special voorzieningen voor de leerpunten dor het aanbrengen van mti-slip-teg^. Er is een' duiktoren Un drie meö" hoogte en twee plan ken van eer meter. In het kiderbad, dat een diepte heeft van 4£m. tot een meter, en een pootte var40 bij 18 meter bevinden twee ;l ij banen. Het kleuterbad bestaat ui drie aflopende bassintjes tan 6 bij meter met een fonteintje een w?ervalletje. De diepte is zeer lering, ziat de allerjongsten er zon- der gevaT naar hai*telust in kunnen ploeterei Rondje baden zijn talloze banken aangeb»cht zodat onder meer de moederf rustig kunnen toezien, hoe hunkibst (groot en klein) zich ver- maaktKlle baden zijn betegeld en er is volbende kleedgelegenheid voor 4 heren en jeugd, namelijk tweetal achttien cabines en een (schappelijke ruimte waar de jeugd'rich kan omkleden. Voorts is e." eeT gebouwtje, van waaruit chef Van )uijn een overzicht over het pheitccmplex heeft en waarin ook fenHEO-post is ondergebracht. Technische dienst Chefechnische dienst Dirk Maag- delijn ertelt onder het wandelen door fc een en ander over de tech- tischoutillage. Sinds de opening v'an dïverdekte is hij al bij de NV Sportfdsenbad werkzaam. Daar- voor p hij inbouw- en fabrieks- monte.by Zwitser. Niet minder dan 2l ja:,heeft hy motoren gebouwd In vis'sschepen en deze als het no dig v gerepareerd. Omdat hy een geregelder leven wilde hebben hij was veel van huls heeft hy het overstapje naar het zwembad ge maakt. Katwyker Maagdeiyn: Ik heb de zorg over het machinepark, dat een waarde vertegenwoordigt van onge veer f 1 miljoen en bovendien ver richt ik het onderhoudswerk aan de zwembadgebouwen en aan de sport hal. Ook de waterbehandeling neem ik geheel voor mijn rekening, 't Is reuze fyn werk. Voor het zuiveren van het water zyn we nu van chloor gas overgestapt op chloorbleekloog. Dat is niet zo gevaariyk by de be handeling en ook voor de zwemmers beter, want die hebben altyd een beetje schrik als je over gas spreekt. Trots vertelt Dirk Maagdelijn, dat het grote bassin maar liefst ruim 2xk miljoen' liter water bevat en het kleine 530.000 liter. De pompen ver werken 140 ton water per uur vooi- elk bad binnen en buiten be staat de mogelijkheid de pompen te concentreren op één bassin, zodat er dus per uur 380.000 ton' water gezui verd kan worden. Dat zuiveren gaat dag en nacht door. By de bouw van het overdekte bad is met het aan kopen van dé machines o.a. voor de verwarming en pompen reeds reke ning gehouden met de aanleg van een buitenbad. Vijf miljoen Dick Timmermans, die zyn twee naaste medewerkers rustig heeft la ten uitspreken, voegt er tenslotte aan Onze fotograaf maakte deze fraaie overzichtsfoto vanaf de flat op de hoek van de Zeenveg en de Korrel DoormamXaan. Men krijgt een goede indruk van het uitgebreide znoembadcomplex. (Foto LD/J. v. Duyn, Katwijk a. Z.) toe: Het gehele zwembadcomplex vertegenwoordigt een waarde van f 5 miljoen. Het nu te openen bad kost, geheel geïnstalleerd, f 1,2 miljoen. De bouw werd verricht door de NV Van Rhyn-Katwyk. Een pracht complex, waarop Katwijk terecht trots mag zyn. Jammer, voor de Jeugd, dat het op zondag gesloten blyft. Naar nujn mening kunnen ze beter hier onder toezicht zwemmen, dan de gehele zon dag over de Princestraa/t of de Boule vard slenteren. Hoewel het had dus op die dag gesloten is moet er toch personeel voor de bewaking zyn, want geen hek zo hoog of de jeugd komt toch wel binnen de afrastering. De staf van het buitenbad be spreekt aan de rand van het bas sin enige technische zaken. V.l.n.r. directeur Dick Timmer mans, chef buitenbad Piet C. van Duijn, chef technische dienst Dik Maagdelijn en chef-instructeur Anton VerUnden. (Foto LD/J. Duijn, Katwijk a. Z.) We mogen niet het risico lopen, dot er op zo'n zondag iets gebeurt. Het grote bad is 3,50 meter diep, zodat een onervaren zwemmer snel in moeiiykheden raakt. ROELOF ARENDS VEEN De jaarvergadering van de Watersport vereniging „Braassemermeer", gister avond in het clubhuis .De Noorder- hem" was weer in majeur. Voorzit ter Do v. d. Hulst kon in zyn ope ningswoord mededelen, dat de gun stige exploitatie van jachthaven en clubhuis „Nooraerhem' zich ook het afgelopen jaar had voortgezet en dat is ook in 1970 reeds het geval. Het grote probleem is op het ogenblik het parkeerterrein voor de auto's van de bezoekers. Gelukkig zal binnen kort het nieuwe „eigen" parkeerter rein in gebruik kunnen worden ge nomen, waarna het volgend jaar zal kunnen worden geasfalteerd. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter o.m. het overlijden van de heer Willem van Staveren, die gedurende het hele bestaan der ver eniging een actief lid is geweest, ter- wyl hij driemaal kampioen in de Fampusklasse werd. De vereniging telt ongeveer zes honderd leden bleek uit het jaar verslag van secretaris M. van der Velde. De secretaris vermeldde voorts dat in het afgelopen jaar weer voor f32.000 aan obligaties werd uitge geven; dit jaar reeds voor f9.C00. Ook het verslag van de wedstrijd secretaris, de heer dr. F. C. de Vos, liet een majeurtoon horen, mede door de uitstekende onderlinge sa menwerking met de watersportver enigingen De Kaag en de W.Z.W. uitstekend blijkt te verlopen. Toch krijgt het karakter van de wedstrij den een geheel ander beeld, want het blijkt, dat de klasse-evenemen ten het zullen gaan winnen van de tot heden gebruikelijke nationale wedstrijden. In het voorjaar was reeds een spe ciale vergadering gehouden over het financieel beheer der vereniging, zo dat hierover thans weinig te vertel len viel. Alleen kwam het rapport der kascommissie ter sprake. Dit luidde evenwel onverdeeld gunstig, zodat het beheer door de vergade ring unaniem werd goedgekeurd. Nadat een veertigtal obligaties waren uitgeloot, die met ingang van 1 januari aflosbaar zyn, werden de aftredende bestuursleden, de heren Do van der Hulst en M. van der Veld, herkozen, terwyl in de plaats van de heer J. van der Heyden, die wegens gezondheidsredenen als pen ningmeester had bedankt., werd ge kozen de heer W. Olyslagers uit Was senaar. Alle diploma's Wy beginnen te sympathiseren, door P. H. Simons. JJitg.: A. W. Sythoff, Leiden. Stem uit de diepte, door Dr. O. J. Schuurman. (Sythoff). BOSKOOP De Jeugd heeft de in het afgelopen winterseizoen, in „Het Jeugdhuis", Juhamastraat, vervaardigde zweefvliegtuigen op „luohtvaardigheid" getest. De Gouds- berg bij Lunteren verschafte voor dit doel een goede gelegenheid. Er waren twee afdelingen één van grote en één van kleine modellen. Er waren in totaal 23 deelnemers. Henk Ramp kwam in de afdeling grote modellen als overwinnaar naar voren. Hy behaalde met 71 punten de eerste prijs en als grote verrassing en stimulans werd Henk door de heer Rodenburg een echt te maken zweefvlucht aangeboden. Dit zal plaats vinden op een nog na der vast te stellen datum met start vanaf vliegveld Valkenburg. De tweede prijs in de afdeling gro te modellen was voor Arie Ramp die 65 punten had behaald en de derde prijs was voor Hans Grootendorst met 60 punten. By de afdeling kleine modellen is het een nek-aan-nek ra ce geworden. Piet Benders legde hier op dë eerste prys beslag met 58 pun ten, tweede werd Leo Rodenburg met 57 punten en derde Eddy Verboom met 56 punten. WADDINXVEEN Bij de dam club Excelsior is het clubkampioen schap bekend. P. Swart heeft de titel behaald door in de laatste ronde te winnen van A. Blom. Titelhouder C. H. Kramp kwa mook tot winst tegen G. van der Zijden, maar komt één punt te kort voor het prolongeren van de titel. Ook T. Twigt had in de laatste ronde nog een kans, maar door zijn remise moet hij genoegen nemen met de derde plaats. In de eerste klasse behaalde J. de Heer de titel en 2de werd A. A. Riet veld. De eerste prijs voor de meest behaalde punten werd in de hoofd klasse gewonnen door T. Twigt en in de eerste klas door A. A. Riet veld. De uitslagen van de laatste ronde zyn: Groep 1: C. H. Kramp G. van der Zijden 2-^0, T. Twigt— H Boele 1—1. P. Swart—A. Blom 2-0. Groep 2: A. A. Rietveld—T. Driesse 1i w. van der Heyden—A. Mole naar 1—1. Groep 3: A. Compeer— C. Stolker 2—0, G. Heeren—A. Com peer 2—0, B. van EijkB. Vermeu len 0—2. Dus: 1. P. Swart 10 p.; 2. C. H .Kramp 9 p.; 3. T. Twigt sr. 8 p.. 4. H. Boele 5 p.. 5 G. van der Zijden 5 p.. T. den Ouden 5 p. en A. Blom 2 p. LEIDEN Zaterdag speelt Scyl la 3 de laatste tafeltenniswedstryd in Geleen tegen Kluis in de promotie- poule met als inzet twee plaatsen in de hoofdklasse. De Leidenaars hebben de capacitieten om deze wed- stryd te winnen, maar we geloven niet dat dat veel zal uithalen. In Berkel en Rodenrys spelen TOGB en Sint Aloysius namelyk tegen el kaar en deze teams hebben na 5 wed strijden beide 7 punten, tegen Scylla slechts 5. Dat houdt in dat TOGB en St. Aloysius by een gelyk spel samen promoveren. ALPHEN AAN DEN RIJN Het bestuur van de Stichting Alphense Rywielvierdaagse gaat op 27, 28, 29 en zaterdagmiddag 30 mei een Avondrywielvierdaagse organiseren. Naast de eigenlyke rywielvierdaagse, de Laurarit, belooft deze avondvier daagse voor Alphen en omgeving een noviteit te worden. Het bestuur verwacht voor deze avondvierdaagse een byzonder grote belangstelling, vandaar dat men heeft gemeend een maximumaantal deelnemers (sters) te moeten toestan. Dit maximum is gesteld, op 1000, vooral terwille van de verkeersveilig heid. Omdat voor deze avondrywiel vierdaagse veel meer over speciale rij wielpaden wordt gereden is de bege leiding van volgauto's veel moeilijker. De drie eerste avonden wordt er tel kens tussen zes uur en half zeven ge start en zaterdagmiddag de laatste dag tussen 2 uur en half drie De start en finish is by gebouw Naby. HAZERSWOUDE Theo Louwers is ongeslagen juniorenkampioen 19- 70 van de tafeltennisvereniging „Avanti". In de eindstryd van de achtkamp versloeg hy de tot dan toe ongeslagen Peter Korver met 21-19. 20-22 en 21-16. Jan Korver, die in dit toernooi twee nederlagen leed, werd, der de. Tydens het riationaal juniorentoer- nooi, dat de Ryswykse vereniging Steeds Hoger/TSB organiseerde voor de acht sterkste (jongens) Junioren- vereniging uit ons land, scoorde „Avanti" 24 punten. Wiipaaar Phoenix uit Delft werd winnaar met 46 punten. Grote ver eniging als Bclcrum (Breda) en Steeds Hoger/TSB bleven „Avan ti" slechts de baas met drie respec tievelijk twee punten. Tot 18 mei kan men voor deze eer-1 renlaan 1. Foto Lux, Julianastraat ste avondrijwielvierdaagse inschry- 29. H. Dirkzwager, Jac. Catsstraat 18 ven by P. Groenhart, Anna van Bu- I en J. van Zwieten, Hooftstraat 119 LEIDEN Het door de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten te houden sociaal-geografisch en be stuurskundig onderzoek ten behoeve van het gewest Leiden draait. Dat is te concluderen uit een tussentydse notitie, die zal worden behandeld in een gewest-raadsvei'gadering op vrydag 22 mei 's avonds om 8 uur in het Leidse stadhuis. De enquête onder de bevolking is begonnen. De formulieren worden thans opgehaald en bewerkt voor de computer. Ook andere werkzaamhe den zyn gestart. Gesteld wordt, dat de laatste nota eind 1971 uitkomt. In deze laatste fase zal een aantal alternatieve maatschappelyke en be- stuurlyke ontwikkelingsmodellen worden samengesteld en bediscus sieerd. Daarna zullen de opdracht gevende gewestgemeenten een maat- schappelyk en een bestuurlyk model voor het gewest moeten kiezen en concretiseren. De wethouderskring onderwys, re creatie en culturele zaken heeft de mogelijkheden nagegaan om te ko men tot kwalitatieve en kwantitatie ve verbetering van de positie van het gewest Leiden als onderwijs-re- gjo. Als eerste stap zal waarschyn- lyk een enquête naar het leerlingen- verloop op de scholen worden inge steld. Het dagelyks bestuur van het ge west heeft verzoeken aan minister Schut ondersteund, die sommige ge meenten tot hem hebben gericht om gehele of gedeeltelyke vrijstelling te verkrygen van de nieuwe richtlynen op huisvestingsgebied, in het byzon der met betrekking tot de economi sche binding. Het bestuur heeft twee ambtelyke werkgroepen ingesteld, waarvan één tot taak heeft het sociaal patroon van het gewest te beschrijven en de ander de opdracht te adviseren over het woonschepenvraagstuk. LEIDEN De leerlingen van j de Rudolf Steinerschool zijn van- I morgen in f eestmars naar het nieuwe schoolgebouw aan de Cé- sar Franckstraat (Zuidwest) ge- I togen. Meer dan twintig jaar is door het schoolbestuur naar dit i moment uitgezien De meer dan 200 scholieren die tot nu toe verdeeld zaten in schoolgebouwen op het Pieters kerkplein en de Langebrug zul len vandaag niet veel geleerd hebben. Al vroeg vertrokken ze van het Pieterskerkplein met spandoeken („op naar de nieuw bouw") naar de nieuwe school, die pas op 28 mei officieel zal worden geopend door mr. Klaa- seszcommissaris van de konin gin in Zuid-Holland. ALPHEN AAN DEN RIJN —Het onderzoek naar de oorzaak van de enorme brand, waardoor het grote bedrijf van MAVO metaal verzorging geheel werd vernield, heeft uitgewe zen dat de brand is ontstaan door een menselijke fout. Twee chemische stoffen werden in de verkeerde volg orde gemengd waardoor zelfont branding ontstond. Dit maakte de heer A, Groenendijk, directeur van dit Alphense bedryf gisteren tijdens een byeenkomst in het direcuege bouw bekend. Een dergelyke zelfont branding zal in de toekomst niet meer mogelyk zyn omdat de stof fen als halffabrikaat aan de fabriek zullen worden geleverd. Van de twee werknemers die by de brand ernstig» verwondingen op liepen is er een reeds aan het werk gegaan. De ander, die in een specia le kliniek in Beverwyk was opgeno men, zal over eykele weken ook het werk weer kunnen hervatten. Over de nieuwbouw heeft de ar chitect D. T. van Manen, HBO, uit Noordwyk aan Zee wederom de su pervisie. De N.V. Joh. Noorlander en Zoon uit Leiderdorp verzorgt de bouw. De produktie- en opslagruim ten worden van dezelfde materialen opgetrokken als het oorspronkelyke gebouw, t.w. de gevels uit kalkzand steen blokken en betonkolommen, af gedekt met wit gelakte aluminium gevelbekleding. De dakconstructie zal wederom be staan uit houten spanten en houten dakbeschot. Deze constructie is na- meiyk (byv. in vergelyking met staal) de meest veilige gebleken en uit het oogpunt van onderhoud te vens de meest aantrekkeiyke. Bedryf en opslagruimte zullen door een brandwand van elkaar worden gescheiden. De herbotfw van het be drijf. dat nu een dubbele capaciteit krijgt is enkele weken geleden be gonnen en men hoopt in augustus klaar te zyn.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 25