Lugdunum int wat verlegen de titel CVV pas in slotfase naast Roodenburg UVS maakte iets goed bij Neptunu LFC klopt ook Leonidas NA FORSE NEDERLAAG TEGEN HET LAAGGEPLAATSTE NAALDWIJK (0-3) PAOÏWA 8 MAANDAO 11 MB], LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD (Door Ruud Paauw) LEIDEN Lugdunum heeft gisteren het kampioenschap van de tweede klasse en de promotie naar de hoogste amateur- regionen opgestreken. Of beter: Lugdunum deed niets, het liet zich op eigen grond eenvoudig slopen door degradatiekandidaat Naaldwijk (03),.maar de grote rivaal van de groen witten, Alblasserdam, duwde Lugdunum de titel vlotweg in handen door slechts gelijk te spelen tegen ODB (11). Koos Cr onna en dochter .samen naar de eerste klasse. (Foto LD/Holvast) ROTTERDAM LFC heeft zich tot een goede middenmotor opge werkt. De Leidse geel-zwarten trokken gistermiddag in Rotterdam tegen Leonidas de opgaande U)n van de laatste weken door en stel den zich via een verdiend bevoch ten 2-3 overwinning definitief in veiligheid. De grotere inzet heeft by de overi gens matige stryd tussen Leonidas en LFC de doorslag gegeven. De Leidse kanaries weer met Aus- putzer Leo de Jong in de gelede ren konden de punten beter ge bruiken dan de reeds door de ti tel uitgeschakelde Rotterdammers en die strijdlust en doorzettings vermogen resulteerde reeds hal verwege de eerste helft in het ope ningsdoelpunt: Joop Munne zette goed door toen in een scrimmage een bal verkeerd werd terugge speeld door een van de Leonidas- verdedigers en doelman John Jon- geneel was tegen het b ekeken schot van de vroegere semi-prof kansloos (0-1). Die achterstand „prikkelde" Leoni das echter tot wat groter verweer. De Rotterdammers veroverden zich een veldoverwicht, maar kwa men tot aan de rust toch niet verder dan de gelijkmaker: na een voorzet van Wim Bosselaar. die Wim van der Linden niet wist te onderscheppen, tikte Gerard Bergers de bal achter Visser (1-1). Met Leo de Jong aan het hoofd slaagde de Leidse verdediging, waarin Geerlof de plaats van de geblesseerde Van Laarhoven al na I twintig minuten was komen inne men, verder onheil te voorkomen. I Piet Gubler was voor LFC zelfs nog dichter by een treffer, maar z(jn schot ketste, na een impone rende solo. af op de lat. In de tweede helft drong het ge waarschuwde LFC aan het rustig combinerende Leonidas zijn wil op. De Leidse geelzwarten kregen bo vendien een welkome ruggesteun toen in de vijfde minuut reeds Aat Heymans, na een tikje-terug van Koos Hannaart een vrijeschop hard door het Rotterdamse muurt je in het doel knalde en met die 1-2 voorsprong kon LFC de gang van zaken rustig afwachten. Zon der veel risico te nemen trachtten de Leidenaars, vanuit de versterk te defensie (Van der Berg-De Jong-Sira-Geerlof en het domine rende middenveld (Hannaart Van der Linden Heymans) door te drukken, maar die strijdwijze le verde slechts kansen en geen doel punten op. Pas negen minuten voor het einde wist Corrie van Weerlee met een kopbal uit voorzet van de actieve Piet Gubler (had even tevoren op nieuw een schot van ruim dertig meter afstand op de lat zien be land) aan alle onzekerheid een einde te maken: 1-1. Dat Leonidas in de slotfase nog een tweede doelpunt liet aantekenen Wim Bosselaar was attent toen doelman Wim Visser een schot van Engelen niet klemvast greep kon de Leidse vreugderoes en de vrolijke voor-stemming voor het jaarlijkse etentje na de laatste uitwedstrijd niet meer verstoren. Er was na afloop niet zo heel veel kampioensvreugde bij Lug dunum. De spelers waren te zeer onder de indruk van het rampza lig verlopen duel tegen Naaldwijk, zij leken bedremmeld, bijna be schaamd, om op deze wijze de ti tel waar toch zo reikhalzend naar was uitgekeken, binnen te halen. Lugdunum had het zich allemaal wat glorieuzer voorgesteld. Wat Lugdunum bezielde op deze dag niemand wist het. De kikkers zwierven in verdoofde staat over het veld; elke vechtlust en elke sa menhang in hun spel ontbrak. Wat er in tactisch opzicht gebeurde, was al even huiveringwekkend. Steeds maar -weer wierpen de kam pioenen- In-spé hoge ballen in het Naaldwyk- se defensiecentrum. En daar ston den .lantaarnpalen" van verdedi gers alles braaf weg te koppen. Zag Lugdunum dan niet dat dit onintel ligente gemanoeuvreer tot niets zou leiden? Trainer De Kubber na af loop hoofdschuddend: „Ik weet het niet, ik weet het niet. Wat er van daag met ons aan de hand was, ik zou het niet kunnen zeggen. In de rust heb ik het ze nog voor gehou den: Jongens, laag houden die bal, door de lucht bereiken we niets. Maar het leek wel of het niet tot ze doordrong. Vraagteken Aanvoerder Redel was ook al een en al vraagteken. Hy stond daar in de kleedkamer, de bloemen wat verlegen in de hand, voor zich uit te staren. „Ik weet niet wat het was. Het zullen wel zenuwen zyn geweest." Lugdunums bestuur hield het ook op die kwaal. Om het daarmee af te doen. lylct ons toch wat magertjes. Er kwamen natuur lijk wel wat zenuwen aan te pas (al kan men dat met vier punten voor sprong en twee wedstrijden voor de boeg lichtelijk overdreven noemen), maar het ging hier minstens zo zeer om tekortschietende morele kracht. Lugdunum bezat de macht niet, nu het beslissende uur was aangebroken, om toe te slaan, iets wat men van een kampioen toch mag verwachten. Als het alleen ner vositeit betrof, dan had Naaldwijk al even verlamd moeten zijn als de groenwitten, want de Naaldwykers zijn nog in fikse degradatiestrijd ge wikkeld. Aan de andere kant: het zou niet fair zijn Lugdunum om de oren te blyven slaan met die ene ellendige wedstrijd tegen Naaldwijk. De kik kertjes hebben zich dit seizoen met grote vechtlust en inzet naar de top gewerkt. Zij hebben by vlagen uit stekend spel te zien gegeven <byv uit tegen LFC en HBS) en verdie nen het kampioenschap in deze af deling meer dan enig andere ver eniging. Een eresaluut aan de Kubber en zyn mannen is dan ook zeker op zyn plaats. Over dat zwak ke laatste bedryf zullen we nu ver der maai- zand gooien, al moet het hieronder nog eerst even uit de doe ken worden gedaan. De Naaldwykers knauwden het on rustige Lugdunum eigeniyk al in de 9de minuut. Een schot van linksbui ten Dekker werd door Redel van richting veranderd, waarna het langs de opgeschrikte Honsbeek vloog. Geschokt lieten de groenwit ten onmiddeliyk een offensief los op de Naaldwykse verdedigingswallen, maar de opzet van de aanvallen was zo gehaast en ongecontroleerd. dat er maar zelden iets gevaarlyks uit voortkwam. Alleen in de 24ste minuut liet Lug dunum even de tanden zien. Van der Starp rammeide toen uit een vrye schop de onderkant van de lat. By de andere acties bleef Lugdu num volharden in het zenden van hoge ballen in de Naaldwykse trech ter, als men het al zover bracht. Naaldwyk had in de verdediging een paai- knaapjes van om en naby de 1.90 m staan en die hadden in de lucht natuuriyk geen kind aan Collé c.s. Het hele spel van de bezoekers lag Lugdunum trouwens niet. De Naaldwykers hadden technisch wei nig in de melk te brokkelen. Af en toe schoven zy een aardige combi natie ineen, maar voor het overige waren het koene opruimers en je reinste dwarsliggers. De eentonig heid van het strydbeeld werd even gebroken door een hond die zich met grote koppigheid op het veld wenste te handhaven. Van der Starp sprintte het beestje vele tientallen meters achterna en vermorste de adem die hy later zou nodig hebben. Trappi en Na rust hetzelfd liedje en het zelfde refrein. Lugdunum viel stun telig aan en Naaldwyk ruimde met enorme trappen. De groenwitten j peinsden zich suf hoe er gespeeld moest worden om de verdedigings- j lyn van Naaldwyk uit zyn voegen tel lichten. Bavelaar was al vervangen door Oppelaar en Henk de Cier maakte plaats voor De Roo. Redel trok naar voren en steeds driester I drong Lugdunum op. Het haalde niets uit. En wat velen al vreesden gebeurde 13 minuten voor tyd Naaldwyk brak uit. Dekker wentel de zich op links langs Crama en schoot uit ongemakkelyke hoek raak: 02. Lugdunum was gesla gen en hoe paradoxaal dat ook klinkt tezelfdertijd kampioen Want juist op dat moment werd be kend dat Alblasserdam zyn laatste kans had verspeeld by ODB. Naaldwyk voetbalde nu verder onbekommerd voort en schroefde de score tot 03 omhoog, wederom door toedoen van de handige Dek ker. Na het laatste fluitsignaal kon men getuige zyn van een vreemd toneeltje. Diep vergenoegd felici teerden de overwinnende Naaldwij kers de wat schuchtere Lugdunu- mers met him kampioenschap. In de kleedkamer zei mr. J. J. de Jongh. die namens de KNVB felicitaties aanbood: „Het is allemaal wat raar gelopen." Daar was iedereen het wel mee eens. Wie krijgt er na een pakslaag nog een snoepje toe? Lugdunum kampioen en eer- \knield v.l.n.r.: 'Vermond, Redel, steklasser. Toch breekt de vreug- Oppelaar, C. de Cler, v. d. Starp. de wat moeizaam door op de ge- Staand: Candido, De Roo, Plan- zichten van de kampioenen. Ge- jer, Pijnakker, Reijeneveld, Bave laar, Honsbeek, Collé, v. Delft de Cler, Ver straten. Gebukt: tf ner De Kubber. (Foto LD/Holn j (Door Bert Paauw) LEIDEN Dat het Rotterdamse CVV dit jaar zo laag op de competitieladder is gezakt heeft vele voetbalkenners verbaasd. Immers, de roodblauwen staan (stonden) altijd wel borg voor een partijtje voetbal op behoorlijk niveau. Gisteren, op hel sportpark Noord, werd in de wedstrijd tegen Roodenburg dui delijk waarom de Rotterdammers dit seizoen in degradatiezor- gen zijn geraakt. Want dat het enorme overwicht van dp CVV'ers in de tweede helft slechts één doelpunt opleverde was tekenend voor de aanvalsmachteloosheid. Naaldwijks defensie is weer meester van het terrein gebleven. Doelman Plugge heeft de bal veilig in handen. Van der Starp pro beert aan te geven hoe groot het onrecht wel is dat hem werd aan gedaan. (Foto LD/Holvast Hoewel er voor Roodenburg duide- j lyk minder op het spel stond dan voor CVV ging de thuisclub direct na het beginsignaal van de be kwaam leidende arbiter Ram fel in de slag. Spoedig bleek echter dat in de Leidse voorhoede spitsspeler Sam j den Os danig werd gemist. Den Os opereerde gisteren in de achterhoede op de plaats van Cor Pennenburg die de afgelopen week betrok - ken raakte by een ernstig verkeers- ongeluk. Het driemanschap Klink hamer Rietkerken —Jansen dat nu voor de offensieve daden moest zorgdragen bleek by lange na niet opgewassen tegen het stevige ingry- pen van de Rotterdamse verdediging. De grootste kracht van Roo denburg lag op het middenveld waar een opvallend goed spelende Henny de Klerk en een gedegen Wim Rysbergen de Rotterdamse rood blauwen diversen malen aftroefden. In de 21ste minuut onderstreep te Rysbergen zyn grote kwaliteiten met een schitterende solo die hy be heerst afrondde: 10. Na deze tref fer werd CVV wel wat gevaanyker maar de acties van de gasten namen zoveel tijd in beslag dat Isaac van Weerlee of André Ooyendyk hen al- tyd nog wel weer de voet dwars kon den zetten. Bovendien bleken de Rotterdam mere over een geringe schotvaardig held te beschikken. De snelle links buiten Broekhuizen byvoorbeeld. die Bert de Jonge een lastige middag bezorgde, gaf tien minuten voor de rust een sterk staaltje onmacht ten beste door een prachtige doelkans op onbenullige wyze verknoeien. Ir de tweede helft moest Roodenburc zich meer en meer tot verdedigen be perken. Een gehaast en naarmate de geiykmaker uitbleef enigszins geïr riteerd spelend CW zette het doel van Mattie Keereweer stevig onder druk. Gevaar stichtten o.a. een schot van Holierhoek (via een Roodenburg been over het doel), twee „kogels" van CV V-aanvoerder Verhagen (bei de goed gestopt door Keereweer) en een handig trekballetje van Broek huizen dat door de geheel vrystaan- de Holierhoek op bijna miraculeuze wyze werd gemist. Achttien minuten voor tyd maakte Holierhoek zyn blunder goed dcor de bal. na „aan geven" van alweer Broekhuizen langs Keereweer prikte: 11. Diverse fraaie kansen heeft CVV WIM RIJSBERGEN beheerst doelpunt in het laatste kwartier nog ge u om zich de volle winst toe te eige De kansen werden echter met kwistend gemak verprust, bracht de vervanging van Dub: door Spencer ook geen verandfi in. In de laatste minuten CVV'er Teunissen tydens een J kopduel in het doelgebied van B denburg zodanig geblesseerd dat per bi-ancard van het veld iö worden gedragen. (Door Cees Onvlee) ROTTERDAM UVS heeft <al dan niet met opzet» een oude „schuld" bij Neptunus vereffend. Vier, vijf seizoenen geleden zag het toenmalige bestuur van de blauwwitten geen aanleiding om de Rotterdammers voor het na de rust verre gende topduel in de tweede klasse (stand: 02) een „tegemoetkoming" in de reiskosten te ver- j strekken. Iets, dat er toen volgens de Maasste- dehjke bestuurders, met (toen nog) zo'n zesdui zend toeschouwers op de tribunes in de Kikker polder, best wel had afgekund Sinds gistermiddag staat UVS echter weer in een goed blaadje bij Neptunnus. De Leidenaars verschenen met een gehavend eerste elftal (zes Invallers) èn bijzonder weinig strydlust op het knusse terrein aan de Abraham Stolkweg en gaven de in degradatienood verkerende Rotter dammers alle kans om zich via een overwinning I wat uit de bedreigde zone te werken. Een kans. I die de overigens ook niet imponerende, maar wèl hard werkende „drietanders", dankbaar aangre pen (20). Sinds Toon van der Enden eens de man, die jarenlang als trainer op Het Kasteel bij Sparta heerste zich met zijn „oude liefde" Neptunus bemoeit, is het met de Rotterdammers beter ge gaan. Sinds de gezette Toon van der Enden de laatste weken, altijd op zijn bolknak-van-een-si- gaar kauwend, naast zijn vroegere pupil, (oud- International) Tonny van Eeden, onbezoldigd manager anex mental-coach zich met de drietan ders bezig houdt, hebben de Rotterdammers het pad der overwinningen weer gevonden. Gistermiddag heeft echter UVS de steeds-weer vriendelijke aanwijzingen „brullende" Toon van der Enden een handje moeten helpen. Door het Neptunus niet al te lastig te maken. De Leidse blauwwitten, al weken lang in een milde bui voor alle tegenstanders, wensten de voortijdige zomer rust niet te onderbreken. Niet alleen zonder Jan Leget (Thijs Balkhoven droeg de aanvoerders band), Aad Kooren, Gerard Désar en doelman Wijnand Sloos, maar óók zonder de wat grieperige Henk Bol en de niet-fitte Jan Verver was UVS „op papier" al een formatie, waarvoor Neptunus geen enkele vrees had hoeven te koesteren. Maar gezien de soms grote nonchalance, de matheid en het even eindeloze als uitzichtloze geschuif van de Leidenaars op het middenveld, moeten de in oranje shirts gestoken Rotterdammers de wed strijd als een bijna ongeloofwaardige droom heb ben beleefd. Toch duurde het tot in de tweede helft voordat Neptunus, kundig geleid door de niet-aflatende middenvelders John Schenk en Bep Hoek, zich een goede uitgangspositie wist te veroveren. Na in de eerste drie kwartier steeds weer op doelman Boudewijn Willemse (en de gelegenheidsachter hoede Balkhoven-Broerse-Lardé-Neuteboom» te zijn gestuit, wist in de tweede minuut Gerrie van Lek zich eindelijk van zijn bewaking te ont doen: op een dieptepass van Hoek kon de Rotter dammer ongehinderd doorbreken om vervolgens de bal ook beheerst langs de vallende Wl in het net te tikken (10). Na het doelpunt trok Neptunus zich blikkelijk in de defensie terug. Onder aanvoep van Jan Holzhauer legden de drietanders zich i het consolideren van de kostbare voorsprong 1 waardoor UVS technisch véél beter, maar1 veel minder strijdlustig rustig kon boil aan een groot veldoverwicht. Logeman, De O en spelverdeler Holl als tweede lijn en de spit Teske, Van Dinten en Van Zijp slaagden er eci nauwelijks in Neptunus doelman René Veria voor enig probleem te stellen. De uitvallen van Neptunus leverden zelfs ffl gevaar op. En toen, na een kwartier de wat moeide August Broerse (had er reeds een strijd in het derde opzitten) de bal kwijt rai aan een „loerende" van der Lek, die slagvaai rÉ Willemse met een laag schot voor de tweede 0 ig passeerde, kon héél Neptunus opgelucht ad halen. UVS legde in de gezapige slotminuten het tijd-spelende Neptunus weinig meer in de weg F<

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 8