Pon, Wijnand iferd boer miljonairszoon 1 Toenadering in wederzijds tussen Spanje en de Sow jet-Unie Kret: „Nog steeds bereid tot debat 'IK BEN BLIJ DAT BA JN DI VAK BEN LEIDEN MOET GELD KRIJGEN Varkens Voorraden Ekster Stier 99 Brood UITGEWEZEN NETREBSKI N AAR MOSKOU VERTROKKEN Kriegel Nederland als enigNA J O-land achter Nixon Een uur lang in lift boven binnenstad Pater Siegfried Stokman (67) is overleden ujfDAG 11 MEI 19T0 LerofCH DAGBLAD PAGIKA 19 fr- GAHNWERD (GPD) Traditiegetrouw wordt je boer. als •ader ook boer is en hij je zijn uiervet, 23 koeien en de ac- eve stier Johannes achterlaat. Uitzondering: Wijnand Pon 6) te Garnwerd. Zijn vader is miljonair geworden door con- quent Volkswagen te importeren, zijn broer de autocoureur et Ben en rijdt hard, Wijnand heeft zich vanuit het westen lands teruggetrokken op een grote hoeve boven in Gronin- n, waar hij persoonlijk zijn aardappelvelden ploegt en erover aakt dat zijn pootaardappels niet uitlopen voor dat het hun 5? Pon Is de boer met de breedste legt een struise Garnwerdster wanneer ze Pon's oprijlaan be- Er waren trouwens al meer irijzingen dat Wijnand Pon goed rde. Een plaatselijke autori- vertelde met enige „Pon heeft een nieuw dak gekregen. Normaal wordt riet gebonden met IJzerdraad, heeft het met koperdraad laten En hij heeft ook dakgoten van f. ia een kronkelende b-weg die de joi nimmer meer te boven zal i, arriveer Je bij Pon's Hunze- De wolken hangen laag. op Jammer, want bij stralend weer je, voor je verhaal, mooi het Icht kunnen laten weerkaatsen Ie koperen dakgoten, terwijl de 1 pronkt, een koe loeit en een i eenden zich te water rept. een zon dus, wel een stralende W. N. Pon, zojuist onder de he vandaan. „Het moet je wel i, dat boer zijn altijd maar weer ik wilde altijd graag buiten zijn, nu ben ik buiten, boer is een erg vrij beroep. Je bent met de natuur ver bonden. Vanmorgen ben ik al een stuk land gaan cultiveren, dan zie Je de zon opkomen achter de dijk eer- terwijl je op je tractor zit. je ziet rie- de schapen, de fazanten, de eenden bij paartjes, als je er lol in hebt is dit een vreselijk mooi vak. Er wordt hier gewoon meer geleefd, ondanks de vele uren die je maakt, is het werk ontspannend voor je geest, als je op je trekker zit te werken, heb je lekker de tijd om overal over na te denken. Mensen zeggen vaak: die stomme boer. Als een jongen vroeger op school niet kon leren, dan werd hij boer. Maar zo'n boer zou nu heel snel het hoekje om zijn, als boer ben je nu ondernemer. Volgens de cijfers moet tachtig procent van de boeren in de toe komst oprotten. Maar het idee dat tachtig procent van je collega's geen bestaan meer zal hebben, dat is toch die stront rennen. Altijd oud spul te gek, ik kan dat niet verkroppen Ik heb me nu even goed gepoe- stadsmensen kijken vaak op een voordat u kwam, Je wordt ge- boer neer. hij wordt vaak minach- vreselijk smerig van dit vak tend bekeken, en dat is gewoon de ik ben nooit erg vies aange- dommigheid van die stadsmens, geweest. Vroeger ging ik altijd iedereen laten ze vrij. Je mag in een vriendje bosbessen zoeken supermini lopen, maar als een boer bewaarde ze allemaal om ze thuis wijde broekspijpen heeft is ie een &f te spoelen, ik stak die bes- kaffer Hij heeft groeven In zijn han enectiryaeH hebben en wié het moet leiden Dat is mijn zaak niet: het is °°k Ampt- meyers zaak niet. En als het daar op moet afspringen «zoals nu het geval was» gaat het niet aan. me teen maar eikaars integriteit in twij fel te trekken A.J. KRET V D BRANDELERKADE 23 LEIDEN Als regelmatige bezoeker van de afdeling voorlichting van het Leidse gemeentehuis hoor je vaak de klacht, dat de Leidse bevolking zo apathisch ls en zo weinig belangstelling heeft voor de Leidse problemen. Dit ge in m'n mond". I mensen weven een hele ro- tiek om een boer, maar het is keihard vak. Toen ik eraan be dacht ik: het zal wel tegenval- maar het ls me honderd procent J evallen. M'n vader schrok niet toen ik zei: ik wil boer worden. lacht: het zal wel een bevlie- «jn, hij geloofde er niet in. Op ïoinent zal ik op een grote ban- briek in Duitsland om die he- ganisatie te bekijken. Bij zo'n kspoort had je een prikklok, alleen al werd ik kotsmisselijk Ik wil boer worden, dacht ik. ïad mijn vader een vriend met oerderij in Zwitserland. Ik daar heen. „Laat hem maar laanden stront scheppen, dan is iel over", zei m'n vader tegen litserse boer. man had veel varkens, ik wil m'n leven geen varkens hebben, biggen staan drie hoog boven r te gillen, ze hebben an die geniepige oogjes en ze zitten keer in je laarzen te bijten, iie drie maanden wilde ik nog boer worden, ik kwam boen er- ln Friesland bij boer Bijlsma, l eiharde kerel, als de arbeiders gavond ophielden, dan zei hij: fld. jongen, wij pikken nog een land. stond er 's morgens om kwart drie op: melken. Bij Bijlsma gaan handmelken: de eerste 3 krüg je een ontzettende kramp onderarm. Ik heb doorgezet, ik ben nooit een goed hand- 5|r geworden. Ik ben niet iemand in handmelkersconcoursen mee- blij dat ik in dit vak ge- ben, ik heb thuis de voor en van het bedrijfsleven gezien, den. hij is niet altijd schoon, maar dat heb je gewoon van dit werk. Daar kom je niet onderuit. De mees te boeren wonen ook vrij geïsoleerd, ze komen met weinig mensen in aan raking, dan leer je je ook niet be hoorlijk uitdrukken. Weinig boeren kunnen goed praten, dat komt, ze zijn de hele dag aan het werk. En vooral als dan zo'n Koekoek komt met zijn dialect, dan zeggen de men sen: zie je wel, die domme boeren. Maar Koekoek is hlemaal niet de voorman van de boeren. De boeren moeten kerels hebben .die het woord voor hen gaan doen. Maar nou krijg Je op het ogenblik allemaal folders ln de deur van politieke partijen, wat doen zij voor boeren. Ze zullen allemaal d'r best wel doen .dat niet, ln die folders schrijven ze over een gericht bosbeleid en meer aandacht voor land en tuinbouw, maar wat le vert het op? Dan hebben ze het over die enor me voorraden die overblijven. Laatst hadden ze voor een maand voedsel over, maar wat is nou een maand? We zullen in dit land maar es mot krijgen, kun je zien hoe gauw ze door die voorraad heen zijn. Gaat het in 'n land goed. dan schopt iedereen te gen de boeren aan. maar gaat het slecht, komt er oorlog of zo, dan komt. iedereen bij de boer. Het is een geweldig vak, de hele winter leef ik naar de zomer toe. Vanmorgen heb ik achter de dijk weer op de trekker gezeten, er komt daar geen auto voorbij, je ziet de hazen, de zon komt fantastisch op. dan heb ik er gewoon lol in. dan zie je het voorjaar komen. Hier in de gemeente heb ik geen vrienden, ze kijken allemaal met argusogen hoe ik het doe. maar ze kennen me nu zo langzamerhand We zullen maar es mot krijgen wel. In het begin was ik waar- zelf ook mee, maar ik ben ook vaak schijnlijk meer een buitenbeentje, weg. ik ben laatst nog naar Dene iemand die zomaar boer wordt, marken geweest om 200 melkkoeien daar keken ze raar tegen aan en dat te kopen voor in die nieuwe vee ls een normale zaak, ik zou het ook stal. Ik wil gewoon iets bijzonders doen. doen, daarom ben ik ook een ge specialiseerd aardappelbedrijf be gonnen, met daarnaast straks melk vee. Ieder mens wil iets bijzonders. Kijk, dar rie je nou maar een Hier in de buurt is binnenkort een ekster zitten, dat heb Je hier nog boerdag. Een veeslag van rood- Ik hoor alle geluiden, maar veel blaar. Een bijzondere boer, zo'n mensen luisteren eigenlijk nergens man wil ook iets bijzonders, anders meer naar. Die rijden overal in hun neem je geen roodblaar aan, je moet op de tekening letten. Ik zie het zo: dat is nummer hon derdtien. Bij mij heet hij dan geen Mientje maar gewoon honderdtien. Dat komt: ik koop veel en dan heb je plotseling drie Pietjes. Dan kun Je ze beter gaan nummeren. Misschien geef ik nog wel eens na men, ik heb een stier die Hunzo heet, een koe zou dan eventueel Hanza 3 In het L. D van zaterdag staat een verslag van de PAK-verkie- zingsbijeenkomst. Daarin komt de passage voor: „Herman Amptmeyer beschuldigde de heer Kret (Prot. Chr Groep i ervan een debat met hem te ontlopen. De PSP-er daagde de heer Kret in het openbaar uit tot een debat, te houden vóór de gemeenteraadsverkiezingen op 3 ju- ni." Ik heb deze passage met verba zing gelezen en vergeleken met de verslagen uit de andere Leidse kran ten. Deze zijn op dit punt duidelijk anders en noemen terecht mijn naam j brek aan belangstelling is fnuikend niet. In de loop van zaterdag heb 1 ik bovendien telefonisch contact ge- j had met de heer Amptmeyer, om- dat ik wilde weten wat hij werkelijk had gezegd. Het is namelijk pertinent onjuist dat ik een debat met Amptmeyer zou ontlopen. Er is inderdaad spra ke geweest van het organiseren van een openbare discussie tussen de heer Amptmeyer en mij op woens- i redden, de dag 27 mei a s Wij beiden hebben h**ft Tioh ons bereid verklaard en die bereid heid de heer Amptmeyer weet I dat zeer goed ls er nog steeds De organisatoren van die avond hebben my ongeveer een week gele den doen weten dat het gesprek geen doorgang kon vinden. Als oor- zaak werd genoemd, dat er op die avond geen acceptabele zaal te vin- i den was. Bij verder vragen bleek j bovendien dat er onverwachte moei- j lijkheden waren gerezen bij het zoe ken naar een „onpartijdige" voor zitter. Ik heb mij uiteraard bij dat bericht neergelegd en nimmer verondersteld dat er „wat achter zou ritten". Blijkbaar zoekt Amptmeyer er wél wat achter. Het is jammer dat I Amptmeyer er nu een beetje de oor- i aaak van is. dat het element van politieke lafheid in het geding wordt gebracht. Ik teken daar maar me- kunnen heten. Het is een goede stier teen scherp protest tegen aan. om- maar^ tegenwoordig werken we ook dat dat niet het peil moet worden veel met diepvries sperma. auto keihard naar toe. Dat doe ik ook, maar hier op de boerderij kan ik nog luisteren. Toen ik met m'n vrouw verkering kreeg, heb ik haai- eerst een tijdje op een boerderij laten werken. Zo wist ze in ieder geval wat het was. Want als zij niet op een boerderij Ik zoek het in aardappels, tenslot te nog altyd volksvoedsel nummer een. Momw^eel gaat veel in de frites Als leek moet Je trouwens en in die chips. Mensen letten goed nog steeds niet bij een stier in het dat dat niet het peil moet worden waarop wy de verkiezingsstrijd moe ten voeren. Het trouwens ook niet het peil waarop een debat gehouden moet wordenMy is nu gebleken j dat Amptmeyer niet mijn naam I heeft genoemd, maar dat hij de j op de kwaliteit van aardappels, maar hok gaan. Ik neem altijd een stokje j hiet-PAKKERS alsnog uitdaagt op dat gebied wordt hen ook wel mee, wat voorgeschoteld. Bintje is het beste hoor je dan, maar ik eet geen maar toch moet Je dan nog kon zijn. kon het tussen ons niks bintje. Geef mij maar Irenes of Ei- worden. Als vrouw heb je het druk genheimers. op een boerderij, in de oogsttijd moet je het eten op het land bren gen, alles moet precies op tijd, om twaalf uur eten, een kwartiertje la ter al weer aan het werk, een heel apart leven. Op m'n aardappelbedrijf werk ik Via de Eigenheimers komt het pro bleem: een koe is een koe, en hoe hou je nou Mientje drie en Aaltje zeven uit elkaar. Wijnand pon haalt een stapel foto's: zijn koeien. goed op Hunzo letten. Nooit met Je rug tegen een muur gaan staan. Hij kan je een opdonder geven dat Je dwars door die muur heengaat. Ik n6 stee(js woensdag 27 mel weet trouwens met of een süer op met hem tn voor een discussie Laat ik dan bij deze „in het open baar" de heer Amptmeyer mogen antwoordden dat hij in het geheel niet behoeft uit te dagen, want dat rcod reageert. Misschien gaat hij ook wel briesen bij de blauwe doek, ik kan er geen zinnig woord over zeg gen. waarschijnlijk wordt hy gewoon vooruit' „Kijk. die lyning. dat is bij elke I hels van het gewapper met zo'n doek uitblik 1970-1974.) Het "spreekt van koe anders, daar herken je een koe ongeacht de kleur". i 7ie\t dat dan nog uitgezocht moet worden waér het debat moet plaats discussie te treden over het onder werp dat eerder samen overeen kwamen: „Vier jaar terug, vier jaar (terugblik 1966-1970, voor voor een goed functionerende be leidsvorming en -voering. Gelukkig Ls er sinds enkele jaren iets aan het veranderen. Was drie Jaar geledein het comité Leefbaar Leiden één van de weinige groepen, die acties voer de en meedacht over Leiden en zijn problemen, thans is er een grcot aantal groepen. Stadsherstel is be zig de monumenten in Leiden te Leidse middenstand heeft zich verenigd en zich op het parkeerprobleem geworpen Er is een initiatief om te komen tot een adviesraad voor de binnenstadspro- blematiek Het comité Woningnood doet goed werk op het gebied van de sanering en de woonruimteverde ling, Er zijn voorstellen van de zy- de van de BBK voor een beter cul tuurbeleid. Uit de Jeugd is een ini tiatief gekomen voor een creatief centrum. Ook de leden van de poli tieke partijen zyn in beweging ge komen en naar het zich laat aan zien kunnen we in de toekomst nog vele initiatieven van de kant van de burgerij verwachten. Alsje dit leest denk je. nou dat is prachtig, nog even doorzetten en Leiden is uit zijn last De schijn bedriegt echter. Vooral voor deze inir tiatieven ter verbetering van de Leidse leefsituatie is veel geld nodig en dat is het grootste probleem van Leiden. Dit betekent dat er zoveel initiatieven uit de burgery kunnen komen als Je maar wilt. maar dat geen ervan kan worden uitgevoerd. Leiden moet geld krijgen van het rijk, goedschiks of kwaadschiks. De Leidse bevolking zal het geld moeten gaan halen waar het is. Net als an dere noodgebieden zal zij zelf aan de regering duidelijk moeten maken, dat het zo niet langer kan. Het is niet voldoende als gemeenteraadsle den en wethouders «en keer in Den Haag gaan praten. De bevolking van Leiden zal net aLs de bevolking van oost-Groningen moeten staken, demonstraties in Den Haag houden of Beernink zelf ontvoeren. Dat is volgens Leefbaar Leiden de enige mogelijkheid geld los te krijgen. Comité Leefbaar Leiden. (Van onze correspondent) MADRID (GPD) „Daar komen de Russen". Deze aankondiging, die nog maar weinige jaren geleden ie dere rechtgeaarde volgeling van ge neraal Franco naar het geweer had doen grijpen, werd dezer dagen in Madrid met grote voldoening uitge sproken door een hoge functionaris van de Spaanse regering. Want eind maart ontving de regering van ge neraal Franco officieel de leden van de eerste officiële missie die de Sow- jet-Unie sinds 1939 in Spanje opent. De Spaanse pers verzekerde dat deze delegatie zich in Madrid zal ves tigen en dat Spanje waarschijnlijk spoedig een vaste afvaardiging naar Moskou zal sturen. Over diplomatie ke betrekkingen voorlopig nog geen woord, hoewel men weet dat de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken op 26 december 1969 een ver rassend „privé" bezoek aan Moskou bracht en daar sprak met Kowoliew, de Russische vice-minister van Bui tenlandse Zaken. Het gaat in Madrid om een kan toor van de Russische koopvaardij vloot, die natuurlijk geheel door „va dertje staat" wordt bestuurd. De le den van de eerste officiële Russische delegatie in Madrid zijn derhalve ambtenaren, hetgeen echter niet ver zekert dat zy geen van allen viutr 'n andere dienst dan de Russische koop vaardij zullen werken Overigens brengen de Spaans-Rus sische contacten ter zee voldoende werk mee. Sinds Spanje en Rusland in 1967 ln de wederzijdse ambassades te Parijs -voor het eerst een of ficieel akkoord ondertekenden waar door zij elkaar faciliteiten voor hun burgervloot beloofden, krijgen de Ca narische eilanden druk bezoek van Russische schepen De Russen, die vroeger in Gibraltar bunkerden het geen Madrid natuurlijk een doorn in het oog was. en die later Spanje's anti-Gibraltar-politiek in de Verenig de Naties hartelijk ondersteunden, ze den nu jaarlijks honderden schepen naar Tenerife Ondanks alles onder hield de voorgaande Spaanse rege ring geen officiële betrekkingen met Moskou en beperkte zy zich tot con tacten via derden. deur in Madrid die de „rode repu bliek" tot het laatste moment aan moedigde om zich tegen Franco's troepen te verzetten, absoluut geen brood zag in omgang met de „Russi sche beer". Maar Franco's nieuwe kabinet van technocraten, dat hoe dan ook de Spaanse economie wil recht trekken, voelt er niets voor om vanwege oud zeer de grote exportmarkt achter het „IJzeren Gordijn" te verliezen. Klaarblijkelijk hebben de kabinets leiders generaal Franco kunnen over tuigen dat officiële betrekkingen met Moskou het gevaar van het communisme in Spanje niet zullen vergroten en dat zij derhalve nog steeds zijn belofte vervullen van ja ren geleden, toen hij verklaarde: Dit. alles, omdat generaal Franco, die heel slechte herinneringen heeft aan d"* laatste Russische ambassa- HOEK VAN HOLLAND (ANP» De Russische ambassadesecretari6 Boris Netrebski. door de Nederlandse regering „persona non grata-" ver klaard. is zondagochtend uit Hoek van Holland per trein naar de Sow- jet-Unie vertrokken. De Russische ambassadeur in ons land. de heer Lovrov en zijn echtgenote, voorzien van grote rode tulpen voor het ver trekkende gezin Netrebski, en enkele tientallen leden van de ambassade deden de ambassadesecretaris, te vens correspondent van' het Rus sische persbureau „Novosti", uitge leide. Een emotionele Boris Netrebski zei dat hij zijn uitwijzing ziet als een aantasten van de goede verhoudingen tussen het Sowjetrussische en het Nederlandse volk. Hoewel goed Ne derlands sprekend, kwam hij gister avond slecht uit zijn woorden. Ook het woord Cambodja kwam in zijn afscheidswoorden voor. Op een vraag of hij dan een verband zag tussen het Amerikaanse optreden in Cam- bodja en zijn gedwongen vertrek uit Nederland, zei hy: „Misschien". „Waar ik ben krijgt het communis- j me geen voet aan de grond". Waarschijnlijk hebben zijn minis- ters gelijk Want de aanwe zigheid van de Russische „ambtena ren" in Madrid zal het communisti sche gevaar zelfs wel eens kunnen verminderen. Volgens deskundigen moet men één van de re-1 denen. waarom Moskou na jrenlang gebrek aan belangstelling nu opeens zo grif is ingegaan op contacten met Madrid, zoeken in de betrekkingen die Spanje de laatste jaren met an dere communisten aanknoopte. Men begon natuurlijk i met de minst or- thodoxe communisten van Europa, de Roemenen met wie men in 1967 consul-generaals uitwisselde. Om streeks dezelfde tijd werd een soort gelijk plan voor Joego-Slavië getor pedeerd door het Joegoslavische par lement. waarvan verscheidene le den in de internationale brigades te gen Franco hadden gestreden. In 1969 volgde, consulaire over eenkomsten met twee andere sa tellietstaten: Polen en Hongarije. In de komende maanden verwacht men consulaire betrekkingen met Tsjecho Slowakije en Bulgarije. Wat het be langrijkste is: men gelooft dat de Roemeense missie nog dit jaar de I rang van ambassade zal krijgen en het personeel dus sterk zal uitbrei den. Een Spaanse diplomaat vertrouw de ons onlangs toe: „Als ik het hoofd van de Russische geheime dienst was. dan zou ik kriegel worden van het idee dat er zoveel communistische broederstaten mensen in Madrid had den waar ik geen oogje op kon hou den". Inderdaad heeft het Kremlin nooit WASHINGTON «AFP* Neder-) land heeft als enige NAVO-land te kennen gegeven dat het 't besluit van president Nixon, Amerikaanse troe pen naar Cambodja te sturen steunt. Dit heeft de Amerikaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken, El liot Richardson, gisteren meegedeeld. In een vraaggesprek voor de tele visie zei Richardson, dat de Neder landse regering de Amerikaanse pre sident een boodschap heeft gestuurd, waarin in' het bijzonder diens hou ding wordt goedgekeurd. Verder steunden voornamelijk AziatLsche landen het Amerikaanse beleid, waaronder Japan en de Philippynen. Volgens Richardson was de Rus sische reactie betrekkelijk gematigd, en is het niet volledig uitgesloten dat de Sowjet-Unic geinteresseerd is in een internationale conferentie over Indo-China, ROTTERDAM «GPD» Een fees tend paar uit Voorburg heeft zater dagnacht een uur lang ln de stoel- tjeelift van C'70 stilgehangen boven de Oude Binnenweg in de Rotter damse binnenstad. Het tweetal was omstreeks twaalf uur iij een gondel gestapt. Zij waren aan de aandacht van het bedienend personeel ont snapt. Toen zij nog maar enige ogen blikken tussen hemel en aarde zweefden werd de kabelbaan stilge legd. Een geallarmeerde ladderwagen van de brandweer kon in de volge bouwde straat niets uitrichten, on danks de luide aanmoedigingen van de omstanders, die genoten van de gratis voorstelling. Teneinde raad werd het bedienend personeel van de stoe.ltjeslift uit bed getrommeld De kabelbaan werd weer in beweging gezet en het paar kon aan het Weena uitstappen. problemen gehad met de vraag „ben ik soms mijn broeders hoeder?". Als het om communistische broeders gaat .getuige het voorbeeld van Tsje- cho-Slowakye. dan is het antwoord ongetwijfeld „ja" Voegt men deze kwestie nog by het feit dat onder het eigenzinnige Spaanse volk de laatste tijd verscheidene splin tergroepjes van maoïstische en ver dere niet-orthodoxe dees: pro- Kremlin communisten zijn op gedoken. dan wordt 't heel begry- pelyk dat Moskou de mogelijkheid van een uitkijkpost in Madrid met open armen verwelkomt. Dit zou ook voor de Spaanse overheid eerder ge ruststellend kunnen zijn. Een goed gedisciplineerde maar kleine com munistische partij, gecontroleerd van uit het Kremlin, zou mogelijk minder gevaarlijk kunnen zijn dan een chaotische verzameling heet hoofdige volgers van kameraad Mao Tse-Toeng. VLEUTEN ANP» Zondagmid dag is op 67-jarige leeftijd pater Sieg fried Stokman in zijn woonplaat* Vleuten na een langdurige ziekte overleden. In 1946 werd pater Stokman tot lid van de Tweede Kamer gekozen Hij is ook curator geweest van de Rijks universiteit in Groningen. Pater Stokman, die ook enkele ja ren zitting had in het KVP-partijbe- stuur, heeft een belangrijke rol ge speeld by de heroprichting van die party na de Tweede Wereldoorlog Van zijn hand verschenen talrijke werken, waaronder „Het verzet van de Nederlandse bisschoppen tegen nationaal-socialisme en Duitse tiran nie" en „de katholieke arbeidersbe weging in oorlogstijd Pater Siegfried Stokman was rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw en ontving in 1966 het com mandeurskruis in de orde van Oran jeNassau Donderdag as. zal pater Siegfried Stokman in zyn woonplaats Vleuten ter aarde worden besteld.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19