sensatie heet Tristana c/i...9 Radio-Eriwan drijft de spot met flaters ,rode paradijs" van Eddie Consta ntine in Cai mes: 1 k word op m 'n oude dag nog idi 2alistis Sint Agnes niet dicht Malatesta Schoenaerts vrij Bloemrijke start verkiezings campagne D"66 Republikeinen in landspolitiek en qióteren ATERDAG 9 MEI 197» LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 8 (Door Reg tem Zijthoff) CANNES (GPD) De grote „kanonnen" hebben dinsdag, woensdag en donderdag toegesla gen in Cannes. Nieuwe films van Luis Bunuel, Ingmar Bergman, Jean-Luc Godard, Jean-Marie Straub beschikken toch over meer magie dan het sterrengeschitter op de Croisettes, waar iedere avond honderden mensen samen stromen om de extra lange snor van Kirk Douglas te zien of de bescheiden schoonheid van Bibi Andersson. Bunuel en Bergman, Godard en Straub veroorzaken op het ogenblik een stormloop op de theaters. Grootste sensatie tot nu toe is zon der twijfel „Tristana", de laatste Bunuei en opnieuw met Catherine Deneuve (Belle de Jour), ook al is het een typisch Spaanse film, die wat atmosfeer betreft nauwe lijks aansluit bij zijn twee vorige films maar de draad oppakt van Vi- ridiana" en „De Worgengel". Bu eindelijk terug in Spanje, hoe wel het nauwelijks is voor te stellen dat Franco er erg gelukkig mee is. is „Tristana" een offi Spaanse inzending buiten de competitie. Een film die in prachti ge kleuren duidelijk de haat-liefde verhouding van Bunuel met zijn ge boorteland weergeeft. Kleuren, die duidelijk meegroeien in de ont wikkeling van het jonge weesmeisje Tristana Catherine Deneuve be ter dan ooit) dat haar onschuld snel en via een als parabool op compositie de worgenge] vam de mannelijke personages. Bunuel-visualisering van deze ontwikkeling is van een herkenbare signatuur door Fetisjisme overheerst [schoenen, kleding, een kunstbeen ils Tristana wordt geamputeerd nukken, een rolstoel, en een vorm geving waarin droom werkelijkheid pordt en omgekeerd. Een surrealis- lisch palet van kleuren en beelden. afgehakte hoofd van de pleegva- dat als klepel van de kerkklok de doofstomme jongen, met Tristana een vreemde sado-ma- verhouding heeft in een die schitterend werkt: uit een film die als cen- irale themas" de wanhoop van de ou- lerdom, de vernietigingsdrang van de mschuld en het tijdelijke van de lief- Ie kent. Na een eerste boordeling ontkomt niet aan de indruk dat Trista de meest complete film is die ooit heeft gemaakt. De re- van de acteurs met Franco Ne als de jonge schilder-geliefde en Rey als pleegvader is per afgewogen tegen de diabolische van de vrouwenfiguur, lie tenslotte wraak neemt en de 'ader-figuur laat sterven om daar- la de balkondeuren open te gooien: »en nieuw leven? een nieuw begin 7eel meer dan in Belle de Jour Bunuel hier gebruik van de mogelijkheden die Catherine als actrice heeft. Met sim middelen een been ampute en de kleuren wat verscherpen weet Bunuel haar parabool van via liefde naar wraak te 'oltooien. Bunuels cameraregie is irlljant, zyn behandeling van de ■ealiteit schokkend. „Tristana" is ien film die misschien minder com- nerciële mogelijkheden heeft dan Belle de Jour, maar het artistieke lucces valt niet te betwisten. Centra brengt „Tristana" binnenkort de Nederlandse bioscopen. Tweede succes van Cannes is Berg En Passion.' De derde varia- op het eiland-thema, de geïso- eerde hoofdpersoon met vage en ob- icure achtergrond, de structuur van Ie dubbelfiguren. Na „Het uur van le wolf" en „Skammen" is „En Pas- lion" (De Passie) de derde film op ie Faroe-eilanden met Max von Sy- low a]s mysterieuze schrijver An- en Liv Ullman en Bibi Anders als de twee vrouwenfiguren die ondergang markeren. Andreas is de dubbelfiguur van de een ongeluk omgekomen man van <Liv Ullmann). In hem pro- Anna haar mislukte huwelijk ;e reconstrueren, terwijl Andreas het ipoor naar zijn identiteit voorgoed ireigt kwijt te raken. Wanhopige mensen die zich spiegelen in elkaar: ils individu en als paar «Andreas en fVnna tegenover Eva en Gelis Verge- rus Bibi Andersson en Erland Mensen die elkaar aan en afstoten, balanceren tus vrijheid en onvrijheid. De relaties zijn gemakkelijk te her tot „Skammen" en „Het uur de wolf". Vooral „Skammen" is iveral aanwezig in „De Passie": liet landschap dat nu in vredestijds Perkeert en in prachtige kleuren is Perfilmd, de nachtmerrie van Anna die zichzelf in de slotscène van „Skammen" ziet. de boot die nu aan spoelt en het land in oorlog met mensen. Toch is „De geen hoogtepunt in Berg oeuvre. Het is allemaal te soms ook te gemakkelijk, zo- de interviews waarin de spelers hun eigen visïe geven op de perso nages en de droom van Anna. „De Passie heeft de spanning van een thriller maar laat zoveel vragen open dat het totaal irritant wordt. Het lijkt wel of Bergman zijn personages uit vroegere films in „De Passie" een facelifting heeft gegeven: vooral in het tweede deel van de film als er enorm geschermd wordt met een mysterieuze misdadiger, die beesten van kant maakt en een boerderij in brand steekt. De man die er van verdacht wordt pleegt zelfmoord. We krijgen schapen met doorgesne den kelen te zien. een opgehangen hond, verbrande koeien e.d. Alle maal effecten die het zuivere psy chologisch kamerspel uit het eerste deel aantasten. De compositie van „De Passie" faalt. Wat overblijft is boeiend genoeg, maar het biedt wei nig uitzicht op de Bergman na de „De Passie". Veel duidelijker dan Bergman is Jean-Luc Godard vastgelopen met „Vent de l'est" (Oostenwind). Beel den van hippieachtige westernfigu ren die door eindeloos groen gras scharrelen, gemonteerd met Mao, Marx, Lenin of een door gekraste Stalin. Daarachter een eindeloos vervelend en s]echt uitgesproken commentaar geschreven door Daniel Cohn-Bendit Rooie Dany) en Godard. Daarbij is het camerawerk opzettelijk slecht (denk je), maar een van de produk- tie-assistenten bij de film vertelt on der een borrel aan iedereen die het wil weten hoe „Oostenwind" voor alle deelnemers een vakantietripje was. Dat de acteurs en de actrices (Gian Maria Volonte, Anna Wiazems ky, Christiane, Tulhio Altan) zelfs de enkele eenvoudige teksten niet be hoorlijk konden uitspreken omdat er 24 uur per dag werd gedronken. „Oostenwind" is een droevig diepte punt en het is des te verwonderlijker dat een groot publiek het bijna zon der morren over zich heen laat ko men. Ander nieuws uit Cannes: Eddie Constantine is na twee jaar afwe zigheid weer terug op het witte doek. Niet als Leminy Caution of een an dere harde bink van FBI, CIA, of LUIS BUNUEL BVD, maar in de rol van de ver maarde .geweldloze anarchist Mala testa: een film van de Duitse cineast Peter Glianithal. Eddie Constantine, (van onze correspondent) BONN (GPDt Vraag aan ra- dio-Eriwan: Weet u dat overal in de wereld om Radio-Eriwan wordt gelachen? Radio-Eriwan antwoordt: ach, wat moet men anders doen? Wat Sam en Moos zyn voor Am sterdammers, is Radio-Eriwan voor Oosteuropeanen: een kapstok voor hun grappen. In het minder vrije deel van Europa zijn de stiekeme vragen aan de denkbeeldige zender en de subtiele antwoorden vol zelf spot 't gangbare patroon voor mop- pentappen geworden. Wie Oost-Euro pa bezoekt, komt met de allerlaatste van Radio-Eriwan in het-Westen te rug. Voor de tweede keer is in West- Duitsland een bundel met Eriwan- Anekdotes verschenen. Een boekje waarin ook actuele zaken als Willy Brants „Oostpolitiek" en de crisis in het Midden-Oosten aan de orde ko men. maar waarin de grappen weer het scherpst zijn als de zelfspot op het communistische paradijs het on derwerp is. Vraag aan Radio-Eriwan: on langs toonde de Russische televisie 'n ontroerende scène: een oud moe dertje kwam naar Moskou waar zij na veertig jaar haar zoon terug zou zien. Hoewel er veel mannen van zijn leeftyd op het station stonden, liep ze direct op de goede af en be groette hem stormachtig. Waaraan heeft het oude moedertje hem zo snel herkend? Radio-Eriwan ant woordt: waarschynlyk aan zijn win terjas! Vraag aan Radio-Eriwan waarom bouwen wij ruimteschepen als er niet eens een fietsbel te koop is?Radio-Eriwan antwoordt: hoe komt u aan een fiets? Vraag aan Radio-Eriwan: het is onze liefste wens een auto te kopen. Eerst heeft mijn gezin vijf jaar lang slechts de helft gegeten om geld te sparen. Daarna konden wij eindelijk de aanmeldingsformulieren invullen. Gelukkig duurde het slechts twee jaar tot we daar alle stempels op hadden. Na nog eens zes maanden kreeg ik vervolgens toestemming het gespaarde geld op te nemen en me op de wachtlijst van de autoverkoper te laten inschrijven. Nu wacht ik ai 3 jaar zonder dat het uitzicht op levering van de wagen er beter op is geworden. Wat kan ik nog doen? Radio-Eriwan antwoordt: ei genlijk niets. Als goede communist dient u te weten dat de zegeningen van het communisme pas onze kin deren en kleinkinderen ten goede ko men. Vraag aan Radio-Eriwan: klopt het dat één op de twee Zweden een eigen auto heeft? Radio-Eriwan ant woordt Jazeker, maar hoeveel Zwe den zyn er helemaal? Vraag aan Radio-Eriwan: bestaat er werkelijk kans op een verzoening met de Duitsers? Radio-Eriwan ant woordt: Ja. Het lijkt, erop dat zy ons hun overval op de Sowjet-Unie heb ben vergeven. Vraag' aan Radio-Eriwan: is het juist dat de mode van de korte rok ken niet uit Londen, maar uit de Sowjet-Unie komt? Radio-Eriwan antwoordt: Inderdaad. De rok van van onze vrouwen zijn altyd zeer kort geworden als ze de eerste keer gewassen werden. Vraag aan Radio-Eriwan: klopt het dat de Sowjet-Unie de staat Is raël voortdurend geheim oorlogsma- i têriaal, moderne wapens en de nieuw ste radarapparatuur levert? Radio- Eriwan antwoordt: volkomen juist. De levering heeft echter via Egypte plaats. Vraag aan Radio-Eriwan: be staat er by ons meer humor dan el ders? Radio-Eriwan antwoordt: Zeer zeker, maar wij hebben dat ook no dig! die vol bewondering is voor Peter Lilianthal, voor de revolutionair Ma latesta en de anarchistische bewe ging loopt wat verlegen door Cannes. Waarom is hy er toe gekomen om een film te gaan maken met een van de meest bekroonde filmers van de Duitse avant-garde? „Peter schreef een brief en kwam over om uit te leggen waarom hij me wilde hebben voor de rol. Niet omdat ik op Ma latesta lijk, maar omdat hy een foto had gezien waar ik een hoedje droeg op exact dezelfde manier waarop Malatesta dat heeft gedaan. Ik had tw-e jaar niet gefilmd en rustig bij mijn paarden gezeten .Na 56 films, die allemaal ruim hun geld hebben opgebracht, wil je wel eens wat an ders. Gewoon iets maken omdat het 1 euke.idialistische mensen zijn. Een film doen over een man waar ik in kon geloven. Ik heb het gratis gedaan. Alleen een klein percentage van de winst als de film geld gaat opbrengen" Eddie wil alleen nog voor zyn ple zier films maken. „Ik word op m'n oude dag nog idealistisch. Begrijp me goed. niet intellectualistisch. Ver re van dat. Dat heb ik meteen ge zegd tegen Lilianthal: ik ben geen intellectueel. Je moet dus niets ver wachten. Hij antwoordde: als ik ge dacht had dat je een intellectuele aanpak wilde, dat had ik je niet ge vraagd. Het is de combinatie van ernst en spel waar ik van hou. Aan het slot van de film vertrekt Mala testa, na de slachtpartij in Sidney Sreet (14 januari 1911), waarbij hy gelijk krygt: geweld werkt niet. Hij gaat naar Italië en zijn laatste woor den zijn: anarchisme heeft zonne schijn nodig. Lilianthal heeft het er uit gehaald. Ik weet niet waarom, maar ik blijf het treffend vinden voor de figuur". „Malatesta" is gefinancierd door de Duitse tv, die er een éénmalige vertoning van brengt. Een collage over het leven en denken van een groot revolutionair. Een man die zijn droom niet waar kon maken, maar wel bereid was om er 40 jaar van zijn leven voor in de bak te zitten. Eddie Constantine: „Mag ik nog even Malatesta zijn? Dan zal ik je een citaat gevenrevolutie is de schepping van nieuwe, springleven de instituten, nieuwe groepen, nieuwe sociale verhoudingen en standpun ten, het is de destructie van privile ges en monopolies, het is de nieuwe geest van recht, broederschap en vrij heid waardoor we het gehele sociale leven moeten vernieuwen, de menta liteit en de materiele oondities. De massa moet worden opgeroepen om het zelf in de hand te nemen door directe en bewuste actie: het is voor haar eigen toekomst". Een klein joegetje blyft adem loos staan: „Mama dat is Lemmy i Caution". Eddie zet z'n pet af en lacht breeduit. Cannes is Cannes en Malatesta is allang dood. BRUSSEL «GPD) Door de pro cureur des konings in Leuven is de invrijheidstelling bevolen van de acteur Julien Schoenaerts. Hij werd anderhalve maand geleden tegen zijn zin. op verzoek van zijn vrouw, opgenomen in een psychiatrische in- richting nadat hij een aantal moei lijkheden had gehad bij het gezel schap van de Antwerpse schouwburg en nadat hy met enige geestver wanten de stakende mijnwerkers in Belgisch Limburg was gaan steu nen. De acteur ging onmiddellijk in verzet tegen deze opnemingsmaat regel. Daarna heeft de procureur een psychiater aangesteld, die Schoe naerts nader moest onderzoeken. Zyn ordeel was dat de toneelspeler vol komen normaal was en daarop heeft de rechtbank hem onmiddellijk in vrijheid gesteld. VOORHOUT —De zuster Francis canessen. die de leiding hebben van 't Voorhoutse bejaardentehuis Sint Agnes, zullen over twee jaar, uiterlijk 1 maart 1972 uit Voor hout verdwijnen. Dit betekent dat er in deze 2 Jaar in Voorhout een stichting moet ko men. die de exploitatie van het be jaardentehuis gaat overnemen. Burgemeester G. A. Stolwijk verze kerde ons dat deze kwestie de volle aandacht van het gemeentebestuur heeft en dat er te zijner tijd meer over de plannen om te komen tot deze stichting zal worden medege deeld. De bewoners van Huize Sint Agnes behoeven zich helemaal geen zor gen te maken over hun toekomstige huisvesting, want het bejaardente huis zal niet worden gesloten, zon der dat er voor de bewoners een andere waarschijnlijk betere huis vesting is gecreëerd. In Huize Sint Agnes zijn momenteel 60 bejaarden en 17 zusters gehuis vest. LISSE D'66 Bloemenmeis jes hebben gistermiddag in de drie winkelcentra in Lisse narcissen uit gedeeld aan winkelende moeders. Met deze „Moederdag-geste" heeft D'66 Lisse haar verkiezingscampagne voor de gemeenteraadsverkiezingen inge luid. DEN HAAG (GPD) De Repu blikeins Demokraten Nederland, een twee jaar oude politieke party, zal volgend jaar meedoen aan de Twee de Kamerverkiezingen. By de gemeen teraadsverkiezingen zal de partij al leen in Hoogeveen met een lijst uit komen. Het aantal sympathisanten van de RDN schat voorzitter K. Hil- berink op 2000. De republikeinen willen de monar chie afschaffen, omdat dit niet past in het streven naar Europese een wording. Voor het overige komt het programma in grote trekken overeen met zeer rechtse partyen als de Boe renpartij. de Christen-Democratische Unie en Binding Rechts. ZATERDAG 9 MEI Hilversum I. 402 m. VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actuali teiten. 18.20 Eten mét interview en lichte grammofoonpl. 19.05 Plaatjes voor de pep. 19.30 Nieuws. 19.35 Plaat jes voor de pep (vervolg). 20.00 Een avondje Australië: show en korte do cumentatie. (21.12—21.22 Communica tie '70: wedstrijd voor foto-amateurs.) 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Hoe later op de avond licht kwintet met solisten. 23.15 Ste reo: Lui luisteren: licht muziekprogr. met praatjes. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II. 240 m. KRO 18.19 Uitzending van de Chris telijk Historische Unie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Stereo: De Springplank: Jonge artiesten met or kestbegeleiding. 19.30 SJook: Jongeren programma. 20.00 In antwoord op uw schrijven verzoekplatenprogram- ma. 22.00 Don Qulchocking, cabaret programma. 22.45 Avondgebed1 22.30 Nieuws. 22.40 Goal een muzikaal sportprogramma met commentaren, re portages en gekrulde nieuwtjes. 23.55 2400 Nieuws. ZONDAG 10 MEI 1970 Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Sociallls- tlsch strijdlied. 8.13 Wat een weer!: gevarieerd programma. (9.00 Sportme- dedelingen). 9.15 Oude muziek. 9.45 Uitzending Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open deur AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzi kale show. 13.00 Nieuws 13.10 De toe stand in de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Radar, radlopero- diek. 14.05 De Johan Willem Frlso Ka pel. NOS: 14.30 Programma voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Lichte orkestmuziek met solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18 05 Mededelingen. 18 10 Langs de lijn II. sportreportages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Het op roer kraait: rebelse liedjes van altyd en overal. 19.00 Zin en tegenzin: dis cussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 L'Arte dell' Arco: klassieke muziek voor clavecim- bel en gamba. 20.00 Oorlog en vrede, documentair programma. AVRO: 20.30 Stereo: In de kaart gespeeld: gevari eerd verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen 22 43 Ra diojournaal. 22.55 Stereo: Licht geva- rleer platenprogramma. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Ba- dlnerle: klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke en moderne gewijde muziek. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Stereo: Metropole orkest en solist. 11.54 SUS-Akue. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert: klassie- se en moderne muz. 12.40 Tussenbeide kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Voor de jeugd. 13.25 Stereo: klassieke kamer- muiueK. it.10 Lied ln tweevoud: voor dracht en muziek. NOS: 14.30 Stereo: overyssels Filharmonisch orkest en so list: Klassieke en moderne muziek. In de pauze: pan. 15.3015.50 Werkthea ter 11: maandeiyfcs programma over toneel. 16.30 Let the peoples sing: in ternationale koren wedstrijd. CVK: 17.00 Vrye Evangelische kerkdienst. 18.00 Convent: wcKeliJks halfuur over en uit de kerk. LKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied: resultaten van een organistencursus. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV 19.00 Nws. 19.07 Muslca Sacra: Mannenkoor met zangsollsten en instrumentalisten: klassieke en mo derne gewyde muziek (opn.). 19.45 Lieioie. lezing. 20.00 Stereo: oude mu ziek (gr.). 2u.30 Vocaal ensemble, Ra dio Bachorkest en zangsollsten: klas sieke gewijde muziek. KRO: 21.00 Ste reo: Lit oe lucht gekregen: muzikale quiz. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergrondinformatie over Kerk en sa menleving. 22.25 Overweging. 2250 Nieuws. 22.40 Stereo: Verzoexplaten- programma: moderne en klassieke mu ziek. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrruitl: licht platenprogramma. 10,00 Nieuws. 10 02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groe ten: verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14 02 Langs de l(Jn: reportages en beschou wingen over vandaag te spelen wed strijden, afgewisseld door grammofoon- muziek. (15.00—15.02 en 16.00—16.02 Nieuws) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Ra diojournaal 17.0518.00 Superclean Dreammachte: licht platenprogramma. MAANDAG 11 MEI 1970 Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Lichte grammofoonmuzlek en reportages. (7.337.38 Van de Voor pagina). VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8 00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Lichte grammofoonmuzlek en repor tages. 9.10 Stereo: Engels kamerorkest: moderne muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Engels kamerorkest: oude muziek. 9.50 Koning Klant: consumen tenrubriek. 10.00 Voor de huisvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Re pertorium Nederlandse Radio Orkes- j ten: Radio Filharmonisch Orkest: se- ml-klas6leke en klassieke muziek. Journaal Dagje Ouder (VARA) Banana Splits; jeugdprogramma (VARA) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Rawhide, tv-western (VARA) Journaal (NOS) Een van de acht, quiz-programma (VARA) Dingen die niet voorbijgaan, documentaire (VARA) Hawaii Five O. tv-fllm (VARA) Journaal (NOS) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Billy Graham 1970; documentaire (EO) Journaal (NOS) Please Sir, tv-serie (NCRV) Muzikaal Intermezzo; optreden van het York Rock en Roll Ensemble (NCRV) Met Speciale Opdracht; tv-serie (NCRV) Popparlement (NCRV) Journaal (NOS) Sport: wielrennen (NOS) NEDERLAND I 3.00 3.02 3.22 3.25 3.50 4.55 6.55 7.00 7.05 7.30 8.30 8.45 9.25 10.35 10.45 NEDERLAND 2 6.55 7.00 7.05 7.30 8.15 8.40 9.10 9.35 10.25 10.35 De grote vraag die iedere rechtgeaarde Nederlander zich gisteravond vóór de aftrap van het televisieprogramma stelde was, of Feijenoord nog ter spra ke zou komen of niet. Gelukkig wel. Brandpunt had even een bliksembezoek je afgelegd bij Ed dy, Coen en Rinus (een man van zijn klasse zou toch lang zamerhand geen sigaretten meer moeten verkopen, maar mins tens sportauto's of piano's), waaruit bleek dat de Feyenoor- ders momenteel schor zyn en een lam rechterhandje hebben en handen schudden. De doelpunten kregen we gis teren niet meer te zien. tot mijn ontsteltenis. Bob Spaak heeft zelfs publiekelijk durven ver klaren dat hij geen reden ziet de wedstrijd nog een keer te herhalen, omdat het gehele Ne derlandse volk er woensdag al naar heeft gekeken. Bovendien, zei hij, komt er in juni nog zo veel voetbal vanuit Mexico, dat we overvoerd zoude raken als deze wedstrijd ook nog eens her haald werd. Ik ben het daar niet mee eens. Natuurlijk komt er nog zeer veel voetbal, maar daar z(jn geen Nederlandse voetballers bij. en de belangstelling voor Feijen oord—Celtic zal toch nooit be naderd worden. Bovendien ver geet hij één belangrijk ding. na melijk de geweldige 'terugslag' die de overdonderende over winning heeft gehad en die bij na zo sterk was als het afschie ten van de 'kogel' (de wedstrijd» zelf. De mensen die. door welke omstandigheden dan ook «werk. vergadering, geen toestel) de wedstrijd gemist hebben, lopen nu rond met het idee de kans van hun leven te hebben ge mist. Bovendien zijn een hele boel randfiguren bij het voetbal, de mensen die half geïnteres seerd kijken zonder zelf ooit naar een voetbalstadion te gaan. pas na die 150.000 man op de Coolsingel gaan beseffen, dat ze maar met een half oog gekeken hebben naar iets waar zij Journaal (NOS) Weekjournaal voor slechthorenden (NOS) Verkeersinformatie (NOS) Skippy, tv-feuilleton voor de jeugd (NOS) Eurofashion-festival 1970; Finale van de wedstrijd voor jonge mode-ontwerpers (NOS) Voetbal- en toto-uitslagen (NOS) De fabeltjeskrant (NOS) Woord voor woord, bybelvertelling voor kinderen (IKOR/CVK/RKK) Cyril Lixenberg, filmportret (CVK/IKOR) Bernard Haltink dirigeert: concert voor jongeren (AVRO) Journaal (NOS) Rotterdam sinds mensenheugenis; documentaire (AVRO) Een avondje uit met Corry Brokken (AVRO) Welkom in „Land en Bosch", programma van de Bond zonder Naam (AVRO) Journaal (NOS) de fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) De Vrijbuiters, tv-feuilleton voor de Jeugd (NOS) Studio Sport 1 (NOS) Panoramiek: informatief programma over natio nale gebeurtenissen (NOS) Wet-strijd, quiz-programma (NOS) Studio Sport 2 (NOS) Zienswijze: Astrologie, wetenschap of bijgeloof? (NOS) Sport: wielrennen (NOS) Journaal (NOS) VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: gevari eerd programma. (13.00 Nieuws). NOS: 14 45 Van Je buren moet Je "t maar hebben: radio-wedstrijd tussen Neder landse en Belgische micro-korfbal teams. 15.15 Licht Instrumentaal en semble. AVRO: 16.00 Nieuws. 1603 Canta America: lichte muziek uit La tijns Amerika. 16.30 Voor de Jeugd. 11.30 Brabant Journaal. 17.55 Medede lingen. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7 11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerle: klas sieke muz. (gr (7.30 Nws.. 7.32 Ac tualiteiten .7.50 Overweging. 8 008.10 Nws)8.30 Nws 8.32 Voor de huis vrouw (9.009.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 10.00 Stereo: Piano recital. moderne muziek. NOS: 10 15 De komende week ln het nederland- se muziekleven. (16 0016.02 Nieuws) 17.20 Overheidsvoorlichting: Stlcusa - Onderwijstentoonstelling ln Nederland. Sprekers: Dr G. D van Wengen en de heer H. Mungra NCRV: 17.30 Voor de kleuters 17.45 Voor de Jeugd. Hilversum III, 240 m. en FM-kana- len NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Fit: licht pla tenprogramma. 10.00 Nws. 10.03 Pop station. (11.00 Nws.). TROS: 12.00 Nws. 1203 Jam-on-Radlo: licht pla- 'enprogr KRO: 13.00 Nws 13.03 Waar om niet: ontspannen lunchprogramma 14 00 Nws. 14.03 Holster: pop- en countrymuzlek. 15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrrr pop-maga- eigenlijk met hart en ziel naar hadden moeten kijken. En ten derde zijn er dan nog de tal loze supporters die er nooit ge noeg van kunnen krijgen, plus nog de voetballiefhebbers die over Happels uitgekookte tak- tiek, de manier waarop 'de kleine vlo' in bedwang werd ge houden, etc., nog wel eens bui ten de directe spanning van de wedstrijd om. zouden gillen na vorsen. Terug naar de werkelijkheid De KRO begon met 'Piste', een programma van hoog niveau in zyn genre, al waren er geen echte nieuwe dingen by. Daar na het Schaep met het oneven aantal poten, dat zwak begon, maar toch weer omhooggestuwd werd door het spel van de ac teurs. te beginnen by Adèle toen zy haar slagzin "blyft uit onze buurt" lanceerde en met inbe grip van de close-up van Leen Jonge waards hoofd op het mo ment dat hy dronken was Iedere keer staat op de aftite ling: "met dank aan Raymond Linhard". Van nieuwsgierigheid brandende lezers kan ik mel den. dat Linhard een modehuis is in Amsterdam. En dan besteedde "Brand punt". behalve aan Feyenoord, ook nog aandacht aan de stu dentenonrust in Amerika, en de niet minder grote studentenon- rust op het eiland Okinawa, waar Japanse studenten elkaar j te lyf gingen bulten bezwaar van de plaatselyke politie. Aad van den Heuvel stond er als grote blanke man. zonder helm en schild zoals de strijders droe gen, midden tussen in, af en toe bukkend uit angst dat een steen de microfoon zou bescha- I digen. Het deed denken aan die re portage die we eergisteren te zien kregen van het front in I Cambodja, waarby de inter- j viewer en de geïnterviewde ook af en toe moesten wegduiken, echter niet voor een steen maar voor echte kogels. NICO SCHEEPMAKER jZine. 17.00 Nws. 17.02—18.00 Draaljll- 'fdraallk: verzoekplatenprogramma. MAANDAG 11 MEI 1970 TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NOS NOT: 10.4511.36 Schooltele visie NOS 18 45 (K) De Fabeltjea- <rant NOS: 18 55 (K) Journaal. NCRV 19.04 Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal 16 13 (K) De waaier van Sevllla. famlllefeullieton. NOS' 20.00 (K) Jouisaal. NCRV: 20.20 Hier en Nu. 20.45 (K) Handelingen der Apostelen. TV-fllm. 2145 KykKyk: een kljkgrljp uit het ongewoon gewone en het gewoon ongewone leven van ,Jan en alleman 22 35 AKV '70 ge- 'prek. NOS 22 46 (K) Journaal. 22 50 samenvatting van de vandaag verre den etappe Olympias Ronde van Ne derland. TELEAC 22 55—23.25 Na scholing hulsartsen - les 4. Nederland II NOS: 18 45 (K) De Fabeltjeskrant. NOS 1855 (K) Journaal NOS: 19.04 Scala Informatief progT VARA: 19 30 Coronation Street. TV-feuilleton NOS 20.00 (K) Journaal VARA: 20 20 (K) Hier Is Lucy. TV-serle 20 45 Uit be rekening. TV-feuilleton. 22.10 SI mem Carmiggelt leest een eigen verhaal. 22.15 Achter het Nieuws NOS: 22 55 (K) Journaal. TELEAC: 23 00—23.30 Methodiek van de burgerschapsvor- mlng les 10 (hwh).

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5