Amateurelftal in finale De Graafschap heeft te goede voetballers Koerstips !]Va grandioze 4-0 zege op Joego-Slcwie Wielerstrijd rondom de Groenoordhal Swift organiseert Jacky Charlton mee naar Mexico Roozenburg winnen LFC-ALPHEN iO 2 MEI 1970 PAGINA 13 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ral ORTE DEI MARMI (GPD) Terecht deelde De Vroet vannacht groot compliment uit aan zijn nationale amateur-elf. ..Nog it heb ik", sprak de trainer bewonderend, „een amateurelftal zo j k zien spelen als vanavond. Wat deze jongens presteerden, was idioos. In een woord". Het Nederlands amateurelftal verdiende udi lof voor het bereiken van de finale om het Europees kam pi oen- v tp voor landenploegen gisteren in de late a vond wedstrijd tegen ;o-Slavië. Met liefst 4—0 werd de ploeg ingepakt, die leek voor- 3U(emd om met Spanje samen te gaan duelleren om de fonkelende tal. De Nederlandse amateurs lieten precies op. tijd de bom ont- [fen, „gekneed" van concentratie en agressie. :hi het verschil in kracht overdre- routinier Babic. Maar ook die aangevende 4—0 uitslag is. in sluitpost was ondeugdelijk. Kiel toon- een felle aanklacht tegen de de ^t al na 3 tellen aan met een v zaterdagvoetbal. De sectie die lakoniek tikje: 3—0 De tomeloze spelers botweg verbood uit te aanvalsdrift van de oranjemannen i n in de zondagwedstrijd in deze leidde zelfs vèr voor rost tot een pese eindronde en die zich in vierde treffer Het was opnieuw ie en derde '.zitting' halsstarrig Henk Kiel. die het handjevol Ne- vasthouden aan dat besliut derlanders cn de Italianen de bondsbestuur annuieerde. laat laatsten hadden al snel partij ge waar. die eenzijdige .afspraak' kozen uitnodigde voor applaus. de spelersgroep unaniem bij HÜ rondde een puntgave één-twee- eis.was gebleven, zelf te willen combinatie met René van de Kerk- i sen over wel of niet spelen op hoff vlekkeloos af (40). sim g. De nukkige houding van het Kiel was ook gisteravond weer de ier.fdagvoetbal. de verliezer van het grandioze kopman van de oranje- ht om inspraak, smeedde. D? ploeg. Aan zijn ..wiel' bereikte de 6 selectiegroep tot één blok dat groep een top in deze Europese com- ulde van agressie en geldings- petitie. Kiel streed vooral gisteren De grote vraag was alleen of uiterst geconcentreerd. Hij was in I tik psychisch en fysiek te ver- alle hoeken van het terrein. Hij ■n was voor de voetballiefheb- verkwistte zelfs nog energie na de die zich als eerste vertegen- veilige 30. De aanvoerder later: ügend Nederlands elftal plaat- jk voelde dat het zo kon vanavond Ik heb even nagedacht: moet ik me soms sparen voor zondag? Maar er is voor de finale tegen Spanje nog genoeg over". Zo praat ook De Vroet. die Spanje eerder op de dag in de andere halve voor de Europese eindronde Razendsnel ntwoord daarop kwam ra- I 3 nel gisteravond. Tegen de sta- Joegoslaven kwam de geprik- René v. d. Kerkhof eerste goal Ar ie de Vroet - grandioos oranjeploeg al na 7 minuten eindstrijd met 60 over Italië zag wen. Het was René v. d. Kerk- stappen ..De accu is beslist nog niet ie een door de tegenstander leeg. Daar ben ik zeker van", was ig behandelde inworp van broer de mening van de trainer. De Vroet langs de miskraaiende Gudzu- i en tempo rustende spel seconde. 57 sohilderde het debuut van midden- kte. De Nederlandse amateurs velder Den Rooyen overigens als de geschrokken favorieten zwak af. hetgeen bepaald niet waar vertuiging af en polijsten hun was. Den Rooyen heette een nood greep te zijn voor de geblesseerde Leget. Maar hij groeide in de laat- es lukte in die periode en steeds ste periode waarin niet meer werd iedereen weer aanspeelbaar, gescoord tot eerste regie-assistent asde Gert Jan Hoek zich veel I van Kiel uit. Den Rooyen later: ..Ik nog. En hij ging verder: „Ik zag verschrikkelijk tegen deze wed- i toch al bijna vier jaar in de strijd op. Het was vooral in de eer ie. maar zo n wedstrijd had ik ste helft nog wel erg wennen. Daar- looit meegemaakt". Hoek schit- na kreeg ik meer lef", vooral in de eerste helft met I t van de ploeg, die in Van ren, linkervleugel verdediger, en de zwakste hoekstenen had Kerkhof-tweeling Ik ben ge- om zelf veel aangespeeld te en. om zelf veel te schieten. dat is er hier niet bij. De tak ing Lef bleken ook alle anderen in de oranje-baadjes bezitten. Lef zullen /.ij ook hebben zondag in de finale Kesteren verdedigde zich met De tegenstander. Spanje, met Real .d toevallig wel de gevaarlijk- Madrids Benito als aanvoerder, be- Joegoslaaf tegenover me" en ook wees in Viareggio tegen Italië tot l. kort voor tijd door Kaïnoen veel in staat te zijn. ngen, verweerde zich met „Het l Gertjan Hoek: „Ons elftal is men- ?selijk moeilijk spelen tussen de taal niet meer stuk te krijgen, sinds vorige week al niet'. En De Vroet ..Het wordt vreselijk zwaar tegen Spanje, maar een hecht team als dit is tot alles in staat. Ik zal de is volledig op die twee snelle j opstelling dan ook beslist niet ver- ïspelers afgestemd". anderen. Alleen Kok moet ik buiten efficient dat door De Vroet alde ploeg laten, omdat hij op zondag len met succes gedicteerde uit principe niet wil spelen. Mei zal •oon wel is. bleek gisteren op op zijn plaats staan". Kok zal de finale morgen op 500 meter van het stadion Comunale be leven Op zijn hotelkamer. Heel mis schien zullen zijn maten hem zon ivoele Italiaanse voorjaarsavond Het was alles kunner Kiel heb een van mijn beste wed en gespeeld, maar dat moest rel na alles dat gepasseerd is") dagavond een glinsterende Fvron oordeed wat De Vroet beoogde. Cup voor „toveren". Een Cup. die jhoot de bal na ruim een kwar- het sectiebestuur zaterdagvoetbal ho- de ruimte in voor Willie v. d. hof. die de Joegoslavische doel- ,met een strak schot verraste: Radeloos toen al radeloze Joegoslavische meester Vuchurevic wisselde. >ene bii een hoekschop, zijn ge- n pe laatste man in voor de 30-ja- pelijk niet zal verblinden De beker moet juist voor hem het zicht verschaffen op een voortzetting van de samenwerking tussen zaterdag- en j zondagamateurvoetbal. BOKSEN De Italiaanse bokser Fernando Atzori heeft in Cagliari door een overwinning op zijn land genoot Franco Sperati de Europese titel in het vlieggewicht behouden. Atzori zegevierde in het gevecht door knock out na 1 minuut en 13 secon den in de twaalfde ronde LEIDEN De Leidse ren- en toervereniging „Swifteombinatie" or ganiseert op Bevrijdingsdag (dins dag 5 mei) twee wielerrondes, één in Leiden en één in Zoeterwoude. De amateurs ryden 's morgens in Lei den rond de Groenoordhal en de nieuwelingen fietsen 's middags in Zoeterwoude op een parcours aan de Sehenkelweg. Voor de ronde in Leiden hebben zich 64 amateurs aangemeld. Zij moeten ongeveer 75 kilometer afleg~ gen en starten om tien uur. Onder de deelnemers bevinden zich van-het organiserende „Swift" o.a. Jan Zoons (Voorschoten). Cok en Bert v. d. Hulst i Zoeterwoude Teun van Duuren. Karei Dorre paal. Cas per Brussee. Harmen Honnef en Paul Hoogstraten Leiden i. Van hen mag vooral de sterk rijdende Zoons tot de favorieten gerekend worden. Kanshebbers van bui ten zijn onder meer Leo v d. Berg (Noordwijk). Evert en Jan Dickhof OldebroekJan de Jong (Halfweg) Peter Legierse (Den Haag). Melle Jongkind en Herman Spar- I naay (Aalsmeer), Marcel Pennings, Nieuw Vennep), Gerard Scheffer (Zelhem) en Gerrie Janmaat "Am sterdam Het parcours rond de Groenoordhal is ongeveer 1500 me ter lang. den zich Frans van Duuren 'Lei den) Albert Meskers (Warmond Her man Lammers HazerswoudeSi mon Strijk 'Rijpwetering) en James Mollet (Leiden) van „Swift" met voorts als favorieten een André Jan sen (Westzaani. Cor.de Looze 'Haar lem) en Gert Post 'Aalsmeer). De nieuwelingen moeten 50 kilome ter rijden. Het parcours in Zoeter woude is 900 meter lang. DOETINCHEM «GPD) Eens in de veertien dagen is het schouwdag op de Vijver berg in Doetinchem. waar De Graafschap, de plaatselijke se- miprofclub. zijn thuiswedstrij den pleegt te spelen. Trainers uit alle delen van ons land zijn inmiddels reeds in Doetinchem gesignaleerd om de drie top- spelers van de Gelderse eerste divisieclub schakelspeler Guus Hiddink en de verdedi gers Theo van Londen en Henk Koenders te observeren en te taxeren Aandachtig toe schouwer bij de laatste thuis wedstrijden waren o.a. Ben Tap. de pas benoemde trainer van RCH, Cor van der Hart van Holland Sport. Georg Kess- ler. die per 1 juni in dienst treedt van Sparta. Het klinkt absurd: De Graaf schap dreigt het slachtoffer te worden van teveel talent in zijn elftal. Een zelden voorkomende situatie in de betaalde sector van ons vaderlandse voetbal. Wel- echter in Doetinchem. waar de supporters zich de laatste weken bezorgd afvragen welke maatregelen De Graaf schap zal treffen om Hiddink. Van Londen en Koenders voor Doetinchem te behouden. De ongewoon grote belangstelling is echter ook aan het drietal niet onopgemerkt voorbij ge gaan. Het Doetinchemse trio blijkt best bereid in te gaan op een aantrekkelijke aanbieding. De eerrte stap daartoe is reeds gezet, want enkele weken ge leden hebben de drie topspe- lers het bestuur duidelijk ge maakt. dat zij De Graafschap aan het eind van dit seizoen willen verlaten. Voor de ambitieuze trainer Ad Zonderland komt dit be sluit niet meer als een verras sing. Daarvoor bestond er in de transferperiode van vorig jaar juli reeds een te levendige be langstelling voor dit trio. Ver enigingssentimenten waren er toen mede oorzaak van De Graafschap had net enkele we ken daar voor het kampioen schap van de tweede divisie behaald dat het drietal be sloot nog tenminste één sei zoen in Doetinchemse dienst te blijven. Deze competitie heeft Zonderland steeds ernstig reke ning gehouden met de moge lijkheid dat zijn topspelers zou den bezwijken voor aanlokkelij ke contracten van elders. Hij heeft zich daarbij neergelegd. Beter dan wie ook kent Zonder land de grote kwaliteiten van zijn „vedetten." Daarom wil hij hun carrière niet verder in de weg staan Immoreel Of het bestuur van de Doe tinchemse club daar net zo over denkt? Aanvoerder Hid dink gelooft van niet. „Ik zou het hcogst immoreel vinden." aldus de man. die door Bob Janse van Excelsior werd ver geleken met Wim van Hane- gem. „als De Graafschap pro beert ons de weg naar de ere divisie via een abnormaal hoge transfersom te blokkeren. In dat geval zou ik mij behoorlijk genomen voelen, temeer omdat er in principe reeds overeen stemming is bereikt met een eredivisieclub. Alleen een waanzinnig hoog transferbe drag zou nog roet in het eten kunnen gooien." Voor amateur-international Van Londen geldt in feite pre cies hetzelfde. Ook hy heeft reeds een voorlopige overeen komst gesloten met een club uit de eredivisie Ook voor vleugelverdediger Koenders be staat grote belangstelling. Naar verluidt zou met name Sparta hevig in hem geïnteresseerd zijn. De bedragen, die De Graaf schap voor hun drie topspelers gaat vragen zouden variëren van 100.000 tot 150.000 gulden Guus Hiddink voor wie Hol land Sport bereid is 125.000 gul den op tafel te leggen zal anderhalve ton moeten opbren gen. Voor amateur-internatio nal Van Londen ingevolge een destijds gemaakte afspraak tussen bestuur en spelers en Koenders zal de aspirant-koper 100.000 gulden moeten mee brengen. Transferbedragen, die De Graafschap tot een vermo gende club kunnen maken. Re ken maar na: Hiddink werd twee jaar geleden voor 2.000 gulden ..het bestuur vond drie mille voor mij destijds te veel" overgenomen van der deklasser Varsseveld. de Zut- fense tweede klasser de hoven incasseerde voor Koenders drie mille en v»Dor Van Londen, die nog steeds amateur is. behoef de De Graafschap geen cent te betalen Een eenvoudig reken sommetje leert, dat de Doetin chemse club bij een transactie van deze drie spelers een netto winst gaat maken van 345.000 gulden. Transferbedragen. die veel clubbestuurders zullen afschrik ken, omdat Hiddink. Van Lon den en Koenders tenslotte nog niet konden waarmaken of zij werkelijk rijp zijn voor voetbal op eredivisie-niveau Menige penningmeester zal daarom de wenkbrauwen fronsen wanneer deze bedragen inderdaad ge handhaafd worden. Voor De Graafschap zou het wel een aardige aanvulling van de schatkist betekenen Sportief bezien zou het voor de Doetin chemse club echter een harde slag betekenen. Ad Zonderland„Wanneer Hiddink. Van Londen en Koen ders inderdaad vertrekken, kan ik wel helemaal opnieuw begin nen. Maar voetbal is nu een maal business en daarom zal ik ze het nooit kwalijk nemen wanneer het drietal aan het eind van dit seizoen Doetin- chem verlaat. Als je Je belang rijk kunt verbeteren, moet Je niet lang nadenken Hoe komt mijn dub uit? Ton Sijhrands en Zoeterwoude Moederclubs ANKFORT (ANP» —De 33- eWestduitse wielrenner RudiAl- ïeeft vrijdag in Frankfurt de nde rund urn den nenni- turm gewonnen. Hij had voor 25 kilometer lange wedstrijd die elt voor de officieuze wereldbe- een tijd nodig van 6 uur 1 mi- en 22 seconden Dat was pre- negen seconden sneller dan de rlander Joop Zoetemelk (2e) en leller dan de Italiaan Crepaldi, welke twee renners Altig na 145 oers ontsnapt was. Aitig WDld.» uitslag: '225 km 01.22. 2. Zoetemelk «Ned.) op 9 I 3. Crepaldi It.op 12 sec., 4. freek 'Belg.» op 43 sec. 5. Sche- «Ned 6. Krekels «Ned 8. jekx «Belg». 10. Harry Jansen Bi 30. Den Hartog (Ned.) allen hl sVerbeek. Dé Stoop, de voorzitter van DWS. onderzoekt of er in Amsterdam naast Ajax de mogelijkheid is één grote profclub te creëren. Stoop heeft ook samen met Caransa het nieuwe sta dionnetje bij Sloterdijk op poten ge zet. dat DWS volgend seizoen zou moeten betrekken. Caransa heeft inmiddels enkele van zijn hotels 'o.a. Americain) aan een Engelse hotel- groep verkocht. Als we nu de ver schillende stukken van de legpuzzel bij elkaar bassen, blijkt opeens de oplossing voor de problemen van veel van onze betalende clubs zeer voor de hand te liggen Neem bijvoorbeeld DWS of ADO. Ik zou nog veertig andere voorbeelden kunnen nemen, maar laten we ons tot DWS en ADO beperken Aardige clubs, mooie traditie, de een wat ster- j ker in de competitie dan de ander I 'dat mag je wel zeggen), maar geen I van beide financieel bijzonder draag- krachtig (dat mag je óók wel zeg- |gen>. Een soort hotels dus. Wat is, I derhalve de oplossing? Caransa heeft de weg al gewezen: we „verkopen"! I ADO en DWS aan wél draagkrachti ge concerns in het buitenland. En met concerns bedoel ik natuurlijk voetbalclubs. DWS wordt bijvoor - I beeld overgedragen aan Real Madrid. I en ADO aan Manchester United, ik I noem maar even een paar grote voet- I balconcerns, en gemakshalve vergeet ik maar even dat ook de buitenland- se clubs doorgaans te kampen hebben I met grote financiële moeilijkheden, al is een niet-Nederlander nog wel eens zo gek om een van zijn miljoe- j nen in zijn favoriete voetbalclub te i I storten, in ruil voor een versierde zit- Aan de Bevrijdingsronde van Zoe terwoude. waarvan de start 's mid dags om twee uur is. nemen dertig nieuwelingen deel Onder hen bevin- plaats recht tegenover de midden lijn. Goed, ADO wordt dus een onder afdeling van Manchester United, wa houdt dat in? Uiteraard is de verkoo verzegeld gegaan van dezelfde soor bedingingen als bij de verkoop va. Americain: de oorspronkelijke func tie van het bedrijf moet gehand haafd blijven, evenals de naam. al leen de kassa komt echt in hande: van Manchester United. ADO blijft dus ADO. hooguit me het voorvoegsel M U ADO. of ee verleging tot ADO United, maar dr is 'n klein detail, daar maken we geei probleem van. Belangrijker is. dat df training gelijkgetrokken wordt met die van Manchester United (mer traint op dezelfde uren volgens de zelfde richtlijnen van Matt Busb. dat geldt trouwens ook voor Djur- garden. dat eveneens door Manches ter United is opgekocht) en nog be langrijker is. dat ADO de beschik king krijgt over spelers van Man chester United, en over spelers ren Djurgarden. LEEDS 'ANP' Jack Charlton, een van de centrale verdedigers uit de Engelse selectieploeg voor Mexico, heeft gisteren een medisch onderzoek doorstaan. In Engeland bestond de angst dat Charlton de reis van het Engelse elftal naar Mexico niet zou kunnen meemaken door een verwon- ding. die hij woensdag had opgelopen j in de tweede finalewedstrijd van het j toernooi om de Engelse voetbalbeker I-tussen Leeds United en Chelsea. De clubarts van Leeds United oor deelde gisteren dat de spierblessure tijdig zal genezen. Don Revie. de manager van Leeds zei: „In Mexico staat de medische staf al het mate riaal ter beschikking dat nodig is om de genezing van dergelijke verwon dingen te bespoedigen. Bovendien liggen er nog vier weken tussen nu en de eerste wedstrijden in Mexico. Tegen die tijd is er voor Charlton geen vuiltje meer aan de lucht Roodenburg Keereweer. De Jonge. Pennenburg. I. v. Weerlee, Ooyendijk. Rijsbergen, N.N., Klink- hamer. Rietkerken, Den Os. Jansen. LFC Visser, v. d. Berg. Hey- mans. De Jong. Sira. Hannaart, v. d. j Linden, v. Laarhoven. Munne. v. Weerlee. Gubler. ASC Roedoe. Bekkering. Logger. Boers, Weduwer. v. Wouw, De Kind, Fakkel, Krom. Staal. Bergers. ROLHOCKEY Het Spaanse rolhockeyteam heeft de wereldtitel heroverd op Portugal, dat Spanje bij het vorige toernooi, in 1968 te Opor to. had onttroond. Spanje won don derdagavond de wedstrijd tegen Por tugal met 32. Bij de rust van deze wedstrijd uit de voorlaatste ronde van het toernooi in San Juan in Ar gentinië. had Spanje een voorsprong van 31 Het Nederlandse team verloor met 56 van Frankrijk, na een ruststand van 53 en eindigde als achtste. MOTORSPORT De Nederlan der Jan Keyzer heeft gisteren de 350 cc-klasse van de Internationale Mo torcross in Kampf Lintfort gewon nen Tweede werd de Westduitser Adolf Weil en derde de Belg Harry Vromans In principe Laat ik dit even nauwkeurig uit leggen. zodat er geen misverstanden ontstaan In principe zitten alle spe lers van Manchester United. ADO en Djurgarden in één pot. De drie elf tallen kunnen over al die spelers bè-' schikken (in principe), maar in de praktijk komt het er toch op neer dat de Manchester United Ltd. een eerste, een tweede en een derde elf tal heeft. De Busb.v Bebes vormen, als het ..moederelftal", nog steeds het eerste team. en zal daarom ook voornamelijk uit Engelsen bestaan u weet hoe chauvinistisch de Engelsen over hun eigen voetbalcapaciteiten denken). Maar het ziet er wel naar uit dat Aad Mansveld en Harry Vos. en af' en toe Harald Berg in het Manches ter-team zullen worden opgenomen. De Engelsen spelen zaterdag, de Ne derlanders zondag, Vos en Mansveld zullen soms ook op zondag van de partij kunnen zijn volgens Engelse begrippen moet een profvoetballer el ke dag kunnen spelen), maar meest al zal de belangrijkheid van de ver schillende wedstrijden worden afge wogen. Speelt ADO tegen Feijenoord. terwijl Manchester United verhou dingsgewijs een vrij gemakkelijke te genstander heeft, bijvoorbeeld Sout hampton. dan spelen Mansveld en Vos zaterdag niet in Engeland, maar zondag in ADO .terwijl ADO ook nog versterkt wordt met Bobby Charlton en George Best. Hun plaatsen in Manchester United worden dan inge nomen door een Engelse reserve en de talentvolle Zweed Liedstroem van Djurgarden. terwijl Djurgarden kan beschikken over Louis de Puyt. Omgekeerd, als ADO tegen SVV moet spelen, en Djurgarden de be slissende match tegen Norrkoeping moet spelen, zullen Thie. Vos. Mans veld en Schoenmaker voor Djurgar den spelen, en zal ADO met een en kele Manchester-speler worden aan gevuld. U begrijpt hoe aantrekkelijk dit HENGELO «ANP» Na de derde ronde van het open damkampioen schap ren Nederland, dat in het concertgebouw van Hengelo wordt gehouden, heeft Sijbrands zijn punt voorsprong behouden door een zege op de Fransman Simonata De ze werd door Sijbrands tot overgave gedwongen met een gambiet. dat niet te pareren dreigingen overliet. Roozenburg bleef goed volgen dooi een knappe overwinning op Herme- link. de studentenkampioen van Ne derland. Ook de Fransman Hisard behield aansluiting. Hij won van de Zeeuw Blom. Roozenburg Hermelink 20. Baba Sy Sadiek (Sur.) 1—1. Hisard <Fr.) Blom 20. Sybarands-Simo- nata ifr.) 20. Germain «Hai> Smith VS) 11, De Ruiter- Pippel 11. Visser-Kleinrensink 11. Edink Jurg 20. Delhom Fr. -Mensonides 11. Gagnon «Can.i-Gregoire «Bel.) idee is. H«oe meer clubs zich inter national gaan verenigen, hoe meer pannende wedstrijden je krijgt, om- lat de sterkte van 't elftal kan wor- len aangepast aan de sterkte van de egenstander. Want DWS kan in bij- ondere gevallen niet alleen beschik- :en over Amancio, maar ook over en- tele Joegoslavische internationals van Dynamo Zagres. Bovendien is er dan iog de verrassingstaktiek. waarbij jlotseling het hele Real Madrid-elf- al voor de deur staat van het Diek- nan-stadion, om een eventuele ver assing van FC Twente tegen DWS IM in de kiem te smoren. Maar Keesje Rijvers, ook niet gek hij heeft overal zijn spionnen zit- en. bovendien hoefde Real Madrid elf die week niet te spelen .dus hij vad al een vermoeden», was erin ge laagd zijn „moederclub" Inter Mi an ervan te overtuigen dat rondom Theo Pahlplatz .Epi Drost en Piet Schrijvers een achttal in ter-spelers gegroepeerd moesten worden, en zie. voor een bomvol stadion weten de Twentenaren tnou jai een verrassen de 2-1 overwinning te behalen Enfin, u weet nu zo'n beetje wat de bedoeling is, zodra het plan he lemaal rond is bericht ik u nader (P.S. Feijenoord zal vermoedelijk Bayern München en Ajax adopteren, als resp. tweede en derde elftal» Keeper Coen Ik lees dat Coen Moulyn de enige van de huidige equipe van Feije noord is. die aan alle Europacup toernooien, waarin Feijenoord mee speelde, heeft deelgenomen. In totaai maakte Feijenoord daarin 51 doel punten. Moulijn scoorde niet één i ADVERTENTIE ZONDAG 2.30 uur n.m. Terrein Boshuizerkade DUINDIGT, 3 MEI - 1.30 UUR Abadanprijs: Gay. Henriëtte Sig nal. Hernanda Leron, Geisha Double - Sir Wesselprys, 1ste afd.: Telstar I. Forest Star. Baboon - Fabiolaprijs: Gudo v. Bonni, Gerardus O. Guy Areta, Gainer Papenhoef - Rameau- prijs; Indien. Ilse Hanover, Hurry Up. Harvey Scotch - Prys van Duin- digt: Jolly Maverick S. mount G. Bier. Lucky Boy - Espoirprijs: Gal lant Way. Emma Quichotte. Eronica W. Daimler - Ski High-prijs: Henri Buitenzorg, Gallant Way, Gunnar Dear. Felix - Mary Twtnkleprys: Edel Six, Fua Beroona. Gaston v. d. Lente - Sir Wesselprys, 2de afd.: Golden Star S. Ispha, Meerbloem. Saccharine - Karouanprys: Fantas- taca. Firmin. Flying Lady. Duco H. keer! Als latere generaties zoiets le zen. zullen ze denken dat Moulijn de keeper van Feijenoord was, inplaats van de linksbuiten. Wie is de beste rechtsbuiten van Nederland? Swart of Wery of Bro- kamp of Klijnjan aangenomen dat die laatsten als rechtsbuiten betiteld mogen worden, al spelen zij wel eens op die plaats»? Ik dacht Swart rooralsnog. Maar de beste rechtsbui ten in Nederland is Bent Schmidt Hansen van PSV. de. blonde Deen. Volgende vraag. Wie ls de beste linksbuiten van West-Duitsland? Hel Grabowski0 Brenninger? Zeker is in ieder geval dat de beste linksbuiten in West-Duitsland Ulrik le Fèvre is. sinds vorig jaar by Borussia Mün- chengladbach. 23 Jaar oud. 26 A- interlands gespeeld hebbend voor Denemarken de zwarte Deen. Ik heb hem menigmaal zien spelen via de tv. hy is een speler die prachtig a la Rensenbrink langs zUn tegen standers slalomt. en op de beslissen de momenten ook zélf weet te doel punten. Le Fevre en Schmidt Hansen heb ben dus veel met elkaar gemeen, alleen hun uiterlijk verschilt Le Fe vre is donker en lang en slank «1.76 mi. Schmidt Hansen in klein en gedrongen. Hun resultante speelt ook in Ne derland: de Deense linksbuiten van Sparta. Hy speelt linksbuiten, net als Le Fevre. HU speelt in Neder land. net als Schmidt Hansen Hij is donkerharig, net als Le Fevre Hij is ilein. net als Schmidt Hansen En hy voetbalt erg goed. net als eh Fritsen.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13