Lugdunum wint lauwe derby 9l: Roodenburg profiteerde van zwakte van Fluks LFC ONDANKS GELIJKWAARDIGE TEGENSTAND GEKLOPT: 1-0 JAN LEGET NOG GEBLESSEERD Quarteron II (1.23.2) bedwong Anton Koerstips Ajax-Twente in Olympisch Stadion Drenth behoudt Obelt beker In Italië aan de kant VRIJDAG 1 MEI 1970 PAGINA 29 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD ("Door Bert Paauw) LEIDEN Ook LFC heeft Lug dunum niet van het rechte pad. dat leidt naar het kampioen schap, kunnen afhouden. De kik kers, die de laatste maanden via kleine, maar uiterst nuttige over winningen rechtstreeks op de eer ste klasse afstevenen, lieten gis termiddag in de opvallend spor tieve derby tegen LFC de .mini male" 10 stand op het score bord achter. Bij de ongeveer 2500 toeschouwers die zich naar een winderige Haarlemmertrekvaart hadden begeven bleef overigens duidelijk een gevoel van teleur stelling en ontevredenheid han gen. Teleurstelling omdat het spel zich over het algemeen op een laag peil bewoog: ontevre denheid omdat spanning en sen satie, die men voorgaande jaren in Leidse derby's nog wel eens rijkelijk kon aantreffen, ditmaal volledig achterwege bleef. In de met enige spanning tegemoet geziene strlid ging het. gezien de da tum in passende oranje shirts gesto ken LFC. sterk van start Via df> „middenvelders" Koos Hannaart. Joop Munne en Wim van der Lin den werden aantrekkelijke combina ties opgebouw die met een beetje meer geluk en zelfbeheersing doel treffend hadden kunnen worden be sloten. Een ver opgerukte Sira kreeg bij voorbeeld na viif minuten een prach tige kaas maar zijn felle schuiver kwam „scherpte" be kort Vlak daar na werkte Joop Munne zich handig door de groenwitte af weerl mie maar ook hij slaagde er niet in de bal achter Lou Hoasbeek te deponeren. Dergelijke kansen heeft LFC in het vervolg van de wedstrijd niet meer gekregen, temeer daar Lugdu- inum gemakkelijker ging draaien. In de voorhoede van de groenwitten werd Van der Starp overigens door het tweemanschap Aat Heymans Leo de Jong volkomen van zijn „gif tanden" ontdaan. Van der Starp daarover: „Ik wist wel dat LFC me weinig kans zou geven. Vanaf het begin had ik twee man bij me, Aat en Leo. De aandacht van die twee moest ik zien vast te houden. Op die manier zou er op de vleugels ruimte komen". Die tactiek lukte vrij aardig. malen stoomden Cees de en Jan Pijnakker ongehinderd de lijnen op. In de 23ste mi- van de eerste helft kreeg De op rechts weer eens vrij spel, situatie die hij volkomen uitbuit- want de messcherpe voorzet die zyn voet vertrok was alleen be- voor het hoofd van een gre- toestormende Jan Pijnakker: 1— Na dat doelpunt verslapte de con- in het veld zienderogen. Joop Munne: „Dat doelpunt te snel. Daarna was de fut er beetje uit. De wedstrijd kreeg te vlug een climax". Het resterende gedeelte van de eer- j ste helft had de toeschouwers nauwe- j lijks nog iets opwindends te bieden, i i>e stemming rondom de lijnen bleef dan ook uiterst lauw Leo de Jong, nvoerder van LFC als verklaring: ,Een derbysfeer heb je tegenwoordig tiet meer. Het maakt nauwelijks nog (ets uit of je als LFC tegen Lugdu- tum of tegen oijvoorbeeld Laak- iwartier of Blauw Zwart speelt. Vroeger sprak men weken tevoren Dver een Leidse derby. Door al het voetballen op de tv is het publiek verwend. Voor een derby loopt men hiet meer warm". Nou was het spel van beide teams y)in de tweede helft ook weinig hart- /terwarmend. Ondanks goedwillende jogingen werden „lopende" aanval- en steeds schaarser. Lugdunum-trai ler Joop de Kubber merkte na af- 'oop over het spel van zijn pupillen vm(Hp: „Wat wil je, wij spelen de laat- kante wedstrijden wat verkrampt nu het eenr om gaat spannen. Onze opzet was üi de eerste plaats om mooi voetballen maar om te winnen. Dat gelukt en daarom ben ik tevreden de wedstrijd van vanmiddag. Ik noet LFC overigens mijn compli- nenten maken. Grote gedeelten van ie wedstrijd waren zij beter dan wij. »ie Jongens speelden sportief èn oed". Dat laatste was ook de me- ing van vrijwel alle Lugdunum-spe- trs. Cees de Cler o.a.: „LFC is me rg meegevallen. Ik had veel minder an ze verwacht" handen staan wrijven over zoveel fortuin. Driftig dirigeerde de Boshui- zerkadebewoners de bal in de rich ting van het Lugdunum-doel. De ac ties van Piet Gubler, Cock van Weerlèe en Frits van Dalen (in het laatste kwartier vervangen door Geerlof) konden doelman Honsbeek echter niet verontrusten. De beste kansen kwamen toch weer voor Lug dunum dat inmiddels Reyneveld voor Van Delft en Vermond voor De Roo had verwisseld. De volijverige Henk de Cler schoot in kansrijke positie hoog over terwijl Jan Pijnakker, die matig voor de dag kwam, (Pijnak ker: „Het lukte allemaal niet zo best. Het maken van het doelpunt was zo'n beetje het enige mooie wat ik heb gedaan. In de tweede helft had ik overigens veel last van een bles sure aan m'n voet") grandioos onder een afgemeten voorzet van Cees de Cler doorliep. Een moegestreden LFC had in de slotfase behoorlijke moeite de acties van Van der Starp, Collé en Cees de Cler in de kiem te smo ren. De verdediging van de kanaries hield, met Leo de Jong aan het hoofd, de stand toch op 10. Een grotere zege zou Lugdunum trouwens zeker niet hebben verdiend. Vertrouwen Constateerde Joop de Kubber na afloop vergenoegd: „We staan er nou, met drie punten voorsprong op Al- AMSTERDAM «ANP» —De be sturen van Ajax en FC Twente zyn overeengekomen de wedstrijd Ajax- Twente uit de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker te spe len in het Olympisch Stadion te Am sterdam. De halve finales van het bekertoernooi zijn op donderdag 14 mei. LFC-doelman Wim Visser midden) in moeilijkheden V.l.n.r. kijken belangstellend toe: Leo de Jong (LFC), Gijs Collé (Lugd.), Henk van de Berg (LFC) en Jan Pijnakker (Lugd.). (Foto LD/Holvast) blasserdam. een stuk gemakkelijker voor. Nou kunnen we zondag ook met meer vertrouwen naar Blauw Zwart gaan. We zullen het daar moeilijk genoeg krijgen. Blauw Zwart vecht per slot van rekening voor zijn plaats in de tweede klasse en het is boven dien altijd een lastige tegenstander". AMSTERDAM «ANP» Elt Drenth j is zonder veel tegenstand te onder- 1 vinden in het bezit gebleven van de Obeltbeker, de jaarlijkse wlsselprys voor de 2000 meter vrije slag. De Zwemlustman won op Koninginnedag in het Sportfondsenbad Oost in Am sterdam tijdens de jubileumwedstrij den van het honderdjarige A.Z. '70 dit nummer in de alleszins redelijke j tijd van 2 min. 2,2 sec. Hij bleef daar-1 mee bijna drie seconden voor op Ri- nus van Beek De uitslagen zijn 400 meter vrije slag meisjes: 1. An ke Rijnders (AZ en PC) 4.46 4; 100 meter vlinderslag heren: 1 Pab- brouwen Robben1 03.0 100 meter rugslag dames 1. Cobi Buter (Zwemlust) 1.09.4; 2. Mia Plan- tinga (ZAR) 1.09.9; 100 meter rugslag heren: 1. Schout- sen «Dolfijn) 1.01,1; 100 meter schoolslag dames: 1. Alie te Riet (Zwemlust) 1.19,4; 100 meter schoolslag heren: 1. Van Kruyswijk (PSV) 1.12,1; 100 meter vrije slag dames: 1. Cora Schouten (VZC) 1.03,0; 2. Frasquita Smits (Zwemlust) 1.04.2. FORTE DEI MARMI <GPD> Grommend zal Jan Leget (28) van avond inschuiven op de tribunes van het Stadio Comunale. Een oude dij beenblessure maakt het oudste lid van De Vroets amateurploeg onge schikt voor het duel tegen Joego slavië, waarin Nederland moet strij den om een plaats in de finale van het Europees kampioenschap voor landenploegen. De hinder die Leget nog steeds ondervindt van dat „oude zeer" ontging De Vroet, de trainer, niet tijdens de lichte ochtendtraining I gisteren in een dorpje niet ver van Forte dei Marmi. Hij schrapte daar- I na resoluut Legets naam uit de meest geliefde opstelling en besloot Jan den Rooyen zijn debuut te laten maken in de Oranje-elf. Het niet tijdig beschikbaar zijn van Leget, ondanks verwoede pogingen van meegereisde dr. De Jongste, be tekent zondermeer een verlies voor De Vroet, al lijkt debutant Jan den Rooyen, een zaterdagvoetballer uit Sprangkapelle, dan ook net op tijd rijp voor het grote werk. Leget ech ter was een van de routiniers in de liefhebberséquipe. Hij behoort al zes jaar tot de nationale selectie en turfde al zo'n tien landen wedstrijden. De Vroet: „Jan is een speler die tijdens een wedstrijd rust uitstraalt. Hij laat zich op het middenveld niet intimideren en trekt de Jonge ren door moeilijke periodes". Het noodgedwongen toekijken bete kent voor Leget zelf de grootste klap. Juist hij reisde volledig geconcen treerd naar de Italiaanse badplaats. Leget namelijk stopt na deze Euro pese eindronde met interlandvoetbal. Hij hoopte daarom op een opvallen de „finish" in Oranje. Leget: „Ik heb er de tijd niet meer voor vanwege m'n werk. Ik moet een stapje terug doen in het voetbal en ik vond dit wel een fijne afsluiting". Den Rooyen (,Jk ben niet bang voor wedstrijdzenuwen") krygt door Legets letsel snel de kans zich te be wijzen aan de amateurtop. Voor de zaterdagploeg werd hij tot nu toe al acht keer gekozen. De Brabander «23 jaar en vorige week benaderd door het Bredase <NAC) oefende kort ge leden al mee tegen Twente en toonde toen aan een zinnige vechter te zijn. Hij is meedogenloos in de tackle en eveneens in staat bekeken te passen op één van de spitsen. JAN LEGET nog geblesseerd Behalve Den Rooyen is er nog een debutant vanavond. Anno Abma, spitsspeler van e erste klas-koploper Sneek. Abma, net als Den Rooyen laat toegevoegd aan deze selectie, im poneerde in de beginfase van de ove rigens trieste trainingswedstrijd te gen Twente. De Sneker (25) scoorde een doel punt en voelde op de training Van de Kerkhof in de tactiek «strakke passjes in de ruimte) volledig aan. Abma zoekt bovendien gretig naar de 12-combinatie. Aanvoerder Kiel lijkt daarvoor de meest geschikte „maat". Bondscoach Arie de Vroet heeft de ploeg als v olgt samengesteldS?es Wever SC AssenArie Delmotte «Middelburg). Aalt Kok «IJsselmeer- vogels), Theo van Londen (de Graaf schap) en Jaap van Kesteren Noordwijk Jan den Rooijen «SSC '55) en Gert Jan Hoek iZWi, Willy van de Kerkhof «MULO», Henk Kiel «Go Ahead Kampen», An no Abma «Sneek» en René van de Kerkhof «MULO). Koersen op Mereveld Van der Starp van Lugdu-1 foto vechten ze weer eens een num middenwerd streng be- duel uit. Op de achtergrond Gijs waakt door Aat Heymans. Op de\ Collé (Lugd.). 1 MEREVELD «Eigen berichtgeving) De 20 meter belasting, die de succesvolle Quarteron n gisteren in Utrecht moest overbruggen, bleek voor de in blakende vorm zijnde im port geen bezwaar. Matthijs Lange bracht zijn paard al spoedig na de i .start in vyfde positie achter Ever- prise, Esta Beroona, Diana Sunshine I en Sans Coeur H. Na een ronde voegde Quarteron zich met een felle i tussensprint bij de koplopers, nam voor het ingaan van de laatste bocht de leiding over en zegevierde in een prima 1.23.2 km-tijd. De schijnbaar eeuwig jonge Anton «Heskes», die 20 meter aan Quarteron had moeten geven, lanceerde weer een machtige eindspurt, doch moest in een opwin dend eindgevecht met miniem ver schil het. hoofd buigen. Eduard H j werd derde vóór Beachcomber. Een grote verrassing bracht de Gaasterlandprijs. Niet zozeer door de zege van Piet Smit, die op „eigen terrein" Fina naar een 1.24.4 triomf stuurde, dan wel door de tweede plaats van Gert Jan Norton (J. Hof) <pl. f8.70, cov. f2430) Met Esta Beroona als derde gaf het trio ruim twee mille voor een gulden. In de Vlielandprys bleek Gerd van Eykelenborg de krachten van de fa voriete Gunnar Dear uitstekend te hebben verdeeld. Hoewel hij bij het ingaan van de laatste bocht nog in derde positie lag, was de eindsprint Verbijstering Toch scheelde het weinig of LFC 'erd, ondanks het meer dan gelijk aardige tegenspel, tien minuten na hervatting op een 20 achter and gezet. Van der Starp ontfut- Blde zyn directe bewaker Heymans le bal en liet LFC-doelman Wim Vis- ^r vervolgens kansloos. Tot lichte «erbijstering van het groenwitte ..le ioen" sprong de bal via de paal in e wijdgeopende armen van de op de p ond liggende Visser. LFC ging zich bepaald niet in de (Door Ruud Paauw) DORDRECHT Roodenburg heeft gisteren in Dordrecht bepaald niet alle krachten hoeven samenbundelen om het in de middenmoot vertoevende Fluks beide punten te ontrukken. Op het kille, grauwe, sfeerloze Dordtse sportparkje zegevierden de blauwzwarten volkomen verdiend met 02. Een mooie score, zeker voor een uitwedstrijd. Zonder Rooden- burgs prestaties ook maar enigszins te kleineren, moet men echter in de eerste plaats aanvoeren dat Fluks zichzelf de das heeft omgedaan. De Dordtenaren rommelden maar wat aan Hun opbouw en combinaties vertoonden een hoge graad van onzuiverheid en hun voorhoede bezat de stootkracht van een vlo. De baksels die Fluks deze middag zijn (geringe) aanhang voorzette, hadden beter zó de kraakwagen in gekund. De verdienste van het met enkele invallers spelende Roodenburg was, dat het van de zwakte van de tegen stander profijt trok. Dat is dit sei zoen wel anders geweest. De blauw zwarten leverden geen adembene mende acties af, maar zij zorgden in elk geval voor twee treffers. De eerste produceerde Roodenburg in de 25ste minuut. Rosbergen, die weer zeer geslepen en ijverig in het centrum arbeidde, scheurde 't Dordt se defensiecentrum open met een pass, waar Den Os als een haas ach teraan trok. De Dordtse verdediger Valk probeerde de Leidse spits nog af te stoppen door hem aan het shirt te trekken, maar Den Os stoomde door, passeerde ook de uitgelopen doelman v. Aarden en drukte de bal zeer goede positie over. Het was jam mer dat Roodenburg op dat moment niet kon doordrukken, want een tweede Leidse treffer op dat moment had Fluks stellig tot zinken gebracht. Onrust Toen de rust opdoemde, werden de slordig voetballende Dordtenaren toch nog even gevaarlijk. Dat was nauwelijks de verdienste van de Fluks-aanval. maar meer het gevolg van het nogal onrustig verdedigend optreden van de Leidenaars. Invaller Van Kooperen was zeker niet onvol doende, maar het spreekt vanzelf dat hy nog niet de ervaring van een Pen- nenburg bezit. En Bertus de Jonge had ditmaal een onvaste hand van ingrypen. Op die flank poogde Fluks door te stoten. Het duurde even, maar tenslotte kwamen daar toch een paar mooie kansen voor Ruitenberg en v. I d. Veen. Maar schieten bleek by de vervolgens feilloos in het doel. Een i gastheren een zelden beoefende be- minuut later kwam Roodenburg heel zigheid te zyn. want al wat zy toon dicht by een tweede doelpunt. Riet- den waren wilde afzwaaiers. kerken, uitstekend op dreef, lanceer- 1 Na de rust steeg het spelpeil even- I de Klinkhamer, maar die schoot uit min tot eerste-klassepelL Rietker- JAN RIETKERKEN - goede wedstrijd ken en Rysbergen stelden zich be kwaam in het. midden op en de machteloze Fluksers konden maar zelden langs hen komen. Als dat wel gebeurdedreigde er soms enig gevaar daar de iyn De Jonge—Van Koope ren Is van Weerlee Ooyendyk niet altyd efficiënt samenwerkte. En een zekere mate van onrust, van lichte onzekerheid, bleef ook voort durend te bespeuren. Maar waar was Roodenburg dan bevreesd voor? Het antwoord moet lulden: voor een her senschim. Voor de voorhoede van Fluks kan het niet zyn geweest, want die had uit en te na laten zien. al thans deze middag, geen knip voor de neus waard te zyn. Een kwartier voor tyd boften de Leidenaars even, toen de Dordtenaar Kuiters uit een hoek schop tegen de paal kopte. Een mi nuut of ze6 later deelde Roodenburg dan toch de beslissende mep uit Rietkerken maakte de bal op het middenveld voortref fel yk vry, Rys bergen schoof haarzuiver door naar Den Os. die eerder in die tweede helft een paar kansen onbenut had gelaten, maar nu accuraat afwerkte: 0-2. In de slotfase drong Fluks ste vig op, maar het was veel geschreeuw en weinig wol. Het enige resultaat van al die pogingen was een schot te gen de paal van vh. Broek. van de uitstekende Gunnar Dear on weerstaanbaar en hy klopte met groot gemak Azuro Plu to en de lang leidende Exclusif du Commerce. De op winst beluste leerling-pikeurs zorgden weer voor een aantrekkelyke stryd. Gerardus O en Full Time vochten lang om de koppositie,. Ge rardus moest halverwege het par koers door een fout afhaken, even als het kanspaard Horse L, die na meerdere fouten werd uitgeschakeld. Schwarz zette met Full Time stevig door. ging in leidende positie de rechte lijn in. doch moest zich even voor de streep gewonnen geven aan Gamecock «Westerveld), die in 1.273 de buit binnensleepte. UITSLAGEN. Haskerlandprys 1 Iwan Iwanowltch (L Schoonhoven Jr) (1.29.6), 2. Im portant D, 3. Isidore. Toto w 4.70, pl. 2.—, 1.80. 2.30, kop. 9.70, cov. 9.40, trio 282.50. Lemsterlandprljs: 1 Hugo Hollandla (F. J. Eerenberg) (1.30.2), 2. Hanlta v. Nathan. 3. Gelukkster. Toto w. 5.80. pi. 2.30, 1.70. 4.60, kop. 9.80. cov. 4 80. Schlermonnlkoogprya: 1 Fury Hol landla (J. van Dooyeweerd) (1.30.3). 2. Hlstorv Way, 3 Godelleve Toto w. 3.60. pl. 1.90, 1 70. 2.—. kop. 9 40. cov 3.80. trio 109.30 Konlnglnneprys 1 Quarteron II (M. •V M Lange) 11.23.2). 2 Anton. 3. r duard H Toto w 2 10. pl. 1 50. 1.50. 2 20. kop 4.90. cov 3 50 Heerenveenprljs: l. Gamecock (G. H. Westerveld) (1.27.7). 2 Full Time. 3. Gainer Papenhoef Toto w. 7 50. pl. 2 10 .2.20. 1 80, kop 4 20. cov. 8.— Gaasterlandprijs 1 Fine (P M. Smit) (1.24.4), 2. Gert Jan Norton. 3. Fira Beroona Tot w. 7.pl 3 10. 8.70. 2.—, kop 35.20. cov 24.30. trio 2.171.80. Vllelandprljs 1 Gunnar Dear (G. W. van Eykelenborg) (127—), 2. Azuro Pluto. 3 Exclusif du Commer ce. Toto w 170, pl 1 40. 1.60. kop. 3 30. cov. 2.90 Amelandprljs 1. Gold finger (M. van Leeuwen) (1261). 2 Edel Hollandla. Dellla Toto w. 6.10. pl. 2 10. 1.70.. 2 80. kop. 1030, cov 4 60. trio 449.90. Lemsterlandprljs. 2e afd 1 Helde- park (M Vergay) (1.299). 2 Goalget- ter. 3 Hlstorv Jewel. Toto w 2.50, Pl. 1 60. 2.20. kop 7 10. cov 4 60 Totallsatoromzet 254 587.50 NOOTDORP. 2 MEI - 2.30 UUR Nederland prijs: Irma Espoir B, In- spirit. Honnette - Bevrydingsprys I lste afd.: Goudplevier S. Fedde B, Edelscott Six - Bevrydingsprys I, 2de afd.: Emma Quichotte. Gezina, Double's Zoon - Bevrydingsprys II: Dvveke D, Erica, Calumet Bulwark - EisenhowerprysFlits, Hetty. Hul labaloo - Droppingsprys: Heidepark, Horizon d'Or. Gavotte R - W agen in- genprijs: Full Time. Oisalda. Granlt Hollandia - De Gouden Armband: Herman, Hanneke Tabor. Fabiola Norton.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 29