ÏEG VULT PLAN Promoties .ANDBOUW '80 'ERDER AAN er moeten meer mannen emanciperen, nietwaai mevro Bevrijding in het praatpark Bitter weinig zeilers gingen liet water op Strafschoppen in ^ats van loten Steylen wint stratenloop in Emmeloord Actie tegen seksbladen RCH winnaar van W ondergem-bokaal Afrikaanse landen niet naar Spelen in Edinburgh [JDAG 1 MEI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA W (Van onze correspondent) tUSSEL (GPD) Voortbouwend et plan Landbouw 1980 dat in de deling het plan Mansholt wordt lemd heeft de EEG-Commissie de regeringen van de zes landen stellen voor structuurhervormin- van de landbouwproduktie in de eenschappelijke markt voorge- de voorstellen heeft de Com- ie rekening gehouden met een van de kritiek die op het plan lbouw 1980 allerwegen is uitge- ïd .Zo wordt er over de grote eratieve bedryven, de zoge nde Mansholt-kolchoze.n niet gesproken Wel hebben de voor in het over „het tot stand bren- van een moderne onderneming ?en redelijk inkomen aan de ex- anten kan verzekeren", tt nuttige van de thans ingediend itellen is dat zij tenminste basis discussie moeten zijn voor de mi- re van landbouw die er in ieder over zullen moeten praten, zijn o.a. de volgende voorstel- e weten: Modernisering van het land- rbedryf. De EEG-commissie is oordeel dat alle aandacht dient orden besteed aan de landbouw- jjven die voor uitbreiding vat- zijn, zodat zij een rationele pro- ie en een redelijk inkome naan Kploitanten kunnen waarborgen, nanciële hulp wordt voorzien. Aanvullende vergoeding voor ng van inkomsten. Deze wordt ren aan diegenen die het land- bedrijf willen verlaten. Zij moe- «nminste 55 jaar oud zijn. De bouwers jonger dan 55 jaar kry- Bge van de huurwaarde voor maal de bebouwde oppervlakte ïun grond kunnen krijgen. Voorlichting en opleiding, commissie voorziet in het op en van een sociaal-economisch matienet en een aanvullend dimgsstelsel ten dienste van de jouwers. ADVERTENTIE V fRUIK SPECIAAL fRUIK SPECIAAL IARINA' 59.95 e elitepruik voor modieus Nederland! S (Pruik Speciaal) is de waliteitspruik van 100% cht haar. Keus uit vele lodellen, ook gemêleerd, i maar liefst 24 kleuren iudrey 49,95 Gina 89,95 ara 59,95 Sophia 99,95 Lolita 119,95 Uw altijd-klare tweede kapsel )m 'pst' tegen te zeggen Jitsluitend verkrijgbaar bij on- lerstaande, deskundige PS- gentes. Bel voor 'n afspraak; lók 's avonds en in 't weekend. LEIDENMevr. Pakaan, voonboot Mirabella. Galge- ivater t.o. no. 16, tel. 01710 10092 LEIDERDORP: Mevr. Ro- heijn, Anna van Burenstraat 21. tel. 01710—24258. BOSKOOP: Mevr Merbis, P v. d. Oudestraat 40, tel. 01717 —3398: ZOETERMEERMevr. van Dijk, Karei Doormanlaan 217 tel. 01790—6114. HAZERSWOUDE: Mevr. Beijnders, Alb. Verweystr. 6. (Rijndijk) tel. 01714—2593. Beperking vam het landbouw areaal. Volgens de Commissie dient de mo gelijkheid nieuwe grondoppervlakten voor de landbouwproduktie te bestemmen te worden beperkt. Her bebossing zal worden aangemoedigd. Vleesproduktie moet worden be vorderd. 'ficiële publikaties op de Huishoudbeurs R.A.I. Amsterdam, stand nr. 315 Telefoon 020—440439 ONTHEFFING WINKELSLUITING Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op 8 mei a.s. de winkels tot 21.00 uur voor het publiek geopend mogen zijn. Voorts zal de verplichte halve-dagslül- ting voor winkels niet gelden op maan dag 4 mei a.s. DOORSTROMINGSVERORDENING 1970 Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie (kamer 106) ge durende drie maanden voor een ieder ter inzage is neergelegd de door de Raad in zijn vergadering van 13 april 1970 vastgestelde Doorstromingsver ordening 1970, welke in de plaats treedt van de thans geldende regeling terzake. Ingevolge de Doorstromingsverordening 1970 kan aan degene, die. teneinde andere, aan de omstandigheden van zijn gezin meer aangepaste woonruim te in gebruik te nemen, vrijwillig ver huist naar een woning met hogere huur een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing en wederinrichting worden verstrekt van f 1 250.indien a. de huur van de woning, welke wordt verlaten, niet meer bedraagt dan f 32.50 per week of f 140.per maand; b. de woning, die wordt verlaten, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders voldoet a&u redelijke eisen van bewoonbaarheid; c. de huur van de woning, welke wordt betrokken, tenminste 50 ten honderd meer dan die van de wo ning, die wordt verlaten, doch niet meer dan f 250.per maand be draagt; d de woning, die wordt betrokken, deel uitmaakt van een door Bur gemeester en Wethouders, hl over leg met de Adviescommissie inzake het huisvestingsvraagstuk. aange wezen complex woningen. Bij aanwijzing van een complex wonin gen bepalen Burgemeester en Wethou ders in overleg met de Adviescommissie inzake het huisvestingsvraagstuk, of dit bedrag zal worden uitgekeerd als bijdrage ineens dan wel in een aantal door hen vaat te stellen termijnen. Voorts kan een tegemoetkoming, even eens van f 1.250,worden verleend aan degenen, die. teneinde andere, aan de omstandigheden van zijn gezin meer aangepaste woonruimte in gebruik te nemen, vrijwillig verhuist naar een kleinere woning, of naar een woon ruimte, niet zijnd® een zelfstandige woning, Indien: a. de huur van de woning, welke wordt verlaten, niet meer bedraagt dan f 32.50 per week of f 140,per maand; b de woning, welke wordt verlaten, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders voldoet aan rede lijke eisen van bewoonbaarheid; c. de woonruimte, die wordt betrok ken. is hetzij een woning, die ten minste twee vertrekken minder be vat dan d® woning, welke wordt verlaten, hetzij een woonruimte, niet zijnde een zelfstandige woning. De tegemoetkoming wordt als regel uitbetaald als bijdrage ineens. In over leg met of op verzoek van de aan vrager kan achter uitbetaling in ter mijnen plaatsvinden Een aanvraag om een uitkering, als bovenbedoeld, moet worden ingediend bij het Bureau Huisvesting, uiterlijk binnen twee maanden na de datum, waarop de verhuizing heeft plaatsge vonden De nieuwe verordening is van kracht gerekend met ingang van 1 Januari 1970. De geldende ..Doorstromingsver ordening 1968" wordt geacht te zijn vervallen, te rekenen van ljanuari 1970 af. doch is indien zij voor de aan vrager gunstiger is nog van toe passing op een aanvraag om toeken ning van een tegemoetkoming ten aan zien van een verhuizing, welke voor 2 mei 1970 heeft plaatsgehad. Leiden, 1 mei 1970. KROTOPRUIMINGS VERORDENING 1970 EN VERORDENING WONINGONTRUIMING OPENBARE WERKEN 1970 Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie (kamer 106) gedurende drie maanden voor een leder ter inzage zijn neergelegd d® door de Raad in zijn vergadering van 13 april 1970 vastgestelde Krotopruimingsver- ordening 1970 en de Verordening wo ningontruiming openbare werken 1970, welke in de plaats treden van de eer dere regelingen ter zake. Ingevolge de Krotopruimingsverorde- ning 1970 kan aan de hoofdbewoner, die een krot ontruimt, hetwelk na de ontruiming op korte termijn wordt afgebroken, dan wel blijvend buiten gebruik wordt gesteld, een tegemoet koming in de kosten van verhuizing en wederinrichting worden verstrekt van f 1.500,Op grond van de Ver ordening woningontruiming openbare werken 1970 kan een tegemoetkoming, eveneens van f 1.500,worden ver leend aan de hoofdbewoner, die binnen een door Burgemeester en Wethouders te stellen termijn een woning ont ruimd, over welke door de gemeente zal worden beschikt ten behoeve van de uitvoering van een openbaar werk of stedebouwkundige voorziening. De tegemoetkoming wordt als regel uit gekeerd als bijdrage ineens, n overleg met of op verzoek van de aanvrager kan echter uitbetaling in termijnen plaatsvinden. Een aanvraag om een uitkering als bo venbedoeld. moet worden ingediend bij het Bureau Hulsvesting. Hooigracht 79. uiterlijk binnen twee maanden na de datum, waarop de verhuizing heeft plaatsgevonden. Een aanvraagformulier is bij dit Bureau verkrijgbaar. De nieuwe verordeningen zijn van kracht gerekend met ingang van 1 ja nuari 1970. De geldende „Krotoprui- mingsverordening 1969" en „Verorde ning woningontruiming openbare wer ken 1969" worden geacht te zijn ver vallen, te rekenen van 1 Januari 1970 af, doch zyn nog niet van toepassing op een aanvraag om toekenning van. een tegemoetkoming ten aanzien van een verhuizing, welke vóór 1 Januari 1970 heeft plaatsgehad. Leiden. 1 mei 1970. LEIDEN Aan de Leidse univer siteit zyn gepromoveerd: de heer J. A. M. Smit uit Oegst- geest tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrif getiteld .Partition and friction in membranes". De promo tor was prof. dr. A. J. Staverman; de heer N. G. Minna&rd uit Oegst- geest tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrif getiteld,, Fotochemie van enkele eenvoudige onverzadigde koolwaterstoffen". De promotor was prof. dr. E. Havinga; de heer A. K. Ray tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift getiteld „Genetics of haptog lobin a study at famely and popula tion level with reference to ahaptog- lobinemia". De promotor was prof, dr. M. Siniscalco. LEIDEN/OEGSTGEEST Een werkgroep organiseert op bevrijdings dag activiteiten in het ..praatpark" van kasteel Oud-Poelgeest in Oegst- geest De activiteiten omvatten schilderen en spelen rond het thema „vrijheid", speciaal voor kinderen en jongeren. stands, waar gepraat kan wor den over thema's als: vryheid voor wie? waartoe? is Amerika inderdaad het land van de vryheid? zyn er nog fascisten onder ons? verenig-de-naties «tevens the ma van de a.s. vredesweek in sep tember) wapenleveranties, een ge oorloofde zaak? hoe blind is de rechtspraak? de derde wereld: onze vryheid hun armoede? wat is de bijbelse sjaloom? Hierbij zyn gesprekspartners aan wezig, die zich al iets meer in deze onderwerpen verdiept hebben Samen met anderen een schil derij maken, waarin u alles wat naar aanleiding van de stands bij u is op gekomen, kwijt kunt. Regen en gevaarlijke wind WARMOND —Het slechte weerbe richt voor Koninginnedag heeft vele deelnemers aan de onderlinge wed strijden op de Kagerplassen thuisge houden. Wel kwamen velen kijken hoe enkele van de 230 inschrijvers het aandurfden met de gevaarlijke wind van start te gaan. Later op de dag trokken meer zeilers de stoute laar zen aan. doch in totaal bleef de deelneming bedroevend laag. Er moest inderdaad veel werk worden verzet, maar een goede bemanning kon een race best uitvaren. De a ve ry viel erg mee. Vooral de Spanker-, de Vrijheids, de OK-jollen- en de Sternzei lers toonden zich van hun slechtste kant. Slechts een enkeling verscheen aan de start. Het zwaarst kregen de zeilers het te verduren in de regen buien. die een verraderlijke wind meebrachten. Te midden van het op gezweepte water hanteerden vooral de Jeugdbootzeilers hun notedoppen voortreffelijk. Eén van de tweeling Vollebregt mocht wegens een slecht rapport niet starten. Zyn broer ver liet met een andere bemanning in de middaguren toch de haven en won de twee laatste races van Jan Willem Wolters en Annemarie de Wit De eerste race. zonder Vollebregt, eindigde met een zege voor het meisje De Wit. Wolters finishte in tweede positie. De Jeugd-equipe Vollebregt blijft ondanks de handi cap favoriet voor de eindzege. Schakelklasse Paridon 3-1-3; Noor deloos 1-3-5. PampusklasseJasso Hoekstra 1-3-2. Pauli 1-1 Herrema 2-3. VaurienklasseVan Ingen Sche- nau 1-1-1; De Koek 3-3/3, Van Gel- dere 2-2 'N (ANP) In de toernooien Europese bekers voor lands kampioenen en bekerwinnaars zal het zeer onpopulaire loten na een ge- lyke stand over de twee wedstrijden i vermoedelijk spoedig van de baan zijn. De voorzitter van de UEFA. Gustav Wiederkehr, verklaarde za- I terdag in Wenen na de wedstrijd Manchester City - Gornik Zabzre, dat de UEFA zich zal aansluiten bij de gedachte in de wereldvoetbalor- i ganisatie. De FIFA acht een beslis- j sing door strafschoppen minder strij dig met de geest van het spel dan loten. EMMELOORD «ANPi —De Ne derlandse marathonkampi'Den Aad Steylen heeft gisteren voor de twee de achtereenvolgende maal de na tionale stratenloop over tien kilo meter in Emmeloord gewonnen. De tweede plaats was voor Rudi Mol, terwijl Ab Leurink als derde finishte. De uitslag is: 1. Aad Steylen «Hanze Sport/Zutphen) 32.07.2, 2 Ru di Mol (GAC'Hilversum) 33 04.2. 3 Ab Leurink «De Gemzen 'Heerdei 33.11.3. 4 Klaas Hettinga «Horror Sneeki 34 45,0 .5. Wim Kropen «Hor ror Sneeki 34.47,0. Dirk de Bruyn van de Rotterdam se atletiekvereniging AVR won gis termiddag in Schoonhoven een natio nale 20 km-loop. Hij had een voor sprong van 50 seconden op Klaas de Ruiter «AV '34/Apeldoorn), de uit slag: 1. De Bruyn AVR/Rotterdam i 20 km in 1 uur 4 min. 31,8 seconden 2. De Ruiter «AV'34 Apeldcorn) 1.05.21,0, 3 Pieterse Sprint/Breda) 1.05.26.0. 4. Jansen «Oss'20 Oss) 1.05.33.0. 5. Vink «AV 23 Amsterdam) 1.07.35.0. Judy Came, is een Engelse die het goed doet in de Ameri kaanse showwereld. Na verschil lende successen op het witte doek, speelt ze nu toneel op Broadway Ze schittert in de Boy Friend. Hier met haar ver loofde Robert Bergmann. Felle strijd In Den Haag DEN HAAG (GPD) In nauw overleg met de officier van Justitie is de Haagse politie een actie begon nen tegen 't voorhanden hebben van pornografie in tijdschriftenwinkels, by boekhandelaren en in seksboe- tieks. Ook de laatste nummers van de contactbladen Chick en Candy zouden aanstootgevend zijn. Alle handelaren hebben inmiddels de ze denpolitie op bezoek gehad en heb ben de boodschap gekregen dat bin nen veertien dagen alle aanstootge vende geschriften uit de winkel ver wijderd moeten zijn. Aanleiding tot de actie zou zijn het binnenkomen van klachten van Hagenaars, die zich zouden hebben geërgerd aan in etalages uitgestalde tijdschriftjes. Het motief van de actie ligt dieper. „De actie is om te voorkomen, dat het publiek niet meer weet wat pornografie is", aldus de politie. .Het publiek denkt dat alles maar mag. maar zo is het niet". In een andere kleine zeilklasse. de Solo's, werd eveneens fel gestreden. Peter Vollebregt hield hier de fa milienaam hoog Na twee over winningen op Paul Kraan moest Vol lebregt in de 3de korte race opgeven wegens averij aan zijn mast. Kaan zegevierde toen voor Dick Coster. Een pittige strijd was er ook te zien in de Twaalfvoetsjollenklasse, die telkens dicht bijeen over de eindlyn gingen. Alkemade met 1-2-1 heeft in deze oeenwedstrijden nu de leiding ge nomen op Margadant (2-1-3). Bur- gel, die slechts eenmaal de eindlyn passeerde in tweede positie, en Lips (3-3) zijn reeds in punten ver ach terop geraakt. In de grotere klassen was de opkomst het meest teleurstel lend. Bij de Valken moest Egon Rolf von den Baumen één zege afstaan aan Van Ginderen, die verder 32 noteerde en derhalve op de totaal lijst als tweede staat achter Rolf von den Baumen. De derde plaats wordt ingenomen door Van der Klugt en de vierde plaats door Van Asse.. 4-3 3). Resteert de Regenboogklasse, waarin slechts twee boten aan de voet van de starttoren verschenen. Rob van Asten, die het schip van Cor van Staveren heeft overgenomen liet twee overwinningen op zyn naam schrijven en voor Hein de Goe deren waren de overige plaatsen. De overige belangrijke uitslagen zyn ZestienkwadraatklasseKagchel- land 2-1-1. Alkemade 3-5-3; Hegie 1-3. Kempeneers op 2-2. Flying Ju niorklasse: Van Vianen 1-2. Henk Hoekstra 1-4, mej. Margadant 3-1 LEIDEN Het o p Koninginne dag door UVS georganiseerde jeugdtoemooi. met als Inzet de Won- dergem-bokaal, is voor RCH een volledig succes geworden. De Ra cing Club Heemstede eindigde zo wel in de BI- als In de Cl-afdeling op de eerste plaats. De Heemstede - naren namen de wisselprijs over van UVS. Het toernooi zelf. waar van de opbrengst (f 62) bestemd ls voor het Polio-fonds, had een vlot en sportief verloop. De blauwwitte organisatoren kregen alleen een half uur voor het begin een tegen slag te verduren, toen RVC afbelde. Stadgenoot Rcodenbure vond men toen bereid de opengevallen plaats in te nemen. De Noord-bewoners speelden het zelfs klaar om binnen deze korte tyd twee volledige teams in de Kikkerpolder op de been te krijgen. De eindstanden: Bl-jeugd 1 RCH 6 pnt., 2. De Musschen 5 I pnt., 3. UVS 4 pnt., 4. Roodenburg 3 pnt.. 5. De Spartaan 2 pnt. Cl- 1 jeugd: 1 RCH 6 pnt.. 2. UVS 5 pnt., 3. De Musschen 5 pnt.. 4 .De Spar taan 3 pnt., 5. Roodenburg 1 pnt. YAOUNDE «ANP) De overkoe pelende Afrikaanse Sportraad heeft de Afrikaanse landen, die hebben ingeschreven voor de Spelen van het Britse gemenebest, gevraagd zich terug te trekken wanneer de tour nee van het Zuidafrikaanse cricket- elftal in Engeland doorgaat. In het telegram dat Jean-Claude Ganga. de secretaris van de Afri kaanse Sportraad uitstuurde, stond dat hy de landen, die hebben inge schreven voor de Spelen, in juli in Edinburgh verzocht zich terug te trekken, wanneer Groot-Brittannië volhardt in zijn uitnodiging aan een cricketelftal waarin uitsluitend blanken spelen. De Afrikaanse landen, die hebben ingeschreven voor de Spelen te Edinburgh zijn Gambia, Ghana, Kenya. Malawi. Nigeria. Sieraa, Leone. Swaziland. Tanzania, Oegan da en Zambia. Wanneer deze landen zich terugtrekken, wordt het antal deelnemende naties beperkt tot 27. ADVERTENTIE Lang zijn mannen een achtergebleven gebied geweest. Omdat ze meenden, dat mode iets puur vrouwelijks was. Maar dat is nu al haast voorbij. Want ook een man heeft het nut (en het plezier) van mode ontdekt. En gaat steeds meer aandacht aan zijn ver schijning besteden. Daar helpt geen Dollemina aan. Stanford's wel

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17