Boskopers verstoorden opnamen van Kringen Katwijk/Lisse Kleur in de Bollenstreek p "ijgen een nieilw Ma jeure Oud-hollandse markt in Nieuwkoop groot succes Buurtvoetbaltoernooi trok belangstelling Duitse gasten in Hazerswoude Nieuwe uitgaven Expositie van Genootschap Oud-Noordwijk Arrangement voor Joegoslavische toeristen in Noordwijk Fred van Dam tafeltennis kampioen VR/JDAG 1 MEI 1970 DAGKLAD PAGINA If BOSKOOP Boskopers hebben gisteren getracht de televisie-op- namen van het programma Farce Majeure te verstoren. Zij wierpen met rookbommen en namen te genover de politie een provoce rende houding aan. De rookont wikkeling was op een gegeven moment zo erg dat Ted de Braak vroeg of de meneer die een pijp rookte deze zou willen doven. I VOORHOUT (GPD) De vlees keuringskringen Lisse, omvattende de gemeenten Hillegom, Lisse. Sas sen helm. Voorhout en Noordwijker- hout en Katwijk, omvattende ge meenten Noordwijk, Rijnsburg, Val kenburg en Katwijk, zullen binnen afzienbare tijd over een gezamenlijke acoommodatie kunnen beschikken. Aan de betreffende gemeenteraden wordt, verzocht mee te werken aan de plannen tot stichting van een mo dern gebouw, dat zal verrijzen op een terrein aan de 's Gravenlandee weg in' Voorhout. Met de bouw is een bedrag van f475.000 gemoeid, waarbij de bouw Rookbommen Het Raadhuisplein zag zwaot van de mensen toen de opnamen begon nen. Deze begonnen wat later dan was gepland. Dit was een gevolg van de verplaatsing van de aubade naar „Florida". Een fleurig decor bij de t.v opnamen vormden de majorettes van de harmonie Excelsior. Het opgeno- om 22.55 urn- op Nederland 2 uitge zonden. ZOETER WOUDE De Zoeter- woudse langslapers zijn gisteroch tend vroeg uit de veren geblazen. Dit hadden zij te „danken" aan de muzikale rondgang die de drum band „Vlos" maakte. Het koningirunefeest bestond voor het grootste deel uit spelen voor de jeugd. Ondanks het slechte weer ging de fietepuzzeltocht toch door. 's Avonds werd er geklaverjast en voor de jeugd was er een balavond georganiseerd. Uitslagen kinderspelen: meisjes: 1ste klas: 1. Diana van Rossum. 2. José v. d. Geest, 8. Ma rian de Hollander; 2de klas: 1. Ans v. Velzen, 2. Karin Berg, 3. Mo- i nique van Wetten3de klas1. In ge van Klink, 2. Paola Zandbergen, 3. Wilma van Diemen; 4de klas: 1 Carla Brandhorst, 2. Wilma van Rijn, 3. Karin van Velzen; 5de klas: 1. Bernadette v. d. Meer, 2. Bemadette van Diemen, 3. Agatha Brantènaar; 6de klas: 1. Ankie Slin- gerland, 2. José v. d. Harg, 3. Joke van Rijn; jongens: 1ste klas: .1 Miklas Ratkai, 2. Gerard v. d. Poel, 3. Wil van Veen; 2de klas: 1. Adri Borst, 2. Robert Overdevest, 3. Tonny v. d. Salm; 3de klas: 1. Ben nie de Groot, 2. Hans v. d. Meer, 3. Sjors Zwanenburg4de klas: 1. Pe ter Versteegen, 2. Ton Berg, 3. Chris v. d. Werff; 5de klas 1. Her man de Jong, 2. Rob v. Klink. 3. Flip van Velzen; 6de klas: 1. Jan Blom, 2. Kees Loos, 3. Peter Berg. HAZ-ERSWOUDE Gisteren, op Koninginnedag, zijn de heren Ra- deck en Mengel, beiden wethouder van het Weetduitse stadje Waldkap pel, in Hazerswoude gearriveerd. De deputatie van deze plaats, waarmee de gemeente Hazerswoude vriend schapsbanden heeft aangeknoopt in het kader van beider lidmaatschap van de Vereniging van Europese Ge meenten, is hier, om zaterdag de in stallatie bij te wonen van de heer J. ten Heuvelhof tot burgemeester van Hazerswoude. van een dienstwoning en de grond* kosten zijn inbegrepen. Het Jaarlijk se exploitatietekort wordt geraamd op f64.000 welk bedrag aan de hand van het totaal aantal inwoners lu gebied (ongeveer 130.000» door da gemeenten zal worden aangezuiverd^ Het huidige gebouw van de vleeatf keuringskring Lisse in Sassenheim is een noodslachtplaats, die slecht* aan minimale eisen voldoet. Een ka mer in de woning van' het hoofd wordt gebruikt als laboratorium. De situatie in de kring Katwijk ts nog ongunstiger. Reden waarom de ze gemeente enkele Jaren geleden stappen ondernam om tot een nieu we accommodatie te komen. Op advies van de veterinaire In specteur van volksgezondheid werd besloten de beide kringen te oombi- neren, waardoor van het gebouw een efficiënter gebruik gemaakt M kunnen worden. Van een fusie tus sen beide kringen ie voorlopig nog geen sprake. Hei Raadhw&plem wot stampvol toen het NCRV televi sieprogramma Farce Majeure werd opgenomen. f'Fobo Leidseh Dagblad) Si WASSENAAR Met de ar- Jamen balancerend tracht deze Wassenaarse atleet bij het zig zaggend tussen de tonnen door lopen, een zo goed mogelijke tijd op de stopwatches te krijgen. De deelneming aan deze wedstrijden was goed maar de belangstelling gering. (Foto LD/Holvast Fietstocht meisjes: 1. Joke Straat hofJosé v. Velzen, 2. Carla v. d. PoelNicoline Paardekooper, 3. Mieke de ElzenLeny van Meurs. Tobbetje steken: l. Piet van Gent, 2. Leo van Gent, 3. Rikkie van Rijt. BuurtvoetbaltoernooiJ. v. Ban- ningstraatSchenkelweg 50, Elout- straat comb.Vrouwenweg comb. 10, Watertje comb— Noordbuurt- seweg 01, Zuidbuurtseweg comb Zwartkade 12. Halve finale en fi nale op 5 mei. Van de hand van de heer H. Ho- ving, die velen reeds kennen als de j succesvolle auteur van de „Jufboek- jes", is thans onder de titel „Job was heel oud en alle dagen zat" i een boekje verschenen, waarin van- j uit de kindermond uitspraken zijn opgenomen over God en godsdienst. In dit bundeltje treft de lezer tallo ze grappige zienswijzen aan over het gebed, over dominees en pastoors, over kerken, zondagsscholen, bijbel, christelijke feestdagen en over het hiernamaals. Kinderen, zo blijkt tel kens weer, hebben soms curieuze godsdienstige voorstellingen. Uit een j enkele bloemlezing moge dit blijken. Op een dag is het erg mistig. Theo j van vier kijkt naar buiten en naar boven en peinst hardop: „God heeft vandaag de kachel aan". In de he mel kun je wandelen, je kunt er fietsen of kamperen. Jan zegt tegen zijn opa: „Als ik later dood ga. neem ik mijn indianentent mee naar de hemel". Op een dag begint het plotseling hard te regenen. Roept Jan tegen zijn broertje: „Tinus, kom eens gauw kijken, de Heer zet de kranen open". Ankie mag mee naar de kerk. Vol verbazing kijkt ze rond naar al het moois, dat er te zien is. Ineens ontdekt ze haar grootva der. hoog boven op het koor en kei hard roept ze door de stille kerk: ,,Hee opa, zit je op zolder?". NAVO - luchtmacht doet Noordwijk NOORDWIJK In het kader van het NAVO-contact verblijft geduren de twee weken in mei in Nederland een aantal buitenlandse militairen. Tijdens dit verblijf zal in het week einde van 9—10 mei a.s. de groep, be staande uit circa 700 luchtmachtmili tairen afkomstig uit Amerika. Cana da .Duitsland, Frankrijk, Denemar ken. Zweden en Nederland, een ont- spanningsbezoek brengen aan Noord- wijk en de Bollenstreek. In overleg met het bureau Welzijnszorg van de Kon. Luchtmacht in Den Haag heeft de VW alle benodigde inorma- tie over Noordwijk ter hand gesteld. NOORDWIJK Van 5 tot en met 13 mei a.s. heeft het Genootschap Oud-Noordwijk voor leden en belang stellenden een schilderijen-tentoon stelling ingericht m de kapel van de herv. kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee. Er zullen schil derijen en tekeningen te zien zijn van kunstenaars, die in Noordwijk en omgeving hebben gewerkt en ge woond. Vele particuliere bezitters hebben voor dit doel werk in bruikleen ge geven. De tentoonstelling, die ge opend zal worden op 5 mei om 15.30 uur dooi' de burgemeester van Noord wijk, mr. M J. Bonnike, is iedere dag te bezichtigen van 1418 urn- en 's avonds van 20.00 tot 21.30 uur. In de avonduren zal de kapel met kaarsen worden verlicht. De toegang tot de tentoonstelling is vrij. NIEUWKOOP In een enthou siast vlaggend Nieuwkoop is Konin ginnedag uitbundig gevierd. Deze uit bundigheid werd in grote mate ver oorzaakt door de voorbereidingen en de kleurige versieringen, die voor de Floris-week zijn aangebracht. Om 8 uur klonk carillonmuziek van de Nieuwkoopse toren en daar na werd door „Eensgezind" de feest muziek op het Regthuysplein ver zorgd. Nadat burgemeester vanMont- foort de feestelijkheden met een ern stige speech had geopend werd de vaderlandse driekleur gehesen door de verkennersgroepen. Vervolgens was het de beurt aan de drie Nieuwkoop- se zangkoren, Con Amore, Nieuw- koops Gemengd Koor en de Nieuw koopse plassertjes, gesteund door de muziek van „Eensgezind" om onder leiding van Simon de Koker een NOORDWIJK Dezer dagen zal de WV-directeur een onderhoud hebben met een vertegenwoordiger van de Joegoslavische luchtvaart- j maatschappij J.A.T. Tijdens dit ge sprek zal de mogelijkheid worden besproken om als proef in Neder- j land met Noordwijk te starten voor j aantrekkelijke vakantie-arrangemen ten voor toeristen uit Joegoslavië naar Nederland. Een soortgelijk ar rangement voor Londen schijnt het vorig jaar tot goede resultaten te hebben geledd. Jacques Besancon naar TSoordtvijk aantal oude vaderlandse liederen ten gehore te brengen. Wegens het slech te weer kon het massaal lossen van duiven geen doorgang vinden. De kinderen van de kleuterscholen genoten van een non-stop-goochel- poppen-kast-show in hptel Spiero, terwijl de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen aan een fietspuzzeltocht deelnamen. In tussen werd de oud-Hollandse markt in gereedheid gebracht. Deze vormde al spoedig het trefpunt van vele hon derden Nieuwkopers, die al of niet ge kleed in Bourgondische kledij de standhouders plezierig veel werk be zorgden. Op het terrein nabij de Dr. Ariensschool werd een behendig heidswedstrijd op bromfietsen gehou den voor de jeugd van 16-20 jaar. De bewoners van de beide bejaar- I dentehuizen genoten eveneens van het feest, want zij werden dooi de Oranjevereniging getrakteerd, ter wijl zij tevens een filmvoorstelling konden bijwonen. Terwijl in de Remonstrantse Kerk i de tentoonstelling van kronen, oude kerkvaandels en heraldische tekenin- gen werd geopend en in het Oude Regthuijts de expositie „Onvrede" werd gepresenteerd, vond in „De j Rank" de verkiezing van Miss Nieuwkoop plaats en dat onder een belangstelling, die de zaal niet kon verwerken. In de middaguren werd een oriën- tatierit voor auto's gehouden, waar aan een 80-tal auto's deelnam. Deze voerde door de wijde omgeving vian het Nieuwkoopse Poldergebied. De traditionele kinderoptocht, die door nieuwbouw oost en centrum voerde had ook ditmaal weer grote belangstelling van de jeugd, maar het minder gunstige weer speelde de kin deren duidelijk parten. Op de camping De Roerdomp trad „The Handino Simon" op en op het terrein aan de Bernhardlaan werd een attractieve spuitbalwedstrijd ge houden door leden van de Nieuw koopse brandweer, die behalve veel hilariteit een waar waterballet te weeg bracht. 's Avonds volgde nog een optreden van „The Sugar Spoon" in de Rank voor de jeugd van 13-15 jaar en in de kantine van De Roerdomp was het Nick van der Hondel. die met zijn elektrisch orgel optrad en de vele jeugdige bezoekers volledig op zijn hand kreeg. Tot besluit van het Ko- ninginnefeest werd in Hotel Spiero een Oranjebal gehouden onder lei ding van het bekende dansorkest „De Aviola's". Daarmede was een bijzon der geslaagd en aantrekkelijk feest programma afgewerkt. VALKENBURG Door de sport- j verenigin# „De Valken", afdeling tafeltennis, werden de wedstrijden voor het clubkampioenschap tafel tennis van Valkenburg gehouden. De diverse partijen zijn zeker niet zonder spanning verlopen, maar er werd bijzonder sportief gestreden. De opkomst van de leden was ook nu weer prima te noemen. In de finale ging het tussen de 19-jarige Ron van Dam en zijn 16- jarige broer Fred. Na een elle strijd won laatstgenoemd e. Jan Hoekstra die eerder van Ron van Dam had gewonnen, werd 3de. De overige uit slagen waren: heren (verliezers- groep): 1. J. Slootweg en 2. A. van Soest, dames: 1. van Vlijmen en 2. Rhijnsburger. Junioren: 1. A. Hoek stra. 2. D. Oosterlee en 3. H. van Eg- mond. Meisjes 1. A. Binnendijk. Na afloop werden door de secre taris de heer A. van Dorp, de prij zen uitgereikt. OEGSTGEEST Luid zin gend trok de verklede Oegstgeest- se jeugd gisteren door het dorp. Het was het begin van een feest dag waarop de scholieren zich uitbundig uitleefden. In de loop van de ochtend kwam het vermaakcentrum goed op gang. Het is er verder de gehele dag bijzonder druk geweest. De i volwassenen gingen elkaar te lijf met het tonknuppelen. Bij het trottoirtekenen werden bijna ne gentig tekeningen aangebracht. Op 5 mei zullen, zowel voor de optocht als voor de Jcunstwer- ken", op het schoolplein aan de Terweeweg de prijzen worden uit gereikt. De feestdag werd beslo- ten met een vuurwerk. (Foto LD/Hol vast) NOORDWIJK De AVRO-radio zal op tweede pinksterdag van 17.00 tot 18.00 uur vanuit hotel „Noordzee" een rechtstreekse uitzending over Noordwijk verzorgen. Deze live-uit zending zal bestaan uit diverse korte interviews (met de burgemeester, de directeur VVV, een bekende Noord- wijkse schipper e.a.) afgewisseld met muziek door Marianne Delgorge, en Dick Poons (gitaar). Het is tevens de bedoeling, om ook j enkele hier verblijvende pinkstergas- ten aan het woord te laten komen. De naam van het programma luidt: „Jacques Besangon in Noordwijk". (Van onze bloembollenmedewerker) LISSE Tegenover het Laborato rium voor Blombollenonderzoek in Lisse waren wetenschappelijke onder zoekers met hun assistenten, ver kleed ale poolvorsers, bezig bloemen te tellen, die de bloembolen in hun proeven naar buiten wisten te per sen. Ze trachtten de ijzige dunne westenwind de rug toe te keren. Even akelig hadden de mannen het. die de nauwelijks kleurende hyacinten aan het afsnijden of afritsen waren Ook in de narcissen zijn ze druk bezig met het verwijderen van de bloemen. De bloemiboLlenikwekers hebben een beetje geluk, dat het wat koud blijft, zodat ze het koppen van die bloemen aardig kunnen bijhouden. Ze moe ten bijzonder vroeg zijn, want eigen lijk staat alles op uitbarsten. Het wordt mooi in de bloembollen streek, want de gele en witte nar cissen bloeien, er zijn donkerblauwe hyacinten als tegenstelling tegen rose te vinden en het eerste felle rood van de vroeg bloeiende Foste- riana tulpen is te zien. We zagen in de buurt van Sas senheim een prachtig veld oranje bloemen, die by nadere beschouwing fel rood met een gele rand zijn Deze Stresa gloeide als een vela kaarsjes in de wind. De bekende Ma dame Lefeber, groot fel rood, bloeit overal en ook de kleine prlnoeps Een prachtig oranje bloemetje, waarvan er wel drie tot vijf op één steel kun nen zitten. Bovendien glimt het blad alsof het reclame moet maken voor een boenwasmiddel op de kleuren-tv Ondanks de nijvere koppensnellers wordt de streek met de dag mooier. Als men de moed heeft de auto eens weg te zetten dan moet men eens in de villawijken van de bollendorpen gaan rondwandelen. De tuinen zijn' op dit moment op hun mooist. Daar kan men zien hoe men met veel of weinig bollen, wat heestertjes of vaste planten bijzonder fraaie hoek jes kan maken. Je vergeet dan byna dat we begin mei nog niet uit de j winterjas kunnen vluchten.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13