Wethouder J. Nievaart stelt zetel beschikbaar ,Vals spel in Leiderdorpse P.v.d.A." Leidenaar mag half niet rii ORANJEFEESTEN IN LEIDERDORP ijde n I jaar I oor de Leidse kantonrechter Eeuwfeest Nut Voorschoten Pianoprijzen voor Leidse studenten Judo-examens „Luiten" Postduivennieuws Jongerenmis met feest na PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 APRIL 1970 LEIDERDORP Wethouder J. Nievaart heeft gisteren, tij dens de raadsvergadering in Leiderdorp, een verklaring afge legd waarom hij zijn zetel ter beschikking stelt. „Vals spel in de Leiderdorpse Partij van de Arbeid was aanleiding tot mijn uittreden. Het spel kon worden gespeeld op basis van de al gemene ontwikkelingen binnen de PvdA, gedurende de laat ste jaren". „Een ontwikkeling, die plaats kon vpnden door het ontbreken van krachtige en moedige leiding van de zijde van het partijbestuur om groepsvorming tegen te gaan. Deze groepsvorming beeft er toe geleid dat de onontbeerlijke basis van onder ling vertrouwen is zoek geraakt. Verkettering van de oudere, ervaren en offervaardige partijleden is aan de orde van de dag. Gerenommeer de krachten worden zonder meer door zogenaamde linkse elementen aan de kant gezet". „Helaas is ook de afdeling Leider dorp toegevoegd aan de groeiende lijst partij-afdelingen, waarin ver warring en machinaties de toon aan geven. Zonder gefundeerde kritiek werd te elfder ure een kandidaten lijst in elkaar geknutseld. Enige tijd geleden kondigde een zittend raads lid aan dat hij uit de boot zou stap pen. Hij had ernstige kritiek op de zich in de PvdA ontwikkelende si tuatie. Tot mijn verbazing prijkte dit raadslid ineens als boegbeeld op de boot van het PAK". Druppel „Dit is het soort politiek waaraan ik niet wens mee te werken. Deze druppel deed voor mij de emmer over lopen. De gebeurtenissen bij de kan didaatstelling waren voor mij aan leiding om mij terug te trekken. Tot het eind van deeze raadsperiode zal ik mijn zetel blijven bezetten. Op aan drang van vele kiezers heb ik be sloten om mij beschikbaar te stellen voor de komende gemeenteraadsver kiezing". Hierop volgde een schorsing van de vergadering Na heropening was het woord aan de nestor van de raad. de heer L. Los <prot. chr. gr.) Deze ze namens alle fracties, met uitzondering van de PvdA te spre ken. „De afgelegde verklaring is ge heel voor rekening van de wethou der. Sommige opmerkingen zouden beter op de ledenvergadering van de PvdA naar voren gebracht hebben kunnen worden". De fracties hadden er geen behoef te aan dat hij, gezien de korte tijds duur en uit praktische overwegingen, heen zou gaan. Namens de PvdA-fractie sprak mej M. v. d. Voort: „Wij hebben gecon stateerd dat wethouder Nievaart geen lid meer is van de PvdA en achten het gewenst dat hij heen gaat". Na de stemming bleek er een meerder- j heid van tien tegen drie stemmen. Bij de behandeling van het voor- stel tot grond verkoop, aan de Aan- j WARMOND In 't Trefpunt in Warmond heben kinderen en hun ouders zich om één tafel ge schaard en samen geknutseld. De bedoeling van deze avond ivas om de vaders en moeders te to nen wat hun kinderen wekelijks op de hobby- en volksdansclub doen. Het vervaardigen van stem pels bleek voor vele ouders een moeilijke opgaaf te zijn. Maar men deed toch spontaan mee. Bij het tweede onderdeel, het volksdansen, gingen enthousiast de beentjes, van jong en oud, van de vloer. In de toekomst hoopt men meer van deze avonden te organiseren. (Foto LD/Holvast) nemingscombinatie Leiderdorp, waar op 29 „drive-in" woningen zullen worden gebouwd, bleek dat er bij vele raadsleden een gevoel van onbe hagen heei'ste. De gronden, die gele gen zijn aan de hoek Van der Valk Boumanweg Laan van Ouderzorg, waren oorspronkelijk bestemd voor de bouw van 92 flat, maar realisering hiervan was niet mogelijk. De heer E. J. Veldhuizen (Prot. Chr. Gr.) zei dat hij was benaderd door andere Leiderdorpse aannemers die ook interesse voor deze gronden hebben. Hij vroeg hoe het kwam dat zij niet in de gelegenheid waren ge steld om ook te reflecteren. Drs. G. H. van 't Klooster (KVP) vroeg op welk tijdstip bekend was geworden dat de bouw van de 2 flats niet haalbaar was. Dit had dan toch in de aannemerswereld bekend gemaakt moeten worden? De A.C.L. is er dan wel gauw mee bekend. Onbehagen Ir. R. Poels (VVD) was degene die openlijk stelde, dat er bij hem, hoe wel -;et speciaal in dit geval,- toch een gevoel van onbehagen heerste, want wie dicht bij het vuur zit warmt zich het best. De heer C. N. Boot (PvdA) vroeg hoeveel gega digden er waren toen er nog sprake was van het eerste plan. Het antwoord van wethouder C. Meerburg was zwak. Hij betoogde dat er geen andere mogelijkheid was dan de bouw van deze woningen aan A.C.L. op te dragen. Ik heb geen be langen bij deze aannemersfirma en bekleed er ook geen commissariaat in In twee instantie zei de heer van 't Klooster van mening te zijn dat de markt open moet zijn. Hij vroeg het college het. voorstel aan te hou den tot de volgonde raadsvergadering zodat meer gegadigden de gelegen heid zouden krijgen alsnog te reflex teren. Het vcorstel werd in stemming- gebracht en aangenomen met 7 tegen j 5 stemmen. Hierop volgde applaus vanaf de tribune. Burgemeester M. A. van der Have zei dat hij bij herhaling deze zou laten ontruimen. De Willem de Zwijgerschool krijgt er een elfde leslokaal bij. Dit zal bin nenkort worden aanbesteed met het te bouwen gymnastiek lokaal. Er werd medegedeeld dat D'66, dat voor de eerste maal aan de gemeenteraads verkiezing meedoet, en ontwerpplan voor een overdekt instructie zwem bad heeft aangeboden. De winkels zullen op vrijdagavond 8 mei tot 10 uur geopend mogen zijn. Het sterk toenemende verkeer naar de jachthaven maakt enige nieuwe verkeersmaatregelen noodzakelijk. Er I zal een eenrichting verkeer rond het plantsoen ter plaatse worden inge steld en een tweede ingang vanaf de hoofdrijbaan van de Mauritssingel naar de Ventweg worden aangelegd. VOORSCHOTEN —Het eeuwfeest programma van het Voorschotense Nut heeft voor de komende maanden twee grote uitschieters. Op zaterdag 16 mei is er een excursie naar de musical „Hair" in Amsterdam. De reis gaat per autobus, vertrek zeven uur van het Cultureel Centrum. De kosten zijn f 22. Deelnemers moeten zich voor 1 mei opgeven bij het secretariaat. Op zaterdag 13 juni is er een mid zomeravondfeest op het landgoed „Berbice". Het wordt een bijzonder evenement, waarvoor tuinkleding vereist is. Op het landgoed „Berbi ce" is o.a. de gerestaureerde hooi berg beschikbaar. De plannen voor deze avond Zijn nog voor een -deel alleen bekend bij de bestuursleden. De voorbereidingen zijn al in een vergevorderd stadium. Er komen kraampjes, muziek, oude spelen, bier uit het fust, zomerwijnen, ge roosterd vlees en een groot midzo- mernachtsvuur. De toegang is uit sluitend voor de leden. LEIDEN Cévé Leiden neemt zaterdag haar bedrijfspand aan de Gerrit van der Veenstraat in ge bruik. Men kan het nieuwe kantoor met showroom en magazijn bezich tigen op de receptie die dan van half vier tot half zes wordt gehou den. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Een vlo in 't oor" van Feydeau. Diligentla, 20.15 uur: Jean Marie Fournier. piano. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Theodoor. een to tal loss" HOT, Oranjébultenslngel 20, 20.30 uur: Fakkeltheater Antwerpen: „Het lied van de Portugese boeman". Ned. Congresgebouw 20.30 uur: Re sidentie Orkest DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Vier maal anders' van Barillet en Grédy. Houtrustgebouw 20.15 uur; Koning- inneconcert door Residentie Orkest eVpavlljoentheater, 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Goed gesloten, koel bewa ren" van Terry. LEIDEN /Groningen Twee Leidse studenten, Betty Ackermann en P J. Kostense, hebben successen geboekt op 't tiende interacademiale studentenmuziekconcours. dat de stichting PAN, het landelijk orgaan van studentenmuziekgezelschappen, vorige week in Groningen organiseer de. Zij wonnen in de afdeling piano muziek resp. de eerste en tweede prijs. In totaal hebben negen pianis ten, afkomstig uit Leiden, Amster dam, Rotterdam en Groningen, het in dit onderdeel van het concours tegen elkaar opgenomen. LEIDEN De klokken van het Leidse carillon hangen weer op hun plaats in de toren van het stadhuis. Behalve de zware Bour don zijn ze allemaal getest op hun klank-zuiverheid.. Er zijn drie nieuwe klokken bijgekomen 'de vier octaven daarmee vol makend terwijl er 31 opnieuw zijn ge goten. Op Koninginnedag zal de stadsbeiaardier het carillon voor het eerst bespelen. Om half twaalf 's morgens begint dit pro gramma van vaderlandse liedjes. Ook het systeem voor de speel- wijsjes die om het kwartier over de stad klinken, is vernieuwd. De oude speeltrommel doet geen dienst meer. Een elektronisch afgelezenband is er voor in de plaats gekomen. Tenslotte zal de stadsbeiaardier met heel ivat meer genoegen de stadhuistoren beklimmen, want zijn speelplaatsbovenin is nu constant verwarmd, dankzij een thermostaat, terwijl volgens zijn zeggen het nieuwe houten toet senbord een heerlijk lichte aan slag heeft. LEIDERDORP De schooljeugd van Leiderdorp gaat een hele feest- week te gemoet. Het begint op 30 april om 9.00 uur met een aubade voor het gemeentehuis, door de eer ste. tweede en derde klassen van de basisscholen. Daarop aanslui tend volgt een feest in het Dorpshuis en in Irene. 9.15 uur: kleuterfeest in de gymna stiekzaal aan de Hocgmadese- weg, 10.00 uur kinderspelen voor vierde, vijfde en zesde klassen van baisscholen op het sportveld aan de Hoogmadeseweg. 10.30 uur kleuter- feest in gymnastiekzaal aan de Splinterlaan. 14.00 uur feest voor schoolkinderen in Dorpshuis en Ire ne: 20.00 uur klaverjassen in Dorps huis. 2 mei: 20.00 uur Gebouw Irene, vertoning verzetsfilm „De Overval": 3 mei: 20.00 uur: Gebouw Ire ne. vertoning verzetsfilm „De Over val". 4 mei: 19.30 uur: Dodenherdenking in het Dorpshuis. 5 mei 8.15 uur: Terras Schep- pingskerk, koraalmuziek en volks zang. 9.00 uur bevrijdingsbijeenkomst in scheppingskerk. 10.00 uur kermis op terrein Ockenrode-Loevestein. Poppenkastvoorstellingen, 8.30 uur Patrimoniumpark, 9.30 uur Fred. Hendrikplantsoen, 10.30 uur Burg. Burgplein. 11.30 Terrasscheppings- kerk. 10.30 uur parachutespringen en dropping op terrein tegenover de Vronkenlaan. 11.30 uur optreden' van De Larense Schotsere n het Zijl kwartier, 13.00 uur pupillentoernooi op RCL-terrein. 13.30 Bevrijdingsop tocht 16.15 bevrijdingsmaal op het Burg. Brugplein, 18.00 uur Gondel vaart vertrek vanaf Doesbuig. 6 mei 14.00 uur kermis op terrein Oc kenrode-Loevestein 14.30 uur bejaar denmiddag in Irene. 19.30 uur Oran je bridgedrive. 7 mei 14.00 uur kermis op Ocken rode-Loevestein. 8 mei 14.00 uur kermis op Oeken- rode-Loevestein, 19.30 uur Oran je bridge-drive in Dorpshuis, 20.00 Openlucht beat-avond op speeltuin hoek Ericalaan-Hoogmadeseweg. 9 mei: 6.00 uur Kermis terrein Oc kenrode-Loevestein, 9.00 uur bevrij dingswedloop over 5 km. 10.00 uur Wielerronde voor deelnemers met ge wone fietsen 10.00 uur zwemwedstrij den in De Does, 10.30 uur polstok- springen over Tollenearsingel, 11.30 boegsprietlopen 13.00-17.00 u: Expo sitie van kindertekeningen in een van de zalen van Scheppingskerk; 14.00 uur Autpuzzelrit 14.30 uur Demonstratie van Leiderdorpse paardensportvereniging op IJsclubter rein aan Mauritssingel. 15.00 uur tennisexhibition op De Munnik aan de Sportlaan 16.00 uur Sport aan de van der Markstraat 22.30 Vuurwerk bij Van Di openingen laan. LEIDEN Zowel de officier van Justitie, mr. A. G. Pos, als de Leid se kantonrechter, mr. W. de Ko ning, sprak gisteren misnoegen uit over de wijze, waarop een 23-jarige PTT-beambte uit Leiden zich als automobilist had gedragen. Hij raas de over de Churchilllaan, over schreed de maximum toegestane snelheid met ruim 20 km, haalde een auto, die voor een voetgangers- oversteekplaats stilstond, links in en reed vervolgens drie overstekende voetgangsters aan. De officier noemde het een wonder, dat het drietal slechts licht gewond werd. Verdachte kon tot zijn verdedi ging aanvoeren: „Ik zag ze te laat oversteken Overigens was hij van mening, dat de opgegeven snelheid wel wat overdreven was. De officier eiste zowel drie geld boeten van respectievelijk f 50, f 80 en f 80 als de onvoorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbe voegdheid voor de tijd van 4 maan den. Gezien de ernst van de feiten stelde de rechter de duur van de onvoorwaardelijke ontzegging op 6 maanden. De geldboeten bracht hij terug tot respectievelijk f 50, f 75 en f 50 subs. 35 dagen. respect^ D cier eiste geldboeten van velijk f 50 (voorrangsfout) en f ioj (rijbewijs) subs. 30 dagen. Gezfa, het feit, dat verdachte reeds eerder werd veroordeeld en hem dit ken. nelijk niet had gedeerd, vonniste d« kantonrechter hem ditmaal niet al. leen met twee geldboeten van f jg subs. 20 dagen, maar ook met een voorwaardelijke hechtenisstraf van twee weken met een proeftijd van; Jaar. Een 25-Jarige student uit Leiden werd eveneens eerder gevonnist we gens het rijden zonder enige be- voegdheid, in zijn geval met eea auto. Op de hoek van de Muskadel- steeg verleende hü geen voorrang aan een van rechts komende auto De officier eiste geldboeten van f 50 subs. 20 dagen en bij wijze van ernstige waarschuwing een voor. waardelijke ontzegging der rijbe- voegdheid voor de tijd van 6 maan. den met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter maakte er twee maal f 25 subs. 10 dagen van. zien het feit. dat verdachte reed» eerder voor het rijden zonder rij. bewijs werd veroordeeld en zich hiervan kennelijk niets had aange trokken, veranderde hij de bijko- mende als waarschuwing bedoel- de straf in een voorwaardelijk» hechtenisstraf van één week met een proeftijd van 2 jaar. Een 18-jarige grondwerker uit Lei den kreeg destijds een oefenvergun ning om zich op zich op de motor van zijn vader in het berijden er van te bekwamen. Het bekwamen duurde echter zo lang, dat het ter mijn van de vergunning verstreek. Desondanks bleef de grondwerker rondtoeren. Totdat hij op het kruis- HILVERSUM (GPD) De VPRO punt Hooigracht-Nieuwe Rijn geen I heeft besloten om een eind te maken VPRO schrapt autorubriek WEEKRAPPOKTEN Amsterdam De Bilt Deelen Kelde Eindhoven Deu Helder half bew. regenbui hall bew regenbui zwaar bew licht bew. uclx nciuci Luchth. R'dam licht bew. Twente licht bew. Vllssingen licht bew. Zuid-Limburg zwaar bew. Aberdeen Ko"' Athene Barcelona Belgrado Berlijn Brussel Bordeaux Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm V/enen Zlürich geh. bew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew licht bew. half bew. zwaar bew motregen sneeuw half bew. onbew. half bew. onbewolkt half bew onbewolkt onbewolkt regenbul regen hall bew. zwaar bew vrijw. onbew zwaar bew sneeuw half bew. geh. bew. a e s 3 - f x aj a f* 01 g a 9 1 1 10 1 1 9 -1 3 10 2 2 10 0 1 10 5 0.4 11 2 4 10 -1 4 9 4 0.4 8 1 5 8 0 0 25 15 0 15 7 13 8 0 10 4 1 8 1 5 13 2 1 9 2 0.4 11 3 0.6 13 1 14 8 3 0 16 8 0 14 2 0 11 0 0 2 1 15 2 0 24 13 0 18 3 0.5 10 4 0.4 19 8 0 8 7 7 11 1 0 17 12 0 6 0 0.4 17 1 1 8 3 2 LEIDEN De volgende judoka's van Sportschool Luiten slaagden voor de diverse, door de heer A. J. v. Polanen afgenomen examens: Witte band/geel: C. van Lierop. Gele band: D. van Dijk, T. van Haasteren, Mej. M. Bronsgeest, Mej. A. Samson, Mej. M. Terlage, S. Abel man, S. Braxhoven. Oranje band: F. Regts, H. Nee- rings, T. Dijkstra, D. Dijkstra. R. van Nieuwenhuizen. Mej. J. Ravensber- gen, W. Matters. W. Zitman. B. Ta- meling, T. van Schie. Groene band: H. van Dijk, J. Muller. Groen/blauw: R. Pynaken. Blauwe band: H. Kuyters, R. de Gumst, W. Neuteboom. Blauw/bruin: E. Luiten, Bruine band: H. van Haasteren, H. Verbiest, P. de Water. Voor het jiu-jitsu examen slaag den: le graad, gele kersebloesem: mej. W. Brinks, mevr. H. Brittijn, mevr. T. Singeling, mej. M. van Mullem. mej. T. Lageveen. mej. W. Amesz. mej. E. Feelüs. M. Fuchs, B. Wicke- voort-Crommelin, J. Waisvisz, R. en M. van Zanten. H. Rahms, H. van Ekdom. N. van Druten, R. v. d. Hoek W. Nan, D. v. d. Klaauw, H. v. d. Klaauw, R. Guiaux, H. Bollen, S. J. Bakker, W. Fakkel, H. v. Haasteren. L. Holkamp, H. Verbiest. 2e graad: J. van Zanten, J. v. d. Mey, C. Brusseé, B. v. d. Gugten, J. Janszen. 3e graad: J. Hillenaar, F. Duyzend, M. Overdijk, K. Bronsgeest. LEIDEN De Leiderdorpse post duivenvereniging De Rijnklievers hield een wedvlucht vanaf St. Kate- lyne Waver over een afstand van 122 km. In concours 395 duiven. De uitslag luidt: I J. Verstraaten. 2 N. v. d. Linden. 3 Bruines-Borst, 4 J. v.d. Wal. 5 R. Lolkes de Beer, 6 D. Zwaan, 7 J.v. Leyden, 8-14 A. v.d. Dop en Zn, 9 M. Jongeleen, 10 P. v Griensven, 11 Chr. v.d. Pluim, 12-15 J. Zevenhoven, 13 Gebr. Hoo- g er vorst. De postduivenvereniging Het Oos ten hield een wedvlucht vanaf Roo sendaal. De uitslag luidt: 1-2-5-10-11 C. Vesseur. 3-4-12 D. Koet, 6 7-9- 13-15 J. Kooten, 8 P. Juffermans, 14 C. Gijsman. LEIDEN Aanstaande zaterdag zal er in de zaal van de Maria Gijzensteeg een jongerenmis worden gegeven met daarop aansluitend een feestavond. De jongerenmis zal ver zorgd worden door de jongerengroep The Lord's Folks olv de heer Vlas veld. De celebrant is pater Fischer en het thema is: Bevrijden of be vrijd worden. Deze avond is bestemd voor jon geren vanaf 14 jaar. De jongeren mis met daarop aansluitend de feestavond begint om half acht. voorrang aan een van rechts komen de auto verleende en aldoende „te gen de lamp liep." „Ik zou twee dagen later m'n rij examen doen," zei hij tegen de kan tonrechter. „Bent u geslaagd?" wil de de kantonrechter graag weten. „Ik kon geen examen doen, want de motor werd in beslag genomen," al dus verdachtes bescheid. De offi- aan het automagazine „Wereld op wielen". De laatste aflevering ls op 21 mei te zien. De VPRO geeft tli reden op, dat men op een gegevej moment met een tv-programma, h« populair ook, moet stoppen. Nut verluidt zouden de makers, pres» tator Fred van der Vlugt en regisseiv Paul Steenbergen Jr. een ander» omroep voor hun programma zoeken DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal). Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 7-8 uur nam. Diamantplein 27: Gespreksavond Ba- ha'i gemeenschap. 8.15 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emi gratie-centrale. 7-8 uur nam. Akeleilaan 43 Oegstgeest. Informa tie-avond Bahais, 8 uur nam. Steenschuur Leidse Ver. van postze gelverzamelaars, 8 uur nam. Leidse Schouwburg Toneelgroep Thea ter met „Bult", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Politiek debat voor scholleren, 2.30 uur nam. Breestr. 19. Sociëteit Twentwel, 8.30- 11 uur nam. Asserstr. 1. Tentoonstelling Neder land 1940-1945 Oranje Nassau-mavo. 7-9.30 uur nam. Zijlsingel Evangellecentrum. Snr. evang. J. P. H. Zijlstra, 8 uur nam. Medusastr. 24. Tentoonstelling Be- drijstechnische school 2-5 en 7-9 uur nam. Dijkstr. 2a. Wijkhearing Morskwar- tler PvdA, 8 uur nam Breestr. 141. Afscheidsreceptie mevr. M. van Weizen bij Foto Van der Zan den. 4-5.30 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer). Spreekuur sociale raadsvrouw, 4-6 uur nam. Eigen huls Rapenburg 24. Dies- viering Sanctus Augustinus, spr. C. Egae. 3 uur nam. Lakenhal Opening tentoonstelling. Pil grim Fathers door staatssecretaris H. J. de Koster. 11.30 uur voorm. (10.30 uur aanbieding Mayflower door Leida- to bij Waag). Breestr. 19. Sociëteit Twentwel, 8.30- 11 uur nam. Leidse Schouwburg De Plankeniers met „Chunkyblx Ltd 8 uur nam. DONDERDAG Leidse Schouwburg Cabaret „Met blijdschap geven we kennis" voor K en O, 8 uur nam. Oude Veet 13. Evangelisatie Chrls- tengem. Ecclesia, 8 uur nam. Witte Singel 18. Bijeenkomst Scholie. ren Aktlegroep Leiden, 7.45 uur nam. Koningskerk Rullclub 7.30-10 uur nam. Leidse Schouwburg Cabaret „Met blijdschap geven we kennis" voor K en O, 8 uur nam. Heemp. Oegstgeesterweg (Klkiu- polder) Flora van eigen bodem, dq van 8 uui voorm.-5 uur nam Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg en 11): Grafiek dl-za 1-6 uur du» ci.ffee-clut anno 1866 ma-za 10 un voorm 11 uur nam Lakenhal: .Dubbelbeeld", beelden» tekeningen van JaD Maaskant eD Pr de Wit (tot 4 mei) Molenmuseum De Valk tot half Sep tember, dinsdag tot en met zater<h| 10-5 uur zondag 1-5 uur nam Galerie van der Vllst grafiek ru Rob Clous en keramiek van Babs Elsdingen, dinsdags t/m zaterdags 18 uur (tot 30 april) Kunstzaal Heuff (Wassenaar), pl tleken van Katinka Bruyn- van R( en schilderijen van Bob Bruyn md» dag t/m zaterdag 10-17 uiir bovpi dien dinsdagavond 8-10 uur (t/ro april) Galerie 't Dulvenhuys: schllaerljei en tekeningen van Barbara Bangt P.'alr. dlnsdite t/m zondag van 2-8 (t/m 3 mei) Hortus Botanicus tot 30 sept. dap lijks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 uui op zondag van 10 tot 4 uur. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA: „De sex en Eva", 18 j! Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4 45 Vr en iat nacht voorst, om 11 30 uur:„B; bye Barbara", 18 Jr. LIDO: „Topza", 14 Jaar Dag. 2.80, 9.15. Zond. ook 4.45. Het Mierennest Morsweg 59 Laatste klaverjaewedstrljd, 8 uur nam. REN„Het mooiste speelgoed", 18 Dag 2.30. 7. 9.15 Zond ook 4.30. Vr en zat. nachtvoorst. 11.30 uur: „Die in het graf", 18 jr. LUXOR: „Rlo Hondo", 18 Jr. D»| 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4 45. STUDIO: .Midnight cowboy", 18 Ji Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. TRIANON: „De burcht ln de Ar dennen", 18 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zon 2.15, 4.30, 7, 9.15. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevalles Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tó 20136. De zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst en de dienst op 30 april van apotheek R. v. Breest Smallen burg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Reijst. De zaterdagdienst na 18 uur, <M zondagdienst, de avonddienst na II uur, de nachtdienst en do dienst 30 april van de Oegstgeestse Apothi wordt waargenomen door Apothtel Reyst. Apotheek Voorschoten is de week geopend. Op donderdag 30 april wordt di dienst waargenomen door Apothert Reijst. Steenstraat 35. tel 20136 et door Apotheek Voorschoten De andere apotheken ln Leiden, D-: Oegstgeestse Apotheek en apotheek F van Breest Smallen burg ln Leiderdorp zijn op 30 april gesloten. De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uui tol woensda 12 uui waar, enuinei door het Dia^uiessenhuis Van vriidap :'2 uur tot z. terdag 12 uur door M St Elisabethzlekenhnis (Fi-iigrt) Oi andere werkdagen en op zondag*0 iuor bet Academisch Ziekenhuis Pieterskerk Choorsteeg 15. Filmvoor stelling clubhuis „In de vrolijke Arke" („Vliegtuig vermist"). 10-12 uur voor middag. Hooglandse Huys Jaarvergadering Prot. chr. kostersbond. 4 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmi seuni van Oudheden (Ra penburg 23): Werkd 10 uur voorm.- 5 uur nam., zond 15 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde t Steenstraat 1) dag l5 u.. zondag 1—5 uu. nam Expositie Verbeeld verleden' (aqua rellen) t.e.m 30 juni Ned Legermuseum Geopend maan- dap. tot met vrijdag 9 uur voorm 6 u uam, zon- en feestdagen 1-5 uur Rijksmuseum voor de geschledenib der natuurwetenschapppen. Dag 10-4 uur, zon 1-4 uur. BEZOEKUREN ZIKKEMIl l/LN I Acad Ziekenhuis Maandag t.e.r I ij dag 19 00-19 40 uu; dinsdag 131)1 i-J 00 uui zaterdag i&OM üi- uu Zindag, alg christ eu nationale te»"® dagen 14 20-16 00 uur Vrouwenklinl' Maandag t.om vrijdag 19 00 1941 uur zate.na» 15 30-1630 uur zondap alg ohrlst en natlunale feestdag*' l5 3t> 17 00 uur Kinderkliniek Mann- dug t.e. vrijdag 18 15 19 00 dln* .'ag 13 00-14 00 uur zat-eidag IftOO 10 Oo u zondag alg christ en i 'lonale feestdagen I4 3n 1600 uur Diaconessen!) Uls L)ag le ki 11-13 .3 16 14 nl -2( uUi 2e kl pd 3e kl 13 15 14 en l9-2( lui klnrt» rafdelUJ 13 16-14 eD 18.30 19.15 uur Ellsabethzlekenhnis Dag 14-16 tt .n45 19.30 uur krHamnfneiing 16-1® -*n la 46 19 3" uur Annakllniek UaR *3 30 14 30 en no- endien op dinsdag vrltdar er> zater- lag var 1B 10 uur Endegeest Dinsdag en vrijdag 13- 30 '8 zondag.- II iv ej 14 15 uur rljdag 16 45 17 45 13 16 uur, zundag uur. Zaterdaj en 13-11

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2