ZWEM BADEN isma '70: beurs voor de sportvisser Uit in Randstad Door Bram ran Leeuwen DEN HOLDER UUD6CVV DAGBLAD j»AOWA H :t een beetje zomeren wil, kunt u de komende maanden terecht in een neer dan tien openluchtzwembaden in Leiden en omgeving. Het Leidsch informeerde voor u naar de openingstijd, toegangsprijzen en andere ge ver het baden. De resultaten vindt u hieronder: ipenluchtzwembad v. Fo- ^Alphcn aan den Ryn. in 6 april tot eind septem- jden: dagelijks van 7 tot zo. van 12 tot 17 uur. rijzenBoven de 14 jaar ld. t.e.m. 14 Jr. f0.70 5yj in. f 40,-, abonn. 15 jr e.o. bonn. t.e.m. 14 jr. f9.-. ep bad van 50 bij 20 me- bel uctiebad 25 bij 18 meter, plopend van 40 tot 90 cm. rden: Het diepe bad is -17 met een springtoren. Het 1 verwarmd. Ligweide aan- lir 'd' Boskoop. ;an 11 april tot eind sep- jden: dagelijks van 7 tot van 13.30 tot 17 uur. en 1 tot 20 uur (wo en za niet j tot 20 uur), zo 12 tot 17 rijzen: Boven de 15 jaar t.m. 15 jaar f 0,75, gezins- rent f 50,-, pers. abonne- i| I50- liep bassin van 25 bij 25 ndiep bassin van 25 bij 20 eden: Het bad is ver- er is een ligweide. Bodegraven Vy verlaan - nren- van 15 mei tot 15 septem- ijden: Dagelijks van 7 tot si van 13.30 tot 19 uur <Di- H gen geopend tot 20 uur), prijzen: Nog niet precies be- tiar waarschijnlijk iets ho- vorig jaar (dagkaart f0.7^ f30,-). liep bad van 25 bij 20 me pte tot 3.50 m) .middeldieD 12% bij 20 meter (diepte d van 1 m. tot 1.75 m), on- d van 12% bij 20. metei oplopend van 20 cm tot l Iiistructiebad van 25 bi' iter 'diepte oplopend van 1 Dt 1.75 meter. Kleuterbad heden: Springtorens van j ter, het bad is dit jaar vooi maal verwarmd. Boven - er een flinke ligweide. I Zwembad HazerswoudeGeineneweg Hazerswoude. Geopend van 15 april tot eind septem j ber. j Openingstijden: Dagelijks geopend i van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. In de zomermaanden geopend van 8 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Toegangsprijzen: Vanaf 16 jaar f 1.25, tot 16 jaar f 1,-, gezinsabon nement f 35.-. Boden: Middeldiep bad van 17 bij 25 meter i diepte oplopend van 1.25 me ter tot 2 meter) Ondiep bad van 15 bij 15 meter (diepte ongeveer 50 I cm). Kleuterbad. I Bijzonderheden: Ondiep bad met glijbaan. Ligweide met voetbalveld, i Het water wordt verwarmd. De zwembaden zijn weer open. Openluchtzwembad Sportfondsen bad P. Heinlaan 5Katwijk aan Zee. Geopend van 15 mei tot eind septem ber. Openingstijden: ma t.e.m. za van 9 uur tot zonsondergang. Zondags gestoten. Toegangsprijzen: Volwassenen f 1.20. kinderen fl.20, gezins. abonn.f 60.-. pers. abonn. f 25.-. Baden: wedstrijdbad van 50 bij 21 meter (Diepte oplopend van 90 cm. tot 3.80 meten, ondiep bad van 40 bij 17 meter 'diepte oplopend van 60 cm tot 110 meter). Driedelig kleuterbad. Bijzonderheden: Het is een splik- splinternieuw bad dat dit jaar voor de eerste maal open is. In het on diepe bad zijn twee glijbanen. Ver der is er een ligweide met speeltuin en zandbak. Zwembad Koudekerk aan de Rijn Koudekerk aan de Rijn. Geopend van 18 april tot eind sep tember. Openingstijden: voorseizoen «april, mei, sept, event, okt.) van 7 tot 19 uur, overige maanden van 7 tot 20 uur, uitgez. ma, di, do, dan tot 19 uur. za van 7 tot 18 uur. zo 13 tot 18 uur. Toegangsprijzen: Dagkaart boven 16 f 1.50, dagkaart tot 16 f 1.- gezins abonnement f 55,-, abonn. boven 18 jaar f 30,-. abonn. tot 18 jaar f25,-, 10 badenkaart ivolw.) f 11.-. (kind) f7,-. Baden: diep bad van 25 bij 12 meter, ondiep rond bad met diepte oplo pend van 60 cm tot 1.20 meter. Poedelbad voor de kleintjes. Bijzonderheden: Rond het zwembad een speelweide met speeltuintje, zonneterras en can tine. Zwembad Alkemade Middenweg Roelof arendsveen. Geopend van 1 juni tot eind sep tember. Openingstijden: nog niet bekend. Toegangsprijzen: Van af 16 jaar f 1.50, tot 16 jaar f 0,75, kleuter tot 3 jaar gratis, avondkaart f 1.50, tot 16 jaar f0,75. seizoenkaart 16 jr. f25,-, onder 16 jr. f 20.-, gezins abonnement f75,-. tvoor de ope ning zijn abonnementen resp. f 20,- f 15.- en f 60.-. Baden: Middeldiep tot diep bad van 50 bij 18 meter, ondiep tot middel diep bad van 33 by 20 meter en hoefyzervormig kleuterbad. Bijzonderheden: Splinternieuw bad. dit seizoen voor de eerste maal ge opend. Aansluitend op het zomersei zoen hoopt men >x»k de overdekte accommodatie gereeed te hebben. Ligweide van 8000 m2. Zwembad „Duinrell" Wassenaar. Geopend van 1 april tot eind sep tember. Openingstijden: van 7 tot 19.30 uur. j Ook zaterdags en zondags geopend. Toegangsprijzen: Boven 10 jaar j f 1.25. tot 10 jaar f 1.- 12 baden- 1 kaart f 12.50. kinderen tot 10 jr. f 10,-. seizoenabonn f 22.50, kind. tot 10 jr. f 15.-. Baden: Recreatiezwembad met spar- i telvü vers. fonteinen en giy banen en zonneweide. Diepte variërend van 35 .50 .80 en 140 cm. Zwembad Waddinxveen Sniepweg Waddinxveen. Geopend van 20 april tot eind sep- tember. Openingstyden: van 7 tot 18 uur half apr. tot half mei 7 tot 19 uur (half mei tot half juni) 7 tot j 20 uur «half juni tot half aug.) 7] tot 19 uur i half aug. tot eind sept. ToegangsprijzenBoven de 16 jaar f 1.50, kinderen fl,-, gez. abonne ment f 50.- plus f 2.50 voor elk ind.. kind, stud, en mil. f 18.50. boven 16 jr. abonn. f 23.50. Baden: Diep bad van 50 by 21 me ter met springtoren van 3 meter, half diep bad van 47% by 20 meter en een kleuterbad van 15 by 8 me ter. Byzonderheden: Een grote zonne- en speelweide van 11.000 m2. Het wa ter is verwarmd. Zwembad de Vliet—Voorschoterweg— Leiden. Geopend van 1 april tot eind septem ber- Openingstijden: ma t.e.m. vr. 7 tot 19.30 uur. za 7 tot 18 uur. zo 10 tot 18 uur Toegangsprijzen: Kinderen t.ejn. 15 jaar f 0,75, 16 jaar en ouder f 1.25. gezinsabonnement f 60,-, abonn. t. e.m. 15 jr. f 15.50. abonn. 16 jr. en ouder f 20.50. Baden: Diep bad van 50 by 21 me ter diepte oplopend van 1.50 meter tot 3.50 meter», ondiep bad van 30 bij 21 meter «diepte oplopend van 40 cm tot 1.20 meter). Kleuterbas sin (t.e.m. 5 jaar) van 5 tot 20 cm. Bijzonderheden: Het bad is ver warmd. er is een grote zonneweide met zandbak voor de jeugd en een stenen tafeltennistafel. Zwembad ,.De Does" Leiderdorp. Geopend van 18 april tot eind sep tember. Openingstyden: ma tem. vr. 7 tot 19.30 uur, za 7 tot 18 uur, zo 12 tot 18 uur ToegangsprüzenBoven 15 jaar f 1.25, t.em. 15 jaar f 0.75, gezinsabonne ment f 60.-, abonn boven 15 jaar f 12,50, abonn. t.e.m. 15 jaar f 15.50. Baden: diep bad van 50 by 20 meter, middeldiep bad van 25 by 20 meter, ondiep bad van 25 by 20 meter. Rond kleuterbad. Byzonderheden: De baden zyn ver warmd, in het ondiepe bad is een glijbaan en er is een grote ligweide met speelveld. Ook een cantine. Openluchtzwembad Nieuwkoop Nieuwkoop. Geopend van 15 mei tot 15 sep tember. Openingstyden: ma tem. vr. 7 tot 12, 13.30 tot 17.30 en 18.30 tot 20 uur. za van 7 tot 12 en van 13.30 tot 17. 30 uur, zo 13.30 tot 17.30 uur. Toegangsprijzen: Kinderen tot 16 jaar f 0,60, boven de 16 jaar f 1.15, abonn. t.ern. 15 jaar f7.-, abonn. boven 16 jaar f 11.50, gez. abonn. met kinderen t.em. 15 jaar f 29.-. meerdere kind. va. 16 jr. f 9.25, gez.: man en vrouw f 23,-. Baden: bad van 50 by 20 meter ver deeld in diep. half diep en ondiep gedeelte. Kleuterbad voor klein tjes. ByzonderhedenHet bad is niet ver warmd .De kleedaccommodatie is wat aan de krappe kant maar ver- nieuwings- en uitbreidingsplannen zyn in voorbereiding. Zwembad PoelmeerA hts poel weg Oegstgeest. Geopend van 1 april tot eind septem ber. Openingstyden: ma t.em. vr. 7 tot 20.40 uur, za 7 tot 17.40 uur, zo 9 tot 17.40 uur. Toegangsprijzen: Boven de 16 jaar f 1.50. t.em. 16 jaar f 0,75. gezins- abormement f 65.-. abonnement boven 16 jr. f 27.-, t.ern. 16 jr. f21,-. Baden: Diep bad van 22 by 50 meter (diepte oplopend van 1.50 meter tot 3.25 meter), ondiep bad van 26 by 50 meter (diepte oplopend van 30 cm tot 1.10 m) Kinderspartelbad. Byzonderheden: Het bad werd vorig jaar geopend en beschikt over een ruime zonneweide. Het water wordt verwarmd. AMSTERDAM Carré: t.em. 29 april. 20 uur, Potaach en Perlemoer in textiel «Gez. Johan Kaart), v.a. 1 mei 20 uur „De Jantjes", Amster dams Volkstoneel van Beppie Nooy. Joods hist, museum: t.em. half juni De verboden muse. Over zicht van tydens de oorlog verboden kunstuitingen ma. t.em. za. 9.30 tot 17 uur, zo. 13 tot 17 uur. BENNEBROEK Linnaeushof: Dag. v. 8 tot 18 uur, bloemen- en recreatiepark met 80.000 m2 vrij wandelpark, golfbaan, speeltuin en perma nente bloemenshows. BOSKOOP Beurshal Florida: t.em. 26 april. Expositie van Boskoopse boom- en heesterkwekers o.a. azalea's, rhododendrons, erica's en assor timent in bloei getrokken heesters. DEN HAAG Centrum: Optocht van 35 historische automobielen: Veteranen- rally 1970 op 30 april. 13.30 uur. Vertrek parkeerterrein Ned. Congresgebouw, 15 uur. Aank. Burg. de Monchyplein. Madurodam: Historisch gegroeide Nederlandse stad op 1/25 van de ware grootte met middeleeuwse en hypermoderne wyken, spoorbanen en een luchthaven, 's avonds verlicht. Dag. van 9.30 tot 22 uur. HAARLEM StadskweektuinKleverlaan, gratis te bezichtigen op wo. 14 tot 16 uur. za., zo. 10 tot 12 en 14 tot 16 uur. Ook op aanvraag. HEEMSTEDE Galerie Blokker: t.em. 30 april Expositie van aquarellen van Gordon Fazakerley. LEIDEN Centrum: 30 april 's middags Oranje-wandeltocht 10 en 15 kilometer Org. Ver. Koninginnedag. Inl. L.J.A., tel. 0171045344. LISSE Centrum: Rond het bloemencorso zullen veel gevels versierd zyn. Ook versierde tuinen met ..bebloemde" draaifiguren in de vorm van allerlei sprookjes- en dierenfiguren. Keukenhof: Groot wandelpark vol bloelende narcissen, hyacin ten, tulpen en vele kleine bolgewassen. Dageiyks van 8 uur tot half uur na zonsondergang. NOORDWIJK Strand: 2 mei Aktie „Brandschoon strand". Alle aanwezige wrakhout en ander vuil wordt verzameld door schoolkinde ren. 's Avonds om acht uur verbranding van de houtstapel met muziek. NOORDWIJKERHOUT Brink: 30 april t.em. 5 mei. Oud-hollandse markt op de Brink met oude winkelhuisjes en verkoopsters en verkopers in oude klederdracht. Diverse activiteiten w.o. folkl. dansgroep. OUDE-WETERING Braassemmermeer: 25 en 26 april: Nationale zeilwedstryden „Primus inter pares". SASSENHEIM Centrum: Op de „corso-dag" tuin- en gevelversieringen en eta- lagewedstryden. Het winkelcentrum ..De Oude Haven,, organi seert muzikale festiviteiten op het Oude Havenplein. ZANDVOORT Dolfirama: Dagelyks shows van dolfynen om 12. 14 en 16 urn en 's avonds om 21 uur «beh. maandag» Mobilarium: dag. 11 tot 18 uur show van oude automobielen it u de Visma al? Niet, dan wordt het echt hoog ant deze sportvisserijtentoonstelling, die dit jaar tweede maal werd gehouden in de Rotterdamse lal begint langzamerhand uit te groeien tot een ale manifestatie, waarbij allerlei nieuwtjes op isserijgebied worden uitgewisseld. jaar misschien wat aar estart door het beperkte landhouders, is de Visma ïgroeid tot een waardige in het beurs- en tentoon- gezelschap. In totaal wa- iit jaar begin april meer entig stands op de Visma waaronder zelfs enkele ndse stands; wel een be- deze hengelsportexpositie wordt aangezien beetje thuis is in de on- are hoeveelheid hengel- eriaal. die de laatste jaren irkt wordt gebracht, kan er si wat aardige ideetjes op- bovendien op de hoogte van het nieuwste mate- was er byvoorbeeld een tobber te zien. die speciaal be voor sportvissers, die het hebben op de geep. Voor de 5 dus werper van deze zogenaamde werpdobber" is de Eindho- lengelsportdeskundige Iwan an wie op de Visma ook een portvisboek werd geïntrodu- er de zeehengelen. een boek samen schreef met Cor van hoofdredacteur van het blad tvisser". ook al een autoriteit ebied. Deze „geep-dobber" n heel speciale vorm en daardoor een goed uitgeba- vlucht door de lucht en rfect in het water neer. Se dobber aan te passen aan die de zeevisser stelt, wordt er in de handel gebracht in schillende klassen: 30, 50 en Ik heb me overigens laten ADVERTENTIE SPECIAALZAAK voor al uw hengelsportartikelen. SPORT HAARL.STR. 11 vertellen, dat de dobber lang niet al leen voor geep geschikt is, maar ook bruikbaar is voor het vissen op ma kreel. harder en zeebaars. Nu we het toch over de zeevissery hebben iets over het kunstaas. Tot dusver bestond er nog niet zo heel veel kunstaas, waarmee op zee ook werkelyk iets aan de haak geslagen kon worden. Een uitzondering vorm de de „verenpaternoster" wanneer de makreel od de kust is. Maar iedere zeevisser weet, dat wanneer de ma kreel op zoek is naar voedsel, deze vis niet bepaald kieskeurig is. Het is een bekend feit. dat de makreel alles grypt wat maar even blinkt en dat de makreel zelfs te verschalken is met de dop van een melkfles. Maar goed. terug naar het kunst aas. Op de Visma werd de „Tommy Flipper" geïntroduceerd: een stukje kunstaas. dat precies lijkt op een zandspiering met een flinke staart. Hoewel ik zelf de resultaten niet heb beproefd, moeten de vangsten inder daad veelbelovend ziin. Handig is ook de toepassing van een speld voor de waker op een zee- hengel. U moet dan het type gebrui ken. dat ook wordt benut by de hoek- afhouder. De waker kan dan steeds van het juiste loodgewicht worden voorzien, zodat u geen last meer hebt van wind of stroming. Erg handig. Eén ding is me tydens de Visma '70 duidelyk gebleken: de kunststof gaat het winnen van het aloude na- tuurprodukt: bamboe of riet. Wie de duizenden volglas- en holglashangels duizenden volglas- en holglashengels kleefden er in het verleden nogal wat bezwaren aan de toepassing van de glasvezel. Er waren byvoorbeeld tot voor kort telescopische holglashengels op de markt, «lie beslist slechter waren dan een gewone bamboe-hengel van rede lijke kwaliteit. De actie was teleur stellend en de sluiting van de ver schillende delen was zeker niet per fect. Langzaam blykt er echter een kentering te komen op dit terrein. Ik heb op de Visma enkele hengels zowel telescopisch als insteek gezien, die de toets der kritiek met gemak kunnen doorstaan. Insteekhengel Persooniyk blyf ik nog steeds voorkeur geven aan een insteekhen gel boven een telescopische, omdat tussen de verschillende delen gemak- kelyk wat zand of ander scherp ma teriaal komt, waardoor de sluiting niet goed meer functioneert. Boven dien kun je 'n insteekhengel gemak- kelyker met een deel minder vissen, dan met een telescopische hengel. Een va n de hengel importeurs bracht op de Visma met veel tam-tam een telescopische hengel, die wanneer hy was ingeschoven mooi in de binnenzak van uw jas kan verdwij nen. ADVERTENTIE UW HENGELSPORTZAAK Fa. Robbers Zn. HAVEN 24-26A, LEIDEN, TEL. 25102 laten geloven, dat hy voor even twin tig gulden 'n eersteklas telescopische hengel kon verkopen. Ik heb de hen gen even in de hand gehad, maar als ik in het nieuwe seizoen met zo'n hengel zou moeten vissen, knoopte ik de nylonlyn liever vast aan de riem van myn vis boot. Maar zoals ge zegd het waren uitzonderingen. Ge lukkig. want als de ruim 700.000 vis- enthousiasten per jaar meer dan 56 miljoen gulden aan nieuw hengel sportmateriaal besteden, mogen ze ook vex*wachten, dat ze iets goeds in hun handen gestopt krygen. Het be- wyst overigens wel, dat u op moet passen wanneer u iets koopt I in Nederland geldt als een van de grootste deskundigen op het gebied i van de sportvissery in het Wadden- 1 zeegebied. Hy kon my gelukkig posi- 1 tieve dingen melden over de visvangst in het Waddenzeegebied en had daarover een theorie, die lk u niet wil onthouden. Enkele jaren geleden is een begin gemaakt met de verplaatsing van de Zeeuwse mosselpercelen in de in de open zeearmen naar het gebied van de Waddenzee. Die overplaatsing was ADVERTENTIE Slipafstelling Een nieuwtje ontdekte ik ook aan een lichte spincastingmolen van Dai- wa. Deze molen uitgerust met geslo ten spoel heeft een slipafstelling, die is geplaatst op de bovenkant van de molen. Tijdens het binnenhalen van de vangst kan de slip eventueel nog worden geregeld. Verder werd op de expositie veel reclame gemaakt voor de reeds vorig jaar geïntroduceerde uni-pen en de zogenaamde frommel- netten, geheel vervaardigd van nylon. Op de Visma kwam ik ook in con tact met Stef de Bruin, de man die Hengels po rtortikele n De grootste keus Mitchell en Cap-dealer FA. TEUNfSSEN LEVENDAAL 28 - LEIDEN noodzakeiyk In verband met de uit voering van het Delta-plan. Aanvan ke lyk leek de aanwezigheid van deze mosselpercelen op de zanderige bo dem desastreus te worden voor de visstand. De mosselen vormden na- melyk in korte tyd een flinke slib- laag op de bodem en één van de ge volgen was dat het water sterk ver Misschien uitstekend voor die sport vissers, die onopgemerkt hun echte- ïyke woning moeten verlaten vooi een bezoek aan het stekkie maar bslist niet ideaal voor de sportvisser die enige eisen stelt. D< hengel heeft beslist te weinig actie Zoals op elke expositie was er ook op de Visma nog wel wat kaf onder he) j koren, al moet gezegd, dat met name J de bekende merken met zeer degel y- ke hengelspullen op de proppen kwa men. Toch kondigde een van de stand houders aan, dat er by hem een werphengel met molen voor twaalf en een halve gulden gekocht kon wor- den.De kwaliteit was in overeenstem ming met de belachelyk lage prys De hengel was zo slap als een vaat doek en het molentje hoorde eer der thuis in 'n grabbelton dan' in een expositie van hengelmateriaal. Weer een ander wilde de Visma-bezoekers Voor de sportvisserij op de Waddeneilanden zijn er weer nieuwe perspectieven: paling en I haai. troebelde. De schar, die zyn voedsel- prooi steeds vangt met behulp van zyn scherp gezichtsvermogen was plotseling door het vertroebelde wa ter niet meer in staat voldoende voed sel te vinden. Ze trokken dan ook weg uit het Waddengebied. De slib had echter ook een gunstig gevolg. De palingstand in het Wad denzeegebied nam daardoor sterk toe. De zeepaling vindt het slib op de bo dem een prachtige schuilplaats. Voor al in de buurt van de mosselpercelen bevindt zich op het ogenblik veel pa ling en de vangsten door sportvissers bewyzen dat. Een ander verheugend verschynsel is de steeds toenemende va/ngstmo- gelykheden van de kleine haaien, tot een lengte van even boven de meter. Ze worden vooral gevangen in de pe riode, dat de grote scholen makreel de kust naderen, op zoek naar voed sel. Haaien achtervolgen de makreel en houden zich vooral schuil in de diepe geulen tussen de Wadden eilanden. Tot zover waddenman-by- uitstek Stef de Bruin. Vorige week beloofde ik u in deze rubriek nog even aandacht te beste den aan het onderhoud van de werp hengel en -molen .Het belangrykste waarop u moet letten by uw werp- I hengel is, hoe de conditie is van uw I geleideringen. De meeste werphengels I zyn uitgerust met geleideringen van vrij slechte kwaliteit die snel siyten en bovendien gaan roesten. Bemerkte u iets van deze vroegtydige siytage- slag dan doet u er goed aan by de hengelsportwinkel een set nieuwe geleideringen te bestellen die hard- verchroomd zyn. Ze zyn weliswaar vrij kostbaar, maar ze gaan Jaren langer mee en zorgen er bovendien voor dat uw nylonlyn niet zo snel siyt als met ingesleten ringen. Over nylonlyn gesproken: vist u met een dryvende lijn, dan kimt u voor het nieuwe seizoen begint de UJn even invetten. Een doekje met een paar druppels olie langs de iyn ha- J len en u heeft voorlopig een dryven de iyn. Een zinkende iyn kunt u ook j prepareren. Haal er in dat geval een doekje met een beetje wasmiddel 1 langs. Zeeppoeder e.d. breekt de op pervlakte spanning van het water en het gevolg is. dat de lyn direct zinkt Een laatste advies voor uw werp- molen. Haal de molen wanneer dat mogeiyk ls geheel uit elkaar en maal elk onderdeel goed schoon. De draaibare delen Iets oliën. En contro leert u even de staat van uw pick- I up beugel. Bestel eventuele reserve- j onderdelen tydig. want vlak voor het j nieuwe seizoen kan het wel een paar weekjes duren. Janvoesenateeg 75 - Leiden Telefoon 26901 ADVERTENTIE WERPMOLENS, v.e. 6.75 GLASVEZELWERPHENGELS v.a. 10,75

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 19