Storm vertraagt corsobouw Zoeterwoude werkt jaar mee aan muziekschool Alphense chauffeurs maken slechte beurt Zwembad in Katwijk blijft dicht op zondag Parochie schonk t.v. IÜ1TENLANDSE REISBUREAUS KOMEN MET MINDER GASTEN Z.V.N.-clubtent blijft op strand Twee misslagen van C. v. d. Lip Medische diensten lorschotense listig gewond aanrijding Viertallenbridge Ongelukken op de weg DRONKEN ACHTER HET STUUR 0DAG 24 APRIL 19.0 LLL> jc II n.Uilii U) KATWIJK NOORDWIJK Komen er op corso-zater dag veel buitenlanders naar cle Duin- en Bollenstreek? Het is een vraag, die velen bezig houdt. Vooral voor de genen die nauw betrokken zijn bij de vreemdelingenin dustrie. Het antwoord kan kort zijn: er komen er wel veel, doch toch niet zoveel als men graag zou hebben ge zien. Oorzaken? Het week einde na 1 mei en de bepaald niet zo gunstige weersver wachtingen. In de plaatsen in de Duin en Bollenstreek, waar men slechts over een beperkt aan tal hotelbedden en particu liere adressen om de nacht door te brengen beschikt, zal men het bordje „vol" wel kunnen plaatsen. De bad plaatsen Katwijk en Noord- wijk zijn echter nog lang niet vol. Wel spreekt men daar over een goed weekeinde. De VVV-directeuren Chris Verplancke Katwijken Wim Rovers (Noordwijk) zijn bepaald niet ontevreden. Ze geven echter volmondig toe, dat het 1 mei-weekeinde de topper wordt. Dan zal het voor de buitenlanders heus niet meevallen nog een plaatsje te bemachtigen. Het opmerkelijke geval doet zich in deze badplaatsen voor. dat er tijdens het cor so-weekeinde beslist minder buitenlanders komen, dan weken geleden door de reis bureaus waren opgegeven. Noordivijks leider van de vreemdelingenindustrie Wim Rovers zegt: We hebben het op het kantoor zo'n beetje berekend. Zover we het kun nen nagaan komen er vijf procent buitenlanders min der dan de aantallen, die we hadden opgekregen. Een Duits reisbureaudat met tivee bussen vol gasten zou komen (ruim negentig) heeft gistermiddag af laten weten. Het ongunstige weer was er de oorzaak van. Chris Verplancke. Katwifks VVV-directeur heeft dezelfde ervaringen opgedaan. Hij voegt er aan toe: Bijna alle bussen komen met minder passagiers dan vooraf jvas besproken. De telefoon staat niet stil om de aantallen te wijzigen. Ze willen nu 1 mei komen, doch dan zien we geen kans om de gasten on derdak te brengen. We zitten vol. Wil men toch komen, dan doet men dat op eigen risico. Dat hebben we de Duitse reisorganisatoren, waarmee we al jaren zaken doen., in een aangetekende brief laten weten. In Noord- wijk had men hetzelfde ge daan, vertelde de heer Ro vers. De VVV's hebben wat be treft het 1 mei-weekeinde te kampen met de omstan digheid, dat mensen, die ge durende het zomerseizoen kamers verhuren, zelf met vakantie gaan. Heel veel mannen hebben, met ge bruikmaking van snipperda gen, een dag of tien vrijaf genomen. Net genoeg voor een vliegreisje naar de Spaanse kust. Die adressen en dat geldt in het bijzon der voor Katwijk mmen de VVV's. Chris Verplancke heeft dan ook een beroep op alle Katwijkers gedaan om, als men kamers beschikbaar heeft rond 1 mei, dat zo snel mogelijk aan het VVV-kan- toor te melden. Het corso-weekeinde, zo luidt de eindconclusie, wordt wel goed. doch van uitver kochtzijn is geen sprake. Wanneer het weer een beetje tuil meewerken kunnen er nog wel heel wat weekeind- gangers verwacht worden, die met eigen vervoer naar de Duin-en Bollenstreek ko men. Ook zal het aantal dag jesmensen dan behoorlijk groot zijn. In de streek van de zee en de bolbloemen wacht men met spanning de dingen die morgen gebeuren gaan af. KATWIJK Onder voorzitterschap van burgemeester A. G. Vermeulen kwam gisteravond de Katwijkse gemeenteraad bij een. Er was ditmaal zeer veel belangstelling op de publieke tribune, waar zelfs velen genoegen moesten nemen met een staanplaats. Ongetwijfeld was dit een gevolg van het feit. dat herstemming plaats moest vinden over het voorstel van de heer Ij J. L. Riezebosch (Gem. Bel.) kizeke de openstelling van het j open zwembed op zondagen, waarover in de vergadering van 26 maart de stemmen staakten. De raadsleden waren unaniem van oordeel, dat thans hierover niet opnieuw zou worden be- raadslaagd, zodat onmiddellijk tot stemming werd overgegaan. I Hierbij bleek, dat de meningen over dit onderwerp niet waren l veranderd, want opnieuw staakten de stemmen. Dit houdt in dat het voorstel wordt geacht te zijn verworpen, 2odat he4 zwembad op zondag gesloten zal blijven. I Doordat wetfv Bergman cttie des- tucb voorstemde» en de heer L. A. I Kjreft (die tegen openstelling was» de vergadering niet bijwoonden de (Door Cees Combee) SSE Alles loopt tegen, 't Is dit jaar wel heel erg. De tste tegenspeler is het weer. Deze woorden kwamen gis- liddag rond 'n uur of een uit de mond van Lisses eerste er, drs. A. J. Berends. Hij had op dat moment als hoofd de politie na overleg met brandweercommandant J. ijns opdracht gegeven, dat alle werkers de tent achter lobaho-hallen moesten verlaten. De stormachtige wind Ikracht 8 had vat gekregen op 't zeildoekenbouwsel. De ten kreunden en de stalen zij-pij Iers, waaraan het doek bevestigd, werden uit de grond gerukt. Overal scheurde tentdak. Daardoor werd het werk aan ongeveer vijftien )-wagens stilgelegd. In die tent waren zo'n tweehonderd lingen van tuinbouwscholen uit de Duin- en Bollenstreek j met het opprikken van de bloemen. het gretig gedaan. Reeds eerder heb ben we gepleit om eens wat meer an dere bolbloemen te gebruiken voor 't opsieren van de praalwagens. VooraJ om de eenzijdigheid te doorbreken. Het zijn immers niet alleen hyacin ten. die in de Bollenstreek Woeien. Narciseen (als ze er nog zijn» en tulpen doen het ook goed. Dat zal. geloven we. dit corso wel bewijzen. Vast staat, dat de duizenden kijkers langs de route iets anders zullen zien. dan ze tot nu toe gewoon waren .We geloven, dat het corso er niet min der mooi door zal worden. Misachten nog wel fraaier!** Een groot vraagteken is het. weer. De voorspellingen zijn niet. bepaald om over te juichen. Maar wie weet blijft het zonnetje zoals vanmorgen, vriendelijk schijnen. Met minder wind en geen regen zijn de organisatoren ook al dik tevreden. Dan loopt men niet de kans. dat de figuranten op de praalwagens in plastic moeten wor den gehuld of zelfs van de wagens moeten worden afgehaald. Berends ernstig: Het is spij- dat we dit besluit moesten ne- Helaas, er zat niets anders op. jongens en meisjes liepen ge le Zou me geen raad weten als ts gebeurde. Per slot van reke- ag ik de verantwoording, nogen geen enkel risico nemen, tentenmakers komen" straks uit en als ze de zaak stevig akerd hebben, kan. wat mij be- het werk weer doorgaan. Lissese brandweer was inmid- aitgerukt en maakte het tentzeil rder door er een flinke hoeveel- water op te spuiten. Dat hielp, idweerlieden zetten de peilers vast en bonden het gescheurde «geslagen tentdoek bij elkaar, jen half drie kwamen de tenten iers. Met ankers, die diep in de i werden geplaatst, en kabels, q zij de grote tent weer vast. n het werk geklaard was ging ind gelukkig wat liggen en kon opbouwwerk van het corso wor- hervat. Het was op dat moment sr in de middag. Zo rond half tuinbouwscholieren hadden in- iels niet stilgezeten. In een in |jl vrijgemaakte Hobaho-hal be lden zü de naalden in de nar- nbloemen. Het had dit voordeel, men bij het opprikken op de geraamten van de wagens min- iandelingen behoefde te verrich- zeer laat in de avond door ouderen zelfs gedurende de is men bezig geweest met van bloemen voorzien van de ►wagens. Ook vandaag ging Leiderdorp: dokter de Bruijne. Hoofd ei" met man en macht mee door straat 8. Leiderdorp, tel. 22208. wijk- hoopte vanavond zo tegen een of acht klaar te zijn. Veel la ten andere. Een voordeel echter de bezoekers, want nu konden een hoe dat bevestigen van de in zijn werk gaat. zouden teisteren. Er zitten duizenden uren vrijwillige arbeid in en men heeft er alles aan gedaan om er. on danks de achterstand m de groei van de bolbloemen, toch iets moois van te maken. Daarom duimen we maar! Zorg tijdig een plaatsje te hebben bemachtigd langs de route. Daar mee helpt men niet alleen de politie maar ook zich zelf. Er zijn langs de ruim twintig kilometer lange route voldoende parkeerplaatsen. Het voor- Burgemeester Berends: 't Weer bijrijden van de stoet, die 2400 me- heeft ons nu al vier weken in de ter lang is en waarin om beurten in steek gelaten. Op Keukenhof kunnen totaal negentien muziekkorpsen zul- we het ook goed merken. Laat het nu jen meelopen, duurt ongeveer veertig maar eens wat milder worden in minuten. de natuur. Dan kunnen de mensen j Tenslotte: Men zal dit Jaar heel nog wat van de bloemenweelde ge- weinig mozaïeken langs.de corso-rou- nieter». Het zou bovendien jammer te zien. Dat is wel Jammer, want zij zijn als regen en wind het corso vormden, vooral voor de buitenland- se gasten, dankbare objecten om te fotograferen of te filmen. Gebrek aan bloemen is de oorzaak. Ze zullen nu te bewonderen zijn in het weekein- i de van lmei. In Hillegom. Lisse, Sas- senheim en Warmond. Ook de tuin en gevelvereiering in Lisse zal dan worden aangebracht. NOORDWIJK Onder leiding van voorzitter D. van der Niet hield de Zeilvereniging Noordwyk een druk bezochte ledenvergadering. De voorz. herinnede In zijn openingswoord aan een gunstig verlopen seizoen. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van 't Hoogheemraadsch. Rijn land. waarbij toestemming werd ver leend om de clubtent van de Z.N.V. definitief op het strand te laten staan. Bij de behandeling van de jaar stukken ontsond een discussie over de hoge koeten van het lidmaatschap van de Kon. Ned. Watersport Vereni ging, waarbij de Z.V.N. is aangeslo ten. Men vroeg zich af of een der gelijke uitgave wel verantwoord was. Het debat resulteerde in een motie, waarbij aan het bestuur werd opge dragen de voor- en nadelen van het lidmaatschap te bestuderen. In de vacature van de heer H. Veenstra werd de heer R. van Nierop geko zen. Ook de rondvraag leverde een punt van discussie op Men wenste een strenger optreden tegen het toe laten van niet clubleden in de tent. De aandacht werd nog gevestigd op de contact avond, die op 29 april as. in Parasol-Se in post wordt gehouden. De heer Kruvt uit Katwijk zal vis serij f fikt* vertonen, j nam. stemmenverhouding Chans tien te gen tien Voor stemden de raadsle den M. F. Verdoes Gem Bel.» ,J. L. RiezebDach Gem Bel). D. van Duyn (Pv.d.A.L. J. Haasnoot. (C.H.), wethouder H Haasnoot P.v.d.A„ dr. O. W. Overdijkink (CH> J. J. Timmermans <CH>, M. A. de Vries (Vrije Lijst». F. A. W. Boven- deert »Gem. Bel.» en H. J. Grimber gen KVPTegen waren de heren K. van der Meij (SGP», wethouder C. van der Plas <CH>, B. Vooys »CH) mr J. van der Plas (AR), wethou der J. van Dijk (SGP», A. C. Berk- heij <CH) ,H. J. den Haan <SGP), J. Bergman J. A. an. (CH>. A. Pronk (CH> en H. J. M. van Elten (SGP). SASSENHEIM In de strijd om het schaakkampioenschap van Sas- senheim heeft koploper C. v. d. Lip twee kostbare steken laten vallen. Van der Lip, die samen met B. van Mevgaarden het klassement aan- voerdde met 10 4 punt uit 15 par tijen, kwam eerst tegen E. van Dijk niet verder dan remise om een ron de later zelfs van J. den Bak te ver liezen. Omdat Van Mevgaarden de ze week niet achter het boru kwam. behield C. v. d. Lip de leiding De man die overigens de meeste aan spraken op de titel kan maken, de in Amsterdam studerende P. G. Kroon slaagde er nog niet in zijn tien- Aanvang 8 uur de achtereenvolgende partij in winst om te zetten. Zijn score bleef 9 uit 9 omdat het gevecht met J. Boogerd werd afgebroken. De uitslagen luiden: E. van Dijk C. v. d. Lip 44. J de Jonge F. van Dijk afg.. P G. Kroon J. Boogerd afg., C v. d Lip J den Bak 01, F. van Dijk J. Bouw meester 4.4 Anders schreven het gisteren reeds, corso wordt heel anders dan de aande 22 keer. Het geel domi- in alle opzichten en de hyacin- igels, die voorheen gebruikt wer- grote vlakken te maken, die- nu als garnering. Het geel van •cissen wordt gebroken door de kleuren van tulpen, irissen, an- en andere bloemen. Bovendien veelvuldig gebruikt gemaakt van hetgeen het beslist goed doet. tule in verschillende klem-en binnenkanten af te werken. de oorspronkelijke kleurenont- ïn van de corso-makers Jos en van Driel is niets meer over- ven. Ze hebben dan ook een hele en nacht moeten werken om b „kleurenpaletten" te maken, voordeel van deze onverwachte aak. om af te zien van de hya- als hoofdbloem van het corso de arrangeurs nu zelf wat fantaseren. Enze hebben verpleging zr. Van Leeuwen, Dorps- I straat 50. Koudekerk aan den Ryn, tel. 01714-2505. Oegstgeest: dokter Held. Marelaan 36, tel. 52255. Voorschoten: dokter van dei- Kooy. Schimmelpennincklaan 13 .tel. 2527. Voorschotense Apotheek. Leidseweg 66. tel. 2525. Wijkverpleging Gezond heidscentrum, Wyngaardenlaan 2. tel. 2177. •ORSCHOTEN Vermoedelijk te vroeg naar rechts uitwyken een vrachtwagen met aanhan- is gistermiddag een bromfietster Veurseweg in Voorschoten door ehterzijde van de auto gegrepen tgen het wegdek gesmakt, ivankelijk zag het ongeval er ernstig uit. Maar later op de öoest het meisje, dat in een co- *as geraakt, met een zeer ern- srsenletsel in het Academisch tohuis in Leiden worden opge- De toestand is zorgwekkend. Warmond: dokter Bots. prof. Aal- berselaan 2 .Voorhout, tel. 02532-7393. Wijkverpleging zr. Muhlhaus, dr. i Kuijperlaan 3, Voorhout, tel. 02532- 8122. Zoeterwoude: Bij ongevallen aan de Rijndijk belten 01714-2278. j LEIDEN De team-standen ln de viertallencompetitie van bridge club De Sleutels zyn negen zittingen Groep A: 1 De Groede 36 hoff 30. 3 De Vrind 27, 4 Rompes 27, 5 Vreeburg 22, 6 Poot 14. Groep B 1 Goedhart 43. 2 Vos 30. 3Tan 23, 4 v. Helvort, 22. 5 Riel 21. 6 Vrijenhoek 17. Groep C: 1 Holsboer 35. 2 Dero- gee, 3 Duiser 27. 4. Bernard 27. 5 v. d. Bijl 23, 6 Spoor 20. GROEP D: 1 v. d Heide 44. 2 Wessels 38. 3 Robbers 36, 4 v. Al phen 30, 5 v. Kempen 10. 6 Wiede- meijer 4. LEIDEN De storm heeft enkele weggebruikers gisteren parten ge speeld. Een 39-jarige inwoner van Oegstgeest werd gistermiddag met zijn auto in een langs de Haagse Schouwweg gelegen sloot geblazen. Het bleef bij materiële schade. Op de Kanaalweg was het een 40-jarige Rijswijker .die met zijn wagen door een vloerkleed, die van een voor hem rijdende vrachtauto was ge waaid, uit de koers raakte. Hij vloog tegen eep bcom, maar bleef onge deerd. Een 20-jarige automobilist uit Val kenburg reed in de afgelopen nacht Bloem- op de Rijnsburgerweg twee verkeers- zuilen omver. Ook in dit geval ont stond er veel materiele schade. v>;ir«erlijke Stand VOORSCHOTEN Geboren: Maria A. H. d. v. J van Nieuwamerongen en J. A M. Kuneken, Blanca A M. cl v. J. J M de Bruijn en H C. G van Crugten, Elsbeth L. d v C Ro- meijn en A M. Kroezen, Ceallach T. z. v D P Levins en P A Tlerney, Catelyn I. H.. d v. P. P de Reu ver en H. E. G. Helleman. Martijn Tj„ z. v. J. H D. Nillesen en I. van Duij- venbode. Wlllemijn, d. v. E. J. I. Ha- geman en J. G. M. Zwartjes. Susan na J. d. v. D P Veenhof en A. Love- ring, Alexander, z. v. D. Harteveld en A. M. L. van Delft. Ondertrouwd: J. G Reijken. Lelden en S V. Mlnke. Leiden. A A F de Jong. Leiden en H. P Erkelens O. W. kwint. Sassenhelm en M. de Buvrv de Mauregnault. J P. van Alten, Leid- schendam en M. H H. Westerveld Getrouwd: M L van der Steen. Oud Beijerland en A, van Klaveren, J. J Wijnnobel en C. M. Prins. Overleden J. W. van der Steen. 57 Jr, S. J .Baart. e.v. I. Bessem, 61 jr. ZOETERWOUDE Adriaan van der Poel (Naamloze Lijst) zorgde er gis teravond voor. dat het weer een latertje werd voor de Zoeterwoudse vroede vaderen. De agenda had niet zo erg veel om het lijf. Het voorstel tot het met deelnemen aan de streek- muziekschool „Rijnakkoord" was het enige punt. dat er uitsprong .De an dere voorstellen gingen dan ook vlot onder de hamer door. Het voorlezen van de notulen kost te weer een zee van tijd. De enige, die er over het woord voerde was „eenling" Van der Poel. Zelfs op fu tiliteiten, zoals een taalfout, werd door hem de aandacht gevestigd. Zijn betoog zette weinig zoden aan de dijk. Met Jobs-geduld hoorden zijn colle ga-raadsleden het wel erg onsamen hangende betoog aan. Ook bij het voorstel met betrek- 1 king tot de streekmuziekschool „Rijn- akkoord" voerde de heer Van der Poel het woord. Hij wees op het grote be lang er aan deel te nemen. Ook de omringende gemeenten zijn, ondanks I tekorten, toegetreden .Met een klei- j ne belastingverhoging, zei hij, is de- ze uitgave te dekken. Dr. T A. Pley (Vrije Lust) hield konden gaan. Bij heropening werd medegedeeld. dat dit fractieberaad heeft geresulteerd in het feit. dat de raad het nu van muziekonder- richt aan de jeugd in ziet. zrtting Ook ditmaal werd zijn ver zoek daartoe ingewilligd, doch toen het puntje bij het paalt ie kwam trok Van der Poel de brug weer op en bleef het. zoals het was. Het programma voor de korfbal vereniging Warmond" is voor za terdagmiddag als volgt samenge steld: Warmond ontvangt thuis VES 3 om 3.45 uur Avanti 3Warmond II. 3 45 uur en Warmond A—TOP c 2.15 uur. Dr. Pley stelde voor het voorstel van B. en W. te verwerpen en toe te treden tot de muziekschool. Dit werd Putoor Ollt naai Rotterdam echter met vyf stemmen voor ver- r«»lOOr UUl llddi flüUflUdlIl worpen. Acht waren er tegen. Het voorstel van de heren J. H. v. d. I Pl»aeg KVP» en B. .C van der Veer Prot. Chr.» om voor het lopende jaar bij te springen in de kosten .die gemaakt worden door kinderen die de streekmuziekschool bezoeken, werd met algemene stemmen aanvaard, i Tijdens de rondvraag heer Van der Poel weer aan het woord. Er verden oude problemen opgehaald en over namen gesproken. De raad vroeg in het openbaar man en paard te noemen. Neen, zei Van der Poel. dat doe ik in een geheime VOORSCHOTEN Pastoor M. M. Out heeft gisteravond af scheid genomen van Voorschoten, in verband met zijn benoe- kwam de ming. op eigen verzoek, tot pastor aan het bejaardencentrum Simon en Anna in Rotterdam. Tijdens een in Rotterdam— Charlois gehouden damtoernooi heb ben vyf leden van de vereniging ..Sa men Sterk" uit Hazerswoude de kleu- een vurig pleidooi v»oor deelneming ren hooggehouden. Louis de Frank- De heer F. Wilbers noemde pas- hand werd opgedragen. Een af toor Out een moedig man, die het scheid van een pastoor is normaal al aangedurfd heeft om een markante een minder plezierige zaak Vroeger figuur, de enige weken geleden over- vond ik 't minder erg dan nu. want leden pastoor J. van Bemmelen. in dan wist je als burgemeester .dat er oktober 1963 op te volgen. „U hebt altijd wel een nieuwe pastoor door een moeilijke tijd doorgemaakt in de bisschop gestuurd zou worden. Nu Voorschoten, het dorp dat sterk uit- moeten we maar afwachten", breidt en verjongt waardoor de paro- Deken Dr. L. v. Noort sprak ook aan deze streekschool. Er zyn twee facetten: noodzaak en kosten. Zoe terwoude. zo merkte hy op. staat er. evenals de andere gemeenten .finan cieel niet zo best voor. Gelukkig wordt dat niet veroorzaakt door een slecht beleid. De regeringspolitiek is oud.Llssenaar dr c M storm er de oorzaak van. me( jngang yan juli hoog. De heer P van Hofwegen <KVP> leraar in de bedrijfseconomie aan de vroeg hierna schorsing van de ver- Katholieke Hogeschool in Tilburg gadering, zodat de fracties in beraad benoemd. rijker werd derde bij de hoofdklas sers. Nico Loomans. Leen Dorsman en Piet Kerkvliet Gzn. werden elk eerste in hun poule van eerste-klas- sers. Jan Olierook werd tweede by de tweede-klassers. chie een andere structuur gekregen heeft. Tevens moest u zijn de on- party'dige figuur tussen de twee stro mingen, die ook Voorschoten kent de behoudende en de progressieve. Voorschoten is u dankbaar voor het vele werk en wil u gaarne in een rustiger omgeving met meer vrye tijd iets meegeven, aldus de heer Wil bers. die namens de parochie een te levisie toestel aanbood. Ook de huis houdster kreeg een presentje Burge meester L. de Kool sprak: ..Ik vind het erg jammer dat u weggaat, u hebt meer gedaan dan u van hoger- een dankwoord tot de scheidende pastoor en liet zich niet uit over de toekomst van de Laurentiusparochie. De Laurentiusparochie heeft thans alleen een kapelaan, die naast de hoofdkerk ook de bijkerk in ^oord- Hofland moet bedienen. Verwacht wordt dat de benoeming van een pas toor nog wel enige weken op zich zal laten wachten. Namens de Raad van Samenwerkende Kerken sprak Ds. Metering woorden van waarde ring en dank Vele paroc lianen druk ten daarna de scheidende pastoor de hand. DEN HAAG ALPHEN AAN DEN RIJN —Een 23-jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn. die vopr de Haagse politierechter moest ver schijnen. had geen beste beurt ge maakt Hij reed met de door hem bestuurde auto zodanig over de Bui- tenkerkbrug, dat hij deze beschadig de. Zonder zich om de schade te be kommeren reed hy door. Dat alles had een oorzaak, die in de drank moest worden gezocht. „U was stevig aan het doorzakken ge weest." constateerde de politierech ter. „Het was een pilsje hier en een pilsje daar" geweest, met de bekende gevolgen. De officiei vorderde de gebruike lijke twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Terwille van het be roep van verdachte, daarvan vier maanden voorwaardelijk met aftrek van de tijd, waarin het rijbewys reeds is ingenomen. De rechter veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging rijbevoegdheid, waarvan zes maanden voorwaardelijk en af trek van de tijd, waarin het is inge nomen. De politie vond dat een 42-jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn verre van normaal over de Prins Bernhardlaan reed. Er vond een achtervolging plaats en toen in de W de Zwijgerlaan de chauffeur door de politie tot stoppen werd gedwongen, bleek al spoedig wat er aan haperde: de chauffeur was verre van nuchter. Dat feit bracht hem nu voor de Haagse politierechter. „Ik wist niet waarom ik werd aangehouden." zo gaf verdachte te kennen. De officier eiste twee weken gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbe wijs. „Het spijt me dat ik hier sta." lichtte verdachte in. Het vonnis werd conform de eis. met aftrek van de tyd waarin het rijbewys reeds is in genomen. Goed. een 40-jarige verpleegster had allerlei problemen, maar dat vond de Haagse politierechter nog geen reden, om diefstallen te plegen En dat had verdachte gedaan Bo vendien op een wel zeer kwalijke ma nier. want ze stal ten nadele van haar collega's in Nieuwveen. Uit de portemonnees had ze grote en kleine bedragen gestolen maar ook een keer een loonzakje met f300. ..Dit kan niet licht worden op gevat," was de mening van de offi cier Het zijn diefstallen die soms een massa narigheid veroorzaken Gezien het nog blanco strafblad van verdachte, wilde de officier nog vol staan met een geldboete van f 150 - Geld spreekt haar misschien nog wel het beste aan," opperde de officier. Daar was de politierechter het wel mee eens en hij veroordeelde over eenkomstig de eis. Een 29-Jarige chauffeur uit Bode graven was erg kwaad. Hij »iad thuis ruzie gehad en liep boos de straat op. Uit pun boosheid pleegd-- hy diefstal van 'n klein aanhangwa- gentje terwijl hij op de Stationsweg een steen door de ruit van de pasto rie wierp. Dat was allemaal nog niet genoeg, want hy vernielde ook nog de radio antenne van een geparkeerde auto en zou de auto ook hebben bescha digd. door er tegen te trappen. Het laatste werd door de man ontkend De officier vond het een rare ma nier van optreden. „Veronderstel dat iedereen die boos is dergelijke methoden gaat toepassen, dan is er niets meer veilig." Bovendien is het strafblad van verdachte niet meer blanco en heeft hy zich eerder aan vernifMngen schuldig gemaakt Orr. die reden vond de officier st een maand p- - »en De pdUt p-* met twee weken g

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9