Katwijks eerste burger lezocht „Willy" KW 141 Mr. J. Klaasesz Boskoops Flora bezocht Nova *70 Stank in woningen Schilderswijk Boskoper reed na aanrijding door mandei kocht voorzichtig in De Rijnklievers erste rabarber an de veiling Nieuw f ennep krijgt een nieuwe brug Bang voor trammelant ilEUWKOPERS PROTESTEREN Viertallenbridge IIL afSDAG 21 APRIL 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 De eerste burger van Katwijk, burgemeester A. G. Vermeulen liet zich de moderne visappara- tuur tonen en was zeker niet in het minst geïnteresseerd in de mo dernste manier van visvangen. waartoe onder meer de sonaar ap paratuur behoort. Juist by het be kijken van de hierbij benodigde on derdelen. konden wij van de burge meester en de reder een plaatje ma ken. Voor velen aanwezigen was het bijzt^nder spijtig dat er geen zee tochtje gemaakt kon worden maar toch tevreden over het getoonde be gonnen aan de thuisvaart, per bus. Maandagmorgen werd er door de vislosregeling. tot een ieders ver wondering nu niet eens om één uur maar pas om twee uur begonnen met de lossing van de .schepen, die als gegadigden voor de maandag- markt aan de hallen waren afge meerd Bij navraag bleek dat men bevreesd was dat er omstreeks vijf of zes uur niet genoeg schepen meer voorhanden zouden zijn om regelma tig lossen. Het verkeersplein Kerens- heide, knooppunt van de auto wegen E-9 en E-39, ligt dikwijls zó letterlijk onder de rook van de chemische bedrijven van Staats mijnen te Geleendat automobi listen vaak op klaarlichte dag de lichten moeten ontsteken. j LEIDEN De Leiderdorpse post- De prijsvorming van de diverse duivenvereniging „De Rijnklievers" ER AAR Maandag bracht de Ier J. A. Hoogevorst te Noorden Burgemeester A. G. Vermeulen op de hektrailer KW 141. eerste rabarber van dit jaar aan staten NIEUW VENNEP Gedeputeerde Toenteveiling. Ze vond aftrek bij chülende groentehandelaren voor pnjs yan 7081 cent per kilo. P. Ravensbergen schout prijzen UNSBURG In Zutphen wer- nationale schietwedstrijden voor reserve-rijks- en gemeentepolitie weien. De reserve-wachtmeester Ravensbergen van de groep söurg behaalde de volgende 3de prijs op de vrye-baan buks, 2de prijs op de erebaan revolver. 2de prijs op de ere- met buks. 2de prijs op de per- Ie baan met revolver, 3de prijs personele baan met buks, 1ste op de vrije baan met pistool. Om begripsverwarring met D.J.O voorkomen heeft de Lisser delsport vereniging (LWSV) aan naam de nadere aanduiding i" toegevoegd. Binnenkort „Flora" het eerste lustrum te van Noord-Holland hebben goedkeuring gegeven voor de bouw van een (derde) brug over de Hoofd vaart in Nieuw-Vennep, ongeveer vierhonderd meter ten zuiden van de Gelevinkstraat en de Kerkstraat. In oktober vorig jaar reeds reserveerde de Haarlemmermeerse gemeenteraad hiervoor een bedrag van f280.000-. De bug. een betonnen overspan ning met metalen railing, komt te liggen in de Zuiderdreef. In vei-band met de uitbreidingsplannen van het zuidwestelijk deel van Nieuw-Vennep is een spoedige bouw dringend nood zakelijk. De eerste paal wordt waar schijnlijk direct na de bouwvakantie geslagen. De brug krijgt een breedte van dertien meter, een rijbaan van acht meter met aan weerszijden trottoirs. Ook in de Noorderdreef zal over een aantal jaren een brug worden ge bouwd. De Dreef is de rondweg van Nieuw-Vennep en zal in de toekomst de Venneperbrug ontlasten. Het eerste damesteam van de volleybalvereniging Haduard uit Ha- zerswoude heeft op het Flora-toer nooi, dat de vereniging HVS te Haar lem organiseerde, een tweede prijs in de wacht gesleept bij de derde-klas verenigingen. IJMUIDEN/KATWIJKDoor velen werd in de haringhaven za terdagmorgen de aandacht van het werk op de schepen afgeleid door de komst van een grote au tobus die stil hield bij de hektrei- ler KW 141 Willy van de rederij maaridagmarkt. Cornelis den Duik uit Katwijk aan Zee. Nu is dat stoppen van een bus voor een der treilers heus geen nieuwtje in de IJmuider haven, maar dit keer was de bus wel een heel vreemde eend in de bijt. Inplaats van opvarenden waren dit enkele Katwijkse reders, die onder leiding van de heer C. den Duik jr., met het gemeentebe stuur van Katwijk en de hoofden en leraren van scholen uit Kat wijk een kijkje op deze prachtige hektrailer kwamen nemen. vissoorten was bepaald niet aantrek kelijk om nu met alle gewe'd nog een los beurt te verkrijgen aan deze maandagmarkt. De handel toonde zich zeer voorzichtig bij de aanko pen die gedaan werden. Dit gold zo wel de binnen-, als buitenlandse han del. Al de prijzen waren in het ver loop van de morgen aan een daling onderhevig. En naar het liet aan- zien vas het voor de handel heel erg moeilijk om het gekochte aan de man te brengen. Voor de dinsdag- markt waren er wederom een twee- I tal noordboten bekend en dan bleef j er nog een twaalftal kleinere eenhe den liggen als overblijvers van de hield 'n wedvlucht vanaf Roosendaal over 68 km. In concours waren 406 duiven; gelost om 9.00 uur. Eerste duif 10.05 uur. laatste prijsduif 10.45 uur. De uitslag luidt: 19 P. v. Griensven, 2. M. Jongeleen, 3. J. Ze venhoven. 4. Bruines-Borst, 5. Chr. v. d. Pluim. 6. Gebr. Hoogervorst, 7-10- 11-13 A. v. d. Dop en Zn. 8. A. Dubbelaar. 12 Gebr. Kok, 14. J. Was- senburg. 15. J. v. Leyden. De Baha's in Voorschoten hou den iedere donderdagavond aan de Tsjaikoskilaan 39. een bijeenkomst, die om acht uur begint. DEN HAAG BOSKOOP Een 32-jarige chauffeur uit Boskoop was bzang voor trammelant. Er was alle reden voor die angst, want de chauf feur had er om gevraagd, toen hij na een cafébezoek in zijn woonplaats, met een door hem bestuurde auto een andere wagen aanreed. Vanwege dat alles, had hij zich voor de Haag se politierechter te verantwoorden. Ondanks het feit, dat een voorwiel van de auto haaks onder het voer tuig stond na de aanrijding, zag ver dachte toch kans ongeveer 85 meter door te rijden. Waarom hij dat deed? „Ik was bang dat er narigheid van zou komen". Dan bent u een slechte chauffeur op de weg", zo consta teerde de rechter, „want wanneer u een aanrijding veroorzaakt, behoort u juist te stoppen en geen 85 meter door te rijden". De politie was gealarmeerd en die had eerst een beschadigde auto op de stoep zien staan en een eind ver der zat verdachte op het spatbord van zijn auto. Op de vraag van de politiemannen, of hy iets van de aanrijding afwist luidde zijn verkla ring: „Ik weet het niet precies, houdt het maar in het midden. Deze ver klaring kon naar het oordeel van de rechter wel bijdragen tot het bewijs, dat de Boskoper echt wel onder in vloed van drank verkeerde. De bloedproef loog er trouwens niet om. viermaal zoveel als het ma ximaal toelaatbare. In het café had een vriend al moeten constateren dat de Boskoper stevig stond te zwaaien. De officier vond het bewijs geen probleem meer en vorderde de ge bruikelijke twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter veroor deelde dienovereenkomstig. SASSENHEIM In hotel Het Bruine Paard in Sassenheim is gisteravond de Leidsch Dagblad- wisselbeker, inzet van het jaar lijks vier dorpendamtoernooi, uit gereikt. De heer Van Loon (r.) voorzitter van de Hillegomse damvereniging overhandigde de beker aan de voorzitter van het en tentoonstellingscomite een (Van één onae redacteuren) BOSKOOP Mr. J. Klaasesz, de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, heeft tijdens zijn werkbezoek aan Bos koop van de gelegenheid gebruik gemaakt om met zijn echtgenote in tegenwoordigheid van burge meester G. W. baron van Dedem winnende team, de Sassenheim se damvereniging SDV, de heer N Demmenie. Als omlijsting van de prijsuit reiking werd een drukbezochte snel dam wedstrijd gehouden. Van de 32 deelnemers was de Katwij- ker H. Klinkenberg de beste. De Rijnsburger P van Egmond werd tiveede. vóór Fr. de Jong uit Kat wijk en de Rijnsburger A hout. (Foto LD/Holvast) bezoek te brengen aan de Nova '70" .Flora Met intense belangstelling beke ken de eerste burger en burgeres van het gewest de prachtige bloemen- en plantentuin. Ze namen er alle tijd voor om de Boskoopse sierteelproduk- ten van nabij te bewonderen en lie ten zich daarbij op deskundige wijze Klijn- voorlichten door mannen uit het vak. Mr. Klaasesz: „Het is een unieke expositie. Een staaltje van waar vak manschap. De opzet van Flora Nova is uitzonderlijk". Aan het einde van hun bezoek kregen mr. en mevrouw Klaasesz een geschenk van de Boskoopse kwekers mee. namelijk een assortiment plan ten voor de tuin van het echtpaar in Wassenaar Geweldig, zei mevrouw Klaasesz. die ook nog een fraai boe ket ontving, dat gemaakt was van een bijzonder soort rhododendrons „Pimperparel". Het bezoek aan deze expositie over treft alle verwachtingen. Er komen zeer veel buitenlanders vaak za kenrelaties of mensen, die op de één of andere wijze bij de kwekerij be trokken zijn en ook vele bloemen liefhebbers uit het gehele land. Cor van den Berg-Smit uit Noord- wijkerhout oogst als hoofdarrangeur naby de Goudse Rijweg Daarnaschap van mevrouw Van Dedem en maakte mr. Klaasesz een begin met de echtgenotes van de wethouders, de bouw van de toegangsbrug voor de nieuwe openbare kleuterschool een te stichten bejaardentehuis. Deze aan de Bosweg .11IUUI, uug.'i aio iiuuiunuaugcui veel succes voor de wijze, waarop h« j ,p!ecd"ghelduaaT de «estz«de var> d" deze expositie heeft opgezet en inge- Mwulelweg hebben o.a de bewoners deeld. Lof. die hy graag wil delen van Hamwyck bijgewoond, met zijn collega's, die de stands na- In het kader van de reconstructie mens de inzenders verzorgden en i van hakte de commissaris waarvoor hy de grote lijnen uitstip- Teerste handeling na de open- buitencentrum van de verkennerij bare raadsvergadering waarover het langs het Rynveld Terwijl haar LD gisteren uitvoerig berichtte, was echtgenoot heel Boskoop doorkruiste de eerste paal slaan voor de RMTS vakkundig een grote boom om. Ook j werd een bezoek gebracht aan het opende mevrouw Klaasesz. in gezel- flEUWKOOP Reeds geruime ondervinden de bewoners in de toderswijk ernstige moeiiykheden de riolering. De onderbouw van aantal woningen loopt regelma- fol met rioolwater, hetgeen een K stank veroorzaakt. Verschei- bewoners hebben zich reeds tot Slangen vereniging van huiseige gewend, omdat zij in de ver- ■rteUing verkeerden dat dit "tonent te wijten was aan tou- die by de bouw van de huizen gemaakt. informatie over de klachten by het bestuur van de belangenvereni ging is het volgende gebleken De vereniging heeft reeds meermalen de aandacht van b. en w. voor dit pro bleem gevraagd In een schrijver, van 5 januari 1970 heeft het be stuur verzocht te worden ingelicht omtrent de maatregelen die b en w denken te nemen ter verbetering van de rioolsituatie. B. en w. antwoord den dat men deze vraag irrelevant vond. Het bestuur van de belangenver eniging meende met dit antwoord geen genoegen te kunnen nemen en vroeg de aandacht van de leden van de gemeenteraad, teneinde nu ein delijk te laten vaststellen „wie wat zal doen om aan deze onverantwoor- deiyke riooltoestand en contro verse tussen Eurowoningen N.V en hét gemeentebestuur een einde te maken". Het hoofdriool en de aansluitin gen van het huisriool naar het hoofdriool, zyn gemaakt van PVC «plastic)-buizen.«Gezien de zeer slap pe bodemgesteldheid is het bestuur van de belangenvereniging van me ning dat dit riool niet op de juiste wijze is aangebracht en dat alleen daardoor lekkages en verstoppingen ontstaan. nelyk niet onderzocht. Intussen staat de onderbouw van meer en meer woningen blank en dry ven fae cal iën in de garages! Door het ont breken van de aandacht voor deze essentiële klachten van de zyde van Eurowoningen verlopen de bespre kingen erg moeizaam en dat geeft aanleiding tot een zekere mate van irritatie. D'66 Lisse bezorgd over rioolwater zuiveringsinstallatie. LISSE D'66 afdeling Lisse neeft gisteravond in de kantine van de N.V. Seriewoningen in de Poel polder een ledenvergadering gehouden In deze vergadering werd het gemeen I teprogram voor de komende gemeen- te r a a dsverkiez ing en onder de loep genomen. Op verschillende onderdelen van het concept werden wijzigingen aan gebracht. Voorts wero van de zyde i van het bestuur enige bezorgdheid uitgesproken over het feit dat in de Poelpolder een rioolwaterzuiverings installatie wordt afgebouwd. Men wil een dusdanig onderzoek laten in stellen of de bouw ervan voor de Poelpolderbewoners ook onprettige gevolgen zal kunnen hebben. Men stelde, dat men dit als leek Dit wordt echter door het gemeen- Eurowoningen verlopen de bespre- niet kan beoordelen en daarom een te bestuur, blykens een publikatie, kingen erg moeizaam en dat geeft deskundig aavies zaï inwinnen ot de naar aanleiding van een ernstige aanleiding tot een zekere mate van bouw op een afstana van tweehon- klacht in de Gabrielstraat niet alleen irritatie. derd meter van de woingen een bron ontkend, maai- tevens meegedeeld. 1 van oaangeaamheden zou kunnen dat in dat geval geconstateerd is dat Afspraken worden door Eurowo- gaan betekenen, de verstopping is veroorzaakt door ningen niet nagekomen, brieven en Het bestuur deelde mee, dat op „lorren en poetskatoen". zelfs telegrammen blyven onbeant- i maandag 11 mei een hearing zal De herkomst hiervan werd ken- 1 woord. I worden gehouden. Mr. J. Klaasesz bracht tij dens zijn werkbezoek aan Bos koop ook een bezoek aan de Flora Nova. V.l.n.r.: penningmeester I. Tromp, mevr. Klaasesz, mevr. Van Dedem, mr Klaasesz, tentoonstel lingsvoorzitter H. J. Grotendorst en burgemeester Van Dedem. (Foto Leidsch Dagblad) LEIDEN Teamstanden na de voorlaatste ronde van de viertallen- wedstrijden van bridgeclub DDS: 1. mej. Nagel 297 punten, 2. mevr. kengen 28—8, 3 mevr. Visser 22—14, 4. mevr. v. Heusden 20—16, 5/6 Plou- vier 188, 5 6 mej. Schneider 1818. 7. mevr. v. Gelderen 7—29. 8. Gallas 234 punten. Stand by de parenwedstryden: le Groep. 1. Parmentier-v d. Voort 329.31 punten. 2. mej. NagelHr. Mekkink 323.92. 3. hr. Cornelissen— Schölvinck 309 90. 4. ds Visser Den Holder 309.31, 5. hr. Beek—De Jong 309.22, 6. Echtpaar Gakjaard 300.17. 7. ds. Kengen—Van Wel 289.57 8. hr. PlouvierEichhorn 281.25 pun ten. 2e Groep: 1. ds. KeuterKrul 332.42 punten. 2. mevr v Heusden Woons 327.82, 3. mej. Schneider Tellekamp 309.41, 4 ds. v. Gelde ren—Verstra a ten 292.32. 5. ds. Peter zen—Vlaardingerbroek 28610. 6. ds. Beek—v. d Brink 282.90, 8 Gal las—v. d. Logt 272.68.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11