VVD wil in de Randstad huizen laten bouwen NRC en Handelsblad in september een uitgave 'artijraad steunt kamerleden met resoluties ROOYAKKERS N.V. Scherp protest tegen Russisch antisemitisme Q@)l 30 MERCEDES-BENZ Ombudsman drs. Van Dam rectificeert Kom, zwartkijker Ster-reclame verhaastte fusieplannen Geen ontslagen vandaag en qióteren jtAANDAG 20 APRIL 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 29! doS (Van onze parlementaire redactie) HILVERSUM (GPD) De partijraad van de VVD is pierdag in Hilversum in grote trekken akkoord gegaan met een aantal resoluties over woningbouw, onderwijs en uilieuhygiene, die door de tweede-kamerleden van de WD waren opgesteld. Alleen ir. Tuynman, die een apart ministerie voor Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer wil- =ak, moest een kleine nederlaag verwerken, daar de partij raad slechts een onderzoek wil naar de mogelijkheid van een coördinatie van die ministeriële diensten, die te maken hebben met de milieubeheersing. Ondanks fel verzet van enkele af vaardigden uit het noorden en oos- ;a van ons land, slaagde het kamer- jd Wiegel erin zijn resolutie aan aard te krijgen, waarin gepleit srdt oor een verschuiving in de de verdeling van de woning- ioewijzing ten gunste van de gebie den met 't grootste kwantitatieve wo ningtekort. waaronder de grotere ag- jlomeraties in het westen van het luid". Met name burgemeester Roeien van Arnhem maakte bezwaar tegen de van deze resolutie. Hij wees er op dat een afremming van de wo ningbouw buiten de Randstad een onrechtvaardigheid zal inhouden roor die bouwers die eraan hebben meegewerkt om de bouwcapaciteit in ce minder dichtbevolkte gebieden op t voeren. Volgens de burgemeester is er in de periferie van de Randstad nog veel te doen aan het opruimen van slechte woningen. Extra-kosten De fractievoorzitter in de Eerste Kamer, mr. H. van Riel, die tevens gedeputeerde in Zd-Holland is, deel de mee dat wel rekening gehouden moet worden met de extra kosten die aan een grotere toewijzing aan het westen zijn verbonden. „In andere de len van het land kost de woning bouw aanzienlijk minder, omdat het bouwrijp maken van de grond minder kosten met zich meebrengt. Waar niet geheid hoeft te worden, zoals in delen van het oosten van ons land. is de woningbouw eenderde goedkoper dan in het westen". Het lid van de Partijraad, drs. A. M. Bom, verklaarde zelfs dat de be- AD VERTEN TIE volklngsgroei buiten de Randstad maar moest worden gestimuleerd en dat het woningtekort in het westen maar gehandhaafd moest blijven. Hij was zich ervan bewust dat een derge lijk beleid over de ruggen van met name de jonge mensen zou gaan. „Maar deze jonge mensen verhuizen gemakkelijker en zorgen ook sneller voor een uitbreiding van de bevol king", aldus drs. Bom. De heer Wiegel betoogde dat ook binnen de provincies 'n verschuiving moet plaats gaan vinden ten gunste van de grotere agglomeraties. In de lste plaats wilde hij de normale toe wijzing niet gaan beknotten maar wel de extra toewijzing. Hij wees erop dat hij er ook in de kamer voor had gepleit de reserve van tweeduizend woningen voor het westen te bestem men. In 1971 zou hij er twee- k drie duizend aan toegevoegd willen zien. De meeste weerstand ondervond het kamerlid Vonhoff met zijn reso luties over het onderwijs, vooral van zijn fractiegenoot dr. Van Dijk, die met enkele amendementen kwam die voor de heer Vonhoff onaan vaardbaar waren. Dr. Van Dijk be toogde dat er rekening moet worden gehouden met de cultuursëlectie die bij ons binnenkomt via de massame dia. „Dit is een belangrijk probleem", aldus dr. Van Dijk, „Er is nu al sprake van een „education perma nente". Het kamerlid was het on eens met het verlangen van de heer Vonhoff om een onderzoek te laten instellen naar de doelstellingen van ons onderwijs. ,Jk wil een onderzoek naar feiten en niet naar hoe de din gen zouden moeten zijn". dat op voorstel van zijn fractiegenoot mr. Berkhouwer besloten werd een kleine commissie te benoemen om te OEGSTGEEST - TELEFOON 01710—51855 Ont-Calst" REEDS JAAR DEALER VAN AMSTERDAM (GPD) Tot in al le hoeken stond de Portugees Jood je synagoge aan het mr. Visserplein in Amsterdam zondagavond stamp- tol Joodse en niet-Joodse mannen en trouwen. Een brede stoet trok later naar de voormalige Hollandse am- naar de voormalige Holl. Schouwburg i. d. Plantage Middenlaan, fakkels flakkerend i. d. wind. Zo werd gede monstreerd, geprotesteerd tegen het weer hevig oplaaiende antisemitis me in Sowjet-Rusland. Het waren zeker drieduizend men sen die naar de synagoge waren ge komen naast het plein waar de dok werker staat, herinnering aan de fe bruaristaking die In '61 door commu nisten op gang werd gebracht uit protest tegen 't wegvoepen v. Jood se stad- en landgenoten door de na zi-bezetters. In de synagoge klonk vanvond uit naam van de Russische Joden de wanhoopskreet: „Help ons", „sta achter ons", woorden, die de Russi sche joden zelf niet hardop kunnen zeggen. Sir Barnett Janner. expert waar bet gaat om Jodenvervolgingen: •Drie miljoen Joden zijn er in Rus land nu nog na de golf van terreur die eerst de Nazi's over hen lieten komen en waar later de geheime po litie van Stalin op volgde. Tiendui zend synagogen waren er nog in Rus land toen de Bolsjewieken de okto berrevolutie inzetten en de commu nistische staat vestigden. In 1965 was bet aantal synagogen teruggebracht tot even in de vierhonderd. Nu zijn er zelfs geen vijftig meer". Ir. Simon Wiesenthal, onuitputte lijk speurder naar nog ongestraft rondlopende nazi-misdadigers: „Al tijd al zijn in Rusland de Joden de zondebokken geweest. Werp een Jood neer en red Rusland, was de leus. Het is een oude tactiek om de Joden de schuld te geven. Het regime is veranderd maar de zondebok is nog steeds dezelfde" Ook de Engels-Russische schrijver Emanuel Litwinow was i. d. sjoel aan het Visserplein aanwezig. Op Schip hol had hij het bij zijn aankomst in Nederland al gezegd: „Al worden de Joodse burgers tegenwoordig in de Sowjet-Unie en in de satellieten van Rusland lichamelijk wat milder be handeld dan destijds door Stalin en zijn trawanten, toch is in moreel op zicht de discriminatie en de vervol ging der Joden de laatste jaren in Rusland uitgegroeid tot een in Stalins tijd niet voorgekomen openlijke het ze". Er was een resolutie die naar de Verenigde Naties gaat. Daarin wordt „diepe bezorgdheid" uitgesproken over de situatie waarin de Joden in leven in hun religie en om als Jood gewoon te kunnen leven. De resolutie veroordeelt de anti- Joodse propaganda die in ruime ma te over het volk van Rusland wordt uitgestrooid. Tenslotte vraagt de re solutie om vrijheid voor de Russi sche Joden als zij naar Israël wil len emigreren. Ir. Wiesenthal noem de mensen die een verzoek om te mogen emigreren met verbanning naar een Siberisch oord moesten be kopen. 99 Beide kamerleden waren het ech ter roerend eens dat ons onderwijs „ont-Calst" moet worden, d.w.z. dat het mammoetsysteem in het onder wijs (het geesteskind van mr. Cals) afgezwakt zal moeten worden. De partijraad besloot daarop een congres te laten houden over het onderwijs. Dit congres zal op 3 ok tober in Apeldoorn plaatsvinden. Ir. Tuynman kreeg ook tijdens de vergadering zoveel amendementen op zijn resoluties over de milieuhygiëne, DEN HAAG (GPD» VARA's om budsman, drs. Marcel van Dam. heeft gisteravond in het televisie programma „Velen met ons" ver klaard dat hij ongelijk had toen hij 14 dagen geleden eveneens voor de televisie het kamerlid Kikkert (CHU) had beticht van het spreken van onwaarheden. Drs. Van Dam had verklaard, dat de heer Kikkert in de Tweede Ka mer in het geheel niet had gespro ken over het probleem van de in validen die vallen onder een rege ling van voor 1 juli 1967, ofschoon het kamerlid dit had gezegd in een brief aan een invalide. Drs. Van Dam. die de heer Kikkert om zich te verdedigen voor de beeldbuis liet komen, bleef er echter mee oneens dat de heer Kikkert, zoals hy ook in zyn brief had geschreven, hulp had ge vraagd voor de schrijnende ge vallen. Vragen om een onderzoek, zodat de schrijnende gevallen ge selecteerd kunnen worden, is nog niet vragen om hulp, zo betoogde hij. Volgens Van Dam maakte de heer Kikkert gebruik van het vakjargon van de Kamer. „De minister zal ook hebben begrepen dat ik om hulp vroeg voor deze gevallen', al dus het kamerlid. „In mijn brieven laat ik het vakjargon eruit." bezien of deze amendementen zonder bezwaar in de resoluties gebracht kon den worden. De partijraad ging hier mee akkoord, alleen het pleidooi om een onderzoek naar de mogelijkheid om een apart ministerie in te stel len, werd, zoals vermeld, afgewezen op voorstel van al weer bur gemeester Roeien van Arnhem. Tenslotte werd nog een resolutie van mevrouw Veder-Smit, eveneens tweede-kamerlid met algemene stem men aangenomen, waarin verklaard wordt dat bij het beleid ten aanzien van de milieuhygiëne bijzondere aan dacht moet worden besteed aan het bevolkingsvraagstuk. ,De grote bevol kingsdichtheid van ons land, vooral in het westen des lands, vormt mede de oorzaak van de milieuhgiënische problemen, waarmee onze samenle ving wordt geconfronteerd", aldus mevrouw Veder. ADVERTENTIE Schaaknederlaag HENGELO Het Nederlandse schaakteam heeft de tweedaagse ontmoeting tegen West-Duitsland in Hengelo met 7%12% verloren. Na de eerste dag was de stand nog ge lijk: 55. ga naar het postkantoor en geef jwTVaan (dan kijkt u véél prettiger) AMSTERDAM (GPDl De Nieuwe Rotterdamse Courant en het Algemeen Handelsblad zullen van 14 september af als één uit gave vanuit Rotterdam verschij nen. Vooralsnog blijven de namen van de twee dagbladen gehand haafd. De beide redacties zijn za terdagmiddag door de directie van de Ned. Dagblad Unie van dit besluit in kennis gesteld. Het moet waarschijnlijk wor den geacht dat twee hoofdredac teuren, mr. A. Stempels (NRC) en H. J, A. Hofland <Alg. Han delsblad) tegen het eind van het jaar zullen aftreden. De vier sprekers op de pro testbijeenkomst in Amsterdam: de wethouder van Amsterdamdr. P. J. A. Koets, het Britse parle mentslid Sir Barnet Jannefr. ir. S. Wiesenthal en Emanuel Litwi now. j De directeur van de Nederlandse Dagblad Unie (N.D.U.), die beide kranten uitgeeft, W. Pluygers, heeft zaterdagmiddag in Rotterdam gewei- gerd een verklaring te accepteren waarin beide redacties onder meer j verlangden In toekomstige gevallen te worden betrokken in overleg waar bij het belang van redacteuren in het geding kan zijn. De N.D.U.-directeur die in het bij zonder belast is met het Algemeen Handelsblad. E. G. Stijkel. heeft in Amsterdam, na overleg met de heer Pluygers, een gelijkluidende verkla ring geweigerd. Er was aanvankelijk sprake van dat NRC en Handelsblad, die samen ruim 100.000 abonnees hebben, op zijn vroegst in 1971 zouden worden sa mengevoegd. Nu binnenkort de zend tijd van de STER wordt verlengd, hebben In de afgelopen maanden vrijwel alle landelijke dagbladen minder advertenties aangeboden ge kregen. Door de verminderde inkomsten heeft de directie van de N.D.U., aldus haar verklaring, besloten de twee kranten reeds In september samen te voegen. Besloten is de nieuwe uitgave voor alsnog onder de twee bestaande na men te laten verschijnen. De NRC krijgt een aantal kolommen voor nieuws dat in hoofdzaak is gericht op haar specifieke verschijningsge- bied, het Algemeen Handelsblad voor het hare. Voorts is besloten voor bei de kranten meer papier beschikbaar te stellen. Ei- zullen geen redacteuren worden ontslagen. Het ontslag dat een van de redacteuren buitenland van de NRC, begin vorige week was aange- zegt met het ook op de integratie, is ingetrokken nadat enige redacteuren hiertegen hadden geprotesteerd. De directie heeft afgezien van haar aan vankelijke voornemen, ongeveer een kwart van de NRC-redacteuren te ontslaan. Met zes redacteuren, allen zestig jaar of ouder, is conform de bepa lingen van de ca.o, voor journalis ten overeengekomen dat z(j vervroegd met pensioen zullen gaan. De vak bonden zyn hiermee akkoord gegaan. De redacteuren van Het Vrije Volk hebben zaterdag op een vergadering in Utrecht hun verontwaardiging uit gesproken over het feit dat de direc tie en commissarissen enige personen, onder wie Herman Wigbold heeft ge polst voor de functie van hoofdredac teur zonder overleg te hebben ge pleegd met de redactie. De aanwezige journalisten aan vaardden een motie waarin de pre sident-commissaris van de Arbeiders pers, NVV-voorzitter A. H. Kloos en Vrije Volk-directeur drs. H. Claus worden gevraagd een toelichting te geven op deze zaak. De huidige hoofdredacteur, de heer Messer wordt waarschijnlijk directeur en zal wanneer het Vrije Volk toe treedt tot de Perscombinatie zich ook uitsluitend met directionele werkzaamheden gaan bezighouden. Een grote groep uit de redactie wil de hoofdredacteursfunctie vervuld zien door een driemanschap te kiezen uit de nu aanwezige redactionele staf. NEDERLAND 1 6.45 6.55 7.04 8.20 8.55 9.45 10.45 10.50 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.30 8.00 8.20 9.20 9.45 10.35 10.50 10.55 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) De Lichtkrant (VARA) Journaal (NOS) Achter het nieuws (VARA) Ironside, tv-film, in kleur (VARA) Fiesta Gitana: Spaanse flamenco zang- en dans groep, in kleur (VARA) Het mannetjesdier (3), eenacter van Alun Owen, in kleur (VARA) Journaal (NOS) Nascholing huisartsen les 1 (Teleac) t De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal (NCRV) De Waaler van Sevilla, famillefeuilleton, in kleur (NCRV) Journaal (NOS) Gevraagd: een redenaar (NCRV) Actualiteitenrubriek (NCRV) Dombey Zoon, tv-feuilleton (NCRV) Buitengebeuren in Jeruzalem, godsdienstig pro gramma, in kleur (NCRV) Journaal (NOS) Methodiek van de burgerschapsvorming les 7 (Teleac) Voetbal op de televisie drijft de mensen naar elkaar toe. met als gevolg dat de banketbakkers op dagen dat er een belangrijke wedstrijd op het scherm komt, 30 tot 40 procent meer taartjes ver kopen. Een onderzoek van Vi deo wees uit, dat 63 procent de hoeveelheid voetbal op TV juist goed vindt, 10 procent zei te veel, en 24 procent te weinig. Voorts had 58 procent acht of zeven van de acht laatstgespeel- de wedstrijden gezien, en slechts 6 procent had geen van die 8 wedstrijden bekeken. Op de vraag of men voor Ajax of voor Fee noord was. antwoordde 24 pro cent voor Ajax en 22 pet. voor Feijenoord. Een dergelijk klein verschil bestond ook tussen het aantal mensen dat hoopte dat of Ajax, of Feijenoord landskam pioen zou worden. Ajax zei 29 procent, en 27 procent zei Feije noord. Dat men intussen niet geheel verblind is van clubliefde bleek uit de antwoorden op de vraag wie men dacht dat in werkelijkheid kampioen zou wor den. Ajax kreeg 64 procent Feijenoord 13 procent, en dat was nog voor de uitslagen van af jelopen zondag. Ook heeft Video gevraagd of men het jammer zou vinden als Luns. Alfrink. Kloos of Cruijff voorgoed het land zouden verlaten. Van Luns zei 78 procent ja, van kardinaal Alfrink 50 procent, van vak bondsleider Kloos 48 procent en van Cruüff 51 procent. Verder hoorden we nog eens bevestigd dat de heer Rippen van de Evan gelische Omroep werkelijk over „hipjes" had gesproken, en dat het programma over „Verborgen schatten" van de E.O. al eerder door de NCRV was uitgezonden. Trouwens, ook de VPRO bleek onlangs een China-documentai- re te hebben uitgezonden, waar van grote delen al In 1967 door de toenmalige NTS vertoond werden. De Vara bracht een treffend portret van de 78-jarige schrijf ster Mary Dorna. wier werk ver geleken werd met dat van Nes- cio, Carmiggelt en Theo Thijs- sen. Men meldde dat zij niet genoemd werd in de historische schets van de Nederlandse let- terkunde van Vooys, herzien door Stuiveling, en inderdaad ontbreekt zij in mijn exemplaar van 1949. Een troost moge zijn, dat ook Carmiggelt ontbreekt. Nescio slechts vijf regels krijgt en Theo Thijssen alleen ge- J noemd wordt als tweede-kamer- lid, atueur van „Kees de jon- gen Niet iedereen die over letter kunde schrijft, heeft ook kijk op letterkunde, helaas (Victor van Vriesland was één van de eers ten die Mary Dorna's talent her kende). Ellen Vogel las een paar fragmenten voor, die dui delijk maakten waarom Carmig gelt en Rem co Campert, ook schrijvers van de kleine situatie weergegeven met de kleinste om haal van woorden, af en toe uitriepen- „Kijk, dat is schrij ven". Waaruit niet in de eerste plaats de waardering van de le zer. maar van de collega-schrij ver spreekt die weet wat het handwerk voor eisen stelt. De VARA kwam ook nog met een vrij lang tv-spel, „De stola", goed gedaan, toch eigenlijk on bevredigend. Een stuk dat me even weinig op mij ogemak stel de als het interview van Willem Oltmans met de Japanse vrouw van Soekarno, die nu met haar dochtertje in Parijs woont. Sommige mannen, zei ze, had den meer dan enkele vrouwen nodig en zij gunde bapak zijn vele vrouwen (bapak is niet de Indonesische afkorting voor badpak, maar naar het schijnt een liefkozende, met eerbied ver mengde aanroeptitel of zoiets), en alle beschuldigingen van Soe- hai o aangaande corruptie door ha geplaagd, wierp zij ver van zich. Dat Prins Bernhard voor Soeharto geknield had, vond zij van slechte smaak ge- tulgen. Oltmans corrigeerde dit bericht van Time en zei dat de prins in werkelijkheid voor sul tan Hamengkoe geknield had, maar „dat maakt voor mij geen verschil", antwoordde Ratna Sa ri Dewi Soekarno. Mooi was ze in ieder geval wel, maar wat ze zei maakte af en toe een be stuurde indruk op me, ik weet niet precies wat ik van haar denken moet. Na afloop van het interview (dat uiteraard moest worden uitgezonden, tenslotte is zij nog steeds de vrouw van Soe karno en treedt zij nu in de publiciteit) werd gezegd, dat de tekst aan de Indonesische am bassade er voor de camera met 't aanbod er voor de camera com mentaar op te leveren, maar daar had men vanaf gezien. Ik vond het een nogal overbodige geste. Als een Zwarte-Panterlei- der hier kritiek oefent op pre sident Nixon. ook een bevriend staatshoofd, dan hollen we toch ook niet naar de Amerikaanse ambassade om zendtijd voor commentaar aan te bieden? VOOR MAANDAG 20 APRIL Hilversum I 402 m. AVRO 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn.: 18.25 Zelfstandig zijn en blijven lez. 18 30 Parade strijdkrachtenprogr. 19.30 Nws. RVU 19.35 Zorg voor de slacht offers van de oorlog 1940-1945 door mr. H J. van de Poel staatssecretaris van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap. Werk en dr. J. Th. A. H. van der Putten NOS 20.05 Komt u maaract zaken met reacties v luisteraars en lichte gram. muz. Bond zonder naam 22.20 Driekwart van de Hilversum II 298 m. NCRV 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht lnstrum. sextet 18.19 Ultz. van de Pol. Partij Radlkalen 18.30 Nws. 18 41 Act. E.O 19 00 Veelgevraagde geestelij ke muz 19 20 Reformatie en reveil, ge sprek 19.35 Intermezzo bekende melo dieën. 19.45-20.00 Opbouw, een wekelijk se bijbelstudie NCRV 20.00 Stereo conc. 'bouwork. en voordrachtkunstenaars klas. muz. 21.05 Een op de v(Jf. klank beeld 21.30 Muz. en dienst progr. over kerklied en kerkmuz ln klank en ge schrift 22.00 Stereo: Licht ens. met zangsol. 22,20 Avondoverdenking 22 30 Nws 22.40 Lit. radiokroniek over boe ken schrijvers en toneel 22.55 Voorrang een artistiek voorkeursprogr. 23 30 ste reo Strijkkwartet mod. muz. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e iyn) van 18-20 uur. P' t. op 25 Molto allegro con fuoco 23 m Andante, Pre6to Molto allegro e vivace Re na Kyriakou, plano: Weet- II. Robert Schumann Symphonie nr 3 ln Es gr. t. op 97 ..Rhelnlsche" 32m.) Lebhaft, Scherzo. Sehr maszig Nicht Schnell, Feierllch. Lebhaft. Phllharm Ork van Berlijn o.l.v. Ferdinand Leit- ner HI Richard Strauss 1Burlesque voor plano en ork. in d kl. t. (20 m Mae- grlt Weber. plano. Symphonie Ork van Radio Berlijn o.l v Ferenc Friscay 2. Don Qulchotte op 35 (39 m.) Pierre Fournler. cello; Abraham Skernick. alt viool: Rafael Druian. viool: Cleve land Ork. o.l.v. George Szell. VOOR DINSDAG 21 APRIL Hilversum I 402 m. AVRO 7.00 Nws. 7 11 Ochtendgymn. 7 20 Stereo: Lichte gram muz. 8.00 Nws ,8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo Lichte gr I muz. 8.30-8.33 De Groenteman 8.50: Morgenwijd. NOS 9.00 Uitgebreide re port. of herhaling NOS progr. 9 35 wa- terst. 9 40 Muz. uit de Middeleeuwen I en Renaissance opn. AVRO 10 00 Voor de kleuters 10.10 Arbeldsvlt gr 11.00- 11.02 Nws. 11.30 Rondom 12: progr. vr. de vrouw. 11.55 Beursberichten Overh. voorl 12.30 Ultz. voor de landbouw AVRO 12.40 Toppers van toen (gr 13 00 Nws. 13.11 Radiojourn. NOS 13,30 Spiegel van België: muz. cn nws. van onze zuiderburen 14.00 Stereo: Klein chanson 14.40 Jazz uit het historisch archief AVRO 15.10 Nederl componis tenportretten Mathijs Vermeulen 1888 1 1967 10 00 Nws. 16 03 Inl. tot muz be grip muz. lez 16.23 Stereo: Altmezzo en plano pop. klas. lied 16 45 Land der muzen kunstkroniek 17.15 Stereo: Jav Spectrxim oude en moderne Jazz 17 5" Med. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levend woord 7.16 Op het eerste gehoor ste reo klas. muz. 7.25 Horen en zien 7.30 Nws 7.32-7.50 Act. 8.00 Nws 8 11 Ste reo Gew. muz. gr. 8 30 Nws 3 32 Ste reo Voor de hulsvr 9.00-9.10 Gvmn vr. de hulsvr. 9.35 School radio 10.00 Vor men van omgang met de Bijbel, gods. lez. 10.15 Stereo: Hoogtepunten uit Aida opera van Verdl gr 11.00 Nws 11.03 Ferdinand Huyck deel 27 serie hoorspel 11.27 Voor de zieken 11 55 Me dedelingen KRO 12.00 Stereo. Van twaalf tot twee. gevnr, progr 12.22 Wij van het land 12.26 Med t b.v land- en tuinb. 12.30 Nws. 1241 Act. 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Conciliepost bus 14.05 Schoolradio 14.30 Pizzicato: muz middagmagaz. 16.00 Nws. 17.00 Overheldsvoorl. Belastingen ln de Ned Antillen. Spreker Henk Dennert 17 10 Voor de kind 17 15 Tien jaar Kinder zangfestival 17.45 Hal familleprogram Hilversum III 240 m. VARA 900 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 1.1 03 Een opvallend vrolijk gevarieerde visi te; licht pl. progr 12.00 Nws 13.00 Eks- 6res: licht pl. progr. 14 00 Nws 14 03 'e Eddy Becker Show 15.00 Nws 15 03 Drie-draai. 16 00 Nws. 16.0318.00 Mix licht pl. progr 17.00-17 02 Nws TELEVISIEPROG KAM.MA'S Nederland I. NOS'NOT 10.45-12 00 Schooltelevisie NOS 18.45 De Fabeltjeskrant NOS 18 5 Journ AVRO 19.04 Tobben voor To kio quiz voor scholleren van middelba re scholen 19 30 Nederpop '70. Nederl Popgroepen NOS 20.00 Journ AVRO 20 20 Peyton Place, tv-feullleton 21 05 Dit Is Tom Jones, muz show 21 55 AVRO's Televlzler NOS 22 45-22.50 Journ. Onder voorbehoud Tot 21.05 Dit Ls Tom Jones, muz. show 21 55 AVRO 21.05-plm 22.30 Apollo 13 (NOS) Nederland II. NOS 18.45 De Fabeltjeskrant NOS 18 55 Journ NOS 19.04 Scala inform, ogr KRO 19.30 Verslag op dinsdag IS 20.00 Journ KRO 20.20 Werken- 'eugd '70 resultaten van een en- te 21.10 De Wrekers tv-fllm. 22.00 ivid Frost-Show (Frost on sunday) OS 22.50-22.55 Journ TELEAC 22 55- 23.25 Ruimtelijke Ordening les 8 (herh.)

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5