Bolbloemen moeten snel gaan bloeien voor corso Minister opende Flora Nova Verkoop consumpties op strand toegestaan Grenswijzigingen Katwijk roepen vele vragen op Puzzeltocht te paarcl trok veel deelnemers [f BESLUIT IS GENOMEN BLOEMENSTOET TOCH OP 25 APRIL 4N HAARLEM NAAR SASSENHEIM TE LATEN RIJDEN In Noordwijk ii vaste kamercommissie Nieuwe uitgaven Vatieaan bezorgd over r.-k. kerk in Cambodja INJIETLIDO'A AN BOSKOOPS FLORIDA Twee vingers afgekneld Automobilist aan verwondingen overleden UITVOERING DVS KATWIJK Personenwagen grijpt 5-jarig Katwijkertje Ierdag 16 APRIL 1970 LEIDBCH DAGBLAD PAGINA t (DOOR CEES COMBEE) ISE/SASSENHEIM Men heeft het gisteren in de krant Ben lezen: het Bollenstreekcorso wordt niet uitgesteld en lus op zaterdag 25 april van Haarlem naar Sassenheim rij- Het zal wel, wat bloemen betreft, een heel ander corso jen dan in voorgaande jaren. De hyacint zal niet langer neren. Er zal bijzonder veel gebruik worden gemaakt van issen. Wie nu echter de Bollenstreek bezoekt ziet nog maar weinig bloemen, 't Zal er dus wel om spannen of er vol de zijn voor het corso anders moet men op een of andere gaan improviseren. leden van het comité Bloemboüenccftso hebben zware roeken de rug. Het regende dagelijks van telefoontjes van mensen, formeerden of het corso wel door zou gaan nu de groei van Igewassen op het veld door het abnormaal koude weer zo'n of twee. drie achter ligt bij normaal. Die telefoontjes kwamen innen- en buitenland. nstreekcorso-voorzitter H. jibarg: 't Was voor ons de fete beslissing, waarvoor we go-gebied ooit geplaatst zijn. foben uren vergaderd over de of we het corso wel of niet laten doorgaan. Het grote ras of we wel over voldoende konden beschikken. Van de ie om voor negentig procent iennagels te gebruiken waren mg afgestapt. Die zijn er dood- i niet en zo het zich laat aan- gk niet op 25 april. Daarom heb besloten heel veel narcissen wagens te laten prikken en Kge tulpen, als die tenminste i zijn Handen in haar de comité-leden, die zich ieder inspannen om de Bollen- een spectaculair evenement te ,met de handen in het haar gezeten en eigenlijk nog beetje zitten als ze naar kijken is begrijpelijk. Voor al maanden geleden de anda gestart. In binnen- en bui Reisbureaus en toeringcar- lemers hebben één- of meer- tochten naar de Bollenstreek niseerd 'met daaraan verbon- i bezoek aan de Noordzeekust. deze mensen te gerieven men een jaar of drie geleden tste datum bepaald voor het de laatste zaterdag in april. Bitter Bonkerburg wat som- Tanneer je nu langs de bollen- rijdt, dan schudt je je hoofd aag je je af, waar de bolbloe- ndaan moeten komen. Enkele mooi weer kunnen echter won- doen en op die dagen refce- Jdan maar. De voorspellingen it K.N.M.I. voor de komende igen waren gunstig. Er zouden kamers komen en de tem u een wat aangenamer ier krijgen. Toen hebben we KV maar doorgehakt en de waarop de bloemenstoet van m naar Sassenheim zal rijden, nderd aangehouden. We wilden gasten, die toch naar de Bol lek komen, niet teleurstellen. i zyn gepland en de hotels Aen. Al maanden geleden! er uit binnen- en buitenland fat Bollenstreekcorsobezoekers i staat vast. Men behoeft daar naar een blik te slaan in de re- serveringregisters van de V.V.V.'s in de badplaatsen Katwijk en Noordwijk en in die van de Bollenstreekgemeen te Het bordje „vol" hangt nog wel niet uit, doch een respectabel aan tal buitenlanders Duitsers, Engel sen. Scandinaviërs, Belgen en noem maar verder op komt op 25 april naar ons land. An het uitstellen was nog een pro bleem verbonden. Wanneer men daartoe was overgegaan, dan zou men dat waarschijnlijk hebben moeten doen tot zaterdag 9 mei. Er komen namelijk in het weekeinde na 1 mei een vrye dag voor veel buiten landers veel toeristen naar ons land. dat de hotels en pensions aan de kust en ver het binnenland in voor de mensen, die dan voor het corso zouden toornen geen kamers beschikbaar zouden hebben. Het zou ook vele problemen opleveren hen bij particulieren onder te brengen. De Bollenstreekcorso-organisatoren hebben dus gegokt. Er rest nog een week voor in Lisse met de opbouw van de corsowagens wordt begonnen. We weten het: de tijd is kort en er is nog maar heel weinig kleur te NOORDWIJK Het verzoek van j de Noordwijkse WV, om vergun- j ning tot beperkte verkoop van 1 consumpties op het strand, is door het gemeentebestuur goedgekeurd Hiervoor komen alleen in aanmer- king degenen, die diensten aan het j publiek verlenen als schoonhouden I van het strand, bewaking, verhuur van stoelen en tenten. Doordat het met de staat gesloten huurcontract, verkoop op bepaalde stnandgedeelten uitsluit, kan deze richtlijn niet overal worden toege past. Het gemeentebestuur zal trach ten om hiervoor alsnog ontheffing te verkrijgen. Het is de bedoeling dat de verkoop eenovudig wordt ge houden, dus er zullen geen consump tietenten m. bijbehorende zitjes wor den geplaatst. Verschenen is het informatieblad over Noordwijk. Dit informatieblad bevat alle mogelijke gegevens over 't dorp ten aanzien v. bezienswaar digheden. natuurschoon, sport, logies- accommodatie en dergelijke. Voor be langstellenden is het gratis bij de WV verkrijgbaar De 250.000-ste passagier van de Clarkson Tulpenvluchten wordt op 21 april op het vliegveld Zestienho ven in Rotterdam verwacht. Onder auspiciën van het Nederlands Na tionaal Bureau voor Toerisme is voor deze dag een speciaal jubileum programma samengesteld. In het kader hiervan zal het ge hele busgezelschap, waaronder de 250.000-ste passagier zich bevindt, in hotel „Zeezicht" de lunch gebruiken. Tijdens deze lunch zal de WV aan elk lid van het gezelschap symbo lisch een bos tulpen aanbieden, die In werkelijkheid bij het vertrek van de luchthaven 's avonds zal worden overhandigd. In overweging wordt nog genomen om de kwartmiljoenste passagier, mrs. May Entwistle. namens meer Noordwijkse groeperingen iets aan te bieden In de plaats van het aftredende be stuurslid van de Raad van Afgevaar digden van de VW. de heer Th. A. Saat, is benoemd de heer C. Booy, zien op de bollenvelden. Wie echter niet waagt, wint ook niet. Daarom hoopt men in de streek tussen Lei den en Haarlem maar op een mild schijnend zonnetje. Als dat door het <nu nog» grauwe wolkendek heen breekt, schieten de narcissen- en hyacintenbloemen en ook de tulpen uit hun groene omhulsel en geven ze snel een feestelijk aanzien aan de streek. Elk bloempje NOORDWIJK De paardesport gaat een steeds grotere plaats inne men in de recreatieve genoegens die Noordwijk ook buiten het seizoen biedt. Dit bleek uit de zeer grote be langstelling voor de jaarlijkse puzzel- rit. die werd georganiseerd dcor ma nége „Meeuwenoord". Niet minder dan 72 dames en heren namen er aan deel. Het bijzonder fraaie parcours voer de de equipes, bestaande uit een da rn en een heer, door de duinen en over het strand .waar men volop kon genieten van de natuur. In een gezellige sfeer werd 's avonds in „De Duinrand" de uit slag beken gemaakt. De Jury, be staande uit de heren P. Tonson, S. van Barel en N. Meeuwenoord, ken den de prijzen als volgt toe: le prijs "onze parlementaire redactie) RHAAG (GPD) De vaste Kommissie voor Binnen- Zaken ziet, zo blijkt uit tadverslag. geen reden zich !r"etten tegen het wetsont- tot grenswijziging tussen de tote Katwijk en de gemeen- tordwijk en Rijnsburg, hoe- "Ko eigenlijk niet erg inge- met de voorgestelde daar opnieuw een (ntele oplossing wordt be rt in plaats van één in gro- töonaal verband. gleden willen intussen in dit W de volgende vragen stellen. e z*i gaame vóór de openbare enng antwoord zouden willen üjerv meegedeeld worden hoe de Katwijk braakliggende de eigen gemeente benut? J* kwaliteit van deze niet be- j* Percelen voor land- of tuin- !MVfcel van de als „bollen- aangemerkte gronden worden '8 als zodanig gebruikt? r^horen deze gronden? bekend of de eigenaren ook bollengronden hebben buiten de ge meente Katwijk en zo ja, waar? En kan de bedrijfsvoering eventueel op die percelen worden gecontroleerd? Kan nader worden uiteengezet waarom uitbreiding van de voor wo ningbouw benodigde grond niet op eigen gebied van de gemeente Kat wijk kan geschieden? Zou wellicht huisvesting in Zoe- termeer aan de huisvestingsproble men van de gemeente Katwijk tege moet kunnen komen? Van de zijde van het gemeente bestuur Katwijk werd naar voren ge bracht. dat in deze gemeente het diepgewortelde gebruik bestaat, dat de inwoners van de gem. op zondag na de kerk familiebezoeken afleggen. In hoeverre hecht de minister waarde aan het beroep van de ge meente Katwijk op de verknochtheid van de inwoners aan hun gemeente? Hoeveel procent der werkende bevolking van Katwijk werkt overdag of gedurende de week buiten de ge meente, en waar zijn de schepen van de vissersbevolking in werkelijk heid gestationeerd? Is het volstrekt onmogelijk om de woonwijk niet in noordwaartse. maar in oostelijke richting uit te breiden, ter voorkoming van verdere aantasting van de toch reeds zo be perkte recreatieruimte-groenstrook? equipe mevr Zomer Noordwijker hout) en de heer Lambinon Amster dam), 2e prijs mevr. De Roo (Voor burg) en de heer De Jong «Leiden), 3e prijs Mej. M. Boom (Leiden) en de heer Jansen (Den Haag» 4e prijs mevr. Bol (Rotterdam) en de heer Keizer (Leiden). 5e prijs mej. A. Roskam (Noordwijk) en de heer Margadant (Amsterdam), 6e prijs mevr. P. Slingerland (Noordwijk) en de heer L. v. d. Kloet (Den Haag), De heer Tonson reikte met enkele welgekozen woorden de prijzen uit, waarna men zich aan het diner schaarde en later op de avond luis terde naar een gezellig paarde- praatje, waarbij een in het najaar te houden cross-country werd aan gekondigd. Bollenstreekcorso-voorzitter Bonke berg: We zyn nu sterker dan ooit afhankelijk van onze kwekers. Bij wyze van spreken elk bloempje dat gaat bloeien, moeten ze plukken en opslaan in de koelhuizen. Daarover hebben we ook contact gehad met de kwkersorganisaties in de bollenstreek gemeenten Ze hebben alle mede werking toegezegd, 'k Geloof, dat het met aller medewerking wel zal luk- k ener toch nog iets moois van te maken. Laten we er het beste maar van hopen! We hebben gistermiddag nog eens een ritje kris-kras door de Bollen streek gemaakt. Er was nog bitter weinig te zien. Hier en daar wat bloeiende narcissen en crocussen en in de luuwte een klein veldje hya cinten. Beslist niet «om hoera te roe pen. Maar de bolbloemen staan wel op springen. Meerdere velden toon- mm-:*? Op de meeste velden in de bollenstreek is nog niets tn bloei gekomen. Wel staan de narcissen „op springen". Een beetje zon en het is zover. (Foto LD Holvast) den reeds ee nflets gele gloed. Een dag zon, zei een arbeider die bezig was de bolgewassen met een ziekte bestrijdingsmiddel te besproeien, en het is zover. Je kunt het aan de bloemen zien, dat ze verlangen om hun feestgewaad te tonen. Smeden en rietvlechters zyn bezig de laatste hand aan de praalwagens te leggen. Zy zullen ruimschoots op tijd klaar zijn. Nu is het wachten nog op de bolbloemen .Het is te ho pen dat zij het niet zullen laten af weten. Daarover is men in de Bollen streek (gelukkig) nog een beetje op timistisch! De verborgen zeestraat, door Kees Borstlap. Serie De Boer Maritiem. Uitg.C. de Boer Jr., Bussum. Scheepsverklaring. door Anthony, van Kampen (De Boen Schip op schip af, door Jan Noor- degraaf (De Boer). Verraderlijke gronden, door Frank Mulville (De Boer). Honderd bloemen van Mao, door Sean O'Callaghan. Uitg.: Nijgh en van Ditmar, Den Haag. Dorst naar recht Een oproep tot bezinning by de strijd om Jerusalem, Q__ door Frits Kuiper, Uitg.: W. de Haan die onder Franse leiding worden ge- Bussum. - PHNOM PENH (AP. Reuter) Het Vatieaan is bezorgd over het lot van de 400.000 (volgens sommige schattingen 600.000) Vietnamezen in Cambodja. Ongeveer de helft van de ze bevolkingsgroep in het bedreigde Cambodja is rooms-katholiek. De Cambodjanen hebben zich nadat zij steeds meer zyn gaan begrijpen dat in hun land reeds geruime tijd geheime Vietcongkampen gevestigd waren en dat intussen Noord-vietna- mezen hun grenzen hebben over schreden steeds feller gekeerd tegen de Vietnamese minderheid, die te midden van haar woont. In de afge lopen dagen is geconstateerd, dat tientallen lichamen van Vietname zen de Mekong afdrijven en van daag waren er weer nieuwe slacht offers, vermoedelijk afkomstig van een massamoord bij kampong Cham, waar grote rubberplantages liggen, dreven door Vietnamezen. In dit ge bied zijn veel dorpen, waar Vietna mezen wonen, platgebrand door woe dende Cambodjanen, die iedere Viet namees van verraad verdenken. Vol- Heere gens Cambodjaanse militairen waren de Vietnamezen met de Vietcong uit de dorpen gevlucht Twee r.k dor pen zijn in brand gestoken door Cam bodjanen Er doet zich bovendien nog een godsdienstig geschil voor: de Vietnamezen zijn voor een groot deel rooms-katholiek, de Cambodjanen zij veelal boeddhist. Paus Paulus heeft reeds bij de regering in Phnom Penh geprotesteerd tegen aanvallen op r. Wij vermoordden Sharon Tate. kerken en bevolking en zyn bezorgd d>Dor Lawrence Schiller en Susan At- heid uitgesproken over de leden van kins. (Teleboek) de R K kerk in Cambodja De wet van mevrouw Parkinson, door C. Northcote Parkinson. Uitg.- Scheltema en Holkema, Amsterdam. Slapstick /Striptease, door Heeresma, Uitg. Contact. Amsterdam Scenarios, door Rein Bl'Dem. Uitg Meulenhoff, Amsterdam. Perpetuum mobile, door Mark In- singel (Meulenhoff). Met de dood voor ogen, door Dia na Pike Kennedy. Uitg.: Teleboek, Bussum. (Van één onzer redacteuren) BOSKOOP Minister ir. P. J. Lardinois (Landbouw en Vis serij) heeft vanmiddag in tegenwoordigheid van vele genodig den en buitenlandse gasten de „Flora Nova 70" officieel ge opend. De minister herinnerde aan de belangrijke plaats, die Boskoop in de wereld van de boomkwekerij inneemt en wees erop, dat deze gemeente op het gebied van de sierteeltproduk- ten een wereldfaam geniet. Hij hoopte, dat de expositie zou bijdragen tot een nog grotere bekendheid van Boskoop. De voorzitter van de Koninklijke brood alleen niet zal leven; naast de Vereniging van Boskoopse Culturen, materiële kennen wy ook de ideele de heer H. J. Grootendorst, had mi- j voldoening over ons werk. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 17-jarige Alphenaar raakte gisteren bij het verrichten van werkzaam heden in het bedrijf Eltonit aan de Kalkovenweg met een hand bekneld j nister Lardinois en de andere geno- De heer Grootendorst noemde het tussen een stapel balken en een ijze ren drukstuk. Twee vingers van de rechterhand werden daardoor vrij wel afgeklemd. De jongen is over gebracht naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN «ANP) De 31-jarige marine-officier T. J. van Scheijgen uit Amsterdam, die vorige week met zijn auto op de He renweg in Alphen aan den Rijn te gen een vrachtauto botste, is aan zijn verwondingen in het ziekenhuis Rijnoord overleden. KATWIJK AAN ZEE Het tam- ooer-v en trompetterkorps „Door Vriendschap Sterk" uit Katwijk aan Zee geeft volgende week woensdag (aoht uur) in sporthal Cleyn Duin haar jaarlijkse uitvoering. Na de pauze wordt er een bingo-wedstrijd in de kleine zaal van de sporthal gehouden Hierbij verleent het orkest „The Game Breakers" uit Leiden zyn medewerking. digden op hartelijke wijze begroet in verblijdend, dat ook Jongeren-groe- „Het Lido" van hotel-restaurant pen blijk geven van grote activiteit „Florida". en hy meende, dat de Boskoopse Zonder direct te willen zeggen, dat kwekers zich over veroudering, een hier in Boskoop alles rododendron- algemeen verschijnsel in de agnari- I geur en maneschijn is - ook voor de sche wereld, zich geen zorgen behoe- boomkwekerij signaleren de L.E.I.- ven te maken, evenmin als over de rapporten een dalende rentabiliteit bedrijfsopvolging. moRen wij constateren, aldus de Nadat ir. Lardinois de „Flora No- heer Grootendorst, dat de boomkwe- va '70" had geopend maakten de kery zich zonder hulp of speciale j genodigden een rondwandeling door maatregelen staande weet te houden I deze koninklijke tuin vol met sier- in de economische maalstroom. teeltprodukten. De minister onder- Met een uitvoer van 80 miljoen gulden voelen wij boomkwekers ons gelukkig een kleurige bijdrage te mo gen leveren aan de image van ons land. die elders meer indruk maakt dan de economische waarde zou doen verwachten, vervolgde Boskoops Cen turen-voorzitter. Wy zijn ons er ech ter van bewust, dat de mens bij KATWIJK AAN ZEE Een vijf jarig Katwijkertje, dat onvoorzich tig de Reygersberglaan overstak, werd gistermiddag door een perso nenwagen gegrepen en vrij ernstig gewond Het kind liep een gebroken linker onderbeen en vermoedelijk een bekken letsel op Dokter Tim- mers, die eerste hulp verleende, liet de jongen naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden overbrengen. hield zich ongedwongen met enige in zenders en informeerde belangstel lend naar de situatie in de boom kwekerij. De belangstelling voor deze sier teeltexpositie blijkt overweldigend te zijn, zowel uit eign land als uit het buitenland. Er wordt een recordaan tal bezoekers verwacht. Dat kan voor de organisatoren en de politie talrij ke problemen opleveren. Door de rijkspolitie is voor bepaalde stra ten in de omgeving van „Florida" eenrichtingverkeer ingesteld. De arrangeurs waren gisteravond nog bezig met het leggen van de laatste hand aan de expositie en vanmorgen begon de jury met het beoordelen van de dertig fraaie in zendingen. Er waren vele nieuwe va riëteiten op het gbied van de sier teelt te bewonderen. Gesteld mag worden, dat deze „Flora Nova '70" zyn voorgangers verre overtreft. Het is een lust om door deze planten- en bloemenweelde te wandelen en eens te bekijken, wat de Boskoopes kwekers presteren. Ook voor hen, die met liefde hun eigen tuintje te onderhouden Men kan tot en met 26 spril in „Florida" terecht, i Eén van de fraaie inzendin- werd ontworpen door de Hille- pen. die als titel „Hoorn des over. gomse arrangeur Cock Veld/tuis vloeds" meekreeg. Deze „tuin'l (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9