ietstocht naar Australië jegint op zondag 31 mei Nieuwveense koopman beetgenomen Sporttoto 'Armonder Martien Versluijs (22) krijgt gezelschap n ümmennan Jan de Koning (22) uit Roelof arendsveen Programma van CKV Warmond ERKEN IN WEST-IRIAN Reisverhalen .txclusief ioor L.D. Touwfabriek passeert dividend Molukkers gaan op 25 april demonstreren Wat wil je nou?' ubileumuitvoering „Die Jahreszeiten" Philadelphia heeft nieuwe voorzitter AUDITIE VAN RIJNAKKOORD JDAG 10 APRIL 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA t WARMOND Voor zaterdagmid dag: is voor de chr Korfbal Vereni ging Warmond, de wedstrijd Valto I—Warmond I wee rvast-geeteld. De ze wedstrijd was op 15 november vo rig jaar 2 minuten na de tweede helft gestaakt. Warmond had een 10 achterstand. De wedstrijd begint 4.30 uur. Verder luidt het programma: Warmond A Fiks A lOegstgeest» 2.30 uur en Ve- locitas BWarmond B 2.15 uur in Leiderdorp. KATWIJK AAN ZEE - In de wljkzaa! Oude Kerk werd gisteravond e en wijkavond gehouden uitgaande van de wijkgemeente „Zuid-West". Deze bijeenkomst werd door de wijkpredl- kant Ds. A. Vink geopend. Door Ds. O. KuiJt. zendingspredikant met ver lof in Katwijk vertelde over zijn werk diep in de onherbergzame oorden van West-Irian. Een en ander werd door hem met dia's toegelicht. (DOOR CEES COMBEE) ^RMOND/ROELOFARENDSVEEN Martien Versluijs, .jarige Warmondse melkhandelaar. heeft een maat gevon- oor zijn fiets-liftreis naar Australië. Het is Jan de Koning [i timmerman) uit Roelofarendsveen. Ze zijn beiden lid Je Leidse wielersportvereniging ..Swift" en kennen el- dus al langer dan vandaag. Het grote avontuur van Mar- fi Jan begint 31 mei. Dan hopen ze in Warmond op de ie stappen voor een tocht van zo'n 30.000 km. Ze rekenen dat ze ongeveer een jaar nodig zullen hebben om Sydney eiken. De „wereldreizigers" denken een half jaar in Aus- te blijven. Bij een oom van Martin, pater Fr. A. Ver- O.F.M., die in Waverley zielszorger is van de uit Neder- ifkomstige immigranten, zullen ze gastvrijheid genieten. 'artien Versluijs (midden) de Koning rechtsbekij- l> route, die zij op hun tocht |tustralië hopen te volgen. (Foto LD/Holvast) LEIDEN. WARMOND irtien Versluijs en Jan de ling zullen, exclusief voor Leidsch Dagblad, tüdens in tocht reisverhalen schrij- ^n. Eenmaal in de veertien len zullen onze lezers de 'armond^e melkhandelaar en Roelofarendsveense timmer- n kunnen volgen op hun itocht door vele landen naar itralië. Zij zullen hun ogen de kost geven en daar- ir veel kunnen verhalen over dingen die zij onderweg zien de voorvallen, die zij mee- ken. Het was voor Martien Versluijs niet zo heel erg moeilijk een maat Pte vinden voor zijn avontuurlijke tocht. Na publicatie van het verhaal over zijn plan naar Australië te fietsen in het Leidsch Dagblad kreeg hij vele verzoeken van jongelui, die graag met hem mee wildenuit Schagen, Leiden, Arnhem, De Rijp, Roelofarendsveen. Zwolle, Boskoop en Beverwijk om er maar enkele te noemen. De keus viel tenslotte op de Roelofarendsveense timmerman Jan de Koning, die hij kende van het „ciossen" bij „Swift". Veel tijd Zegt Martien nadrukkelijk: Het kost heel wat tijd om zo'n reis voor te bereiden Elk vrij momentje zijn we ei-mee bezig. Alleen al met 't af lopen van al die ambassades ben je uren kwijt en hier en daar moet je ook nog terugkomen. Maar op dit gebied is bijna alles rond. Alleen moeten we nog 'n keer naar de Indo nesische ambassade, doch ik heb ver trouwen dat ook daar de zaak pret tig voor ons geregeld zal worden zo dat we een visum krijgen. Prins Bern hard heeft voor ons door zijn bezoek de deur daar wel ontsloten Zeer veel medewerking hebben we ook gehad bondskanselier Brandt van Duitsland heeft gisteren vrouw afgehaald van de kaanse luchtmachtbasis Andrews bij Washington, de kanselier thans vertoeft voor een gesprek met president Nixon. van de A.N.W.B. en de Ned. Jeugd herberg Centrale. Jan de Koning op onze vraag waar om hij zich ook in het „grote avon tuur" wil storten: 'k Ben jong, hou van fietsen en wil wel eens iets van de wereld zien Toen ik het verhaal over Martiens reis las. dacht ik: 'k Zou best mee willen. Direct heb ik toen de telefoon gepakt en na een aantal gesprekken zijn we tot een akkoord gekomen. We kenden elkaar per slot van rekening. Boot en vliegtuig P C Martien en Jan zullen niet de hele tocht per fiets kunnen maken. Ze fietsen via Duitsland. Oostenrijk naar het zuidelijkste puntje van Italië en nemen dan de boot naar Griekenland Daarna gaan ze door Turkije. Perzié en India naar Oost-Pakistan. Mar tien: Van de Indiase ambassade hebben we heel veel kaarten en do- cumentatie-materiaal gekregen. In Dacca, de hoofdstad van Oost- Pakistan nemen ze het vliegtuig naar Bangkok (Thailand). Het is name lijk niet waarschijnlijk, dat ze een visum voor Birma krijgen en als dat wel het geval is, dan is dat maar 72 u. geldig. Dat vinden Martien en Jan wel wat tekort. „Als we er een tijdrit van maken, dan redden we het nog niet", zegt Jan. „Zelfs een Ed dy Merckx zou er moeite mee op een sportfiets hebben". De afstand is ruim 500 km". Eenmaal in Thailand aangekomen stappen de Warmonder en de Venei- weer op het fietsje om via Maleisië naar Singapore te trappen. Daar ne men ze als het lukt een visum los te branden de boot naar Dja karta in Indonesië en dan stappen ze weer op hun lichte sportfietsen voor de tocht naar Vandili, de hoofd stad van Portugees Timor. Naar Australië De Warmondse melkhandelaar een beetje teleurgesteld: Dan zullen we de fiets de fiets moeten laten en zullen wij genoodzaakt zijn het vlieg tuig te nemen naar Darwin in Noord- Australië. Onze fietsen nemen we wel mee, doch we zullen er waarschijn lijk ook in Australië weinig profijt van hebben M'n oom heeft name lijk geschreven, dat we moeten trachten te liften. E»- rijdt van Dar win naar Sydney zelfs geen trein en er is alleen maar een autoweg, die leidt door een onmetelijke woestijn. De afsvand is zo'n 5500 km ,,'t Zou onverantwoordelijk zijn", zegt Martien .schreef mijn oom en ook van andere zijde, onder andere de Australische ambassade heeft men het ons afgeraden Dus die raad slaan we maar niet in de wind. We proberen te liften. Onze fietsen hou den we bij ons. Wie weet rijden we nog enige honderden kilometers" Martien en Jan hopen de nachten zoveel mogelijk in jeugdherbergen door te brengen en als deze er niet zijn in kleine hotelletjes. „We gaan beslist niet eerder slapen voor onze fietsen en onze bagage op de kamer zijn en de deur in liet slot is", zegt Martien nadrukkelijk. „We zouden ons geen raad weten als ons iets ont stolen werd. Baar geld nemen we niet mee. alleen dollar-travelcheques. Als we Aan eens onze portefeuile zouden kwijtraken door verlies of diefstal kost het ons tenminste niet ons geld". Ze beginnen de reis op een gunstig tijdstip, want als ze in de landen komen, die door tropische regens ge teisterd worden, zijn deze moessons juist voorbij. Over de weersgesteld heid in de landen die ze doortrekken hebben ze inlichtingen ontvangen van de meteorologische dienst van de KLM. Martien en Jan denken een kleine twee jaar weg te blijven. Ze maken de terugreis niet op de fiets maar per boot en hopen dan de route via het Panama-kanaal te kunnen nemen. Dan wordt het een complete wereldreis. 't Is begrijpelijk, dat ze staan te popelen van verlangen om op de fiets te stappen. Het grote avontuur tegemoet. ROTTERDAM (ANP) Het be stuur van de NV Vereenigde Touw fabrieken deelt me? dat aan de op 28 mei te houden algemene vergade ring van aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend te passe ren. (Over 1968 werd nog 10 pet uitgekeerd) Op 2 april werd bekend gemaakt dat de Ver Touwfabrieken volop van werk was voorzien. Bij haar staalfa briek in Leiderdorp waren veel or ders binnengestroomd, zowel uit het eigen land als uit het buitenland. De staalkabelfabriek draait volop en de omzetten vertonen een duide lijk stijgende lijn. Voor dit jaar wordt een produktie verwacht die ver ligt boven die van 1969 Door de huidige activiteiten in de olie-industrie en het verrichten van boringen ook in de zeebodem is er een grote vraag naar staal kabels ontstaan, aldus de medede ling van 2 april. Op dit bericht steeg de koers voor de certificaten de volgende dag van 143 naar 156. Op 3 april meldde de hcofddirec- tie van de Ver Touwfabrieken dat het bericht van 2 april betreffende i de orderpositie van de staalkabelfa- i briek van het concern te Leiderdorp I aanleiding zou kunnen geven tot een ongemotiveerd optimisme. De direc tie wees erop. dat een toeneming van de omzet van staalkabels van I geringe invloed zal zjjn op het to- taal van de concernomzet. Hierna daalde de koers op de beurs weer tot 143. Sophia Lor en en haar man Carlo Ponti spelen met hun zoon- I tje Carlo. Vanavond 8 uur spreekt in de ontmoetingshal naast de Voorscho- tense Dorpskerk dsRalaison uit Ma dagascar over aijn land Zijn lezing zal hij toelichten met prachtige dia's over Madagascar. DEN HAAG «ANP» De cijfers van sporttoto 35 zijn: Deelnemers: 751.177; Inleg: f 1.367.733 drag: f736.980.12. Bij Indonesische ambassade ALPHEN AAN DEN RIJN Om dat het dit jaar 20 jaar geleden is. dat in ons land de voormalige bewo ners van de Molukken voor hun vroe gere woongebied de zelfstandigheid opeisten, zal er op 20 april in Assen een demonstratie-estafette beginnen met als eindpunt 25 april de Indone sische ambassade in Den Haag De demonstrc ti e toch t zal gaan van Assen over Meppel. Zwolle. Er- melo, Nijkerk. Utrecht, De Meern Bodegraven en Alphen. In Alphen aan den Rijn worden ongeveer 500 demonstranten verwacht, die in de Molukse woonwijk zullen worden on der gebracht. De volgende dag gaat het dan naar Voorburg, waar men vrijdag 24 april hoopt aan te komen, en waai' op zaterdagmorgen de grote verza melplaats zal zijn voor alle in ons land wonende Molukkers. Van uit Voorburg zal dan een demon stratiemars met spandoeken etc. worden gehouden naar de Indonesi sche ambassade in Den Haag. Er wordt op gerekend, dat aan de ze demonstratie van Voorburg naar Den Haag 7000 Molukkers zul len deelnemen. prljzen- Ecrs«te en derde prijs: f221.094.04. Tweede prijs en extra prijs: f 147.396,02. Er zijn zes meldingen van dertien goede uitslagen. De winnaars krij gen f36.849 uitgekeerd. 253 deelne mers delen de tweede prijs. Zij krij gen per goede kolom f 582.60. Voor de derde prijs zijn 2856 gegadigden. Zij ontvangen per goede kolom f77,40. Er waren 287 goede voorspel lingen voor de extra-prijs. Per juist ingevulde kolom wordt f 513,60 uit gekeerd. DEN HAAG NOORDWIJK Het was een gevecht tussen de baardjes dragers. dat stond wel vast. maar wat nu eigenlijk de aanleiding tot het ge vecht was geweest, werd voor de Haagse politierechter minder duide- lijk. Een 22-jarige tekenaar had in i Noordwyk op 13 september zijn baar dige tegenstanders met een dolkmes bedreigd, hoewel hij daar zelf niet zo zwaar aan tilde. Maar het zal je gebeuren", ver- weet de rechter, toen verdachte mee deelde helemaal niet van plan te zijn geweest om echt te steken. Hij gaf wel toe een dolkmes tegen het li chaam van één van de tegenstan ders te hebben gehouden en daarbij te hebben geroepen: „Wat wil je nou?" ,.Dat noemen wij hier bedreiging en j het is een soort van straatterreur, waarop we niet zijn gesteld", gaf de officier te kennen, die vanwege het nog blanco strafblad wilde volstaan met f150 boete en voorwaardelijk l maand gevangenisstraf met proef tijd van drie jaar. De rechter ver- I oordeelde conform die eis. Excelsior bestaat 60 jaar KATWIJK AAN ZEE —Tijdens de geestelijke jaarvergadering van de I Chr. Oratoriumvereniging ..Excel- sior" Katwijk aan Zee. werd door de secretaris, de heer G. Schaap een overzicht van de laatste 10 jaar ge geven. waaruit verscheidene gebeur tenissen door hem naar voren werden gebracht. In verband met 60-jarig bestaan van de vereniging op 16 juni I zal in de sporthal „Cleyn Duin" o.l.v. de heer H. Bekkenhorst uit Amsterdam een uitvoering van „Die Jahreszeiten" van J. Haydn. worden I gegeven. I Namens de bond van zang- en ora toriumverenigingen in Nederland kre j gen de dames Bloot-Dubbeldam. De Vreugd-Van Duijn en B. den Duik en de heer Jac. van Rijn in verband i met hun 50-jarig lidmaatschap uit handen van de voorzitter C. van Eg- mond een oorkonde alsmede een bij behorend speldje aangeboden. Kantoorbockhandel in Sasscnheim geopend SASSENHEIM Zonder al te veel officiéél vertoon is gistermiddag in 8assenheim de kantoorboekhandel J. Paddenburg „officiéél" geopend. Dit gebeurde door de heer J. Dok van de firma Dokex. een handel in land bouwmachines, was de heer J. Pad- denburg «zoon van de ..Leidse" Pad denburg-vestiging op de Oude Rijn) zeer ter wille geweest bij de ontrui- I ming van het pand. j De officiële opening werd gevolgd door een drie uur durende receptie, waar veel belangstelling voor be- stond. De heer J. Paddenburg stel- de. dat de Sassenheimse kantoor boekhandel «uiteraard bijna) nauw blijft samenwerken met de Leidse o.a. inkoop, reclame etc maar dat zijn nieuwe vestiging een wat luxer karakter zal dragen. Naast de gere nommeerde ..moeilijke en zware" boeken zal er ook aan de bijzaken als kaarten, papier en alle andere kant oor "zaken aandacht worden be- j steed. Vandaag is de zaak voor het publiek opengesteld. LISSE De afd. Bollenstreek van de Vereniging van ouders en vrienden van zorgenkinderen heeft gisteravond in de Witte Zwaan in Lisse vergaderd voor de laatste keer onder leiding van de heer J. H. Clement als voor zitter, omdat deze om persoonlijke redenen deze functie niet langer kan blijven vervullen. In zijn plaats werd door de afdeling de heer J. DUkstra. uit 8as.senheim, met algemene stem men benoemd Het uitgebrachte financiële ver slag werd goedgekeurd door de kas- commissie. Er was een voordelig sal do te vermelden. De door het hoofd bestuur voorgestelde verhoging der contributie van f5 op f7,50 werd niet noodzakelijk geacht, gezien het feit. dat ook velen uit sympathie de vereniging steunen. De „aangepaste gezinsdiensten voor gehandicapte kinderen" blijken naar aller mening in een grote be hoefte te voorzien en de instuifavon den en de zwemclub voldoen goed. Medegedeeld werd. dat ouders die met vacantie willen, hun gehandi capte kind kunnen laten verzorgen in een der Philadelphia-tehulzen. De Kaag en Abbenes zullen vanaf he den bij de afd. Bollenstreek inge deeld zyn. LEIDERDORP HOOGMADE De 8treekmuziekschool Rijnakkoord zal op 17 april een openbare auditie houden in Hoogmade. De aspirant leerlingen en de ouders worden ver zocht om kwart voor acht in hotel restaurant Van der Ploeg aanwezig te zijn. DEN HAAG NIEUWVEEN „U bent er om zo te zeggen lelijk in getuind." constateerde de Haagse politierechter De koopman uit Nieuwveen knikte instemmend ..Ja. dat was hij". De neef van Karei had hem lelijk te pakken genomen, hij was f 720 aan hem kwijt geraakt. Nu moest de 20-ja- rige neef uit Zoetermeer terecht staan wegens oplichting, doch hij liet verstek gaan. Wel verscheen het slachtoffer en een getuige, die een stuk van het gesprek met de neef van Karei had aangehoord. De neef dan was bij de koopman leek allemaal erg geloofwaardig stemde de officier van Justitie in. Doch de „neef" is reeds herhaal delijk veroordeeld en de officier eiste daarom een maand gevange nisstraf. gekomen en had verteld, dat hij een lekker handeltje wist, maar I dat hij geen geld had. Als de j koopman hem het geld wilde le- nen. dan zou hij ook een deel van de winst krijgen. Maar de man. die zich de neef van Karei noem- 1 de. bleek helemaal geen neef van die Karei, aan de koopman goed j Daarna was er nog een probleem, bekend, te zijn. Dat had hij later om de koopman indien moge- in Zoetermeer moeten ontdekken. lijk aan zijn f 720 te heipen want daar wist Karei niets van De rechter kan nl. maximaal de neefzegger af. Dus bleek de f 500 als vordering toewijzen, dan koopman er ingetuind te zijn. »du de koopman er das in feite want de neef was met de f 720 nog f 220 aan tekort komen, verdwenen. „Het was een mooi smoesje en het ..Geef me die vijfhonderd gulden dan alvast maar." vond de koop man. „Nu Ja, het wil niet zeggen, dat u dan ook echt die f 500 kunt incasseren." waarschuwde de rechter. In elk geval, het vpnnis werd een maand gevangenisstraf en toewijzing van de civiele vor dering, groot f 500, plus kosten. Dat vil zeggen, wanneer u kos ten moet maken om dat geld via deurwaarder of zo te incasseren, dan moet hij die ook betalen." lichtte de rechter in Zodat n«H weet waar hij aan toe is.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9