„D'66 LEEFT WEER Twee dagen dollende Mina 9s BESLUITEN OP CONGRES D'66 Invullen belastingbiljetten eenvoudiger met computer a@i Het congres van de pamfletten ui Staatssecretaris Grapperhaus vandaag ew giótere,n ■^JAflND AO 6 APRIL 1970 LETOSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM (GPD) In zijn enthousiasme sprong istermiddag één der leden van het D'66-congres in Rot terdam het podium op en schreef op één der grote pam fletten onder „D'66" de woorden „leeft weer". De man leed dit onmiddellijk nadat partijvoorzitter Beekmans tij lens een ogenblik van grote verwarring en discussie voor stelde het congres enkele minuten te schorsen zodat het partijbestuur zich kon beraden over een motie die door |één der vrouwelijke leden was ingediend. Mevrouw P. Wassen-Van Scha- (veren uit Voorschoten, de in- dienster van de motie, vroeg het (hoofdbestuur nog vóór de ge meenteraadsverkiezingen een ("prioriteitenschema" op te stel len in voor de gewone burger be grijpelijke taal zodat de politiek van D'66 in alle duidelijkheid naar voren zal komen. Climax Bn' I i De schorsing kwam vrijwel aan het ind van het „overigens geheel aan irogrammatische zaken gewijde" ingres en vormde tegelijkertijd de (climax van een onrustige sfeer on der een groot deel van de congres- ;angers. Het begon zaterdagochtend iog voor de officiële openingsrede an voorzitter Beekmans met een groen pamflet. Mevrouw, mijne heren, excuseert lu ons dat wij u storen", zo begint 'het pamflet. „U bent immers naars tig doende met vergaderen, met op bouwend werk in het kader van het groot-partij-wezen. Dat is niet niks. Het geeft derhalve we realiseren ons dat terdege geen pas u hier- en-nu met futiliteiten lastig te val len. Wat is er aan de hand? Wij zijn verontrust. Wy zijn het praten om het praten moe. Wij zijn het pietepeuterige amenderen moe. Wij zijn het moe om te doen alsof de Europese zaak al onze aandacht no dig heeft op een wijze als thans ge beurt". Zowel mr. Van Mierlo als de heer een goed stuk, maar gingen toch niet verder in op de kritiek die er in ver scholen ligt. Wel zei de heer Beek mans. dat ook het partijbestuur niet tevreden was met de wijze waarop het congres plaatsvond. Door het aanvaarden van een mo tie. die op initiatief van de Amster dammer Hans Moerkerk was inge diend, zal 't pamflet in de zogenaam de centrale werkgroep „een wezenlijk deel van de discussie" moeten worden. Zaterdagmiddag werd een tweede ROTTERDAM (GPD) Het congres van D'66 heeft tussen de aedryven door nog zaken ge daan. Wat betreft de gemeente- oolitiek werd een programma punt opgenomen dat zowel het ictief als het passief kiesrecht jy raadsverkiezingen moet wor den verkregen op 18-jarige leef tijd. De burgemeester dient rechtstreeks te worden verkozen, terwijl fractievergaderingen in principe openbaar zijn. In grote gemeenten en ge meenten met gespreide woonker nen moet de betrokkenheid van ie burger ook worden gestimu leerd door de instelling van wijkraden. D'z%% wijst een Europese Kernmacht af en de Democra ten vinden dat er bij Engeland en Frankrijk moet worden aangedrongen op verminde ring van kernbewapening. Naar aanleiding van het poli tiek omstreden rapport over het bevolkingsvraagstuk van een partij commissie besloot het con gres alle detailpunten uit dat rapport later aan de orde te stellen. Een principe-uitspraaik werd echter weer wel gedaan over het grondrecht dat de ou ders hun kindertal zelf mogen bepalen. Maar „om te voorko men dat de gemeenschap te zij ner tijd zelfs ook maar tot de overweging gebracht zal wor den wat onjuist zou zijn in te grijpen in de vrije bepa king van hun kindertal door de ouders, moet reeds nu ook door de overheid een actief beleid ge voerd worden om de bevolkings groei tot staan te brengen". D'66 meent dat in de bevolkingspoli tiek alleen dwingende eisen van leefbaarheid het criterium is. D'66 heeft zich gisteren voorts uitgesproken voor het niet strafbaarstellen van een door de vrouw gewenste zwangerschaps onderbreking en wil dat een abortus provocatus normaal kan plaatsvinden in elk ziekenhuis. pamflet, maar nu op oranje papier, aan de congresgangers uitgereikt. Dit pamflet was opgesteld door de groep Zeist, waai-toe o.a. Gys Stappershoef behoort, en liet eveneens blijken dat er ontevredenheid heerst over de gan van zaken binnen D'66. „D'66 gaat aan vlijt ten onder; zo staat boven het pamflet en vervolgt; ,Jn 500 ge meenten worden gemeenteprogram- mas' gemaakt, in elf provincies is een provinciaal programma geschreven. Wij hebben het dikste landelijke pro gramma van alle partyen. Als eerste politieke party zal D'66 met een wel doortimmerd beleidsplan komen. En dat terwijl wij in de eerste plaats opgericht werden oxn de democrati sche besluitvorming kritisch te be schouwen en te verbeteren. Na de eerste structurele vondsten zijn wij van het wezenlijk denken over het functioneren van de democratie ge vlucht in het fabriceren van pro gramma's". De wanorde ontstond pas goed toen de goed van de tongriem gesneden mevrouw Wassen haar motie verde digde waarin gevraagd werd om een gemeenteraadsverkiezingen. „Wy „prioriteitenschema" nog voor de as. moeten ons opnieuw waarmaken bij de verkiezingen", zo verklaarde zij. „Verhalen dat het allemaal zo ver schrikkelijk moeilijk is, is volgens mij onzin". Mevrouw Wassen lokte felle reac ties uit: „Dit is een stukje schyn. Het is grote flauwekul, dat dat zo veel duidelijkheid geeft", zo verklaar de Hans Moerkerk. Een ander meen de dat de indieners de meningsver schillen willen vergroten. Maar toen het kamerlid mej. Goudsmit zich ronduit achter de motie plaatste, bleek uit de bijval dat er onder de congresgangers toch velen waren die zich positief achter de motie opstel den. Alleen werd de spraakverwarring door de bijdrage van mej. Goudsmit groter doordat zij zowel sprak over een ur gentieprogram als over een soort „tweede appèl", het pamflet dat na de oprichting van D'66 door de ini tiatiefnemers werd verspreid. Na een korte schorsing kwam voorzitter Beekmans verklaren dat het hoofdbestuur geen behoefte aan de notie had omdat het toch al met een pamflet of een boekje wilde uit komen, waarin duidelijk staat wat de positie van D'66 is. Mevr. Wassen: „Ik trek toch mijn motie niet in. De heer Beekmans probeert Juist het enthousiasme wat ik er probeerde in te leggen weer uit te halen". Het con gres was het met haar eens: 60 pro cent wil een „prioriteitenschema" zoals de dames Wassen en Goudsmit zich dat voor ogen stelden. Tijdens een persconferentie later verduidelijkte mevrouw Wassen wat zy precies wilde: „Er is een onvrede over datgene wat er op tafel is ge komen, maar het is ook weer geen kwestie van wantrouwen. Ik ben al leen ontzettend bang dat onze partij geweldig technocratisch gaat worden. Ik verwacht dan ook dat het hoofd bestuur met een soort tweede appèl zal komen". Mr Van Mierlo voegde eraan toe: „Wy hebben tot nu toe over priori teiten gesproken als onderdeel van een beleidsplan. Wij waren bang dat de motie in die richting ging, maar het is duidelijk geworden dat D'66 een aantal politieke dingen gaat samenballen en dat voor de ge meenteraadsverkiezingen gaat publl- cefren". Mevrouw Wassen: „Ik begrijp niet dat Je dat geen prioriteiten mag noemen". AMSTERDAM (GPD) Het in vullen van het belastingbiljet zal in de toekomst veel eenvoudiger worden. Het zal mogelijk zijn een vereenvoudigde aangifte van het bruto-inkomen te doen, waarop dan door de computer 'stan daard-aftrekposten in mindering worden gebracht ter bepaling van het belastbaar inkomen. Dan ook zullen voorlopige aanslagen, ge baseerd op gegevens uit voor gaande jaren, aan het begin van het jaar verschijnen. De defini tieve aanslag kan dan worden op gelegd op basis van de vereen voudigde ('verkorte') aangifte. Een volledige aangifte blijft mo gelijk. Dat zijn volgens staatssecretaris Grapperhaus (Financiën) enkele ge volgen van de ontwikkeling van de automatisering bij de belastingdienst. De onderminister sprak vanmorgen op de zesde jaarlijkse conferentie van het Management Centre Europa over de computer als bron van Informatie voor het beleid. Dr. Grapperhaus gaf in z(jn toe spraak een indruk van het werk van de belastingdienst: in het afgelopen jaar werd 32,4 miljard gulden geïnd, dat is 130 miljoen gulden per dag. verdeeld over ongeveer twintig be lastingen en een vyftal premies voor sociale verzekeringen. Het apparaat van de belastingdienst omvat circa 20.000 man, waarvan 14.000 voor de heffing en inning en 6000 voor de controle. Het eerste automatiseringsobject was de motorrijtuigenbelasting, waar van heffing en inning centraal van uit het centrum in Apeldoorn worden geregeld: 580 miljoen gulden in 1969, betrekking hebbend op circa 2.5 mil joen auto's en motoren. Het aantal aangiften was echter in verband met verkopen en wijzigingen veel groter: 4,9 miljoen. Stam bestand Voor de inkomstenbelasting, de ver mogensbelasting en de sociale pre mies is in de afgelopen jaren een „stambestand" opgezet, dat de na men en adressen bevat van alle circa 3.2 miljoen mensen, die inkomsten en vermogensbelasting moeten beta len. De computerinformatie maakt het ook mogelijk analyses te maken, waarop mede het beleid van de wet gever kan worden gebaseerd. Als voorbeeld daarvan noemde de staats secretaris het onderzoek, dat thans wordt verricht naar de omvang van de werkelijke gemaakte, voor de in komstenbelasting aftrekbare, kosten. Hieruit moeten de conclusies komen voor een toekomstige vereenvoudigde aangifte. Rechtvaardigheid By de vereenvoudigde aangifte zyn elementen van rechtvaardigheid en doelmatigheid in' het geding. De vraag is namelijk hoeveel belasting plichtigen worden bevoordeeld of be nadeeld door het verschil tussen standaardaftrekposten en werkeiyk gemaakte kosten. Verder moet wor den nagegaan hoeveel belastingplich tigen gebruik zullen maken van de mogelykheid tot vereenvoudigde aan gifte, waardoor een aanduiding van de omvang van de werkbesparing by de belastingdienst wordt verkregen. Voor een juiste afweging van deze elementen zyn kwantitatieve gege vens nodig. Met de uitkomst van een steekproef, die 120.000 belastingplich tigen omvat, zullen verschillende va riaties door de computer worden uit getest. Pas wanneer deze gegevens er zyn zal een verantwoorde beslis sing over de vereenvoudigde aan gifte kunnen worden genomen. De heer J. Rengelink heeft be sloten de functie van televisie-secre taris in het bestuur van de VARA af te stoten omdat hy dit werk niet langer kan combineren met zyn werk als programmacommissaris van de NOS. De heer Rengelink blyft wel lid van het bestuur van de VARA. ARNHEM (GPD» „Er wordt hier wijvig vergaderd". Een goe de, zij het wat bitse karakteris tiek van de eerste dag van het Dolle-Mina congres in een jeugd herberg in Arnhemse Goudkust Alteveer, tussen de bungalows waarin vele jonge huisvrouwen comfortabel onderdrukt zitten te zyn. Het Is altyd goed tc beginnen by het begin: de pers mag er niet in, ondanks eerdere, tegengestelde be richten. En waarom dan wel niet? Er is geen ruimte heet het. Een verslag gever biedt aan te vertrekken als Dolle Mina hem duidelyk maakt dat de vergadering besloten kan worden genoemd. Dat lokt een licht verontwaardigde reactie: natuurlyk niet besloten, maar eigenlijk toch wel een beetje intern. Een leuk voorproefje van het woordenspel waarmee de rest van de dag goeddeels gevuld zal worden. Brandpunt steekt de stekels op als blykt dat alleen de NOS toegelaten wordt. Een verslaggever roept: „Ja, je moet maar lekker in zee gaan met de staatstelevisie". Kortom, de pers mag een half uur biyven. En ze blyft de hele morgen. Gelukkig maar, want de mooiste scenes van het con gres spelen zich juist op die door een bleek decemberzonnetje verlichte za terdagmiddag af. Duet Nog maar nauwelyks zyn de twee voorzitters die elkaar zullen afwisse len bekend gemaakt of iemand uit de zaal roept: „Wie besluit dat?" Moeten we dat niet democratisch besluiten?" Binnen de kortste keren ontstaat dan een geweldig tumult. Er blykt geen interruptiemicrofoon voorhanden, en de protestgangers daartegen hebben gelyk: hoe houd je nu een ludiek congres zonder zo'n instrument waarmee de discussie zich zo handzaam laat monopolise ren? Er is een goede smoes: de jeugd herberg heeft geen verlengsnoer. Maar de linkervleugel zou de linker vleugel niet zyn als ze de voor de hand liggende oplossing niet by zich heeft: een megafoon. Onmiddellyk blijkt dat zich binnen de prille bewe ging al minstens een sectie heeft af gescheiden. Met Ha Schoutsen (30, pedagoge) aan het hoofd wordt een spreekkoor aangeheven waaruit slechts valt te verstaan: „Ik ben Dolle Mina, jy bent Dolle Mina, wy zyn Dolle Mina", etc. Daartussen rennen twee in jute zakken gehulde manspersonen die op hysterisch schrille fluitjes blazen, zakjes opbla zen, en een onduidelyke stencil uit delen, versierd met een plakplaatje uit een poëzie-album. Het dreigt eer gezellige ochtend te worden. Moties Er worden diverse moties en voor stellen van orde ingediend, en voor zitster Ineke Hoogstede lykt voor het eerst van haar leven te horen dat moties van orde met voorrang be handeld worden. De heel toestand vindt zyn natuur- ïyke hoogtepunt in een kort hevig handgemeen tussen een (wat oudere) Mina en een Mina die met hoogrode konen in de mièrofoon brult en niet van zins lykt om het ding ander dan door harde hand gedwonger weer ter beschikking te stellen var de vergadering. Een en ander uiter aard vlak voor de snorrende came ra's van de aanwezige tv-mensen die zichbaar de hemel danken niet te zyn weggegaan toen dat gevraagd werd. Sommigen in de zaal worden wanhopig by het aanschouwen van dit tafereel. „Dat wordt natuurlijk breeduit vertoond, daar gaat Dolle Mina een stel vechtende viswy- ven", hoor je alom kreunen. De NOS laat de scène echter helemaal weg en Brandpunt laat er nauwelijks iets van zien. Miklós Korzec, een aardige baard man die het goed doet in Dolle Mina, komt naar voren en probeert de snel op kooktemperatuur komende ge moederen te sussen. „We willen graag een groepje creatieve mensen die iets bedenken voor 'n demonstra tie in Arnhem", probeert hy. Maar de zaal valt over hem een „Wat is dit? Zyn we al zover? Een de monstratie om de demonstratie, wie kent nou Arnhem? Moeten we die actie doen omdat we toevallig ver gunning hebben? Ik vind het vry autoritair. Dit is manipulatie". Toch zyn er goede redenen voor aan te voeren. De demonstratie is om het congres wat minder vrybiy- vend te maken, zegt Miklós. En dan een hele goede: „Misschien zyn er mensen die het leuk vinden om span doeken te maken". De middagpauze wordt gevuld met nadere kennismaking. Een afgeluis terd gesprek. „Zo waar komen jullie vandaan? Goh, helemaal uit Gro ningen. Al acties gehad? O nee? Niet genoeg enthousiasme natuurlyk. En allemaal studenten. Ja, dat is byna overal". Rust De middag en de avond verlopen rustig, vergeleken by de ochtend. Het wordt laat. En er wordt heftig gekib beld over meestal met het blote oog niet waarneembare futiliteiten en ook nadat de doelstelling is aangeno men is het rumoer erover niet afge lopen, wel wordt de voorzitter weg gestemd en ook de voorzitster die In Arnhem vergaderden de Dolle Mina's voor het eerst. Een sectie-vergadering, waarbij de mannen het hoogste woord voer den. daarna komt legt met de fraaie vol zin: „Je voelt de vyandigheid op je toevloeien", spoedig het byltje erby neer. Zondagmorgen gaat, de verplichte demonstratie door. De spaarzame Arnhemse automobilisten nemen vol gaarne de stencils aan die worden rondgedeeld. Ook al zo'n instituut zonder welk een demonstratie niet compleet is. NEDERLAND I 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 De Lichtkrant (VARA) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Achter het nieuws (VARA) 8.45 Ironside, tv-film, in kleur (VARA) 9.35 Ombudsman (VARA) 10.00 Mannetjesdier, eenacter van Alun Owen, in kleur (VARA) 10.25 Journaal (NOS) 10.30 Methodiek van de burgerschapsvorming, les 5 (Teleac) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Scala: informatief programma (NOS) 7.30 Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal (NCRV) 7.39 De waaier van Sevilla, familiefeuilleton, in kleur (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Tweekamp, quiz tussen studententeams (NCRV) 8.45 KijkKijk: amusante kanten van het dagelyks leven van gewone en ongewone Nederlanders (NCRV) 9.25 Le Corsaire, ballet, met de solisten Margot Fon- teyn en Rudolf Noerejew, in kleur (NCRV) 9.35 Dombey en Zoon. tv-feuilleton (NCRV) 10.25 Actualiteitenrubriek (NCRV) 10.50 Koorzang: geestelijke liederen (NCRV) 11.00 Journaal (NOS) 11.05 Pastoraal Concilie: samenvatting van de van daag gehouden bijeenkomst (KRO) Deze week stond in de Vara- gids een belangwekkend inter view met Eric Herfst over de kritiek die „Rust noch duur", op enkele recensenten na, heeft moeten incasseren. Ik was één van die critici. Ik heb me af gevraagd hoe het mogelyk was dat dit programma my, ondanks de medewerking van hoog-geta lenteerde cabaret-krachten als Guus Vleugel en Jasperina de Jong niet kon bevredigen, ster ker nog, waarom ik er naar zat te kyken als naar een aquarium: maar zonder er om te kunnen of moeten lachen. Lag het aan de Millie Vink, die zozeer haar stempel op het programma drukt, maar nooit de sympathie van de kijker kan verwerven omdat zy, zoals Guus Vleugel zelf zegt, „een progressieve, neofiele en vry wel volmaakt hu morloze burgerjuffrouw is. Wie zal zich graag met zo'n mens vai'eenzelvigen, wie kan sympathie voor zo'n vrouwtje opbrengen, temeer omdat zy zich ook nog altyd opdringt aan de mensen, zonder daarbij enige charme in de weer te brengen. Kyk, Sylvia de Leur speelt na tuurlyk ook een burgerjuffrouw in „Rust noch duur", maar zy paart daaraan grote vriendelyk- heid en mist de haaiebaaierig- heid van haar zuster Millie Vink. zy wekt wel de sympa thie van de kyker, maar in de opzet van de serie heeft zy nu eenmaal een ondergeschikte rol. zingt ook geen liedjes, en heeft daardoor weinig invloed op de sympathie die de kyker te ver geven heeft. Dat is één punt. Een ander punt is, dat de tekst niet speels genoeg is. Amuse mentsseries «en „Rust noch duur" wil toch een amusements- serie zyn, al was de aflevering van zaterdagavond een semi- documentaire over het anarchis me) moeten het hebben van de lach, en de lach ontspruit niet aan een aardig, slim in elkaar gezette situatie (oude anarchist, bom, nat houden), maar aan grapjes, kwinkslagen, verrassin gen in de tekst, en die ontbre ken helaas. Voor een dialoog - serie (zoals Eric Herfst „Rust noch duur" noemt) is dat na tuurlyk funest. Hy zegt ook dat de Vinkjes gewone mensen zyn, die gewone dingen bepraten. Cok dat is natuurlyk onjuist (je krygt steeds de indruk dat Herfst en Vleugel niet precies weten waarmee zy bezig zyn, Guus Vleugel heeft ook al eens geschreven dat „Rust noch duur" de absurde tak van de hu mor vertegenwoordigt). Is het een gewone situatie dat een rus tig stel oude mensen, weliswaar anarchist van geloof, een bom wil plaatsen by mr. Stheeman? Hoogst ongewoon, gelukkig. En nu lees ik in de Varagids dat Jasperina bij de repetities steeds struikelde over uitdrukkingen als „tegenkoppelende cultuurka bouters" en „hy heeft de geeste lyke soepelheid gehouden om niet alles in het ridicule te trek ken". Dat zyn natuurlyk zinnen die een humorloze burgerjuffrouw nooit zal uitspreken, en die „spanning" tussen de personen die schynbaar worden uitge beeld. en de tekst die zy onder tussen uitspreken, wekt by de kyker ook een onbehaaglyke in druk: hy voelt dat er ergens iets niet klopt, maar weet niet goed wat het is. Enfin, één troost is er prof. dr. Karei van het Reve heeft my verzekerd dat hy „Rust noch duur" erg leuk vindt, hy vond die oude anarchisten ook goed getroffen, en omdat ik hem ken als een man met veel gevoel voor humor zullen we maar aannemen dat „Rust noch duur" toch voor menigeen waar maakt. wat het beoogt te zyn. „Poets" was deze keer minder op dreef, helaas, dan we gewend zyn geraakt. Met name het as tronautennummer was „ideolo gisch" fout. Nu moesten we blykbaar lachen om het gesjor met de twee verklede astronau ten. maar dat behoort by de „Mounties", niet by .Poets", want niemand werd voor de gek gehouden, de enige die zich zelf voor de gek hield was „Poets" zelf. NICO SCHEEPMAKER. VOOR MAANDAG 6 APRIL Hilversum I 402 m. AVRO 18.00 Nws. 18.11 Radlo- Journ. 18.30 Stereo Schatten der toon kunst licht muz. progr. opn. 19.15 Ste reo Licht instrum ens. 19.30 Nws. RVÜ 19.35 Er schynt nieuw licht over aan- gïboren afwijkingen, door mevr. Dr. Isa Perelra-D'OlIvelra. arts NOS 20.05 Komt u maar act. zaken met recaties van luisteraars en lichte gram. muz. AVRO 22.43 Radlojourn. NOS 22.55 Stereo Jazz in aktie 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. Act. EO 19.00 wy hebben een woord voor de wereld geestelijke muz. opn 19.22 Reform, en reveil 19.37 Muz in termezzo 19.44 Opbouw een wekelijk se bijbelstudie NCRV 20 00 Stereo: KI. muz.gr. 21.10 Stereo: Klas. muz. gr. 21.30 Muz. en dienst inform, over kerk lied en kermuz. in klank en geschrift 22.00 Stereo Licht ens. en zangsoliste 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws 22 40 Llterama radiokroniek over boeken schrijvers en toneel 22.55 Voor rang een artistiek voorkëursprogram 23.30-Pianorecital hedendaagse muz opn. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 7 APRIL Hilversum I 402 nx. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 Stereo: Lichte gram muz. 8 00 Nws. 8.11. Radlojourn. 8 20 Stereo lich te gram. muz 8.30-8.33 De groente man 8.50 Morgenwijd NOS 9.00 Uitge breide report, of herh. NOS program. 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance opn. AVRO: 10.00 V d. kteuters 10.10 Arbeldsvit. hr. 11.00-1102 Nws. 11.30 Rondom 12: Srogr. voor de vrouw 11.55 Beursber verheidsvoorl. 12.30 Uitz. voor de landb. AVRO 12.40 Toppers van toen gr 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. NOS 13.30 Spiegel van België: muz. en nws. van onze zuiderburen 14.00 Ste reo Klein chanson 14 40 Jazz uit het historisch archief AVRO 15.10 Nederl componistenportretten XIV Willem L&ndré (1874-1948) en Henri Zakwijn 1878-1954. 16.00 Nws, 16 03 Inl tot muz begrip muz. lez. 16.25 Stereo: Alt Mezzo en plano mod. lied 16.45 Land der Muzen kunstkron. 17.15 Ster Jazz Spectrum oude en mod. Jazz 17 55 me- deded. Hilversum II 298 m. NCRV 7.00 Nws 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo: Op het eerste geh. klas. muz gr 7.25 Horen en zien 7.30 Nws. 7.32-7.50 Act 8 00 Nws. 8.11 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de hulsvr. 9.00-9 10 Gymn. voor de huisvr. 9.35 Made ln Holland Hollandse kom posities worden gespeeld en gezongen door bultenl. artiesten 10.00 Vormen v. omgang met de bijbel lez. 10 15 Gou den stemmen uit een voorbye t(jd gr. 1100 Nws. 11.03 Ferdinand Huyck, seriehoorspel deel 25 11.25 Voor de zie ken 11 55 Med KRO 12 00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevar. progr. 12.22 Wij van het land 12.26 Med. t b.v. land- en tulnb 12.30 Nws. 12 41 Act 13.00-13.05 Raden maar 1400 Conciliepostb. 14 05 Schoolradio 14.30 Pizzicato muz. middag-magaz. 16.00 Nws. 17.00 Over- heidsvoorl. Raymundo Debrot ln ge sprek met de heer H. Oosterhof direc teur van de Curacaose schouwburg: 17.10 Voor de kind 17.15 10 Jaar kin derzangfestival 17.45 Hal jeugdprogr. Hilversum III 240 m. VARA 9.00 Nws. 9 02 Plaatjes voor de pep 10.00 Nws. 11.00 Nws. 11.03 Een op vallend vrolijk gevar. visite licht pl.- progr 12.00 Nws. 13.00 Nws. 13.03 Ek- spres licht pl progr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal 16 00 Nws. 16 03 Mix licht pl. progr. 17.00 Nws 17.02-18.00 Mix Vervolg. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS NOT 10.45-12 00 Schooltelevisie NOS 18 45 De Fabeltjcskr NOS: 18 55 Journ AVRO 19 04 Tobben voor Tokio Kwls voor scholleren v. middel bare scholen 19.30 Peyton Place tv- feuilleton NOS 20 00 Journ. Avro 20.20 The Survivors (De Overlevenden) tv film 21.10 Dit Is Tom Jones muz. show 22 00 AVRO's Televlzler NOS 22.50 Journ. TELEAC 22 55-23 25 Ruimtelij ke ord. les 6 herh. Nederland II. NOS 18.45 De Fabeltjeskrant NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Scala Inform. dinsdag Jood ln Nederl docum. over de assimilatie van de Nederl Joden 21.10 De Wrekers tv- fllm 22 00 David Frost show (Frost on sunday) 22.50 Pastoraal Concilie sa menvatting van de vandaag gehouden byeenk. NOS 23.15-23.20 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5