ONDERZOEK SOCIAAL- ECONOMISCHE BINDING Drie priesters vieren ambts jubileum in parochie aan de Haagtveg Oosterman lijsttrekker D'66 bij raadsverkiezing Data mondelinge eindexamens Allerlaatste kans voor burgemeester Gorkum rrico Roodenburg - UVS NIEUWE OPENING In gewest Leiden TWEE BINNENKORT EN EEN IN MEI Voorzitter Kuyper: meerderheid voor Leids PAK haalbare kaart (Voor EHBO- examen 85 geslaagden DS-invloed CHU-kandidaten zit uit de kunst... Beernink: „Nog een keer en Van Rappard gaat eruit"' Elke woensdag avond in april voetbal op t.v. Lord's Folks in jongerenmis RADIO PLEIN 16 in SASSENHEIM Hockey-ers stonden voor een gesloten Groenoordhal VRIJDAG 27 MAART 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 (Van één onzer redacteuren) LEIDEN De twee elkaar rakende intergemeentelijke sa menwerkingsverbanden met respectievelijk Leiden en Den Haag als centrumplaatsen gaan via onderzoeken bouwstenen aandragen, waaruit het toekomstig bestuursbeleid kan worden opgebouwd. In opdracht van het gewest Leiden begint de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten volgende maand met een grootscheepse be volkingsenquête in alle elf bij het gewest aangesloten gemeenten: Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorschoten, Warmond, Wassenaar en Zoeterwoude. De vragen van deze enquete hebben vooral betrekking op het oor deel van de gewestbewoners over de woon- en winkelsituatie in de eigen gemeente, in de centrumgemeente Leiden en de betrekking met het verzorgingscentrum Den Haag. Aan de hand van de antwoorden hoopt men o.a. een beter inzicht te krijgen in de opbouw en structuur van de bevolking in de ver schillende gemeenten en de mate waarin de gewestgemeenten on derling in sociaal-economisch opzicht met elkaar zijn verbonden. In totaal zullen in het gewest 10.000 enquêteformulieren worden uitgezet, verspreid over twintig deelgebieden met elk 500 te enque- teren gezinnen, die door een steekproef zijn uitgekozen. In totaal wonen in het gewest 220.000 gezinnen. In ons blad van morgen wijden wij een beschouwing aan deze voor de toekomst belangrijke activiteiten van het in 1968 gestichte Gewest Leiden. LEIDEN In de St. Leonardus-parochie aan de Haagweg vieren binnen een tijdsspanne van anderhalve maand maar liefst drie priesters hun ambtsjubileum. Het zijn pater T. J. Woldendorp (25 jaar), pastoor P. B. Dijkstra (40 jaar) en pater dr. C. van Egmond (50 jaar). Zij hopen kort na elkaar hun priesterwijding te herdenken. Dat gebeurt respectievelijk op 5 april, eerste paasdag en 3 mei. Omdat er nog enkele we ken over heen gaan alvorens pater Van Egmond zijn gouden priesterambt viert, volgt zijn levensbeschrijving later. Pater Wolendorp is de benjamin onder de jubilarisseri met zijn 52 jaar. In '38 trad hij in het novicaat bij de paters Franciscanen. In het laatste oorlogsjaar werd hij op 11 maart te Weert gewijd door mgr. Mutsaers, de bisschop van Den Bosch. Voor de familie in het nog LEIDEN De Leidse afdeling van D'66 heeft gisteravond in De Klei ne Burcht de lijsttrekker voor de ko mende gemeenteraadsverkiezing aan gewezen. Het is de heer B. D. Ooster man, antiquair van beroep. De kan didatenlijst ziet er verder als volgt Uit: 2. W. Kuyper, 3. J. L. M. van Heugten, 4. J. de Feyter, 5. W. M. van Rooyen, 6. W. F. K. Bischoff van Heemskerk, 7. H. K. Loose, 8. A. W. Cramer, 9. E. E. Hesse, 10. D. Son- neveld, 11. E. H. M. Hendriks, 12. R R. J. van Straten, 13. W. F. Harmsen, 14 A. J. v. d. Berg, 15. A F. C. de Witte en 16 W. F. C. Hardeman. Tijdens deze huishoudelijke bijeen komst dacht voorzitter Kuyper nog even hardop na over de uitslagen dei- Statenverkiezing Hy zei niet te wil len. dat de vier partijen die onder de naam „Leids progressief akkoord" aan de gemeenteraadsverkiezing mee doen te weten D'66'zelf, PSP, PPR en PvdA voor het behalen van een meerderheidsgroep in de gemeen teraad afhankelijk worden van een op de wip zittende partij als de commu nisten, die verklaard hebben het PAK niet te onderschrijven. De PAK- partners zullen daarom met man en macht naar een gezamenlijk aantal gemeenteraadszetels van twintig stuks moeten streven, zei de heer Kuyper. Hij achtte dit een haalbare kaart. LEIDEN Voor de EHBO exa- mens-nieuwe-stijl afgenomen door de doktoren J. L. Sonneville A. den Ouden en L. J. Berlijn uit Leiden, 6laagden 85 kandidaten Dfccent was dokter E. R. Havermans. Geslaagd zijn de dames: T. v. An- rooy-Bruul, E. Arends, M. L. Bege- man, B. G. v. Berkel, A. J. Bok- Krieger, M. M. A. Boonekamp, M. Bosman, Y. J. G. Bost, A. Boumans, A. J. M. Brand, M. Broekhof, H. Bruins, M. J. T. Cerutti. A. v. Delft, W. A. v. Deutekom, J. Duyndam, A. Gobeé, L. Y. Grobbe, R. Groen, A. de Gunst, J. E. v. Hattum, A. v. Hoek. H. de Jong, J. W. Kartells, M. A. Kastein, J. Klunder-Kok, M. Limburg, J. Meyer, Th. J. H. v. Middelkoop, A. Molenaar, E. Molt, G. M. v. Nieuwenhuyzen, W. A. Nolst Trenité, A. v. Noort, J. J. M. v. d. Poorten, H. C de Reus, E. A. SV. D. Poorten. H. C. de Reus, E. A. Sarens, M. Chr. Saul, E. v. Schooten, W. G. H. M. Thunnissen, G. de Tom be- v. d. Lucht, W. M. Tijssen, J. Y. L. Uiterwyk, M. P. Verheuvel, M. J. M. Wai-merdam en J. Y. v. d. Zee en de heren J. A. J. Bentveld, J. H. B. Boom, A. H. van den Eos, J. A. Brinks, G. M. Driessen, G. M. Dijkstra, A. J. Ensink, J. I. Era des, J. P. Goedhart, L, v. Hameren, S. Honsbeek, P. C. Th. Hoogervorst, C. Kiel, G. L. J. Kloos, F. J. S. W. Körner, P. Kruit, J. v. d. Lans, G. de Leeuw, H. N. van der Lely, M. J. v. d. Mee, W. den Os, J. Ouwerkerk, H. Poerbo, C. J. Pre- vo, A. Riezenkamp, F. D. Roos, D. v. Rossen, A. Ruiten, H. J. Rijs- kamp, JJ. A. v. Santen, H. Schoen- blaker, C. E Snel, J. M. van Spel de, B. J. Tissing, R. H. J. de Vries en B. Willemse. De PvdA heeft zich bij de Staten verkiezing mooi staande gehouden, vond hy. Als de uitslag de gemeente raad had gegolden, zou de PvdA van 12 naar 13 zetels zijn gestegen. De heer Kuyper geloofde niet, dat de af splitsing van DS'70 de PvdA nog ver dere schade zal berokkenen. De PPR heeft naar de mening van de heer Kuyper aardig geboerd bij de Statenverkiezing. Dit integenstel- ling tot de PSP, die 3 zetels naar éèn zetel zou tuimelen. De heer Kuy per meende dat hier een uittocht van anti-PAKkers aan ten grondslag ligt. Het zal van de propaganda in komende weken afhangen, of de PSP weer een aantal stemmen terug wint, voorspelde hij. De heer Kuyper zag een kleine meerderheid wel in het verschiet voor het PAK. Dan komt er ook ein delijk duidelijkheid. „In de gemeente raad worden nu lange redevoeringen afgestoken, terwijl men aan het eind toch geneigd blijkt tot een compro mis. Je vraagt je dan af op de pu blieke tribune: waarom is er eigen lijk zo lang gepraat?" De verhoudingen kunnen duidelij ker komen te liggen, aldus voorzit ter Kuyper, die zich erover verwon derde dat de VVD in de ene raads vergadering zegt vanwege haar libe raal-zijn elke interpellatie te willen toestaan, en bij de eerste de beste volgende gelegenheid een interpella tie-verzoek van de PvdA afwijst. De Leidse CHU beslist volgende week vrijdag in een besloten leden vergadering hoe de kandidatenlijst er uit komt te zien. De kandidaten zijn in alfabetische volgorde: W. Bleyie, J. Breuker, P. Elstgeest, J. van de End©, M. v. Egmond, P. S. Harmsen C. J. Jongejan, mevr. N. Kuiper-Ha- zewindes, ir. J. A. N. de Leeuw, A. Leeuwenburgh, P. Swager, ing. C. H. Vink, A. van Vliet en D. van 't Zelf de. De naam van het naast de heren Harmsen en Elsgeest thans zittende raadslid Van Dee komt niet op de lijst voor. bezette gebied boven de grote rivie ren bleef dit onopgemerkt. Vandaar hun eerste vraag nadat het contact werd hersteld: wanneer word je nu gewijd? Pater Woldendorp was na zijn priesterwijding tien jaar werkzaam in Maastricht, o.m. als kapelaan van de basiliek van O.L. Vrouiw. Daar na stond hij tot '66 als kapelaan in Oudewater, waar hij tevens gods dienstleraar aan de huishoudschool was. In deze plaats openbaarde zich een ernstige maagaandoening. Hij moest enkele malen worden geopereerd. De dag dat hij 12% jaar priester was, vierde hij op bed. Gemoedelijk Vanaf januari '66 is hij werkzaam als zielzorger in de Leonardus-pa rochie. Men heeft hem in Leiden le ren kennen als een priester die een voudig en gemoedelijk weet te leven met de gelovigen. Hij is opgeruimd van aard en daarbij geestig, zodat hij zeer gezien is onder de mensen. Ook wordt zijn activiteit op hoge prijs gesteld. Pater Wolendorp leidt op 5 april met assistentie van de beide andere jubilarissen om half elf de plechti- de eucharistieviering, die vooraf gaat aan zijn receptie in het paro chiehuis, om half drie 's middags. Daar kan men hem feliciteren. Pastoor P. B. Dijkstra, nu 65 jaar, is Fries van geboorte. Ook hij on derging zijn priesterwijding te Weert (1930*, door mgr. Schrijnen. Zjjn opleiding hiertoe vond plaats bij de paters Franciscanen in Alverda, Gel derland. Pastoor Dijkstra werkte zes jaar lang aan het Frahoiscus Liefdewerk, onder de maatschappelijk minder aangepaste jeugd van Maastricht. In '36 leidde zijn weg naar Rotter dam, waar hy werd benoemd in de pas gerestaureerde Rosaliakerk. In de meidagen van het eerste oorlogs jaar werd dit gebouw wegggebom- bardeerd. Na enige omzwervingen als Fran ciscaans handelsreiziger volgde hij in Leiden als kapelaan van de Har- tebrugkerk de jammerlijk verdron ken pater Van Heusden op. Naast zijn gebruikelijke werk, besteedde hij hier veel tijd aan het mannelijk jeugdwerk, dat in die dagen nog vol op bloeide. Uit zijn tijd dateert de oprichting van de St. Franciscus band. Pas in '64 kwam hij weer terug in Leiden. Eerst werd hij namelijk overgeplaatst naar de Amsterdamse St. Franciscus-paroohie, waar hij als kapelaan weer veel bemoeienis had met het jeugdwerk. In '52 werd hij benoemd tot pas toor in Woudrichem, de eerste die plaatselijk ging wonen, omdat hij niet tevens kapelaan in Gorkum was. Onder de parochie Woudrichem ressorteerde ee nuitgebreid werkge bied. met als centrum de pas ge bouwde kleine kerk in Werkendam. Pastoor Dijkstra verzorgde de belan gen van. de verspreid wonende ge lovigen per scooter, één van de twin tig die geschenken werden door een pauselijke hulpactie. Drie jaar na deze benoeming ging hy over naar Ophoven-Sittard. Hier was hij gardiaan van het Francis canen-klooster. Naast zijn gewone werk ontplooide hy activiteiten op het terrein van de school en de res tauratie van de kerk (o.m. nieuwe ramen van Quanjel.) Terug in Leiden moderniseerde hij als pastoor van de Leonardusparo- chie de kerk. Het priesterkoor werd geheel veranderd. Het altaar, kwam vrij te staan. Ook hier liet hy Quan jel de kerk van frissere en lichtere geschilderde ramen voorzien. Pastoor Dijkstra staat bekend als een gematigd progressief priester, omdat hij het oude nog niet geheel overleefd vindt. Hij is opgeruimd waardoor hij makkelijk contacten legt. Voor het jeugdwerk heeft hij zich steeds met hart en ziel ingezet. Daarbij was hij sportief van aard, dol op voetballen. Zelfs toen de ja ren zwaarder gingen tellen trok hij er nog steeds met de verkenners op uit. Hij viert zondag met een plechtige eucharistie zijn veertig-jarig ambts jubileum om half elf. Aansluitend op de mis is er tot half twee gele genheid tot feliciteren in het paro chiehuis. ADVERTENTIE Een echte Aero heren f vrijetijdsschoen met garantie. Staat voortreffelijk en zit heerlijkM' i Ook als Bpr Den Haag Spuistraat 14, Leiden Haarlemmerstraat 53 Rotterdam* Schiedam Vlaardingen Dordrecht Breda Tilburg Nog meer arrestanten in Chili In Chili is de arrestatie bekend ge maakt van nog eens negen leden van het leger, in verband met de woensdag onthulde staatsgreep, die vorige week verijdeld zou zijn. In to taal zouden nu 28 personen aangehou den zijn. Het zijn vier officieren bui ten dienst en 20 officieren en vier on derofficieren in actieve dienst. ADVERTENTIE Zaterdag a.s. 14.30 uur de Leidse Derby Sportpark Noord. Kassa's geopend vanaf 1 uur. ADVERTENTIE niet vergeten.. Fricoeten FR1CO, KAAS MET EEN GROTE K DEN HAAG (GPD) Mocht bur gemeester Van Rappard van Gorin- chem door zyn wijze van handelen onverhoopt wederom stof voor con flicten opleveren, dan zal hy worden ontslagen. De heer Van Rappard is daarvan op de hoogte gesteld. Aldus luidt de conclusie van een brief, die minister Beerink gisteren over de kwestie-Van Rappard aan de voor zitter van de Tweede Kamer heeft gezonden. Intussen is de minister van me ning, dat de burgemeester, gezien zijn grote verdiensten voor Gorinchem, zijn leeftijd en zijn veeljarige staat van dienst, gelegenheid moet worden geboden te tonen dat hij bereid is gedurende de jaren die hem nog scheiden van zijn pensioen, op nor male wijze leiding te geven aan het bestuur van de gemeente Gorinchem, LEIDEN Op eerste paasdag zul len The Lord's Folks optreden ty- dens de jongerenmis in de St. Jo- sephkerk aan de Herensingel. De celebrant by deze mis is pater Fis cher, over het thema: Hoe kunnen wij in deze tijd verrijzen. De mis begint om half twaalf. De minister deelt dit de kamer voorzitter mede als gevolg, van de toezegging die hij in februari bij het beantwoorden van het kamerlid de heer Lems (PvdA) heeft gedaan. Hij releveert, hoe hij zioh heeft laten Inlichten door de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, door de adviseur voor Gorinchem, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, de leden van de Gorinohemse gemeenteraad en de uitgetreden leden van de raad. Ook heeft de minister met de burgemees ter zelf gesproken. Zowel zittende als uitgetreden raadsleden hebben de minister ver zekerd, zo verklaart deze, dat zij bereid zyn zich in de raad te laten herkiezen en dan op constructieve wijze de gemeentebelangen te behar tigen Naar de minister mededeelt, heeft de heer Van Rappard bij hem er kend in verschillende opzichten fout te zijn geweest. Hij had, zo zegt hij nu, niet aan de raad een voorstel moeten doen het vertrouwen in een wethouder op te zeggen, hy had de nigrerende uitlatingen over personen achterwege moeten laten en hij had, toen in een raadsvergadering elf leden uittraden, moeten proberen te verzoenen en er niet zijn vreugde over uit te spreken. De minister verklaart van oordeel te zijn dat de heer Van Rappard op enkele punten in zijn beleid en ge* dragingen ernstig heeft gefaald. Des alniettemin is hij. bereid hem nog één kans te geven. LEIDEN De dagen waarop het mondeling eindexamen plaatsvindt op middelbare scholen, zijn thans door het ministerie van onderwijs bekend gemaakt. Ook volgen hier de namen voor de gecommitteerden per school. ALPHEN AAN DEN RIJN, chris telijk lyceum, afd. gymnasium13, 14 en 15 mei. Gecommitteerden: drs. S. Breemer, Utrecht, dr. A. C. Crena de Iongh, Amsterdam, A. J. Bosch, Waalre, da-. O. H. Blaauw, Utrecht. Afdeling hbs A: 1, 2, 3, 4, 5 en 6 juni. Gecom.: mr. P. J. C. Schipper, Rotterdam, mr. drs. S. J. Rademaker 's-Gravenhage, drs. P. H. Admiraal, Katwijk. Afdeling hbs B: 8, 9, 10, 11 12, 13 en 15 juni. Gecom.: dr. G. von Raesfeld Meyèr, 's-Gravenhage, ir. A. J. van den Beig, Delft, H. J. Lijfering, Raam. LEIDEN: Louise de Coligny scho lengemeenschap, afdeling m.s.v.m. 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29 en 30 mei en 1 en 2 juni. Gecom.: mevr. M. A. de Jong-de Monchy, Rotterdam (n.g.) mevr. W. Nieulant Pelkmam-Harck- sen, 's-Gravenhage (e.a.), mevr. mr. E. Smallenburg-de Vries, Wassenaar (f.d.). Afdeling h.b.s. B: 11, 12, 13 en 14 mei. Gecom.: ir. A. C. van den Bergen, Rotterdam, mevr. ir. A. W. C. Treffers-Overbeek. Wassenaar, G. van Veelo, 's-Gravenhage. Scholengemeenschap dr. W. A. Vis ser 't Hooft, 16, 17. 18, 19, 20, 22, 23 en 24 juni. Gecom.: M. J. Simmer, 's Graven- hage (n.a.), mevr. mr. E. M. Stronck- Rasker, Oegstgeest (e.d.), dr. W. J. A. Visser, 's Gravenhage (f.g.) Afde ling h.b.s. A: 16, 17, 18, 19 en 22 Juni. Gecom.: mevr. drs. J. C. Mul- ler-Van Leeuwen, Wassenaar, mevr. drs. A. Boeke-van Rijnbach, Noord- wijk, mr. dr. F. C. Oremar, Amster dam. Afdeling h.b.s. B: 15, 16, 17, !8, 19, 20, 22 en 23 juni. Gecom.: da*. C. de Vroedt, Oegstgeest, dr. J. W. Schuijl, Amersfoort, dr. J. G. Loo- huis, 's Gravenhage. Afdeling gymna sium: 16, 17, 18, 19 en 20 juni. Ge com.: mevr. drs. Ch. D. M. Hekster - Zwiebel, Oegstgeest, dr, G. A. van der Wal, De Meern, prof. dr. G. J. Leppink, Bunnik, dr. J. J. A. Blek- kingh, Eindhoven, op 18, 19 en 20 Juni. Scholengemeenschap SL Agnes, af deling m.s.v.m.: 11, 12, 13, 14, 15, 20, 21. 22, 23, 25, 26, 27 en 28 mei: Ge com.: mevr. M. Kranz-Gtaverman, Leiden (e.a.), mevr. A. A. C. Sche- pel-Reysenbach, Voorburg (n.f.), me vr. dr. A. G. de Tollenaere-Blonk, Warmond, (d.g.). Afdeling gymna sium: 8, 9, 10 en 11 juni. Gecom.: mej. drs. A. W. Kersbergen, 's Gra venhage, dr. W. Blok, Arnhem, drs. A. F. Vester, Haarlem, drs. G. Z. Braun. Geldrop, op 9, 10 en 11 juni. Rembrandt scholengemeenschap afdeling h.b.s. B: 8, 9. 10, 11, 12, 13 en 15 juni. Gecom.: M. G. Beumer, Pijnacker, dr. M. J. Voorn, Leider dorp, F. J. W. Sallé, 's-Gravenhage. Afdeling gymnasium: 20, 21, 22 en 23 mei. Gecom.: prof. dr. L. M. de Rijk, Warmond, mevr. mr. C. P. Hee- ring-Moorman, Leiden, dr. J. G. Nijenhuis, Huizen, drs. P. H. Bate laan, Utrecht, op 21, 22 en 23 mei. Afdeling h.b.s. A: 25 ,26, 27, 29 en 30 mei. Gecom.: drs. F. Koopstra, 's Gravenhage, mej. drs. W. J. M. Kwast, Amsterdam, drs. J. A. van Raalte, Katwyk. Stedeiyk gymnasium: 12, 13, 15, 16, 17, 18 en 19 Juni.Gecom. dr. W- J. den Duik, 's Gravenhage, dr. W. Blok, Arnhem, dr. P Ullersma, Drieber gen, dr. M. B. H. Visser, Utrecht, op 13. 15, 16. 17, 18 en 19 juni. St. Bonaventuracollege, afdeling gymnasium: 1, 2, 3, 4. 5 en 6 juni. Gecom.: mej. drs. A. W. Kersbergen, 's Gravenhage, drs. W. J. Bartels, Bilthoven, drs. E. Meelis, Leiden, drs. P. H. Batelaan, Utrecht, op 1, 2, 3, 4 ,5 en 6 juni. Afdeling h.b.s. A: 30 mei en 1, 2, 3. 4 en 5 juni. Gecom.: mr. J. J. Wentink, Voorburg, ds. mr. J. van Leeuwen, Moordrecht, mr. G. K- M. Geleen, 's Gravenhage. Afde ling h.b.s. B: 30 mei en 1, 2, 3. 4, 5, 6 en 8 juni. Gecom.drs. A. M. F. Engering, Wassenaar ,dr. J. F. Sirks, Voorschoten, dr. M. J. Mulder, Bad hoevedorp. Scholengemeenschap Leiden Zuid- West. Afdeling h.b.s. B: 1, 2, 3; 4. 5 en 6 Juni.Gecom drs. H. Zege ling, Odijk, ir. A. J. van den Berg, Delft. dr. J. A. van Ek, Bussum. Af deling h.b.s. A: 11, 12, 13 en 14 mei: Gecom.: dr. J. D. J. E. van den Berg, Heemstede, mr. drs. S. J. Radema ker, 's Gravenhage, F- J. Beekman, 's Gravenhage. OEGSTGEEST: Rijnlands lyceum, afdeling h.b.s. B: 20, 21, 22, 23, 25, 26 27 28, 29 en 30 mei. Gecom. l ir. A. C. van den Bergen, Rotterdam, ir. H. P. G. Baljet. Wateringen, mevr. dr. A. C. T. van Heel-Kasteel, Laren. Afdeling gymnasium: 26, 27 28, en 29 mei. Gecom.: dr. J. A. M. Pennock, 's Gravenhage, op 25, 26, 27, 28 en 29 mei. mej. drs. H. van der Vliet. Leiden, dr. ir J. G. A. Holscher, Nuenen. drs. E. Wisse. Leiden, op 28 en 29 mei. Afdeling h.b.s. A: 20, 21 22 en 23 mei. Gecom.: dr. J. D. J E. van den Berg, Heemstede, mr. H. E. Scheffer, Wassenaar, prof. dr. J. G. Knol, Katwyk. VOORSCHOTEN: Bijdorp, school voor havo, afdeling m.s.v.m.: 1, 2, 3 4. 5, 6,8 en 9 juni. Gecom.: mevr. A. J den Boer-Backer Dirks, Leiden (d.g.), mevr. drs. C. E. Tenhaeff- Moerdijk, Scheveningen (e.a.). mej. mr M. S. WUckerheld Bisdom 's Gravenhage (n.f.). WASSENAAR: St. Adelbertcollege afdeling m.s.v.m. 13, 15, 16, 17, 18, 19 en 20 juni. Gecom.: mevr. M. J. de Boer-Ruding, 's Gravenhage Cn.d.), mevr. J. E. Oppenoorth-van der Lee. Delft, (f.e.). mevr. drs. P. Walma van der Molen-Meindersma. 's Gravenha ge (a.g.). Afdeling gymnasium: 6, 8 e 9 uni. Gecom.: dr. W. J. den Duik, 's Gravenhage ,dr. F. B. M. Tangel der, 's Gravenhage, dr. P. Ullersma, Driebergen, drs. G. Wiegend, Delft, op 8 en 9 juni. Afdeling h.b.s. B: 10, 11, 12, 13 en 15 juni. Gecom.: drs. B. W. Steggerda. Delft. dr. J. A. A. Verlinden, 's Gravenhage, mevr. dr. A. C. T. Heel-Kasteel. Laren. Afde ling h.b.s. A: 6, 8. 9, 10, 11 en 12 juni. Gecom.: drs. L. G. C A. Briels, Soest. L. J. C Hagemeijer .Leiden, mr. G. N. Hovius, 's Gravenhage. Rynlands lyceum, afdeling h.b.s. B: 27, 28, 29 en 30 mei en 1, 2 en 3 juni. Gecom.: ir. G. Wilschut, 's Gra venhage, mevr. drs. G. C. Zeven-de Haas. 's Gravenhage, mevr. mr. C. P. Heering-Moorman, Leiden. Afde ling gymnasium: 10, 11, 12 eoi 13 juni. Gecom.: Prof. dr. C- M. J. Sicking, Oegstgeest, op 9, 10, 11 12 en 13 juni. dr. M. J. Mulder, Badhoeve dorp, drs. C. A. Ch. Görts, Bunnik, dr. A. C. Bellaart, Son, op 10, 11, 12 en 13 juni. Afdeling m.s.v.m.: 11, 12. 13. 14. 15, 20. 21, 22 en 23 mei. Gecom.: mevr. J. E. Oppenoorth-van der Lee. Delft, (n.d.), mr. P. J. C. Schipper, Rotterdam (e.a.), mevr. H. van Traa-van der Burg. Leiden (f.g.). Afdeling h.b.s. A: zo, en 9 Juni Gecom.: dr. W. J. A. Visser ,'s Gra venhage, mevr. H. Coert, Hilversum, L. J. Stortenbeker, Katwijk. Fioretticollege, afdeling h.b.s. B: 27, 28, 29 en 30 mei en 1 en 2 Juni. Gecom.: ir. A. P. van der Meer,Rot terdam, dr. W. N. Speckamp, Am stelveen, drs. H. J. Brinkman, Am sterdam. Afdeling h.b.s. A: 11, 12, 13, 14 en 15 mei. GeoDm.: mr. J. J. Wentink. Voorburg, dr M. Ph. Meijer, Heemstede mr. J. Blanken, NOÖRDWIJKERHOUT: Dioce saan College Leeuwenhorst, gymna sium: 11, 12, 13, 13 en 15 mei. Ge com.; prof. dr L. M. de Ryk, War mond, mr. H. J. F. van Iterson, 's Gravenhage, dr. ir. J. G. A. Höl- scher, Nuesen, dr. J J. A. Blekking Eindhoven op 13. 14 en 15 mei. ADVERTENTIE Zie onze speciale aanbiedingen op pagina 13 LEIDEN Enkele tientallen hockey-ers uit Noordwyk, Voorscho ten en Leiden kwamen gisteravond tevergeefs naar de Groenoordhal. Zij zouden daar aan een vriendschappe lijk toernooi tussen vier verenigin gen meedoen. De spelers mochten de hal echter niet in, omdat er al werd gebouwd voor de Leilento. Er ontstond enige opwinding, daar de hockey-ers meenden dat zij de hal hadden gehuurd. Navraag bij de directie van de Groenoordhal leverde evenwel op, dat er geen contract be stond tussen de hockey-bond en de Groenoordhal. Wel had de hockey- bond nog een inhaal-avond te goed» Het misverstand blijkt te zijn ver oorzaakt, doordat een personeelslid van de hal de hockey-ers mondeling had toegezegd, dat ze gisteravond konden komen. Het was hem daarby door het hoofd geschoten, dat dan de voorbereidingen voor de Leilento al gaande zouden zyn. Mej. W. Bley van de Leidse hockey bond betreurde vanmorgen dat de spelers hun neus hadden gestoten, te meer daar de helft van hen van bui ten Leiden moest komen. Overigens wilde ze aan het geval niet te zwaar tillen. Als wij even hadden nage dacht, had dit misschien voorkomen kunnen worden, aldus mej. Bleij. zy was ervan op de hoogte, dat de Lei- lente reeds gisteren met de opbouw zou beginnen, zy meende echter, dat daarmee slechts de helft van de hal gemoeid zou zijn.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3