Tot behoud van Veronica Holland Festival zonder popmuziek Incidenten terugkeer bij de Dana „Stones" stellen hun Europese tournee uit ALEX VAN HENSBERGEN VERZAMELT HANDTEKENINGEN: Hervormd Delft wil eindelijk duidelijkheid Ali Brothers waarschijnlijk naar Leiden Opera Tonnel en gióteren Koffie weer goedkoper Sigaren duurder DINSDAG 24 MAART 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 VENLO (GPD) „Voor de post ben ik sinds kort de beste klant van Hapert", pocht de 20-jarige discjockey Alex van Hensbergen. Elke morgen worden in de bar aan de Kerkstraat in het Kempendorpje enkele stapeltjes brieven en briefkaar ten bezorgd. Zij zijn afkomstig van verknochte Veronica-fans, die de geringbaarde discjockey uit Hapert begin maart onder de wapenen heeft geroepen. Eind april hoopt Alex van Hens- bergen 150.000 handtekeningen te heb ben ontvangen, die hy met een bloe metje minister Marga Klompé in Den Haag zal aanbieden. Tevens sal de discjockey, die in Eindhoven werd geboren en voor zijn komst naar de Brabantse Kempen 16 jaar in Amsterdam heeft gewoond, de be windsvrouwe het leed schetsen, dat wordt aangericht, indien Veronica bet zwijgen wordt opgelegd. Die kans is groot. In 1965 heeft Nederland met twaalf andere Euro pese landen het verdrag van Straats burg ondertekend, waardoor kan worden opgetreden tegen illegale ra diostations. De Tweede Kamer moet dit verdrag nog ratificeren. De meer derheid blijkt echter voor, hetgeen de ondergang van de veelbeluisterde drijvende zender betekent. „Toch zou dat eeuwig jammer zyn", gchudt Alex van Hensbergen achter de microfoon meewarig het hoofd. „Ik ken geen radiozender met betere dicjockeys dan Veronica. Rob Out, Lex Harding, Chiel Montagne, Tom Collins, stuk voor stuk voortreffe lijke discjockeys. „Op platengebied is Veronica al tijd bij de tijd. Iedere zaterdag van 2 tot half 5 worden in.het program ma pop 40" de veertig best lopende plaatjes gedraaid. Het is voor ons disc-jockeys een uitstekende graad meter voor een aansprekend reper toire. „Voor Veronica spreken verder de vele akties voor een goed doel. Voor Biafra stond Veronica op de bres, voor de aktie „open het dorp", aan de hartstichting schonk Veronica 26 radio's en sinds kort wordt gepro beerd om .100.000 gulden bij elkaar te praten voor de nierstichting, welk bedrag Veronica verdubbelt". Onmiddellijk na het bekend wor den van de aktie van Alex van Hens bergen sprongen de teenagers uit de dorpjes in de Brabantse Kempen op de barricaden. Onder de strijdkreet „handen af van Veronica" sloten talrijke discjockeys zich bij hen aan, waardoor 'n sneeuwbaleffect op gang kwam. „Ik heb nu ongeveer 20.000 handtekeningen bijeen. De grote stroom moet echter nog komen. In verscheidene steden heb ik contact punten gelegd waar eveneens driftig wordt verzameld". Behalve van mod ine tt es en scholieren kreeg Alex van Hensbergen veel reactie van huisvrouwen. „Geef mij maar Veronica in plaats van onze klets- zf nder Hilversum 1, 2 en 3 schimpt een dame. Ook Heintje Davids reageerde: „Ik vind het heel erg jammer als Veronica zou weggaan. Ik vond het altijd heel erg gezellig en zal het zelf ook heel erg missen", schreef zij. Een verdrietige dame van bijna 95 balpointte: „Omdat ik slecht zie, ben ik praktisch aangewezen op Veronica, die doorgaans de meest vrolijke muziek uitzendt. Ik protesteer heftig tegen opheffing van deze „piratenzender" om in de tea-men van minister Klompé te spreken". „Een bewijs ervoor, dat niet enkel de jeugd naar Veronica luistert", concludeert de Hapertse discjockey. Tussen de handtekeningen van een huismoeder en een loodgieter uit Vught prijkt de handtekening van burgemeester uit die gemeen te mr. H. L. F. M. baron van Hövell van Wezeveld en Wester- flier. Als een kleinood wordt deze in een fikse margarinedoos be waard. Een reactie van de gebroe ders Verweij uit Hilversum, die Veronica exploiteren, ontbreekt daarin nog. „Met hen hoop ik bin nenkort contact op te nemen", zegt de ijverig handtekeningen tel lende Alex van Hensbergen. P.S. Het contactadres voor de Alex van Hensbergen Veronica het grote voorbeeld. Veronica-handtekeningenactie in Lei den en omgeving is Splinterlaan 113, Leiderdorp. DELFT iANP) Samen kerk of niet: dat is het thema van een actie die de hervormde gemeente in Delft gaat voeren om uit de fi nanciële zorgen te geraken. Ruim 72 pet van de hervormde gemeen- i teleden levert geen enkele financiële bijdrage aan het kerkewerk, zo heeft een actiecommissie berekend, j Jl Daaraan wil men in mei wat gaan doen. Dan zal n.l. een actie wor- j j den gevoerd die ten doel heeft de NEDERLAND I gemeenteleden te activeren hun bij drage aan het kerkelijk werk te le veren en. zo ze daar niet toe bereid zijn, ze te bewegen de Hervormde Kerk te verlaten. Een en ander is vanmiddag tijdens een personferen- tie meegedeeld. De Hervormde Kerk in Delft heeft ruim negenduizend leden. Tien procent geeft een bij drage per Jaar van 2,4 pet van het jaarlijks inkomen; 18 pet geeft een bijdrage van een half procent. Ver ontrustend werd de groep van niet- betalers genoemd. Men wil thans duidelijkheid in het aantal hervorm den hebben en wil daarom die le den, die geen enkele belangstelling meer hebben voor de kerk afvoe ren. Zij zullen daarvoor echter him handtekening moeten plaatsen. Ieder gemeentelid kost de hervorm de gemeente aan administratiekos ten en aan het bijdragen aan de generale kas een bedrag van f 20 per jaar. Gedurende de actie zal niet tot verkoop van de Nieuwe Kerk in Delft worden overgegaan. Tijdens de actie zal n.l. geen enkele maat regel ter bezuiniging worden geno men. Dat betekent overigens niet dat het verkoopplan volledig van de baan is. Als er een aantrekkelijk bod komt zal zeker tot verkoop worden besloten, zo liet de com missie weten, mits de kerk op zon en feestdagen door de hervormde gemeente gebruikt mag blijven worden. 1(11! ROTTERDAM (GPD) Pop muziek komt er in het komende Holland-Festival niet aan te pas. De plannen voor een samenwer king van Frank Zappa en zijn Mothers of Invention met Edo de Waart worden niet gerealiseerd. Er waren bij de festivalleiding onoverkomelijke bezwaren van financiële aard (maximaal mag aan dit festival 1,2 miljoen gul den wprden besteed). Wel is er m de drie grootste steden een uitvoering door Dolf van der Lin den's Metropole Orkest met mer- dewerking van Jenny Arean. Adè- le Bloemendaal, Gerard Cox en Frans Halsema. De plannen voor het Holland Fes tival dat dit jaar van 15 juni t/m 9 juli wordt gehouden werden giste ren ontvouwd. Het openingsconcert op 15 juni zal in de Rotterdamse Doelen worden gegeven door het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Istvan Kertesz. Het festival wordt op 9 juli in het Amsterdamse Concertgebouw feeste lijk besloten, waarby waarschijnlijk medewerking wordt verleend door de Pakistaanse musici Nazakat Ali en Salamat Ali ide Ali Brothers», die verder nog in Rotterdam, Den Haag en Leiden te horen zyn. Onder de namen van de solisten treft men aan die van de violisten Yehudi Menuhin en Nathan Mil6tein en de zangeressen Birgit Nilsson en Roberta Peters. SCHIPHOL/LONDONDERRY (ANP/ Reuter) Als een vorstin is gister middag de kleine Dana, winnares ran het Eurovisie-Songfestival, van Schiphol teruggekeerd naar Ierland vaar haar eerst op de luchthaven Dublin, en vervolgens op die van haar woonplaats Londonderry dave rende huldigingen wachtten. Hoe trots Ierland op dit pas 18-jarige, bruinogige zangeresje is, blijkt uit de geste van Aer Lingus, die speciaal voor haar een extra Boeing 737 vlieg tuig uit Dublin naar Schiphol diri geerde om haar en haar begeleiders op te halen. By haar vertrek van Schiphol ver telde Dana. dochter van een kapper, die in zijn vrije tijd de trompet be speelt, dat zij nog op school is en dat ze pas sinds IVz maand ook als beroepszangeres optreedt. Op Schip hol noemde men haar de Deanne Durbin van deze tyd. Wat stem, ver schijning, eenvoud, ja zelfs wat .voornaam betreft roept zij reminis centies op aan het Amerikaanse meisje, dat vlak voor de oorlog met haar stem en haar charme Holly wood veroverde. De terugkeer van het Noordierse zangeresje in haar woonplaats Lon donderry is overigens gepaard ge gaan met ongeregeldheden. In de r.-katholieke wijk Bogside begonnen circa veertig betogers, enkele uren nadat Dana door een grote menige enthousiast was verwelkomd. Britse militairen met stenen te bekogelen Dat gebeurde op 50 meter van het huis. waai- Dana haar overwinning vierde met haar familie. Toen het aantal .rebellen" tot honderd was gegroeid, werden charges verricht. Drie personen werden aangehouden Dana, op de vliegtuigtrap, vmift voor 't laatst naar s(w)in- 9ing Amsterdam. In de sector opera worden vijf werken gebracht, waarvan één („Me- dea" van Cherubini) in concertvorm. De Nationale Opera van Praag doet Nederland aan om in Amsterdam en Scheveningen „De verkochte bruid" van Smetena en „De uitstapjes van meneer Broucek" van Janacek te brengen, resp. een humoristische opera met folkloristische elementen en een sprookjesachtige opera. Ook de Nederlandse Operastich ting komt met twee produkties: „Pel- leas et Melisamde" van Debussy en „La fedelta premiatra" (De beloonde trouw» van Joseph Haydn, een par tituur die kortgeleden herontdekt is door de musicoloog H. C. Robbins Landon. De opera's van Haydn en Debussy komen in Amsterdam, Scheveningen en Rotterdam. Evenals vorig jaar staat er voor Amsterdam een serie met actuele muziek op het programma. Twee concerten worden gewijd aan de hedendaagse Italiaanse componist Luigi Nono, die zelf de leiding zal hebben. Er is een wereldpremière bjj van een in opdracht van het Holland Festival gecomponeerd werk met als tekst een verzameling brieven van verzetstrijdsters. Het derde actuele concert, omvat premières van de Nederlanders Louis Andriessen. Peter Schat en Reindert de Leeuw, die hun werken zelf dirigeren. Nieuw in het festival is een drietal concerten met barokmuziek in Am sterdam en Den Haag door het Leo- nardt Consort uit Amsterdam het Alarms Ensemble uit Brussel en het Dellar Consort uit Londen. Verder zullen door enkelen van de plusminus 300 naar Nederland ko mende opera-artiesten uit Praag aan Janazek gewijde kamermuziekconcer ten gegeven worden. Besprekingen zjjn nog gaande over een concert met werken van de Griekse componist Mi kis Theodora- kis in het Scheveningse Circusthea ter. De Nederlandse Bach-vereniging musiceert weer in Gouda. Bachs „Hohe Messe" gaat in Leiden, het Collegium Musicum Amstelodamensis zingt, evenals het Nederlands Phil- harmonisch Koor en tevens komt een koor uit Michigan (V.S.) naar Den Haag en Amsterdam. Wat het toneel betreft. De toneel groep „Studio" heeft toegezegd te zullen komen met een nieuw stuk van Lodewijk de Boer. Voor het ove rige komen er enkele op zichzefl be langwekkende maar verder niet sa menhangende toneelstukken uit het buitenland. Het spekktakel van het Tatro Libero uit Rome „Orlando Furioso" van Ariosto in een bewer king en in massaruimten (in Rot terdam in de Rivierahal, in Den Haag in de Houtrusthal en verder in Amsterdam in de Beurshal en in Eindhoven). Die enorme ruimten zyn nodig voor het rondlopende publiek en de rijdende platforms, waarop de handeling (door 58 medewerkers) zich afspeelt. Serener van sfeer is de tragi-ko- medie „Dat Wort" van Schnitzler door het Weense Theater in der Jo- sephstadt: een posthuum en onafge maakt stuk. dat door Ernst Hausser- man (die het regisseert) speelklaar is gemaakt. Zesenvijftig medespelen den brengen het in Amsterdam, Rot terdam. Den Haag en Breda. De groep die uit het New Yorkse „La Mama" is geëvolueerd en nu „The New Troupe" heet, komt met twee programma's: „Gurton's Apo calyptic Needle" (een groepsproduk- tie), en twee eenakters van Sam Shepard (regie Tom O'Horgan, die „Hair" regisseerde en „Futz" ver filmde (in Amsterdam. Breda. Den Haag en Rotterdam). Het „National Youth Theatre" uit Londen brengt „Zigger-Zagger". een massaspel van Peter Terson, geregisseerd door Mi chael Croft, een „voetbalopera" met meer dan honderd jonge medespe lenden, ietwat vergelijkbaar met „Ajax—Feyenoord" van de toneel groep Centrum, maar anders. (In Amsterdam, Den Haag en Rotter dam». Alleen in het Singermuseum in Laren: de zomertentoonstelling „Duizend jaar Japans toneel", opge bouwd uit Japanse en Europese col lecties, en omlijst door films, muziek en een fraaie catalogus. Op balletgebied is het Holland Fes tival-program ma vrij schriel. Het Nationale Ballet en het Nederlands Danstheater zullen meewerken, maar er staat nog niets vast. Wel etaat vast dat de „Merce Cunningham Dance Campany" uit New York komt. met medewerking van Cun ningham zelf en van John Cage, die ook een sprekende rol in één van de balletten voor zijn rekening neemt. 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 - Tobben voor Tokio: Kwls voor middelbare scholen (AVRO) 7.30 Peyton Place, tv-feuilleton (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 The Survivors, tv-film, in kleur (AVRO) 9.10 Sportpanorama. in kleur (AVRO) 10.00 AVRO's Televizier (AVRO) 10.50 Journaal (NOS) 10.55 Ruimtelijke ordening lev 5 (Teleac) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Scala: informatief programma (NOS) 7.30 Verslag op dinsdag (KRO, 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Student 70: opiniepeiling (KRO) 9.10 De Wrekers, tv-fllm, In kleur (KRO) 10.00 Cabaretaria: kleinkunstkxlender (KRO) 10.45 Journaal (NOS) 10.50 Reportage wereldkamp. ijshockey In Stockholm: Tjsecho-SlowakijeZweden, in kleur (NOS) plpii Er zyn van die programma's die als weerhaakjes in je vlees blyven steken: je voelt dat er Iets niet klopt, maar je ziet niet zo gauw wat het is. Gisteren had ik dat bijvoorbeeld met het eerste onderdeel van het nieu we VARA-programma „Licht krant." De Fabeltjeskrant gaat verdwijnen, op straat kregen een stuk of tien mensen de microfoon voor de neus geduwd om er hun mening over te zeg gen en daarna mochten een paar kinderen er nog iets over zeggen en werd Jan en alleman opgeroepen te protesteren tegen de verdwijning via het insturen van tekeningen betreffende de Fabeltjeskrant. Hier klopte iets niet, wat was dat? Het duurde even voordat ik het wist: waar om werden op straat alleen vol wassenen geïnterviewd over dit kinderprogramma? Lopen er te genwoordig geen kinderen meer op straat? Goed, maar die kin deren kwamen in de studio aan bod. Dat is waar. maar het wa ren geselecteerde kinderen van bet type dat Men no en Bas-Bo ris heet, een ander type dus dan het willekeurige type volwasse nen dat op straat werd aange sproken. En waar sloeg dat nou eigenlijk op. dat wj). kinderen, tekeningen over een NOS-pro gramma moesten opsturen aan de VARA? En waarom ver dwijnt de Fabeltjeskrant? Dat kragen we niet te horen. Wie weet wil de schrijver er van, Leen Valkenier, er gewoon mee ophouden, misschien is hij of is het onderwerp uitgeput? Mis schien ook niet, ik weet het niet, maar het werd ons ook niet ver teld, dus wacht ik nog maar even met die tekening maken, totdat ik gehoord heb wat pre cies de reden van het verdwij nen is. Ook het programma van Milo Anstadt over Berlijn, als één van de opgebouwde verwoeste steden, maakte me wat onrus tig. Dat begon er al mee toen hij zei. dat hij Oo6t-Berlijn maar niet bezocht had, niet om dat dat niet gekund had, maar omdat de vergelijking niet reëel zou zijn geweest, gezien het feit dat West-Berlijn de etalage van het Westen is. Nou en? Je kunt toch wel dingen als steden ver- DEN HAAG (ANP) Met ingang van 24 maart as. zal de prijs van koffie worden verlaagd met 12 cent per kg (3 cent per pak van 250 gram). Deze prijsverlaging is het resul taat van op het ministerie van Eco- nomischeZaken gevoerd overleg over de naar het oordeel van de minister van Economische Zaken onlangs doorgevoerde te sterke verhoging. By de nu door te voeren prijsver laging is rekening gehouden met de tot op heden opgetreden stijging van externe kosten zowel in de produktie als in de distributie. DEN HAAG Per 1 april a.s. worden de meeste sigaren in prijs verhoogd. De kleinere sigaren, zo als sprietjes en kleine senoritas en enkele middensoorten, gaan met respectievelijk 1 cent tot 1M cent omhoog, terwijl de grotere soorten, zoals senoritas, panatellas, coronas en de bolknak met 2 cent zullen worden verhoogd. De prijsverhoging moet worden bezien in het licht van de over het algemeen negatieve bedrijfsresulta ten van de sigarenindustrie in het afgelopen jaar en de eerste periode muz- (8 30-8.35 Van alle markten thuis - praatje voor de hulsvr.) 9.00 Stereo: klas. gram. mzu. 9.35 Waterst. 9 40 ste reo; lichte gram. muz. 10.30 Voor de hulsvr. 11.00 Nws. RVU 11.03 Het edu catieve werk in musea, door mej R. C. Vogel Hoofd Educatieve Dienst Haags Gemeentemuseum VARA 11.33 Stereo: Planorecital klas. en mod. muz 12.00 Stereo Chicago Symfonie ork. mod. muz. (gr.) 12.25 Stereo: pro- menade-ork. amusem. muz. 12.54 Voor het platteland 13.00 Nws 13.11 Act. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken gelijken zonder dat zy aan el kaar gelijk zijn? En kunnen wij het helpen, dat Oost-Berlijn niet de etalage van het Oosten is? De Oostduitsers laten zich toch ook niet voorstaan op hun licht reclame, maar op andere, meer sooiale voorzieningen, die kun Je dan toch ook laten zien? We bleven dus in West-Berlijn, al leen: wat deden we daar? Het leek meer een filmpje over ge- veltoerisme. de ene gevel na de andere, het ene huizenblok na het andere kwam in beeld, niet ten onrechte natuurlijk als je wilt laten zien hoe een verwoes te stad zich hersteld heeft, maar met gevels alleen ben je er natuurlijk niet. Akkoord, we kregen ook wat gesprekjes met de bewoners, over het leefkli maat te horen. Al kijkend dacht ik: ja, ja. al les goed en wel, maar toch mankeert er iets aan. wat eigen lijk? Ik was er al snel achter. Het woon- en leefklimaat is niet afhankelijk van de indruk die woonflats op de wandelaars bui ten maken, maar van de woonomstandigheden binnens huis. Binnen woon je, buiten ben je alleen maar om van je .huis weg of naar je huis toe te gaan. Maar van die woonom standigheden binnen kregen we niets te zien. Het is natuurlijk wel aardig om er op te wijzen dat al die woonflats tegenwoor dig overal gelijk zijn, in Tokio en in Berlijn en in Amsterdam, en dat is ook wel zo (hoewel, waar vind Je de meeste en grootste balkons, waar de groot ste vensters?maar binnen be ginnen da volkeren zioh van el kaar te onderscheiden. Hoe richten de mensen zich in, heb ben ze veel of weinig kasten, al tijd een bad met douche of niet, zit de keuken vol met appara tuur, is de huiskamer knus en gezellig zoals bij on6. of geeft men daar niet om. koopt men liever voor dat geld een vaat- wasmaohine? Dat is woon- en leefklimaat. Maar dat kregen we niet te zien. we bleven ge makshalve buiten staan en schudden ons wijze hoofd over al die hoge flats die zo op el kaar leken...,. NICO SCHEEPMAKER VOOR DINSDAG 24 MAART Hilversum I 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn. 18.25 Wie waagt die zingt: lntematlon. volkslied 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kind. 19.00 Trefpunt: discussie rubr. voor act. zaken 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muz., act en wetenswaardlgh. 22.00 Go rik: satirisch progr. 22.30 Nws. 22 38 Med. 22 40 Ra dlojourn NOS 22 55 Zin Tuig no 18 kunstkroniek 23 55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO 18.19 Uitz. van de Kath. Volks partij 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Licht ork. met sol. 19.40 ConclUepo6tbus herh 19.45 Wie ls In godsnaam Jezus Chris tus? lez. 22..0 Mod. en klas muz. opn 20.45 Uitgeschakeld, een reeks beschou wingen over ouder worden en ouder dom. 21.00 Mod. en klas. muz voor strijkers (opn.) 21.30 Babel: kunst kroniek 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.38 Parlementsoverz 22.45 De zingen de kerk, muz. lez. 23.00 Kontekst: ma gazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 22.30 Jazzmuz. (stereo) 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 25 MAART Hilversum I 402 m. VARA 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strljdl. 7.23 Stereo: lichte gram. muz. (7.30 7.35 Van de voorpa gina) VPRO 7 64 Deze dag VARA 8 00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Stereo: Lichte gram van dit jaar. De nu bij de groot- en kleinhan del nog in voorraad zynde sigaren zullen tegen de oude banderollen- pryzen worden verkocht. De door voering van de prijsverhoging zal dus eerst na verloop van enige tijd en wel op geleidelijke wijze voor de roker merkbaar worden. LONDEN (AP) De Rolling Stones hebben hun voorgenomen toernee door Europa, die in mei en juni zou worden gehouden, tot het najaar uit gesteld. De toernee zou op 8 mei beginnen met concerten in Den Haag en Rot terdam. Volgens een woordvoerder van de popgroep loopt binnenkort het platen contract van de Stones af. en moeten de leden van het gezelschap in Lon den zijn voor besprekingen over him zakelijke en opname-activiteiten. Leider Mick Jagger: „Wy vinden het bijzonder jammer om iedereen op het vasteland te moeten teleurstellen, maar in de herfst zullen wij alle steden bezoeken die wy oorspronkelijk zouden aandoen". portret 14 00 Stereo: Operettemuz gn. 1515 In de Toonzaal mod. muz progr, voor de Jeugd met comm. 16.00 Nwj 16.03 Stereo: Nederl. chansons met ork begeleiding 16.20 Muz. en brieven, muz lez. 17.20 Stereo: Pianorecital: klaee. muz. 17.56 Med Hilversum II 298 in. NCRV 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Stereo; Op het eerste ge hoor: klas muz. (gr.) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws. 7.32-7.50 Act TROS 8.00 Nws. 8.11 Luister uiten thuis: verzoekpl progr. voor de mili tairen (830-8.32 Nws. 900--9.10 Gymn. voor de hulsvr.) 9.30 Voor de kleuters 9.45 Van 1685 tot vandaag, muz lez. 10.15 Voor de vrouw 11.00 Nws. 11.03 Piek uur: wedstrijdprogr. 11.45 Act. 11.55 Med KRO 12 00 Hy die weet wat lijden ls lez. 12.05 Stereo: van twaalf tot twee, gevar progr. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.41 Act, 13.00- 13.05 Raden maarNCRV 14.15 Mod. en klas. ork.werken (opn.) 15 00 In 't zilver: een progr. voor oudere luisteraars 16.00 Nws. 16.03 Stereo vr de Jeugd 17.00 Stereo: Twlen Popra dio voor t wleners 17.50 Overhelds- voorl. samenwerking met ontwlkk. landen samenstelling en presen tatie Thon Raes. Hilversum III 240 m. NCRV 9 00 Nws. 9 02 Zing. zing, zing lichte voc muz 10.00 Nws 10 03 Mengelmuze nwe langspeelpl met crltlsch comm. NOS 11.00 Nws. 11.03 Muz. lezen (12.00 Nws.i AVRO' 13.00 Nws. 13.03 Act 13 06 Zet 'm op- vroiyk pl. progr, (14.00 Nws Hf Arbelds Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen zoekpl.progr 16.00 Nws 16.03 Gimmick licht pl proer 17.00 Nws. - 17.06-18.00 Toppoppology 17.00 Nws. 17.02 Act. toppertlps pop. ver- 9 arogr. lo.uu nwi mna licht pl. progr 17.06-18 00 To en country hits TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. AVRO 17.00-17.30 Voor de kinderen NOS 18.45 KI De Fabeltjeskrant NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Scala Inform, progr. CVK/IKOR 19 30 Kenmerk de wekelijkse Inform, rubr. over kerk en samenleving NOS 20.00 Journ Pol Part. 20.20 Ultz. van de Pacifistische soc partij NOS 20.30 Hoofdbureau van Politie (Qual des CJrfévres)^ speelfilm rijkskeur 18 Jaar 22 20 Kl. Ultz. St. so- cutera 22 35 Kl Eigentijds Vrouw in de kunst fllmimpressle van de schilderes Susana Slmon 23 00 Kl. Wereldkamp. IJshockey te Stockholm Samenvatting van de wedstrijd Tsjechoslowakhe Oost Duitsland 23.30-23.35 Journ. Nederland II. De fabeltjeskr. NOS 18.55 Journ. AVRO 19.04 Kl. Mo de 1970 fllmlmpressle van de zomermo- de 1970. met veel muz. en dans (film van de NDR) VïOS 20 00 Journ. AVRO 20.20 Voorbeechouw AVRO Rally-cr. 20 45 Kl. Gemeubll. tv-spel 21.30 spreek uur med rubr. bond Zonder Naam: 22.00 Casa Humana NOS 22 10 Journ. TELEAC 22 15 Spaanse les les 9 her haling 22 55-23 25 Studeren - Rechts geleerdheid herh.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5