Yz Flonkerend feest pijpers met Mexicaanse Leiden is altijd centrum van bondswerk geweest BLOEMENMEISJES BRUIDSPAAR CH-kamerlid Bos over politiek en strategie Woningnood: dat kan allemaal in 1970 SHOW VAN KENG IN GROENOORDHAL Erehagen op eerste lentedag in Leiden CNV- VOORZITTER BIJ 60-JARIG BESTAAN LCB Kritiek op gemeentebestuur op Leidse jongerenmiddag Nood in wereld Conflict van de baan bij Zuidwest 1970 - JIAANDAG 23 MAART 1970 PAGINA 3 LEIDEN In een bijna vier uur durende show heeft het Leidse mu- üekkorps Kunst en Genoegen zater dagavond in de Groenoordhal een flonkerend spel van muziek en pa rade-lopen opgevoerd. Aan deze Uidse taptoe (voor de kijkers waren rondom tribunes gebouwd) werkten wk mee de junioren van K en G. •rarmoniekapel De Vriendschap "it Woerden, de drumfanfare Die Ikmboerijnen van die Stadt Eynd- toven, de volksdansgroep Acha te)' (uit Leiden) en uit eigen kring tenslotte nog het huisblaasorkest 'an K en G. De lap grond van de Groenoord- hal bood een zee van ruimte om te perceren, en daar werd door de uit voerenden dankbaar gebruik van ge maakt. Veel succes oogstten de 40- Jaar bestaande harmoniekapel De Vriendschap en Achalay (Israë lische dansen), maar het meest en thousiast was het publiek eigenlijk °*er de als Mexicanen verklede pij- Pers van K en G, die een klankfeest yan Zuidamerikaanse muziek bouw den. Op de foto (LD/Holvast) een mo ment uit de waaier exercities van K «a. LEIDEN Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Leid- LEIDEN De jongerenorganisatie „De politiek en de moderne strate- van de CHU in Zuid-Holland verga- -ie". Hij ging hierbij vooral na. in derde zaterdagmiddag in Den Burcht, hoeverre de politiek invloed kan uit- De grote zaal bevatte, behalve vijf j oefenen op de militaire leiding. Deze bestuursleden, dertien aanwezigen. invloed kan vergroot worden door politieke eenheid van verschillende Voorzitter Schipper opende de ver- landen, en door overleg tussen de mi gader mg met een fel verwijt aan het nisters van Defensie en van Bui adres van het gemeentebestuur. „Heel tenlandse Zaken uit die landen, wat auto's rijden door het markt- ..Gelukkig is het de laatste tien gebeuren heen", aldus de voorzitter, jaar vanuit het parlement veel beter „en aangezien mr. C. A. Bos (lid mogelijk geworden om controle uit van de CH Tweede Kamer-fractie te oefenen op de buitenlandse poll en spreker op de vergadering) pas tiek". aldus het kamerlid, „hoewel laat kon komen, heeft het bestuur de militaire deskundigen wel eens in van de CHJO voor hem een onthef- co nflict komen met de politici", fing van het doorrijverbod over de Al met al was de heer Bos tevre- markt gevraagd. Dit college zweeg den met de huidige mogelijkheden een maand', aldus de heer Schipper, tot controle, hoewel er natuurlijk „Pas afgelopen dinsdag kwam het nog wel lacunes zijn hautaine antwoord: afgewezen. Geen „Mijn beangstigend probleem is argumentatie, geen verdere discussie eohter de technische ontwikkeling op mogelijk. Hiervoor zijn twee redenen het gebied van militaire apparatuur, mogelijk: B en W is een autoritair Deze ontwikkeling is bijna niet bij gezelschap dat formalistisch denkt of te houden, en ook niet meer te con- B en W is anti-ohristen-detmocra- troleren". tifioh". aldus de voorzitter. Hier noemde hij het gebruik van Mr. C. A. Bos, tevens lid van de laserstralen en het toepassen van de vaste commissie van buitenlandse I ruimtevaart of het onderzoek van de zaken, sprak over het onderwerpI zeebodem voor militaire doeleinden. LEIDEN Zaterdag 21 maart, een nog wat gure en regenachtige eerste lentedag. En toch voorjaarssfeer. Door de forsythia en ander „lente- goed" in de gemeentelijke bloembakken, door bossen en boeketten tulpen in de etalages in 't winkelcentrum van de binnenstad. Lentesfeer vooral door de bloemengroet, die het Leids City Centrum aan het winke lend publiek liet brengen door twintig meisjes in op vallende Biedermeier japon nen. Om nog wat in de kraag gedoken een tulp te krijgen van een „tulp van een teener" en dan nog wel met een knieknikje uit het verleden doet verwarmend aan. Dat ondervonden tien duizend bezoekers van de binnenstad. Burgemeester en mevr. v. d. Willigen en de wethouders en hun echtgenoten onder vonden dat als eersten, toen zij die bloemengroet kregen op de trappen van het stad huis. waarheen de stoet bloe menmeisjes tegen de middag achter muziekkorps „Den Burcht" allereerst ging. On der veel belangstelling vorm den de meisjes een erehaag op de stadhuistrap. Even daarvóór een andere erehaag op diezelfde trap: kinderen van de eerste klas van de openbare lagere Lo- renzschool, die hiermee het bruidspaar Le Gras-v. d. Berg feliciteerden. Mej. v. d. Berg nu mevr. Le Gras is on derwijzeres in deze klas, waarvan de kinderen met vlaggen, mutsen en bloemen naar het stadhuis waren ge komen. (Foto's LD/Holvast) se Christelijke Besturenbond (de plaatselijke centrale van het CNV) heeft het bestuur zaterdag middag in restaurant „Boerhaa- ve" gerecipieerd. Wethouder P. S. Harmsen, die na- j mens het gemeentebestuur sprak, zei j o.m. dat de werknemers in de bedrij- ven, maar ook die daarbuiten een j belangrijke stem in het kapittel ge kregen hebben. Ook het beroepson derwijs is iets, waar voor de vakbe weging zich voor ingezet heeft, aldus de wethouder. Ook de heer J. Lanser, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland, was aanwezig en noemde Leiden een stad, die al tijd een centrum van vakbondsactivi- I teiten is geweest. „Het CNV is uit noodzaak gebo- j ren", aldus de heer Lanser, „nl. de noodzaak om zelfstandig als christe- I nen opereren. Thans wordt het echter mogelijk om een goede samenwerking tot stand te bregen, 1 j maar het CNV wil, hoewel het hier van een voorstander is, toch zijn ei- i gen karakter behouden". I.v.m. de Statenverkiezingen merk te de heer Lanser op. dat het jam mer was. dat zo veel mensen geen gebruik hebben gemaakt van hun stemrecht, om op die manier invloed te kunnen uitoefenen. West, is het bestuur en het dames- conmité met algemene stemmen her kozen. Het bestaande verschil van inzicht tussen dit bestuur en de club huisstichting Fortuynwijk is opge heven. LEIDEN Hoogstraat 1-3 Tel. (01710) 32646 „Welvaart is een onderdeel van welzijn", vervolgde de CNV-voorzit ter, „en technische en economische ontwikkeling kan het welzijn scha den. De vakbeweging is er niet alleen voor de ontwikkeling van de Neder landse werknemer, maar ook voor de nood in de wereld. Het Westen mag niet profiteren van de arme lan- den. Wü moeten zelfs offers brengen op het gebied van de ontwikkelings- i hulp. Dan maar minder economische groei op nationaal niveau". Hierop volgde een lange rij sprekers: ach- tereenvolgens voerden het woord: de heer J. Meerpoel. namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, de heer W. P. v. Leeuwen, districtsbestuurder uit Den Haag: de heer Th. de Wilde, voorzitter van het NKV in Leiden, oud-voorzitter D. v. 't Zelfde en de heer P. J. v. d. Mark, bestuurslid van deNed. Ohr. Bond van overheidspersoneel. Erelid B. Veerman was de laatste die het woord richtte tot de ongeveer 90 aanwezigen op de geslaagde LCB receptie. Oificitle puklikaties WIJZIGING VERORDENING WINKELS LI ITING 1953 (I). Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis. dat voor de duur van 3 maanden op de secretarie, kamer 125, ter lezing voor een ieder is neergelegd de door de Raad dier gemeente ln zijn verga dering van 9 maart 1970 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting 1953 (I). Deze wijziging houdt in, dat voor taan in de week waarin Tweede Paas dag en de week waarin Tweede Pink sterdag valt. de winkels op dinsdag na 13.00 uur voor het publiek geopend mogen zijn. Lelden. 23 maart 1970. Wanneer je in de krant leest, dat er in Leiden zo'n 4000 woningzoe kenden zijn en je hoort er zelf ook bij, dan denk je bij jezelf: wat heeft het allemaal voor zin om mij druk te maken. Maar als het water tot de lippen ;s gestegen dan moet jewel. Toen mijn vrouw en k 13 jaar geleden trouwden, waren wij als zovelen gedwongen om bij mijn ouders in woning te zoeken. Na enige tijd ver huisden wij naar de Prins Hendrik straat, maar deze woning was zó slecht en de omstandigheden waren daar zó erbarmelijk, dat ik zwaar ze nuwziek werd. Vervolgens verhuisden wij naar de Langegracht. maar dit krot was niet veel bs'er dan het vorige. Het vol gende hu s in de 2die Haverstraat was dem d to. en we waren vesrehrik- kelijk blij toen wij in november '69 d" kans kregen om weer te verhui zen, dat wr»s naar de Prinsen straat 9 a. Voorwaarde was echter dat wy dit huis zouden kopen Aanvankelijk leek het huis redelijk bewoonbaar te zijn, maar toen wij er eenmaal in woonden wij hadden het nog steeds niet eekocht bleek het huis veel gebreken te vertonen. Wij had den veel last van lekkages en mijn vrouw en ik b°sloten om onze spaar centjes niet in dit krot te steken, waar de eigenaar overigens nog f 14.000,— voor durfde te vragen. De huisbaas spande hierna een kort geding tegen ons aan. dat wij verloren. De uitspraak was dat wij het pand uiterlijk 17 maart i.l. moes- i ten verlaten. Maar waar moesten wij naar toe met onze vier kinderen Toen kwam er „uitkomst". De ge- meente bood ons een huis aan in de Anna Paulowr astraat. Maar wat voor een huis! Beneden twee kleine kamertjes, in de keuken een lange steile trap naar boven die uitkomt op een kleine zolder met daarachter een kamertje dat niet veel groter is. Zes mensen kunnen hier onmoge lijk wonen en we besloten er niet in te gaan. Ten einde raad ben ik naar het Comité Woningnood gegaan. Dat slaagde er in van de deurwaarder een week uitstel te krijgen en onder tussen leek het opeens wat zonniger voor ons toen wjj hoorden dat de woningbouwvereniging „Ons Belang" een 5-kamerwoning beschikbaar zou krijgen. Maar groot was de teleur- I stelling, toen het bestuur besloot om j het huis aan een ander gezin toe j te wijzen. i Als er niet snel iets gebeurt staan wij dus woensdag op straat en gis teren is een dochtertje ziek gewor den. Dit kan allemaal anno 1970. In deze democratie is de gewone man steeds weer het slachtoffer. Maar wij zijn toch ook mensen en wij mo gen nu toch eindelijk ook eens een goed thuis hebben! Gelukkig staat het Comité Woningnood achter ons en heeft meneer Amptmeyer ons steun beloofd. Wij wachten af. P. Mieloo, Prinsenstraat 9A, Leiden. LEIDEN Tijdens een in de Rijn landflat gehouden ledenvergadering van de speeltuinvereniging Zuid- Extra VVV-openingsprijs: Italiaanse jumper van 100 °/o acryl. Heel mooi en heerlijk om te dragen. Keuze uit eigentijdse kleurengroen, rose, marine, bleu, wit en bruin. Maten M-L-EL. Kamer van Koophandel-on dervoorzitter Meerpoel (rechts) feliciteert LCB-voorzitter Lamers. In het midden CNV-voorzitter Lanser. (Foto LD/Holvast) ADVERTENTIE u vindt het bij Zolang de voorraad strekt

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 3