Amateurs bij laatste vier? SiSi Sinas of SiSi Cassis Brazilië ontslaat coach Bolletje allebei natuur lijk! Europacup-uitslagen Degradeert Sassenheim uit de eerste klasse? Tot 1974 weert Spanje buitenlandse spelers laterdag „waarheidsdueV tegen Wales „Ik zag Zulkowski naar de bal klimmen Na nederlaag tegen Argentinië meiïjepïceim/. Opstelling ROGGEBROOD TARWI-R0G Turnwedstrijden voor scholieren Piekerende Ove Kindvall: Finalisten voor titelstrijd anker kader 71/2 Fraaie triomf van Dyveke D wat neemt u? PAGINA 23 DONDERDAG 19 MAART 1970 LÜDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Geldbuidel zaterdagmiddag in Ooster- lout, waar rond het veld van TSC lö'n 7000 kijkers worden verwacht, neer te verdienen dan alleen een A plaats bij Europa's laatste vier. Zo- sel De Vroet als de meesten van 5)n groep beseffen dat opvallend pel in het waarheidsduel met Wales itraks. in de transfer-periode, hoog phonoreerd kan worden: met de unbieding van een aanlokkelijk contract als (semi) voetbalprof. De gedachte om straks, in juni/ pli, hoge<re) eisen te kunnen stellen volop in de kern. Maar een en- g zal nee blijven zeggen, wan- er over een paar weken met de ïldbuidel gerammeld wordt. Keeper Wever van SC Assen, vleu- flverdediger Delmotte (Middel- li, centrale verdediger Mei PCG) en Van Londen (De Graaf- fchap) enken munt te kunnen uit een glanzend optreden. Bterdagmiddag. Nu al werd er bij len op de deur geklopt door het be taalde voetbal. Ook anderen zyn bereid te „zwich ten" voor een offerte uit de profes- :1e hoek. Middenvelder Gert Jan Hoek van ZW, nog een paar taanden „bezet" vanwege een rechtenstudie, zegt nu al: ..Wanneer ïeen goeie aanbieding komt, zal ik geen nee zeggen." Van de aanvallers zullen de even wde broers Van de Kerkhoff het voor en tegen van een profcontract reneens s erieus gaan overwegen. Al lijken zij technisch en tactisch wg niet rijp voor het grote werk. RCH-spits Kamoen speelt, net als Van Londen bij de Graafschap, nu »l wekelijks in de rijen der profs en al na juni ook wel klinkende munt vragen voor zijn voetbalarbeid. Henk Kiel, de captain? Zelfs hij, ie met religieuze principes worste lende zaterdagvoetballer, lacht veel- betekend als hem het uitzicht wordt feboden zaterdag mogelijk een niet als te verstane wedde te kunnen vagen. Al liet hij in het verleden al teel wat buitenkansjes schieten. De amateurs zullen alles geven («straks hun kracht te kunnen me ien met de drie Zuideuropese naties ale zich al plaatsten. Sommigen (vooral?) om daarna zo comfortabel mogelijk te kunnen aanschuiven aan onderhandelingstafel in de trans- Ierperiode. Gegeven De Vroet, de trainer, weet ook dat [laatste„Dat is een gegeven waar 4 mee heb te werken. Ik weet dat ik llende jongens straks zal ver hezen. Dat ik weer opnieuw moet beginnen. Ik leef daar al mee vanaf mijn eerste seizoen bij de KNVB, (oen ik de UEFA-jeugd onder mijn hoede kreeg. Aan de ene kant is dat jammer, maar je kunt het ook anders zien. ZEIST (GPD) Vol vertrouwen in zijn vazallen vult Arie de Vroet de tijd. Vol vertrouwen wil nog niet zeggen vrij van vrees. „Mijn enige angst", bekent de bondscoach voor amateurs, js dat de wilskracht van Wales onze spelers zo zal imponeren jat ze toch nog gaan twijfelen aan het eindresultaat". Die twij fel kennen de geselecteerden momenteel nauwelijks. pe praatjes voor en na de laatste jjinlngsuren in Zeist tenminste, we- in het geheel niet in die richting. De Vroet's waarschuwende woorden öen in de juiste hoeveelheid te zijn jedoseerd. Ze hebben de schrik niet ju de ploeg gejaagd. „We weten wat em te wachten staat. We zullen er keihard tegenaan moeten, maar jar zün we niks te mooi voor," ver tolkt captain Henk Kiel de mening nn de ploeg. Een ploeg die zich bewust is van jjjn technische en tactische meer- narde dan Wales, de tegenstander. Een ploeg die de „premie" voor rinst of gelijk spel dat is zelfs al wldoende en daarin schuilt een niet «aanzienlijk voordeel vurig ver- Wt De „premie" bestaat uit deelna me aan de eindronde om de Europa- rJp voor landenamateurploegen, per zes weken in Toscane. Een éndronde waarvoor Spanje, Italië p Joego-Slavië zich al plaatsten. De Vroet's amateurs zullen zich de reële kans om te gaan behoren tot iet sterkste voetbalkwartet van Europa niet makkelijk laten ontne- De vermoedelijke opstelling van NederlanddoelWever SC Assen), achter: Delmotte (Mid delburg), Mel (DCG), Van Lon den (De Graafschap) en Van Kesteren (Noordwijk), midden: Hoek (ZVV) en Leget <UVS), voor: Willy van de Kerkhoff (mulo Helmond), H. Kiel (Go Ahead Kampen), H. Kamoen (RCH) en R. van de Kerkhoff (Mulo Helmond). Wanneer straks veel van de knapen, die ik nu gekozen heb in het ama teurelftal, goed wegkomen in het be taalde voetbal, dan vind ik dat ik mag zeggen een juiste keuze te heb ben gemaakt." Zaterdagmiddag zal blijken hoe juist die keuze geweest is. Na de bik kelharde slag SchotlandWales, 03, creëerde De Vroet speciale oefeningen om zijn pupillen harder te maken. Daarnaast werd in ge sprekken de mentale hardheid van de equipe eveneens opgevoerd. Aan die hardheid ontbrak het des tijds in Schotland. Nederland verloor daardoor met 10. Veel verbeterde daarna. De Vroet leidt dat af uit de resultaten van de drie oefenpartijen van de laatste weken: tegen NEC (10 verlies), Duitsland (11), en DWS (40 winst). Tot vier uur donderdagmiddag zal de rustige en kalme Arie de Vroet zijn slagorde mentaal blijven bewa penen. „Ik heb ik Schotland gezien waartoe Wales in staat is. Technisch en tactisch kunnen we ze de baas. Ik blijf dat volhouden. Of we een even grote dosis hardheid kunnen opbrengen is ook voor mij nog een' vraag." Dat antwoord geven de amateurs zaterdagmiddag tussen 4 en 6 uur. LEEDS (iANP) Leeds United heeft zioh geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen door gisteren de tweede wedstrijd tegen Standaard Luik met 10 te winnen. De eerste ontmoeting was ook in een zege van 10 voor de Engelsen geëindigd. Johny Giles scoorde voor 48.775 toeschouwers in de 79ste minuut uit een strafschop. In Florence won Florentine met 1O van Celtic. De Schotse club plaatste zich voor de halve finales, dank zij de overwinning met 30 in de eerste wedstrijd. LEIDEN In de eerste klasse van de Leidse Schaakbond werd de afgelopen week de laatste ronde ge speeld. Desondanks zijn nog niet alle beslissingen in deze klasse ge vallen. Welke vereniging met Bode graven degradeert hangt af van de drie hangpartijen bij Alphen I Sassenheim. Weliswaar staat Sassen heim met 2Vi4Va voor maar Alphen claimt in de drie resterende partijen de winst. Slagen de Alphenaren er tenminste in 2% punt te scoren zijn zp behouden voor de eerste klasse en wordt Sassenheim het. slachtoffer. Noordwijk stelde zie hdank zij een 55 gelijkspel tegen Alphen I en een 6y23Va overwinning op Bode graven I ruimschoots in veiligheid. Het prestigeduel om de tweede plaats (achter kampioen LSG II) tussen LSG III en Philidor III viel ion gunste van Philidor III uit (voorlopig 35). LSG IV moest in de tweede klas se A Voorschoten II een kostbaar punt toestaan (5—5) terwijl degra datie-kandidaat VTL Voorhout ver raste (5%—4%). Voor LSG IV ziet het er nu somber uit. Alleen een zege in de laatste ronde op het sterke Katwijk kan misschien red ding brengen maar dan moet nog worden afgewacht wat VLT doet. De stand is: 1. Philidor IV 6-11-39 2. Katwijk I 6-10-40V-, 3. Leithen I 6-8-36*4, 4. Voorschoten II 6-6-28. 5. Rijnsburg 6-6-26':-( 6. VTL 6-4-25. 7. LSG IV 6-3-2314, 8. Voorhout 6-0-21. Uitslagen derde klasse B: Reed— Revanche 37, Leiderdorp IIAl phen IV 5%—4%. Koudekerk behaalde in de derde klasse C op overtuigende wijze (met een gemiddelde winst van 73) de titel. De Koudekerkers versloegen hun enig overgebleven concurrent. Boskoop II, met 46. Leimuiden en Roelofarendsveen remiseerden (55) in deze klasse. ADVERTENTIE verpaiu nieuwe stijl de jam voor mannen NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER zonder kleurstof en conserveermiddel Voor de halev finales hebben zich dus geplaatst: Feijenoord, Leeds United. Celtic en Legia Warschau, j Legia Warschau bereikte de laat ste vier eveneens. In Warschau werd Galatassaray uit Istanboel met 20 j verslagen door treffers van Brychzy (14de minuut) en Gadooha (53ste minuut!De eerste wedstrijd was in 11 geëindigd. De resultaten van de kwartfinales i in het toernooi om de Europa Cup 2 bekerwinnaars) luiden 1 Gornik Zalbrze (Polen)Levsld Spartak (Bul) 21 (10), Gornik plaatst zioh voor de halve finales. Spartak won de eerste ontmoeting met 32. Goeztepe Izmir (Tui-)AS Roma (It) 00. Roma, diat de eerste ont moeting met 20 won, plaatst zich voor de halve finales. Schalke 04 (W-Dl)Dinamo Ze- greb (Z-Sl) 1—0 (0—0). Manchester City (GB)Academica Coimbra (Port) 10 tna verlenging). Voor de halve finales hebben zich geplaatst: Schalke 04 (West-Duits- land), Manchester City (Engeland), As Roma (Italië), Gornik Zabrze (Polen). Kwartfinales Runners Up-toer- nooi: ArsenalDynamo Bacau (Roe menië) 71, Newcastle UnitedAn- derlecht 31, Inter MilanHertha BSC 2—0. Met Ajax hebben zich voor de halve finales van het Runners Up- toernooi geplaatst: Arsenal (GB), Anderlecht (Belg) en Inter Milan (It). Anderleoht, die tihius met 20 van Newcastle United had gewon nen, plaatste zioh dank zij de in uit wedstrijden dubbel tellende goal. LEIDEN - De gemeentelijke school- I sportcommissie organiseert morgen I turnwedstrijden voor meisjes- en jongenssoholieren. De wedstrijden I beginnen 's middags om vier uur en j vinden, wat de meisjes betreft, in de zaal aan de Vijf Meilaan en voor I de jongens in de zaal aan de Moes- I sorgskistraat plaats. Zowel bij de meisjes als bij de jongens wordt in I twee leeftijdsgroepen gewerkt t.w. I 12 tot 14 jaar en 15 jaar en ouder. De meisjes doen de volgende num mers: ringenzwaaien, brug ongelijk, evenwiohtsbalk, kastspringen en lange mat springen. De jongens ko men in actie aan de rekstok, ringen stil, brug laag, kastspringen en lange mat springen. Verder worden er nog wedstrijden touwklimmen gehouden. Alles is vergeten. De Oostduitser Piepenbwrg, die in Oost-Berlijn een stomp in de maag kreeg van de hiervoor uit het veld gezonden Piet Romeijn, drukt de Rotterdamse verdediger de hand. Romeijn lachtmaar de klap gaat hem duizenden kosten, ivant ook in de halve finale zal hij (UEFA-straf) langs de kant I moeten blijven 55 ROTTERDAM (GPD) Toen de drukte In Feijenoords koffiekamer luwde, schoof nog steeds nerveuze Ove Kindvall een deel van de schuld óók op anderen. Op het publiek een beetje, en vooral: op de pers. „Als je In twee of drie wedstrijden geen doelpunt maakt, wordt dat tot een grote zaak op geblazen. Zo leggen ze als het ware een druk op je", mompelde de Zweed verdrietig. „Daarom was ik erg gespannen voor deze wed strijd. We moesten winnen. Ik moest scoren. Maar als dat doelpunt uitblijft en je steeds maar kansen mist. ga je weer twij felen". „En als je keer op keer faalt, daalt het gejoel van de meedogenloze toeschouwers als een striemende AMSTERDAM (ANP) Er is in de voorwedstrijden van het nationaal I kampioenschap anker kader 7 *4 de titelstrijd wordt van 16 tot 19 april I in Hoensbroek gehouden door en kele deelnemers uitzonderlijk sterk gespeeld. De Brabander Lambert van Leur eindigde met 30.50; het jonge Limburgse talent Jean Bes- sems kwam tot 28.88. Dat zijn ho- i gere gemiddelden dan de 28 37 waar mee Henk Scholte vorig jaar kam pioen werd. De Eindhovenaar. Hans Vultink en Bert van Nijnatten waren vrijgesteld van het spelen van voor- wedstrijden op grond van hun plaat - sing in het laatste kampioenschap. De deelnemers voor Hoensbroek zijn in volgorde van moyenne: Lam bert van Leur <0ss-30,50), Jean Bes- sems "Cadier en Keer-28,88), Henk Scholte (Eindhoven-28,37), Joop Roo- denburg Voorhout-23 68), Hans Vul tink (Groenlo-20,92), Bert van Nijnat j ten (Steenbergen-18.15). Louis RU- I vers Cs-Gvavenzande-17,76) en Flip Beekman (Amsterdam-14,76). Koersen Nootdorp NOOTDORP (Eigen berichtgeving) Dyveke D behaalde gisteren op de door striemende regen geteis terde openingsmeeting een fraaie triomf in het hoofdnummer. Mattliijs Lange bracht de merrie voorzichtig op de benen, maar had na een kleine ronde toch reeds de leidende Buick Magowan te pakken. Tot het ingaan I van de laatste ronde bepaalde Lange zioh taotisch tot het verdedigen van zijn tweede plaats. Toen bracht hij Dyveke op volle toeren en triomfeer de in een op deze baan zeer goede 1.24.3 km-tijd. Jan van Dooyeweerd, die met Fenno Silk bij de start veel terrein had verloren, kwam sterk terug, doch kon Dyveke niet meer overmeesteren. Erica (Stef v. Dooye weerd) werd derde. De eindstrijd in de Aerdenhout- prijs was bijzonder enerverend. Vier paarden stormden vrijwel op één lijn op de finish af. De aan de buiten zijde chargerende Faxila J (Nol Hes- kes) bleek de sterkste en klopte op de streep Fluweeltje (Leeman). Eros Kinley en Frieda Zélé W liepen dead heat voor de derde en vierde plaats. UITSLAGEN. Abcoude-prijs, eerste aid.: 1. Idonno iux (A. G. Heskes) (1.32.6). 2. Golden Willy, 3. Irma Buitenzorg. Toto w. ..40. pl. 1.50, 1.40. 1.10, kop. 6.70, cov. 4.60. trio 30.90. Tweede aid.: 1. Han Ogaden (G. P. G Wortel) 1.34, 2. Irma Espolr P, 3. Henny V. Toto w. 5.10, pl. 1.90, 1.50, kop. 3.70, cov. 4.70. Achterveld-prijs: 1. Henny Dunst (K. Woudstra) (1.29.7). 2. Henny'a tally, 3. Hertog Cavaljo6. Toto w 2.50, pl. 1.10, 1.20, 1.70, kop. 6.30, cov. 4.90. trio 48.30. Akkrumprljs: 1. Dumas (C. J. Grocnewegen) (1.26.2), 2. Fablola Norton, 3. Donna Fez. Toto w 4.10, pl. 3.20, 1.90. kop. 4 30, cov. 3.50. Adorp-prijs: 1 Dyveke D (M W M. lange) (1.24.3). 2. Fenno Slik. 3. Erica Toto w. 7.80. pl. 1.90, 1.20, 1.40. kop 9.50, cov. 5.50. AchthulzenprIJs: 1. Grand Maltre W lJ. van Dooyeweerd) (1.30.0). 2. Hlno Contessa, 3. Hasty. Toto: w. 1.90, pl. 50, 1.70. kop. 2.50. cov. 1.90. AerdenhoutpriJs: 1. Faxlla J (A. G Heskes) (1.28.7), 2. Fluweeltje. 3 dead heat: Eros Kinley en Frieda Zelé W. Tot.: w. 5.80. pl. 1.60. 1.70, 1.10/ 1.70. kop. 42.90. cov. 8.00, le trio 2?2.10, 2e trio 360.60. Achthovenprijs: 1. Hilda Dunst (R. L. Pools) (1..30.7), 2. Earl Harley. 3 Frio Duffy. Tot. w. 6 40. pl. 3.10. 6 60, kop. 13.80. cov. 5.00. 1 Totale omzet: 98.326.50. zweepslag op de speler neer. Wat niet meer telt als de schutter scoort. Dan is alle ellende ver geten en schreeuwt men de ve dette luid lof toe. Zoals Ove Kind vall overkwam in de derde mi nuut na rust. „Toen ,bij 10", her innerde Feijenoords aanvalsleider zich. „dacht ik: nu gaat het weer. Nu kan ik weer lekker gaan draaien. Het ging ook beter". Maar daarna kwam die strafschop, normaal gesproken een simpel karwei voor gemakkelijk schieten de Ove. „Dit keer faalde ik", er kent hij grif. „Ik zag de doelman een beetje naar rechts gaan en wilde de bal laag in de linkerhoek schieten. Maar ik was te haastig, onvoldoende geconcentreerd mis schien, en nam hem verkeerd op de schoen. Daarom ging hij te hoog. Ik zag Zulkowski naar de bal klimmen, ik kon er niets meer aan veranderen". Kindvall kijkt weer somber als hy de elf-metertrap analyseert. „Stom Toen was het ook meteen met me gebeurd", voegt hy er nauwelijks hoorbaar aan toe. „Ik had zeker drie, misschien wel vier doelpun ten moeten maken. Wat een geluk, dat we toch de halve finale heb ben bereikt. Want stel je voor, dat we het niet hadden gehaald. Dan had ik de 9chuld helemaal op me kunnen nemen". Nu mag Zweedse Ove over herstel piekeren, gesteund door de weten schap, dat Feyenoord tóch triom feerde. „Dat is plezieriger. Ik zal mijn falen nu op een andere ma nier verwerken. Er niet te veel aan denken en maar gewoon doorgaan. Een volgende keer heb ik hoop ik w 1 succes". Die gedachte oppert Ernst Happel ook. De oefenmeester, die als oud- internationaal één is met zijn voetballers, spreekt nog steeds lovend over de spits: „Kindvall is hard blijven werken, óók na het missen van goede kansen. Hy bleef In beweging. En daar heb ik respect voor. Hy heeft de Scandi navische koelbloedigheid. Daarom dan hy een hattrick scoren al is hy Diet In vorm. Dat is herhaalde lijk bewezen. Het ls best mogelijk, dat hy er zondag tegen MVV drie maakt". ADVERTENTIE MADRID APDe Spaanse nationale raad voor sport en licha melijke opvoeding heeft gisteravond het besluit van de voetbalbond bekrachtigd dat de Spaanse clubs geen buitenlandse spelers mogen contracteren. Djt zal pas weer in 1974 worden toegestaan. De bond had eerder deze maand met meerderheid van stemmen i besloten de verbodsbepaling te handhaven. Slechts vijf clubs uit de eerste divisie stemden tegen. Het verbod op het contracteren van buitenlandse spelers dateert van 1962 en werd in 1964 hernieuwd. Verschillende Spaanse clubs hadden reeds contact met buiten- j landse spelers gelegd in de verwachting dat het verbod zou worden I opgeheven. Zo toonde Barcelona interesse voor Ajax-speler Johan Cruijff, en Majorca voor Van Moer en Nico Dewalque van Standaard Luik. RIO DE JANEIRO (ANP) De Braziliaanse sportfederatie heeft na een stormachtige vergadering in Rio de Janeiro Joao Saldanha, de coach van het nationale voetbalelftal, ontslagen. Twee weken geleden, toen Brazilië met 02 van Argenti nië verloor, openbaarden zich voor het eerst meningsverschil len tussen de leider van de technische commissie, die toeziet op de voorbereiding op de eindronde van het wereldkampioen schap in Mexico en de trainer van de Braziliaanse selectie. De voorzitter van de commissie, i mij zyn we dezelfde fouten aan het Antonio do Passo, die Saldanha in- maken, die in 1966 hebben geleid tot dertijd heeft voorgedragen, diende voortijdige uitschakeling. Saldanha zyn ontslag in. Do Passo: „Volgens heeft niet voldoende zelfbeheersing voor dit werk". Do Passo's ontslagaanvrage werd niet geaccepteerd, in tegenstelling tot die van de leden van zijn commis sie. Do Passo verklaarde zich ech ter, nadat de vice-president van de Braziliaanse sportfederatie Silvio Pa- checo, trainer Saldanha op non-ac tief had gesteld, akkoord met zyn eigen onmiddellijke, herbenoeming, waarbij hy binnen 24 uur een nieuwe werkgroep moet vormen. Joao Saldanha, die zijn ploeg min der dan drie maanden voor het we reldkampioenschap aan de zorgen van anderen moet overlaten, toonde I zich ditmaal in het geheel niet ge- 1 emotioneerd. „Toen Ik de vergade ring binnenkwam hoorde ik: de be geleidingscommissie heeft zich ont bonden. Ik zei: wat bedoelt u, ont bonden? We zyn toch geen ïyken? Daarna zelden ze: jullie zyn alle maal ontslagen". Mario Jorge Zagalo (39) is lnmid- dels aangewezen als opvolger van Joao Saldanha. Zagalo was linksbuiten in het na- I tionale elftal bij de toernooien om de wereldtitels in 1958 (Zweden en 1962 (Chill). i Want ze zijn allebei even goed. Allebei zo fris als fruit! Lekker!

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 23