Gerzon durft aonstaande moeders best non mode te herinneren SteeK over naar Gerzon 13.- 12.- )reigende overval dreef [K.F. in Philips-handen WC KAMPIOEN 'M Piloten dreigen met een boycot icuatie van ps uit Laos i Thailand Wandeltochten Willen is Kunnen Slagers tegen opheffing van de veemarkt Diefstallen in Alphens warenhuis HAAG (ANP) Ik was even verrast als iedereen, zo ¥r heeft de heer J. von Lindern, lid van de raad van rvan de holdingmaatschappij NKF-groep N.V., gister- pn een gesprek met vakbondsfunctionarissen verklaard. TVon Lindern had de vertegenwoordigers van de werk organisaties uitgenodigd voor een bijeenkomst die in kantore van de NKF was belegd. ten bijeenkomst heeft de heer Ldern o.a. meegedeeld zon al te zijn gebeld door een van Ijjêie topmedewerkers van de pat'chappij. Deze meldde l er alle aanleiding was te pellen dat er een overval maatschappij dreigde. Die u van Duitse zijde zyn ge- die zondagavond, zo heeft Von Lindern gezegd, heeft directeuren van Philips, die een dreigende overval zei I gehoord, aan de raad van ,an de NKF-groep NV voor samen eens over deze kwes- rerleggen. Dat overleg is ochtend om negen uur be- Vry snel na het begin van leg werd besloten de note- de beurs te laten stoppen, sluit betekende dat er bin- dagen een perscommuni- worden uitgegeven. De be- LIE, BANGKOK AP. Reu- Thailandse evacueert duizenden leden Meo-stam uit het noors het land. wegens de toene- mmunistische invloed al- ■guerrillastrijders. door Pe- panoi opgeleid, zijn zo sterk dat zij grootscheepse aan- lernemen op de strijdkrach- regering inplaats van hun !e snelle overvallen, eöiamese troepen hebben Laos de grote met ase steun opgezette bevoor- L'is te Sam Thong in het i van de Vlakte der Krui en het ziekenhuis en een (t vliegveld in brand gesto- dan tweeduizend leden van alsmede Laotiaanse ren reeds dinsdag geëva- i Thong is het hoofdkwar- st van de Amerikaanse hulp lingen in het noorden van - Maleische troepen tdorp Sintok, in het noor- het land aan de grens met van de kaart geveegd om men dat het door de com- guerrillastryders zou bruikt. Ook werd een tin- ij Badak vernietigd. De roristen vermoordden vorig in dit dorp een vrouwelijke agent en lieten een leger- m een hinderlaag lopen, is militairen om het leven De 114 dorpsbewoners zijn waging gearresteerd. SRrekingen tussen de leden van de raden van bestuur van de NV Phi lips Gloeilampenfabrieken en van de NKF-groep NV hebben dinsdag ge leid tot het resultaat dat in het ge zamenlijke perscommuniqué van dins dagavond j'l. is bekend gemaakt. De heer Naaktgeboren heeft mee gedeeld dat er z.i. veel meer achter deze zaak zit dan de vertegenwoor digers van de werknemersorganisa ties gistermiddag is verteld. Hij acht het merkwaardig dat beide partijen zeer gelukkig zijn met het resultaat. De heer Von Lindern heeft giste ren met stelligheid ontkend dat Hoogovens in het geheel der gebeur tenissen een rol heeft gespeeld. De NKF staal NV blyft bij de groep Als niet wordt voldaan aan veiligheids- LEIDEN De Leidse wandel sportvereniging Willen is Kunnen die in oktober twintig jaar bestaat houdt haar traditionele Sleutel stad-wandeltochten op zaterdag 21 en zondag 22 maart. De afstanden zijn 5, 10, 15 en 20 kilometer. Zij die de tocht volbrengen, ontvangen een speciaal ontworpen medaille, die is voorzien van houtzaagmolen De Her der. Het jubilerende WIK organiseert ook dit jaar weer de Sleutélstad- nachtwandeltocht, op vrijdag. 19 en zaterdag 20 juni. Deze tocht gaat over een afstand van 60 kilometer. De deelname staat open voor wande laars boven de 17 jaar. ROTTERDAM LEIDEN Over de opheffing van de Rotterdamse vee markt per 1 dec. a.s. wordt vanavond beslist, een opheffing, die een deel van de markthandel naar Leiden zou kunnen brengen. Het Bedrijfschap voor het slagers- bedrijf heeft de raad van Rotter dam dringend verzocht het voorstel van B. en W. aan te houden en niet tot opheffing van de Rotterdamse markt vóór 1 januari 1974 te beslui ten, en een uit het bedrijfschap en de federatie van slagerspatroonsbonden benoemde commissie in de gelegen heid te stellen in samenwerking met alle overige belanghebbende bedrijfs takken en het bestuur van het open baar lichaam Rijnmond binnen een nader te bepalen termijn met uitge werkte plannen terzake te komen. MOND -- Met nog twee to te spelen is WVC geworden van de 2e i de NeVoBo afdeling '6 Warmonders moesten to Kangeroes 5 om zich te mogen noemen, tuide aanmoedigingen Meegekomen supporters, 'I de burgemeester van en verschillende ver- üiffers van de andere gingen werd het een eboinning op een team dat zich niet zomaar ter slacht bank liet leiden. De Warmonders hebben hard voor hun 30 over winning moeten vechten. Een gelukkig WVC mocht die bloemenhulde in ontvangst gaan nemen. In twee jaar tijds promo veren zij van de 3e naar de le klasse. Op de foto: voor van links naar rechts: Peter v. Dam, Hen drik-Jan Olden, Jan Hogervorst, achter: Jan de Winter. Dick Bon net en Carel Nieuwenhuis. Corné Elburg ontbrak wegens ziekte. zo heeft hij desgevraagd gistermid dag de vakbondsvertegenwoordigers meegedeeld. Een ander punt dat de heer Naakt geboren is opgevallen is dat in het overleg tussen de raden van bestuur het sociale beleid niet aan de orde is geweest. maatregelen LONDEN/BOSTON (Reuter, AFP) Verkeersvliegers uit 51 landen hebben gewaarschuwd, dat zij zich het recht voorbehouden het luchtver keer te boycotten naar elk land, dat nalaat passende maatregelen te ne men tegen sabotage op vliegtuigen en vliegtuigkaping. Deze waarschuwing stond in een verklaring die gisteren werd uitge geven aan het slot van jaarlijkse conferentie van de Internationale Fe deratie van Verkeersvliegersbonden (Ifalpa), die gedurende een week in Londen is gehouden. Ook tegen vliegvelden waar volgens de Ifalpa onvoldoende veiligheids maatregelen zijn getroffen is een boycot mogelijk. De 27-jarige John Divivo, die juist voor de landing in Boston van een met 68 passagiers beladen DC-9 de eerste piloot doodschoot en Qe twee de ernstig verwondde is gisteren be schuldigd van moord. De verdachte die zichzelf na de aanslagen in de borst schoot bevindt zich nog steeds in het ziekenhuis. Zijn toestand is redelijk, evenals van de ernstig ge wonde tweede piloot. De Internationale Organisatie voor de Burgerluchtvaart zal in juni in Montreal bijeenkomen om een op lossing te vinden voor de vele aan slagen op burgervliegtuigen en an dere vormen van luchtterreur. Intussen hebben de Amerikaanse piloten van verkeersvliegtuigen een beroep gedaan op president Nixon strenge maatregelen te nemen tegen allerlei vormen van luchtpiratery ter bescherming van de bemanning en de passagiers. In een communi qué vragen de piloten om voort aan de doodstraf op te leggen aan degenen die niet aarzelen wapens tegen de bemanning van vliegtuigen te trekken. Zij willen dat er zodoen de een voorbeeld wordt gesteld zodat degenen die ook een dergelijke daad in het hoofd hebben er wel van af zullen zien ze uit te voeren. DEN HAAG ALPHEN AAN DEN RIJN De diefstallen van een 27- jarige verdachte hadden zich als een sneeuwbal ontwikkeld. Dat wil zeg gen, het was met een kleinigheidje begonnen doch nu hij voor de Haag se politierechter stond, moest de of ficier van justitie een hele lijst van artikelen oplezen, welke door ver dachte uit een warenhuis in Alpen aan de Rijn waren gestolen. Hij had er een vertrouwenspositie, zoals de officier vaststelde en daar had verdachte lelijk gebruik van ge maakt. Onder de goederen welke hij had meegenomen bevonden zich een portemonnee, bermplamp, flesje na gellak, tubes ontharingscreme, en nog zo een en ander. Toen men ge leidelijk aan door vermissing van ar tikelen tegen verdachte wantrouwen kreeg, werd een val opgezet. De eers te keer wist hij die te ontwijken, doch bij de tweede maal werd hij gevangen. „Misschien maar gelukkig, want anders zou u zo door zijn gegaan", veronderstelde de politierechter. Bo vendien had u wel kunnen nagaan, dat u tenslotte toch zou worden be trapt". In totaal zou verdachte voor een waarde van f 400, hebben weg genomen. Het kwade vond de rechter nog wel, dat verdachte verschillende goe- j deren is gaan verkopen. Verdachte weet het gebeurde mede aan span ningen, die er waren vanwege zijn zwaar werk. De officier merkte op, daV verdachte een goede staat van dienst had en dat de reclassering wel mogelijkheden voor verdach te aanweai g acht. Verdachte is na de ontdekking meteen ontslagen. De eis luidde f 200, boete benevens vierweken gevangenisstraf voor waardelijk met proeftijd van drie jaar. ,,U zult de gevolgen van uw caden moeten dragen" stelde de rech ter vast, die verdachte over eenkomstig de eis veroordeelde. Kies Kleurig Modieus positiejurkje inTrevira jersey. Kleurenmarine Iwit of rood Iwit. Maten 36-42. Positiejurkje in katoenen jersey met wasbaar-crushlak garnering. Vlot polomodel. Kleuren:lilalwit ofroodlwit. Maten 36-44. Amsterdam: Beethovenstr. - Ferd. Bolstr.-Jan Evertsenstr. Javastr. - Joh. Huizingal. - Kinkerstr. - Middenweg - Nieuwendijk. Nijmegen: Burchtstr. - Rotterdam: Beursplein - Zwart Janstr. - Lijnbaan. Den Haag: Dierensel. AmersfoortLangestr. Utrecht: Vredenburg Steenweg. Apeldoorn: Hoofdstr. Vlaardingen: Liesveld - Veerplein. Tilburc Schouwburgring. ArnhemPresikhaaf. Breda: C.innekenslr. Dordrecht Smennlein. Eindhoven: Marktstr. Haarlem: Gr. Houtstr. Hilversum: Kerkstr. Ruswnk: In de Boogaard. Leiden: Haarkmmerstr. Aanbieding geidt t/m.24/3 Convair, amerikaanse Oxford, in 3 goede pastels en strepen. Quickdry, zelfstrijkende katoen, in 3 pasteltinten. Aristocrat, polyester/katoen, in dieptoon blauw, goud, groen, mosterd.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13