Twijfel in Ajax-trainingskamp jngaarse les voor tafeltennisselectie E Petar Radenkovic (35) stopt met voetballen jer return tegen Carl Zeiss en posities van Van Dijk en Suurendonk Spaanse grenzen toch niet open? erlandse topspelers komen vooral vastheid tekort IS ïengewone nadering ld voetbal pstise bokser erleden Ajax-Carl Zeiss mogelijk toch op televisie - 010 MAART mo PAGINA IS ■IDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD er| IINUS MICHELS ]„net oorlog" (ANP) Het bestuur I van de KNVB heeft niet-openbare buiten- vergadering van I voetbal by een te roepen ..au. 26 maart te Utrecht, gendapunt van die ver- k zijn de algemene toe- let Nederlandse betaalde is tot dit besluit geko- bjjeenkomst, die gisteren .op het bondsbureau van ^te)i Den Haag, waar ge- over de precaire finan- van het betaalde voet- OON]hand. Ter vergadering sig de voorzitter van de er W. A. G. M. Meule- ai legatie van het bestuur t betaald voetbal een af- V(! an het bestuur van de aald voetbalorganisaties G vertegenwoordigers van Naar aanleiding van werd besloten tot 6 lensti ren van de buitengewone P) Een 17-jarige bok- Ojama, is vandaag gevolg van hersenlet- tijdens een zondag ge- d. amateur die beroeps ging tegen de grond A rech^se hoelc °P de PkVrfjeef bewusteloos liggen. niddellijk naar een zie- om te worden ge- ar het mocht niet meer (door Cees Onvlee) WASSENAAR (GPD) Twijfel en onzekerheid. In hotel „Duinoord" aan de nog stille Wassenaarse Slag, waar Ajax gistermiddag zijn intrek heeft genomen om zich voor te bereiden op de tweede wedstrijd in de kwartfinale van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen Carl Zeissjena, overheerst de onzekerheid. Twijfel en span ning: niet alleen rond de return tegen Carl Zeiss, maar, ook over de positie van spelers als vedette Johan Cruijff, schutter-zonder-schot Dick van Dijk, manusje-van-alles Ruud Suurendonk en de Deense miskoop Tom Söndergaard. In hotel „Duinoord."rustiek gelegen aan de Slag in de Wasse naar se duinen, heeft Ajax mèt de weer herstelde Bennie Muller, maar zonder de uit de selectie- groep gestoten Tom Söndergaard opnieuw zijn intrek genomen. Net als zes weken geleden voor de return tegen Napoli. Maar slechts weinig doet meer denken aan toen. Ook toen moest er welisioaar met 2^0 worden gewonnen de 10 uit Napels valt immers te vergelijken met de 31 uit Jena maar toen was er toch de rust. Rust in de ploeg oindat door het AkkooH'd van Wassenaar<de kwes tie-Cruijff voorlopig7vas opge lost. En een rustige zelfverzekerd heid voor de wachtende strijd, omdat de kracht van tegenstan der Napoli volledig bekend was. Dat zelfvertrouwen en die zelf verzekerdheid over een succesvolle wraakexpeditie ontbreekt deze da gen grotendeels aan de Slag. Over peinsde aanvoerder Gert Bals te recht: „We weten nog altijd niet goed waar we straks, in het stadion, voor komen te staan. Net als toen. tegen Napoli, moeten we met 20 winnen. Maar toen lag het toch wat anders, wat gemakkelijker. Napoli. wisten we. konden we hebben. Zon der overmoedig te zijn, zonder ook de tegenstander te onderschat ten. We wisten waartoe Napoli in staat was. Verdedigend: typisch Ita liaans met acht. negen man. En aanvallend- snelle uitvallen. Maar van dit Carl Zeiss weten we nog al tijd 3D weinig. Verdedigend kunnen ze bijzonder sterk zijn. aanvallend kunnen ze bijzonder gevaarlijk zijn. Maar hoe sterk en hoe gevaarlijk? Misschien graven ze zich in. mis schien slaan ze het middenveld over en mikken zij brutaal op doelpun ten. Het is allemaal zo erg onduide lijk Afwachten Wat trainer Rinus Michels, gezel lig op zijn praatstoel nadat de spe lers direct na aankomst naar boven waren gestuurd voor een paar uurtjes rust. even laconiek als nuchter er kende. Michels: Het is een kwestie van afwachten. Woensdagavond zul len we pas kunnen zien hoe sterk Carl Zeiss werkelijk is. Waartoe die ploeg op een hopelijk normaal veld onder normale omstandigheden in staat is". Michels verder doordenkend: Een voudig zal het voor ons in ieder ge val niet worden. Carl Zeiss zal waar- (Van een onzer verslag gevers) WASSENAAR (GPD) —De return'wedstrijd in de kwart finales van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker tussen Ajax en Carl Zeiss Jena zal woensdagavond mogelijk door de televisie worden uitgezonden. De belangstelling voor de voorver koop is bijzondei- groot en vol gens A jax-voorzit ter Jaap van Praag zal het Olympisch Sta dion waarschijnlijk wel uitver kocht geraken. Tussen Ajax en de NOS zijn overigens nog geen onderhande lingen gevoerd over uitzen ding van de wedstryd. Van Praag: „Wij wachten maar rus tig af. Wy zullen beslist geen aanbieding doen. Als de NOS in teresse heeft zijn we natuurlijk wel bereid om over de financië le voorwaarden te onderhande len". Ajax-Carl Zeiss Jena zal in ieder geval wel in Oost-Duits- land op het scherm ko men. Een directe uitzending, die door de NOS zal worden verzorgd. kan is geweldig. Op de training maakt hij iedereen gek. Maar hij mist het aanpassingsvermogen, fy siek en mentaal". Het opnieuw uit de selectiegroep verwijderen ziet Michels als een laat ste „paardemiddel". Michels: „Het is voor hem nu o nooit. Tot nu toe heeft hij altijd gevangen. Dat is nu af gelopen. Nu zal hij moeten tonen wat hy wil". En de landgenoten Söndergaard en Danielsson vergelijkend: „Daniels- son was heel anders. Qua voetbal duidelijk minder maar hij had een veel betere instelling. Hij kon doel punten maken. En hoe". Suurendonk schijnlijk anders spelen als Napoli toen. Counteren was de sterkste kant van de Italianen. De Duitsers zullen waarschijnlijk vertrouwen op hun overgeorganiseerdheid en hun con ditie. Tegen dat Carl Zeiss zullen wij risico's moeten nemen. Twee goals moeten trachten te maken en te vens zien een tegenpunt te voorko men. Of dat zal lukken Michels' conclusie: „Er zal in ieder geval een duidelijk onderscheid moe ten worden gemaakt tussen de uit slag en de wijze waarop. Qua sterk te en qua spelverhouding". Bij de „algemene beschouwingen'' en de uiteindelijke beoordeling wil Rinus Michels (43) nog een factor betrekken: de leiding. Michels in het algemeen: „Cup-voetbal is te genwoordig net oorlog geworden. Alles is toegestaan tot de scheids- rechter ingrijpt. Van zo'n arbiter hangt tegenwoordig zoveel af. Neem Franciscon. die in Jena floot, f Die man miste vooral karakter. Als j je nu hoort dat die Franciscon in Italië tot de beste scheidsrechter is gekozen, ga je denken dat het er dus niet alleen bij het songfestival soms vreemd aan toe gaat Michels is niet ontevreden over de voor woensdag aangewezen Brit se scheidsrechter Brunshaw: „Ik ken die man niet. Maar het is een Brit. Dus weet je ongeveer wat Je aan hem hebt. Stevig maar niet unfair. Britse scheidsrechters zijn altijd ge routineerde jongens en gelukkig al tijd erg consequent". In Ruud Suurendonk (25) eens aangetrokken voor 3.000 gulden van amateur eerste klasser JOS. waar ook Michels zyn trainersloopbaan begon, bezit Ajax op het ogenblik weer zo'n pinchhitter. Maar in ma nusje-van-alles Suurendonk. eens de trouwe drager van de (was»mand met shirtjes, kousen en broeken heeft de Meerclub er na diens Napo li taanse avond een probleem bij ge kregen. Na zyn gouden hattrick te gen Napoli in de verlenging is by Suurendonk de twijfel gekomen. Twijfel, rond zyn positie op de ach tergrond in de schaduw van de ster ren. Voor wie. als verdediger geen (vaste) plaats in de huidige Ajax- topelf is, maar op wie trainer Mi chels graag een beroep doet als er blessures zijn of wanneer er verdedi gend* er) moet worden gespeeld. Niet verdediger Suurendonk, maar gelegenheidsaanvaller Suurendonk is de laatste weken steeds meer gaan twijfelen. Immers: na zijn succes in de spits tegen Napoli is de stevige Amsterdammer vrijwel iedere wed strijd in het veld gekomen. En bijna steeds voor de als schutter falende Dick van Dijk. Over dat probleem Van Dijk ofSuurendonk wilde Michels zich gistermiddag in zonnig Wasse naar nog niet buigen. Maar t»DCh is het duidelijk, dat Michels aan de naar zijn vorm zoekende Van Dijk de voorkeur zal geven. Dick van Dijk. die zoekt naar een eigen plaatsje in de Amsterdamse sterren- ploeg. Van Dijk ook die zelf stelt dat hij niet meer „de man van de goal- j tjes-alleen" is. maar meer „in dienst j van het elftal" speelt. Maar die i goed beseft dat één snelle» treffer tegen Carl Zeiss hem en Ajax wel I eens uit de nood zal kunnen helpen. j dien ik goed. Maar het jaarsalaris valt natuurlijk niet te vergelijken met andere topspelers. Het is fijn, zoals tegen Napoli, de zaak te red den. Maar het is ook fijn en erg be langrijk om daar iets extra's voor te vangen." Onzekerheid en twijfel dus voor Ruud Suurendonk, morgenavond misschien opnieuw de man die de opdracht zal krijgen om als pinch hitter Ajax tegen Carl Zeiss Jena te I redden. Verzucht Suurendonk zelf: J „Misschien stichten ze voor mij ook nog eens een fonds Het begin van alle twijfel voor Ruud Suurendonk over zijn positie als vaste invaller bij Ajax: met een onverwacht hard schot velt de Amsterdamse „pinch hitter" voor de eerste ?naal Napo li-doelman Dino Zo ff in de ver lenging (2—0). Luttele minuten later zou Suurendonk nog twee maal scoren Bridge De Nederlandse brid ger Bob Slavenburg heeft zondag met de Fransman Tintner de Grote Prijs van Madrid voor pl'Degen ge wonnen. Vierentwintig teams namen aan de wedstrijd deel. Doelman van Miinchen I860 MUNCHEN (ANP) Petar Ra denkovic, nog beter bekend als Radi, de even formidabele als controver- Moeilijk RUUD SUURENDONK (25) „ook fonds Meer zorgen ln het Ajax-kamp echter rond de uit de selectiegroep van zestien gewipte Söndergaard. Een dure Scandinavische aankoop waarvan trainer Michels nu wel durft te stellen dat het een miskoop is ge weest. „Wat die jongen met een bal Waarmee voor Ruud Suurendonk de twijfel alleen nog maar meer zal toenemen. Want het plaatsje op de reservebank als wisselspeler waar mee de vroegere vedetten Tonny Pronk en Bennie Muller met scha- duwdoelman Heinz Stuy wèl genoe gen hebben genomen, valt voor hem steeds moeilijker te accepteren. En dat, terwijl hij direct na afloop van de strijd tegen Napoli, nog in de roes van zijn succes, nuchter stelde dat een plaatsje als wisselspeler bij Ajax hem niet alleen meer oplever- de maar bovendien ook boven alles Zorgen Die Suurendonk vecht op het ogenblik met zichzelf. Twijfelt hij: j „Om ergens anders in een eerste team te spelen vind ik toch ook wel j belangrijk. Dat geeft natuurlijk de j nodige voldoening. Als er dan tevens een vergelijkbare financiële vergoe ding wordt geboden. Bij Ajax ver- MADRID (AP) De kans lijkt groot, dat Johan Cruijff zijn Spaanse transferplannen aan het einde van dit seizoen voorlopig zal moeten uitstellen. Tijdens een gisteren gehouden bijeenkomst heeft de Spaanse voetbalbond zich beraden over het wel of niet open stellen van de grenzen voor buitenlandse voetballers. Volgens welingelichte kringen in Madrid zou het voorstel weinig kans ma ken: elf van de zestien clubs uit de jeerste divisie zouden tegen de opheffing van het verbod zijn. Slechts de voorzitters van de ver enigingen Barcelona, Granada. Sabadell. Mallorca en Sevilla zou den voor het voorstel hebben gestemd. Donderdag zal de bond een ontmoeting hebben met de voorzit ters van de clubs uit de eerste divisie om hun besluit te vernemen. De voorzitter van de voetbalbond. José Luis Costa. verklaarde na de bijeenkomst dat de resultaten van de twee vergaderingen zullen worden voorgelegd aan de nationale afvaardiging voor sport en lichamelijke opvoeding, waarna het uiteindelijke besluit zal vallen. De nationale afvaardiging, de belangrijkste sportorganisatie van Spanje, besloot in september 1962 de aankoop van buitenlandse spelers te verbieden. FC Barcelona voert op het ogenblik onderhandelingen met Ajax- topspeler Johan Cruijff. FC Mallorca onderhandelt met de Belgische club Standard Luik over de aankoop van Wilfried van Moer en Nico Dewalque. ibbeli J (Door Cees Onvlee) ;n no) ENDSVEEN In het gezellige ta- •me van De Treffers heeft de nationa- bondscoach Dusan Tigerman gis- >orten rien.. dat heel\ irv A SSI lesje gehad van de Hongaarse kam- Vasutas Budapest!. De Magyaren. die id in het toernooi om de Jaarbeurs- het Amsterdamse DeltaLloyd met hadden verslagen, veegden in Roe- in achteloos de Nederlandse tafelten- tafel. Verder dan een incidentele kwamen Bert Schoofs, Bert van der Schoofs en Nico van Slobbe niet: erke Hongaarse kampioensploeg Va- esti hebben de nationale topspelers i de grond gekregen. Iets. wat bonds- Tigerman ook wel had verwacht, nlachte na afloop: „Voor ons was dit belangrijk als aanvulling van de r de Europese kampioenschappen fin Moskou)." En chef d'équipe Henk concludeerde terecht: „Deze partijen waren aardig om eens een tussenbalans op te ma ken. En om nog 'ns duidelijk de fouten te kunnen zien. Alleen daarom al was dit duel nuttig." Die tekortkomingen van de Nederlandse top spelers kwamen in de eenzijdige partijen bijzon der goed aan het licht: tegen de geroutineerde Hongaren misten de pupillen van Tigerman voor al vastheid om op de beslissende ogenblikken suc ces te kunnen boeken. Door het tempo iets op te voeren bleken de Hongaren gehard door ge middeld vier uur training per dag in de slot fase steeds in staat om de winst veilig te stellen. Verder dan het winnen van wat games kwam de nationale selectie niet: Nico van Slobbe moest zich tegen de met een penhoudergreep spelende Ferenc Kovacs in Amsterdam overigens ver rassend bedwongen door Carel Deken (2114. 15—21, 21—9) na 19—19 in de derde game ge wonnen geven (1921). Ook Nederlands kampi oen Bert Schoofs en routinier Frans Schoofs dwongen de befaamde Peter Rozsas en Sandor Harangi enkele malen een beslissende derde game af, maar daarin gaf de „ijzeren" vastheid van de Hongaren toch steeds weer de doorslag. Bert van der Helm kon, steunend op zijn voortreffelijke backhand, eveneens de Hongaarse topspelers slechts bedreigen. Trainer Dusco Tigerman keek .dan ook niet ge heel ontevreden over het spel van Van der Helm terug: „De huidige vorm van Bert baart mij af en toe nog wel de nodige zorgen. Maar zoals hij te gen deze sterke Hongaren bij vlagen speelde, geeft mij toch weer vertrouwen voor de Europese kam pioenschappen. In Moskou kan Van der Helm, in de week vóór de titelstrijd, zich volledig op het tafeltennis concentreren en mogelijk weer naar zijn oude vorm toegroeien." Over het gemis aan voldoende vastheid en be heersing van de afweerslagen, toonde Sandor Ha rangi, nummer drie op de Hongaarse ranglijst, die door Klampar (5-de op de Europese lijst) wordt aangevoerd, zich overigens niet verbaasd. Haran gi: „De Nederlanders zijn sinds 1964 een stuk vooruit gegaan. Vooral aanvallend: een Bert Schoofs en een Van der Helm kunnen zélf punten scoren. Maar zij missen beheersing en routine." siële doelman van Miinchen 1860, stopt aan het eind van dit seizoen zyn loopbaan als beroepsvoetballer. Radenkovic, 35 jaar en naast voet baller ook vertegenwoordiger van een Zwitserse textielfirma, vertelde gis teren: „Het was voor mij werkelijk verschrikkelijk moeilijk de beslissing te nemen. Ik ben tenslotte een stuk van München geworden. Maar myn toekomst is afhankelijk van wat ik naast het voetballen presteer en dat weegt, nu ik 35 jaar ben, zwaar". Radenkovic speelde zaterdag een I hoofdrol in de door München met 21 gewonnen plaatselijke strijd I tegen Bayern München. Radi heeft iinds 1962 bij München gespeeld. Daarvoor had hij in 1953 en 1955 I met OFK Belgrado de Zuidslavische I voetbalbeker gewonnen en in 1956 I was hy doelverdediger van het Zuid- i Slavische elftal, dat op de Olympi sche Spelen van Melbourne de zil veren medaile veroverde. Het eerste succes van München met Radenkovic was het veroveren van de Duitss voetbalbeker in 1964 j en het bereiken van de eindstrijd I (02 tegen West Ham United) in I het Europese toernooi van de beker- winnaars. In 1966 veroverde Mün chen het Westduitse kampioenschap. In die tijd was Radi al een begrip. I Zyn populariteit bij het publiek was enorm, bij de trainers was Radi min der geliefd. Zijn rellen met Merkel, maar later ook met Sing en Langner, zijn tot ver buiten de club bekend i geworden. Osgood Peter Osgood, de speler van Chel- 6©a. dae twee weken geleden tegen België zyn debuut maakte in het Engelse nationale elftal, is gisteren door de strafcommissie van de En gelse bond voor twee weken ge- I schorst. Osgood kreeg deze straf en I een geldboete van 50 pond «onge- veer 430 gulden voor zyn derde waarschuwing dit seizoen, die hij op- I liep in de competitiewedstrijd tegen Derby County op 11 februari. De strafcommissie verklaarde dat men er rekening mee had gehouden dat de waarschuwingen niet waren gegeven voor grove overtredingen. Hij oordeelde verder: „Ik geloof niet, dat men in Nederland met dit trainingsschema ooit grote successen zal boeken. Daarvoor moet er nu een maal veel meer worden getraind. Met de zes a ze ven uur, die men hier achter de tafel staat, zal men er nooit kunnen komen Bewondering had Harangi nog voor de beide 1 maar voor „onfatsoenlijk optreden Nederlandse jeugdspelers. Hans van den Broek (TSFt en An ton-Will van Zoelen «Scyllat. die in j een wedstrijd volgens Davis-Cupsysteem de num mers vier en vijf (Gabor Gegerly en Jozef Juhos) van kampioen Vasutas Budapest! ontmoetten Een ontmoeting, die puntloos verloren ging, maar waarin de beide jeugdspelers toch hun talent en inzet toonden door in alle vijf partijen een derde game af te dwingen. An ton-Will van Zoelen, in tegenstelling tot de Schiedammer Van den Broek niét aangewezen voor de E.K. in Moskou, schok schouderde later na: „Ik kwam gewoon steeds iets tekort. Jammer. Als we nog een keer tegen die jongens zouden spelen, zou ik wèl één of twee partijen winnen. Tegen Gegerly redde ik het toch bijna? En die jongen staat tweede op de Hon gaarse jeugdranglijst Boksen Voor de Nederlandse amateur bokskampioenschappen, die op 14 maart in Zwolle beginnen met de voorronden hebben zesenvijftig boksers ingeschreven. Drie kampioe nen van 1969 zullen hun titels niet verdedigen. Ben Schulte (lichtwel- ter) is wegens studieredenen verhin derd, Henk Baars zwaarwelter moet om medische redenen verstek laten gaan en Rudi Lubbers, die een maand geleden professional werd, is uiteraard ook niet van de partij.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13