;harles Ruys is gek "p wielrenner staal... Kr komt meer lijn in van LFC oor iedereen gelijke kansen maar wie 11 hmdst rijdt krijgt de centen Üemaal 3Stter Nog hoop bij Groot Koerstips 99 u Voetbalprognoses Piet Kraak - e S! vloeken Scylla speelt zondag niet L.F.C. - O.D.B. Titel ijsdansen voor Rusland PAGINA II SCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD !NGEN (GPD) In de piste van de Groninger zes- .tst een wielrenner voorbijvan top tot teen zit hij on- .iium, de avond tevoren heeft hij na een valpartij, vol doden en half versuft tegen een frisdrankenreclame in. Organisator van wielerevenementen, Charles Ruys: naai mens lag nu in het ziekenhuis na te hijgen, maar neteen alweer. In dit vak hebben we niks aan normale Sje moet zo'n wielrenner hier vergelijken met een "aller die drie competitiewedstrijden per week speelt, ie dan een dagje vrij, dan kruipt hij toch nog weer op m 150 kilometer te trainen. Een normale vent doet k ook niet, ik ben in onze artiestenfamilie de eerste rent sinds drie generaties, ben ik even uit de brand! VrÜVmaal theater die wiel- wijren sommige mensen dan n niet waarover ze pra- HAI zelfs es een half jaar Wvljan een paar dagen hier li. Kim je zien. hoe snel a. Het geld valt dan ook Ai este renners verdienen Igens onderaan zijn blij ;en hebben. Ik ben wel naar geen socialist. le ge lij ke kansen hebben, t hardst rydt, krijgt ge lten. En wie een Peter >pen moet enorm rijden sterke persoonlijkheid 'a poneert iemand. Met in A^it hij het laatste beetje terdabenen- HÜ kÜlct strak ral als je dan al kapot wel een heel sterk ka- n wil je niet door de J0tnner is enorm egocen- helemaal op zichzelf in- Is iedereen dat nou dan hadden we een mnVeld vol fijne actie. Nu veel lawaai, maar d'r iter, de meeste mensen ben es een Duitser te- een hele geleerde en Men lui tegen gekomen, Jpiig mensen. Karakter mensen verbergen ook lin zich hebben, terwijl nner het karakter he- oppervlakte zit en It geen zin om het te zitten mekaar op >n te haten, dat zie je jben dc pest in als een .h. »rby gaat. ik rij het e ogen, roepen ze dan. niet er omheen pra- ze afstappen staan ze gezellig met elkaar te •orden heel snel vrese- aar het is ook zo weer lometer per uur haalt, terwijl die andere rotzakken 48 maken. Aan het wiel zitten, gebruiken ze ook altijd. Ik loop achter jou naar de keuken, dan hoor je: Ruys zit bij hem aan het wiel. Amsterdam gekomen. De zeelui heb ben me geholpen, die kwamen quasi dronken aan boord en sleepten mij tussen hen in over de plan. Een uur of vijf heb ik op de wc gezeten, op volle zee ben ik me gaan melden Bij de eerste stuurman. Op ijs Boekje j 1 Lide INIS£ ïen verstopt zijn karak- SCHËj^ niet gewoon zeg~ an °iten ook niet, ik doe to GE maar de meeste men- wericiet' terwijl je stem je tónt as. Ik zou liever enam m'n stem missen, wel erg, maar Je stem gebruiken is veel erger, it alleen praten over Je iets van snapt; van jp ik n»ts, ik hou m'n CUr?"1 het ook niet snap- et voor mezelf met de in de zesdaagse goed was ik nu schatrijk ;nsteï meeste geld gaat nu aers, af en toe vang land <t> maar die keren kun aftellen. II niet over geld pra- andere dingen wel, bij insen is het vaak net er geld praten en over flensen uiten zich niet, Lpd tegen het vloeken, tegen die uiting zijn, ig eer dat ze zioh dan gaan at is toch zeker type- Mn vak mee, ik kan I mian kletsen, ik ben nu I geen wielrenner was U dit nooit kunnen vol- m nacht werken. Veel 51 zijn oude zakken, t veróornamelijk in de men- ïrkza^n leeftijd zeggen aat er nooit over hoe r eenl®halve van een m'n vader is 48, dan JLO-Cfek ik ben 0Uder dan vader. n aaf>P taal, onder wielren- oraakallerlei speciale uit- ian daji aait Je kapot, dan vlieg je. Je staat als Je zelf 45 kl ik ga een boekje maken over wiel rennerstaai. onze taal gaat het heten, ja onze taal. Nog iets: het criterium bij een wielrenner voor z'n lichaam is zyn gat. Hij kan geen meter rij den zonder er op te zitten, zeer be langrijk .Als wielrenners mekaar te genkomen vragen ze dan ook: hoe is het met je reetje, dan pas ko men Je vrouw en kinderen. Neem nou Peter Post, die zit op het ogenblik moeilijk, een heel ge zwel, dan is zo'n vraag toch belang rijk. Wat je kunt nog zo fit zijn, maar als het daar van onderen niet honderd procent is, begin je nog niets. Als je een kleedkamer bimmen komt, en er ligt een blote vent dan kijk je hem recht tussen zijn benen, en zeg je zo te zien gaat het goed met je. Er wordt nergens zoveel in kerels gekeken als in de wielersport en de homofielenwereld. Terwijl je in de wielrennerij geen enkele homo fiel hebt, dat kan toch niet, daar is die sport veel te hard voor. Ik heb es ergens een zinnetje geschre ven: de wielersport is een mannelijk eiland in een verweekte wereld. Want kijk maar naar de mensen, ze zijn toch altijd zo moe, ze heb ben altijd hoofdpijn, ze praten toch altijd over weer een nieuw tabletje tegen die hoofdpijn. Ex- komen zo steeds meer pillen. Idealist Ik blijf gewoon fit door hard wer ken, ik ben idealist, maar idealisme kan tegenwoordig niet meer uit. Ik vind dit fijn werk ik verdien er mees tal weinig aan, maar waarom inte resseert het de mensen nou altijd wat ik er aan overhou? Daar kan ik me vreselijk boos over maken. Het ls gewoon hun armzalig resultaat van zakelijk denken, wat is dat toch een toestand, laten de mensen zich es wat beheersen, altijd maar die kwartje en dubbeltjes, alsof daar nou alles om di-aait. Om die reden zijn ook sommige ouders in feite souteneux-s: als doch ter Anneke thuiskomt met Piet, Zesdaagse-organisator Char les Ruys. maar Piet heeft weinig geld, dan zeggen de ouders: Anneke, Piet is echt geen leuke jongen voor jou. Maar wint Piet drie dagen later de voetbalpool, dan heeft Piet het ge maakt, en is hij wel geschikt voor Anneke. Die Peter Post, hé, hier achter mij, die zegt dat hij voor het geld rijdt, maar ik kan hem precies voor rekenen dat hij liegt. Die jongen heeft zoveel geld dat hij achter een bureau met een handige makelaar veel meer kan maken. Waarom zit die jongen hier dan met zijn 37 ja ren nog op zijn fietsje: omdat hij wil schitteren. Ik wil toch o3k schit teren, daar kom ik rond voor uit, ik probeer niet bij die grijze massa te horen, Je wil het allemaal erg goed doen, dan wil je zelf toch schitteren. Leven Gastarbeiders België gaat naar Mexico, dat wel. maar vorige week woensdag verlo ren de Belgen in Brussel met 13 van Engeland en de zondag daarop waren het Nederlanders die in de oompetitie doelpuntten. Niet Eddy Koens deze keer. die ondanks de elf de plaats van zijn club Sint-Truiden heel hoog op de tops core rslijst staat, maar Rensenbinnk, Houwaart en Mul der. Ik citeer de „Gazet van Ant werpen" over Beerschot-Anderlecht (1—3). „TDen Beerschot uitgepraat was met al dat slordig afwerken en een festival van onbenullige passes in middenveld —als men van zijn mid denveld mag spreken maakten Mulder en Van Himst er onder hun beiden een festival van, dat mogelijk een 10-tal minuten duurde maar de Beerschot-verdediging zo van de kook bracht dat er twee juweeltjes vaD doelpunten uitkwamen". Mulder maakte 1—2, Van Himst 1—3. Nog duidelijker was het Ne derlandse aandeel in de 31 ovei-wixv ning van F C Brugge op SC Charle roi „Drie doelpunten van Nederland se makelij", luidde de kop. Het arti kel begint aldus: „Het is een niet te loochenen feit dat beide Nederlan ders. die vorig Jaar door club Brug ge bij onze noorderburen werden weg gekocht, in deze competitie bij de Brugse ploeg een niet te onderschat ten rol hebben gespeeld. Regelmatig liggen zij aan de basis van doelpun ten en dat zijn werkelijk doelpunten waar men iets aan heeft, waarvoor men kan in begeestering staan. Bei de Nederlanders hebben het dus klaargespeeld om, tussen hun beiden, Sporting Charleroi klein te krijgen Echte idealen heb ik nooit, want als Je dat dan bereikt hebt, kun Je dood gaan.Is het fini. Dingen die u vroeger heel graag wou bereiken, bleken achteraf maar een tussen station. Momenteel doe ik graag iets voor die jonge kerels, die flink zijn, geslaagde wieh-enners. voor die ke rels heb ik bewondering. Ze leven. Maar ook een vent die thuis lui voor de teevee zit, is in wezen niet lui als hij het maar aandachtig doet. Maar tegenwoordig heb Je ook veel van die ongeïnteresseei'dheid, en daar wordt Je zo beroerd van". Dat langzame ben ik niet gewend, ik hou van verzet, ach, ik heb een jaar in Brazilië rond gezwoxven, bloembollen, stofzuigers en matras sen verkopen. Als idealist sterf je daar van de pure ellende om je heen, er zijn meer kerken dan fat soenlijke huizen, de massa wordt door de kerk dom, ziek en ellendig gehouden. Want de kerk is doods bang dat het met de kerk gedaan is, als de mensen niet meer dom, ziek en ellendig zijn. Ik sliep in dat vre selijke land in een garage, ik ben tenslotte in Rio de Janeiro als ver stekeling aan boord van de Nieuw en op het klokkeveld. Ren sen brink scoorde 2 maal en Houwaart één". Dat Houwaart al helemaal geaccep teerd is in België, blijkt wel uit die ae in zijn naam. 't Rensenbiinkske is zo ver nog niet! Ik zweer het je, in Rio lagen de mensen op straat te sterven, zijn ze een keer dood, dat komt er een ijze ren wagen, waar precies vier dooie meneren in kunnen. Ze worden een tijdje op ijs gezet en intussen wacht men tot iemand met geld komt zeg gen, dat die dooie meneer in dat ijs zijn broer is. Die kan de begra fenis betalen. Komt niemand zich melden, dan wordt de man ergens op een stille manier onder de grond gestopt. Maar wordt je in zo'n straat overreden, dat is de ambulance er wel als de kippen bij: de automobi list is dan meestal schuldig en de verzekering betaalt wel. Het is daar zo'n corrupte bende waar je hier geen enkele voorstelling van hebt. Toen ik hier terug kwam, waren de meeste mensen nog niet week en lamlendig. Maar het wordt nu steeds erger. Bij zo'n zesdaagse kan ik maar zorgen dat de jongens 's morgens om half drie nog in de baan blijven, ter wijl zo'n jury er maar zit. Op een gegeven moment wilde Post niet meer, hij was er zat van. Ik ga niet voor m'n plezier als een furie voor Post staan, maar als het moet dan moet het. Ik ga wel weg. zei Post. Als Je binnen de minuut niet op de baan bent, kun Je gaan, zei ik, Even later reed hij weer. Bij zo'n ruzie gaat het er gewoon om wie de langste billen heeft. Maar als Post zegt: ik ga weg, wat moet ik dan? Ik ben de baas, en dat zullen ze op zijn tijd weten. En gaat Post weg. ach er zyn wel meer renners, maar na zo'n ruzie ben je gauw weer goede vrienden. Wielrenners zyn geen jongens die ergens lang over doorkeutelen. Ze zyn lekker di- rect. Zeggen meteen alles, en daar hou ik van. Niet er om heen zeuren nee, boem. meteen recht voor je uit. Als je zo bent, gebruik je vaak uit drukkingen waar vele nette mensen misschien van schrikken. Nou ja, ik hoop dat ze er weer bovenop komen'. LEIDEN De voor zondag vast gestelde eredivisiewedstrijd tafelten nis tussen Scylla en St. Hoger is uit gesteld in verband met het niet be schikbaar zijn van de zaal. Ook de wedstrijd tussen Nedlloyd en Scylla 2 (eveneens voor de eredivisie» vindt geen doorgang. LEIDEN Enkele weken ge leden werd bekend dat LFC- trainer Piet Kraak, die deze week toont hoe ver zijn voor spellende gaven reiken, na het beëindigen van het lopende voetbalseizoen een punt achter zijn trainerschap by de geel zwarten zet. Kraak, die zich op dit ogenblik nog liever niet uit laat over zijn toekomstplannen, deed in de zomer van 1968 zijn intrede als trainer bij de Bos- huizerkadebewoners. De Leide- naars hadden dat jaar juist hun „coup" naar de eerste klasse voltooid en stonden voor de moeilijke opgave het gewonnen teri*ein te consolideren. Na een aanvankelijk uitste kend begin, waarvan het gelijke spel tegen UVS een duidelijk be wijs vormt, zakte LFC echter zo ver weg dat het volgende seizoen weer in de tweede klas se moest worden begonnen. Trainer Kraak daarover: „Dat we destijds na het goede spel te gen UVS zo zijn teruggevallen Ls voornamelijk een gevolg ge weest van blessures waar vier spelers mee te kampen kregen. Ik was toen genoodzaakt minder kwalitatieve spelers in te zetten waardoor het allemaal niet zo best meer liep." Over de tot nu toe in de com petitie geleverde prestaties van LFC (11 punten uit 11 wedstry- den) toont Piet Kraak zich te vreden. Hy zegt: „Ik had wel wat meer gewild maar ach, de animo en het enthousiasme by de spelers is groot en dat is het belangrijkste." Over de moge lijkheden van LFC in het ver volg van deze competitie houdt hy zich op de vlakte. „Ik vind het gevaarlijk daar iets over te zeggen. De ploegen in onze af deling ontlopen elkaar vry wei nig in klacht. Succes kan van zoveel kleine factoren afhangen. Je moet ook een beetje geluk hebben." PIET KRAAK Ongeveer op dezelfde voor zichtige manier laat de LFC- trainer zich over het duel van zondag tegen het Haagse ODB uit. Kraak: „Er zit een goede kans in dat we de twee punten thuis houden. Per slot van reke ning hebben we ook de uitwed strijd gewonnen. Maar een ge makkelijke wedstrijd zal het zondag niet worden. Ik ben al tijd wat bang tegen zwakker ge achte ploegen te spelen. De spe lers gaan de zaken dan onbe wust wat luchthartiger opne men. Ik hamer er altijd op dat ze dat niet moeten doen. Ook heb ik er steeds aan ge werkt het technisch en tactisch inzicht van de spelers te verbe teren. In de laatste wedstrijden heeft dat al duidelijk zijn vruch ten afgeworpen. Er komt veel meer lijn in het spel. Dat moet ook wel want met een spelop vatting van „verdedigen en lan ge halen naar voren" kom Je er tegenwoordig niet meer." Wat Piet Kraak heeft veront rust is de terugval van het tweede team van de kanaries van de reserve eerste naar de reserve derde klasse. Kraak: „Tussen het eerste en het twee de team is een groot gat geval len. Die kloof tussen de twee hoogste teams en de minder goede jeugdopvang, hoewel dat intussen een stuk beter is ge worden, vond ik bij m'n komst naar LFC een minpunt. Een groot pluspunt daarentegen vind ik dat ik altijd heel gezellig heb kunnen werken. Ik ging en ga nog steeds met veel plezier naar LFC." Vervolgens gaf Piet Kraak de volgende prognoses: UVSUni- tas: 1. Ik acht UVS zowel op technisch als op tactisch ge bied sterker dan Unitas. ik houd het op een duidelijke één. Laakkwartier—Lugdunum: 2. Gezien de stand schat ik de prestaties van Lugdtmum ge woon hoger dan die van Laak kwartier. Alphen—Naaldwyk: 3. Een duel tussen twee zwakke ploegen. Het zal wel op een ge lijkspel uidtraaien. De Fores ters—Hillegom1. Hillegom staat helemaal onderaan. Tegen de Foresters geef ik de Hille- gommers dan ook geen kans. Verder: SJC—TeiJlingen 2. Spel Lisse—PDK 3. SJZ—Quick Steps 1, De OoievaarsDOSR 3. ForeholtpVTL 2, BCG Flo- reantDOCOS 2, Rypwetering —Concordia H 3. De Flamin go's—ASC 2. GDA—WSB 2, BergambachtWaddinxveen 1, Lekkerkerk—Alphia 1, Groeme- weg—RKNSV 3, Bodegraven Schoonhoven 1. Percentages van de vorige voorspellers: Cees Vermond 50%. Wim Schalks 50%, Bram Zwanenburg 42 Bert Jansen 41%, Leo Holl 39%, Dirk van der Klugt37H%, Wim Meskers 37H Reinier de Wit 37 John van Dijk 28%, Isaac van Weerlee 27 Hoe komt mijn club uit? UVS Sloos. Balkhoven, Rol. Lar- dé. De Groot, Koren, Leget, Verver. Teske, Holl, v. Dinten. LFC Het elftal wordt zondag morgen samengesteld. Lugdunum Honsbeek. Crama, Bavelaar. Redel. Ryneveld, De Roo, Candido, Vermond. H. de Cler, Collé, Pijnakker. ASC Roedoe, Logger, Boers, Bekkering, Weduwer, v. Wouw, Kan tebeen, De Kind, Krom, De Goey, Bergers. Docos Dubbeldeman. v. d. Bosch, v. Zijp, Kortekaas, Vrisekop, v. Po- lanen. Hoogenboom. Hagen. Reize- voort, P. Dubbeldeman. v. d. Mekel. (ADVERTENTIE) Zondag 2.30 uur n.m. Terrein BOSHUIZERK ADE. AMSTERDAM (GPD> Henk Groot (bijna 32 jaar) blijft, wellicht tegen beter weten in, hopen op een come-back. De Ajacied vernam gis teren van clubarts Rolink. dat hij slechts één percent kans heeft ooit nog topvoetbal te spelen. Henk Groot: „Tegen het einde van deze maand neem ik een definitieve beslissing. Ik wil dan proberen wat loopoefeningen te beginnen. Als dat niet lukt, weet ik waaraan ik toe ben. Dan stop ik gelijk". Hilversum, 8 maart - 1.30 uur Garden Party-prijs: Rijder M. Ver gay, Iwin Buitenzorg, Hea du Commerce, Homerus H - Demi Win - terfinale I: Entry Volann, Edelscott Six, Evelyn Hollandia - Demi Win- terfinale II: Royal Hanover, Calu met Bulwark. Anton - Cock tail prijs: Gainer Papenhoef. Horse L. Hoop van Rhea - Light House-prys; French Mac. Filter, Dacron Dear - Amateur Winterkampioenschap (fi nale) Fenno Silk, Double's Zoon, Fitis S, Goldfingei* - Dolce Vita- prys: Fira Beroona, Glittering Je wel, Heros. Pedant We kunnen nu wel honend doen over de toestand van die Oostduitse velden, maar is dat veld van GVAV dan zo goed? Ja maar. het veld van Vorwarts in Oost-Berlijn lag er abo minabel by, terwijl het veld van BSC Hertha in West-Berlijn redelijk bespeelbaar was. En hoe zat het dan een paar weken geleden, toen Blauw Wit wel speelde en enkele ki lometers verderop het stadionveld van Ajax werd afgekeurd? Een beetje minder pedanterie kan geen kwaad, zeker niet na die 10 en 31 Als, ja dan Dat enige Vorwarts-doelpunt, dat hebt u natuurlijk ook gezien, kwam indirect voort uit een corner, die ten onrechte aan Vorwaits werd toegekend. Als die Britse grensrech ter beter had opgelet en gezien had cüat Laseroms de bal via een Oost duits been corner schoot, en als dan gewoon een uitbal was genomen in- plaats van een corner, dan zou Feye- oord met 00 gelijk hebben gespeeld. Ja, pisals Rinus Israël de bal na een Oostduitse aanval niet ver over de linkerzijlijn had uitge trapt, waarna de Oostduitse ingooi bij een medespeler belandde, die de rechtsbuiten van een pass bediende, die bij de hoekvlag gesmoord werd door Laseroms (met die onjuist cor ner als resultaat), dan had Feye- noord met 0—0 gelijk gespeeld. Zo kan je blijven terugredeneren: als Kindvall de bal niet aan het rollen had gebracht bij het beginsig- naal Als de heren Bladel, Strys, Van Baai-en en Mulder niet op 19 juli 1908 in café De Keijzer Feye- noord hadden opgerichtJa, dan had Vorwarts zometeen niet met een 01 voorsprong de returnmatch te gen Feijenoord kunnen beginnen. Heeft het echter enige zin om te „alsen", op die manier terug te re deneren? Nee. Sterker nog: we heb ben alle reden tevreden te zijn over die verre uittrap over de zijlijn van Israël, die niet-corner van Lase roms en die vei*gissing van grensrechter. Ik heb de paragnost Gerard Croiset geraadpleegd en hem gevraagd wat er gebeurd zou zijn als de grensrechter gewoon een uit trap zou hebben geconstateerd. De heer Croiset heeft in zyn kristallen voetbal gekeken, en zag het volgen de: Uittrap voor Feyenoord. Treijtel neemt aanloop, schiet, maar zyn voet blyft in de drassige bodem ste ken, hij breekt zijn enkel en moet vervangen worden door Eddy P.G. Eddy is na zoveel tijd onzeker, slaat by een hoge bal onder het leer door, Piepenburg kopt in, RomeUn slaat bal uit doel: Penalty. Die wordt be nut: 10. Romeijn kan het niet ver kroppen geeft Piepenburg met zijn elleboog een peut in diens maag. en wordt het veld afgestuurd. Nu is het hek van de CoolsingeL Oostduit se aanval na aanval golft op het doel van Eddy P.G. af. Een hoge bal vlak LJUBLJANA (ANP) Het Russi sche paar Ljoedmilla Pakhomova en Aleksander Gortsjkov heeft vrijdag avond in Ljubljana tijdens de we reldkampioenschappen kunstrijden de titel in het ijsdansen veroverd. De eindstand is: 1. Pakhomova Gortsjkov (Rus) plaatscijfer 15, 511,4 punten; 2. voor zijn voeten in de brij, de mod der spat in zyn ogen. even is hy ver blind, en de bal glijdt in de rechter benedenhoek 20. Eddy is volko men gedemoraliseerd, begint te hui len, en moet worden veiwangen door de enig overgebleven reserve, Coen Moulyn. Tien minuten lang trapt Coentje alle schoten handig uit de doelmond (applaus voor zijn hakje over de lat. maar een kwartier voor het eind moet hij toch zwichten voor een hoge bal 3O. Coen ruilt zijn keeperstrui met Rinus Israël en gaat zelf stopperen. Rinus kopt vier scho ten prachtig uit zijn doel, maar Pie penburg en de zynen weten de sli dings van stopper Coen te ontwijken, en maken toch nog zeven doelpun ten: 100. Met opgeheven hoofden verlaten de Feyenoorders het Walter Ulbricht-Stadion. in de wetenschap dat zy thuis maar met 110 hoe ven te winnen om in de volgende ron de te komen, en u weet: in de kuip is Feyenoord enz. enz. Kortom: la ten we maar dankbaar zyn voor die abusieveiyke corner Attje Attje Keulen-Deelstra. Ans Schutt, Btien Kaiser, Kees Verkerkk, Ardd Schenk, Jan Bolss. Peter Notttett, Lenn Pppfffrrommerr enz. Leo Hom Zolang Kessler trainer van het Nederlands elftal was, heeft Leo Horn hem op meer dan onfatsoen- ïyke en onredeiyke wyze in zyn ru briek in Televizier „belaagd". Nu Kessler naar Sparta gaat, krygt hy nog even een trap na. „Waarsehyn- ïyk heeft Kessler van meet af aan begrepen dat lk hem als enige goed Schwomeyer Sladky <VS> 18, 511.3f 3. Buck/Buck (Wdl) 28. 503,2. Na de verplichte figuren van het kunstryden voor dames staat Beatrix Schuba (Oos) op de eerste plaats. Net als by het toernooi om de Euro pese titel wordt zy in het klassement gevolgd door Gabrlele Seifert (ODld bekeken had. Waarsohyniyk wist hy dat ik op de hoogte was van wat hy aan know how by zich droeg. Waar- schynlyk heeft hy enige vrees ge koesterd voor de trommelstok waar mee ik herhaaldeiyk op zyn holle vat sloeg. Ik heb al snel op grond van de resultaten die Kessler be haalde. op grond van zyn gedragin gen. leeftyd. ervaring en mentaliteit zyn werkeiyke waarde onthuld". Ikikik, zei de gek. Let dan op de volgende omineuze zinnetjes: „De bondscoach kon vermoedelijk geen verlenging van zyn c ontract kry- gen. Dat is de waarheid. Met andere woorden: lustte de KNVB hem niet meer?" In de eerste zin: vermoede lyk. Horn weet het dus niet. In de tweede zin: dat is de waarheid. Horn weet het dus zeker. In de derde zin: lustte de KNVB hem niet meer? Een vragende zin, Horn weet niets, sug gereert alleen maar, glibbert er om heen. Weinig fatsoeniyke hoofdredacties zouden deze riooljournalistiek in hun blad accepteren, weinig Journalisten zouden ook bereid zyn zulke onfris se gedachten voor Horn In een lees bare vorm te gieten. Horn de praat jesmaker, vraagt ook om een spreek verbod voor Kessler: „de Kasteelhe ren doen er verstandig aan de nieuwe trainer een spreekverbod op te leg gen. Of als men daar niet van houdt: hem vriendelyk te verzoeken een paar maanden zyn mond te hou den. Hy zou eerst moeten bewyzen dat hy zyn dure geld waard is en dat hy in staat is de club te brengen op het niveau dat Dennis Neville bereikt heeft". Een spreekverbod dus voor Kess ler. En de man die dat voorstelt heeft het idee dat hy een vorm van sportjournalistiek beoefent...

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11