Oegstgeest weigert een naar proniotiek,afe subsidie voor „Zes plus' Hoogeveenseweg wordt geasfalteerd „Be Fair*" gaat over Inbraak in school D'66 ook in Lisse „The Cats" in Boskoop Werkgroep P.P.R. wel wat teleurgesteld over standpunt van b. en w. over publikatie Huisvlijt en huisbroei in II B.C.-Lisse Maatschap van advocaten in Alphen a. d. Rijn WOENSDAG 4 MAART 1970 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 11 Na winst (3-1op Radius/MVC WADDINXVEEN De volleybal- tussen de eerste klas en de overga V y j. y y Iers van Be Fair hebben het tegen klas compenseren. I /»nrn a niat umalrlraliilr m>. Vriittol evon Ivlanorillr VM (Door Cees Combee) OEGSTGEEST De werkgroep Oegstgeest van de Politieke Partij Radikalen heeft veel positieve reacties ontvangen over het boekje „Zes plus", een informatie over de lagere scholen in Oegstgeest. Deze publikatie is huis-aan-huis bezorgd. Vele ouders met kinderen, die voor het eerste naar school gaan of die door vestiging in Oegstgeest voor hun kroost in hun nieuwe gemeente een lagere school moesten zoeken, hebben het boekje dankbaar voor de inlichtingen nageplozen. Algemeen werd ge waardeerd, dat „Zes plus" geen politiek tintje droeg, doch uit sluitend informatie wilde geven over het lager onderwijs. menstellers (sters) gaven de moed niet op na het negatieve schrijven van b. en w. van Oegstgeest. Zij verzochten het college het eerder ge dane verzoek om subsidie nogmaals in overweging te nemen, temeer om dat de „informatie" gegevens bevat, die van groot nut kunnen zijn voor de gemeentenaren. De hoop. die zij koesteren is echter ydel gebleken, want het Oegstgeester college ant woordde. dat het geen aanleiding heeft kunnen vinden een subsidie- voorstel voor „Zes plus" aan de raad te doen en voorts was uit de reacties op een vraag van één van de raads leden gebleken, dat de raad zich ge heel met het ingenomen standpunt kon verenigen. De werkgroep overweegt nog wat haar nu te doen staat. Ze stelt, dat er door de gemeente zo vaak subsi die wordt verleend aan verenigingen etc., zonder dat men inzicht krijgt op welke wijze deze gelden precies worden besteed en voorts meent zij. dat. als bijvoorbeeld een sportvereni ging een geldelijke bijdrage ontvangt, het gemeentebestuur geen verant woordelijkheid draagt voor wat er op het veld gebeurt. WADDINXVEEN De volleybal lers van Be Fair hebben het tegen Radius/MVC 4 niet gemakkelijk ge- had. De eerste set ging bijna tradi tiegetrouw) verloren (1115. In de; tweede set herstelden de Waddinx- j I veners zich goed en brachten de stand j in evenwicht door met dezelfde cy- fers de set nu naar zich toe te ha len. De beide volgende sets werden, j door een sterker aanvallend spel van Be Fair, in winst omgezet (159 en 15—81. Hiermee speelde heren I de laat ste competitiewedstrijd van dit sei zoen. waardoor overgang naar de pro I motieklasse 'n feit werd. In deze klas- j se, die in de komende competitie voor het eerst wordt gerealiseerd, komen teams uit van de rayons Gouda. Delft en Leiden. Hiermee wil de NeVoBo het grote klasseverschil Drs. K. L. M. van Eerd. sprekende namens de samenstellers vier echtparen van dit geschrift, zegt: 't Is heel erg prettig, dat „Zes plus" zo is aangeslagen. We hebben heel wat werk moeten verzetten om de gegevens te bemachtigen. Daar wa ren contacten met alle hoofden van de lagere scholen in onze gemeente voor nodig. Naar schatting zijn er ongeveer 120 werkuren in gaan zit ten. Onze bedoeling was de Oegst geester ouders een nuttige handlei ding te bieden voor het kiezen van de juiste school voor hun dochtertje of zoontje. Daarin zijn we. geloof ik. wel geslaagd. Het gemeentebestuur van Oegst geest heeft echter minder positief gereageerd op deze „informatie". De werkgroep had gevraagd voor. deze uitgave de drukkosten bedroegen rond f 1067.een subsidie te verle nen. In een schrijven aan b. en w. werd gesteld, dat het niet onrede lijk was dit verzoek te doen. omdat de informatie, die het boekje bevat, van groot nu kan zijn voor veel ge meentenaren. Er was gevraagd om f 700,zodat voor elk echtpaar, dat van deze werkgroep deel uitmaakt, afgezien van de vreugdevolle werk uren een bydrage restte van een kleine f 100, Het positief reageren van velen was voor de samenstellers reden tot grote vreugde, doch geen verlichting van de financiële last, die op het huishoudboekje van de vier echtpa ren blijft drukken, tenzij er alsnog hulp daagt! De informatie van de Werk groep Oegstgeest van de PPR over de lagere scholen is bijzon- ier gunstig door de inwoners ont- vangenEr kwamen vele positieve reacties binnen. Het gemeentebe- j 'stuur vond echter geen termen I lanwezig een subsidie te verlenen. I Over alle lagere scholen staan er i caardevolle gegevens in. Dit plaatje werd vanmorgen gemaakt 'oij de Hofdijckschool. waar de leerlingen zich voor het begin van J ie lessen vermaakten met tiet tooien van sneeuwballen (Foto LD/Holvast) Geen subsidie B. en w. deelden drs. Van Eerd op dit schriftelijke verzoek schriftelijk mee, dat zij geen aanleiding hebben kunnen vinden te bevorderen, dat de werkgroep voor deze uitgave een ge meentelijke subsidie wordt toegekend. Het college woordelijk: Overeenkom stig de door de burgemeester met u gemaakte afspraak zou het concept tevoren bij ons worden ingezonden, zodat dit aan de raad ter beoordeling had kunnen worden voorgelegd. V/ij hebben moeten constateren, dat dit niet is geschied, doch dat het boekje inmiddels is uitgegeven. Dit brengt uiteraard mee. dat wjj voor de uit gave geen verantwoording kunnen dragen en zodoende er niet aan mee kunnen werken, dat van gemeente wege een bijdrage in de kosten wordt verleend. Drs. Van Eerd: Door dit antwoord zijn ,we wel wat teleurgesteld. Dat kunt u begrijpen. We hadden er wel een beetje op gerekend, dat het ge meentebestuur een tegemoetkoming j zou verlenen. We hebben- toen nog maals het college van b. en w. van Oegstgeest een schrijven gericht, waarin werd gesteld, dat voor het af-1 wijzen van het verzoek enige over wegingen worden genoemd, die twij fel oproepen of door het college aan het schrijven in eerste instantie wel i de juiste betekenis is toegekend. B. en w. van Oegstgeest schrijven j namelyk over een door de burge-1 meester met de werkgroep gemaakte afspraak, dat het concept tevoren bij het college zou worden ingezon den. zodat dit aan de raad ter be oordeling had kunnen worden voor gelegd. Met nadruk stellen de leden van de werkgroep en zij hebben, dat ook schriftelijk kenbaar gemaakt aan het dagelijks bestuur van de gemeen te Oegstgeest: Zulk een afspraak be stond niet. Wel hadden wij de burge meester toegezegd de tekst van het boekje toe te sturen, zodat het col lege met het boekje zelf in de hand kon nagaan of het een subsidievoor- stel aan de raad zou voorleggen. Over een voorleggen van een concept aan de raad is niet gerept. Drs Van Eerd nadrukkelijk: Het is ook onwaarschijnlijk, dat daarover gesproken zou zijn. Een concept zou alleen zijn voorgelegd, als het de be doeling was geweest, dat het ge meentebestuur de 'Verantwoordelijke uitgever zou worden en dus zou be slissen over de definitieve vorm van de tekst. Daarvan was echter kenne lijk geen sprake, nu wij vroegen om subsidie, want subsidie laat immers de verantwoordelijkheid bij de gesub sidieerde. In het algemeen is het toch zo. dat een subsidiërende in stantie wel mede verantwoordelijk is voor het plaatsvinden van een be paalde activiteit, maar geen verant woordelijkheid kan dragen voor de wijze van uitvoering Een subsidië rende instantie wil vanzelfsprekend normen van zorgvuldigheid zien ge waarborgd. Die waarborg was er in het onderhavige geval, nu de school hoofden zelf de gegevens voor het boekje hebben verstrekt en gecon troleerd. De werkgroep Oegstgeest van de P.PE. noemt het begrijpelijk dat met de uitgave van „Zes plus" niet ls ge wacht totdat de raad zich einde lijk over de subsidie-aanvraag zou heben uitgesproken Het boekje had Immers juist in de maand januari actuele betekenis in verband met de opening van de inschrijving van nieuwe leerlingen Drs. Van Eerd en zijn mede-sa- NIEUWKOOP Toen gistermor gen de lessen in de huishoudschool „Anne Frank" begonnen, kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat, vermoedelijk tijdens het weekeinde ongewenst bezoek ln de school heeft plaats gehad, want er werd een be drag aan geld van niet minder dan f 800 vermist. Dit bedrag wat in verschillende potjes was gedeponeerd, was onge veer zeshonderd gulden aan kasgeld van de schcol. een bedrag van hon derd gulden bestemd voor „Biafra" I en nog een bedrag van ongeveer honderd gulden aan spaargelden. 1 Hoewel de administrateur van de school het aanwezige geld altijd naar de bank pleegt te brengen, was dit door huiselijke omstandigheden ditmaal niet gebeurd. Vermoedelijk heeft men zich toe gang verschaft door eenvoudig door de geopende deur in de zijgevel van het bejaardentehuis van de Heilig Hart Stichting te gaan .waar, na het betreden van een kleine gang, een deur toegang geeft tot de school. De politie stelt een uitgebreid onder- I zoek in maar *rt dusver heeft men nog geen spoor van de dader is) kunnen ontdekken. LISSE De pas gevormde afde- 1 ling Lisse van D'66 houdt vrijdag 6 maart 's avonds 8 uur, in café 't Vierkant haar eerste openbare bij- eenkomst. Spreker is de heer G. C. van Blokland, kandidaat-lid voor de Prov. Staten. Het voorlopige afdelingsbestuur brengt op deze avond eveneens het concept-gemeenteprogramma in de openbaarheid. Tevens hoopt het te komen tot de vorming van diverse werkgroepen en doet daartoe een dringend beroep op belangstellenden deze avond aanwezig te zijn. Het bestuur wil het gemeentebe- leid in positieve zin beïnvloeden en een moderne praktische politiek j gaan voeren. Inspraak van de bur gers is een van haar belangrijkste programmapunten. Dit hoopt men te j bereiken d.m.v. hearings. Bij de ko- j mende raadsverkiezingen wil D'66 trachten enkele van de 17 raadsze tels te veroveren. tussen de eerste klas en de overgang* klas compenseren. Vrijwel even belangrijk was d« thuiswedstrijd van heren 3 tegen Ze venklappers 2. beide koplopers van de derde klas. Winst voor één der partijen zou zekerheid geven op pro motie naar de tweede klas. De eers te en tweede set waren voor Be Fair (1512 en 1512). D beide volgen* de sets gingen duidelijk naar Zeven klappers (1315 en 615). Be Fair moest dus met een 22 uitslag genoe gen nemen. Door deze uitslag is da beslissing, welk team promoveert, nog niet gevallen. Het eerste damesteam speelde een uitwedstrijd tegen Rapid in de Vlie germolen in Voorburg. Het was een mooie kans voor Be Fair om een plaatsje te klimmen op de rang lijst, die nog steeds door Haag '68 wordt aangevoerd. Rapid won deze wedstrijd met 31. Uit de einduit slag zou men een duidelijk over wicht van Rapid vermoeden maar de gehele wedstrijd bood een gelyk- opgaande strijd hetgeen blijkt uit de setstanden (1512, 1715, 1215 en 15—13). Het derde damesteam speelde een uitwedstrijd tegen Olympia 2 in de sporthal „De Springers" in Gouda. Na een spannende strijd kwam hetj einde met een 22 stand. BENTHUIZEN/BOSKOOP Na dat enkele jaren geleden het ge deelte Hoogeveenseweg vanaf de T-kruising met de Gemeneweg en de afsplitsing naar Benthuizen geheel werd gereconstrueerd en van een asfaltlaag werd voorzien, heeft de directie van de Provin ciale Waterstaat, district Leiden, thans het gedeelte van deze weg vanaf de T-kruising tot aan de garage van West-Nederland on der handen doen nemen. Dat dit beslist geen overbodige luxe is heeft reeds menig auto mobilist tot zijn schade moeten ervaren. Niet alleen, dat het be- tonwegdek op tal van plaatsen enorme gaten vertoond, er is thans ook vrijwel nergens een parkeerhaven, zodat alles wat tot nu op deze weg moest stoppen, dit op de rijbaan moest doen met alle gevaren van dien. De weg wordt nu geheel opge knapt, dat wil zeggen geheel ge reviseerd. Het betonwegdek wordt vervangen door een asfaltlaag variërend van 15 tot 20 cm dikte. Voorts wordt de rijbaan verbreed en gebracht op bijna 8 meter. Het werk wordt uitgevoerd door de firma P. Versluis te Bodegra ven voor een bedrag van ruim een miljoen gulden. Men hoopt indien de weersomstandigheden niet al te zeer tegenwerken in de tioeede helft van mei het werk te kunnen opleveren. (Foto Leidsch Dagblad) Op donderdagavond 5 maart te 8 uur zal in het Wassenaarse Atlas- oentrum. Langstraat 32 op uitnodi ging van de Historische Vereniging Oud Wassenaar de heer M. J. Ver hagen uit Leiden een causerie met dia's houden over „Wassenaarse dorpsgezichten van 1890 tot 1930" Marktberichten KATWIJK A.D. RIJN. 5 maart Groenteveiling: waspeen (per kist): Al 550-680. A2 270-660. BI 550-660, B2 240-290. Cl 370- C2 290-380, breekpeen (per kist) 260-250, boerenkool 6-21, spruiten 142. schorseneren: Al 45-49. BI 36-42. Cl 11-14 Aanvoeren: was peen 307.000 kg. schorseneren 10 500 RIJNSBURG. 4 maart Bloemen veiling- Anjers per stuk. Witte Sim 18-23. Rode 25-36. Roze 20-33. Crow- iy 20-27. Dusty 22-29. Arthur 18-27. G.J. 20-28, Keever 22-29. La Rève 23- 30, Esperance 20-27. Freesia per vos: Golden Yellow 125-140. White Swan 150-160. Dlv. per stuk: Anthurium 125- 235, Gerbera 18-56. Per bos: Anemo nen 40-85. Irissen 200-250, Mimosa 50- 125. Chysanten 225-450. Hyacinten 85- 140. Narcissen 100-210. Tulpen p. bos- Witwe 110-135. P0-1 lLustirgedilmu u Lustige Witwe 110-135. Preludium 110- 135. v. d. Eerde 135-150. Sweet Harmo ny 300-325. Prunes 350-375. Brilliant Star 75-110. Bellona 150-165, Ralph 150-165, Demeter 200-225, Pax 150-160. Guidp Smick 140-160. Roland 165-175 Yellow Max 165-180. Apricot Beauty 180-200. Santiago 200-225, Prins Char les 150-160. Apeldoorn 175-220. Hya cinten met bol 18-27 ct per stuk Dinsdagavond 10 maart om 8 uur zal in het Wassenaarse Jeroen- huis in de Kerkstraat de voorzitter van het NKV. de heer P. J. J. Mér- tens spreken voor de plaatselijke NKV-afdeling. Hij zal spreken over de toekomstige ontwikkeling van de vakbeweging. BOSKOOP De bekende beat- groep „The Cats" uit Volendam zal zaterdag in het r.-k. verenigingsge bouw aan de Rozenlaan in Boskoop optreden. Dit op uitnodiging van so ciëteit 't Fetertje. Het is overigens niet de eerste keer dat de Volendamse groep een bezoek aan Boskoop brengt. Eniee tyd geleden trad „The Cats" ook in het verenigingsgebouw op. De feest avond beer"* om acht uur. In de nacht van 14 op 15 maart organiseert de Wassenaarse afdeling van Het Genootschap van de Stille Omgang de jaarlijkse bede vaart naar Amsterdam. Om 11 uur op zaterdagavond 14 maart zal een H Mis worden opgedragen in de St Willibrordkerk. Om middernacht wordt per bus naar Amsterdam ver trokken. LISSE Met veel inspanning en energie wordt deze week in de gro te H.B.G.-Bloemlust-hal gewerkt aan de tentoonstelling van de Huisvlijt en Scholenhuisbroeiwedstrijd. Zater dagmorgen 10 uur zal de officiële opening worden verricht door de di recteur van H.B.G.. de heer C. J. Se- gers, in tegenwoordigheid van vele genodigheden. Met grote spanning wordt uitgezien wie o.a. in de scho lenhuisbroeiwedstrijd als school met de wisselbeker naar huis zal gaan. terwyl er ook zeer veel individuele prijzen aan deze tentoonstelling ver bonden zijn. De tentoonstelling zal een gezelli ge aankleding krijgen, waarvoor me dewerking is toegezegd door woning inrichting firma Tissing. Men ver wacht een grote toeloop van belang stellenden. De toegang is gratis. De tentoonstelling zal geopend zijn van 10 uur tot 6 uur des avonds. Van 67 uur kunnen de inzenders hun eigen dommen weer terug halen. Zondag is de tentoonstelling gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN In Alphen aan den Ryn is gesticht een Maatschap van Advocaten en Pro cureurs. De maatschap is aangegaan tussen de advocaten en procureurs mrs. J. A. en W. H. E. La Gro uit Bodegraven en Alphen aan den Rijn. Aan de maatschap zijn voorts als medewerkers en medewerkster ver bonden mr. J. A. J. M. Steegmans, Den Haag en mevrouw mr. M. Th. I. van den Berg- Boxel, Alphen aan den Ryn. Het huidige kantoor van mr. La Gro in Bodegraven blijft als neven- kantoor bestaan; dat van mr. In 't Veen in Den Haag eveneens. Deze advocaten en procureurs heb ben op deze wijze een samenwer king tot stand gebracht in het cen trum van de Rijnstreek; bovendien ls daardoor een vast contaotpunt met Den Haag gerealiseerd, waar de hoogste rechterlijke macht van deze provincie zetelt. Het kantoor van de maatschap wordt gevestigd ln het grote heren huis aan de Prins Hendrikstraat 120, Alphen-centrum, in welk pand mo menteel het Chinees-restaurant „Kota Radja" is gevestugd en daar voor vele tientallen jaren de fami lie N. J. Verkley, kaashandel en ex portbedrijf woonde. „Kota Radja" sluit binnenkort; de exploitant keert dan weer terug naar het soortgelijke bedrijf van zijn vader in de Sleutel stad. Het pand zal uiterlijk 20 maart as. ontruimd zijn. Het ligt in de bedoeling van de op deze wijze sa menwerkende advocaten en procu reurs om na enige interne verbou wingen het enkele verdiepingen gro te gebouw per 1 mei a.s uitsluitend als kantoor in gebruik te nemen. Hoewel de werkzaamhe den 7iog niet gereed zijn krijgt men nu reeds een goed inzicht hoe het kruispunt Valkenburg sew eg Molen- tuinweg bij de molen in Katwijk aan den Rijn er bin nen niet al te lange tijd zal gaan uitzien. Het wordt er veel breder en overzichtelij ker en er komt, een betere gelegenheid om voor te sor teren als men in de richtoig Valkenburg of naar het cen trum van Katwijk aan den Rijn wil rijden. Met het steeds toenemende verkeer en de grote drukte tijdens het vakantieseizoen ivas dat wel noodzakelijk De zaken worden hier goed aangepakt. Foto LD/J. v. Duyn. K. a. Z.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 11