Feijenoord blij... Oranje-ploeg kwetsbaar „Zfc heb het hier altijd goed gehad Ove Kindvall velt ook GVAV (0-1) Koerstips Ove Kindvall zes voor... Ron Groenewoud trainer van GVAV Tonny v. Leeuwen blijft GVAV trouw Roodenburg- de Musschen Post en Jansen in Groningen op 1 ronde LUGDUNUM- ALBLASSERDAM ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 PAGINA 17 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD GRONINGEN (GPD) Zeven minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Schalks duwde Martin Koeman wanhopig zijn hoofd in de handen. Uitgerekend hij die tot dan een ijzer- sterke wedstrijd had gespeeld was er mede de oorzaak van dat Feijenoord zijn enige maar beslissende doelpunt kon sco ren. Een verre uittrap van Treytel vormde de inleiding: Cor nells en Kindvall sprongen tegelijk naar de bal, juist op het moment dat Cornelis wilde koppen kreeg hij een duw van zijn ploeggenoot Koeman waardoor hij de bal maar half raakte OVE KINDVALL match-winnaar De razendsnelle Kindvall maak te handig gebruik van het mis verstand tussen de GVAV-ers. Zijn oerharde schot werd in eer ste instantie nog door doelman Van Leeuwen gestoptmaar de terug stuitende bal kwam via de knie van Van Vlieren weer voor de voeten van de Zweed die nu geen enkele moeite had de bal tn het verlaten doel te deponeren. GVAV-trainer Pienter na afloop over het misverstand: „Koeman en Cornelis hadden in de rust afgespro ken en dat moeten ze nooit doen MILWAUKEE (GPD) Temidden van het groepje Neder landse schaatsters dat met bange onzekerheid het uur van de waarheid ziet naderen en iedere vraag over verwachtingen met een zwijgzame veelzeggendheid afkapt, vormt Atje Keulen- Deelstra een oase van rust en zelfvertrouwen. Ook van haar moet men geen optimistische prognoses over het duel om de wereldtitel in West Allis verwachten, maar wie haar gadeslaat, wie haar prestatie- curve volgtkan slechts één con clusie trekken: Attje Keulen- Deelstra heeft de beste perspec tieven voor een succesrijk front gevecht met de Russische strijd macht. Ook in de formatie van coach Kra- silnikov wordt de Friezin gevreesd. Nauwlettend worden haar ronden ge analyseerd en haar tijden genoteerd. Zoals donderdagavond, toen weer Att je temidden van een felle sneeuw jacht haar vorm demonstreerde in een 500 meter-duel waarin overigens de Russinnen ontbraken. Attje lijkt langzamerhand het eni ge obstakel voor Nina Stalkevitsj, al wijst ook zij op de nooit voorspelbare factoren die de titelstrijd een on verwachte wending kunnen geven. Zoals die sneeuwjacht, die voor ve len weer een excuus vormde. Behal ve voor Attje, die met 46.14 sec. dicht in het spoor van winnares Ann Sax ton (45.24 en Japanse Sachiko Saite (45.35) bleef, waar Elly van den Brom 147.07), Ans Schut (47.26) en Stien Kaiser (47.86) wederom hun twijfels zagen groeien Attje Keulen-Deelstra is zodoen de ook vrijwel de enige, die zich niet bij voorbaat beroept op de negatieve omstandigheden waaronder het quin tet van Broekman zijn greep naar de macht een definitieve vorm moest geven. De vrees lijkt gerechtvaardigd dat in Davos en West Allis de psy chologische kwetsbaarheid van de kernploeg sterk is toegenomen, al maken de meisjes buiten de invloeds sfeer van West Allis' onberekenbare yspiste een ontspannen indruk 500 meter: le rit: Loedmilla Titova (Rusl.)— Sylvia Burka (Can.); 2e rit: Lisbeth Berg (Noorw.)—Attje Keulen (Ned.) 3e rit: Diane Holum (VS)—Tuula Vilkas (Finl.)4e rit: Elly van den Brom (Ned.)-Nina Statkevitsj (Rusl.» 5e rit: Sachiko Saito Jap.»—Sigrid Sundby (Noorw.): 6e rit: Tatjana Sidorova (Rusl.)—Stien Kaiser (Ned.) 7e rit: Lasma Kaoeniste (Rusl.)Ans Schut (Ned.); 8e rit: Cheryl Rey (Can.)—Akiko Aruga (Jap.); 9e rit: Paula Dufter (W.Dld)— Jean Oma- lenchuk (VS); 10e rit: Leah Poulos (VS)Tatjana Averina (Rusl.); 11e rit: Rieneke Demming (Ned.)Kirsti Biermann (Noorw.) 1500 meter: le rit: SaitoTitova; 2e rit: Stat kevitsjVan den Brom; 3e rit: Duf terHolum; 4e rit: KeulenBerg; 5e rit: VilkasBurka: 6e rit: Averi naOmelenchuk: 7e rit: Kaoeniste Aruga: 8e rit: KaiserSundby; 9e rit: SchutPoulos: 10e rit: Demming —Biermann: 11e rit: SidorovaRey. dat Koeman de hoge ballen zou nemen. Toen Cornelis met Kindvall naar de bal sprong riep Martin: ..Laat gaan voor mjj". Het gevolg was dat Henc de bal hoog raakte waardoor Kindvall een vrij veld kreeg". Feijenoord toonde zich na afloop bijzonder gelukkig met de overwin ning. Trainer Happel: ..We zijn erg bly met de punten. In Groningen is het altijd moeilijk voor Feijenoord. Onze jongens hebben zich de gehele wedstrijd voor 100 procent moeten geven. Dat was trouwens wel goed voor hun met de wedstrijd tegen Vor- warts in het vooruitzicht". GVAV, voor het eerst sinds 25 no vember op eigen veld, dat behoorlijk bespeelbaar was. kwam goed uit de startblokken. Wilskrachtig en met een optimale inzet gingen de Gro ningers het grote Feijenoord te lijf. De Rotterdammers kregen vrijwel geen gelegenheid om in hun ver trouwde spel te komen. De opgeruk te Schipper zorgde voor de eerste sensatie door van ver over de krui sing van paal en lat te schieten Even later had Kindvall alle gele genheid zijn ploeg aan een snelle voorsprong te helpen. Op enkele me ters van Van Leeuwen maaide hy DEN HAAG (ANP» Door zyn treffer tegen GVAV heeft Feijen- oord-middenvoor Ove Kindvall zijn voorsprong op de topscorers- lyst op PSV-er Willy van der Kuvlen vergroot en gebracht op zes doelpunten. De eerste vyf van de lijst zijn: 1. Kindvall (Feijenoord) 21 2. Van der Kuylen (PSV) 15 3. Cruyff (Ajax) 14 4. en 5. Van Dijk <Ajax> en Brokamp (MVV> 13 GRONINGEN (GPD) Per 1 juni van dit jaar treedt Ron Groenewoud |<33) in dienst van GVAV als opvol- Ijger van het brainingsduo De Jong- Plenter, dat op dit moment de func tie van de ontslagen Ludwig Veg iDBwaarneemt. Groenewoud wordt bij |aJGVAV niet alleen trainer, maar te- (vens manager en coach. De oud-Groninger Groenewoud is u al 5 jaar lang werkzaam bij de NVB. Hij completeert het kwartet •ndstrainers dat verder gevormd wordt door Kessler. De Vroet en - Plooyer. In Zeist fungeert Groene- (tiwoud als assistent van Kessler bij begeleiding van het Nederlands lftal. Tevens is hij docent bij de •pleiding van oefenmeester. In het begin van de jaren '50 speelde Groenewoud voor de Gro- mger vereniging Velocitas. ATJE KEULEN-DEELSTRA zelfvertrouwen Hilversum. 1 maart - 1.30 uur KameleonprijsIngrid Hanover. Iwan Iwanowitch, Gay Areta - Kar- bouwprijs: Galatea. History Way. I Fiasco Akerendam - Kasuarisprys: Fira Beroona. Herman. Edward Kin- r j ley - Grote Prys der Win terfavorie ten: Anton, Christiaan de Wet, rij der Wagenaar jr. - Koalaprys: Fi lippine. Fléohe. Esmeraldine H - l Amatrice Winterhampioenschap VI Eland. Flying Lady. Gen to BH. Gra vin Rita W - Kedoeprijs: French Mac. Binky. Eros Hollandia. Giete- ling S - Kangeroeprijs: Hideaway. I Hortence. Gratie Norton. echter finaal over de bal heen. Veel kansen ontstonden er trouwens in de eerste helft niet meer. Daarvoor werd er teveel op het middenveld gespeeld. Toch eiste de Deen Bjarne Jensen, die eindelijk zijn competitie-debuut in Groningen kon maken, de voort durende aandacht van de Rotter damse defensie op. Hij genoot zelfs de permanente bewaking van Theo Laseroms, die soms naar harde mid delen moest grijpen om de atletische Deen af te stoppen. Jensen na afloop: „Het was erg moeilyk. Ole Fritsen en ik kregen in de voorhoede weinig steun". Zijn woorden klonken overigens in het geheel niet verwijtend, want ook hy begreep deksels goed dat Oosterwold, Hovenkamp en Roosslen hun handen meer dan vol hadden op het midden veld. Veel lof had Jensen voor Israel die naar zijn mening de zaak bij Feijenoord kundig dichthield. „Lase roms is veel te langzaam voor een topploeg als Feyenoord", aldus de Deen, die gisteravond door zyn grote ijver de sympathie won van de naar schatting 15.000 toeschouwers. Vlak voor de rust zorgde Beuvink voor het meest gevaarlijke moment van de eerste helft: hij schoot vanaf de rechtervleugel hard en buiten be reik van Treytel tegen de paal. Wie dacht dat GVAV na de rust conditio neel in zou storten kwam bedrogen uit. Met dezelfde inzet bleefmen i Feyenoord op een afstand houden. De zeer matige Hasil en de weinig opvallende Jansen kregen weinig ge legenheid hun voorhoede, waarin Moulyn na de rust vervangen was door Vrauwdeunt („bewust, we wil- den Moulijn sparen", zei Happel na afloop), van goede basis te voorzien j Halverwege de tweede helft laai den de gemoederen in het Oosterpark J hoog op. Laseroms stopte enkele ma- len achtereen een tegenstander op zeer grove wijze af. Beuvink moest j zelfs na een harde charge van „de tank" het veld per brancard veria- I ten. Piet Fransen viel voor hem in. I De in Groningen toch al niet popu- laire Laseroms had het nu helemaal verbruid. Het publiek joelde „Vieze rik. viezerik", en „Feijenoord, haha- ha" GVAV rook zyn kans. Onstuimig en met veel lef viel het aan. Jensen j kopte uit een vrije schop net over. Een minuut later kon Treytel een kopbal van Hovenkamp nog maar net op de doellijn stoppen. Maar toen volgde het voor GVAV zo fatale mis verstand tussen Koeman en Corne lis. Feijenoord 22 18 4 0 40 59—10 Ajax 21 18 2 1 38 56—13 PSV 21 12 4 5 28 46—24 ADO 21 9 7 5 25 36—22 Sparta 22 10 5 7 25 36—28 Twente 21 8 8 5 24 26—23 MVV 21 7 9 5 23 31—27 NAC 20 8 6 6 22 22—25 H. Sport 21 9 4 8 22 30—32 Haarlem 21 5 10 6 20 15—21 NEC 19 6 7 6 19 20—19 AZ-67 21 6 6 9 18 20—30 Go Ahead 21 5 8 8 18 22—32 Telstar 22 4 6 12 14 22—33 DOS 22 4 5 13 13 14—38 DWS 21 3 4 14 10 13—35 SW 22 3 4 15 10 21—58 GVAV 19 2 5 12 9 10—29 ADVERTENTIE GRONINGEN (GPD) Tonny van Leeuwen, die graag wat show en bravoure naast gedegen vakman schap etaleert en als veel belaagd doelman vaak de han den brand aan riskant vuurwerk, gaat buiten het veld alle gevaar uit de weg. Dan zoekt hij louter zekerheid, wil hij veilig zijn en tracht risico's te vermijden. Daar om ging hij maanden geleden reeds zélf met het GVAV- bestuur praten over een nieuw contract: wat uiteindelijk leidde tot wèèr een verbintenis van twee jaar met de jroninger eredivisieclub. En het interesseert Van Leeu wen nauwelijk, dat hij door het eigen initiatief een ïventuele transfer naar bijvoorbeeld een topclub n het westen des lands heeft geblokkeerd. „Ik heb het hier altijd goed gehad." is zijn eerste motief. .De waardering voor mijn trouw aan de club is ook nu weer in het salaris vastgelegd. Waarschijnlijk zou ik by Feye noord en Ajax meer kunnen verdienen, maar dan moet ik full-prof zijn. En dat zou ik nooit willen. Ik moet ook buiten het voetballen, later vooral, ze kerheid hebben. Kijk. als ik di ploma's had gehaald, zou ik het anders hebben gedaan. Dan zou ik eerst veel geld verdiend heb ben in het buitenland, omdat je dan toch door je schooloplei ding een maatschappelijke ga rantie hebt. Maar nu moest ik door het voetballen een baan zien te krygen." Die baan heeft hjj nu. Tonny van Leeuwen is vertegenwoor diger van Quick-voetbalsch'oe- nen. voor welke firma hy ook de public-relations verzorgt waar het om voetballers gaat. .Dn dat bindt me óok aan het noorden.'' argumenteert hij verder. „Al6 semi-prof kaai ik me daar volledig aan wijden en daardoor verdien ik toch even veel als de meeste topvoetbal- Iers tn het westen. De weet wel, dat Je in Rotterdam en Amster dam meer in de belangstelling staat en misschien meer moge lijkheden hebt. Maar ik hecht niet. zo erg meer aan publiciteit rond een sportman." Zijn dat werkelijk de enige motieven van de bijna 27-jari ge Van Leeuwen, die nu al ze ven seizoenen op de goede Gro ningse grond zijn grote kwali teiten demonstreert? Of is hij om andere redenen zo honk vast? Uit angst bijvoorbeeld. Amper twee jaar geleden im mers annuleerde hij nog een in formatief gesprek met Feije noord, omdat hij Pieters Graaf- lands voetsporen niet durfde drukken uit vrees misstappen te begaan in de veelal volle kuip. .Die angst heb ik nu beslist niet meer," stelt Van Leeuwen nadrukkelijk. .Door mijn baan als vertegenwoordiger en het vele zaken doen heb ik aanmer kelijk meer zelfvertrouwen ge kregen. Ik zou nu bi) Feijenoord of Ajax even goed kunnen zijn als by GVAV." Waarna hy dan toch zelf e en kleine correctie wil aanbrengen. Ten aanzien van het Nederlands elftal met name. waaruit hy zo ongeluk kig vertrok na die dramatische nederlaag tegen OD6t-Duitsland. „Ik wü in eerse instantie pres taties leveren voor myn club, „filosofeert de robuuste goalie. „En wat daar bij komt, is mee genomen. Maar het Neder lands elftal is een andere zaak. Het zou misschien niet goed voor mij zijn als ik weer gekozen wijderd. De druk zon waarschijn lijk te zwaar zijn. Ja, dat kun je toch angst noemen. Weet je, dan moet je het allemaal wéér waar maken. Want als sportman zit je in de ogen van het pubiliek aan het plafond of Je ligt op de grond Er bestaat niets tus senin. De risico-factor is dus groot. En. zoals ik zei, ik wil al leen maar zekerheid". Wat GVAV en heel Groningen als muziek in de oren klinkt Ole Fritsen sprokkelt andere argumenten bijeen. De 28-jarl- ge Deen maakt er geen geheim van een nieuw contract absoluut geweigerd te hebben indien de voortijdig afgezette trainer Lud wig Veg baas gebleven was. Dan zou hij als amateur terugge keerd zijn naar zijn vroegere club „Vejle" en dan zou hU ook weer als leraar Engete voor de klas zyn gaan staan „Het systeem van de heer Veg was funest voor onze aanvallers, iedere voorhoedespeler ging ka pot". formuleert Fritsen voor zichtig. „En daardoor had Mc geen plezier meer in het voet ballen. Ik heb er vorig seteoen, toen ik nog aanvoerder was. vaak met hem over gesproken. Maar Veg was het niet met me eens. We moesten met een man of acht verdedigen, zei hij, om dat we te weinig kwaliteit had den om aanvallend te kunnen spelen. Ik zag het anders". En daardoor besloot Ole Frit sen aan het eind van dit seizoen Nederland te verlaten. Hij had wat vier Jaar geleden het enige doel was tamelijk veel geld verdiend, zijn studie goed bijgehouden en kon dus toch te vreden terug naar Denemar ken. Zelfs de tussentijdse trai- TONNY VAN LEEUWEN nersmutatie bij GVAV. waar door Jan de Jong en Jaap Pien ter het roer van Veg overnamen, deed hem niet van gedachte ver anderen. ..Maar in decem ber kwam het bestuur by me met voorstellen voor een nieuw contract", herinnert Fritsen zich lachend. „Ik heb er lang over nagedacht en uiteindelijk ja ge zegd, omdat geld toch de door slag geeft. Al geef ik graag toe. dat het nu veel plezieriger ls bij GVAV. Het voetbal is anders ge worden. we spelen meer open. er is wat meer vrijheid. En daar ben ik erg blij om". Waarop Tonny van Leeuwen: „Daardoor verdwijnen ook de angstcomplexen bij de mees te jongens. Dat merk Je gewoon. We hebben echt kwaliteit vol doende voor de eredivisie en wij zullen beslist niet degrade ren. Trouwens we krijgen alle medekandldaten nog thuis". Maar zowel Van Leeuwen ata Fritsen zijn er van overtuigd, dat er bij GVAV toch iets moet veranderen, wil het in de toe komst het risico van degrada tie uitschakelen. „Er moet bij voorbeeld", zeggen zij, „een be taalde kracht komen, die op al le momenten van de dag voor ons klaar kan staan. Noem hem manager, zakelijk leider, direc teur-sportief of desnoods biecht vader. Maar hij moet er komen. Zoals er ook iemand aangetrok ken moet worden, die zich met de Jonge spelers bemoeit, hen op vangt en begeleidt, meestai vallen die voetballers bij ons tussen de wal en het sohlp en dan worden ze mentaal geknakt. GVAV is een stichting en heeft dus geen jeugdelftal. Daarom is het Juist van het grootste be lang. dat men zorgvuldig om springt met Jong talent to het B-team. Anders komen we niet verder". En vooral Tonny van Leeuwen wil graag in be tere doen komen met GVAV. Zondag a.s. 2.30 uur de competitiewedstrijd SPORTPARK NOORD GRONINGEN Het Duitse koppel Bugdahl-Kemper heeft vannacht de leiding genomen in de Groninger Zes daagse. Peter Post en Jan Jansen moesten in een koppelkoers van een uur na heftige strijd een ronde prijs geven Vijfduizend wielerliefhebbers waren gaat vlaggen zit je er gauw naast, je moet je als grensrechter onderge schikt maken aan je beperkte taak», zal hij de vierde en vijfde wedstrijd geneigd zijn zijn adviezen in de wind men wordt waarbij een aantal te slaan. Anderzijds bestaat het ge- voet- vaar dat het trio zo hecht wordt, dat Vóór de wedstrijd Ajax—Sparta nog even met scheidsrechter Ver voort gesproken over de vaste arbi trale trio's. U weet waarschijnlijk, dat er momenteel een proef geno- AD VERTE NTIE BEZOEKT ZONDAG A.S. de wedstrijd Aanvang 14.30 uur. Terrein Haarlemmervaart. scheidsrechters in het betaalde bal een tijdje met twee vaste grens rechters de boer op gaan. Wat zyn die grensrechters nu eigenlijk voor scheidsrechters?vroeg ik me af. Het zijn scheidsrechters die in de eerste en tweede klasse (het zou oak derde klasse kunnen zijn) van de amateurs men elkaar gaat dekken ten koste van het spel en de spelregels. Dat laatste (beaamden Vervoort en Mar tens) was een gevaar waar natuur lijk tegen gewaakt moest worden, en voor het eerste was een heel een voudige oplossing: de scheidsrech- fluiten. Maar als ze 's-zondags grens ter neemt dan contact op met de rechteren, kunnen ze niet ook nog scheidsrechterscommissie, en die be- scheidsrechteren, hoe zit dat? kykt dan of er iets aan gedaan kar. De bedoeling is dat zij nu zes we- j worden ken achtereen als vaste grensrech- ter met één bepaalde scheidsrechter i WUlSt optrekken, en na die zes wedstrijden voor de rest van het seizoen vrijge steld zyn van de „grensrechters- plicht" en weer gewoon fluiten bi) de amateurs. Vervoort was heel tevreden over de nieuwe regeling, hij zag er veel heil in. en Joop Martens. det opperhoofd van de Scheidsrechters die er even bij kwam staan, was ook heel ten-eden: Het klinkt misschien een beetje pedant, maar als Martens iets organiseert, is het ook piekfijn in orde". Ik beaamde dat (dat het een beet je pedant klonk), maar dat hoeft natuurlijk niet weg te nemen dat het best piekfijn in orde kan zyn ik vroeg me wel af. of die vaste tnos behalve voordelen niet ook nadelen konden hebben. Als een scheidsrech ter na drie keer merkt dat één van zijn secondaten geen feeling voor het grensrechteren heeft (het is vaak meer een kwestie van feeling dan spelregels toepassen, als Je met I de mentaliteit van een scheidsrechter De belangrykste winst van de vaste trio's leek me intussen, dat de grensrechters vat meer „statuur" krijgen, waardoor huil beslissingen ook meer gewicht in de schaal zul len leggen. Dat leek Vervoort niet ondenkbaar: „Je leert elkaar kennen leert elkaar vertrouwen, dan neem je ook meer aan van Je grensrech ter". of woorden van gelijke strek king. Toen werd het tijd de tribune op te gaan. en een uurtje later zagen we dit hele probleem in een tableau vivant uitgebeeld. Een aanval van Ajax. Cruijff sprint achter de bal aan, hU wordt omver gelopen. Boo- gaerts fluit onverbiddelijk voor straf schop. maar de Spartanen rennen al lemaal naar de grensrechter die even tevoren voor buitenspel van Cruijff had gevlagd. Zowel het bui tenspel als het vlaggen was Boo- gaerts ontgaan. Nu kan men zeggen: Boogaerts stond er zelf dichtbij, hij constateerde geen buitenspel, sterker nog: hij dacht n ie t eens aan buiten- spel. anders had hij wel even naar zijn grensrechter gekeken, en de scheidsrechter beslist ten slotte, maar ik ben het daar niet mee eens. Als je ervan uitgaat dat de grens rechter deugt voor zijn werk (en er was op dat moment geen reden daar aan te twijfelen), dan moet je er c»ok van uit gaan dat de grenrechter speciaal buitenspelgevallen beter kan beoordelen dan de scheidsrechter. Terecht pleegde Boogaerts daar om overleg met grensrechter Simo- nis. Terecht „marchandeerde" Simo- nis niet met zijn waarneming (het gebeurt maar al te vaak, dat een grensrechter zijn waarneming laat vallen om de scheidsrechter geen fi guur te laten slaan), en terecht liet Boogaerts daarom de „penalty" door Sparta nemen: de andere kant op. Er ztfn genoeg matige en slechts grenrechters in het betaalde voet bal breek me de bek niet open. Maar als grensrechters bewezen heb ben betrouwbaar en vakbekwaam te zyn. dan nvoeten ze ook volledig mee- beslissingsrecht hebben, een principe dat. in het geval-Boogaerts-Simonis uitstekende werd toegepast. Er bestaan plannen GVAV om te dopen In FC Groningen. Of Sport club Groningen. Er bestaan meer plannen met GVAV. die deze naams verandering wenselijk maken, maar daar wil ik het niet over hebben. Alleen maar over die naam. Kijk, in de eerste plaats moeten we er met zijn allen, eendrachtig, hand in hand. naar streven dat die onoog- naar de martinihal gekomen. De stand was: 1. Bugdahl-Kemper (WDldi 186 pun ten op een ronde: 2. Post-Jansen (Ned.) 503; 3. Gilmore-Renz (Aus/ WDld» 110; op drie ronden: 4. Koel- De Wit (Ned.) 215 op vier ronden; 5. Deloof-Loevesljn (Bel.-Ned.) 166 op lyke lettercombinaties als namen verdwijnen. In de eredivisie zyn dat: PSV, ADO, MVV, NAC, NEC, AZ'67, DOS. DWS. SVV en GVAV, Dat is vooral in het belang van de club6 zelf, want de praktijk heeft uitgewezen dat zulke namen de clubs van de wal in het schip helpen, dat vervolgens zinkt. Welke vier clubs zijn momen teel de belangrijkste kandidaten voor degradatie'' GVAV. SVV. DWS en DOS Alle vier letterclubs. Toevallig? Wie zal het zeggen? Is het dan ook toe vallig, dat de twee enige kandidaten voor het landskampioenschap geen leterclubs zijn: Feijenoord en Ajax? Ik bedoel maar. Ook in de eerste divisie zijn de bovenste zeven geen letterclub6 Blauw Wit. Elinkwijk, Excelsior. Vo- lendam. FC Den Bosch, Vitesse en Willem 2. Alweer toeval? Ik geloof er niet in. Al gooit PEC, bovenaan staand in de tweede divisie, wat roet in het eten. Een tweede punt: die FC of SC. Moet dat nu echt? Op die manier smikkel je toch weer een tweeletter combinatie de naam binnen. U strui kelt toch ook altijd over dat drem peltje voor de naam van Twente. Den Bosch. Cambuur en Drente? Vanwaar die vrees, dat we zullen vergeten dat het om een football club gaat. of dat we uren zullen zitten te raden of Oambuur en Dren te nu sportclubs zyn of woningbouw verenigingen. als zij met resp. 41 van Blauw Wit n met 20 van Hee renveen hebben gewonnen. Kost het ons moeite te onthouden, dat Hee renveen en Haarlem en Volendam voetbalverenigingen zijn. en geen ha- ring stalletjes of stadjes? Je moet na- vijf ronden; 6. Verschueren-Seeuwe (Bel.) 131 op zeven ronden: 7. Pfen- ninger-Spahn (Zw.) 245 op dertien ronden. 8 Lawrie-Simes (Aus.VS» 339: 9 Van Mldden-Fritz (Ned.' Wdld> 167 op achttien ronden; 10* Van der Lans-Hill (Ned.'GBJ 302. tuurlijk wel even de context in de gaten houden, want de burgemeester van Haarlem heet anders dan de voorzitter van Haarlem. maar verschrikkelijk moeilyk is dat toch ook weer niet? Laat GVAV zich maar gewoon Groningen gaan noemen, dat is een duidelijke, rondborstige naam die geen enkel probleem hoeft op te le veren. zoals ook de provincie en stad Groningen geen probleem maken van hun overeenkomstige naam. We le zen toch ook nooit dat in H.S. Gro ningen (waarmee dan Hoofd Stad Groningen bedoeld wordt) een ten toonstelling is gesloten, en dat daar entegen in Pr. Groningen de klok gelijk is gezet? FC Twente moet gewoon Twente heten, en SC Cambuur gewoon Cam- j buur En PSV kan geen Eindhoven heten, Want zo heet Eindhoven al, I maar laten ze zich dan maar rond uit Philips noemen, zoals ook Carl Zeiss Jena zich niet geneert voor zijn fabrieksnaam. ADO noemt zich Den Haag of Zuiderpark. MW hoeft zich niet te schamen voor de naam Maastricht, NAC noemt zich Breda of turfschip, NEC Nijmegen. AZ'67 gewoon Alkmaar. DOS Utrecht of Galgenwaard, DWS Amsterdam «zo hebben ze trouwens even geheten, althans SCC kan de schone naam Schiedam aannemen en GVAV noemt zich Groningen zonder meer. Een probleemloos probleem, waar wachten we nog op Hamsteren Hebt u dat gevoel nu ook. dat u nog gauw even elke wedstrijd van Ajax moet doen, op zondag, en op woensdag, en in Berlijn, om nog even zoveel mogelyk „Cruyff" te l hamsteren, voordat het te laat is?

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 17