Muhren verrast Van Beveren en Sparta in laatste minuut 'EN LUGDÜNÜM"WACHT Haag '68 verliest opnieuw Blessures bij ADO Verheyert imponeert in kleine vierkamp ADMINISTRATIEVE MEDEWERKSTERS Olympisch Stadion wil spelersfonds Op tweede deel Kikkerpolder nog geen spade in de grond TRAGISCHE NEDERRLAAG VAN VERRASSEND GOED SPELENDE SPARTANEN IN BOEIEND DUEL MET "LUCKY AJAX' (2-1) J Nog twee zeges Grensrechter woedend na trap Ajacied Militairen maken Vonvarts-terrein vrij van ijs NEDERLANDSE ROTOGRAVURE MAATSCHAPPIJ N.V. PAGINA 22 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD DEVENTER «ANP' Eddy Ver-, 3000 meter: 1. Burgmever 5.02.0, heyen heeft woensdagavond op de 2. Van der Lende 5.04,4. 3. Marjo- AMSTERDAM (ANP, GPD) Jan van Beveren rende ach ter scheidsrechter Boogaerts aan maar ditmaal hielp zijn pro test niet. De nationale doelman, die in de ontmoeting Ajax- Sparta talloze malen zijn enorme talent had laten schitteren, meende dat opnieuw de grensrechter, evenals in het begin van de tweede helft Ipen Cruijff werd gevloerd, voor buitenspel had gevlagd. Maar de heer Boogaerts was onverbiddelijk. Het vliegende schot van Mühren had in de laatste seconden de boeiende strijd in het Olympisch Stadion voor bijna 35.000 toe schouwers beslist. Dat vlammende schot van Ger- rie Mühren, drie en een halve minuut na de officiële speeltijd, was voor de Rotterdammers het grote bewijs dat het onrecht nog bestaat. De bal sloeg vlak onder de lat in het doel van de grote held van de avond: Jan van Be veren. Het betekende dat Ajax door de laatste trap van de wed strijd met 21 won. Het meest tragische voor Sparta en in het bijzonder voor Van Beveren ivas dat dat beslissende doelpunt viel in de seconden die scheidsrechter Boogaerts had bijgeteld omdat de nationale doelwachter aan het slot van de ivedstrijd wat getreu zeld had met uittrappen. Scheids rechter Boogaerts had bij dat spel ophouden op zijn horloge gewe zen. Van Beveren mocht dan met een van intense teleurstelling vertrokken gezicht zeggen dat Boogaerts te lang had laten spe len, er was niets aan het feit te veranderen. Eykenbroek, ook een hoofdrolspeler op deze machtige voetbalavond, wil de er verder niet meer over praten: ..Wat heeft het voor zin? We hadden wel een gelijkspel verdiend. We wa ren in de eerste helft toch veel ster ker". Afgrond Iedereen was het daar wel over eens: verrassend sterk en voortreffe lijk voetbal spelend Sparta bracht Ajax in die eerste helft tot aan de rand van de afgrond. Sparta, met de as Van Beveren-Eykenbroek-Klijnjan en op links de wervelende Kristensen werd een nachtmerrie-achtige ploeg voor de Amsterdammers. Ajax werd in die periode volslagen overrompeld. De Amsterdamse defensie kon het bewegingsspel van de Sparta-forma- tie niet intomen, integendeel. Het was dan ook geen wonder dat de Rotterdamse ploeg na een kwartier de leiding nam. Kristensen. naar rechts afgezwenkt, gaf een voortref felijke voorzet. De ontregelde Am sterdamse verdedigingslinie tastte volkomen mis. waardoor Venneker op links opduikend kon inkoppen. Ruud AMSTERDAM (GPD) Grensrechter Simonis wees na het duel Ajax—Sparta naar zijn voet. die flinke schaafwonden vertoonde. Hü was terecht woe dend: „Ik wou dat ik wist wie die lafbek vain Ajax was die dat gedaan heeft. Hü mag zich by me melden. Dan voetbalt hij ze ker vier weken niet meer." Simonis had die trap van een Ajax-speler gekregen in de cha os die ontstond toen scheids rechter Boogaerts op advies van Simonis geen strafschop aan de Amsterdamse ploeg toekende, hoewel hü aanvankelük naar de stip had gewezen omdat Cruüff was gevloerd. Grensrechter Si monis had voor buitenspel ge vlagd voordat Cruüff tegen de grond ging. „De lafbek deed dat terwül er zo'n zes Ajax-spelers om me heen stonden te duwen." Krol: „We konden in het begin geen antwoord vinden op dat vele positie wisselen van Sparta." Ajax kon voor de zoveelste keer dit seizoen in een thuiswedstrijd (AZ. NEC, NAC en nu Sparta) aan het werk gaan om een achterstand van 01 weg te werken. Dat gebeurde niet op büster intelligente wüze. Wel licht kwam dat omdat Keizer niet op dreef kon komen. Ajax liet als maar hoge ballen in het doelgebied van Sparta neerploffen. „Ik heb nog nooit zo lekker staan spelen en zoveel staan te koppen ook", grinnikte Eyken broek, die in Ter Horst (lichte bewa ker van Cruüff», Walbeek. Bentzon en De Quant 'die Van Dük tot een volkomen vergeten figuur maakte) knap ingrüpende medewerkers had. Die hoge ballen deden Sparta niets. Het ging bü Ajax ook allemaal te moeizaam (Suurbier: „Wü waren na een kwartier allemaal doodmoe en hangerig") met als verklaring daar van door verzorger Salo Muller: .Ajax gaat de druk van Feüenoord voelen, dat is het"). Pas toen de Amsterdammers naar het wapen van de één-twee-combina tie gingen grüpen dat gebeurde te zeldzaam kwam er gevaar voor Sparta. Cruüff en Keizer sneden sa men het roodwitte defensieblok open, maar Cruijff miste op het beslissende moment. Even later bracht Van Be veren met een serie ongeloofwaardige reddingen het pubüek en ook de Ajax-supporters tot dolle opwinding en bewondering. Sparta counterde voortreffehjk terug. Neem de laatste minuut van de eerste helft. Twee cor ners van Kristensen (Visser: „Wat speelde hü een uitstekende eerste helft") brachten Bals in de grootste moeilükheden. Krol kopte zelfs bü de tweede hoekschop tegen de eigen lat. Thialfkunstüsbaan van Heerenveen tüdens internationale schaatswed strijden op imponerende wijze de kleine vierkamp bij de heren gewon nen. De Deventenaar behaalde na zyn overwinning op de 3000 meter van dinsdag nog twee zeges. Met 2.08,3 (1500 meter) en 7.37.0 «5000 meter) bleef hü de concurrentie ver voor. Bü de dames zag Sütje van dei- Lende uit Sonnega een opvallende regelmaat beloond met de eindover winning. Op de duizend meter ver beterde de Friezin met 1.34,3 het baanrecord van Elly van den Brom met zestiende seconde Wil Burg- meyer, die de 3000 meter won, ein digde als tweede. Uitslagen dames: 1000 meter: 1. Sütje van der Lende «Ned.i 1.34.3 inieuw baanrecord), 2. Trynie Rep (Ned.) 1.34,6, 3. Wil Burgmeyer Ned.) 1.35.0. 4. Annie van Dalsen (Ned.) 1.35,3, 5. Vera Soerovikina (Rus.) 1.35,6, 6. Kapitolina Seregina (Rus.) 1.35.7. baten, want de sensatievolle minuten braken nu pas aan. Cruüff werd in het strafschopgebied ten val ge bracht. Boogaerts (de man die en kele weken geleden in hetzelfde sta dion een black-out had bij DWS— Feijenoord) wees naai- de stip. Maar grensrechter Simonis had gevlagd voor buitenspel (Bogaerts: „Ik had het niet gezien en werd er opmerk zaam op gemaakt door de Sparta nen") Na overleg met Simonis annu leerde Boogaerts zün beslissing: géén strafschop. Strafschop Een van de vele gevaarlijke situaties voor het Sparta-doel: nadat de voortreffelijke doelman Jan van Beveren door Ajax ein delijk uit positie is gespeeld, knalt Johan Cruijff de bal hard in. Zijn schot zal echter op de doellijn op- ketsen op de Rotterdamse verde digers De Quant en Ter Horst (3). OOST BERLIJN (ANP) Van- j zullen 200 militairen trachten de zes cm dikke üslaag van het veld in het Walter Ulbrichtstadion in Oost Berlün, waar op 4 maart de i wedstrijd FC VorwartsFeüenoord voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen wordt gespeeld, te verwüderen. Gisteren nam men op een büveld pPDeven om de yskorst j machinaal in stukken te snüden. De resten zouden dan met schuivers moeten worden opgeruimd, 'n Woord voerder van Vörwarts verklaarde dat men alles in het werk zou stel len om het veld bespeelbaar te ma ken. lein Taris (Ned.) 5.08.7, 4. Seregina 5.08.9, 5. Akke Falkena (Ned) 5.10.2, 6. Rep 5.11.5, 7. Van Dalsen 5.18.8, 8. Soerovikina 5.21.8. Eindklassement: 1. V. d. Lende 193.583, 2. Burgmeyer 194,166. 3. Rep 196.150. 4. Taris 197,383, 5. Seregina 197.550. Heren (sprintersklasse): 500 me ter. 1. Troitski (Rus.) 40,6 «nw. baanrec.). 2. De Boer (Ned.) 41.5, 3. Bleeker 41,9. 1000 meter: 1. Troitski 1.23.3 (nw. baanrec.), 2. Bleeker 1.25.4, 3. Pas man 1.27.0. Eindklassement: 1. Troitski 165.650. 2. Bleeker 170,350, 3. Pas man 171.300. Allroundklasse: 1500 meter: 1. Verheyen (Ned.) 2.08.2, 2. Palsma (Ned.) 2.09.8., 3. Nooitgedagt (Ned) 2.10.6, 4. Eriks (Ned.) 2.10.7. 5. Tsji- gankov (Rus.) 2.10.9. 5000 meter: 1. Verheyen 7.37.0. 2. Vink 7.44.3, 3. Masjkov (Rus.) 7.50.5, 4. Nooitgedagt 7.50.9. 5. Tsjigainkov 7.53.4. Eindklassement: 1. Verheyen 176.250 pnt., 2. Palsma 179.084. 3. Nooitgedagt 179.523. 4. Eriks 179.550, 5. Vink 179.780. 6. Tsjigankov 179.865. ADVERTENTIE Tempo Ajax schroefde het tempo in de tweede helft op. Mühren. de enige man die voor de rust schoten had ge lost, bracht Van Beveren tot een grandioze safe. De Rotterdamse doel man groeide naar een ongekende vorm. Michels en al zün spelers kwa men superlatieven tekort na afloop. De venijnige schuiver van Ründers, een effectvolle tipbal van Cruüff, het deerde Van Beveren allemaal niet. En dan waren er ook nog altijd schoten die afstuitten op de Spartaanse bo dy's. Sjaak Swart: „Wel vier keer j was er een redding brengend Spar- j taans achterwerk op de lün." Sparta-trainer Visser zag dat zün ploeg het moeilük ging krijgen, zoals steeds gebeurt na de rust. Hü haalde Kristensen eruit om Bosveld, die op het middenveld voortreffelük was vervangen door Klünjan, zoals ook al tegen GVAV het geval was. in te zet ten. Dat was om het rechter blok van Ajax meer te binden. Het mocht niet WARSCHAU (ANP) De Neder landse volleybalkampioen bü de da mes Haag '68 heeft woensdagavond de tweede wedstrüd voor de tweede ronde van het toernooi om de Euro pese beker tegen Wisla Krakau met 0—3 verloren. De setstanden waren 11—15 6—15 8—15. Ook de eerste ontmoeting was in een nederlaag voor de Haagse dames geëindigd, zodat Wisla zich voor de volgende ronde plaatste. Alleen in de eerste set kon Haag '68 zich enigszins 6taande houden. Die strafschop kwam er zeven mi nuten later toch. Cruüff rende met de bal aan de voet het strafschopge bied in. Ter Horst was te laat. Ey kenbroek maakte een sliding. Cruüff („Ik dacht het wordt een goal of ik word gepakt"» viel. Vasovic ham de strafschop feilloos: 11. Toen even later Klünjan bü een uitval alleen op Bals af stoof en de bal langs de uitgelopen keeper tikte, scheen Sparta toch op de winst af te stevenen. Maar Rijnders gaf alles in een blitssprint. Juist op de Ujn haal de hü vallend de bal uit het doel Grensrechter Broers kwam hügend aangehold: „Ik moest me rot lopen om er te zyn". Nóg was de sensatie niet op: Van Beveren eiste weer alle aandacht op door formidabele duiken op schoten van Keizer en Cruüff. En tenslotte dan was er voor Sparta die trieste laatste seconde. En Van Dük deed het enige nuttige van de wedstrüd en kopte de bal naar Mühren. die on- noemelük hard inknalde („Ik liet de bal eerst even stuiten en zette er toen alle kracht achter") Er werd niet meer afgetrapt EVA TELEVIZIER FABELTJESKRANT EIGEN HUIS HOLLAND HERALD Er is veel voor nodig om zulke grote tijdschriften te laten verschijnen. Niet alleen produktiewerk, maar ook administratief werk. Er is ook werk voor jou bij. Voor de Administratie Abonnementen zoeken wij (leeftijd 17-25 jaar) Een opleiding op U.LO.-niveau Is gewenst, doch het eindexamen behoeft niet te zijn afgelegd. Enige boekhoudervaring is wel vereist. Ook krachten met slechts enige kantoorervaring kunnen solliciteren. Denk er eens over na. Je hebt een goed salaris, dat tot je 23ste ieder half jaar wordt verhoogd en een gratis abonnement op de EVA en de TELEVIZIER. Je krijgt bovendien vele boeken tegen sterk geredu ceerde prijs. Laat eens wat van je horen! aid. Personeelszaken, Noordeinde 22, Leiden, telefoon 01710-41441, toestel 144 of 146. Voetbal PSV kwam gister avond in Eindhoven in een vriend- schappehjke wedstrüd tegen Helmond Sport niet verder dan 00. Er waren 3500 toeschouwers. Voetbal Manchester United heeft zich woensdagavond geplaatst voor de halve finales van het toer nooi om de Football Association Cup door op eigen terrein Middlesborough met 21 te verslaan. De Mancunians stuiten bü de laatste vier op lands kampioen Leeds United. DEN HAAG GPD) —Louis de Puyt, aanvalspits van ADO, zal naar alle waarschünlükheid niet wor den opgesteld in de bekerwedstrüd tegen DOS aanstaande zondag. Wat voor ADO veel erger is: Kees Weimar is voor de rest van het voetbalsei zoen uitgeschakeld. De Puyt liep in de derby tegen Holland Sport een knie-blessure op. Uit zün dikke knie is vocht gehaald Vermoedelük is ook het knie-weefsel gescheurd. Tweede tegenvaller voor ADO-trainer Jezek is het definitieve uitvallen van Kees Weimar. Uit foto's bleek maan dag dat de 21-jarige voetballer een scheur in de meniscus had opgelo pen. Weimar: „Ik weet niet wat er met me is gebeurd. Een trap kan het niet geweest zün. Ik ben, denk ik. verkeerd terechtgekomen". Op korte termün zal worden be slist of Kees Weimar een knie-opera tie moet ondergaan. Voor het ver dere voetbalseizoen is Weimar in ieder geval uitgeschakeld. AMSTERDAM (ANP» Door een uit de raad van commissarissen van het Olympisch Stadion gekozen ontwikkelingscommissie wordt de mogelijkheid onderzocht om te komen tot een spelersfonds in een aparte stichting, waarbij hetzij DWS, hetzij Blauw Wit, hetzij een mogelijke combinatie van beide verenigingen zou kunnen putten. Dit werd woensdag meegedeeld op de algemene aandeelhoudersverga dering. Wat de grootte van het fonds betreft gaan de gedachten uit naar een bedrag van een miljoen gulden, waarin het bedrijfsleven een groot aandeel zou moeten hebben. „Deze mogelijkheid om tot een sterkere bespeler van het stadion te komen, is door de raad van commissarissen juister geacht dan het zelf formeren van een elftal, zoals meermalen in de afgelopen periode is gesuggereerd", aldus de president-commissaris, mr. U. W H. Stheeman. (van onze sportredacteur,René Vos) LEIDEN „En Lugdunum wacht Onder dit motto heeft het bestuur van deze Leidse voetbalvereniging B. en W. van Leiden en de leden van de gemeenteraad een lijvig 19 pagina's tellend) rapport doen toekomen, waarin de groen witten hun twijfel ten aanzien van het waarmaken van hun door gemeentelyke instan ties gedane toezeggingen zorgvuldig etaleren. Op 1 september 1970 dat is zwart op wit door de Leidse Sportstichting beloofd en werd later mondeling door wethouder S. Sannes bevestigd zou de vereniging Lugdunum op het nieuwe complex Kikkerpolder (tweede deel) de beschik king krijgen over tenminste één bespeelbaar ter rein. Maar de eerste spade moet de grond nog in In zijn doorwrochte stuk huisvlijt doet het Lug- dunum-bestuur zorgvuldig uit de doeken: A. Het drama rond de op dit moment door de vereniging bespeelde velden langs de Haarlem mertrekvaart, bestemd voor uitbreiding van het woonwagenkamp, dat voor Lugdunum een nogal moeilijke buur is; B. Het drama rond het complex De Vliet, waar Lugdunum niet naar toe mocht. Bij de behan deling daarvan wordt ook de sportredacteur van het Leidsch Dagblad, die bij de groenwitte leiders niet in de pas heeft gelopen, stevig op de vingers getikt; C. De verbittering, die zich van de vereniging Lugdunum (en beslist niet ten onrechte) meester heeft gemaakt nu er van een verhui zing dit jaar, ondanks alle beloften, naar de Kikkerpolder niets lijkt te komen. Van al die gemeentelijke „zoetmakertjes" geeft het rapport een nauwgezette verantwoording. „Voor de vereniging Lugdunum was 21 oktober 1968". aldus het rapport, „een zeer belangrijke dag. Tijdens een vergadering met het bestuur van de Sportstichting deed de vereniging afstand van haar eisen/rechten ten opzichte van De Vliet. Van haar kant gaf de Sportstichting op deze bijeenkomst de volgende toezegging: „De Sport stichting zal er met alle kracht naar streven dat Lugdunum in september 1970 op het nieuwe com plex Kikkerpolder (tweede deel» over minstens één bespeelbaar terrein kan beschikken". Op 10 januari 1969 meldden de Leidse bladen, dat G S. akkoord gaan met de aanleg van ge noemde terreinen. Sportstichting-voorzitter drs. J. P. v. d. Reyden merkt daarby op: „Er mag geen tijd verloren gaan. Het is zaak dat in het voorjaar wordt begonnen, zodat de plannen van de Sportstichting in verband met Lugdunum kunnen worden uitgevoerd". Lugdunum is zeer verheugd en gaat in de ver onderstelling leven dat de eerste dragline weldra koers zal zetten naar de Kikkerpolder. Niets is minder waar Wel ontvangt op 11 februari 1969 het Lugdunum-bestuur een schrijven van B. en W., waarin bevestigd wordt dat „binnenkort met de aanleg kan worden be gonnen. maar" een addertje onder het gras „de wijziging van het plan zal de gemeenteraad moeten passeren". Er volgt daarna een vrij drukke briefwisseling tussen secretaris Doove en de Sportstichting. Half maart beginnen enkele Lugdunum-leden te twijfelen aan de goede bedoelingen van de ge meente. Op 1 april 1969 stuurt Doove nogmaals een briefje naar de Sportstichting en vraagt nog maals om een onderhoud om over de plannen voor Kikkerpolder 2 te praten. Op 8 april nieuwe hoop bij de Kikkers, want het college van B. en W. schrijft: „Wijziging van het plan voor het uw vereniging in principe toe gewezen complex Kikkerpolder 2de deel komt binnenkort gereed. Het ligt in de bedoeling dat de Sportstichting het plan spoedig daarna met u zal komen bespreken". Over dat „spoedig" valt te twisten: er gebeurt niets Op 17 september klimt secretaris Doove weer eens in de pen. Hij vraagt de Sportstichting: „Hoe is het nu gesteld met het complex Kikker polder? Daar wij niets zien of horen krijgen wij de bange voorgevoelens dat er niets gebeurt en het een slepende zaak wordt". Op 8 oktober 1969 eindelijk een brief van wet houder Sannes, waarin hy het bestuur uitnodigt voor een gesprek op 20 oktober 1969. De heer Sannes, die in augustus tijdens de receptie van voorzitter Breedeveld heeft gezegd, „dat Lugdu num in augustus 1970 het complex kan openen", moet op de bijeenkomst van 20 oktober zijn woor den terugnemen. Hij geeft toe met zijn uitspraak te voorbarig te zijn geweest. „Maar", zei de wet houder, „het rapport van Grondmij was eindelijk bij de directeur Gemeentewerken binnengekomen. Het gehele nieuwe plan zou bij de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering in behandeling worden genomen. Wethouder Sannes verwachtte dat binnen vier weken de beslissing zou vallen Tussen de periode oktober 1969 en heden heeft Lugdunum-voorzitter Breedeveld nog herhaalde- lyk telefonisch contact gehad met wethouder Sannes en het raadslid Versnel die, zo zegt het rapport als enige in de raad daadwerkelijk heeft gepleit voor Lugdunum maar beide heren wisten alleen te melden dat „binnenkort" een aanvullend crediet in de Raad moest worden behandeld. Teneinde raad klopte secretaris Doove op 16 januari 1970 (schriftelijk) aan bij ir. H. H. Vos van gemeentewerken, waarin hij deze functionaris om een onderhoud vraagt voor het Lugdunum-bestuur. Men wil graag van de di recteur van GW vernemen wanneer nu eindelijk de dragline in de Kikkerpolder zal worden aan gedragen Oj 19 februari, by het uitgaan van het rapport, heeft ir. H. H. Vos Lugdunum nog niet ge antwoord Wél heeft G.W. een hek laten plaatsen tussen het woonwagenkamp en het Lugdunum-com- plex. Kosten 10.000 gulden. Secretaris Doove meldde inmiddels al somber: „Er zit nu al een gat in het hek Weggegooid geld, meent het Lugdunum-be stuur, dat zegt netjes te willen blijven, maar bij de eigen leden nu in een zeer moeilijke positie is gemanoeuvreerd.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 22