Snelle aanleg van nieuwe rijksweg 11 DE oplossing „De Burcht in Warmond vernieuwd gaat zijn eigen weg „Voetganger pas op het laatste moment gezien Sporttoto GEDEPUTEERDE EIJSINK OVER VERKEERSCHAOS IN DE RIJNSTREEK: Leiden-Utrecht Bevrijdingsfeest in Voorschoten Geen motie Tsjechische partijleden onderworpen aan verhoor AUTOMOBILIST UIT BENTHUIZEN DIE MAN OP ZEBRA DOODREED Medische diensten 99 Fotowedstrijd Ueidse Padvinders Raad Geen aansluiting bij eventuele gewestelijke regeling woningbeleid 99 99 Uitslaande brand in afbraak panden Noordwijk-Binnen VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Gedeputeerde dr. R. Eijsink heeft gister- niddag tijdens de beantwoording van de vragen van de leden an provinciale staten gesteld, dat niet de aanleg van de pro- inciale weg 6 het zwaartepunt is om de verkeerschaos op de mde rijksweg 11 (Leiden-Bodegraven) op te lossen. Eerst rullen de nieuwe rijkswegen 11 en 3 moeten worden aangelegd, an pas zal deze provinciale weg goed functioneren. Dr. Eijsink wees er nadrukkelijk p, dat met hem door de burgemees- ers geen overleg was gepleegd ten anzien van de nieuw aan te leggen ivinciale weg 6 Leiderdorp-Alphen. was dankbaar voor het goed ge- dcumenteerde stuk van de burge leesters van de 17 Rijnstreekge- icenten en zei. dat het beslist niet zo dat er de eerste vier jaar niets an deze weg zal worden gedaan, aarlijks wordt namelijk het provin- iale wegenplan voor vier jaar vast- esteld Het ligt in het voornemen eeds in 1972 met de grondaankopen beginnen en daarna stappen te loen om deze weg zo snel mogelijk realiseren. Naar de mening van gedeputeer- e Eijsink is het niet voor niets, dat et rijk de nieuwe weg van Leiden naar Bodegraven met aansluiting op ijksweg 12 naar Utrecht ook rijks- reg 11 wil gaan noemen. De ver- anging van de ontsluitingsmogelijk- leden voor het verkeer van Utrecht aar Leiden en verder naar de kust op de as van de rijkswegen 11 3. Om het vooral in het badsei- oen zo sterke internationale ver- pj Ber van Duitsland naar de fadolaatsen Katwiik en Noordwijk op de vangen is de nieuwe ryks- 1 eg 11 nodig, evenals deze van groot elang is voor de ontsluiting van de unfeddse agglomeratie en de Rijn en Jouwestreek. Bij de aanleg van de le weg speelt het probleem van het marinevliegkamp Valkenburg een rol. Vat daarmee gaat gebeuren is nog liet zeker. itlvan ,l' 7.1 VOORSCHOTEN Tijdens de ^"jaarvergadering van de Koningin Wilhelminavereniging in Voorschoten ïjn de festiviteiten rondom de ver- aardag van de Koningin en de her ik enking van de bevrijding vastge- r eld. Hoogtepunt tijdens de Konin- innedag zal weer de kinderoptocht lijn, het sluitstuk van de bevry- 'Jingsdag is een vuurwerk. Bij de bestuursverkiezing werden wee bestuursleden herkozen, die teeds 25 jaar zitting hebben in het «stuur van de vereniging. De heren van Gent en G. Nasveld gaan hun Hjfentwintig Jaar verlengen, zij di kregen weer mandaat voor vier laar. Ook de heer G. Niersman is reeds 25 jaar bestuurslid. Vaststaat, lat deze drie zilveren bestuursleden >nd 5 mei extra in de aandacht zul len staan. Het aantal leden van de Wilhelml- Jiavereniging is het afgelopen jaar [estegen tot 1255. toch blijft de le- iengroei achter bij de uitbreiding n het dorp. Zowel tijdens 30 april als 5 mei zal een lunapark zijn. Omdat het toormalige M.O.C.-terrein niet meer beschikbaar is, zal het lunapark ge vestigd worden op de plaats waar ai nige tijd geleden een boerderij en het voormalige pand van de ge meentelijke bedrijven stond aan de rreubstraat. Ook de speelwei is niet «schikbaar voor de kinderspelen, ïen nieuw terrein is gevonden ach ter het Burgemeester Berkhoutpark. 'ten nieuw element in de festivitei ten betekent de autobehendigheids- Wedstrijd op 5 mei op het terrein van de V.A.M. Op 30 april begint om 9.30 de kin deroptocht. daarna demonstraties voor de jeugd in de sporthal, puz- lel-ritten voor wielrilders en auto mobielen, kinderspelen, volksspelen en 's avonds een beat-avond voor de jeugd in het Cultureel Centrum. Op 5 mei zal om 9.30 uur een auba de voor de schooljeugd zijn, om 10.15 interkerkelijke dienst in de Dorpskerk, om 14 uur de behendig heidswedstrijd. om 20 uur taptoe met medewerking van vijf harmo nieverenigingen en daarna vuur werk. De schooljeugd krijgt die dag ook nog een kinderfilmmiddag in het Cultureel Centrum. Uit de vergadering kwamen nog enkele suggesties naar voren zoals een tentoonstelling over de bevrij ding, een reclame-optocht op 5 mei en brandweerwedstrijden voor de jeugd. Het bestuur heeft vrij man daat om eventueel het programma hit te breiden. Afgewezen werd het voorstel van een der leden tot het geven van een stenen broodje met eventueel snoep daarin aan de «chooljeugd. De avond werd bijge woond door burgemeester L. de Kool. Dr. Eijsink wees erop. dat gede puteerde staten, indien er reële mo gelijkheden bestaan op versnelling van de plannen tot aanleg van de provinciale 6. dit zeker zullen doen Voorts zegde hij toe met de minister van Verkeer en Waterstaat overleg te zullen plegen om de realisering van de nieuwe rijksweg 11 te bespoe digen. Het tracé van de provinciale weg 6 ligt reeds vast van rijksweg 4 bij Leiderdorp tot de provinciale weg 7 bij Alphen. Het andere gedeelte. de aansluiting op rijksweg 12 nog niet. Het was tijdens deze statenzitting de heer A. P. J. van der Weijden uit Nieuwkoop (KVP), die een zeer krachtig pleidooi hield voor een snel- ile aanleg van de provinciale weg 6. Het verwonderde hem, dat deze weg alleen maar als pro-memoriepost op de provinciale begroting was opgeno men. Hij stelde, dat Hollands mid- dengebied-in-ontwikkeling ten sterk ste is aangewezen op ontsluitingswe gen als deze. Wanneer er geen vor deringen worden gemaakt loopt de uitbouw van dit gebied heel ernstig gevaar. Ook pleitte de heer Van der Weij den voor versnelde aanleg van de nieuwe rijksweg 11. een belangrijke weg. niet alleen voor het gewone, maar ook voor het toeristische ver keer. Ten overvloede herinnerde de heer Van der Weijden nog eens aan de voor het huidige verkeer beslist onvoldoende zijnde bestaande rijks weg 11. Hij kondigde, als het ant woord van gedeputeerde Eijsink hem niet bevredigde, een motie aan. waar in hij zou voorstellen provinciale weg 6 in versneld tempo aan te leggen en aan deze weg prioriteit te verle nen boven andere wegen in het pro vinciale wegenplan. De heer Chr. van Hofwegen (PvdA) uitte zyn waardering voor het ver zoekschrift van de burgemeesters van de Rijnstreekgemeenten, doch meen de, dat er in het verleden te weinig contact is geweest tussen de gemeen ten en de provinciale waterstaat over de aanleg van provinciale weg zes. Bij de replieken dankte de heer A. P. J. van der Weijden (KVP> gede puteerde Eijsink voor zijn antwoord en de toezegging om. indien het enigzins mogelijk is, de aanleg van provinciale weg 6 te bespoedigen. Hij wilde daarom geen motie indienen, ook niet omdat deze geen meerder heid van stemmen zou krijgen in de staten. PRAAG »DPA. Reuter» Door persoonlijke ondervragingen zal wor den beslist over de verlenging van het lidmaatschap der anderhalf mil joen leden van de Tsjechoslowaakse communistische partij. De voorzit ter van de centrale controle- en re visiecommissie. Milos Jakes, heeft gisteren meegedeeld dat de partij elk partijlid zal ondervragen, wan neer de nieuwe lidmaatschapskaar ten worden uitgegeven. Het verhoor zal gesch'^den in aanwezigheid van een lid van het plaatselijke districts comité. die feitelijk als party rech- ter fungeert. Het doel van deze maatregel om schreef Jakes met de woorden: „Bo venal moeten wij ons van diegenen losmaken, die zich met hun opvat tingen al van de partij hebben losge maakt, die voor en na Januari 1968 de partij hebben tegengewerkt, die haar statuten hebben geschonden, haar verleden belasterd, hun natio nalisme hebben onderstreept, een anti-socialistische houding hebben aangenomen in de betrekkingen met onze bondgenoten, speciaal de Sow- Jet-Unie, en de oriëntatie van ons land op het gebied van de buiten landse polit ik in twijfel hebben ge- getrokken. Biovendien is het noodza kelijk dat wij ons van carrièrezoe kers ontdoen". WASHINGTON De Amerikaan se autoriteiten hebben politiek asiel verleend aan Jiri Mladek, de eerste secretaris van de Tsjechoslowaak se delegatie bij de Verenigde va- ties. Een woordvoerder van de rege ring die dit bekendmaakte zei dat Mladek op 11 februari een verzoek had gedaan tot asielverlenine. Ook zijn vrouw en zijn zoon kunnen in Amerika blijven. WARMOND Eindelijk is het dan zover. De Brucht is gerestaureerd. Het exterieur heeft zijn oude ver trouwde stijl behouden maar van binnen is het gebouw geheel gemo derniseerd. Dit alles heeft mede kun nen plaatsvinden door de gelden, die de ingezetenen de laatste Jaren door middel van het beknde kruimeltjes- fonds bijeen hebben gebracht. In de loop der Jaren heeft De Burcht verschillende bestemmingen gehad zoals klooster, remonstrantse kerk. r.k. noodkerk wijkgebouw en kleuterschool. Door het stichtingsbe stuur werd in 1968 aan de Warmond- se architect, de heer J. L. Waarse- burg, opdracht gegeven tot deze in wendige verbouwing. Deze heeft het exterieur zoveel mogelijk in de ou de stijl gehouden en ook zodanig te ruggebracht, waarbij vooral de in gang grondig is opgeknapt. De heer Waarsenburg had zich tot doel gesteld de verbouwing zo effi cient mogelijk te doen plaats vin den. opdat de vele verenigingen en vooral ook de jeugdorganisaties hier een goed onderdak zouden kunnen vinden. Hij heeft deze taak op zeer deskundige wijze verricht en is in zijn opzet dan ook volkomen ge slaagd. De begane grond is bestemd voor de verkenners, er is een bibliotheek, een pottenbakkerij en een leiderska mer. Voor deze indeling is dit ge deelte van het complex, dat in de loop der jaren al diverse bestem mingen heeft gehad, daartoe inwen dig geheel ve^oouwd, waarbij ook aan het sanitair bijzondere aandacht is besteed. De grootste verbouwing vond echter plaats in het achterste gedeel te van het complex, waar de vroe gere kleuterklassen werden getrans formeerd tot een kleurrijk onderko men voor het bekende „Sloepie" en het jeugdcircus „Atleta". Hiertoe werd de entree vergroot en ontstond naast een ruime hal met garderobe, een koffie-keuken en toiletten. Dit gedeelte en de bovenzaal waar har monie en zangkoren kunnen repete ren werd bovendien centraal ver warmd. De opgang naar des» bo venzalen werd vernieuwd en ver ruimd. Warmond is door deze verbouwing een gebouw rijker geworden dat vol doet aan alle eisen die men in der* tijd aan een modern verenigingsge bouw moet stellen, en het stichtings bestuur kan dan ook met trots te rug zien op hetgeen hier tot stand is gebracht. De officiële opening van het ge bouw zal plaats vinden op zaterdag 21 februari 's middags om half vier. en zal worden verricht door mevr G. Flint-de Wolf. hoofdleid ster van het kruimeltjesfonds. Hier bij zullen alleen de genodigden toe gang hebben, terwijl andere belang stel-lenden 't gebouw kunnen beeioh- tige op zondag 22 februari as. Het behoeft zeker geen betoog, dat hier van een zeer druk gebruik aal wor den gemaakt. De Provinciale Staten tijdens de behandeling van het hoofd stuk wegen van de begroting 1970. waarbij ook de verzoekschriften van de burgemeesters van de 17 Rijnstreekgemeenten en van de Kamers van Koophandel en Fa brieken van Rijnland en Gouda aan de orde kwamen. Op de foto boven de kop: De Rijnstreekbur gemeesters. die deze zitting zou den bijwonen, schitterden door afwezigheid. Alleen de Alphense wethouders en de gemeentesecre taris burgemeester mr. R. M. Gallas is met vakantie en bur gemeester C. M. van der Linden van Koudekerk aan den Rijn woonden de statenzitting bij. DEN HAAG (ANP» De cijfers van sporttoto nummer 28 van de afgelopen week zijn: Deelnemers: 723.342. Inleg f 1.537.540.20. Prijzenbedragf691.893.09. Eerste prijs: f207.567.93 13 mel dingen, uitkering bruto f 15.966.60 Tweede prijs: f 138.378.62 297 mel dingen. uitkering f 465.90. Derde prijs: f207.567.93 3680 mel- d_ngen. uitkering f 56.40. Extra prijs: f 138.378.62 719 mel dingen, uitkering f 192,50. Leiderdorp: dokter Kemme, Gans- straat 2. tel. 44898 Wijkverpleging zr Borsboom, Hoge Rijndijk 220, Ha- zerswoude. tel. 01714-2255. Oegstgeest: dokter Reterink, Ter wee weg 152, tel. 50394. Voorschoten: dokter Abarbaneei, Chopinlaan 32. tel. 3875. Voorsoho- tense apotheek Leidseweg 66, tel. 252g. Wijkverpleging Gezond heidscentrum, Wijngaardenlaan 2^ tel 2177. Wassenaar: dokter Paulldee, Van Z v. Nijeveltstraat. 42. tel. 4561 en dokter De Wit Jonketlaan 83. tel. 2460. Tandarts Okhuizen, Roaeveld- laan 2. 2586. Warmond: dokter Walenkamp, tel. 2220. Wijkverpleging zr. Muhlhaua, Dr. Kuvperlaan 3. Voorhout tel. G2532—8122. ZoeterwoudeBi1 ongevallen aan de Rijndijk bellen 01714-2278. DEN HAAG Een 23-jarige auto bestuurder uit Benthuizen wekte de ergernis op van de officier van justi tie bij de Haagse rechtbank door zijn ontwijkende antwoorden en ont kenningen. Uiteidelijk viel de offi cier uit: „Ik stel voor de verdere behandeling van deze zaak maar aan te houden en de getuigen op te roepen. Maar dan ook allemaal." voegde de officier er wat kwaadaar dig aan toe. Het was een ernstig feit waarvoor verdachte zich moest verantwoorden. Met de door hem bestuurde auto had hij. in de nacht van 4-5 oktober 1969 in de Leidse Breestraat een voetganger, die be zig was bij een zebra de weg over te steken, aangereden. Het slachtoffer werd gedood. Verdachte had de be wuste avond zijn meisje, dat in Voor schoten woonde, naar huis gebracht. In een café dronk hij volgens zijn verklaring 4 a 5 glazen bier. De president van de rechtbank merkte op. dat hoewel dit niet aan verdachte tenlaste was gelegd, het j gebruik van bier op een en ander wel van invloed zou zijn geweest. Dit j ontkende de verdachte. Hij wilde een voor hem rijdende auto passeren, omdat de bestuurder daarvan naar de mening van verdachte „stunte lig" reed. De bestuurder van deze auto had medegedeeld ongeveer 50 I km te hebben gereden, zodat ver- I dachte met grotere snelheid moet hebben gereden Volgens verdachte i besteedde hij aandacht aan 't ver- keer dat van links kon ko^en en I daardoor zag hij pas op het laatste ogenblik de voetganger. Deze werd door zijn auto geschept, kwam op de motorkap terecht, viel er weer af en werd zwaar gewond. Een echtpaar, dat verdachte had zien aankomen in een sportauto die nogal flink lawaai maakte, was uit angst voor een aanrijding achter een geparkeerde auto gaan staan. De snelheid waarmee verdachte reed. werd op wel 80 km geschat. Ver dachte bestreed dit. „U hebt voor alles een antwoord, behalve dat u eigen schuld in deze gebeurtenis be kent." zo verweet de president van de rechtbank. In verband hiermee besloot de rechtbank de verdere be handeling van de zaak aan te houden tot 12 maart om de getuigen te ho ren. LEIDEN Over het onderwerp „Oud Leiden en de hofjes" heeft de Leidse Padvinders Raad voor alle leden van N.G, N.P.G., N.P.V. en Kath. Verkenners een fotowedstrijd uitgeschreven. Er zijn drie leeftijds groepen t.w 10-14 Jaar, 14-16 en bo ven de 16 Jaar. Voor 1 mei moeten de foto's worden ingeleverd. De prijsuitreiking vindt plaats op 22 mei in het districtshoofdkantoor van de N.P.V. VOORSCHOTEN Ben bromfiet ser. die vermoedelijk niet voldoend* rechts reed, botste op de kruisweg Pauwestraat/Schoolstraat in Voor schoten frontaal op een personenauto. Hij liep hierbij een kniebreuk op. De Jongen is naar het Academieoh Ziekenhuis kn Leiden vervoerd. 1 OEGSTGEEST Het eerste werk van de Oegstgeest er raad was gister avond het onderzoek aar de geloofs brief van het nieuw-banoem.de lid van de raad mr. H. J. Penning, die de plaats inneemt van de heer C Kamsteeg. De burgemeester sprak enkele sympathieke afscheidswoor den aan het adres van de heer Kam steeg, die hij een rustig, zakelijk raadslid noemde, die de belangen van de gemeente scherp in het oog hield. Mr. Pcming zal in de volgen de raadsvergadering worden ge ïnstalleerd. Naar aanleiding van enkele opmerkingen gemaakt bij de begro tingsbehandeling, deelden B 6*.i W mee. dat zij niet van zins zijn om de vergaderingen van de Verkeers- commissie openbaar te maken. Daarmee was een groot deel van de raad het niet eens want een zekere vorm van openbaarheid moet er zijn t.a.v. voor de ingezetenen belangrij ke zaken. Besloten werd. als wijze van proef, tijdens de zitting van de huidige raad de vergaderingen open baar te maken. Het ligt in de bedtoe- ling dat een commissie, die het con tact met de middenstand zal onder houden wordt benoemd, bij het op treden van de volgende raad. De voorzitter deelde nog mee dat de kunstcommissie bezig is met een ODject voor de Lijtweg, voorts dat aan de Minister van Justitie is gevraagd d- remeente Tan te wijzen voor een notarisplaats. In dit ver band vroeg de heer J. E. Temminck (VVD) naar de vestiging van een apotheek in Oegstgeest-Noord De burgemeester maakte bovendien melding van het komende schaak toernooi. Dat zal plaats vinden van 15 april tot 15 mei Ee" schaakkamp zal gehouden worden tussen Bont- winnik-Larsen-Spasski en Donner. De nieuwe richtlijnen van minis ter Schut, die ten doel hebben een optimaal gebruik van de beschikba re woningen zoveel mogelijk te be vorderen, zullen door Oegstgeest worden gevolgd. De raad kon zijn goedkeuring daaraan geven, zij het dan dat van de zijde van de PvdA werd verklaard, dat men daar over die nieuwe richtlijnen niet staat te juichen. Gevreesd wordt o.m. dat te veel invloed zal uitgaan vam de be heerders van de flatwoningen en dat de minder draagkrachtigen daarvan de dupe zullen worden. De heer Lagas (PvdA» was van me ning dat de belangen van die groep bij B. en W. in betere handen was. De heer J. P. Brouwer (P.Chr.) was van mening dat het van een zekere moed getuigt dat Oegstgeest de nieu we richtlijnen volgt Mevr. F. Munting (VVD) was in tegenstelling tot de opvatting van de PvdA. van mening dat de eco nomisch zwakkeren worden be schermd. Zij informeerde of het col lege zich eventueel zou aansluiten bij een gewestelijke regeling. Dit is niet de bedoeling, aldus de voorzitter, die zei. dat Oegstgeest zijn eigen weg zal gaan Wethouder J Thorn merkte ten slotte op, naar aanleiding van gestelde vragen, dat gewaakt zal worden voor -scheiding van zg. elite- wijken en arbeiderswijken. Urgentie aldus de wethouder, is altijd moei lijk te bepalen, want is doorgaans nogal subjectief Ter geruststelling van de PvdA-fractie deelde hij mee dat er een goed contact bestaat tus sen B. en W. en de beheerders van de flats. In verband met het pachtvrH ma ken van een terrein voor de toekom stige reconstructie va-> dc poel weg wrdt a9 de - v d Mey een schadeloosstelling aangeoo den, waarmee de raad zich akkoord verklaarde. Het aanvullend krediet van f 100.000 voor „Poelmeer" werd goedgekeurd, evenals een krediet van f 24.900. voor voorzieningen ten be hoeve van het terrein dat in gebruik is bij de padvindsters. Het kasteel Oud-Poelgeest moet worden taureerd. Fr i6 een goed contact met het Stichtingsbestuur aldus de voorzitter. Gezamenlijk zal de ze zaak. die lange tijd in beslag kan nemen, worden behartigd. Het voor gestelde krediet voor de voorberei dende werkzaamheden werd ver leend. Bij de verhuur van volkstuintjes vroeg de heer J. D Dorgeto (VVD» aan B. en W. uit te zien naar een meer permanent terrein Er wordt een recht van opstal gegeven voor een benzinestation aan de Rijnzicht- wee Chevron zal hiervoor f250 000 betalen. Toen de voorzitter meedeel de dat de raad een bestemming aan dit bedrag moet geven, kwamen er van verschillende kanten suggesties. Besloten werd. alvorens een beslis sing te nemen, dat deze zaak eerst zal worden voorgelegd aan de finan ciële commissie. Eer» voorstel tot be schikbaarstellen van kredieten voor de bouw var. 96 galerijwoningen door „Buitenlust" werd aangenomen. Het vak handenarbeid zal op de la gere scholen worden ingevoerd. Er zal een vakleerkracht worden aan gesteld, waarna overleg zal plaats vinden over de inrichting van de leslokalen. Alle onderwijsvoorstellen wer den zonder discussie aanvaard By de rondvraag informeerde mevr. B. Prins (PvdA» naar de mogelijkheid var e 'ra ^p^a'en van gr stuk ke dr sch^mv asv en ►"'•'vu'' in net v aar Wet'- Voet zal dit onderzoeken Mevi M E. Gouverneur zou graag zien dat de Jaarltyke schoolsportdag gehouden zou worden In het kader van de feestviering ter herdenking van de bevrijding. De heer N v Weizen PC» sprak zyn teleurstelling uit over de reacties uit de jeugdraad in verband met een verzoek om wat ac tiviteiten by de a.s. feestviering van de zijde van de Jeugd, die in de raad was vertegenwoordigd Zyn kritiek werd nogal kwalijk genomen door de heer Lagas en door wethouder J. Thorn, die beiden vonden dat de jeugdraad nog te kort werkt om dat i an hem te verlangen. Dhr. Thorn deelde voorts mee. dat er van de zij de van de schoolhoofden weinig be reidheid bestaat medewerking te ge ven aan de Oranjevereniging. Dit werd betreurd en er werd aan gedrongen om bemiddeling door B. en W De heer Lagas vroeg of door het college n»og was uitgezien naar een plaats voor de inrichting van een z.g. witte speeltuin, waarnaar door zijn fractie was gevraagd. He laas. aldus de voorzitter, zal het moeilyk zijn een geschikte plaats te vinden. De heer J. E Temminck (VVD» vroeg aan de wethouder van onderwijs naar een scholennota en besprak tevens het door de PPR sa- mengestelde werkje getiteld 6-j-. Op zijn vraag of B. en W. bereid zyn te voldoen aan het verzoek om by- j drage in de gemaakte kosten, werd ontkennend geantwoord. De heer Temminck had bovendien nogal kri tiek op de inhoud van dit geschrift. WADDINXVEEN —Met in gang van 1 augustus 1970 is tot on derwijzer aan de openbare Theo Thijssenschcol in Waddinxveen be noemd de heer J. C. NUland uit Doe- tinchem. De heer Nijland volgt de heer G Hubertus op. De aerk^raad van de Herv Ge meente »n Voorhout heeft een toe- ',e:tzin va* ïeroer ontvangen van r*v I '<>gi kamp uit Amsterdam tiMu uezt gemeente. NOORDWIJK In de nachtelijk* uren werd gisteren de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in enkele onbewoonbaar ver klaarde huizen aan de Molensteeg in Noordwijk. De vlammen laaiden hoog op in de voor afbraak bestem de panden, waarvan sommige nog als opslagplaats In gebruik zyn. Het gevaar, dat de vlammen zouden over slaan naar in de nabijheid staande woningen, was lang niet denkbeeldig, maar dank zij de taktische en krachtige aanpak van de brandweer lieden kon uitbreiding van de brand in de oude kom van Noordwijk-Bin nen worden voorkomen. Een van de panden, waarin onder meer matrassen en dergelijke rom mel lag opgetast, brandde geheel uit. De politie stelde een onderzoek in naar de oorzaak. Vermoedelijk heb ben schooljongens, die ln het pand gespeeld hadden, achteloos brandende lucifers weggegooid, waardoor ma- u-assen en Jergelyke materialen r I bi and in geraakt.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13