Plannen voor verbetering van de wegen goedgekeurd Open de brief aan G.G.W. Raad leverde kritiek op het subsidiebeleid PvdA Oegstgeest stelt kandidatenlijst samen J. y. Anipting nieuwe 'opper' Zoeterwoude „Vieze" bedoening in gymnastiekzaal IN WASSENAARSE In LUB mogen wel contact- advertenties m Brandweer actief Ontslagen postale top recherche PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WASSENAAR De Wassenaar- K. W. Nieuwzwaag «VVD» vroeg om se gemeenteraad heeft gister- Ieen spoedige reconstructie van de avond de plannen voor de verbe- Papegaaienlaan. tering van de wegen goedgekeurd. Over het voorstel tot recon structie van de Backershagenlaan en een gedeelte van de Prinsen- weg ontstond een korte discussie. Voorgesteld was de Backersha genlaan wel een nieuw wegdek te geven, maar de weg niet te ver breden. Op de plaats van de vroe gere trambaan zou dan een nieuw Burgemeester mr. W J. Geeftse- ma herinnerde eraan, dat Indertijd door burgemeester en wethouders Ingediende voorstellen voor het ma ken van twee gescheiden rijbanen op de Backershagenlaan door de raad verworpen is. Wethouder mr. N. W. A. Brink bevestigde, dat het hier een compromis betreft. Het voor stel om f 350.000 te besteden aan de voorgestelde verbeteringen werd daarna aangenomen met de stem- fietspad worden aangelegd. En- 1 men van de hercn Duyvestyn kele leden van de raad vonden de voorgestelde oplossing niet afdoende met het oog op het drukker wordende verkeer. De heer A. C. Duyvestyn <KVP> vroeg zich af, waarom het tracé met de gescheiden rijbanen, zoals dat bestaat op de Deylerweg. in de van Zuylen van Nyeveltstraat, op de van Oldenbarneveldtweg en een groot deel van de Prinsen weg niet ook op de Backershagsnlaan wordt voortgezet. Ook de heer D. Bloemen dal «PvdA» vond de voorgestelde wegbreedte van de Backershagen laan te gering, ook al met het oog op het verkeer van NZH-bussen. De heer A. Lodder <Boerenp. daaren tegen meende, dat de wegen in Was senaar niet te breed gemaakt moe ten worde«i. omdat zy anders meer verkeer zullen aantrekken. De heer A. J M van Gooi (KVP) vroeg of het wellicht later nog mogelijk zal zijn een tweede rijbaan aan te leg gen als dat nodig mocht blijken. Ir. en Bloemendal tegen. Qe raad had geen bezwaren tegen de voorgestelde ver betering van de aansluiting van de Anemonenweg op de Ter Weerlaan en van de Ter Weerlaan op de Zuid- wiiklaan. Het benodigde krediet van f 53.000 werd stilzwijgend verleend, f 395.000 werd beschikbaar gesteld voor rioleringswerkzaamheden in het gebied van het Kievietsduin en in de Schoutstraat en omgeving. Voor de riolering in de Raadhuis laan werd een aanvullend krediet cussie op. B en W hadden voorge- I zou kunnen maken tegen deze ver steld enkele tarieven, die sinds 1938 hogingen, maar dat bleek niet het ongewijzigd zijn gebleven, te ver viervoudigen. De heer A Lodder (Boerenp.) vnoeg of de minister van Economische Zaken geen bezwaren LEIDEN In het LUB dat van daag uitkomt het eerste Leidse Universiteits Blad onder de nieuwe hoofdredactie van Piet Ordeman staan geer. sex-advertenties. De LUB-stichting. die het blad zakelijk uitgeeft, zal voortaan wel adverten ces van individuele aard toelaten, mits de inhoud ervan niet in strijd is met de wet. Aldus is overeenge komen met de nieuwe LUB-redactie, d e zich volledig afzijdig van het van f 13 000 gevoteerd. Stilzwijgend advertentie-beleid zal houden. De ging de raad akkoord met het aan brengen van een grasmat en de in plant van struiken in de trambaan LUB-stichting neemt geen verant woording voor de behandeling van en reacties op deze con tac tad verten langs de Deylerweg ter hoogte van tics. Advertenties die op het randje de Narcislaan. Voor verbetering van het. wettelijk toelaatbare balan- van het voetpad langs de even zijde ceren. zullen door de LUB-stichting van de Lange Kerkdam tussen Prins van geval tot geval worden bekeken. van Wiedlaan en Rijksstraatweg werd f 10.000 beschikbaar gesteld. Het kleedgebauw op de schoolsport- velden aan de Prinsenweg zal wor den uitgebreid. Een voorstel tot het verhogen van een aantal precario rechten leverde stof tot enige dis- In tegenstelling tot geruchten, keert de oude redactie van het. LUB niet terug. Eniee tijd geleden rees er een conflict over de plaatsing van sex-ad verten ties tussen redactie en LUB-stichting. Hoofdredacteur Hein Vink en zijn mede-redacteuren tra den af, waarna Piet Ordeman tot hoofdredacteur werd benoemd. WARMOND Het enquête-formu lier dat de G.G.W. aan de Warmon- dcrs heeft gezonden, gaat vergezeld van een orief waarin Uw groep haar wensen over o.a. de gang van zaken bij de komende gemeenteraadsverkie zingen weer eens naar voren brengt. Allereerst menen wij de waarde van een enquete. waarbij geprobeerd wordt de ondervraagden op een der gelijke maniei te beïnvloeden, te moeten betwijfelen. Daarnaast heb ben wij vooral bezwaren tegen het in deze briei voorkomende G.G.W.- vcorstel om éen lijst te maken waar op kandidaten van alle partijen ge plaatst zouden moeten worden. U haakt hiermee handig in op de Alle politieke partijen zijn één pot nat '-gedachte. die nogal eens naar voren komt. Het klinkt dan erg aan trekkelijk om maar net te doen alsof die politiek niet zo belangrijk is en het er alleen maar om gaat een aan tal verstandige mensen in de raad te kiezen, maar het is gewoon on juist. Iemand die werkelijk geïnte resseerd is, kan namelijk zonder moeite vaststellen dat de mogelijk heden van de gemeenteraad heel c terk bepaald worden door het pro vinciale eai landelijke politieke be leid. Wanneer U Uw eigen concept- programma aan ook kritisch door leest zult U bemerken dat de belang rijke punten (woningbouw, inspraak, kassenbouw, financiën, milieuveront reiniging) grotendeels niet afhanke lijk zijn van het gemeentelijk beleid. Er zal provinciaal en landelijk een andere koers gevaren moeten wor den. Die koersverandering kan alleen door alle kiezers samen, dus ook die in Warmond worden veroorzaakt. Daar is echter voor nodig dat de landelijke politieke partijen duidelijk stellen wat ze van plan zijn: óf doorsudderen met een lapmiddel-be leid, zoals we dat de afgelopen jaren hebben gehad, óf wezenlijke veran deringen op net gebied van woning bouw, democratisering, inkomensbe leid enz. Van een bekwaam kandi daat-raadslid mag toch minstens verwacht worden dat hij zich dit realiseert en daarop zijn politieke keuze baseert Dat onze plaatselijke partij-afde lingen en hun vertegenwoordigers in de raad een dergelijk politiek besef tot nog toe niet konden opbrengen, zal wel een van de belangrijkste oorzaken zijn van de aktiviteiten van de G.G.W. Op landelijk niveau was dit immers ook de oorzaak van he ontstaan van D'66 en de PPR. Deze partijen willen echter wat aan die onduidelijkheid doen. door te streven naar doorbreking van het bestaande partijstelsel. De G.G.W echter, die immers zo graag zegt geen politieke partij tezijn. maakt de zaak nog onduidelijker door alle partijen bij elkaar te vegen. Om de zaak dus scherp te stellen: aan het streven van de G.G.W. naar één lijst met vertegenwoordigers van alle politieke partijen er op zullen D '66 en PPR niet kunnen meewer ken. Wanneer de G.G.W.-ers tot het in zicht komen dat hun programma, waarin veel punten staan waarmee wU het van harte eens kunnen zijn. allen verwezenlijkt kan worden door ar A écl de partijen die getoond hebben poli tieke vernieuwingen na te streven, dan zijn zy. vanzelfsprekend, bij ons welkom. Warmond. 15 februari 1970. namens D '66: L. G. Dalhuisen, namens PPR: C. J. van Kuyen. LEIDEN Behalve naar bureau Huisvesting rukte de Leidse brand weer gisteren nog enkele malen uiit. Op het Levendaal werd een in brand staande auto geblust (schade f 100,-, corzaak onbekend) en in het. studen tenhuis Papengracht 23 werd een in brand staande oliekachel gedoofd (schade f400,-). Met twee motorspuiten i« de brandweer gietermiddag en -avond zes uur bezig geweest om de zinken de woonboot ..Carel" van de familie Schaeder in Zoeterwoude te behou den. De boot had een lek bij de wa terlijn en dreigde te zinken. geval te zijn. Voorlopig werd echter hier omtrent geen beslissing geno men. Besloten werd het maximum-sub sidie aan de Nutsbibliotheek te ver hogen van f 1500 tot f 2000 per Jaar en aan de r.-k. sportvereniging Blauw Zwart een subsidie van twee maal f 5000 toe te kennen (over 1970 en 1971) als bijdrage in de kos ten van een nieuwe tribune annex kleedgelegenheid. De subsidies aan zang-, muziek- en toneelverenigingen met 50 %te verhogen. Woonwagenkamp Stilzwijgend besloot de raad het voornemen uit te spreken tot toetre ding van Wassenaar tot de gemeen schappelijke regeling inzake het Re gionale Woonwagencentrum te Lei den. Wordt deze toetreding door de betrokken gemeenten aanvaard, dan zal het Wassenaarse woonwagen kamp aan de Ruigelaan worden op geheven. Het voorstel om een z.g. MAVO- garage te plaatsen b ij de politie dienstwoning Schouwweg 98 lokte kritiek uit van de heien A. Lodder en A. C. Duijvestyn, omdat aan en kele ingezetenen elders in de ge meente het plaatsen van een derge- ïyke garage niet werd toegestaan Wethouder Brink legde uit, dat elk geval afzonderiyk bekeken wordt. In twee gevallen hebben B. en W. een vergunning geweigerd in verband met de omgeving, in 9 andere ge vallen werd wel een MAVO-garage toegestaan. Aan het begin van de vergade ring werd de heer D. v. Klaveren als raadslid geïnstalleerd. Hü volgt ir. M. Elion op. die zyn raadslid maatschap heeft beëindigd in ver band met zUn vertrek naar Den Haag. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel ..De huisbewaar der" van Pinter WOENSDAG Kon Schouwburg. 20 15 uur: Toneel groep Theater: ..Oom Wanja" van Tsjechow Ned Congresgebouw. 20.30 uur: Re sidentie Orkest mmv Yi-Kwei Sze. bas I Circustheater, 19 30 uur: Ned Ope- I rastichtlng: .Die Walküre" van Ri- I chard Wagner Theater Pepijn, 20.15 uur: „Opus 4 Iv. Paul van Vliet. DONDERDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: „Vier maal anders" van Barillet en Grédy Gemeentemuseum, 20.1' uur: Nar- clso Yepes gitaar. Theater Pepijn: „Opus 4" olv. Paul van Vliet Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: Seth Gaalkema en Tonnv Huurdeman. Voorst•liotense schooljeugd schrijft brief aan burgemeester L. de Kool VOORSCHOTEN ..Burgemees ter, wilt u eens met blote voeten do>r de gymzaal lopen". Deze „uitnodi ging" ontving burgemeester L. de Kool van leerlingen van de zesde klas van de Jozefschool, die een brief aan Voorschotens eerste bur ger hebben geschreven. Het probleem blijkt de gymnas tiekzaal by het raadhuis te zyn. De ze gymnastiekzaal is een van de oud ste zalen in Voorschoten, waar gym les wordt gegeven. De zaal is zo druk bezet dat er geen tyd schynt te bestaan om het noodzakelijke schoon maakwerk te verrichten. De kinderen schrijven de burge meester dat de muren van de zaal „een creatieve uitleving van Picas so lyken". Hiermee bedoelen zy dat de muren er haveloos uitzien. De zaal, die aan het Burgemeester Berkhoutpark grenst, is een mooi doelwit voor steentjeswerpers. Door de kapotte ruiten vliegen de vogels naar binnen en bevuilen de boel. Ook de kleedkamer heeft enkele bezwaarlijke punten. Zo is er gebrek aan goede haken, er is maar één In Leiderdorp LEIDERDORP De raadsverga deringen in Leiderdorp zullen voor taan om de 5 weken worden gehou den. Dit betekent per Jaar tien inplaats van twaalf vergaderingen, maar de te behandelen agenda's zullen veel langer zyn. Dit bleek meteen al gis teravond. toen een meer dan dertig voorstellen tellende agenda werd af gewerkt en men om half elf nog niet op de helft was. Kort na elf uur liet burgemeester M. A. van der Have voor de laatste maal de hamer val len, en dit kon dank zy het feit dat de laatste zestien voorstellen zonder hoofdelyke stemming werden aange nomen. By zonder lang heeft de raad ge-, sproken over het subsidie-beleid Ter tafel lagen weer zeer veel aanvragen om een subsidie van verschillende verenigingen en instellingen reeds behandeld in ons blad van donderdag j.l.) De KVP-fractie heeft zich al ja- in AMSTERDAM <GPD> Het hoofd van de postale recherche in Amster dam is uit zyn functie gezet en ver vangen door de Utrechter W. Fyne- berg, die al Jaren „tweede man" by de postale recherche was Tevens is een adjudant uit zyn functie onthe ven. Beiden hebben elders bij rijks recherche en rykspolitie een andere baan gevonden. De adjudant is door de procureur- generaal mr. W. Gelinck uit de dienst bij de psstrecherche ontslagen, omdat hy zijn dienstwagen ook voor particuliere doeleinden gebruikte. Het hoofd van de dienst werd ont slagen. omdat hy niet kon opschieten met de leiding van de PTT. Door de wyze van beleidvoering was het ook mogelijk dat de adjudant v oor zyn privé-ritten van de dienstauto ge bruik kon maken. ren verzet tegen de subsidieringawyze van de gemeente en daartoe steeds weer aangedrongen op een vast- omlynde verordening, zodat er geen sprake meer kan zyn van zgn. ver sluierde subsidies. Nu uit de te behandelen voorstel len weer bleek dat het college nog altyd niet een verdeelsleutel had ge vonden wilde de fractie een motie Indienen, waarin gevraagd werd een algemene lyn van beleids-uitgangs- punten voor 1 november voor de be handeling van de begroting 1971. De burgemeester zei, dat de Cultu rele Raad inmiddels is klaargekomen met haar doorlichting van de sectie sport en dat daar alvast een tussen rapport over gevraagd zou kunnen worden. Ook is juist vrijdag JJ. de heer H. E. van der Winden, Sant horst 143 benoemd tot cultureel amb tenaar van de gemeente. Hoewel alle fracties met de KVP van mening waren dat de verorde ning over het te voeren subsidiebe leid nu wel spoedig moest komen, wensten zij. na de door B. en W. ge dane toezegging, de motie van de KVP niet te steunen, waarop deze niet werd ingediend Monument De raad verklaarde zich akkoord met het voorstel het gemeentelyk woningbezit over te dragen aan de algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp De heer J. M. Tieken KVP) zei, dat hy graag zou willen zien dat de lyst van woningzoeken den. zoals deze is opgesteld door de woning-advies commissie, met haar prioriteit, wordt gehandhaafd, het geen ook in de bedoeling lag. zoals de burgemeester antwoordde. Of er in Leiderdorp nog ooit een herdenkingsmonument zal worden opgericht hangt in een diepe mist. Het „Comité Herdenking 4-mei" zal na de organisatie van de herdenking dit- jaar aftreden, en 't college hoopt daarna enige inwoners bereid te vin den zitting te nemen in een nieuw te vormen comité. De heer J. W Boot <prot. chr.i zei openiyk, dat hy er 25 jaar na de bevryding geen behoefte meer aan heeft alsnog een herdenkingsmonu ment op te richten. In het algemeen was de raad van mening, dat men, nadat er een nieuw comité is ge vormd, beter eens met elkaar over dit punt van gedachte kan wisselen. De Stichting Jeugdwerk Leider dorp zal een subsidie ontvangen van f 10.000 en de Stichting Kinder speelzaal Leiderdorp zal f 1.75 per be- zoekeenheid krygen, hetgeen neer komt op ruim f 8000 voor dit jaar. wastafel lek en de w c. is ook niet al te proper. De leerlingen van de Jozefschool zyn niet de eerste die over de zaal klagen. Enige maanden geleden kwam de „vervuiling" ook al in de raad in behandeling. WtMRAPPOKTEN a 1 s 120) h 4> M H E 9 00 s 3d Amsterdam mist 1 10 11 De Bilt mist 2 12 10 Deelen mist 0 12 3 Eelde mist 0 11 1 Eindhoven onbew. 1 -9 1 Den Helder sneeuwbui 2 -6 0.6 Luchth. R'dam mist 1 -8 5 Twente mist 0 -8 2 Vllsslngen zw. bew. 2 -2 1 Zuid-Limburg zw. bew. 0 -6 4 Aberdeen geh. bew. 1 -9 0 Athene licht bew. 7 0 Barcelona onbewolkt 10 4 0 Belgrado geh. bew. -6 0 Berlijn sneeuw -2 -4 0.5 Bordeaux ralnshower 17 6 10 Brussel zw. bew. 1 -5 5 Frankfort half bew. -2 -6 1 Genéve zw. bew. -2 14 0.5 Grenoble zw bew. 0 17 4 Helsinki licht bew -15 20 0.4 Innsbruck sneeuw 0 10 0.3 Kopenhagen zw. bew. -4 -7 0.2 Lissabon onbewolkt 15 5 0 Locarno onbewolkt 6 Ionden sneeuw 3 -2 0.4 Luxemburg geh. bew. -4 -7 5 Madrid onbewolkt 10 -3 0 Malaga onbewolkt 17 3 0 Majorca licht bew. 12 9 0 München sneeuw -4 12 03 Nice onbewolkt 10 0 0 Oslo motsneeuw 6 25 2 Parijs sneeuw 2 -4 06 Pome licht bew. 8 0 4 Stockholm motsneeuw -14 24 0.1 Wenen licht bew. -23 15 0 Zurich driftsneeuw -2 -6 0.4 ZOETERWOUDE In het ge meentehuis van Zoeterwoude is gis teren de opperwachtmeester J. H. van Ampting geïnstalleerd. Dit ge beurde in het byzyn van burge meester J. A Detmers, de heer Ran selaar, adjudant van het dis trict Den Haag. adjudant Tiggelaar van de groep Hazerswoude 'Zoeter woude en het by na voltallige politie korps. Burgemeester Detmers toonde zich verheugd met de benoeming van de heer Van Ampting. Niet alleen omdat het korps, na vertrek van de heer Miltenburg, weer is aangevuld, maar ook omdat de heer Van Ampting be kend is met het verkeerswezen. Zoeterwoudes eerste burger hoop te op een gemoedelyk optreden van de opperwachtmeester. „Ik ver wacht van de heer Van Ampting dat hy als een goed politieman zyn taak naar behoren zal vervullen". De heer Tiggelaar heeft de „nieuw komer" namens het korps welkom. Hy hoopte, dat de goede verstand houding, die thans in het korps heerst, op dezelfde voet zal warden voortgezet. Namens het korps bood hij mevrouw Van Ampting een bos bloemen aan. Het laatste woord was aan de heer van Ampting die bedankte voor de woorden die tot hem waren gespro ken. Op de foto: Burgemeester Det mers feliciteert de nieuwe „opper" met zyn benoeming. (Foto LD Holvast) DINSDAG Diamantplein 27 Gespreksavond B< ha'i gemeenschap 8.15 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spree uur Chr. Emigratiecentrale 7-~ nam. Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. Natuurhistorische ver. ft ir. B. P. Hageman over „De geola van Leiden en omgeving" 8 uur nj; Doopsgezind centrum Pieterskerk! 1) Leidse Assurantieclub spr dhr. C. Koenig en drs M. M. Meeng i» .Beleggingsinstellingen en aandelt spaarplannen". 8 uur nam. Zyislngel 2 Volle Evangelie meente Spr. dhr. Zyistr 8 uur nam. WOENSDAG Rljn6burgerweg 163. Bijeenkom Bond voor Wetenschappelijke Arb ders, 8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. My voor Tuinbouw Plantkunde Spr dhr. H. J. v. d. over „Het gehele jaar rond bloeiende en vruchtdragende heeste: 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84 NV afd. Lelden. Filmavond over de Dui Spoorwegen, 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (heelkunde) EH cursus beginners 7.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreek; sociale raadsvrouw 4-6 uur nam DONDERDAG Rijnlandflat Hum. Verbond. Foru avond over humanistische levensoi tuiging, 8 uur nam. Kantine Cloe en Leembruggen (D de Binnenvestgracht) Rullavond Philatelies 7.30 uur nam. Vredeskerk. Voorbereiding AIg« ne Kerkvergadering N.H. Kerk uur nam. Prytaneum (Rapenburg 6) Bahi Spr. dhr. Z. Reyhani over ..Richt nen voor dit nieuwe tydperk" 8.15 na. Tltua Brandsmal. 78 ..De Dulkbe Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 nam. LEIDSE BIOSCOPEN CAMERA; „De man met de wai beelden", 18 jr. Dag 2.30, 7. 9.15 Z< ook 4.45. Vrij en zat. nachtvoorst. 11.30 uur: „Spion aan de muur", Jr. LIDO: „Rivalen op leven en do< 14 jr. Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4 LUXOR: „Het badhuis van de ven zaligheden". 18 jr. Dag. 2 30 9.15 Zond ook 4.45. REX: ,.De woestynratten van Vegas". 18 jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zi ook 4.30. Vry en zat. nachtvoort 11.30 uur; „Iboza, zon en liefde", 18 STUDIO: „De man de vrouw en liftster". 18 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15. ook 4.45. TRIANON: „Fanny Hill". 18 1. 2.30. 7. 9.15 Zond 2.15, 4 30. 7, 9.18 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Dag 104 uur 14 uur. Rijksmuseum van Oudheden penburg 23): Werkd. 10 uur vooi 5 uur nam., zond 15 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkur (Steenstraat 1): dag l:-5 u zon 1-5 uur nam. Ned Legermuseum. Geopend msi dag tot en met vrydag 9 uur vo 5 u. nam. zon- en feestdagen 1-5 i Rijksmuseum voor de geschledenl natuurwetenschappen. Dag 10-4 i zond 1-4 uur Heempark Oegstgeesterweg (Klkl polder) Flora van eigen bodem van 8 uur voorm.- 5 uur nam Galerie Walenkamp (Nieuwste# en 11) Grafiek dl-za 1-6 uur n coffee-club anno 1866 ma-za 10 voorm 11 uur na. N. Beestenmarkt 15 Expositie sterdamse graficus Han Dlni (woensdag t.em zondag 8-1 uur ni t.e.m. 23 februari. Galerie v. d. Vllst: Maud Ui Massis (wandkleden) en Kees B c wert (grafiek), dinsdag t/m zt r dag 9-6 uur (t/m 27 februari). Kunstzaal Heuff (Wassenaar): A c aan Stahlecker (gouaches en teke: E gen) en Peter Leyenaar (bronsplai y ken), 's- maandagss t/m 's zaten van 10-5 uur. Bovendien dim avonds van 8-10 uur (t/m 4 mat AVOND- EN NACHTDIENST DER LEIDSE APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval) Apotheek Tot Hulp der Menschi Hooigracht 48. tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Lelderd wordt waargenomen door Apotl) Tot Hulp der Menschheld. De zaterdagdlenst vanaf 13 uu;, zondag-, avond- en nachtdienst Apotheek Voorschoten wordt waai "omen door Apotheek Tot Hulp Menschheld. De Oegstgeestse Apotheek is geotx Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedia Hulpvereniging tel 24101 (b.g.g 2M lnf. tel 33921 Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenoi door het. niür'nnoeoonluilp irnM OEGSTGEEST Tydens de bij eenkomst van de Partij van de Ar beid. afdeling Oegstgeest. ter gele genheid van de voorlopige vaststel ling van de kandidatenlyst voor de gemeenteraad, zei de voorzitter van de afdeling, dr. O. C. van Belle, dat er door verschillende afdelingen van de Party van de Arbeid experimen ten op touw worden gezet om te ko men tot een vernieuwing van het partyenstelsel. Een vernieuwing in de richting van de vorming van een grote progres sieve concentratie, een volksparty links van het midden, die wellicht de meerderheid van de kiezers achter zich zou kunnen verenigen. Een der- gelyke ontwikkeling zou ten zeerste worden toegejuicht. De PvdA heeft niet geschroomd begin 1969 contact op te nemen met wat later zou wor den de afdeling OegstgeestRijn land van D'66 om als afdelingsbe stuur aan t besprekingen over dit on derwerp deel te nemen. Er werd door de PvdA wel gesteld dat deze afde ling van D '66 ook de samenwerking van beide partijen op landelijk ni veau zou bevorderen. Dit was voor D '66 echter teveel gevraagd Daar stond tegenover dat het van de PvdA-zijde niet aanvaardbaar was op gemeentelyk niveau te participe ren in een „progressieve" concentra tie waarvan ook de VVD deel zou moeten uitmaken. Wat de toekomstige samenwerking met andere party en in de gemeen teraad betreft is men van oordeel dat geen van de vertegenwoordigde partyen. by voorbaat moet worden uitgesloten van deelneming aan het dagelyks bestuur van de gemeente. Op provinciaal niveau heeft het stre ven tot concentratie van progressie ve krachten geleid tot een samen werkingsverband waaraan wordt deelgenomen door de PvdA en de kleine partyen PSP en PPR. Het gebrek aan openheid by de totstand koming van deze samenwerkings overeenkomst. heeft niet de instem ming van de afdeling Oegstgeest ge had In dit opzicht had de PvdA een voorbeeld mogen nemen aan de PSP. die de Zuidhollandse overeen komst veel zorgvuldiger heeft behan deld. Na de vergadering werd de voor lopige kandidatenlijst van de PvdA voor de komende raadsverkiezingen aangeboden. Deze ziet er als volgt uit: J W de Graag: mevrouw A van Belle-Van der Ster; C. J. Lagas; W. P. Huizing: mevrouw C. Zaalberg— Verbiest: K. van der Veen; mej. A C. Bekker; mej. A Heymans; H. Wolthaus; Chr. Weistra; mevrouw B. Prins—Braam. vvucutjuaK uur waarg door het. Diaconessenhuls. Van vu 12 uur tot zaterdag 12 uur door he Elisabethziekenhuls (Hoolgrt.) Op dere werkdagen en op zondagen het Academisch Ziekenhuis BEZOEKI REN ZIEKENHUIZEN Acad. Ziekenhuis Maandag vrydag 19 00-1945 uur. dinsdag 14.00 uur. zaterdag 15.00-16.00 Zondag, alg chrlst. en nationale K dagen 14.30-16 00 uur. Vrouwenkllni Maandag t.e.m. vrydag 19.00-11 uur zaterdag 15.30-1630 uur zoni alg. chrlst. en nationale féestdK1 15.30-17.00 uur Kinderkllnlek. dag t e n vrijdag 18.15-19 00 uur. ra dag 13 00-14 00 ur zaterdag 15.00-1 uur. zondag, alg. chrlst en natior feestdagen 14 30-16.00 uur Diaconessenhuls Dag ie kl 11 13 15-14 en 19-20 uur. ie kl en 3< 13 15-14 en 19-20 uur. klnderafdr! 13 15-14 en 18.30-19.15 uur Elisabethziekenhuls Dag 14-15 18.45-19 30 uur kraamafdeling li en 18 45-19 30 uur Annakllnlek Dag 13 30-14 30 en vendien op dinsdag vrydag en zal dae van 18-19 uur Endpgeest. Dinsdag en vrijdag 14 30 zondags 11-12 od 14-15 uff Jelgersmakllnlek- Maandag vrijdag 16 45-17 45 uur zater 13-15 uur. zondag 11-1145 en 13- uur LEIDEN Visvereniging Ruisvoorn hield dit weekeinde wedstryd in de Ringvaart by Scfc hol. De vangst was matig. De slag luidt: 1. j. Nieuwenburg gram. 2. N. Dorrepaal 650 (en gre ste blei). 3. A. C. v. d Woerd (en grootste voorn), 4. W. v. zen 595. 5. Th. J. Voskuil 475, 6. Solleveld 425, 7. W. Mulder 280, A, v. Dyk 210, 9. P. Dubbelden) 175, 10. A. Kyk in de Vegte 140,

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2