Visserij moet steun ontvangen Volksdrama intellectueel mijn volgende pakje is weer verpakt A.Z.C. deelt de winst met Zwemlust: 3-3 R. Meima sprak over natuur in Indonesië AUTO IN DE RIJN Doden in verkeer Suggestie tijdens volkshogeschooldagen: Door fusie slechts drie grote ondernemingen DAT VERHAAL VAN JOU" BIJ NEDERLANDSE COMEDIE ant die smaakt nu eenmaal anders dan andere Na botsing VAN DORP DE BOF,MAN" Honderdduizend ex-gereformeerden ZUIDKOREANEN IN T NOORDEN GEMARTELD Alphen wint van Esto: 3-2 Oefenwedstrijd Hazersw. Boys PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 FEBRUARI 197oL (Van onze visserij redacteur) BERGEN/KATWIJK AAN ZEE „Waar gaan we heen met de visserij?" Dat was het motto van de 23ste volkshogeschool bijeenkomst voor de zeevisserij, die werd gehouden in „De Zaanhoeve" in Bergen (N.H.). De biologische-, technische- en economische aspecten van dit brandende vraagstuk werden uit voerig belicht en daarna tijdens de discussies besproken. Enige belangrijke conclusies van de referenten waren: De grote zeevisserij onder Ne derlandse vlag zal door fusies tot drie levensvatbare ondernemingen met een moderne bedrijfsvoering moeten worden teruggebracht. De kleine zelfstandigen in de visserij schippers-eigenaren) zullen door coöperatie hun positie kunnen ver beteren. De overheid zal voor bei de visserijen het structuurbeleid moe ten voortzetten en vooral aandacht dienen te besteden aan visserij-on derzoek. financiering, onderwijs en voorlichting. Nu het geheel beeld van de gro te visserij in de Noordzee duidelijk een veel te sterke bevissing te zien geeft is de voornaamste hoop regu lering van de vangsten, vooral wat haring betreft. Gelukt het niet tot re gulering te komen, dan zal de haring niet uitgegroeid worden, zoals al te grote pessimisten beweren. Dan hier en dan daar zal er zeker wel eens een goed broedjaar zijn. Er zou daardoor echter een visserij ontstaan, die op rooftocht gaat over enorme afstanden. Aangepaste schepen daar voor bouwen lijkt heel moeilijk en aanvoer- en afzetmoeilijkheden zul len beslist niet uitblijven. Als de kottervloot zo doorgaat als nu, is de kans niet uitgesloten, dat er een snelle afneming van de tongstand en -vangst volgt, zoals nu bij de haring. Mogelijkheden om de invloed van de visserij op de tong stand te verzachten zijn: vissen bui ten de Noordzee, ombuiging van de visserij-inspanning in een teruggang en een verhoging van de maat wijd te. die alleen zinvol is als de handel het gemis van slip-tong kan verwer ken. Het visserijbedrijf is niet on verdeeld en thousiast over het over heidsbeleid, voorzover dit tot uit- drukkering komt in de begroting voor 1970. De Stichting van de Ne derlandse Zeevisserij en het Visserij schap hebben een gezamenlijk nota aan de minister en aan de vaste commissie voor visserij van de Twee de Kamer gezonden met een aantal positieve suggesties, die binnenkort tijdens een ontvangst door minister Lardinois van vertegenwoordigers van Visserijschap en S.N.V. zullen worden besproken. Haringvangsten De visserijbiologen drs. J. J. Zijl stra en de heer J. F. de Veen heb ben uitvoerig de biologische aspec ten van het vraagstuk „Waar gaan we heen met de visserij" belicht. In het LD hebben we reeds meermalen de zienswijze van deze deskundigen van het rijksinstituut voor visser y- onderzoek in IJmuiden weergegeven, in het bijzonder wat betreft het terug lopen van de haringvangsten. Een grafiek over de aanvoer in de pe riode 19501968 eindigt met een bij na loodrecht dalende lijn. Deze da ling heeft betrekking op de aanvoer uit de Noordzee en eveneens op de totale aanvoer, ondanks de ferme stijging van de aanvoer uit de wate ren westelijk van de Britse eilanden Drs. Zijlstra, die voorstander is van regulering van de vangsten, wees nogmaals op het belang van onze kustwateren en wadden als op- groeigebied voor Jonge vissen en op de ernstige bedreiging van dat ge bied ctoor watervervuiling en afslui ting. De bioloog J. J. de Veen stelde nadrukkelijk, dat de toekomst van de kottervloot afhankelijk is van de toekomst van de tong. Dit jaar komt de tong jaarklasse 1968 in de visserij. Het is een klasse, die niet bijzonder veel voorstelt. Daarom zal de aanvoer lager zijn dan vorig Jaar, ook bij een verdere toeneming van de visserij. Maatregelen tegen o ver be vissing zijn dus ook op dit on derdeel van de visserij geboden. ALKEMADE - In de kantine van de bloemenveiling in Alkemade heeft de heer A. R. Meima een boeiende causerie over de natuur van Indo nesië gehouden. Voor hij het woord i kreeg hield de voorzitter van de Kon. Achterstand ADVERTENTIE Drs. A. G. U Hildebrandt. direc teur van het Landbouwkundi ge Economische Instituut, noemde het zeer merkwaardig, dat de visse rij. vergeleken bij de land- en tuin bouw, nog lange tijd buiten enige overheidsbemoeiing is gebleven. Daarin is pas de laatste jaren ver andering gebracht. Het gevolg is. dat de achterstand zo groot is gewor den, dat deze lang nawerkt. Dit is ongetwijfeld één van de oorzaken van de moeilijkheden in de visse rij. Uitvoerig sprak drs. Hildebrandt ook over de noodzakelijkheid van financiering van deze bedrijfstak en j ook wees hij erop, dat vooral de fa milievennootschappen in de visserij het evenals in andere bedrijfstakken moeilijk te verduren hebben. Samen voeging van kleine ondernemingen tot één grote is het antwoord. Concentratie, samenvoeging en j fusies van visserij- ondernemingen, zei dr. H. A. H. Boelmans Kranen- burg, voorzitter van de Stichting van de Nederlandse Zeevisserij en het Visserijschap, komen niet vanzelf tot stand. De overheid zal dit moe ten stimuleren. Hij somde de zwak ke en gunstige factoren voor de Ne derlandse zeevisserij op en kwam tot de conclusie dat het bij een gelijk visserijbeleid in de landen, die deze j bedrijfstak uitoefenen, zeker is, dat Nederland niet achterblijft. Nodig is een sterke organisatie van het bedrijf met achter zich een over heidsbeleid. dat duidelijk is gericht op doeleinden, die van tevoren zijn vastgesteld en dat zal moeten resul teren in rentabiliteit en continuiteit van de ondernemingen. Schepc AMSTERDAM (GPD) De En gelsman John Hopkins heeft in zijn vaderland naam gemaakt als schrij ver van televisie-scenario's waar van de politie-serie „Z-cars" ook bij ons bekend is geworden. Het vorige seizoen debuteerde Hopkins als to neelschrijver met het drama „this story of yours", dat in Londen werd opgevoerd maar na een lauwe ont vangst al enkele weken later van het repertoire verdween. De Neder landse Comedie heeft zich daardoor niet laten ontmoedigen en er zater dagavond in de Amsterdamse stads schouwburg de Nederlandse premiere van gegeven in een vertaling van Ernst van Altena getiteld „dat ver haal van jou". Aan de opvoering was veel zorg besteed, maar of het stuk in ons land meer geappreciëerd zal worden dan in Londen betwijfel ik. De hoofdpersoon is een brigadier van politie, Johnson, die tijdens het verhoor van een arrestant de ver dachte heeft doodgeslagen. Het slacht offer was beschuldigd van het aan landen en verkrachten van kleine meisjes maar had tot het laatst toe volgehouden dat hij niet de dader was. Johnson komt na die scène dronken thuis; hij aeeft zijn zelfver wijten door de drank willen smoren, maar omdat dit hem niet gelukt richt hij zijn beschuldigingen meer en meer op zijn omgeving, zijn beroep, zijn onbevredigend huwelijksleven. Daar bij wordt al gauw duidelijk dat hij iets verbergt, ook voor zichzelf: de diepere oorzaak van zijn onbedwing bare agressiviteit tegen de verdachte was een ziekelijk gevoel van afgunst op de 6exuele wellust waaraan de kinderverkrachter op misdadige wij ze heeft toegegeven en die hij, John son „als behoorlijk mens" altijd heeft moeten verdringen maar waarmee hij in zijn politiewerk voortdurend te maken heeft. In het tweede bedrijf, dat bestaat uit een lang gesprek tussen Johnson en zijn hoofdinspecteur, wordt die frustratie van de agent nog duidelij ker gemaakt. Hoewel Johnson nu nuchter is, gaat hij tegen zijn supe rieur even wild tekeer als in de eer ste acte tegen zijn vrouw, het ene ogenblik brutaal schreeuwend, het andere huilend als een kind, maar niet in staat om op te biechten waar zijn schuldgevoelens uit voortkomen. Het derde bedrijf is een zgn. „flash-back"het verhoor in de arrestantencel, waarbij Johnson op allerlei manieren de verdachte een bekentenis probeert te ontlokken, zichzelf daarbij meer en meer bloot geeft, zijn verdrongen gevoelens ein delijk uitspreekt en ten slotte de gevangene zelfs smeekt hem te hel pen. Als het geen resultaat geeft, „helpt hij zeichzelf" door zijn agres siviteit op de ander los te laten tot de dood er op volgt. John Hopkins zou met deze han deling misschien een goed stuk heb ben geschreven als hij Johnsons ge heime drijfveer minder nadrukkelijk en vooral minder omstandig psycho analytisch had willen verklaren. Maar hij is in dat opzicht zo gron dig te werk gegaan dat zijn stuk 'n soort aanschouwelijk onderwijs in de psycho-analyse voor eerstbegin- nenden is geworden. Tegen het einde vindt het slachtoffer van Johnsons agressie tussen het incasseren van twee bijna dodelijke vuistslagen zelfs nog tijd voor populair-wetenschappe- lijk commentaar. Hopkins is een schrijver die sterke dramatische spanningen weet te scheppen (hoe wel die in het veel te lange stuk ook telkens weer verslappen tmaar daarbij glijdt hij herhaaldelijk uit in de richting van het melodrama. Het laatste bedrijf als "flash-back" te presenteren is al een even door zichtig maniertje om het stuk een moderne allure te geven. Het had logischer wijs als eerste bedrijf moe ten worden gespeeld, maar dan was er geen climax geweest en had „dat verhaal van jou" zich volledig ont popt als het magere maar langge rekte ouderwetse volksdrama dat het in wezen is. Lo van Hensbergen. als regisseur, heeft de schrijver geen dienst bewe zen door op de pathologische elemen ten in het stuk nog eens extra zwaar de nadruk te leggen, waardoor John son nu alles van een gevaarlijke psy chopaat en helemaal niets meer van een bruikbare politieman had. Ge geven deze regie-opvatting leverde Kees Brusse een schitterende, be angstigend-realistische vertolking va de rol, maar buiten zyn schuld werd Johnson daardoor een volstrekt on geloofwaardige figuur. Ingeborg Elze vier gaf een gevoelige, drieste uit beelding van Johnsons verwaarloosde vrouw, Wim van den Brink karak teriseerde overtuigend de harde, zelf ingenomen hoofdinspecteur en Guus Oster trof heel raak de, door zijn dubbelzinnige houding ongrijpba re verdachte. Maar al dat goede spel kon toch niet verdoezelen dat „dat verhaal van jou" in feite een goedkoop feuilleton-verhaal is. in een dure intellectuele verpakking. SIMON KOSTER Het hoofd van het Technisch Vis- serij-onderzoek in IJmuiden, de heer J. C. de Wit, besprak de ontwlkke- j lingstendenzen voor de naaste toe- j komst van het visserijschip Hij wees erop, dat reeds lange tijd de neiging bestaat kotters en treilers uit te rusten met steeds sterkere motoren en dat ook aan inrichting en uitrusting steeds hogere eisen worden gesteld. Er zijn er in visserij-kringen, die bouw van een eenvoudig, dus goed koop vaartuig voorstaan en die, we gens de kosten, op zee zo min moge lijk werk willen laten doen, omdat dan slechts een rendabele visserij mogelijk is. Minister Lardinois en j zijn voorganger Biesheuvel zien het anders: zij willen moderne schepen met betere vismethoden. opsporings- apparatuur, diepvriezen, kwaliteits- j verzorging op zee etc. De heer De Wit: Het is de hoogste tijd het vissersschip als optimalise ringsprobleem onder de loep te ne men, waarbij alle facetten in ogen schouw moeten worden genomen. Er is hierover nog nooit een verant woorde studie gemaakt Als inleiding op een forumdiscus sie sprak de heer L. van Pel van het Instituut voor Visserijprodukten TNO-IJmuiden over het diepvriezen op zee en ir. F. Schuffel refereerde over de indeling van de brug van vissersschepen. Er volgde een leven dige gedachtenwisseling. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer A. Garneel, een korte leiding. Hierin heette hij burgemees. ter P M F Smolders hartelijk wel. kom. De heer Meima die een aantal Ja- ren in Indonesië werkzaam is ge- weest. ging verder in op de invloed die de mens heeft op de natuur. Prof. Baas Becking heeft eens gezegd - toen hij na de oorlog in Indonesië de j verwoestingen zag „God schept in de natuur: de mens maakt woestij. DC i nen". Voorts bracht hy het jaar 1970 er onder de aandacht dat is uitgeroepen i tot natuurbeschermingsjaar. De heer Meima ging uitvoerig in op het waarom hiervan. Het leefmilieu van mens. plant en dier wordt systematisch bedorven gc luchtverontreiniging, watervervuiling j(j vergiftiging van voedsel door het ge-1 bruik van chemische bestrijdings- n middelen. Dr. Bridger, vroeger di- j recteur van de Planteziektekundige ik Dienst, heeft een alarmerend boek 'e j geschreven waarin hij wijst op dt achteruitgang van de „vruchtbaar- in heid der aarde". De mens waant 1 zich veilig maar de muur van ze- kerheid blijkt broos, er zijn grote ge-r varen vooral voor de kinderen I door systematische vergiftiging. Nog gevaarlijker zijn de ontwik- gt kelingen die op biologisch gebier plaatsvinden. De mens is bezig alia te beheersen. Regeling van het ge slacht. beïnvloeding van de geest het kweken van leven in reageer buisjes. Steeds verder raakt deU mens van de natuur verwijderd. In het boek „De biologische tijdbom" wordt in het laatste hoofdstuk dê vraag gesteld „wat is geluk". De[ee schrijver komt er niet uit. Lang- zaam maar zeker belandt de meni met al zijn kunnen in een woestijn De heer Meima wekte de leden vai de afdeling op. om bij een ieder In I zijn omgeving liefde voor de natuui aan te kweken, de omgeving schooi 0 en mooi te houden en alles wat te gennatuurlijk is tegen te gaan. Hj] omlijstte zijn causerie met enkelt dia's. Goede prijzen voor bloemen in Rijnsburg RIJNSBURG Hoewel er ln het zuidelijke deel van ons land. alsmede in grote delen van Duitsland in de vorige week weinig belangstelling voor bloemen bestond-oorzaak carna val-konden de bloemenprijzen zich bij de Rijnsburgse veiling „Flora" toch op een redelijk niveau handha ven. Er bestond namelijk een goede te genhanger voor de mindere vraag in bovengenoemde gebieden, dankzij een toenemende vraag voor Valen- tijndag. Niet alleen binnen Europa, j maar vooral ook vanuit Amerika werden aanzienlijke hoeveelheden bloemen besteld, daardoor heerste er de gehele week een levendige stemming op de veilingtribune. Voor de detailhandel zal het daar om niet eenvoudig zijn om in de komende dagen voor een matig ge prijsde collectie te zorgen, aange zien ook zij noodgedwongen mee moest met de prijzen. kerkelijk leven NED. HER.V KERK Beroepen te Eindhoven A. J. Hoorn te Vlaardingen, te IJSelstein j (toezegging) H. J. Oudhof te Ros- sum, te Haaften J. de Vreugd, kan didaat te Katwijk aan Zee. te Nun- speet R. E. Kuus te Voorthuizen, te Goedereede en te Zegveld kandidaat J. de Vreugd te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Ederveen H. A. van i Slooten te Nijkerk, voor Arnhem C. j A. Korevaar te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Beroepen te Voorschoten tweede maal) P. Reedijk te Hoogezand-sap- pemeer. Aangenomen naar Emmer- compascuum F. v. d. Weij te Emmer- i erfscheidenveen. CHR. GEREF. KERK Bedankt voor Barendrecht. M. Baan te Zeist. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Oosterland D. Hak kenberg te Dordrecht. DOOPSGEZINDE GEM. Beroepen te Barsingerhorn en Zijpe R. E. Marcus te Itens, die dit beroep heeft aangenomen. iDoor Pieter Taffijn) UTRECHT AZC heeft aan de wedstrijd tegen Zwemlust in het Utrechtse Den Hommel gister avond één punt overgehouden, de enkele tientallen supporters zullen deze wedstrijd vooral in gedach ten blijven door „boeman" Fred van Dorp. Inderdaad leek arbiter Van Dorp erg lankmoedig voor het Utrechtse Zwemlust. terwijl de overtredingen van AZC wél al tijd werden bestraft. De wedstrijd tussen lijstaanvoerder Zwemlust en runner-up AZC begon snel. Enkele malen zetten zowel de gastheren als de gasten aanvallen op, maar voorlopig ontbrak de af werking nog. Toen Cees van der Broek uit het water werd gestuurd door scheidsrechter Van Dorp leek het gebeurd. Wel hield AZC de bal. maar nadat Wim Verhagen ver naast had geschoten, gingen de Utrechters en masse naei het doel van Wim Meyerink. Deze wist een hard schot echter kundig te keren, zodat de stand in de eerste periode dubbel- blank bleef. Vrij kort na het begin van de 2de speeltijd kwam er t-ooh een doelpunt. In de Alphen.se achterhoede ontstond wat verwarring na een vrije worp voor Zwemlust en dat gaf de Utrechtse ploeg de gelegenheid de score te openen. Lang plezier be leefden de gastheren niet aan hun voorsprong Rudy de Hey kreeg een vrije bal, plaatste snel op Verhagen en deze gaf de Zwemlust-doelman het nakijken Hierna kreeg AZC het zwaar te verburen, maar ook onder zware druk Dieven de Alphenaren overeind, vooral dank zij keeper Meyerink. Weer ieek AZC op een achterstand te komen. Hans 't Hart werd naar de strafbank verwezen en UTRECHT (ANP) Op grond van onderzoekingen wordt aangeno men dat onder de buitenkerkelijken in Nederland rond 100.000 ex-gere formeerden zijn. Over de redenen waarom zij de kerk hebben verlaten, is weinig bekend. Daarom zal het Gereformeerd Evangelisatiecentrum in Baarn gaan onderzoeken welke factoren leiden tot het uittreden uit de kerk. Men heeft de indruk, dat het aantal uittredingen met name de laatste jaren sterk is toegenomen. Zwemlust schoot hard in. Vlak voor dat de bal de doellijn had overschre- j oen snerpte het fluitje van de tijd- i waarnemer, en uit de hervatting van het spel in d° derde periode wist de ploeg van trainer Jo Browwg de bal te veroveren. Door een domme over treding kwam het leer echter bij Zwemlust, en tweemaal moest Geza Kalteneoker ae bal tot corner ver werken. Juist op het moment dat 't Hart weer het water in mocht, kwam het doelpunt tóch: 21. Een aanval van AZC leek succesvol te worden, totdat de doelverdediger de Op de Loevesteinlaan in Den Haag kwam zaterdagavond de 61- jarige weduwe H. Akkermans-Van Vliet toen zij de weg overstak zonder op te letten, onder een auto. Zij is later op de avond in het ziekenhuis Zuid wal overleden. De 20-jarige automobilist W. M. van de Laar uit Doorwerth reed in de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half twee door on bekende oorzaak op de Benne- komse weg in Renkum tegen een boom. Hij was op slag dood, De 34-jarige verkoopleider J. Schlimback uit Eindhoven reed om streeks dezelfde tijd, door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom langs de rijksweg Breda— Tilburg, ter hoogte van Dongenwyk. Zyn snelheid was zo groot dat de auto als het ware om de boom werd gevouwen. De 56-jarige heer C. Moolen- beek uit Utrecht is in de nacht van zaterdag op zondag door een perso nenauto aangereden toen hy in Utrecht de Oudegracht overstak. Hy werd twaalf meter meegesleurd en liep zwaar schedelletsel op. Hy over leed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Zondagmiddag is in zyn woon plaats de 10-jarige Klaas Berger uit Oude Haske om het leven gekomen. De jongen fietste links op de weg en week naar de rechterweghelft uit. juist toen hem een auto achterop i kwam. Hij werd zwaargewond naar een ziekenhuis in Heerenveen over gebracht, waar hy is overleden. bal onder water stopte. Hetgeen door scheidsrechter Van Dorp werd goed- gekeurd. waarmee hij zich de veront waardiging van alles wat Alphens was op de hals haalde. Een slimme notie van Cees van der Broek lever de de gelijkmaker op. In de laatste vijf minuten had AZC voor moeten karnen. Wim Verhagen werd zwaar aangevallen \n de vier meter, en dat had een straf worp moeten zijn. Het bleef echten- Dij alleen een vrije bal, i en daar kwam niets uit. Wel kwam or een treffer doordat de Alphena ren wisten te profiteren van een nu merieke meerderheid. Het was Wim Verhagen die dit doelpunt op zijn naam bracht, maar vrij kort voor het inde maakte zijn tegenstander er 33 van. Hij trapte zich duidelijk af, maar het doe.nunt bleef er niet min der officieel öcor. SEOEL (AP) Verscheidene pas sagiers van het op 11 december jl. gekaapte Zuidkoreaanse lijnvliegtuig 7yn in Noorc-Korea gemarteld en geslagen, zo verklaarde de zaterdag teruggekeerde 39 passagiers op een persconferentie in Seoel. Een van hen was door de mishandelingen nog nauwelijks in staat te praten. Nor maal lopen kan hij evenmin meer. Andere passagiers waren gemarteld met elektrische apparaten en ge slagen. Het gekaapte vliegtuig had 51 pas sagiers en bemanningsleden aan boord. Acht passagiers en vier be manningsleden zijn in Noord-Korea achtergebleven. De teruggekeerde passagiers verklaarden niet te gelo ven dat dezen vrijwillig hadden ge kozen in Ncord-Korea te blijven. Alleen van ae tweede piloot en de 43-jarige Tsjo Tsjang-hee. een Noordkoreaan.;e agent, die het toe stel zou hebben gekaapt, zou dit kunnen worden aangenomen, zo ver klaarden zij. Tijdens hun verblijf in Noord-Ko rea waren zij streng bewaakt, aldus de passagiers. Slechts af en toe wer den zij in autobussen door de om geving gereden Zy vertelden tevens •lat veel passagiers niet in de gaten hadden gehad dat het toestel een ,'apanse YS-:i was gekaapt tot het in Noord-Korea landde. HAZERSWOUDE Vermoedeiyi door de zware sneeuwval van gister avond. waardoor het zicht werd be-;> perkt, botste een automobilist tegef een voor hem rijdende wagen op di Rijndijk in Hazerswoude. De aangereden auto schoot naatts links en kwam in de berm tot stil- stand. De wagen, die de aanrijding veroorzaakte, raakte in een slip reedig met een grote boog naar rechts en r kwam vervolgens via de loswal in de t Rijn terecht. Even voor de auto zonkk wisten de vijf inzittenden de wagen i te verlaten. ALPHEN AAN DEN RIJN Hel eerste elftal van Alphen speelde gis-1 termorgen achter het Bospark een11 oefenwedstrijd tegen het Bodegraaf- f se Esto. De Bodegraafse gasten de- J den het in deze ontmoeting, die op een hard en besneeuwd terrein werd gespeeld, dat later bovendien nog glad werd ook lang niel® slecht. Nadat Wim van Kampen en Nico Kuster in de eerste helft Alphen een 20 voorsprong hadden gegeven hal veerde Groenendijk na de thee de achterstand van Esto: 21 Wiro van Kampen bracht het verschil weer op twee doelpunten 31 en toen Daan Koopman kort voor het einde wat al te hard op doelman Proost wilde terugspelen, gleed de laatste op het gladde veld uit en rolde de bal tergend langzaam in het Alphen- doel 3—2. HAZERSWOUDE Hazerswoud- se Boys speelde zaterdagmiddag op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Zoetermeerse DSO. De sportparkbewoners verloren deze wedstrijd niet alleen met 2—1, maar zagen ook spitsspeler Cok Ra demaker in deze uiterst sportieve ontmoeting geblesseerd het terrein verlaten. Waarschijnlijk zal hij voor lopig het voetballen moeten laten, omdat gevreesd wordt, dat een enkel band Ls gescheurd. DSO. technisch de meerdere, com bineerde zich voor de rust naar twee treffers. Daarbij dient gezegd, dat de Zoetermeerders de hulp geno ten van Hazerswoudes goaüe Peel van Ark, die tot tweemaal toe een schoonheidsfoutje ten beste (of, in Hazerswoudse ogen, ten slechtste) gaf. Peet demonstreerde overigens in deze ontmoeting niet gespeend te zijn van doelmans kwaliteiten. Piet van Veen scoorde in de tiende minuut van de tweede speelhelft een tegenpunt, na een voorzet van Cok Rademaker. In de tweede speelhelft namen beide teams de gelegenheid te baat, andere spelers te „probe ren."

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6