V erontruste AR-leden vormen actie-centrum Schuurtjes en garages omgeving woonschepen Voorstel om kleinmetaal c.a.o.-overleg te heropenen Vanavond krijgt u een totaal andere kijk op kopieerapparaten. Voorkeur voor PvdA en PPR Gladiolenprijzen verder gestegen IMPASSE IS COMPLEET Actiegroep Willem in conflict met dr. Cohen Stuart Rectificatie U sporttoto 27 s Raadhuis Noordwijk gaat schimmelen Patiënten uit Bloemendaal naar Zeehos A.Sehrama 60 jaar lid ran "T.M.B." Feestconcert Harmoniekapel i Vanavond komt de'Océ'1100 op TV. Wat gaat u zien? f jte. BON voor informatie over de 'Océ' 1100. Ik wil graag alles weten over de 'Océ' 1100. océ VAN DER GRINTEN N.V. PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD UTRECHT (ANP) Ongeveer 110 verontruste leden van de Anti-Revolutionaire Partij hebben aan het centrale comité van de anti-revolutionaire kiesverenigingen een brief gericht, waarin zij hun groeiende bezorgdheid uitspreken voor de toe komst van de AR-partij als zelfstandige organisatie. Die onge rustheid bleek reeds uit een open brief die op 31 oktober, door 69 anti-revolutionairen aan het convent van de AR werd ge zonden en waarin aangedrongen werd op het als afgerond be schouwen van de oriënterende besprekingen tussen deze partij, de CHU en de KVP. aldus de AR-leden. „Onze bezorgdheid is niet wegge nomen door de op het jl. partijcon vent aanvaarde resolutie. De vele vormen van samenwerking bij de komende verkiezingen voor de pro vinciale staten en de gemeente raden om met CHU en KVP een po litiek verband aan te gaan. geven ons de overtuiging dat in onze partij onderling volstrekt onverenigbare wensen leven ten aanzien van de toekomst van de AR-partij. Vrijwel algemeen leeft in de par tij het besef dat een voortbestaan van de AR-partij als volkomen zelf standig opererende politieke or- nisatie in de huidige vonn weinig perspectief biedt en dat het aan gaan met verbanden met een of an dere partij in strakkere of lossere vorm vereist is. Een diepgaand ver schil van inzicht leeft in de AR-par tij over de vraag met wie een ver band zou moeten worden aangegaan. Onze indruk is dat het verschil van inzicht zo diepgaand is dat twij fel mag worden uitgesproken of alle leden de partij kunnen volgen in een nieuwe situatie van eer samen werkingsverband", aldus de veront ruste anti-revolutionairen. Zij stellen dan ook voor: ten eer ste een herroeping van het principe besluit om door middel van bespre kingen met CHU en KVP te komen tot een vorm van programmatische samenwerking voor de komende ka merverkiezingen. ten tweede het openstellen van de anti-revolutionai re party voor by de rooms-katholieke kerk aangesloten christenen door een herziening van het beginselpro gram. tenslotte de opening in het verkiezingsprogram van een uit spraak dat, indien de AR-tweede ka merfractie na de verkiezingen bij de te vormen regeringscoalitie een keu ze zal moeten doen tussen PvdA en de VVD of tussen de PPR en de KVP. de PvdS en de PPR als coalitiepart ners worden gekozen. De verontrusten in de AR-party, hebben besloten tot stichting van een actiecentrum. Deze actie zal ge voerd worden onder het motto: ..Redt de AR-party - de progressieve christelijke politiek is in gevaar". Het actiecentrum is gevestigd te Am stelveen. Het is de bedoeling om voorlich ting te geven over de achtergronden van de verontrusten door spreek beurten e.d. Het actiecentrum wil de discussie aan de voet coördinerend en stimuleren, aldus gisteravond in Utrecht dr. B. de Gaay Fortman uit Ermelo. „We willen een massale ac tie om onze koers duidelijk te ma ken". zo zei hy in een toelichting op de open brief. De actie is be doeld om het juni-convent van de AR-partij een indruk te geven over zowel de kwaliteit als de kwantiteit van de bezorgdheid, die er z.i. thans heerst in de party. NOORDWIJK In de gemeente Noordwijk zullen in de eerstkomen de jaren belangrijke projecten moe ten worden voorbereid en hopelijk ook tot uitvoering worden gebracht, zo delen b en w. de raad mede. Men denkt daarbij aan de sanering van de dorpskernen, de ontwikke ling van het middengebied, de plan ning van nieuwe woonwijken, de bouw van het raadhuis, de uitbrei ding van de sportaccommodaties, en dergelijke. Deze plannen zullen zo wel aan het bestuur als aan het ambtenarenkorps hoge eisen stellen. De aanvankelijke mening van 't col lege is dat de te verwachten uitbrei ding van de werkzaamheden niet door het bestaande ambtenarenkorps kan worden opgevangen. Een een voudige oplossing zou zijn de aanstel ling van meer ambtenaren, aldus het college, doch het probleem is by welke diensten en op welk niveau. Daarom achten het de tijd geko men om, met gebruikmaking van al lerlei moderne methoden, de organi satie van de gemeentediensten eens te laten „doorlichten", waarbij als doel voor ogen staat het apparaat op de meest efficiënte wijze te laten functioneren Men heeft het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Do- Met ingang van 1 april worden in len B en W voor aan de Hogeweg Noordwijk de vuilnisemmers afge- j vijf schuurtjes en 11 garages tebou- schaft. Daarvoor in de plaats komen j wen. De huurprijs komt op f 18.- plastic zakken. In verband daarmee per maand voor de schuurtjes en wordt aan de raad een nieuwe ver- f 27,50 per maand voor de garages, ordening op het ophalen van huis- Met de bouw is een krediet van vuil voorgelegd. Voor 1970 zal de heffing van de reinigingsrechten nog op de oude voet plaatsvinden. Als men voor één emmer wordt aangeslagen, dan ont vangt men voor de periode van Ij ken. Op enkele plaatsen april tot 31 december 60 plastic zak ken. Voor elke volgende emmer krijgt men nog eens 60 zakken. Als men meer zakken nodig heeft, dan kun nen deze worden bij gekocht voor de pry's van f6.25 per set van 20 stuks. De verkoop wil de gemeente voor dit jaar nog in eigen hand houden, wel ke dienst daarmede wordt belast, is nog niet bekend. In de omgeving van de woon schepen aan de Hogeweg is in de loop van de laatste jaren een onhoudbare situatie ontstaan. Zonder vergunning zijn allerlei bouwsels en opstallen verrezen, die aan het aanzien van de omgeving in ernstige mate afbreuk d^n. Daaraan moet spoedig een worden gemaakt en de bewo ners van de woonschepen zullen wor f 29.000,— gemoeid. De pannen op het dak van het raadhuis verkeren in een zeer slech te staat. Als gevolg daarvan vertoont het dakbeschot vele schlmmelplek- het reeds aan het verrotten. Om te voor komen dat het dakbeschot nog er ger wordt aangetast, dienen de pan nen met bijbehorende latten spoedig te worden vernieuwd. Hiervoor is een bedrag van f 20.000,- nodig. cumentatie en Personeelsbureau van J den verplicht de bouwsels en opstal- de Ver. van Ned. Gemeenten bereid len op korte termijn te verwijderen, gevonden dit onderzoek te verrich- Om aan de bewoners een andere ten. De kosten worden geraamd op I mogelijkheid te bieden voor het op- 30.000. bergen van hun eigendommen, stel- KATWIJK AAN ZEE In ver band met de sluiting van het sana torium „Bredero de Duin" in Bloe mendaal heeft de directie hiervan contact met het Rctterdamsch Zee hospitium in Katwijk aan Zee opge nomen. of er mogelijkheid bestaat dat zy de patiënten, die thans nog in het sanatorium liggen, kan opne men. „Bredero de Duin" sluit, omdat j het aantal t.b.c -gevallen de laatste jaren sterk is teruggelopen en er zo doende voor het personeel geen em plooi meer is. De ruimte, om deze patiënten in het Zeehos op te nemen, is aan we- Dr. Veerman (AR) UTRECHT (ANP) In het kader van de voorbereiding van een program van actie voor de volgende parlementaire periode 19711975) houdt de AR-party gisteren en vandaag een brede partyconferentie. „Het houden van een conferentie als deze is een nieuw fenomeen in onze party, aldus dr. A. Veerman, voorzitter van de AR-party. gistermiddag by de opening van het congres De voorzitter van de AR-par ty schonk in zijn openingsrede aandacht aan de brief van een tiental leden van de AR-party en van de KVP. die tegenover de besturen van beide partijen hun verontrusting hebben uitge sproken over de impasse waar in het proces van de partijv^r- nieuwing in ons land is geraa'-t Dr Veerman zei „In bepaa'd- opzichten" te onderschryven. dat de partyverhoudingen in ons land in een impasse zyn ge raakt. Er is. zo constateerde hy. een afwyzen van eventuele po litieke bestel bedenkelyke gevol gen kan hebben. Er is. aldus dr. Veerman, een verstijving van posities op meer dan een fron' en „de impasse is inderdaad wel compleet". Na gezegd te hebben, dat de wegen tot samenwerking steeds meer geblokkeerd zyn ging dr. Veerman nog in op de kritiek van de „tien", als zou de geza- meniyke bezinning op de princi piële grondslag verwaarloos'' zyn. Die kritiek, zo merkte hy op, is juist. Dr. Veerman deelde mee. dat binnenkort in de bezirmings- commissie van de party het ge sprek daarover aan de orde zal worden gesteld en daarna ook samen zal worden besproken in het overleg met de KVP en de CHU. Uit het reeds gevoerde ge sprek. zo constateerde hy. is al veel positiefs uitgekomen. ..maar wy moeten nog verder". In hotel Gooiland in Hil versum is gistermiddag een gou den plaat uitgereikt aan de groep The Shi ffles ter gelegen heid van de verkoop van 100.000 exemplaren ian hun plaat Sha la-la-I need you". LTSSE De 'T A J Sc' ia a. uit Lisse. die bi e'kort 0 aar wordt, heeft niet minder dan 60 iaar zyn part'i mcegeblazen in ..Trou moet Blvcken." H(j bespeelt een klarinet. Op het eerstko— end? con cert van T.M.B.vrydag 27 februari in Rehcboth. zal h" een punt zetten achter ri'n medewrmkrt en het ac tief me'' b* - - n. HILLEGOM De Hillegomse Harmoniekf>p°l b*rtaat 75 iaar. Ter gelegenheid van dit feit is er vry- dagaovnd a s. een jubileumconcert in „Flora." Het belooft een feestelijke uitvoering te worden met veel be kende operette melodieën. Ook is er een optreden van de drumband. Van onze oorrespondent i heeft daarom eveneens een brief ge- I stuurd aan de staatssecretaris, zy DEN DOLDER <GPD> De ac- schryft daarin, dat de sectie-voorzit- t:egroep „Willem" uit Den Dolder.1 ^er enerzijds wyzigingen voor de op en? ijvert voor een betere opleiding j leiding nodig vindt en anderzyds vol- van leerlingverplege-nden in psychia- doende mogelykheden ziet. In de jeugdsociëteit De Schuit, zal de schrijver Sipke van der Land. zondag om kwart over elf. voor de gespreks^roen De Schuit in Katwijk aan Zee spreken over het onderwerp „Hoe lang zingt de kerk het nog uit." trische centra en inmiddels wordt gesteund door zes andere groepen in het land. voelt zich in de wielen volksgezondheid had dr. Cohen Stuart uit Leidschendam. voorzitter van de sectie geneesheer-directeuren van psychiatrische centra in Nederland. Staatssecretaris Kruisinga van vo,k'"re"")dhesd had dr. Cohen Stuar gevraagd om de mening van het. sec tie-bestuur over de actie. Daarop is geantwoord dat een spoedige herzie ning van de opleiding is gewenst, maar dat door de aard van het vraagstuk en de grote belangen die ermee zyn gemoeid, eerst een zorg vuldige studie noodzakelyk is. dr. Cohen Stuart vindt dat er. eventueel door tussentijdse herziening, voorals nog voldoende ruimte is voor een adequate opleiding. De uiterste zorgvuldigheid nroet volgens hem worden betracht by de acties van de leerling-verplegende, omdat die veel by dragen tot het leefklimaat van de patiënten. „Wil lem" mag geen schade berokkenen aan de dienstverlening en het beeld van de ziekenhuizen. De actiegroep vindt de brief van dr. Cohen Stuart inconsequent Juist om een goede leefklimaat r voor de patient te kunnen scheppen, vindt „Willem" een betere opleiding gewenst. Gezien de positieve reac ties op de actie, vraagt „Willem" zich tot slot af. of het aanzien van Bl de ziekenhuizen voorheen wel zo goed p' was. LEIDEN In het bericht over debo verdeling van de pry zen van sport-L toto 27 zyn gisteren enkele fouten he geslopen. De juiste „uitslag" luidt; L voor de eerste prys van 227.073,05 L gulden komen 400 deelnemers inbp aanmerking. Per kolom wordt 57öL gulden uitgekeerd. Voor de tweedeL prys kwamen 8543 meldingen bin-J, nen. Dit levert per kolom 17,15 gul- 1 den op. De derde prys moet worden, gedeeld door 54.564 inzenders. Zijr. ontvangen per goede kolom vier gul*L den. De extra prys gaat naar H59r goede inzenders die 130 gulden ont-J^ en vangen. DEN HAAG (GPDi De sa menwerkende metaalvakbonden zullen dit weekeinde de federa tie van werkgevers in de klein metaal een voorstel doen om het overleg over de totstandkoming van een landelijke c.a.o. voor de LISSE In de afgelopen week heeft Hobaho Lisse wel wat manden met gladiolen minden* in de hallen gehad dan in de voorgaande weken. De reactie van de export was opval lend. want onmiddellyk bleek een stijgende interesse voor de goede partyen uit stygende pryzen. Herman v. d. Mark, met f 6.80 de vorige week ver beneden zyn stand levend, staat nu weer genoteerd voor j f8.30, Sans Souci is weer boven de f 10 gekomen. De verschillen tussen de maten onderling zyn redely k, zo dat men op het ogenblik kan spre- ken van een normale handel. Enkele pryzen voor honderd stuks j 14. 12, 10, 8 cm zyn: Rood; Agnita 5.--, 4.30. 3.20. 1.60, Carmen 5.55, 4.50. 3,15, 2.15; Herman v. d. Mark 8.30, 7.70, 3.65. 2.25; Joh. Strauss 5.95, 4.65, 3 65, 2.25; Oscar 4.00, 3.65, 2.50, 1.80; Sans Souci 10.10, 4.00. 3.35, Oranje rood; Albert Schweitzer 5.15, 4.25; Atlantic 6 50. 5.40. 3.35. 2.10; Joüe Coeur 6.90, 5.05, 3.45. 2.40; Purper en paars. Mabel Violet 8.80, 62.0, 3.60. 2.10; Memorial Day 6.60. 5.70, 3.20, 2.40; Silhouet 7.25. 5.35. 3.50. Rose Benares 6.30, 6.35, 4.75, 2.65; Bon Voyage 5.15, 4.25, 2.80, 1.75; Elan 3.45, 3.30, 2.65, 1.50; Friendship 5.90, 4.60, 3.30, 2.05; Spie and Span 4.55, 3.65. 3.90. 2.35. Zalm; Bloemfontein 3.—, 2.—, 2.60; J Emilia 4.10, 3.45, 3.05, 1.65; Perosi 3.80, j 3.35, 2.60, 2.00; Peter Pears 4.40, 4.--, 3 80, 3.10. Abrikoosoranje; Hochsommer, 5.55, 5.85, 5.85, 2.95; Prinses Beatrix 4.65, 4.50, 4.35. Geel; Flower Song 6.45, 5.50, 3.35, 2.00; Hopman's Glory 7.60, 4.65, 3.95, 2.20; Polygoon 6.50, 5.30, 2.70, 1.85; Stella Maris 6.50. 5.45. 2.90, 1.80; West Faint 6.80. 5.85; 3 05.1.75. Wit/roomkleurig; Albion 5.15, 3.30, 2.65, 1.60; Morning Kiss 7.40, 8.40, 4.70, 2.45. Sneeuwprinses 6.40. 4.50, 2.60, 1.60; Tequendama 5.90, 4.80, 3.95, 2.00; White Friendship 14.10, 12.00, 6.95, 2.70; Blauw; Blue Conqueror 7.50, 6.50, 3.40. 2.15; Eduard van Bei- numl.40. 4.75, 2.85, 1.95, Firmament 6.85, 6.50, 3.50. zig. Maar de t.b.c.-afdeling is nog 1 kleinmetaal te heropenen. Cen maar klein, dus is er ook weinig personeel. Er zal eerst personeel moeten worden aangetrokken voor dat de patiënten kunnen worden over geplaatst. traal punt in deze onderhande lingen zal blijven de werkgevers bijdrage ten behoeve van activi teiten van de vakbeweging. De actieleiding van de metaal vak bonden baseert zich daarbij op het overleg met de ondernemingsleiding vonnis van de president van de heeft plaatsgehad, zal de staking by Haagse rechtbank, mr. J H. C. Slo- de N.V. Lomefa niet worden hervat, temaker. in het kort geding dat het j Ook de staking by de firma Tuinen- Hoornse bedryf N.V. Lomefa heeftburg in Wieringerwerf is afgelast, gevoerd tegen de vakbonden. Daarin Maandag zullen de werknemers hier heeft de president oa gesteld dat de mogelykheden tot overleg kenne- lyk nog niet zyn uitgeput. Als gevolg van het vonnis van de rechtbankpresident, waarin de sta king onrechtmatig werd geoordeeld, omdat van tevoren geen diepgaand weer aan het werk gaan. Het reeds aangespannen kort geding over deze staking zal niet doorgaan. Inmiddels bestaat er by de me- j taalvakbonden voldoening over de uitspraak van de Haagse rechtbank president. ook al is het geding ge-" wonnen door de N.V. Lomefa. r Vakbondsleiders zien in de overwe-F gingen van de president een aanwy-r zing dat een werkgeversbydrage voor 6 vakbondsactiviteiten een in beginseln rechtmatige zaak is. Verder makenj 1 zy uit de overwegingen op dat er -r mits alle middelen om in redelykr overleg tot overeenstemming te ko-! men zyn beproefd - by afzonderlijke. bedryven voor het ..vakbondstientje"|[ mag worden gestaakt. ADVERTENTIE' I Het elektrostatisch kopieerapparaat, dat snel van alles kopieert (elk formaat, tot en met A 3). dat kinderlijk eenvoudig te bedienen Is en slechts in de prijsklasse van een elektrische schrijfmachine valt. Dat apparaat gaat u vanavond om 19.57 (Ned. 1) zien. Wilt u onmiddellijk uitvoerige informatie over de 'Océ' 1100? Bel dan een van onze verkoopkantoren Amsterdam - 4410 88, Den Bosch - 2 44 61 Den Haag - 51 46 61Eindhoven - 2 89 38, Hengelo - 1 05 69, Rotterdam - 14 50 66. Of stuur de bon op naar VAN DER GRINTEN N.V.,Den Bosch. Vul in-knip uit-stuur op. u» T.a.v. kopieert in uw voordeel. Adres: Verkoop Nederland, Aartshertogenlaan 151. Den Bosch.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 6