)nrust in „De Dillenburg Jeugdraad nog niet opgericht Boot-Alphen uit de nood %n voor lid Ade Bejaardenzorg wil dienstencentrum 'aarden voelen zich machteloos; geen inspraak 1 1 Li' GEENVRIJE VESTIGING Afgevaardigden verenigingen willen over de samenstelling nog overleggen REGERING GEEFT KREDIET VAN MAXIMAAL fl,3 MILJOEN Zr. Helen viert professiefeest ,0 13 FEBRUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 (Van één onzer redacteuren) ERDORP Diep geschokt zijn de meeste bewoners prot. chr. bejaardencentrum „De Dillenburg" aan de singel in Leiderdorp over het plotselinge vertrek van :trice, mevrouw H. A. van Asselt-Poelstra. Zij moet t dit centrum, vóór 1 maart hebben verlaten. Dat is een i ran een conflict tussen haar en het bestuur en de raad Is zicht van de Protestantse Interkerkelijke Stichting tot enverzorging. De brief, waarin deze aanzegging werd vond de directrice op de mat van haar woning in het Men had niet eens de moeite genomen haar van dit jersoonlijk op de hoogte te stellen en ook had men dit i niet aangetekend aan haar toegezonden. voners van het huis zijn rgesteld. Zij zeggen: „Het dat blijkt dat je als be- zo'n centrum niets te zeg- 'A Er wordt gewoon over je faar blijft op die manier je ferheid? Studenten bij voor- pnen gaan demonstreren I democratisering, maar als j, opgenomen in een cen- (i je daaraan toch niet be- in „De Dillenburg" bewo- fhet de gehele dag nergens per hebben, dan over het j van mevrouw Van Asselt. slapen ze er niet van. Per en verkeren in onzeker- [tom er heerst grote onrust [meeste van de 66 inwonen - j velen is het namelijk al de Ier, dat ze zo'n kortsluiting [ectrice en bestuur en raad cht meemaken. „Wat gaat [beuren?" vragen ze zich Geen antwoord ivraag krijgen ze geen ant- ih van het bestuur, noch ,d van toezicht. Ze worden van die controverses. Ze :n enkele rechtszekerheid ;n inspraak. Er wordt wel ,het geval" gesproken, bejaarde inwoners staan Niets kunnen ze begin- schepen (huis) hebben ze ih verbrand. De bejaarden het centrum gekomen om itige, gezellige levensavond •engen. Een plek waar ze eilig zijn. Rust heeft lenburg" dat hebben tprekken met inwoners dui men merken plaats ge- or onrust. Om maar niet te angst. Angst wat er nu gebeuren als de opvolg' eij mevrouw Van Asselt de it zwaaien. over alles, wat zich heeft tussen mevrouw Van As- :t bestuur en de raad van leel wat te schrijven zijn. licatie-stoornissen op aller- traden geregeld op, spe- de interne zaken in het itreft. hjjaarde inwoner, die echter hcjwel van deze tijd is, tijdens met enkele Dillenbur- bestuur en de raad van moeien zich met zaken, totaal geen verstand kennen de problematiek bejaardenwerk zelfs niet. m verouderd systeem, dat inspraak hebben en dat er ïstuur en de raad van toe- naar onze mening wordt We kunnen alleen maar voo- IADE De raad van Al- krijgt maandag te behan- :aa voorstel tot vaststelling van emmingsplan. „Oud Ade". voorziet, volgens de toelich- B. en W. in de vastlegging situatie en ander - een bescheiden uitbreiding sbouwing ten zuiden van de ma ie uitbreiding worden aan- a. de noodzakelijkheid van len opvangen van de na- oh bevolkingsaanwasb. de beid van de bouw van een oel ipecifieke bejaardenwonin- ie wenselijkheid van het a* 'oners openen van verdere leden voor de zgn. eigen larvoor steeds grote belang- ur'leeft bestaan. LaUet oog op een en ander is •en nwijk geprojecteerd omvat- 1 f eengezinswoningen, waar- e ,10 als bejaardenwoningen 1 icht. Ten zuidwesten van de w\jk is in het kader van en van B. en W. tot het in (dorpen creëren van speel- 0 eid voor de jeugd een speel- er afmetingen van ongeveer gesitueerd. Voorts is in het e Bkening gehouden met het r de bouw van een kleuter en de Zwarteweg en dat op tal plaatsen in de nieuwe plde mogelijkheid van de 1 n garageboxen zal bestaan. <a t in Klokgeveltje 1 GOM In „Het Klokge- an de Hoofdstraat in Hille- i ift de Aalsmeerse schilder ïuin een expositie van zijn ingericht. Daartoe werd hij fed door de Hillegomse bloe itenaar Cock Veldhuis, die Klokgeveltje dat onder ntenz(>rg staat zijn artis- roogboeketten heeft staan. ja-knikken. Als je dat doet sta je in een gunstig blaadje. Onze directrice doet dat terecht niet. Zij meent als deskundige inzicht te hebben in het opvangen van de bewoners met hun vele problemen en moeilijkheden, die het ouder worden nu eenmaal met zich brengt. Wanneer de pen- sionprys de hoogte ingaat, dan hoor je dat doormiddel van een briefje Er wordt niet gevraagd of je die verhoging wel kunt betalen en nog minder of er soms mogelijkheden zijn die verhoging zo gering moge lijk of ongedaan te maken. Moeilijkheden Na talrijke gesprekken heeft me vrouw Van Asselt op 28 ianuari ont slag genomen als dire ice, echter zonder een datum te .ïoemen. Zij wilde beslist niet, dat de organisatie van „De Dillenburg" in het ongere de zou komen door 'n plotseling ver trek, temeer omdat er bij haar staf geen plaatsvervangster voor haar is. Op deze ontslagaanvraag volgde de brief van het bestuur (gedateerd 10 februari) waarin haar gesommeerd werd het centrum voor 1 maart te verlaten. Mevrouw Van Asselt heeft ontslag genomen, omdat zij voorzag dat zij anders in de loop van dit jaar toch zou worden ontslagen. Er was een te brede en diepe kloof ontstaan. De standpunten over het punt „zorg" liepen te ver uiteen. Een betreurenswaardige zaak. Be grijpelijk, dat de inwoners van dit centrum ernstig verontrust zijn. Het feit, dat het bestuur (de uitspraak „een oligarchie van amateurs" viel tijdens het gesprek) formeel geen enkele verantwoording behoeft af te leggen, ook niet aan de raad van toezicht en eveneens niet aan de kerkeraden van de geref. kerk en de hervormde gemeente van wie het initiatief tot stichting van „De Dil lenburg" destijds is uitgegaan, on derstreept het gevoel van onmacht. Een onderhoud, dat twee bewo ners hebben gehad met de raad van toezicht naar aanleiding van een schrijven van meer dan de helft van de Dillenburgse bejaarden over d e recente gebeurtenissen leverde geen resultaat op De toenemende onge rustheid, de vragen, de zorgen en de teleurstellingen blijven. Geen inspraak. Machteloos zijn. SÈ Dat is het gevoel dat bejaarden in Leiderdorp en in vele andere centra hebben. Ze lopen dood in hun eigen onmacht en de onzelfstandigheid van op leeftijd gekomen mensen wordt vaak nog bevorderd, doordat zij hun toevlucht moeten zoeken in de Bijstandswet. Zy vormen een kwetsbare groep, die het gevoel heeft, dat men alleen maar een be stuur zeer dankbaar moet zijn, dat men is opgenomen. Dat de bejaar den daarin spoedig verandering wen sen is begrijpelijk. „Wij willen voor Het bejaardencentrum De Dillenburgaan de Mauritssingel in Leiderdorp. (Foto LD/Holvast) „vol" aangezien worden," zeggen de Dillenburgers I NOORDWIJKERHOUT Dankzij de medewerking van de j de Zusters van de Voorzienigheid en een aantal vrijwilligsters kan de sectie Bejaardenzorg van het AIMD in Noordwijkerhout thans beginnen met de maaltijdenverzorging voor de bejaarden, die gedurende langere of korterr tijd niet meer voor zichzelf kunnen zorgen. Deze verzorging, onder leiding van Zuster Simone, is ook bedoeld voor de alleenstaanden, die invalide of ziek zijn en hierdoor hun maaltij den niet zelf kunnen bereiden. Wan neer iemand meent in aanmerking te komen voor deze warme maaltij den kan dit worden doorgegeven aan de huisarts, wijkverpleegster, maat schappelijk werkster of aan een der volgende leden van de Sectie Be jaardenzorg: Mevr. J. L. C. Bosma- Stoop. tel. 2409 en C. P. J. Timmer, tel 2941. De bejaardenverzorgster, Zr. Ancillina, zal de opgegeven adres sen bezoeken voor het verstrekken van nadere inlichtingen en informe ren of er nog voor speciale diëten moet worden gezorgd. De sectie be jaardenzorg begint maandag met het bezorgen vr\" de maaltijden en wel op de dagen zondag, maandag, woensdag en vrijdag. De kosten zijn voorlopig vastgesteld op f2 per per s-ion per maaltijd. Vrijdags moet aan degene die de maaltijd komt brengen worden betaald voor de maaltijden die de afgelopen week werden ontvangen. Om een onge stoorde verzorging te garanderen zijn nog een aantal vrijwilligers nodig, die over vervoer kunnen be schikken, om de maaltijden rond te brengen. Na de bejaardengymnastiek is dit de tweede activiteit van de sectie bejaardenzorg die druk doende is met de voorbereidingen van de tot standkoming voor de bouw van een dienstencentrum met bejaarden wo ningen. NOORDWIJK Het gemeentebe stuur van Noordwijk heeft gerea geerd op de nieuwe richtlijnen van minister Schut. Het college van B. en W. deelt aan de raad mede ern stige bezwaren te hebben tegen de bepaling, dat de eis van economi sche gebondenheid aan de gemeente niet meer als weigeringsgrond mag worden gehanteerd. De aantrekkelijkheid als badplaats en de zeer gunstige ligging van Noordwijk ten opzichte van de ver schillende grote steden, wettigen de verwachting, aldus B en W dat door het wegvallen van de eis van economische gebondenheid vele niet- Noordwijkers zullen trachten in de badplaats een woning te kopen of te huren. Daardoor zullen de Noord- wijkse woningzoekenden in het ge drang komen. Volgens de beschikking kan de mi nister bij hoge uitzondering op een gemotiveerd verzoek de bepaling ge durende een bepaald tijdvak buiten werking stellen. B. en W. hebben van deze moge lijkheid gebruik gemaakt en aan de minister verzocht met het oog op de nog steeds voortdurende ernstige woningnood in Noordwijk, ontheffing te verlenen voor de tijd van vijf jaar. HAZERSWOUDE De heer P. A. Th. v. d. Werf, technisch leider van de werkgroep Jeugdwerk, zinspeelde er tijdens de opening van de bijeenkomst in het gemeentehuis al op dat Hazerswoude gisteravond aan de vóór avond van de oprichting van de Stichting Jeugdraad Hazerswoude stond. De vertegen woordigers van het r.k., hervormde en en ge reformeerde jeugdwerk, van sport-, culturele en ontspanningsverenigingen en van nog en kele instellingen kónden te enen male nog niet tot oprichting besluiten. ALPHEN AAN DEN RIJN Het ministerie van Economische Za ken heeft de N.V. Klip te Lekker- kerk doen weten, dat de overheid bereid is financiële steun te ver lenen ten behoeve van de voort zetting van het bedrijf van de N.V. Scheepswerven D. Boot in Alphen aan den Rijn. Er wordt een krediet van maximaal f 1,3 miljoen verleend in het kader van de regeling bijzondere financie ring. Het krediet zal onder gedeelte lijke garantie van de staat wor den verstrekt. Aan deze steunverlening zijn enkele voorwaarden verbonden, die er onder meer op gericht zijn de continuiteit van de onderneming en van de werkgelegenheid zoveel mo gelijk te verzekeren. De heer A. Klip, directeur van de de NV Klip, heeft zich bereid ge toond de gestelde voorwaarden te aanvaarden. Op 30 januari Jl. heeft de NV Klip zich bereid ver klaard de activa van de NV Scheeps werven D. Boot over te nemen in af wachting van definitieve beslissing op de aanvraag om financiële steun van de overheid. Er is een uitvoerig onderzoek in gesteld naar de financiële situatie van de NV Klip om de le vensvatbaarheid te kunnen beoorde len van de combinatie der bedrijven. Op grond van dit onderzoek is ge concludeerd. dat medewerking van de staat aan de gevraagde krediet verlening verantwoord kan worden geacht, aldus het ministerie van Eco nomische Zaken. Van de zijde van de heer A. Klip werd meegedeeld, dat de overgeno men activa van Scheepswerven Boot NV zijn gekocht door Van Duyven- dijk's Scheepswerven NV. Deze NV behoort tot het klipconcem, waarin onder andere zijn opgenomen Klip NV, die zich beweegt op het gebied van apparaten en pijpleidingen voor de chemische industrie en de NV re derij Rijnvakantie, die vakantierei zen op de Rijn verzorgt. Reeds thans kan volgens de heer Klip gezegd worden, dat de werkge legenheid op de werven in Alphen aan den Rijn verzekerd is. De leeg loop, die volgens hem zonder ge noemde transactie binnen enkele da gen zou zijn opgetreden op de ze wei-ven, zal worden voorkomen doordat reeds maandag begon nen zal worden met de uitvoering van een nieuwe order. Het is directeur A. Klip van Van Duijvendijk namelijk inmiddels ge lukt enkele orders te boeken. Zo zal Boot onder meer een middenseotie voor een binnenvaartschip bouwen, dat de werf Bodewes in Millingen moet verlengen. Verder zal voor een grote werf in Schiedam een aan tal scheepsluiken worden gebouwd. Binnenkort onderhandelt de heer Klip nog over opdrachten voor enige binnenvaartschepen en een treiler. De heer Klip verwacht de komen de maanden in Alphen behoefte te hebben aan 40 extra personeelsleden. Op dit ogenblik heeft het bedrijf on geveer 120 mensen in dienst. Het is de bedoeling dat beide scheepsbouwbedrijven in één naam loze vennootschap zullen worden on dergebracht, waarschijnlijk onder de naam Klip Scheepswerven NV. De directie daarover zal worden ge voerd door de heer Klip en adjunct directeur G. van Markenstejjnen van Van Duijvendijk. De drie neefs Boot, die directeur zijn van de Al- phense werf, zullen in de nieuwe nv een andere functie krijgen. Niet onder de overname valt het Aan de kade van de Scheeps werven D. Boot in Alphen aan den Rijn, die zijn overgenomen door de heer A. Klip uit Lekker - kerk, ligt de „Rotterdam"het Rijn-passagiersschip, waardoor Boot in moeilijkheden is geraakt. Eerst deed zich het feit voor, dat de afgevaardigden van de speeltuin vereniging „De Rode Wip" en van de Christelijke Plattelands Jongeren de zaak nog eens met hun voltallige be stuur willen opnemen. Locoburge meester H. van Rijn op zijn beurt deelde aan het einde van de ver gadering mee, dat B. en W. bij de gemeenteraad bepaalde voorstellen zullen indienen (de gemeente zal in de jeugdraad drie vertegenwoordigers tellen, door de gemeenteraad te kie zen). Belangrijke winst van deze praat-avond evenwel: de leden van de werkgroep Jeugdwerk, inclusief i de hieruit gevormde commissie van j deskundigen die de conceptstatuten heeft samengesteld, gaan de volgen de stap zetten. Zij zullen namelijk op treden als de comparanten, wanneer de notariële acte zal worden opge maakt van de oprichting van de Stichting Jeugdraad Hazerswoude. De her P. v. d. Werf, die tijdens déze bijeenkomst als voorzitter op trad, sprak er na afloop overigens zijn vreugde over uit, dat de ver tegenwoordigers van de diverse orga nisaties c.q. instellingen gisteravond breedvoerig van gedachten wisselden ten einde te komen tot de voor ieder een aanvaardbare statuten van de Stichting Jeugdraad. Uiteraard leefden er bedenkingen en wensen. De jeugd dient, zo werd bijvoorbeeld gesteld, in de raad een zo groot mogelijke inbreng te krij gen. Zij dient daarom met zoveel mogelijk personen in dat bestuur vertegenwoordigd te zijn. De jaarver gadering dient een openbaar karak ter te krijgen. De splitsing van het jeugdwerk van Dit schip is niet in de overneming de kerken in rk. gereformeerde en Het hervormde afdelingen werd door sommigen, althans wat de vertegen woordiging in de jeugdraad betreft, uit de tijd genoemd. Dat de helft van het aantal leden (exclusief die van het gemeentebestuur) beneden de dertig jaar moet zijn, werd door de vertegenwoordigers van onder meer de speeltuinvereniging „De Rode Wip" een onhaalbare kaart ge noemd. De ongeorganiseerde jeugd zal via een hearing haar wensen kenbaar kunnen maken, waarna twee personen van deze groepering zitting zullen nemen in het bestuur. van het bedrijf inbegrepn. kost Boot iedere dag f 6000,-. (Foto Leidsch Dagblad) Rijn-passagiersschip, dat Boot voor de Amsterdamse rederij Zwaag heeft gebouwd. Zwaag wenst dit schip niet over te nemen, omdat volgens haar contractueel alle werkzaamheden nog niet zijn uitgevoerd. In het ka der van een boeteclausule kost dit schip de werf elke dat 6.000 gulden. Dit Rijn-schip ligt thans weer voor de kade van de werf in Alphen. De werkgroep Jeugdwerk, die veel werk heeft verzet voor de oprichting van de Jeugdraad. (Foto Leidsch Dagblad) De ruime meerderheid van de aan wezige vertegenwoordigers van de di verse organisaties bleek dus voor de oprichting van de jeugdraad. De le den van de werkgroep zullen dus, ge machtigd als ze gisteravond werden, als comparanten optreden bij de goedkeuring van de statuten «aan gevuld met gisteren aangebrachte wijzigingen) door de notaris. Dit be tekent. dat zij, oprichters als ze van de stichting zijn, voorlopig zullen op treden als bestuursleden. Dat de jeugdraad een jeugdraad moet zijn, werd door vele sprekers herhaalde lijk onderstreept. Mejuffrouw Tine ke de Boer, van de jeugdclubs uit de Groenendijk, bracht de leden van de werkgroep Jeugdwerk namens al len dank voor de inspanningen die zij zich tot nu toe hebben getroost. In die groep hebben zitting: C. Hey- ker, mejuffrouw M. de Boer, J. Wor- telboer, Jac. Vos, P. v. d. Werd, J. Groenewegen, E. Platzbecker en P. Hunnink. HAZERSWOUDE Zuster Helèn (Anna Boers), afkomstig uit Ha zerswoude, viert vandaag temidden van de (mede)zustere van het H. Hart in „Koningshof" in Veldhoven haar vijftigjarige professiefeest. Vanmorgen is in de St. Michaëlkerk aan de Ha-°rswoudse Rijndijk de Eucharistie gevierd door de familie leden, die overigens op 12 april naar het Brabantse trekken, om daar met de „gouden" zuster het professiefeest uister bij te zetten. Zusfter Hèlè 72 jaar geleden in Ha zerswoude geboren als telg uit een gezin van zeven kinderen is tijdens de vijftig jaar, dat ze in het kloos ter is. in diverse huizen werkzaam geweest. Ruim tien jaar daarvan ver bleef zij in Finland. Ook was ze ge ruime tijd overste van diverse kloos ters.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 7