^Eigenaardig dat sommigen door 't stuk geschokt zijn ,De Gijzelaar' in bonte tooi Walter Kous over Jongens onder elkaar Overrompelende „show" door Globe en cfióteren DINSDAG 10 FEBRUARI 1970 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 vlSTERDAM (GPD) Wal- Kous, regisseur van de voor- ling die toneelgroep Centrum tft van jongens onder el- ,Je kent die blasé-hou- ig van nichten wel. Blasé om- Zjjt ze bij voorbaat niet geloven *het aanbinden van de strijd en het eventuele succes, omdat ze »t geleerd hebben zich op te dien, van zich af te bijten, 't Is a groep die nog altijd tweedui- jd jaar christendom meesleept, iarin homoseksuelen verbrand ^verketterd zijn." i\e auteur van het stuk. Mart I )wley, zegt dat het geen beken ds en geen autobiografie is. „Maar jnille personages zit iets van mezelf iets van alle mensen die ik heb jn kennen. Als je er eenmaal gewend bent dat acht van de !t8fen figuren notoire homoseksuelen i, heb je de voornaamste „sen- le" gehad. Er is één ding dat me f «yd gestoord heeft in stukken over I Ino's: dat de ho, oseksualiteit ijk en-zet als de grote verrassing km in het derde bedrijf. Maar zo Jt 't niet in het leven. Niet alle io's maken zich van kant aan het van het stuk". even: en verjaardagsfeest in homoseksueel milieu van de ho- middenklassen. De genodigden [en geconfronteerd met een be ier die niet homoseksueel is. een studievriend van de gastheer, feestgangers voelen zich betrapt, bezoeker voelt zich gecompromit- rd- Het conflict dat hieruit ont- ftt spitst zich toe in een soort krheidsspel waarbij niemand ont- i wordt en de persoonlijke pro- men èn die van de groep aan r dag treden. daarom is dit in Amerika spelen- fetuk naar Nederlandse verhoudin- i vertaald? Ifalter Kous: „Adaptie is natuur- ;s een paskwil als 't stuk niets te ken heeft met het land waar je )nt. maar ik heb een tijd in I V York gezeten, ik ken 't milieu jr vrij goed en ik ken 't hier vrij elkaar zitten en zo'n feestje zich zo onvrij gedragen precies zo in Amsterdam en kür York tegengekomen. Wij rich- ons in Nederland toch bovendien l erg op Amerika., de humor is •oMal Anglo-saksisch. 't stuk we- It van de idiomatische grapjes, 1 'spelingen op plaatselijke situaties, ;tuibars en universiteiten Die zijn ;sj?arrend voor 't Nederlandse pu- "jk. Je doet in zo'n geval een wel- 'rp|d als je 't stuk naar een eigen fee ving toeschrijft". 4Had dit stuk niet méér zin ge- l als het vijf jaar geleden ge- -^ld was. omdat het taboe van de j^ioseksualiteit nu doorbroken is? Het zo uzoifs tien jaar geleden pan moeten zijn, maar toen was er nog niet. Wat we tien jaar eden wel hadden was een heel i»4jnheihg stuk. „Thee en sympa- 14", waarbij iedereen als hy ten ue in haar armen viel, kon ver- li ten „goddank toch niet verlo of' Een heel schandelijk stuk |^nlyk. d. Bij elkai 'len en zie N,| ik precie: »oi Gisteravond is voor de zo- iefilste keer „De Jantjesvan fman Bouber in première ge in. Het gebeurde in de schouw- \g van Tilburg, waar onder king van Beppie Nooy dit on- Wlrwoestbare brok volkstoneel op planken werd gezet. Het pu ik was enthousiast. Bij de Idigifig na afloop kon Prins "rnaval natuurlijk niet ontbre- n. Tijdens deze bloemenfinale n we hier onder anderen Dick nstra. Beppy Nooy. Ramses "^Pffy en niet te vergeten Prins tnaval. WALTER KOUS Maar 't taboe wij leven dan misschien in een wereldje waar de emancipatie wat sneller is gegaan, maar dat geldt niet voor 't heie land. Een homoseksuele jongen die een aardige glazenwasser ziet, een praatje maakt en hem uitnodigt wat te gaan drinken, kan nog altijd een dreun verwachten. Zo gewoon is 't dus nog niet allemaal. Ik vind, dat hele stukals je 't speelt voor jonge mensen die nu op gevoed zijn, en dus minde larst heb ben van die taboes, mensen die dui delijk Hitweek en Aloha hebben ge lezen, dan kan ik me voorstellen dat die mensen hun ogen uitwrijven en denken bestaat dat nog dat mensen zich in zulke krankzinnige bochten moeten wringen. Tegen die mensen z»du ik zeggen ga nu maar gauw ky- ken naar dat stuk voordat 't milieu is uitgestorven. Want alle negen kunnen ze zo in het wassenbeelden museum van Madame Tussaud. Toen ik 't stuk las. merkte ik dat die groep in Amsterdam nog pre cies zo bestaat als in Amerika. Een groep van tussen de dertig en veer tig jaar, die zich nooit militant heeft opgesteld, in een tyd dat 't COC dat al wel deed. En waarom niet? Om dat ze eigenlijk iets gedoemds aan zich hebben. Een tragische worste ling kan 't gevolg zyn, zoals in het stuk bij de hoofdpersoon. Het ken merk is dat ze in een verschrikkely- ke onvrijheid staan. Als je naar een zondagmiddagthee van het COC zou gaan, om vyf uur. zie je dezelfde groep precies zo zitten. Er zijn homoseksuelen die denken alleen maar vrij te zyn in hun eigen kring, ze denken dat hun identiteit van buiten is opgelegd. Om zichzelf te zijn, voelen ze zich aangewezen op hun gezelligheidsvereniging en op dergelijke vervelende feestjes als je in dit stuk kunt zien. Met veel drank en vervelende spelletjes. Waarom ik 't goed vind om het stuk te spelen is dit: een van de the ma's die my in een drama altyd t meest geïnteresseerd heeft is de on vrijheid van de mens en de mogelij ke vrijheid die hij niet ziet. In dit stuk zie je enkele onvrije mensen die zich niet militant opstellen ten op zichte van hun maatschappelijke problematiek en hun lot dragen. En alle onlustgevoelens komen op zo'n feestje naar boven in sullige spelle tjes. Voor mij is het in die zin een geëngageerd stuk. Tekst in het door Centrum uitge geven programma: „een groep die zich afzondert in een exclusieve ei gen wereld. Naar buiten toe zyn ze vermoeid en niet militant, blasé. Wat is er van die buitenwereld ook te verwachten?Binnenskamers laten zy hun agressie en hun geldings drang de vrije loop. De geblaseerd heid is dan geen vermoeide afweer meer, maar krijgt een nieuwe func tie: het middel om vorm te geven aan hun neiging tot zelfspot en zelf vernietiging". Walter Kous:„Ze willen voor vol aangezien worden in een bourgeois milieu omdat daar hun meeste kan sen liggen. Dat is tragisch, 't Rellen in dit stuk zegt dat woord je iets? Je hebt twee woorden die tegenover eikaar staan: zang geven en rellen. We hebben in het programma een verklarende woordenlijst afgedrukt. Rellen is: provocerend optreden van homoseksuelen tegen heteroseksue len of van homoseksuelen onderling. Zang geven is provocerend optreden van heteroseksuelen tegen homosek suelen. 't Etiket dat nichten opge plakt hebben gekregen hebben ze huns ondanks geaccepteerd. Je kunt vaak in de Leidsestraat groepjes zien van een paar jongens onder el kaar die tegen meiden lopen te roe pen, Zeer vrouwelijk aangekleed, vrouwelijk lopend, luid roepend. Tra gisch. want ze beantwoorden aan het beeld dat de maatschappij van ze heeft. Ze maken 't stereotype tot een karikatuur. Dan lopen er een paar geklofte jongens voorbij, die geven zang: ze roepen vuile flikkers en zo. Die hy- pervrouwelyke jongen wil in feite de aandacht van een heteroseksuele man wel. Hy lokt een soort agressie uit, die is in wezen bevredigend, omdat 't een respons is. In 't stuk wordt een nicht die relt inmekaar geslagen door een heteroseksueel. Die man houdt zich op dat moment op een agressieve manier met hem bezig, met hen; alleen .In feite heef- tie dan ook uitgelokt. Maar ja. je komt dan wel op een wondrelijk pathologisch terrein. Nou ja. neuro tisch terrein laten we zeggen". Over de reactie van het publiek: Het merkwaardige is dat sommige homoseksuelen nog zeer geschokt zijn door 't stuk. Voornamelijk ou deren. Jonge homoseksuelen zijn ver baasd dat 't nog bestaat. En daar tussen in zyn mensen die ontzettend veel over zichzelf hebben ontdekt door 't stuk. Ik heb by homosek suelen die ik erover sprak een grote indentificatie geconstateerd: „ja. zo zijn wij geweest. Deze bespottelijke groep daar kennen we alles van." LEIDEN „Ik ben een slechU katholiek zoals zovele grote kunstenaars"Deze uitspraak is van de jong gestorven Ierse re bel-schrijver Brendan Behan, die het met de opvattingen van de kerk over de ivereld. waarin hij leefde, onmogelijk eens kon zijn. Deze anti-klerikale houding vindt men in alle boeken en toneelstuk ken van de in de achterbuurten van Dublin opgegroeide en door de drank het graf in gespoelde meester-vrijbuiter terug. Toen Behan tijdens de eerste voorstel lingen van „The Hostage" <De Gijzelaarvoor een gemene gods lasteraar iverd uitgekreten, wist hij dat hij bij de traditie van Sean O'Casey en Synge hoorde. Hoe men ook over leven en werk van deze onstuimige Ier denken mag, hij was in elk geval een taalkunste naar. niet bepaald fijnzinnig in zyn woordgebruik, maar wel recht op de man af. De vele succesvolle opvoerin gen van een extravagant stuk als „De Gijzelaar" in vrijwel de gehe le wereld vormen het bewijs dat de taal van de bohémienrebel door tal lozen met name de jongeren, wordt begrepen. Het is de taal van de re bellie. gericht tegen hiërarchische maatschappijstrcturen en autoritaire gezagsverhoudingen. „De Gijzelaar" is een merkwaardig mengsel van melodrama, musical, komedie en klucht. Met dit chaotische spel over de Ieren en hun vrijheidsstrijd, tien jaar geleden al door de Nederland se Comedie uitgebracht, trekt „Glo be" dit seizoen heel wat publiek. Ge lukkig maar, want het zuidelyk to neelgezelschap. dat gisteravond in de Leidse Schouwburg optrad, geeft van „De Gijzelaar" een schitteren de serie voorstellingen. Dat succes is voor een belangrijk deel te danken aan de uiterst beweeglijke en bijzon der fantaseirlyke regie van Adrian Brine, de Engelse regisseur die nog maar pas geleden op zo'n wonder lijke wijze Tsjechows „Oom Wanja'" bij Theater d1 mist in liet gaan. Dat Brine de bedoelingen van Be.ian, be ter dan die van Tsjechow, begrepen heeft, blykt uit de hele benadering van het stuk, dat als gróndmotief heeft de immoraliteit en liefdeloos heid van de moderne maatschappij. Geen gepolijste stilering van de ka rakters. hetgeen destyds by de Ne derlandse Comedie het geval was. een volledige uitbuiting van de mo gelijkheden tot uitgebreid spelplezier. Wie mocht denken dat daardoor niets van de ernst van dit stuk vol bittere spot overblijft heeft het mis. De ernst van het verhaal loopt als een rode draad door het bonte, luid ruchtige spektakel, wordt echter niet met tragisch sentiment uitgemeten. Het zijn revue-aohtige taferelen, waarin de intrige Engels soldaat wordt als gijzelaar vastgehouden in Iers hoerenlogement en vrypostig vertroeteld door het vrouwvolk zich afspeelt. Humoristische scènes en groteske situaties wisselen el kaar in duiJelingwekkende vaart af, dat alles tegen de achtergrond van een bijzonder knap opgebouwd decor van Nicolaas Wijnberg. Het levert, met de geraffineerde kostuum vn de effectvolle belichting, het beeld van een kleurenplaatje op. waardoor het karikaturale spel nog visueler lijkt te worden dan het in feite al is. Het stuk vereist een grote bezetting, maar ook wat dat betreft staat het zuidelyk toneelgezelschap zijn man netje Kitty Janssen en Henk Rig- ters als het bordeelhouderspaar. Je roen Krabbé en Jenny Arean, resp. als de jonge gijzelaar en 't onbezoe delde dienste/reisje. Huub Rooymans en Lou Landré als de twee bewakers en Mart Gevers als de blyde bood schap verkondigdende heilssoldate, ze dansen, spelen en zingen dat het een lieve lust is. Ook Henk Molen berg drijft in deze tragikomedie al zingend de spot met de glorie van het Britse ryk en het heldendom van Engeland. Dat Jenny Arean zich als musical-ster zich geheel en al waar kan maken in een dergelijk stuk valt nauwelijks te verwonderen. Jeroen Krabbe hangt teveel de lol lige broek uit als gijzelaar waardoor zijn verschijning wat teleurstelt. Het spel van Huib Rooymans, die Jeroen Krabbé en Jenn Arean in 'De Gijzelaar' van Bren dan Behan. NEDERLAND I 6.15 Reportage wereldkamp. skiën in Selva di Val Gar- dena, in kleur (NOS) 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Geen zee te hoog tv*serie, in kleur (KRO) 7.30 Verslag op dinsdag (KRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Alaaf '70: carnavalsprogramma (KRO) 9.10 Leven en laten leven, film over gehandicapten (KRO) 10.00 De Wrekers, tv-serie, in kleur (KRO) 10.50 Journaal (NOS) 10.55 Schaken voor beginners les 17 (Teleae) NEDERLAND II 6.15 Samenvatting van de loondebatten in de Eerste Kamer (NOS) 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Scala: informatief programma (NOS) 7.30 Peyton Place, tv-feuilleton (AVRO) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 The Survivors, tv-film, in kleur (AVRO) 9.10 Dit. is. Tom Jones, muzikale show, in kleur (AVRO) 10.00 Televizier (AVRO) 10.50 Journaal (NOS) Verbazingwekkend was giste ren het interview dat Jan van Hillo met sergeant Joe Hooper had, de enige nog in leven zijn de drager van de hoogste Ame rikaanse militaire onderschei ding. „the Medal of Honour". Nimmer tevoren in de geschie denis van de mensheid kregen zovelen zoveel onwaarheden voorgeschoteld in zo korte tijd, zonder dat Van Hillo zyn jour nalistieke plicht deed en af en toe een kritische kanttekening plaatste. Tenslotte was Hooper geen kwetsbare figuur die ontzien diende te worden, hy heeft wel voor hetere vuren gestaan en draagt niet voor niets zestien medailles. Een enkele tegenwer ping had in dit geval geen kwaad gekund. Wat kregen we allemaal te ho ren? De Vi etna mezen zyn in aanleg blye mensen, die geen behoefte hebben aan tv en te vreden zijn met wat ze hebben. In Vietnam had Hooper voor een zelfde vrijheid gevochten als zyn voorgangers 25 jaar ge leden in Europa. Hoe was het mogelijk, dat de Noordvietna- mezen met 22.000 man in Hué geïnfiltreerd waren? Met groepjes van vyf man drongen zy by de inwoners bin nen. families van autoriteiten werden uitgemoord, van andere families werd het jongste kind onthoofd, waarna men hun aanwezigheid wel moest tolere ren i een schuchtere tegenwer ping van Jan van Hillo dat een Canadees-Nederlandse arts, die in die tyd in Hué zat heeft ver klaard. dat de Noordvietname- zen zich uitstekend hebben ge dragen. was hier wel op zyn plaats geweest). Stuitte het hem niet tegen de borst mensen te doden? Hooper hield er niet van, maar in Hué had hy minstens 24 man gedood en dat was op dat moment no dig. Trouwens, hy droeg in zijn ene hand het geweer en in zyn andere de bijbel en uiteindelijk hield hy zich toch aan het ge bod van de bijbel dat gy niet zult doden. Terwijl je een me demens doodt, blijf je bidden, zei hij nog. Daarna volgde er een kort ver haal over een Christoffel-kruis- je, met „veel liefs en geluk. Ro- sie" erop. dat hy elke avond na het bidden aan beide kanten kuste, tot hy het een keer kwyt bleek te zijn. Die nacht werd hij beschoten, boem. boem, boem, boem, hy dook in zyn eenmans gat, een projectiel viel vlakbij hem neer zonder te ontploffen, toen het licht werd. bleek een raket van 1 meter 90 op 16 cen timeter van zijn eenmansgat te VOOR DINSDAG 10 FEBRUARI Hilversum I 402 m AVRO: 18 19 Uitz van de Katholieke Volkspart 18.30 Nws. 18 41 Act 19.00 Steeo. Licht ork. met sol. 19 40 Conci- Uepostbus (herhaling) 19 45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?. lez. 20.00 Mod. muz (gr 21.00 Rommel pot terij. rommelpotter ij. draal 'n plaat en ik ga voorbij Vastenavondprogr 22.30 Nws 22.38 Parlementsoverzicht 22.45 Rommelpottery (vervolg) 23.55 24.00 Nws een nsi.-- officier gestalte geeft, is toe en met gechargeerd, maar het hindert in dit geval byna in het ge heel niet. Een prachtige creatie! Kit ty Janssen kan de rol van bordeel houdster gemakkelijk aan en ook haar tegenspeler Henk Rigters beeldt een geloofwaardige oudere fi guur uit. Tezamen zorgen al deze acteurs en actrices voor een over rompelde voorstelling, waarin jam mer genoeg en dat is dan eigen lijk de enige kritische noot van be lang op nogal hinderlijke manier zinspelingen worden gemaakt op ge beurtenissen van vandaag. Welllicht is Wilbert Bank als bewerker van het stuk daar verantwoordelijk voor. Die toespelingen, ook op bestaande figuren uit de wereld van de film en de politiek, doen afbreuk aan de waarde van Behans werk. Dit mag echter geen beletsel zijn om het stuk te gaan zien. Vanavond is daar in net theater aan de Oude Vest weder om de gelegenheid toe. PI ETER C. ROSIER lllhersiim II 298 m. KRO 18 00 Nws 18.11 Radlojourn 18.25 Stereo Licht instrum kwintet m zangsol (opn.) 18.50 Paris vous parle 18.55 Voor de kind 19 00 Trefpunt: Zuid Amerika en de VS van Noord Amerika 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: Vrolijkheid, muz., act en wetenswaar digheden. 22.00 Gonk. satirisch progr. 22 30 Nws. 22 38 Med 22 40 Radlojourn NOS: 22.55 Zln-Tulg: kunstkroniek nr 10 23.55-24 00 Nws. VOOR WOENSDAG 11 KEBRIARI Hilversum I 402 m. VARA: 7 00 Nws 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strljdl 7.23 Stereo Lichte gram muz (7.30-7.35 Van de voorpa gina) VPRO: 7 54 Deze dag VARA 8.00 Nws. 8 11 Act 8.20 Stereo: Lichte gram muz. (830-8.35 Van alle mark ten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9 00 Klas. muz. (gr.) 9.35 Waterst. 9 40 Schoolradio 10.00 Stereo: Lichte gr. muz. 10 50 Voor de kleuters 11.00 Nws. 11.03 Voor de hulsvr. 11.40 Stereo: In strum ens. oude muz. 12.00 Stereo: Pianorecital: semi klas. muz. 12 25 Ste reo: Promenade-ork. en sol.: Amusem. muz 12.54 Voor het plattel. 13.00 Nws 13.11 Act. 13 25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14 00 Stereo Ope- rettemuz. (gr.) 15 15 In de Toonzaal mod muz. met com. voor de Jeugd. 16.00 Nws 16.03 Stereo; Nederl chan sons. 16.20 Stereo: Beroepsopleiding vr Jazz en amusem. muz. gesprek 16.50 Stereo: Radio Kamerork.: klas en mod muz. 17 40 Muz voor een slag werker (opn.) 17.55 Med. Hilversum II 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klass muz. (7.30 Nws. 7.32-7.50 Act.) TROS 8.00 Nws 8.11 Luister uit .én thuis: verzoekprogr. voor de militairen (8.30-8.32 Nws 9 00-9 10 Gymn voor de hulsvr 9 30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag, muz lez 10.15 V. d. vrouw 11.00 Nws 11.03 Plek uur: wedstrijdprogr. 11.45 zijn neergekomen, een blind ganger en 30 cm van de raket lag zyn v erloren Christoffel- kruisje dat hem gered had. of eigenlijk: „Jesy" had over hem gewaakt. Nu lag dat Christoffel- kruisje op de maan. als symbool voor de vrede en de kameraad schap. Over tien tot vijftien Jaar zou den we met z'n allen in een atoomoorlog tegen rood-Chi na zijn verwikkeld en hy had dit beroep gekozen omdat hij geloofde in de vrijheid. Voorts prees Hooper de vaderlandslie vendheid van de zwijgende meerderheid, de kranten schre ven niets van wat er leeft on der mensen want dan werden ze niet verkocht, wat op pag I thuishoorde, kwam op pag. 20 en omgekeerd. Ja ja. knikte de journalist Jan van Hillo. die ook onthulde dat speciaal*in Ne derland veel over het negerpro bleem gesproken werd. Hoe zat dat in Vietnam? Daar was geen enkel probleem, blan ken en negers vormden er „één groot, gelukkig gezin". Op de militaire academie had hy Fidel Castro nog les gegeven, hoe was hij? Een prima soldaat, hy had in den beginne gevochten voor een rechtvaardige zaak. maar nu had hij zich uit puur egois me tegen zijn eigen mensen ge keerd. met het gevolg dat Cuba er nu financieel en economisch erger aan toe is dan ooit tevo ren Vraag van Jan van Hillo: Komt dat niet door de Ameri kaanse blokkade?. Maar nee, die vraag stelde Van Hillo niet). Kortomgeen hard, maar een halfzacht interview. Die bybel, die Hooper tijdens de gevechten steeds in zijn hand had. had htf nu blijkbaar in de tram laten liggen In het kort: „Europa in", al tijd aardig. „Velen met mij- twee hemeltergende gevallen waarin kinderen zogenaamd voor eigen bestwil aan pleegge zin en bloedeigen (ongetrouwde» moeder ontnomen waren. Joop Doderer in een heel bruikbare formule uiteengerafeld via een gevisualiseerde psychologische test (zie de damesbladen», lang niet onaardig. En een zo te zien (ik viel hal verwege binnen) erg goede af levering van „Achter het nieuws" over landbouwprohel- men. met verrassend goed for mulerende boeren op de tribu ne «zy stelden hun vragen ook zonder enige gezagsaanbidding», en Mansholt als antwoordman. Mansholt maakte een plezierige, en zeer integere indruk. NICO SCHEEPMAKER Act 11.55 Med KRO: 12 00 Stereo: Va" twaalf tot twee. gevar progr. (12.22 Wij van het land. 12 26 Med t b. land- en tuinb 12.30 Nws 12 41 Act 13 00-13.05 Raden maar NCRV 14 15 Omroepork met sol mod en klas muz. 15.00 In 't zilver progr v oudere luisteraars 16.00 Nws 16 03 Ste reo: Voor de Jeugd 17.00 Stereo Twten Popradio licht pl progr. voor de Jeugd 17.50 Overheldsvoorl.: O en W. Het Internationale Jaar van het onderwijs. Gesprek van Joop van Zijl met drs. B J E M de Hoog, lid van de uitvoerende raad van de Unesco. Hilversum III 240 m. NCRV: 9.00 Nws 9.02 Zing. Nws 10 03 Mengelmuzenieuwe lanu speelpl. met kritisch comm NOS: lllx) Nws 11.03 Muz Lezen (12.00 Nws AVRO 1300 Nws. 13 03 Act 13.06 Zet 'm op: platenprocr (14 00 Nws 15.00 15.03 Arbeldsvit pop verzoekpl - "00 Nws. 16.03 Gimmick: licht Nws progr. pl F2?r" 1700 Nws 17 02 Act 17.0 18 00 Toppoppologv toppertlps countryhlts TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOS NOT 11 10-12 00 Schooltelevi sie KRO 17.00-17 45 Voor de kind NOS: 18.15 Kleur: Report van de We reldkampioenschappen Skiën te Selva dl Val Gardena (Italië). 18 45 Kleur: De Fabeltjeskrant NOS 18.55 Journ. NOS: 19 04 Scala: Inform, progr CVK IKOR/RKK 19.30 Kenmerk: wekelijk se Inform rubr. over kerk en samen leving NOS 2000 Journ 20 20 Politie ke Partij: Ultz van Binding Rechta 20.30 Ultz. Stichting Socutera NOS: 20.35 Kleur Eurovisie Songfestival '70 Nationale Finale te Den Haag 21 10 Da man die doorvocht, speelfilm (Rijks keuring; 18 Jaar; 23 00 Journ 23,05 23.30 Samenvatting Loondebatten le Kamer. Nederland II. NOS 18.15 Samenvatting van de loondebatten le Kamer 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant NOS: 18 55 Journ. KRO 19.04 MIK: muz. amusem progr NOS 20 00 Journ. KRO: 20.20 Kleur Politie New York. tv-film 20 45 Hollan ders ongewenst0: opinie-report uit België 2120 Zelf doen advlezenrubr NOS: 22.00 Journ TELEAC 22 10 Spaanse les les 4 (herh.) 22.50-23.20 Studeren Economie.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5