Buitendienst voor brand weer en EHD Winkeliersvereniging Voorschoten heeft plan warenhuis te bouwen NKO V in Leiden had '11 diamanten vastenfeest H VEGLO I heeft nog maar een punt nodig J0 Lei(lse l °caal Ensemble in Voorschoten voert Krönungsmesse uit Biafra - interview was onvolledig maar niet onjuist 1 Badmintoncompetitie «,3 Expositie werk van militairen Edo de Waart naar de opera Bloedneus op de koop toegegeven PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 3 FEBRUAPPAO LEIDEN Al het rijdend ma teriaal van brandweer en eerste hulpdienst in Leiden stond van morgen op straat. De reden was niet één of andere show van het rode en witte reddingsmateriaal. De wagens moesten wel naar bui ten, omdat de uitgang van de ka zerne was afgesloten door het leggen van een buis in de Lange- brug. En het risico, dat brand weer en EHD niet zouden kunnen uitrukken, kon natuurlijk niet worden genomen. LEIDEN De afdeling Leiden van het Ned. Kath. Ondernemers Verbond (vroeger Ned. Rooms- katholieke Middenstandsvereniging) viert elk jaar vastenavond. Gisteren was deze ..vaste" vastenavond bij zonder, want in de fleurig met bloe men versierde en tot de laatste plaats bezette zaal van het Antonius Clubhuis werd het zestigjarig be staan gevierd. Geen officiële woorden bij dit feest. Aan de viering ging alleen een gezellig toespraakje van voorzitter J. C. J. Lambermont vooraf, die dank bracht aan de commissie-Pley, die deze feestviering had georgani seerd. Toen ging het doek open voor de Sassenheimse toneelgroep „Elcker- lyck" een bekende voor de mid denstanders die met de komische thriller .Poesekater" van Bruno J. Duin veel succes had. De omstandig heden zijn goed om te lachen: een heel gezelschap jaagt in een Engels landhuis op een erfenis. De heer des huizes (A. Scholten), zelf al een „type," wordt omringd door andere merkwaardige mensen als zyn zus ter (mevr. Jong), een butler (F. Ho- man) en een aantal onderwereldfigu ren. Onder regie van H. Berg kwam het spel goed over. Nadat het doek was gevallen, gingen tot in de kleine uurtjes de benen van de vloer. Pastoor Wortelboer en rector v. d. Ploeg maakten de feestavond mee De rector droeg zondag in de Harte- brugkerk een plechtige H. Mis op. In zijn preek .vroeg hij aandacht voor de oprichters en de werkers in de moeilijke jaren. De mis werd ge volgd door en ontbijt in het Anto nius Clubhuis, o.a. bijgewoond door een lid van het hoofd bestuur, de heer De Boer. die een woord van fe licitatie sprak. Verder spraken lus trumcommissie-voorzitter Pley, Ka mer van Koophandel-ondervoorzitter Meerpoel, secretaris Van Zijp en voorzitter Lambermont, die de heer Castelein huldigde in verband met zyn langdurige en trouwe dienst. Voorschoten heeft er 40 EHBO-ers bij VOORSCHOTEN Onder lei ding van dokter Kostense met assi stentie van mevrouw T. Stikvoort Van Veen en de heer Sneelooper is in Voorschoten de E.H.BO.-cursus „nieuwe stijl" in twaalf avonden be handeld en thans geëindigd. Voor heen waren altyd 26 cursusavonden nodig voor de cursus in de „oude styi". In drie avonden heeft dokter H. v. d. Horn 45 candidaten geëxami neerd hetgeen geen eenvoudige taak was. Vfjf personen werden afgewe zen. Veertig ontvingen het diploma. Dokter v. d. Horn raadde de ge slaagden aan beslist de oefenavon den te blijven volgen. De afdeling R.K. E.H.B.O. heeft de eerstvolgende oefenavond op 11 februari. In sep tember wordt weer een nieuwe cur sus georganiseerd. VOORSCHOTEN Verleden jaar heeft Louis van Wijngaar den met zijn Vocaal Ensemble de sombere. vrome lyriek van Brahms' Requiem in Voorschoten laten klinken. Nu. dinsdag 10 fe bruari. komen andere klanken. Na de pauze nog eens Mozarts sublieme Krönungsmesse en wat daaraan vooraf zal gaan is even- eens op feestelijke toon gestemd. In 1971 worden het de contras- ten van lyriek en dramatiek in Bach's Johannes Passion. De uit- I voering van volgende week vindt plaats in de Moeder Gods- of Boschgeestkerk: de akoestische omstandigheden liggen daar voor oratoriumwerk proefondervinde lijk het best. maar het zou ook nergens anders meer kunnen uit hoofde van de grote toeloop. Het Voorschotens Chr. Vocaal En- smble heeft zyn verkregen naam en faam voorgoed bevestigd: woor den, die vooral in het aangezicht van een jubileumconcert een prettig geluid betekenen. Veertig jaren van lief en leed zijn doorstaan en wat heden is, is dat goeddeels door de fundamenten, die de Leidse Tilly Stenz als vroegere dirigente er heeft aangedragen. Basketbal Het Nederlands Voor de pauze komen Bach's can- dames basketbal team heeft gister- tate 172 «Erschallet. ihr Lieder) en avond een interland wedstrijd tegen het Te Deum van Charpentier: een I Polen met 5059 <28—29 verloren. die in de schaduw van de Zonneko- De ontmoeting werd in Almelo ge- ning zijn Muze diende Wie dat Te speeld. Deum nooit hoorde, kent er toch wel iets van: de eerste „tune" van de Eurovisiemars. die van dit Te Deum is afgeplukt. En ten laatste vermelden we het onvergankelijke motet „Exsultate, jubilate" van Mo zart voor orkest 'Gewestelijk Zuid hollands) en sopraan (Ank Rein- ders» Als alt. tenor en bas zijn ver der Rijkje Wolleswinkel, Bert van Delden en Ruud v. d Meer uitgeno digd. Bovendien werd een aanvul lende sopraanpartij toevertrouwd aan de Zweedse vocaliste Elisabeth Ander. Klavecimbel en orgel wor den door Gerard Akkerhuis bespeld. Zij nog vermeld, dat het ensemble van het Anjerfonds f275. heeft ont vangen voor de aankoop van een re petitie-piano. Het koorbestuur is ook blij met d eaanschaffing van een niet onvoordelig verworven podium, waarmee betere opstellingsvoorwaar- den en nog gunstiger klankover dracht zijn gewaarborgd. V. Zijlsingel 2 Volle Evangelie Spr. dhr. Zijlstra 8 uur nam. Breestr 19 Sociëteit ..Twent' -11 uur nam. Petrakerk N.C.V.B. afd. No dhr. T. Bakker over „Eerireis raël". 8 uur nam. Museum van Oudheden Si dr. Hilde Zaloscer over ..De t en geschiedenis van mummlei nam. Universiteitsgebouw (Statl 12) Griekenlandweek Belicht ciaal-economische aspecten 7 nam. Schouwburg K. en O Ton Theater met „Oom Wanje" nam. Stadsgehoorzaal (foyer) N.R.t avond over vakantielanden 8 u Dlamantpl. 27 Gespreksavon gemeenschap 8.15 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trc Zitting Bouwfonds Ned. Oeme -8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Sr Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur WOENSDAG Chr Pedagogische Acaden |zenboslaan) Griekenlandwee Vassilis Vassilikos over het i 7.45 uur nam. Gebouw GG. en GD Verp Plaatselijk comité Bevolkingson TBC 4 uur nam. VAR A-voorzitter antwoordt Luns Oranjebuitenslngel 20. 20.30 uur: Studio: „De nonnen" van Manet. Dlligentia, 20.15 uur: Barbare Nlss- matin, plano. Kon. conservatorium. 20.15 uur: concert leerlingen Amsterdamse cons. WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur; to neelgroep Theater: ..Het vergeetboek" van Jean Claude Carrière. Ned Congresgebouw. 20.30 uur: Re sidentie Orkest. DONDERDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Vier maal anders" van Barlllet en Grédy Oranjebuitensingel 20, 20.30 uur: Studio: „De nonnen" van Manet. Pavilloentheater. 20.30 uur: Nieuwe Komedie: „Vullen en opstaan" van Megan Terry. Theater Pepijn. 20.14 uur: „Opus 4" door cabaret Pepijn. LEERRAPPORTEN Q. a n -f «vi h> V ft X d E c t* 2*3 Amsterdam half bew. 7 2 li De Bilt geh. bew. 9 3 li Deelen regen 8 2 12 Lelde zwaar bew. 7 1 5 Eindhoven zwaar bew. 8 4 16 Den Helder licht bew. 6 3 6 luchth. R'dam zw. bew. 9 3 16 Twente half bew. 6 2 8 Vlisslngen regenbui 7 4 15 Zuid-Limburg regt 7 4 17 Aberdeen zwaar bew. 9 4 0 Athene half bew. 10 0 Barcelona half bew. 14 8 0 Belgrado zwaar bew. -2 -15 0 Berlijn sneeuw -2 -4 4 Bordeaux motregen 13 13 8 Erussel half bew. 8 5 9 Frankfort regen -2 -2 15 Genéve regen 2 2 27 Grenoble motregen 3 3 16 Helsinki sneeuw -3 -12 0.1 Innsbruck regen -1 -2 17 Kopenhagen sneeuw -3 -4 3 Lissabon licht bew. 17 9 0 Locarno geh. bew. 2 -2 0 Londen half bew. 11 5 1 Madrid licht bew. 15 1 0 Malaga onbewolkt 19 12 0 Mallorca licht bew. 17 6 0 MÜnchen geh. bew. 11 0 16 Nice licht bew. 11 6 0 Oslo sneeuw -4 -9 4 Parijs regen 12 12 2 Rome geh. bew. 11 5 0 Stockholm sneeuw -2 -3 0.3 Wenen sneeuw -2 -5 7 Zurich regen 3 3 21 HILVERSUM (GPD) In een „open" brief heeft VARA-voorzitter j J. B. Broeksz geantwoord op de protesten van minister Luns tegen de volgens de bewindsman onvolle dige weergave van een telefonisch vraaggesprek over de kwestie I Biafra. dat VARA-verslaggever J. de Graaff op 23 januari met hem had. De heer Broeksz vindt dat de reporter correct heeft gehandeld en dat hem niets kan worden verweten. De weergave van het gesprek was stellig onvolledig, maar journalis tiek gezien niet onjuist, aldus de heer Broeksz. De schrijvende pers pleegt immers uit redevoeringen van kamerleden en ministers ook die fragmenten te kiezen, die men voor de lezers en wat betekenis be treft van de behandelde materie be langrijk acht. Het volledige interview met minis ter Luns duurde twaalf en een halve minuut en was dus in feite al te lang voor de slechts tien minuten in be slag nemende rubriek „Dingen van de dag." De VARA vindt trouwens dat de opsomming van minister Luns van de activiteiten, die de Ne derlandse regering met betrekking tot de Nigeriaans-Biafraanse oorlog had ondernomen, op reeds bekende feiten stoelde. Slechts interessant was voor de VARA het commentaar van de minister op de kritiek van de zendingsarts H. Middelkoop, die vond dat Luns' ministerie een te „sussende" informatie had gegeven over de ernstige situatie in het voor malige Biafra. De heer Broeksz wijst er op. dat de minister niet had aangedrongen op een volledige uitzending van het gehele vraaggesprek. Als de minis ter dat had gedaan, dan had de VARA zeker aan zijn verzoek gevolg gegeven. De minister had kunnen weten, toen hij niet op integrale uit zending stond, dat de verslaggever het interview gecomprimeerd zou weergeven. De heer Broeksz wijt het protest van de minister aan een misverstand. LEIDEN De expositie „De mi- thans voor de achttiende maal wordt ghoudn. komt erst van 10 februa ri tot en met 1 maart in Leiden en ontvangt daarna expositieruimte in Den Haag. Volgende week dinsdag zal kolo nel jhr. N. E. de Brauw in „De La kenhal" de tentoonstelling openen, waarna hij aan twee bekroonde mi litairen hun prijzen uitreikt. Het zijn door Prins Bernhard beschikbaar gestelde legpenningn. Z komen in handen van matroos W. J. van Giel, winnaar in categorie c van de foto wedstrijd en sergeant G. R. v. d. Leek, die de eerste prijs verwierf in de categorie a van de teken- en schilderwedstrijd. Ook aan lager geklasseerden wor den prijzen uitgereikt. De tentoon stelling omvat 79 tekeningen en schilderijen en 120 foto's. Er zijn ook kleurendia's ingezonden, die gepro jecteerd zullen worden. Militairen van alle onderdelen van de krijgs macht hebben aan de wedstrijden deelgenomen. Na de expositie in Leiden komt de tentoonstelling naar de Frederikka- zerne in Den Haag. LEIDEN In de 2-de klasse landelijk afd. 2 van de badminton- competitie heeft VEGLO I nog slechts een punt nodig -om zich kampioen te mogen noemen. In de derde klasse afd. 4 maken de drie Leidse clubs elkaar het leven danig zuur. Zowel leider VEGLO II als de naaste concurrenten Meerburg en Smash kwamen dit weekeinde tot winst. We mogen aannemen dat Meerburg zijn laatste wedstrijd te- gen Panache wint. De wedstrijd Smash-VEGLO II (vrijdagavond in de Vijf Meihal) zal de beslissing moeten brengen. VEGLO I heeft het in de uitwed strijd tegen Hilversum verre van ge makkelijk gehad. E. Guérin nog on voldoende hersteld van een griep won op wilskracht van de keihard smas- hende Wertwijn 1817, 1015, 12 De dames van Balgooy en Van Hou ten wonnen hun partijen van resp. mej. Wiel erna en mej. Kukupessy. Door een nederlaag van Van Balgooy was de stand na de enkelspelen 1—3. Het eerste gemengddubbel v. Hou ten/Guérin had een harde dobber I aan Wielema/Wertwijn: 15—10, 915, 315. Teleurstellend was het spel van het echtpaar van Balgooy I dat thuis gemakkelijk had gewonnen, maar ditmaal in drie games geklopt werd door Kukupessy Franzen. Nadat de VEGLO-dames de zege veilig hadden gesteld, speelden de heren een bijzonder enerverende par tij, die met 1512, 1015, 1714 naar de Hilversummers ging. Smash I Nivo I 53. Smash heeft tegen Nivo, dat Bischoff miste de basis voor de overwinning gelegd in de enkelspelen. Spadon versloeg Coorengel: 1618, 155, 156. La- man klopte Verbeek 1511, 15—5. en Lineke Smit bleef mevr. Verdier met verrassend gemak de baas 11—3. 113. Slechts mej. S. Slijkhuis moest voor mej. T. Leunissen capituleren 11—4 4—11 4—11. Smash nam het eerste, Nivo het tweede gemengddubbel voor zijn re kening. Door een overwinning met 015. 1115 in het damesdubbel kwam Nivo nog even terug maar in het herendubbel had Smash weinig moeite om via 153 154 tot een 5—3 score te komen. lste damesenkel: M. de Vrind P. v. Veldhoven 2—11. 11—8, 11—4 en het damesdubbel De Vrind/Omzigt v. Veldhoven'Suppiah: 1510. 10— 15. 17—15. In de overige partijen kreeg Meerburg nauwelijks tegen- tegenstand van betekenis. VEGLO II Duinwijck VIII 8—0. Al even eenzijdig was de strijd in de militiare sporthal, waar VEGLO wei nig medelijden had met het Haar lemse Duinwijck. Opvallend was het gemak waar mee de VEGLO-dames Frederiksz en Wong hun forse tegenstandsters. De Leeuw en Van Steynen, de baas bleven: resp. 115, 116 en 114, 11—3. Tevoren hadden Hofstede tegen De Visser (15—10. 15—9) en Wong tegen Hei (15—2, 15—2) al voor 2—0 ge zorgd. De enige partij die in drie games ging was het damesdubbel: 11—15. 15—3, 15—6. In de districtskompetitie is Racke teers II de degradatie-dans ont sprongen door Delft II en Hoogvliet II met 6—2 aan de zegekar te bin den, een goede prestatie van Diep straten c.s. VEGLO III en LUSV zul len het volgend jaar in een lagere klasse moeten proberen. Uitslagen: Meerburg IISmash IV: 53. Flo rida II-Meerburg II: 08. LUSV-Ve- lo II: 44. Service IILUSV: 80, Service I—VEGLO III: 5—3. VEGLO IV— Excelsior III: 8—0 (regl.), Racketeers III Plumita II: 62, Racketeers III-SML II: 26, Vliet- wijk IV-Racketeers IV: 44. Racke teers V-EVBC IV: 6—2, Racketeers V-Saturnus I: 2—6. Revanche AMSTERDAM (GPD) Vanaf september zal EDO de Waart, diri gent van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, voor drie jaar een stageperiode gaan doorlopen bij de Nederlandse Opera Stichting. Edo de Waart blijft wel verbonden aan het Rotterdamse orkest. Meerburg I Drop Shot V 80. I Een op revanche belust Meerburg heeft Drop Shot met de grootst mo- j gelijke nederlaag naar huis gestuurd, j De fel spelende A. de Vrind had een j groot aandeel in de zege. Hy klopte De Gruiter met 15—1, 15—1! P. v. d. Loo deed het tegen de Bruin wat kalmer aan 154. 156. De twee I enige spannende partyen waren het Het Rotterdamse Philharmo- nisch orkest zal van 2 april tot en met 2 mei 26 concerten in de Ver- j enigde Staten geven, grotendeels I onderleiding van Jean Foutnet. De I jonge dirigent Edo de Waart zal acht I of negen concerten geven. Als so listen tijdens de toernee treden op de pianist Daniel Wayenberg en de klarinettist George Pieterson. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Aan de universiteit zyn geslaagd voor het doet. ex. II gen. mej. E. R. M. Fries (Aerden- hout), mevrouw B. E. Sciarone- Lauw (Delft), F. C. Crezee (Rotter dam). H. W. Goeman (Middelburg*. R. F. C. Huygen (Eindhoven). B. P. F. Minken (Den Haag). R. A. Mul- j Ier (Ridderkerk), A. Th. G. v. d. Noort 'Rotterdam), O. C. K. M. Penn (Tilburg), A. P. Stolk (Am- hem); semi-artsex. de dames Y. A. M. van Kroonwijk (Axel), M. J. v. d. Zyden (Den Haag), de heren A. W. van Geer (Bergen op Zoom), D. L. de Gier Den Haagartsex. R. O. Hattink (Leiden), G. A. Oude haarden (Leiden). C. A. M. de Swart (Leiden); doet. ex. Ned. recht A. W. v. d. Vegt (Eindhoven;. Politierechter DEN HAAG LEIDEN „De J schade aan zyn gezicht viel nogal mee." verklaarde een 46-jarige los- arbeider uit Leiden, die zich wegens mishandeling voor de Haagse politie rechter moest verantwoorden. Het slachtoffer had er een bloedneus bij opgelopen. „Ik zat met huwelijks moeilijkheden en was nogal driftig," aldus het excuus van verdachte. „Daar hoeft een ander niet het slachtoffer van te worden." repli ceerde de rechtar. Er zat nog wel meer achter de gebeurtenis, want verdachte was niet te spreken over het televisietoestel dat hy van het slachtoffer had gekocht. „Dat wil zeggen, het was een tweedehands toestel en daar neem je het risico bij op de koop toe," gaf de officier van justitie te kennen. Verdachte had het niet op de koop toegenomen, doch er op los geslagen. „Het toe stel was na een week stuk." be klaagde verdachte zich. „Iedereen wordt op z'n tijd weieens kwaad, maar stompen gaat niet," oordeelde de rechter. Omdat het intussen al weer is bijgelegd, wilde de officier volstaan met f 80 boete, hetgeen verdachte nogal veel zei te vinden. „Dat zou u waarschijnlijk ook heb ben gezegd, wanneer ik twintig gul den had geëist," meende de officier. De rechter veroordeelde conform de eis. Donderdag vaststelling gemeenteprogranima van D'66 Oegstgeest OEGSTGEEST De afde ling Oegstgeest-Rijnland van D'66 komt donderdag in het Gemeente- centrum om acht uur bijeen. Ty- I dens deze vergadering zal de defini- tieve tekst van het gemeentepro gramma voor Oegstgeest worden vastgesteld. Daarmee zal rekening worden gehouden met de reacties van de 86 maatschappelijke vereni gingen, (kerken, sportorganisatie, personeelsverenigingen enz.) Een volgende, op 23 februari, in het Witte Huis te houden bijeen komst zal in het teken staan van de provinciale statenverkiezingen. Op j die datum zullen spreken: A. de Goe de, lid van de Tweede Kamer en E. K. Wessel-Tuinstra, provinciaal lyst- trekster. Acad. Ziekenhuis (heelkunde) Cursus beginners. 7.30 uur n» Stadhuis (trouwkamer) Sp; sociale raadsvrouw 4-6 uur DONDERDAG Tltus Brandsmalaan 76 ..De boot" Clubhuiswerk handenarb* uur nam. Prytaneum (kamer 5) Bah! mevr. A. Mazganl-Niesslnk ove zié in de 19e eeuw" 8.15 uur Sociëteit Minerva Oriekenlai Llesbeth List, Dora Yannokopoi Aspasia Papathanasslou m.m v, j van Dijktrlo 7.45 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkadi I Kon. Ned. Natuurhistorische V« dhr. Meyer 8 uur nam. Antonlusclubhuis Vastenavond R.K. Bond van bejaarden en gei I neerden 7.30 uur nam. j Kantine Adler Fabrieken veltstraat) „De Natuurvriend" Groenoordhal 969 8 uur nam. Prijsuitreiking LEIDSE BIOSCOPEN j Camera: „De sergeant", 18 Jt 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. zat. nachtvoorst, om 11.30 uur: Jamin, dagboek van een puber", LIdo: „Mayerling", 17 Jr. Dag 2 9.15. Zond ook 4.45. Luxor: „De bloedwraak van Ross", 14 Jr. Dag 2.30. 7. 9.15.: ook 4.45. Hex: „Een dollar tussen de tandt Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond 2.30! 7, 9.15. Vrij" en zat nachtvoort 11.30 uur; „De Viking koningin"; Studio: „Teorama", 18 Jr. Dag 2 9.15. Zond ook 4.45. Trianon: „Easy rider", 18 Jr. Dat 7, 9.15. Zond 2.15, 4.30, 7. 9.H TENTOONSTELLINGEN Legermuseum Expositie Hlsto diarama's en militair modelf! Geopend maandag tot en met 9 uur voorm., 5 uur nam., s feestdagen 15 uur nam (t.e. januari) Rijksmuseum van Oudheden penburg 23): Werkd. 10 uur vc 5 uur nam., zond. 16 uur m Rijksmuseum voor Volkenk (Steenstraat 1): dag. 10-5 u.. zo 1-5 uur nam. Ned. Legermuseum. Geopend D c'ag tot en met vrijdag 9 uur 5 u. nam. zon- en feestdagen 1-1 Rijksmuseum voor de geschiedt natuurwetenschappen. Dag. 10-4 zond. 1-4 uur. Heempark Oegstgeesterweg (Kl polder) Flora van eigen bodem van 8 uur voorm.5 uur nam. Galerie Heuff, Wassenaar (Ho 7): Piet Klaasse (tekeningen ei" tho's) en Kees de Kruyff (brons tleken), maandag t/m. zaterdag 17 uur, bovendien dinsdagavond uur (t/m. 4 februari). LI Galerie Wapenkamp (Nieuwste^ +j en li) Grafiek di-za 1-6 uur. esü coffee-club anno 1866 ma-za 10.,, voorm. 11 uur nam. ltn; N. Beestenmarkt 15 Expositie tn 8terdamse graficus Hans Dlr (woensdag t.e.m. zondag 8-1 uur nIlc t.e.m. 23 februari. 1US Ma .OOI VOORSCHOTEN De Alge mene Winkeliersvereniging heeft gisteravond tijdens een zeer druk bezochte ledenvergadering plan nen besproken om te komen tot een warenhuis in Voorschoten te exploiteren door leden van de winkeliersvereniging. Tijdens de vergadering werden tekeningen getoond van een project dat eventueel geplaatst kan worden in het dorpscentrum op het open stuk grond aan de Schoolstraat. Voorzitter D, Planje zette de plan nen uiteen. Op de beschikbare grond bijna 1000 m2 komt een warenhuis van drie etages, waarin 32 aparte ruimten zyn gecreëerd bedoeld als verkoopruimten voor de Voorscho- tense winkeliers. De bouwkosten be dragen f800.000 Over de grondprys is nog geen overeenstemming be reikt met de gemeente Voorschoten. De vraagprijs is f 400. per m2 en dit wordt als te hoog gezien. Ge tracht zal worden eventueel de grond in erfpacht te verkrygen. Het ligt in de opzet besloten dat er naast een gezameniyk beheer van het gebouw een afgeronde branche vertegenwoordiging komt. Bij de stemming toonden zich 16 leden in principe voor deelname. 14 leden zegden hun beslissing binnen 10 da gen mede te delen, 15 leden toonden geen interesse, 8 leden waren te gen eigenbouw en 3 leden hadden geen mening. Het bestuur van de A.W.V zal de plannen verder gaan uitwer ken. Zonder hoofdelyke stemming wees de vergadering de verplichte koop van huisvuilzakken by de ge meente af De winkelier mag wel zelf inkopen, maar by inkoop by de ge meente moet de winkelier tekenen steeds de zakken van de gemeente te betrekken. De vereniging adviseer de de leden wel de vuilniszakken eventueel by de gemeente te betrek ken, maar niet te teknen voor een eventuele volgende afname. De vrydagse-koopavond zal stu die worden voor het bestuur. Het blykt dat by vroege sluiting van de weekmarkt in de wintermaanden ook voor de niet straathandel de verkoop na 8 uur in de avond terug loopt. De koopavond werd door de 80 aanwezigen gezien als een goede avond, die helaas extra duur is. Als compensatie zal getracht worden op een andere dag vroeger te gaan sluiten. De samenwerking overheid-winke- lier is in Voorschoten groeien de. Voorzitter Planje pleitte weer voor openbare commissievergadering voor de Middenstandsadviescommis sie. Tot secretaris werd gekozen de heer A. van Ast, als opvolger van de heer J Slemmer. die wegens ziekte aftrad. De heer Slemmer werd dank gebracht o.a. voor de samenstelling van het eigen huisorgaan „Mercurius" Galerie v. d. Vlist: Maud Massis (wandkleden) en Kees wert (grafiek), dinsdag t/m znnr dags 9-6 uur (t/m 27 februari). Avond- en nachtdienst der apoth/ Geopend voor spoedeisende geva?^a Doeza Apotheek. Doezastraat 31, 21313, Ve De zaterdag-, zondag-, avondiug nachtdienst van Apotheek Voorschoeu wordt waargenomen door de Doeza theek. «ei Apotheek R. van Breest Small©nler^ te Leiderdorp en de Oegstgeestse lie theek zyn de gehele week geopend, y Gemeenschap Zuid-West 5rzi Hulpverlenngs- en lnformatledlé1^ Hulpverenlng tel. 24101 (b.g.g. 20laa <nf tel 33921 mt Behandeling na ongevallen. 5 De poliklinische behandeling na'eg govallen wordt van dinsdag 12 acl tot woensdag 12 uur waargenoi d« door het Diaconesaenhuls. Van vriL.„ 12 uur tot zaterdag 12 uur door her fcilsabethzi«*kenhuls (Hoolgrt.). Op - o dere werkdagen en op zondagen (Je het Academisch Ziekenhuis. ,aa BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEïect Acad. Ziekenhuis. Maandag t.r?' vrijdag 19.00-19.45 uur, dinsdag I3.at 14.00 uur, zaterdag 16.00-16.00 olai Zondag, alg. Christ, en nationale re<en dagen 14.30-16.00 uur. Vrouwenkllnr,. Maandag t.e.m. vrijdag 19.00-1J10 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur, zone V alg. Christ, en nationale feestdaw 15.30-17.00 Uur. Klnderkllnlek. Ma! dag t.e.m. vrijdag 18.15-10.00 uur, dl!er dag 13.00-14.00 u„ zaterdag 15.00-lCeë uur, zondag, alg. chrlst. en natlonpr feestdagen 14 30-16.00 uur in Dlaconessenbuls. Dag. Ie kl. 11» 13.15-14 en 19-20 uur. 2e kl. en 3e 13.15-14 en 19-20 uur. klnderafdelJ 13.15-14 eD 18.30-19.15 uur. Ellsahethzlekenhuls. Dag. 14-15 18.45-19.30 uur, kraamaf deling 15^ en 18.45-19.80 uur va Annakllnlek. Dag 13.30-14.30 en tjn vendien op dinsdag vrydag en zatre dag van 18-19 uur ;y. Endegeest: Dinsdag en vrijdag 14.30. 's zondags 11-12 en 14-15 uur Jelgersn akllnlek: Maandag t.e.„. vrydag 16.45—17.45 uur zaterd' 13—15 u. .-, zondag 1111.45 en 13 15 uur.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 2