)uick Boys bestaat 50 jaar Ontsluiting begint volgende Rietveld maand SUBSIDIE WIND EN WATERMOLENS Raad is ongerust over kwaliteit drinkwater (atwijkse voetbalvereniging jubileert Quick Erelijst van Quick Boys G. V. d. TANG STELT ZETEL BESCHIKBAAR Binnenkort nieuwe burgemeester in Hazerswoude Acad. examens Vragen aan college van B. en W. Katwijk Chr. Kuipers jeugdkampioen van Leidse Schaakbond Nieuwe uitgaven Schaatsers uit Alkemade naar Jaap Edenbaan JDAG 30 JANUARI 1970 I LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 (Door Bert Paauw) lTWIJK Quick Boys 50 jaar. Over twee dagen, op 1 fe- ri 1970, is het precies een halve eeuw geleden dat enkele ialenthousiaste Kat wij kers de fundamenten legden waar- iiick Boys is gebouwd tot wat hij nu is: een vereniging van duizend leden, die een vooraanstaande plaats inneemt in Nederlandse zaterdagvoetbal. Quick Boys 50 jaar. Een de waarin de blauwwitte vereniging op sommige momen- e strijd om het bestaan leek te moeten staken, maar ook leriode waarin hoogtepunten werden bereikt die het be- srecht van de vereniging duidelijk onderstreepten. Quick 50 jaar. In een fraai jubileumboekje dat de Katwijkse alvereniging heeft uitgegeven staat de geschiedenis van ouden Quick Boys vermeld, verpakt in herinneringen van iters, vroegere en tegenwoordige bestuursleden. stijgende belangstelling, zeker toen in 1946 voor de eerste maal het kam pioenschap van Nederland werd be haald. Een geweldige prestatie die de Kat wij kers nog vier maal zouden herhalen. De groei van Quick Boys bracht wel de nodige problemen met zich mee, o.a. een gebrek aan vol doende speelvelden. Met dit pro bleem hebben de blauwwitten nog al tijd te kampen, ondanks de inge bruikname van het mooie sportpark Nieuw Zuid. Over deze laatste ge beurtenis, in 1955, schrijft de heer Stavleu in zijn Jubileumbijdrage: „Wie thans het prachtige sportpark in zyn geheel beziet, de terreinen, de royale tribune, en vooral niet te ver geten het voorbeeldige clubgebouw met zijn ruime kantine, vergader zaal, bestuurskamer, Ja waar vrijwel aan alles is gedacht, zal zich maar moeilijk kunnen indenken wat een lijdensweg er heeft gelegen tussen „Roversbrug" en „Nieuw-Zuid". Een „lijdensweg" die 1 februari 1970 voor Katwijk tot een „gouden" datum heeft gemaakt: Quick Boys 50 jaar. erinneriagen gaan terug naar 1920, toen zes vrienden, t.w. in den Oever, Jaap Pluim- Johan Kleen, Jan Varkevis- van Rijn en Jaap Bloot be- ot de oprichting van de voet- liging „Quick". Een jaar eten de Kat wij kers zich in- n bij de Leidse Voetbal Bond. m Quick kon niet worden ge- afd want er speelde al een die naam in de LVB. Be- K-erd de naam uit te breiden ick Boys". De in blauwwit zwarte broek gestoken Kat- speelden hun eerste wedstrij- een terrein aan de Noordwij- bij de Roversbrug. Na twee lest dit terrein met een grote ilast worden verlaten. Nadat financiële moeilijkheden wa- elost slaagde men er in een bij de Waterleiding te huren, liepen de zaken na twee Een derde speelveld werd n aan de Wassenaarseweg. 1928 het verhaal wordt was het opnieuw afge- iet de voetbalpret. En goed Boa's zat financieel volkomen grond. De vele lasten, de ge- langstelling van de bevolking genwerking van de autoritei- dat Quick Boys op zondag !e (een zaterdagoom peti- 'jer toen nog niet), waren fac- e de vereniging aan de rand (afgrond brachten Oud-voor - M. v. d. Berg schrijft hier- het jubileumnummer: „Het ït recht donkere dagen voor We moesten weer weg. nog alleen uitspelend in de edden wat er te redden viel, tfs". Energiek jtelling van de zaterdagcom- in 1928, bracht weer leven in f rijkse voetbalbrouwerij Een Opstuur werd gekozen dat de o reet energiek aanpakte. Dat ^bestond toen uit de volgende Lambour, voorzitter: M. de I iretaris, D. Stavleu. penning- j A. C. Remmelzwaal. 2de üneester en A. v. d. Plas, com- Vanaf die tijd ging het Quick Boys al startte men letitie zeer ongelukkig. De ntmoeting namelijk die op ram ma stond was een uit- tegen ARC. De reis werd in een gehuurd Ford-busje, busje bleef niet veel meer op de terugweg eerst een ten en vervolgens een muur imd. De heer A. C. Remmel- lim veertig jaar lid van de ÏJjte vereniging, waarvan 25 verse bestuursfuncties, weet het jaar 1933 nog wel iets p te herinneren: „We gingen .ar met maar liefst zeven ïn naar Sassenheim. Daar we tegen LFC om de afde- Die wedstrijd wonnen we KATWIJK Quick Boys is er in zijn vijftigjarig bestaan vijfmaal in geslaagd het Ne derlands kampioenschap van het zaterdagvoetbal te vensve ren. Dat gebeurde in de jaren 1946. 1953, 1958, 1960 en 1962 Éénmaal in het jaar 1952 werd de KNVB-beker gewonnen. De Katwijkse vereniging, die het prachtige sportpark Nieuw- Zuid bespeelt kreeg van de KNVB zevenmaal de eervolle opdracht een interland-wed strijd te organiseren. Elf spelers van Quick Boys hebben in de loop van de ja ren het oranje-shirt om de schouders gehad. Die spe lers staan in het volgende lijst je vermeld met achter hun namen het aantal gespeelde in terlands: F. v. Duijn 12. L. Schaap 8. A. v. d. Oever 7. M. F. Verdoes 6. L. Aandewiel 5. G. Zandbergen 4. P. Viool 4, J. d. Best 3. L. Pluimgraaff 3, W. v. Nieuwenhuizen 2, H. Vis 1. Watertransportleiding wordt aangelegd WASSENAAR In de Narcislaan ls men begonnen met de aanleg van een watertransportleiding, die een aftaking vormt van de transportlei ding. die tussen Den Haag en Leiden wordt aangelegd. Een en ander houdt verband met het feit. dat het Was- senaarse waterbedrijf binnen afzien bare tijd de eigen produktie zal sta ken. De Haagse Duinwaterleiding aal de waterlevering aan Wassenaar geheel overnemen. De voor Wassenaar bestemde af takking van de watertransportleiding zal aangelegd worden via Narcislaan, Gladiolusstraat, Anemonen weg en van de Wervestmat. Het laatste Quick Boys-elftal dat een landstitel in de wacht sleepte. Dit gebeurde in 1962. Op de fotostaand v.l.n.r: C. van Duijvenbode, J. Korndorffer, C. van der Plas, K. van Duijn, K. den Hollander, P. Viool; zittend, v.l.n.r.: F. van Duijn, H. de Mooij, A. van der Plas, J. den Hollander, A. van den Oever. Financiële meevaller van f 15.000,- van Warmond WARMOND Tijdens de War- mondse raadsvergadering was de publieke belangstelling tamelijk groot. Dit kwam hoofdzakelijk dat men belangstelling had voor de uit slag van het college van de subsi diëring van de in 't dorp aanwezige wind- en watermolens. De raad be sloot in de Jaarlijks werkelijk ge maakte onderhoudskosten een subsi die te verlenen van maximum hon derdvijftig gulden voor de in het be drijf zijnde molens. Voor de molens die niet meer in werking zijn ont vangt men een bijdrage van honderd gulden Goedkeuring gaf men ook voor aankoop van de grond voor de rea lisering van een sportzaal. Zonder discussie werden goedgekeurd de plan „West" en „Oranje Nassau- laan". Het vaststellingsbesluit plan „Noord-Oost" werd voor drie maan den verdaagd. Tevens werd gesproken over een exemplaar waarin informaties wor den verstrekt aan de gemeenteraden omtrent overleg bloembollenstreek gemeenten. De raad is van mening dat Warmond thuishoort in gewest Leiden. Men had er geen bezwaar tegen aan het overleg van het gewest bloembollenstreekgemeen ten mee te doen mits dit voor de gemeente geen financiële consequen ties met zich mee zou brengen. De woning aan de Dorpsstraat 93 werd on be woon baarverklaa rdDoor een van de raadsleden werd de sug gestie gedaan het pand te kopen en dan nader te bekijken welke be stemming er aan zou kunnen wor den gegeven. De burgemeester deelde mee dat deze woning deel uitmaakt van een buitenplaats en het voorgestelde dus moeilyk is te realiseren. Het stuk grond dat men van de stichting katholiek onderwijs kan overnemen werd door de raad afge wezen. Hier zouden zes perkeerplaatsen kunnen worden gerealiseerd. Met al gemene stemmen besloot men de Aanemings Maatschappij n.v. uit Den Haag vergunning te verlenen tot het uitdiepen van de Warmond er Leede. Dit levert voor het dorp een financiële meevaller van f 15.000 op. Uit CHU VOORHOUT De heer G. van der Tang. raadslid voor de CHU, af deling Voorhout, heeft voor de vol gende zittingsperiode zijn zetel be schikbaar gesteld. Het raadslid heeft ongeveer ongeveer twaalf jaar de protestants christelijke belangen, met de ARP, behartigd. LEIDEN Aan de Universiteit zyn geslaagd voor het kand. ex. Engelse taal- en letterkunde Mej. F. Mudde (Vianen», doet. ex. Engelse taal- en letterkunde G. H_ Rigter c.l. (Rotterdam); doet. ex. farmacie I mevr. H. J. Arnolds-Jonkers Den iHaag>; kand. ex. pedagogiek Mej. L. Duysters (Den Haag); doet. ex. psychologie J. B. K. Lanser (Lisset v. w. tremontie (Haarlem) mevr. P. J. C. Wassen- v. Schaveren (Voor schoten); kand. ex. psychologie Me vrouw. N. Hooper-Pondman Den Haag). HAZERSWOUDE In tegenstelling, tot andere jaren, toen tijdens dé eerste gemeenteraadsvergadering van het jaar door de voorzitter een nieuwjaarsrede werd uitgesproken, is hier van nu in Hazerswoude afgeweken. Loco-burgemeester H. van Rijn zei gisteravond, dat de belangrijkste feiten uit het verle den en de toekomst toch al de revue waren gepasseerd tijdens de begrotingsbehandeling in december en in de aanbieding van de begroting over 1970. De heer Van Rijn rekende op de mede werking van de raadsleden in dit burgemeesterloze tijdperk en was ervan overtuigd, dat Hazerswoude binnen enkele weken een nieuwe burgemeester heeft. In Den Haag slaagde voor het examen Staatshuishoudkunde en Statistiek m.o. J. J. Berends, Leider dorp. In februari zal worden begonnen met de aanleg van de weg. die het Rietveld gaat ontsluiten en waarvan de boomkwekery de rype vruchten hoopt te plukken. Tot nu toe werd, zo stelde de loco-burgemeester, de uit voering van de ontsluiting ernstig vertraagd door het gebrek aan over eenstemming met één van de grond eigenaren. „Komen we voor 15 fe bruari niet met hem tot die overeen stemming, dan treedt de onteige- Jeugdvoetbal ningsprocedure in werking." De gemeenteraad op zijn beurt droeg weer een steentje by tot de realisering van de plannen, door f 5523,30 beschikbaar te stellen voor de aankoop van 2137 vierkante me ter grond. Tevens gingen de raads leden akkoord met het voorstel om het proefstation voor de boomkwe kery in Boskoop een jaarlijkse sub sidie te verlenen van f 750 Te laat n cessen volgden elkaar snel |aar kwamen er wel kam ppen by Quick Boys-elf- echt. Ook het eerste team, le heer Remmelzwaal als aanvoerder uitkwam. IJen belangrijke rol Boven- tde de heer D Stavleu. ook de mannen van het eerste het jeugdvoetbal „over- trygen dankzij het welsla- len door hem in 1933 geor- adspirantentoernooi. Een toernooi is waarschijnlijk Nederland geweest, de wereldoorlog verstoorde, elerlei gebied, ook de nor van zaken in de voetbal- speelde Quick Boys nog op aan de Vreugdeweg, waar de Nieuwe Duinweg was maar in 1944 kwam daar volkomen „ondermijnd" '«fiitief een einde aan. Het de oorlog betekende voor I Jys een nieuw begin. Oud- C. v. d. Plas in het ju- b'fimer daarover: „Nog maar was de bevrijding er of een officiershut van de ichter de Leidse Buiten plaatsten die op ons ter man en macht werd er zo verrees ons complex, i speelden wy alweer tegen Air Force". Groei er| toys mocht zich de Jaren log verheugen in een anel m 1 KATWIJK De fractie Gemeen tebelangen in de Katwijkse raad heeft met enige verbazing en zorg kennisgenomen van gebeurtenissen die in het recente verleden blyken te hebben plaatsgevonden by de Leid- sche Duinwater Maatschappij en waaruit afgeleid zou kunnen worden dat de drinkwatervoorziening in Kat wijk in gevaar is of was. Aldus schrijft de fractievoorzitter van ge noemde groepering de heer J. L. Rie- zebosch aan het college van burge meester en wethouders. Voorbijgaand aan persoonlijke beschuldigingen, te kortkomingen en tegenstrijdigheden, zoals deze blyken uit lokale, regio nale en landelijke bladen, is er bij de fractie een aantal vragen gere zen, die aan b. en w. ter beantwoor ding worden voorgelegd. Deze luiden als volgt: 1. Welke deskundige en onpartijdige informa ties heeft het college doen inwinnen om zich van de juiste gang van za ken op de hoogte te stellen en zich te overtuigen dat er geen enkel ge vaar voor waterverontreiniging be staat en/of bestond ten gevolge van gasolielekkage, zoals gesteld door de directie van de LD.M 2. Heeft de L.D.M. op enigerlei wijze het college geïnformeerd over de gang van zaken nadat de gasolielekkage was gecon stateerd en passende maatregelen ge troffen? 3. Welke maatregelen denkt 't college al of niet in overleg met de LD. M. te kunnen treffen indien, door welke oorzaak dan ook, geen of te weinig bruikbaar drinkwater voor de is. in zodanige hoeveelheid en onder zodanige druk als het belang der volksgezondheid vereist. B. en W, hebben alle vertrouwen dat de L.D.M op dit punt niet tekort schiet. 2. De L.D.M. heeft het college niet j op officiële wijze geïnformeerd over de gang van zaken, omdat van de zijde van de maatschappij het stand punt wordt ingenomen dat de gas olielekkage geen gevaar voor De heer Van Ryn deelde VVD-er A Berlemon mede dat de brief, die de bewoners van de Westzydeweg op 4 december aan de gemeenteraad richtten, betreffende de aanleg van het woonwagenkamp, te laat „bin nen kwam Hy wees erop, dat de brief ter tafel werd bezorgd, toen de voorzitter reeds het sein had gege ven voor de stemming. Voorts deel de hy mee. dat de brief niet was voorgelezen, mede omdat B. en W. niet in de gelegenheid waren ge weest deze zaak voor te bereiden. De wethouder van de sportzaken, at heer F. Kouwenhoven, betichtte de sportverenigingen ervan. niet vlot medewerking te hebben verleend i betreffende informaties over mogelij- ke kandidaten, die zitting kunnen ne- i men in de Sportstichting Hazers woude. Volgens hem hadden de ve renigingen deze inlichtingen apart moeten verstrekken. De koninklijke goedkeuring van de Sportstichting is overigens nog niet binnen. „Van het bestaan van de sport raad (waarin alle verenigingen zit ting hebben zijn we officiéél niet op Fractievoorzitter van Ge meentebelangen J. L. Riezebosch. (Foto LD/J. v. Duyn, Katwijk a. Z.) Katwijkse bevolking van de L.D.M. zou kunnen worden betrokkenr 4. Is het college niet met ons van mening dat het ter voorkoming van even tuele ongerustheid aanbeveling verdient dat door de directie van de LDM, 'n officieel communiqué wordt verstrekt om de Katwijkse bevolking met de grootst mogelijke openheid op de hoogte te houden van de ver dere ontwikkeling dienaangaande? Door het college werden boven staande vragen gisteravond, tijdens de rondvraag, als volgt beantwoord: 1: Het college heeft buiten de L.D.M. geen informaties ingewonnen om dat volgens artikel van de water leidingwet de eigenaar van een wa terleidingbedrijf gehouden is zorg te dragen dat de levering van deug delijk drinkwater aan de verbruikers in zyn difitributiegebied gewaarborgd 'üe hoogte", ze: de wethouder. „Deze volkgezondheid oplevert. Indien dat Sportraad heeft de namen van vlcr Zl\ h" f™!/0" ,geWe!!^ f" 1 kandidaten voor de Sportstichting in ff, mgevo!ge „1 6 i Bediend <K. Dekker. L. Dorsman. A. van de genoemde wet gehouden de in- ^„„„1 0„ n specteur van de volksgezondheid on- Engel e" B' Poot'' maar we wach" verwijld van het gebeurde in kennis j te stellen. Dit is niet geschied om dat zoals gezegd geen gevaar aanwezig wordt geacht. Uiteraard is de genoemde inspecteur, na de per publikatie. over een en ander wel ge in formeerd. 3 Volgens van de L.D.M. verkre gen inlichtingen is de koppeling aan het net van de Haagse waterleiding al in een vergevorderd stadium van uitvoering. Slechts in de omgeving Leiden doen zich nog moeilijkheden vooromdat thans nog niet vaststaat welk beloop de daar geprojecteerde rijkswegen zullen hebben. 4: Het college deelt niet de mening dat ter voorkoming van mogelijke onge rustheid een officiéél communiqué van de L.D.M. gewenst is, dit om dat de directie van deze maatschap pij uitdrukkelijk heeft verzekerd dat van enig gevaar voor de volksge zondheid geen sprake is. ten op de statuten van de Sportraad. Dan kunnen we ons een beter beeld vormen van de situatie." Werkgroep en in datzelfde Jaar verleend aan de Hazerswoudse Vlas Compagnie, „van wegens den vrijheer van Ha zerswoude". De bokaal zal een plaats krijgen in de oudheidkamer. Wethouder Kouwenhov endeed een ernstige aanval op personen, die zit ting hebben in door de gemeente in het leven geroepen commissies (on derwijs bijvoorbeeld), en die uit de school klappen. „Het zyn besloten vergaderingen, dan mag je verwach ten, dat zoiets binnenskamers blijft en niet de volgende avond in de kranten staat." Hij zei dit naar aan leiding van een opmerking van CHU-er E. van Elderen, die het een kwalijke zaak vond. dat er wel eens een en ander werd doorgespeeld naar een voorzitter van een politieke par tij. De gemeenteraad besloot voorts een „jumelage" aan te gaan met het Westduitse stadje Waldkappel. De heer Van Elderen mocht dan op merken, internationale betrekkingen op grote afstand met „een korreltje zout" te nemen, iedereen zag toch wel nut in het aangaan van vriend schapsbanden. De middenstandscommissie MI- CO) heeft b. en w. en de gemeente raad te kennen gegeven, ernstige be zwaren te koesteren tegen de plan nen. dat nabij de r.k. kerk een pand verrijst waarin een grote winkel (en tevens een bank) zal worden onder gebracht. Mico: Voor de onderne mer is het een risico, maar voor de plaatselijke middenstand is dit een onverteerbare zaak." Na de discussie die hierover ont stond deelde loco-burgemeester Van Rijn mee, dat Hazerswoudse midden standers met voorrang zullen worden behandeld. KOUDEKERK AAN DEN RLJN - Het jongste lid van de Koudekerkse I Schaakclub, Chr. Kuipers, is Jeugd- I kampioen van de Leidse Schaak- bond. geworden, voor spelers tot 21 j Jaar. Hy ytoonde zich verreweg de 1 beste van de 16 deelnemende spelers I uit Leiden en omstreken. Hij behaal - Indien dit van belang wordt ge acht zal er uit de burgery een werk groep worden gevormd, die zich gaat bezig houden met adviezen en derge lijke, verband houdende met het be- Memmingsplan Rhynenburch-oost De heer Van Ryn dat gistermorgen j de plannen en tekemngen, vervaar digd door hot Instituut Stad en i b*nt te goed, Giacomo, door An Landschap, waren binnengekomen. Rutgers van der Loeff. Salamander. Een bokaal van 31 centimeter met Uitg.Em. Querido. een diameter van 11 centimeter is sinds gisteravond in het bezit van Bloemen in uw tuin, door J. F Ch. Dix en B. J. Galjaard. 5e druk. Uitg.: de gemeente toen de raad besloot f7020 voor de aankoop hiervan be schikbaar te stellen. De beker is in 1875 vervaardigd door de Amster damse zilversmid Anton Hendrik Paap De partner, door Marie-Sophie Na- thusius. Salamander (Querido). Verrukking, door Katherine Mans- fiel. Salamander (Querido). Denise, door Hans Andreus. Sala mander (Querido). De gemeente Hazerswoude bezit sinds gisteravond een kost bare bokaal. De raad stelde een krediet van f7020,— beschikbaar voor de aankoop van deze fraaie beker (31 cm hoog, met een dia meter van 11 cmt. die in 1785 werd vervaardigd door de Am sterdamse zilversmid Anton Hen drik Paap. „Van wegens den vrijheer van Hazerswoude" werd deze bokaal in datzelfde jaar verleend aan de Hazerwoudse Vlas Compagnie. De beker krijgt een plaats in de oudheidkamer. ALKEMADE Door de Usvereni- gnig „Alkemade" is er evenals voorgaande Jaren weer wekelyks en wel op maandagavond een autobus gecharterd om de specifieke schaatssportliefhebbers in de gele genheid te stellen de schaatssport te gaan beoefenen en te trainen op de Jaap Edenbaan te Amsterdam. De vertrektUden van deze bus zyn als volgt: 18.50 uur vanaf Kolk te Oud Ade, 18.55 uur vanaf viaduct Prov. weg te Rypweterlng, 19.00 vanaf Noordhoek te Roelofarends- veen, 19.05 vanaf halte voor Veer- straat 2 te Oude Wetering, en 19.10 uur vanaf Lelmuldense brug.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9