Kees Schilperoortvan 'koninklijk' secretaris tot Gait-Jan Kruutmoes Gangsterfilm van Verneuil op Cinemanifestatie '70 ö- Saskia en Serge maken kans met „Spinnewiel" □1 III DESIREE JK BEN NIET ROOMS EN OOK NIET KATHOLIEK VERLOVINGSRINGEN Mina's verstoren miss-verkiezing GEKAAPTE DC-8 LANDT OP V1ERBAANSÏÏEG en cjióteren r° m VRIJDAG 30 JANUARI 1870 MTOSCH DAGBLAB PAGINA 5 VLISSINGEN (GPD) Als men het over de radiostem van Kees Schilperoort heeft, heeft men het over een „eigen ge luid", een merkartikel dat herkend wordt. Kees Schilperoort vindt dat het wel mag, na 25 jaar. Vijfentwintig jaar geleden stapte Schilperoort als free lance-medewerker bij de omroep binnen en elf jaar later verwisselde hij die aanvankelijke vrij heid voor een vast medewerkerschap. De KRO, de omroep die al die tijd de regel „Hoe het ook zij, Kees hoort er bij" heeft gehanteerd, was niet eens officieel op de hoogte van dit jubi leum. Kees Schilperoort valt niet meer op. Hij is zo gewoon als zijn eigen geluid, maar hoe dat ook zij, tevens één van Nederlands meest populaire radiofiguren. Toen hij veertien Jaar geleden overstapte liet hy een wat merk waardige fainiliefunctie achter: se cretaris van de intendance van het koninklijk paleis en domein het Loo. „Zo heet dat officieel", grijnst Schilperoort, die figuurlijk al les mee heeft op het pad naar veel vormigheid. „Ik was er chef van de administratie over het h uishouden, de tuinen, parken en de boerderijen. Myn vader had het gedaan, miln grootvader ook. Het zat helemaal in de familie net als bij de eige naars van het Loo. Of daar wat ge beuren kon? Nou! Ik heb er één. twee boeken over geschreven. De meest rare zaken toestanden. De manuscripten liggen bij me thuis. Het gaat over een gefingeerde ko ninklijke familie, die ergens op een oud paleis tiert. Voor ieder nogal duidelijk, denk ik. Mensen, die het goed met me menen, zeggen dat ik er voor mijn eigen rust maar nooit mee naar een uitgever moet stap pen." Kees Schilperoort deed in die pa- leistijd al radiowerk. „Direct na de oorlog ben ik bij de KRO binnenge vallen. Ik ben niet rooms en ook niet katholiek, maiar daar heb ik nooit iets van gemerkt, ook niet in het begin, toen dat soort zaken nog anders lag dan nu. En sinds ik er vast zit, is er niet zoveel veranderd. Ik ben gewoon iemand met een eer lijk, net „vast baantje". Voor Schilperoort gaat de drukte van programma's maken een eindje om. „Dat ligt mij niet. Ik ben bij de voorbereiding ook praktisch niet betrokken. De programmamakers komen bij me en zeggen: kijk eens, we hadden dit en dat gedacht en daar moet jij ook wat in doen. Dat doe ik dan. Ik ga er dan „bloot" op af. zonder voorbereiding. Zonder teksten of draaiboeken. Dat is alle maal nogal moeilijk. Zo lik d'er op Raden maar Dat „lik d'er op" heeft Schilper oort met of zonder de KRO in heel wat plaatsen van Nederland ge bracht. als presentator, quizmaster, zanger en conferencier. Men kent hem - en dan spreken we over radio en tv nog van het Radio-Ganze- bord, als een van de kopstukken uit „Tierelantijnen" van „draaien maar" (samen met Cees de Lange), „kof fie met Kees" „Duel", „Het Gulden Schot" en „Mik". De laatste tijd haalt zijn populari teit angstwekkende toppen via zijn presentatie van „Raden maar", het programma waarin rare geluidjes bij herkenning nuttig verzilverd kun nen worden. „Ik heb gehoord dat er drie miljoen luisteraars voor zijn. Als Je op straat loopt vraagt ieder Je naar het teken per uitzending. Mijn vrouw en kinderen wordt aan geboden om samsam te spelen als we zeggen wat het winnende ant woord kan zijn. We krijgen tiendui zenden brieven binnen, manden vol. Af en toe vraag ik me af hoe dat aflopen moet. Rustig doorgaan zeg gen ze dan Daarnaast speelt Kees Schilper oort als Gait-Jan Kruutmoes, de on verwoestbare „goede avond'-zegger, nog steeds een levendige rol in de affaire „De boertjes van buuten". „We maken samen met Johnny Hoes platen bij het leven. Als Je ziet hoe die de deur uitvliegen. Je houdt het niet voor mogelijk. Met Gert en Her- mien zijn we ook de grootste schnab belaars van Nederland. Dat werk bevalt me uitstekend. Het is zo mak kelijk. Je kunt thuis al een ouwe broek aantrekken en daar komt dan verder alleen nog een blauwe kiel en een petje bij. Anders zit je maar te pluizen aan je mooie smo king en zo'n overhemd met van die fliaddertjes". Kees Schilperoort heeft inmiddels ruimschoots gelegenheid gehad om zowel achter de radio als achter het tv-scherm te kijken. Wat gaat het winnen? „Vroeger zei ik dat het me niets uitmaakte en dat was ook zo. Nu zal ik voorzichtig zeggen: radio. Op den duur is radio toch prettiger. En dat kan ik dan misschien makkelijk zeggen omdat ik altijd geluk gehad heb met de programmas' die ze me hebben laten doen. De luistercijfers zijn altijd erg hoog geweest en ze worden steeds hoger. De radio komt terug en hard. Er gaan hoe langer hoe meer mensen naar de avondpro gramma's luisteren. De televisie wordt effectiever gebruikt. De nei ging van „aan is aan" raakt uit de mode en mede daardoor wint de ra dio. Het is toch wel een 6terk me dium, vergis je niet". Voelt Schilperoort zich na 25 jaar los en vast een etherkampioen? „Nee, ik ben wat ik al gezegd heb: een gewone man met een net, vast baantje. Ik doe myn werk. Ik heb nooit in hoogdroge program ma's gezeten. Ik moet het van de grote massa hebben en doe het ook graag. Dat soort werk ligt mij, snap je?" KEES SCHILPEROORT in het zilver (ADVERTENTIE) klassieke en moderne modellen, wij hebben reeds ringen vanaf f 49,75 p. p. Op het graveren kunt U wachten en zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. PLESSEN BEVRIJDINGSPLEIN 12 LEIDEN Z.-W. TEL. 26670 UTRECHT tGPD) „Is het hier j een veemarkt? Een markt vjor blanke slavinnen? Een luxe bordeel uit die goede oude tijd? Waarom worden hier de uiers van de vrouw gemeten? Bestaat de vrouw soms uit een lyf alleen? Wat zijn al deze he ren met deze dames van plan? Vindt u het hier allemaal zo leuk? Wij niet. Weg met de miss-verkiezingen. Weg met de vrouwenexploitatie". Dit zyn de op stencil uitgemeten frustraties van de voor emancipatie knokkende vrouwenclub „Dolle Mi na" (in Amsterdam en Utrecht),die gisteravond aanwezig was bij de Miss Cinemanifestatiefinale en deze ohowactiviteitcn van Theo Knip penberg met succes torpedeerde. Sentraal punt van de actie waarbij 15 van de 50 Dolle Mi na's waren betrokken, werd de dis coclub De Dietsche in Utrecht, die gisteren bezoekers en verslaggevers zonder stropdas weigerde maar Jury leden in alle gemoedsrust toeliet. Tot jureren kwam het echter niet. Het buitengebeuren van de Dolle Mi na's zorgde voor een minirevolte waarbij jurylid Pim de la Parra met toestemming werd gekidnapt („Mo gen we U ontvoeren meneer?") en Theo Knippenberg, staande op een vuilnisemmer, beloofde de zaak te democratiseren. De strijdkreet van Mina klonk gescandeerd: dit-is-het- begin-wy-gaan-door-met-de-strijd. Na de ontvoering van Pim de la Parra gingen de aanstaande mis sen met de Dolle Mina's naar de raadskelder om te discussiéren. Te gen half elf keerden alle kandida ten echter naar De Dietsche terug om toch deel te nemen aan de ver kiezing. De Dolle Mina's beëindigden toen hun actie, omdat zij meenden dat door het feit dat de sohonéh waren meegegaan haar doel was be reikt. ADVERTENTIE Ditishetrecept: Kaasfondue van Nederlandse kaas. Caquelon inwrijven met wat knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Nu 500 gr fijngesneden jong belegen Gondse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena en op smaak afmaken met zout. peper, nootmuskaat en een scheutje kirsch. 3n met maïzena UTRECHT (GPD) De cinema nifestatie '70 is een feit. Met bloe men en bazuingeschal opende dit I filmfeest voor de derde keer de i poorten in de theaters van Camera j en Studio in Utrecht en tegelijkertijd I in Eindhoven, waar gedraaid wordt in drie bioscopen (Select, Studio en POC). De operungsfilm ,.Le clan des Si- ciliciens" van Henri Verneuil is ove rigens een van de weinige films die werkelijk voor het grote publiek zyn gemaakt. In aanwezigheid van hoofdrolspeelster Irina Demick, re gisseur Henri Verneuil en producent Jacques E. Strauss ging een perfect gemaakte gangsterfilm in Neder landse première. De „Clan des Si ciliens" is een verhaal met drie la gen: de jacht op de beroepsmoorde naar Roger Sartet (Alain Del on* door de verbeten inspecteur Le Goff (Lino Ventura), het verhaal van een perfecte Juwelenroof en de onder gang van de Siciliaanse familieclan. die het wreken van de eer belangrij ker vindt dan haar voortbestaan. Na de film raakte Henri Verneuü in de persgewelven onder de Oude Gracht in gesprek met de zeer in ternationaal georiënteerde pers, die hem allerlei diepe motieven toedicht te by het maken van „Le clan des Siciliens". Henri Verneuil, d!ie in correct grijs (met streepje) de indruk van een welvarende zakenman maakt, windt echter geen doekjes om zijn cineas tische uitgangspunt: „Ik vond het een geweldig verhaal en daarom heb ik het verfilmr. Er is geen sprake van vernieuwing ten minste niet bewust ..Le clan des Siciliens" is een film voor de film kijker van nu Ik maak geen films die bewust geëngageerd zijn. of die voor morgen zijn gemaakt. Wie kijkt er morgen nog naar mijn film? Ik film voor vandaag." Verneuil gelooft niet in de bood schap of de vooropgezette bedoeling. Hy wil een „lekker verhaal" vertel len, zoals hij trouwens al bewees in „The guns of San Sebastian" en ,De slag om Duinkerken": „Er zit ceen filosofie m mijn films, hoewel :k natuurlijk noop da ter een paar journalisten zyn die iets zullen ont dekken waar ik niet aan heb ge dacht". Het verhaal speelt zich af binnen de Italiaanse gangsterwereld, die zich Internationaal heeft verspreid. Is er een relatie met de Maffia-kroniek „De peetvader van Mario Puzo"? „Niet direct. Dit is meer een ver haal over Siciliaanse eer. Ik signa leer dan een gangsterlichaam, maar analyseer het niet. Natuurlijk heb ik van dezelfde familiestructuur als in de peetvader gebruik gemaakt". Bij de grote climax van de film. wanneer een gekaapte DC-8 landt op een vierbaansweg buiten New York heeft Verneuil zijn gangsters (tien tallen figuranten) aangekleed in de kenmerkende stijl van de jaren der tig, de typische gangsterhoeden en jassen k la Humphrey Bogart. ge completeerd door dreigende machi nepistolen. Henri Verneuil: „Ik moest in een paar seconden een compleet ver haal aan het publiek vertellen: de Juwelenroof is geslaagd en op de autobaan staan het puikje van de Cosa Nostra. Dan ga je natuurlijk even overdrijven om alle informaties snel door te geven". Over het slot waarin Jean Gabiraials 05- jarige clan- hoof d de beroepsmoordenaar Sartet (Alain Delon) neerschiet en zo de familieeer redt, ontstaat een felle discussie. Waarom moest Delon ster ven? „Dat kan dramatisch niet an ders". stelt Verneuil. „Hy is een kil ler. koud en gevoelloos, Dat heeft niets met moraal of censuuur te ma ken. Delon moet eenvoudig sterven". Hoe ziet Verneuil de rol van de Inspecteur die door Lino Ventura geroutineerd wordt neergezet. „Dat is byna een documentaire. Wij heb ben die rol laten kennen door een polltie-inspecteur, we hebben het ge val voorgelegd en gezegd, wat zou jij doen. Alles ls authentiek politiewerk: de slopende routine en het vastbijten als een bulldog". Ziet hij nog een sterk verschil tussen gangsters en politie? Tenslotte wer ken ze op dezelfde manier. Denken en schieten. Hij grijnst: „Niet veel verschil eigenlijk helemaal niet. Of toch wel. Ze staan aan een ver schillende kant van hetzelfde. Mis schien zit het onderscheid in de op merking van Alain Delon die ter dood is veroordeeld en tegen Lino Ven tura zegt: Kijkt U naar mijn nek. Tenslotte de laatste vraag voor een haastige Verneuil, die het wel gelooft: Voelt hij zich commercieel of artistiek cineast? Wat wordt zijn volgende film? „Commerciëel succes is altijd artistiek succes. Het publiek velt het oordeel. Mijn volgende film gaat weer over gangsters, met een dubbele bo dem. Alain Delon speelt de hoofdrol". Eerste voorronde Songfestival AMERSFOORT (GPD) Er hangt nog een waas van geheimzin nigheid over de vijf winnende lied jes m de eerste voorronde van de nationale finale van het Eurovisie- Songfestival. die gisteravond in het Amersfoortse Grand Theater is ge houden. Bekend is nu met welke liedjes Sandra Reemer, Tony Ander son. Ine Berg. Sakia en Serge en Ben Cramer w>oensdag 11 februari in het Haagse Congresgebouw zullen strijden om de vertegenwoordiging in het Eurovisie-Songfestival, dat 21 maart in het Rai-Congreecsntrum in Amsterdam wordt gehouden. Het heeft moeite gekost de titels van de vijf winnende liedjes (van avond worden de andere vijf geko zen, waarvoor de Hearts of Soul, Joke Bruys, DC Lewis. Bonny St. Clair en Rosita Bloom in actie zullen ko men) te weten te komen. Sandra Reemer verschijnt woens dagavond 11 februari in het Haagse Congrescentrum met het nummer „Voorbfj ifl de winter", Tony Ander son zingt een ode aan het land van generaal Franco („Spanje"), het duo Saskia en Serge brengt het liedje „Spinnewiel", dat even aan „Trou- Saskia en Serge voor de fes tival-microfoon in het Amersf foortse Grand Theater. NEDERLAND I 6.45 6.55 7.04 8.00 8.20 8.30 9.10 10.20 10.45 10.50 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.04 7.30 8.00 8.20 9.10 9.50 10.40 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Doebidoe: show voor de jeugd, in kleur (AVRO) Journaal (NOS) Televlzier (AVRO) Sportpanorama (AVRO) Berliner Antigone, tv-spel (AVRO) De ballade van de Zuiderzee, film, in kleur (AVRO) Journaal (NOS) Van Molecuul tot mens les 3 (Teleac) 11.05 De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Hij en zy: de Olijfboom, tv-serie. in kleur (NOS) Journaal (NOS) De Andy Williams Show. in kleur (KRO) Brandpunt (KRO) Bonanza: tv-western. In kleur (KRO) Riskante Kerk: magazine over een kerk-in-ont- wikkeling (KRO/RKK) Journaal (NOS) En nu maar piekeren over wat je als vrouw, volgens je man. niet kunt doen in vreemd gezelschap: iets aantrekken, iets uittrekken, of dat beide manupulaties door manlief zijn toegestaan Wan neer deze krant een VPRO-uit- gave was, zou het antwoord hier bij wijze van grap kunnen staan. Zover heeft die zuil het echter nog niet gebracht, daarom bont u aangewezen op naslagwerken, geheugen en zoals dat heet gezond verstand. De Tros toto ruilt moeilijkheden voor moge lijkheden. Merkwaardig eigenlijk, die las tige viagen van een omroep die de overige programma's zo opval lend simpel maakt. Als in de se rie over de oceanen de Atlanti sche aan de beurt is, blykt via een scheepswrak al gauw het terrein te kunnen worden uit gebreid tot toeristische attrac ties als geisers op IJsland of le vensbelangen van volken die aan de kust van deze onoverzichtelij ke waterplas wonen. Op die manier kom je van het specifieke van de Atlantische Oceaan weinig te weten. Maar uit het feit dat het een im het buitenland gekochte serie is, valt betrekkelijk eenvoudig af te lei den dat er een gewillige markt is voor een werk als dit. Andere omroepen graven door gaans een tikkeltje dieper, althans in de loop van de avond. De Tros wil best het onderwijs aan debiele kinderen ter sprake brengen, maar dan liever wat later. De VPRO draagt soortge lijke hete hangijzers eerder aan. zoals gisteravond in „We tenschap en Oorlog". Wat daar bij aan de oppervlakte komt, is lang niet altijd aantrekkelijk. Bijvoorbeeld dat het vodt Ne derlandse parlementariërs on doenlijk is om uit de nationale cijfers de mate van verweven heid van Amerikaanse en Ne derlandse onderzoekingen op bur gerlijk zowel als militair terrein op te maken. Ook de economi sche, socioliDgische en psycholo gische functies van de oorlog kwam ter sprake, maar toen za ten de meesten waarschijnlijk al te kijken naar Roosje en het knaapje dat ze zag staan. Dat was ditmaal Ruud Bos, bekend van Jaap van de Mer- we. Kleine Parade en honderd dingen meer. Inderdaad iemand die het waard is het oog van Rosita Bloom of de televisieca mera op zich gericht te krijgen. Een vaardig pianist, ontwerper van zowel zoetgevooisde melodiën als grimmige capriolen en daar mee een kunstenaar die er ze ker voor in aanmerking komt eens gepresenteerd te worden. Aan de andere kant is de Tro6 zo afschuwelijk slordig. Bij een ritmisch aangezet „Ada-, gio" van Albinoni misschien nog wel bekend van de begra fenis van mgr. Bekkers wor den tussen de dansjes van Tomor row's People portretjes van Jo- hann Sebastian Bach geplakt. Een vraag aan regisseur en sa mensteller Rob Touber: „Hoe moet je dat nou noemen? Slor digheid of (boeren)bedrog?" De meningen over de door de VPRO vertoonde film „Op straffe des doods" lopen waar schijnlijk niet te sterk uiteen. Si- menon zowel als Rob van der Linden kennen hun vak. Het is niet voor het eerst dat blijkt dat Nederlandse acteurs de sfeer, die opborrelt uit Simenon's ver halen. glaszuiver kunnen over dragen. Ook niet dat Kees Brus- se daarin precies past. Maar het is desondanks heel plezierig op nieuw te ervaren dat zolang Brusse in Nederland werkt, es- een „vertaler" voor Simenon's li teraire arbeid is. De manier waarop de „Jeho va's Getuigen" zich aandienen ia niet byster sympathiek. Vol komen mee eens, maar het is al te goedkoop zelfs voor de Tix» op deze manier een het ze tegen hen aan te wakkeren. INVALLER. VOOR VRIJDAG 30 JANUARI VPRO: 18.00 Nws. 18.20 Ulta. De Hilversum l 402 m. Vrlle Gedachte. 19.30 Nws VARA 21.00 Stereo; Radio Filharmonisch Ork Groot Omroepkoor en sol seml-klass. muz 22 30 Nws. 22 40 Med. 22 45 Act. 22 55 Stereo: Prettig weekend: licht jjevar. pl. progr. 23.55-24.00 Nwa. Hilversum IT 29R m. NCRV: 18 00 Stereo: Koorzang. 18.20 Ultz. van de Anti Revolutionaire Par ty 18 30 Nws 18.41 Act. 19.00 Wereld- panorama 19.10 Stereo: Veel gevraag de gew muz. (gr.) 19 40 wyd als ae wereldwekeiykse Internationale oriëntatie in kerk. zending en oecume ne 19.50 Zingen met Cecilia; volksmuz. 20.05 Stereo: Op het week end aflicht pl. progr 20 48 De aller droefste man. docum. klankbeeld over Brederoo TROS: 22.00 Stereo: Iene Mlene muze: nws. over underground westcoest music. 22.30 Nws. 22 40 Tsjlea pUee: licht amusem. progr 23 15 Ste reo Toontje lager licht pl. program. 23.46 Act 23 55-24 00 Nwa. VOOR ZATERDAG 31 JANUARI Hilversum I 402 m. VARA 7j00 Gelukwens 7 02 Nwa 7.11 Ochtendgymn 7.20 Soc strijdlied 7.23 Weekeind Jeugdprogr VPRO 7 64 Deze dag VARA 8 00 Nws 8 11 Van de voorpagina. 8.15 Z O 135 ge- var. progr. (9 35-9.40 Waterstanden). 10 30 Werkgeven en nemen: program, over arbeid en arbeldsverhoud. 10.50 voor nu en later. lez. 11.00 Nws 1103 Wegwijs: tips voor trips en vakantie 11.10 Goede wijn behoeft geen kras: nieuwe opnamen van Jazz- en am us muz. 1125 Afrikaanse kroniek. 1145 Nederl. allerlei (gr.) 12 05 Stereo Strfjkork. 12.30 Tussen start en finish net sportnieuws 13 00 Nws. 13.11 VARA-Varia 13 13 Act 13.23 Stereo: Dit ls het begin Jongerenprogram. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS badour" ran aongf efrtl val - wi rmare* van vorig Jaar. Lenny Kuhr, doet denken Ine Berg vertolkt „Ik lach om Jouw liefde" en Ben Cramer komt voor het voetlicht met „Julia", een nummer dat geënt lijkt te zijn op zijn suooesvolle song „Mona Lisa". De meeste sympathie van het Amersfoortse publiek ging tooh uit naar het duo-Saskia en Serge, ge trouwd sinds drie maanden, dat in de nationale finale ongetwijfeld hoge ogen gaat gooien met het nummer „Spinnewiel", een fijn tn het gehoor liggend liedje, waarin de gitaarklan ken die door Serge voortgebracht worden de overhand hebben en de geluiden van het Metropol e Orkest van Dolf van der Linden alleen maar als achtergrondmuziek dienen. 15 00 Frans Duits Engels, wn luis terp rogr. 16.00 Nws 16.03 Stereo: Scan: pop. program, over elctronlca. VARA: 16.16 Nederl. maken muz har- monle-ork. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Scala 1918-1926 operamuziek (gr. 17.55 Med. Hilversum II 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord 7.16 Op het eerste gehoor: klas. muz. (stereo) (7.30 Nws. 7 32-7.60 Act 8 00 Nws. 8.11 Te Deum laudamus: ge- wyde muz. 8.30 Nws. 8 32.Stereo: Voor de hulsvr. 9.00 Theologische etherleer- ?ang 9 35 Gymn voor de hulsvrouw, 45 Sol. kamer een gesprek met muz. Illustraties. 10.55 Kunst- en vliegwerk Inform, over act. tentoonstel. 11.00 Nws 11.03 Tussen economie en oecumene: oefeningen ln mondiaal denken, lez. 11.15 Solarium: een hoogtezonprogram voor iedereen. 11.55 Med. KRO 12.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zend. 12.10 Ondernemend, praatje. 12.14 Marktberichten 12.16 Overhelds voorlichting Mens en samenleving een uitzending van het ministerie van CRM 12.26 Med. t b v. land- en tuin bouw 13.30 Nws 12 41 Act 12.50 Bui tenlands com. N O S 13.00 Vliegende schyven: verzoekpl. progr. KRO: 14 00 Stereo: P.M een weekblad met veel plaatjes (1600-16.02 Nws) NOS: 10 30 Inzet: een progr. over amateuris tische muz beoefening HIRO: 17.00 HIRO-Magazine 17 16 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo Zeenegen- plus: lichte muz. Hilversum III 240 m. KRO 9.00 Nws. 9 02 DJlnn, gevar_ progr. (10.00 en 1100 Nws.) N O S.: 12 00 Nws. 12.03 Sklvatoon: nieuwe langspeelpl. NCRV: 13.00 Nws. 13 03 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogr met verzoeknummers. (14.00 en 15 00 Nws.) 16 00 Nws. 16 03 Four o'clock tea: gevar lichte muz. 17.00 Nws. 17 02-18.00 Hier en Nu: we kelijkse sportshow met lichte muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. TELEAC: 09 20 Cursus Spaans voor beginners les 3. 10 00 Van Molecuul tot mens les 4. 10.30-11 00 Bil leven en welzijn les 4 NOS.; 15.30 Re port. Europese schaatskampioenschap pen voor dames te Heerenveen. 16 00 Journ. NCRV: 16 02 Zeekamp show 1700 Voor de kinderen. N.O.S. 17 35 18 00 Report Europese schaats kampioenschappen voor dames te Hee renveen. 18.45 Kleur: De Fabeltjeekr NOS.: 18.55 Journ NCRV: 1904 Scheepsjongens van Bontekoe ver volgverhaal. 19.14 Kleur: Met Swlep op avontuur, tv-serle voor de Jeugd. NOS 20 00 Journ NCRV 20 20 Dubbel-Zes- kamp: steden-wedstrijdorogr 21.35 Kleur: Udo '70: muz show rond Udo Jürgens. 22.25 Act. rubr. 22.50 Evan gelie N O S. 22 55-23.00 Journ. Nederland II NOS.: 1845 Kleur: De Fabeltlee- krant. NOS.: 1855 Journ. NOS. 19 04 Scala. Inform, progr VARA 19.30 Onderwijs, nu en morgen (dl V) docum progr. NOS.: 20.00 Journ. Va- ra 20.20 Kleur: Ironside, tv-fllm. 21.10 Achter het nws 21 35 VARA-Sporttrt- bune 22 25 Kleur: Toneellmprovlsatlee N O S 23 05-23 10 Journ.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5