Student maakt automatische parkeer schijf Sassenheim groeit snel Esso betaalt niet uit Alphen uit het Watertoren in „stadsbeeld" P Samengaan scholen in Wassenaar 'Cruijff praat te veeF Pony tegen rent auto Voorschoten bracht f33.160 bijeen voor het zwembad n komende twee jaar zal inwonertal met 20 procent stijgen l ie Buckingham: Hagenaar ontdekt geheim van maanspel Inbraak in raadhuis van Ter Aar Brommer verbrand Politie vangt ontsnapte nerts DONDERDAG 22 JANUARI 1970 LETDSCH DAGBLAD PAOINA IS DELFT (GPD) Voor de 26- omstandigheden. Dat heeft hU op d« Jarige Delftse student Willem 1 :;prftban,k" 1. v.- derd uur heeft gedraaid, uitgezocht. Brekelmans is het parkeren bin- eerste constructie was wat nen de blauwe zone geen pro- gammel en liep niet perfect. De twee- bleem meer. Sinds een jaar is zijn j de voldoet uitstekend. „Och meneer", parkeerschijf gemechaniseerd en zegt Willem, laat de Amerikanen hun (Van onze streekredactie) SASSENHEIM In de komende twee jaren zal Sassen- eims inwonertal met ruim twintig procent groeien. In het >bied, dat wordt omsloten door Rijksweg 44, Industriekade, latanenlaan, Mercuriusstraat en Menneweg bouwt Sassen- eim „een nieuw dorp". Twee tot drieduizend personen zullen de woonwijk De Kooi, de eerste in Sassenheim waar veel an hoogbouw gebruik wordt gemaakt, gaan leven. Met de oplevering van het Kooiplan is eind 1969 reeds een igin gemaakt. Donderdag 9 oktober opende burgemeester J. iron van Knobelsdorff officieel de eerste drive-in"-woning op de laatste dag van het oude jaar verrichtte Sassenheims irste burger ook de officiële opening van de eerste hoogbouw- oning, de modelflat van de firma Meiman. De bouw van De Kooi, een dorp in een dorp, brengt voor Sassenheim een aantal problemen met zich mee. Voor de bewoners zal er vooralsnog geen telefoon beschikbaar zijn en zal rren zich met enige telefooncellen .moeten behelnen. De aan- en afvoerwegen zijn ver der ook niet ideaal. De Kooibewo ners komen allen op de drukke Park- laan uit. waarover in het verleden zonder Kooi-achtergrond verkeers technisch al veel te doen is geweest Vooral de aansluiting op de Provin ciale weg naar de Rijksweg Amster damWassenaarDen Haag is verre van ideaal. Rijkswaterstaat is op het ogenblik met reconstructieplan nen bezig. Sassenheim zelf heeft in de laatste vergadering van de ge meenteraad plannen goedgekeurd om een aantal aansluitingen (Parklaan/ J. P. Gouverneurlaan en Parklaan/ Kerklaan) te verbeteren. jgemeester Van Knobelsdorff over Kooi: „De wijk wordt groot. De drieduizend nieuwe bewoners Hen in die wijk ook een goed leef- moeten vinden. De planoloog eft dit ook onderkend. Hij heeft het bestemmingsplan ruimte ge- voor groenstroken. Niet een visueel groen, waar men naar a kijken als bloembakken, per- etc. maar ook groen, waar plaats voor zitjes, voor speelruimte voor kinderen, voor wandelgelegenheid or actieve recreatie. Sassenheim groeit. De tijd, dat het klein dorp was met vijf- tot duizend inwoners is voorgoed ver- tijd. De eerste burger: Met rroei heeft zich voor Sassenheim een nieuw verschijnsel geopen- d. De hoogbouw. Was het tot enkele jaren nog zo, dat Sas- leim zijn woninguitbreiding in >reedte of lengte kon zoeken, nu e hoogte een derde dimensie ge- den. Eerst in het plan achter het e Koningshuys. waar vier blok- van drie woonlagen zijn neer- en nu dus ook in de Kooi, r we -t nog hoger op hebben ten zoeken. We moeten allemaal die hoogbouw even wennen. De oners, zowel als de omwonenden ;en een nieuwe tijd te verwer ken. We nebben er echter ook be- voor gewaakt, dat de hoogbouw te erg zou uitpakken. Het ht nieï te massaal, teveel ten. Er moet een goed leefkli- t blijven bestaan. Hoo«te in Sassenheim heeft met De Kooi als fcleemgebied geworsteld. Plannen l het college van B. en W. en de zijn door Gedeputeer- afgewezen. Sassenheim economischer (lees: meer op dezelfde grond) gaan ren Sassenheim moest de hoog- in Burgemeester Van Knobels- ,Er is door de gemeenteraad veel over De Kooi gesproken. Het vaak een passen en meten. Maar het uiteindelijke resultaat kun- we tevreden zijn". Sassenheim is de woningbouw afgelopen jaar flink op gang ge ien. Er zijn in 1969 97 woningen ed gekomen, terwijl er 356 in aan- waren. Het merendeel van de Ingen is voor de koopsector: 192 1164 huurhuizen. Van de wonin- die in '70 in aanbouw worden )men ligt de verhouding nog eender: van de rond 200 wonin- zullen er rond 170 in de kcop- jr worden gebouwd. Een aanwas ree iaar dus van ruim 650 wo- en. die Sassenheims inwonertal ruim 11.500 op ruim 13.500 zal gen. Een aantal, dat in de wat ere toekomst tot ongeveer 15.000 iplopen. wanneer ook de plannen Islootkade en Teylingen hun uning krijgen. Daarna is Sas- eira uitgebouwd; is er geen grond beschikbaar. aanwas van woningen heeft toe voor de huidige Sassen- bevolking weinig soelaas op ioodgebied bracht. Pas wan de aflevering van de 240 flat- in op gang komt. is er op dat iets te verwachten. Van die ;woningen zijn er 200 gere- voor Sassenheimse ingeze- De inmiddels in het afb<" v- lium zijnde 128 drive-in-wonin- '-irvan de laatste omstreeks t zullen zijn aflgeleverd. ko- grotendeels ten goede aan we Sassenheimers. Erg gunstig b J. Poot, directeur van Euro- li ingen NV daarover: „Sassenheim volgens ons onderzoek bij vele dingen erg gunstig als het om in de bollenstreek gaat. De ding ten opzichte van steden als ten. Haarlem. Den Haag en Am- tem is gunstig. Daarbij is de na- fid van Schiphol, het Noordzee- nd en het Plassengebied (De 1> aantrekkelijk voor de koper, ieden rond vliegveld en universi- groe'en over het algemeen het vooral ook omdat die gebie- jaarlijks veel nieuwe arbeids- n„ (sen beschikbaar hebben. Sas- «im heeft in mijn ogen te wei- gndacht van de planologen ge- Zegt men daarbij nu van ho- and „je mag niet meer groeien", komt daarmee de democratie 11 wel ernstig in de knel". •e heer Poot heeft ook de samen- ag van de nieuwe drive-in be- in Sassenheim onderzocht. Bij ng van de eerste woning hij de volgende cijfers od: 36% komt uit Den Haag ingeving10% uit Amsterdam; uit Leiden; 5% uit Haardem en uit de Bollenstreek. De gods- «ice ve houding is: 50% rooms oliek; 40% protestant en 6% bui- ifeu-v; ongeveer gelijk aan de verhoudingen. - VMQpgfc -riiHT. V. Schoolruimte Ook de met de bevolkingsaanwas samenhangende grotere vraag naar schoolruimte voor de kinderen (bur gemeester J. Baron van Knobelsdorff „Er vestigen zich voornamelijk jon gere gezinnen) is nijpend. Er is op het ogenblik reeds een tekort aan lo kaalruimte. terwijl vooral de vraag naar gymnastieklokalen en of sporthal» erg groot is. Toch stelt burgemeester Van Knobelsdorff steeds weer: „Sassenheim moet een goede plaats blijven om in te wonen. Het leefklimaat moet prettig blijven. Daarvoor is een samenspel nodig tus sen de planologen, de bouwers en het gemeentebestuur. Ik geloof, dat we tot nog t»oe steeds de goede for mule hebben kunnen vinden. En ik ben optimistisch wat de toekomst betreft". Voorlopig is Sassenheim echter al wel sinds 1 januari 1969 (volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek) de dichtst bevolkte ge meente in de Bollenstreek met 1778 inwoners per km2 land. Een cijfer, dat ongetwijfeld fors zal stijgen. Ter illustratie: Hillegom (1310). Lisse (1049), Voorbout (503». Noordwij- kerhout (594) en Noordwijk (567) benaderen Sassenheims bevolkings dichtheid nog lang niet. Uit de streek steekt alleen Katwijk er boven uit: 2958 inwoners per m2 land. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Carolina Maria, d. v A J. Moerkens ^en A. D. van den Ende. Ronald Pieter Jan. z. v. C. M. Segers en W. J. Kroe ze, Lucia Maria, d. v. P. Heljmans en 6. J. Bos. Theodorus Adrianus, z. v. A. Stadt en C. J. C. Ravensbergen, Allxia Stefanle, d. v. R. L. Hodge en G. E. Manos, Vincent Mattheus, z. v. M. Boender en A. Sterk, Bianca, d. v. R. Timmermans en A. M l'Amle, Remco. z. v. M. Wlllemse en W. Fakkel, Lennart Christian, z. v L. Wlenecke en Y. Tlbboel, Irma Johanna, d. v. L. H. B. Kerkvliet en A. M. C. van der Hulst. Sylvia Martina, d. v. L H B. Kerkvliet en A. M. C van der Hulst. OVERLEDEN' A. H. Fröhlich, wed. v. H. W. Over- bosch. A Nederhof, echtg. v J. G Bosman. H. Stikkelorum, man. M Le pelaar, man. Met de bouw in Sassenheims uitbreiding „De Kooimaakt men goede vorderingen. In de komen de twee jaar komen daar zoveel woningen gereed, dat het inwo nertal met ruim 20 -procent zal stijgen. de klandestiene gang die hij elk anderhalf uur moest maken om z'n schijf op de juiste tijd te zet ten. is verleden tijd geworden. Willem Brekelmans. afkomstig uit Utrecht en student in de werktuig bouwkunde heeft een uitvinding ge daan, die hij zelf bescheiden „geniaal' I noemt en waarmee hij naar de Brus selse uitvindersbeurs wil. Hij heeft het produkt van' zijn j technisch vernuft „Stapav" ge- i doopt. Voluit betekent dat: Stereo Automatisch Parkeerwacht Vemeu- ker. De naam dekt de werkelijkheid volkomen. Met behulp van een wek- j ker, een elektromotortje en een aan gepaste parkeerschijf heeft de stu dent het probleem van het „schijf verzetten" opgelost. Op elk half uur dat de wek ker aangeeft krijgt het elektro mo- tortje een impuls van de accu. schiet een palletje omhoog en krijgt de tij raketten maar naar de maan sturen. Wij op aarde gaan gewoon door hoor. Voor het gewone volk". Over het feit, dat ook automatisch verzetten van de parkeerschijf verbo den is rept Willem niet. Maar hes „gewone volk" moet er wel mee re kening houden dat men strafbaar is als men de tijdsaanduiding veran dert zonder eerst opnieuw aan 't rij dend verkeer te hebben deelgenomen, WASSENAAR De besturen denschijf een duwtje, precies voldoen- van d€ s^c^ing s- Adelbert College r an Ho etmhrmo r lr r.rirlnIuc Cf de om de parkeertijd weer een half uur te verlengen. Het wekkertje be hoeft slechts één keer in de twee dagen te worden opgewonden. Willem motiveert: „Ik begon het irritant te vinden om steeds die schijf te gaan verzetten. Elke keer weer van je kamer af.Ik dacht: Willem, er moet een oplossing voor wezen. Die oplossing heeft hij gevon den. Z'n „Parkeerwachtverneuker" (Foto LD/Holvast) I werkt voortreffelijk, onder alle weers- DEN HAAG (GPD) Neder lands meest geestdriftige deel nemer aan de Esso Maanrace (één van de spelletjes, waarmee benzinemaatschappijen de tan kende automobilisten aan zich willen verplichten) heeft voor 25.500 aan winnende „maan- kaartjes" in de hand, maar de Esso weigert te betalen. De Hage naar B. P. Pupping (28) vond een methode om het geheim van de maankaartjes te „kraken", maar de Esso heeft met het reglement in de hand zijn recht op de prij zen betwist. De heer Pupping heeft intussen al honderden guldens verdiend met de maanrace. De maanrace-kaartjes, die men bij de Esso-stations ontvangt, vertonen twintig dofgrijze rondjes, waaronder vijftien aardbollen en vijf manen schuilgaan. Aan de achterkant van het kaart je meldt het race-reglement: „Aan u de taak om manen te ontdekken. U mag echter geen enkel rondje be schadigen, waaronder een aardbol is verborgen, want daarmee verliezen alle ontdekte manen hun waarde. TER AAR Inbrekers hebben vannacht het gemeentehuis van Tev Aar overhoop gehaald. Het bureau van burgemeester Hogenboom en dat van de gemeente-ontvanger werd opengebroken De kluis, die op de secretarie staat, werd niet aange raakt. De vernielingen, die de inbre kers aanrichtten, zijn niet onaan zienlijk. De politie stelt een onder zoek in. ALPHEN AAN DEN RIJN Een pony, die over het ijs de Steekter- weg in Alphen was opgelopen, heeft zijn vrijheid met de dood moeten bekopen. Een automobiliste, die plot seling het dier voor haar auto zag opdoemen, kon het niet meer ont wijken. De pony werd bij deze aan rijding dodelijk gewond. De perso- „Drie manen geven een prijsje van f 2.50. Vier manen brengen al een tientje op. Voor wie de moed op brengt een vijfde handeling te wa gen en ven-volgens een vijfde maantje blootlegt, gaat de zon op: hij wint f 100 De heer Pupping heeft, al maan- racend, geruime tijd mogen denken goud te hebben aangeboord. Drie we kenlang boog hij zich over de zil verachtige reepjes. Zijn vrouw zegt: „Het is heel gemakkelijk om er veel by elkaar te krijgen. Een fooi aan een pompbediende en je hebt weel een handvol". Midden december ten slotte vond haar echtgenoot de oplos sing, die het geheim van elk kaartje kon openbaren. „Ik ben drie weken intensief in de weer geweest. Toen ineens, bij toeval eigeniyk, ontdekte ik hoe ik er achter kon komen. Ik voelde me natuurlijk de koning te ryk. Ik wist dat die kaartjes uniek in elkaar waren gezet. In Amerika zelfs. In Europa was er geen enkele drukkery, die het voor elkaar kon krijgen". Op 8 januari bijv. leverde hy op het, hoofdkantoor van de Esso 50 kaartjes in met op elk de 5 openge legde manen en het blijde uitzicht dus op f 5000. Een week later al was dat bedrag tot f 18.500.- opgelopen. De benzinemaatschappü had hem j onderonsje te hebben ondertussen al te verstaan gegeven Ach. dat „na onderzoek uitbetaling zou plaatsvinden". Deze week groeide Puppings te goed op het hoofdkantoor aan tot f25.500. Gisteren werd zijn angst echter bewaarheid: op het hoofdkan- AMSTERDAM (GPD» Ruim een half uur heeft Johan Cruyff gis teravond van gedachten gewisseld met Vic Buckingham, trainer van het Spaanse FC Barcelona. Niet zo toevallig bevond deze zich onder de 47.000 toeschouwers by Ajax-Napo- I li. „Ik ben gekomen", toonde de En- I gelsman zich een perfecte diplomaat. I „omdat ik de uitlatingen van Cruyff over een mogeiyke transfer naar Barcelona wel eens wilde uitzoeken", j Vóór het onderhoud onder zes ogen ook Cruyff's vrouw luisterde aan dachtig toe» merkte Buckingham op. dat „Cruyff veel te veel praat. Hy moet gewoon zyn mond houden". De Ajacied bleek dat advies na het opgevolgd. De Engelsman weer rolvast: „Ik was vanmorgen by Sir Alf Ramsey. Nee, niet om me over Cruiff te la- icn informeren. Waarom zou ik? We hebben het over het Europese voet bal in het algemeen gehad. Het was heel zinnig". en de stichting r.k. onderwys St. Willibrordus in Wassenaar wil len met ingang van 1 augustus van dit jaar het gehele katholieke al gemeen voortgezet onderwys samen voegen in één scholengemeenschap onder de naam „Scholengemeen schap S. Adelbert College". Hierin zullen direct samengaan het huidige S. Adelbert College en de St. Wilibrordus mavo. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat later ook andere takken van onder wys zich hierby zullen aansluiten. De gedachte, die by de vorming van een scholengemeenschap de doorslag heeft gegeven, is het be lang. dat de leerlingen hebben bij een zo groot mogelyke differentia tie. Beide besturen zyn van mening, dat in de nieuwe constellatie dit doel beter kan worden bereikt dan in de huidige zelfstandige positie van bei de scholen. In de scholengemeenschap zullen de volgende afdelingen samengaan gymnasium. Atheneum. Havo en ma vo. Om het één en ander nader boe te lichten wordt vrijdag 30 januari, om acht uur. im de aula van het S. Adelbert College een voorlichtings avond gehouden. hebben een zuiver infor matief gesprek gehad. Nee, we hebben nauwelyks over Barcelona gepraat" Hy gaf niet meer prys. Buckingham beweerde vol trots dat hij Cruijff destyds heeft ontdekt. „Ik heb hem in 1965 voor het eerst in toor werd hem te verstaan gegeven het topteam opgesteld. Dat was uit dat Esso niet tot uitbetaling z»du i tegen GVAV. Ajax, dat ik toen train- overgaan. de, verloor daar met 31. Johan Waarom niet? De heer Pupping maakte het enige doelpunt voor ons". zegt boos: „Er valt niet met ze te nog diezelfde avond kreeg Bucking- j ham zyn congé by de Amsterdam- praten. Ze zeggen alleen maar dat de korrelstructuur van de kaartjes is veranderd. Maar dat is toch heel iets anders dan de beschadiging waar over in het reglement wordt gespro ken". De Esso deelt die mening uiter aard niet. Voorlichtingsman Van Gelder noemt Pupping „een van die mannen die op een slinkse vaak heel ingenieuze wyze door de mazen van het wedstrydreglement trachten te glippen". VOORSCHOTEN De Stichting j recreatiebad verschrikkeiyk moeilijk Recreatiebad Voorschoten stelt het om de loten kwijt te raken aan de op prys aan de Voorschotense bevol- Voorschotense bevolking, toch waren king „rekening en verantwoording" er gelukkig nog enthousiastelingen, af te leggen van het resultaat van de die wél iets wilde doen voor 'n nieuw door haar in 1969 gevoerde akties J zwembad, voor het inzamelen van gelden voor de bouw van het zwembad. In totaal is thans f33.160, byeen. Een aanzieniyk deel hiervan is ver kregen door een huis-aan-huis inza meling: f 14.600. Diverse grote gif ten werden gedaan door nieuw ge vestigde banken en bedryven: totaal f 6.500. Voorts heeft de Stichting enorm veel werk verzet bij diverse akties in Voorschoten zoals beat- avonden in het Cultureel Centrum, een ballonnenwedstrijd by de her opening van het station, oudpapier ophalen, en een groot opgezette lo terij, waarby een auto de hoofdprys was. Bovendien hebben leden van het Stichtingsbestuur zioh letterlyk afge sloofd tydens de iete paardemarkt dit jaar om de dorstige bezoekers aan de markt te bedienen in de herberg „Het Swemmende Paert". Met al deze akties is een l edrag van f 6 950, verdiend. De najaarsbeurs van de middenstanders te Voorschoten le verde f 1500, op, de straatcollecte op Koninginnedag f 500. Al was het nenwagen werd zwaar beschadigd, voor het Stichtingsbestuur van het Zo heeft de jeugd uit de buurt van de Krimkade met een bazar f350, voor het zwembad opgehaaldHet Co mité Paardensport f 500. Voetbal vereniging Randstadsport f 800 en met een autopuzzelrit f330. Inclu sief de rente van belegde gelden komt men aan het bedrag van f33.160. Er moet f 100.000 zijn om met de bouw te beginnen. Daarom ligt het in de bedoeling de plaatselyke be- se club. die Mich els als opvolger be' noemde. Die startte fortuinlyk: 93 winst op MVV. Buckingham had Cruyff sinds die sombere middag niet meer terug ge zien. „Natuurlijk is hij enorm voor uit gegaan. Maar het was een beetje lastig hem op dit slechte veld te taxeren. Bovendien gaat het me helemaal niet om Cruijff", herinner de hij zich plotseling weer de opge spelde tekst. LEIDEN De zin voor properheid van een 14-iarige Letdse jongeman uit de van 's Gravensanden- straat heeft wel een totaal averecht se uitwerking gehad. In de kelder van het huis was hy een brommer aan het schoonmaken, toen hij wat benzine morste. Hy stak het plas ie brandstof aan, met de bedoeling dit weg te branden. Ongewild vloog echter de brommer in brand, die werd vernield. De kelder zag er zwart geblakerd uit. terwijl de elek- trsche bedrad ng was verkoold. Weg naar kerkelijke eenheid moeilijk VATICAANSTAD (Reuter) De Paus heeft gisteren op zijn alge mene audiëntie verklaard, dat de drijven en industriën te interesseren verdeeldheid en de twisten binnen de voor het verstrekken van giften. Er zal ook een byzondere hengelwed- strijd worden georganiseerd en voor de jeugd komen er weer beatavon- den. Het bestuur hoopt dat de plaat selyke verenigingen, die nog niet „aan bod" zyn geweest, in 1970 als nog een aktie gaan ondernemen ten bate van het 'wembad. Intussen wordt met het gemeentebestuur over leg gepleegd over de meest gunsti ge bouwplaats van het bad en hoopt de stichting daarna de medewerking te verkrygen van de gemeente om een ontwerp bouwplan te gaan ontwikke len. RK Kerk zelf de weg naar de een heid met de andere christenen moei- lyker maakt. Zoals bekend wordt er deze week in alle christelyke kerken gebeden voor deze eenheid. De Paus zei. dat de eenheid met de andere christenen niet bereikt kan worden door een gemeenschap- peiyke eucharistieviering zolang men niet hetzelfde geloof beiydt en de zelfde opvatting over het priester schap heeft. Toch moest men niet wanhopen aan de totstandkoming van de een heid, hoewel de weg daartoe moei lijk is. ALPHEN AAN DEN RIJN m Op het waterivingebied van het Alphense waterleidingbedrijf aan de Hoorn hebben de laatste jaren vrij ingrijpende wijzigingen en uitbreidingen plaats gehad. Zo is o.a. de reinwaterberging belang rijk uitgebreidis men bij de zui vering van het water overgegaan van enkele op dubbele filtratie, terwijl het aantal bronnen is uit gebreid van tien op veertien. Als voorlopige laatste verbetering is kortgeleden de z.g.n. „hoeveel- heidsbesturingsinstallatie" tot stand gekomen. Dit systeem houdt simpel ge zegd in, dat bij toenemend ge bruik de druk aan het pompsta tion automatisch verhoogd wordt, zodat in de toekomst ook op af gelegen punten de waterleiding- druk hoger kan komen te liggen dan thans het geval is. Momen teel is men met deze installatie in het proefstadium, waarbij men na een aantal nachten de instal latie te hebben uitgeprobeerd ook reeds enkele malen overdag de in stallatie in bedrijf heeft gesteld. Op korte termijn hoopt men thans definitief op dit systeem over te kunnen schakelen. Indien na enige maanden in bedrijf te zijn geweest blijkt, dat de installatie tot volle tevreden heid werkt, zal de watertoren aan de Prins Hendrikstraat, die van ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft gisteren in Zwammerdam een nerts met een hondenstrik gevangen. Naar la- ter bleek was het diertje uit een kwekery ontsnapt. Een inwoner van het dorp waarschuwde de politie om dat het diertje by hem het huls was binnenge;open. Hy dacht met een bunzing te doen te hebben. Het kost te de agenten niet veel moeite de nerts te vangen. 1911 dateert. zie fotogesloopt kunnen wordenwaarmee weer een markant bouwwerk van het oude Alphen aan den Rijn zal gaan verdwijnen. Bij al deze verbeteringen is er nog een punt waar het waterlei dingbedrijf speciaal de aandacht van de verbruikers op vestigt: na melijk dat tengevolge van de ver hoogde waterdruk de kans be staat dat closetspoeier s of water- regelaars van gasgeisers niet he lemaal meer afsluiten. Dit euvel kan zich met name voordoen bij oudere apparaten, doch de moge lijkheid is niet uitgeslotendat ook minder oude apparaten niet helemaal afsluiten bij een ver hoogde druk, hetgeen dan te wij ten is aan een niet juiste afstel ling. In het algemeen zal dit euvel door een vakman snel te verhel pen zijn. GAAI U MAAR DUIISLAMD De speciale gerechten in diverse gebieder» Panhas(balkeribrij) Süsse Milchsuppe (zoete melksoep) Kartoffelpfuffer(pan. nekoekv. geraspte aardap.). Schinken und Pumpernickel ham met roggebrood Himmel undErde (stamppot v appelen, aardappen bloed worst Pfefferpotthastfvlees uien en zure augurken,' Maultaschentbeigneh met vlees en spinazie)1

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 13