'De overlevenden': tv-serie volgens de formule Robbins Platinaplaat voor Heintje noetje van ,Adam confuct met studio SUKRISTOL bii Duurste serie ooit gemaakt - 4 1 Karatespecialist in ew qióteren Over vechtscènes in „De Nonnen' Nieuwe gezichten Haagse Comedie JPOEKSDAO a JANUARI 1970 tïIMCH DAGBLAD PAGINA I NEDERLAND I 5.00 6.45 6.55 7.04 7.30 DEN HAAG (GPD) Harold Robbins heeft boeken geschre ven met miljoenenoplagen. Gebouwd op hechte succespeilers als „seks", „misdaad", „avontuur", geschreven in een boeiende voor iedereen makkelijk te volgen stijl, hebben een tiental boe ken Robbins miljonair gemaakt. De „filmische"verteltrant van deze Amerikaanse auteur leidde vrijwel automatisch tot verzoeken uit Hollywood de romans te mogen verbeelden. Het bekendste voorbeeld is „The Carpetbaggers'' uit '63 met Carol Ba ler. De nu 54-jarige schrijver lever- je ook het materiaal voor „Where love bas gone", „Neveda Smith" (een illbouw van The Carpetbaggers). ,stiletto", „Never leave me", Never love a stranger" en „The adventu- ters". Andere boeken zjjn: „A stone (or Danny Fisher", „79 Park Ave nue" en „The dream merchants". MCA Television uit Amerika vatte iet plan op een televisieserie te ma il, waarvoor Harold Robbins de tekst moest ieveren. Plannen werden tgewerkt en „The Survivors" ont- sund. „The Survivors", het verhaal een bankiersfamilie, kostte em mers vol dollars. MCA Television (hermde in de persberichten zelfs ret de kwalificatie: „de duurste te- ooit gemaakt". Peperduur Om het verhaal van de familie Birlyle uit te beelden trok MCA pe- erdure sterren aan: Lana Turner, ieorge Hamilton, Kevin McCarthy, ïalph Bellamy en Michael Vincent. De cast reisde vele duizenden ki- meters om de diverse locaties op zoeken. Een deel van de film speelt ch in Zuid-Amerika af, maar ook ïelden uit Europa werden op de jiste plaatsen gemaakt. Het resultaat: veertien uur film in icur. De AVRO heeft destijds de serie ingekocht en zendt nu eens per week (op de dinsdagavond) vijftig minuten „Survivors" („de overleven den" uit. Drie afleveringen zijn inmiddels via Nederland 2 over het scherm gegleden. Wie de boeken, overigens met ge ringe literaire waarde, van Harold Robbins kent. zal in deze televisie serie veel bekende onderwerpen aan treffen. Daar is de „jet set", het in ternationale gezelschap van playboys en dagdieven, dat de luxe-centra af stroopt. Vaste figuren in Robbin's verhalen zijn ook de carrière-makers (in dit geval Baylor Carlyle). de „inboorlin gen", waar de gecivilseerden iets van kunnen leren: Santerra en Dax in „The Adventurers". Ook de „bankiers-scène", waarte gen Robbins 'iet verhaal projecteert is niet toevallig gekozen. Immers, in veel romans komen bank en beurs met alle eerlijke en oneerlijke trans acties ter sprake. Vaak dan gecombi neerd met de filmindustrie, die de schrijver kennelijk bovenal fascineert. Het is niet zo merkwaardig, dat deze onderwerpen vaak worden aan gesneden. Robbins zelf was een manusje van alles, die omhoog klom. Hij werkte bij de sneeuwoprui- mingsdienst van New York, was boodschappenjongen, hulp in een cafétaria, ijsman op Coney Island, en kantoorjongen bij vele bedrijven. Hij verkocht grote partijen groen te en fruit aan de conserven-indus- trie, nog voordat er kon worden ge oogst en verdiende daarmee zijn eerste miljoen. Harold Robbins was toen nog geen 21. Hü verloor zijn gehele kapitaal door een bankroet en begon opnieuw. Hij was dertig toen zijn eerste roman „Never love a stranger" verscheen. Hij vestigde daarmee voor goed zijn naam en werd weer rijk. Lana Turner CANNES (DPA) Het Jeugdige ederlandse zangwonder Heintje eeft gisteren op de internationale )1 inziekbeurs „Midem 70" in Cannes platinaplaat gekregen omdat 2- lljuljoen exemplaren verkocht zijn van langspeelplaat „Heintje", f De 14-jarige Heintje, die West- «itsland vertegenwoordigt als de eest succesvolle pop-ster in de tótse taal. is de eerste kunstenaar het Europese vasteland die dit ïkooprecord bereikt heeft. Tijdens o feestelijke bijeenkomst in het lu- aeuze hotel ..Majestic" heeft de di- icteur van zün platenfirma aan Hein |f de bijbehorende trofee uitgereikt. Met de toekenning heeft Heintje's carrière een hoogtepunt bereikt dat tot nog toe slechts aan weinig pop sterren te beurt is gevallen. Het suc ces van de jonge zanger begon, toen van zijn eerste plaat „Mama" die in november 1967 werd uitgebracht binnen een maand een verkoopcijfer behaalde van meer dan een miljoen exemplaren. Heintje is reeds in het bezit van 15 gouden platen, twee „gouden leeu wen" van Radio Luxemburg, en twee „gouden Europas" van de Saar- landse omroep. Bovendien heeft hij reeds drie geslaagde films op zijn naam. Voornaamste naam in de cast van „De Overlevenden" is Lana Turner. Lana is nu vijftig en is één van de extravagante superstars uit het „grote Hollywood", de glitterstad, die langzaam sterft. Onder meer door de televisiemaatschappijen. Lana Turner, sexbom, wier schanda len pogingen van anderen om in het nieuws te komen tot „losse flodders" degradeerden. (Overigens ook tijdens de opna men van „The survivors" zorgde Lana voor het nodige lawaai)Merk waardig toeval: in '58 speelde zich de moordzaak Turner af. De doch ter van Lana doodde een huisvriend. Robbins gebruikte dit gtval voor één van zijn boeken. Lana speelt in ,X>e overlevenden" de rol van Tracy, dochter van ban kier Baylor Carlyle en is getrouwd met Philip Hastings 'Kevin McCar thy). In '37 draaide Lana Turner haar eerste film („They won 't forget», die werd gevolgd door talrijke an dere. Zij was helemaal de buitenissige, zeer goed geconserveerde, verwende, rijke vrouw van middelbare leeftijd, d'p de producers van dez? Rob bins- serie voor ogen hadden. Op geld keek men niet. De serie verslond ettelijke miljoenen. De kleding voor Tracy werd ontworpen door Luis Estevez). Andere voorbeelden van de ruime- beurs-politiek van de Amerikaanse televisiemaatschappijen. De schil derijen in Carlyle-kan toren en hui zen zijn echt en vertegenwoordigen een waarde van een miljoen gulden. De eetkamer werd nagebouwd naar oud-Franse ontwerpen. Voor 40.000 gulden aan hout en stof verdween er ln dat stukje decor. Dictator Hoofdrolspeler George Hamilton (Duncan Carlyle, de koppige half broer van Tracy) heeft evenals ex- idool Lana Turner een mime film ervaring. (George (31) debuteerde in Crime and punishment), U.S.A." ('58> en verwierf onder meer bekendheid met „Viva Maria" en „The long ride home". Ralph Bellamy is de oude Carlyle, dictatoriaal heerser over zijn fami lieconcern. Bellamy is eveneens een acteur met een lange staat van dienst. Hij ls nu 66 en begon zijn Holly- wood-carriere met ..Surrender" in i 1929. Tot zijn beste films worden ge- j rekend: „Tomorrow the world", Voor de kinderen (NCRV) De fabeltjeskrant (NOS) Journaal (NOS) Scala: informatief programma (NOS) Kenmerk: wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving (CVK/IKOR/RKK) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Politieke Partijen: uitzending Boerenpartij (NOS) 8.30 Ooggymnastiek, filmje van de Stichting Soeutera (SOC) 8.35 The Winslow boy, speelfilm geregiseerd door An thony Asquith (NOS) 10.30 Persoonlijk: actuele gesprekken (NOS) 10.55 Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 De fabeltjeskrant (NOS) 6.55 Journaal (NOS) 7.04 Dc scheepsjongens van Bontekoe (NCRV) 7.14 Twien een eigentijds magazine (NCRV) 8.00 Journaal (NOS) 8.20 Schoonmoeders, een serie tv-kluchten, deze keer Roest op oude liefde (NCRV) 8.45 Andres Segovia, koning der gitaristen, een film portret t.g.v. de 75ste verjaardag van de Spaanse grootmeester (NCRV) 9.35 Actualiteitenrubriek (NCRV) 10.00 Dagsluiting (NCRV) 10.05 Journaal (NOS) 10.10 Vamos a ver, cursus Spaans voor beginners „Guest in the house" en „The court martial of Billy Mitchell" en „Lady on a train". Ralph Bellamy heeft bovendien een aandeel gehad in tientallen to neelstukken en televisieshows. In „The S urvivors" is Kevin McCarthy (56) veranwoordelijk voor het onaangename element in de familie: Philip Hasting, schoonzoon van bankier Carlyle. Hij is een hoog geschat karakterspeler, die in '52 debuteerde met ..Death of a sa lesman". Belangrijke rollen verder in: „The misfits", „The best man". De enige zonder ervaring in de club van hoofdrolspelers in deze se rie is Michael Vincent, die zoon Jeffrey Hastings speelt. In de komende weken zullen nog twaalf afleveringen van „De over levenden" door de AVRO worden uitgezonden. Gisteravond kon u het derde deel zien, waarin Baylor Car lyle zoon Duncan hard aanpakte om hem tot de terugkeer naar de bank te dwingen. AVRO's Televizier besloot een gevarieerde aflevering met een boksverslag. Commentator Ruud ter Weijden bleek zijn rechteroog te hebben laten blauw schminken, een variatie op de Sinterklaasmuts die Jaap van Meekren eens heeft op gezet. Ik dacht dat AVRO's Te levizier langzamerhand te vol wassen was geworden voor dit soort hbs-grapjes, temeer om dat ik Wibo van der Linde ook nooit in sterk vermagerde toe stand een reportage over Bia- fra zie aankondigen. En stel dat men een reportage had ge had over de Engelse minister Brown, zou Hoogendijk zijn commentaar dan lallend hebben uitgesproken? Maar laten we overgaan tot belangrijker dingen. De KRO die nu dinsdag op Nederland 1 zit, heeft kennelijk alle zeilen bijgezet. Vaste nummers zul len de komende drie maanden zijn: De Wrekers en David Frost on sunday. Frost en Duys startten gisteren gelijktijdig, en ik moet eerlijk bekennen dat ik begon (het bloed kruipt waar het niet gaan kan, de driekleur hoog, de dieren tam, etc.) bij de vuist van Willem, maar ik vond niet dat mijn moeite be loond werd. Uit het hoge noorden had hij vijftien broers en zusters opge duikeld die 6amen duizend jaar waren. Zij stonden allemaal op een rijtje (.zitten was er niet bij, ondanks hun hoge leeftijd), en in Amerika zaten ook nog Gesien en Jan die opgebeld moesten wor den, maar dat lukte natuurlijk niet, zoals zoiets nooit lukt behalve als er van Ame rika naar de maan wordt ge beld, dus toen Jan eindelijk kwam was hij bijna on verstaanbaar en gooide Willem de haak er maar weer op. Poor old Jan. Daarna moest iedereen zijn leukste ver haal vertellen, maar het waren er een heleboel, dus halverwege een verhaal ging Willem maar weer naar de volgende toe. arme broer Piet. Je vraagt Je af waarom Willem niet even thuis is gaan bellen naar Ame rika. dat was voor die mensen leuker geweest en voor de kij kers ook. Wel. ik heb er nu al ken haag (gpd) „Voor mü je Snoetje en ik wil je voor de nei de tekstschrijver Herman *ler do Boor (Nationaal Allerlei de Rjjk de Gooier Show) enige feleden tegen de 17-jarige Haag- Mar ja Wilderink. Deze opmer- gemaakt tijdens een toevallige taoeting in een Amsterdams ca- kreeg voor Marja geen onple- tfg staartje. De AVRO belde op 1 *c kwam in hot momenteel ter 'Ie gegane „Nationaal Allerlei". Nu dwarrelt Snoetje echter al op het scherm. In TROS' mannerfmagazine „Adam", waarin ze als assistente van presen tator Pierre Huyskens optreedt. Voor „Adam", dat een maal per maand een aflevering krijgt, is ze vast geëngageerd. Snoetje over „Adam": „Ik vind het een pittig programma, dat beslist ook voor vrouwen de moeite waard ls om ge zien te worden. Voor mij is het een leuke erva ring om te doen. Je leert veel men sen kennen. Niet dat ik nu zo nodig in het tv-wereldje moet. Elke dag op pad is toch niks voor mij. Ik hoef er tenslotte niet van te leven. Was dit financieel wel het geval, dan zou lk beslist niet tevreden zijn". Snoetje, klein en slank en voor de foto speciaal getooid met pruik en afwisselend gekleed in jeans en kleu rig mini. beschouwt al het werk, dat ze tot nu tie aeeft gedaan als interes sante ervaringen. Ze was onlangs nog te zien in „Drop Out", de Nederland se speelfilm van Wim Verstappen en Pim de la Parra. -Hierover: „Ik was het swingende figuurtje, dat overal verhoudingen had. Ik speelde niet wat je noemt een rol. eerder mezelf. Ik ben in het geheel geen actrice, ben er. naar ik meen, niet geschikt voor. Wat me vooral van „Drop out" is bijgebleven, is de sfeer. Erg pret tig, weinig ruzies". DE BILT (GPD) De in De Bilt wonende karatespecialist John Bluming is van plan een kort ge ding aan te spannen tegen Studio, omdat deze toneelgroep, naar zjjn zeggen, niet bereid is een rekening te betalen. Bluming diende een nota in van bijna 3300 gulden, nadat hij de ac teurs, die „De Nonnen" spelen, les had gegeven in vechten. Bluming: „Ik ben er veertien keer voor naar Amsterdam gereden en voor de ge nerale repetitie en de première ben ik twee dagen in Brussel geweest: Ik heb ze van te voren gezegd: ik bind me niet aan een vaste prijs, jullie krijgen wel een rekening van me. Daar Ls verder niet over gepraat, dan hadden ze maar een contract moeten maken. Bovendien heb ik i gemerkt dat ik niet in het program- j ma genoemd word. Kees van Iersel. de regisseur, gaat nu strijken met de eer van mijn gevechtscènes. Hü zegt dat ik adviseur was. maar dat is onjuist, ik ben opgetreden als fight-arranger. Dat betekent dat ik de regie van het gevecht had en i daar wil ik m'n credit vcor heb- i ben". Han Surink, zakelijk leider van toneelgroep Studio: „Ik wist dat zijn i uurprijs dertig gulden zou zijn. Toen schrok Van Iersel al zo. dat hü het aantal uren zoveel mogelük beperkt heeft. Omdat van te voren niet dui- delük was hoelang het instuderen van het gevecht zou duren, hadden we een all-in-prüs kunnen maken. Omdat dit niet meer aan de orde is geweest, gaan we uit van dertig gulden per uur. Wat neerkomt op 420 gulden. Om dat Bluming in Brussel nog een paar adviezen heeft gegeven, re kenen we een uur extravierhon- derdvyftig gulden. We hebben hem geen opdracht gegeven om naar Brussel te toornen. Daarvoor rekent hü 250 gulden. Wü zün bereid hem zün reis- en verblüfkosten te betalen op basis van de bü ons geldende re gels. Wat de vermelding in de pro gramma's betreft: onze bewegings lerares Riemke van Iersel staat er ook niet in en de decorschilder al evenmin. ADVERTENTIE Geen cyclamaten èn geen calorieën! de veilige zoetstof In handig draaidoosje. 400 tabletten 85 cent. Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Suikerzieken. weer heel wat regels aan ge- wüd, op menig kantoor zal de familie vandaag besproken zün het heeft dus toch weer een functie gehad, zullen we maar denken. Verder deed Ger Smit de stemmen na van de Fabeltjes krant. een vicarus bootste het baltsen na van een ontkoppel de priester, en die hele oude lie ve mevrouw die elk jaar komt bewüzen dat ze nog steeds als de beste piano speelt (de Heint je Davids onder de pianistes» was er ook weer. maar dat heb ik alleen maar op mün tweede toestel gezien. David Frost had inmiddels gewonnen, of eigen- lük niet hü, maar Ronnie Bar ker en Ronnie Corbet, gerugge- steund door een kleine twintig tekstschrüvers, als ik goed ge teld heb op de aftiteling. In een extra Brandpunt-afle vering kwam natuurlük het celibaat ter sprake we zün weer eens in het wereldnieuws), ik krüg de indruk dat iedereen wel ongeveer zei wat verwacht mocht worden, en het was te veel om het allemaal te herha len. En dan waren De Wrekers er dus weer. Gelukkig maar. In de eerste vüf minuten vielen er al meteen drie doden, dat was even doorbüten, maar daarna ging het weer geheimzinnig toe. Veranderingen? Emma Peel ls vervangen door Tara King, even wennen, maar dat kostte me weinig moeite. Tara is iets warmer in het gebruik. En ver der kreeg ik de indruk dat er nog meer geld tegenaan was gesmeten, en dat deze afleve ring iets dynamischer was dan gewoonlük. Andere regisseur misschien, vroeg ik me af? Ik ben eens terug gaan bladeren, en wat bleek mü toen? De produktie is steeds in de zelfde handen, de muziek ook, en natuurlük ook de hoofdrol len. Maar het draaiboek i6 steeds van een ander, evenals de regie. Dit keer Hough, de vo rige keer Flemying, weer een andere keer Day en ook Crichton regisseerde er een. Zo maakt men in Engeland een serie, die toch een grote een heid van stül vertoont! Is dat niet wonderbaar? NICO SCHEEPMAKER DEN HAAG <GPD> De Haag- se Comedie heeft voor het volgend seizoen gecontracteerd Hans Cule- man en Eli Blom. terwül van de 1 Nederlandse Comedie Agaath Meu- len broek en Peter Hoeksema zullen overstappen. Daar staat het vertrek van Eric van Ingen. Marüke Merc- kens en Jacques Luyer tegenover, die naar Rotterdam gaan. Toneelgroep Theater heeft voor de eerste helft van het toneelseizoen 197071 de acteur Jules Croiset ge contracteerd. Jules Croiset werkt op het ogenblik nog in een eigen pro duktie samen met de acteur Chiem van Houweninge. VOOR WOENSDAG 21 JANUARI Hilversum I 402 m. VARA; 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Ultz. van de Pacifistisch Soc. Party. 18.30 Stereo: Kllnk-klaar, zonder non sens. 19.30 Nws. 19.35 Buiten lands weekoverz. 19.45 Stereo licht voc. en instr. ensemble met zangsol. 20.10 Nederl. cabaret op de plaat. 20,25 Plaats gevonden, gevar. progr. 21.15 Vragenvuur: een bekende Nederlander beantwoordt vragen van Jonge men sen. 21.35 Stereo: Melodieën Expres. 22.00 Letter-grepen litterair progr. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.43 Act. 22.55 Ste reo: Contrasten een progr. voor kenners en liefhebbers: klas. en mod, muz. (opn.) 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.00 Strictly country style, country en western rubr. 18 30 Nws. 18.41 Act. NOS.: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Morele Herbewapening: 19.10 Plan voor de Jaren zeventig. N.OS. 19.20 Kerkgenootschap der Ze vende Dag Adventisten. klank beeld 19.35 Geen onderdaan maar bur ger, serie ultz. over de staatkundige vorming van de Nederl. 19.50 Progr voor blinden en slechtzienden. 20.00 Stereo: Omroep Dubbel kwartet: ou de lied. 20 15 Stereo: Concertgebouw - ork. en sol.: klas. muz. (In de pauze 21.10-21.30 Fermate: een luchtig pau ze-progr.) 22 30 Nws. 22.40 Stereo: X. een sprong ln het duisterlichte gram muz. en report. 23.55-24 00 Nws VOOR DONDERDAG 22 JANUARI Hilversum I 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo; lichte grain, muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn 8.20 Stereo: lichte gram. muz. (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman) 8.50 Morgenwijding 9.00 Stereo: Klankjuwelen (gr.) 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 Vooi de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen (gr.): pop. verzoekprogr (11.00- 11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr voor de vrouw. (11.55 Beursberichten 12.30 Mod. platteland. 12.35 weke lijkse sportrevue. 13 00 Nws. 13.11 Ra diojourn 13.30 't Muzikantenuur: I. Sol. van het Belgisch Kamerork. klas muz. II. Instrum. ensem. oude muz. 14.30 't Is historisch: progr. over ge schied 15.00. Palet: progr, voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Van vier tot vijf: radloprogr. ln een Notedop. 17.00 Tussen 10 en 20-. lichte gram. muz. voor de tieners. 17.30 „O", een rondje radio. pim. 17.55 Med. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levend* woord. 7.16 Stereo: Badinerle: klas. en seml-klas. muz. (gr.) (7.30 Nws. 7.32 Act. 7.50 Overweging; 8.00 Nws 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (9.00- 9.10 Gymn. voor de huisvr.) N.O.S.i 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogi sche lez. 10.20 Stereo: Muz. uit de Ba rok (opn.) KRO: 1.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Med. NCRV 12.00 Los vast: gevar. progr. (12.26 Med. t.bv. land- en tuinbouw: 12.30 Nws. 12.41 Act 14.00 Stereo: The Klllma Ha- watlans Show: licht muz. progr. 14.25 Stereo: Tenor en piano: klas. lied. (opn 15.00 Geref, mlddagd. N.OS, 15.30 Meer over minder: progr met meer inform, over mensen en dln- §en die minder op de voorgrond tre- en. (16.00-18.02 Nws) NCRV: 17 45 Sportact. Hilversum III 240 m. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muz. van toen. voor lui steraars van nu. 9.30 Zzzoef. Instr progr. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bil de koffie (1100 Nws.) NOS.: 12.00 Nws. 12 03 Pop-SUck. KRO: 13 00 Nws 13.03 Act. 13.08 Plet Romer: licht amusem. progr. 14.00 Nws. 14.03 Hol ster: pop- en countrymuz. (15 00 Nws) 16.00 Nws. 16.03 10 RRrrr pop- magaz. 17.00 Nws 1702 Act. 1707- 18.00 Draaljljofdraalik: verzoekpl.- pl. progr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. N O S. N O T 10 45-12.00 Schooltv. N.O.S.: 18 45 Kleur: De Fabeltjeskrant N.O.S.: 18.55 Journ TROS 19.04 Kleur. De wereld waarin wij leven tv film IV. De Zonnekijkers. 19.31 Kleur De getrouwde vrijgezel moeilijkhe den, tv.-film. N O S 20.00 Journ Tros 20.20 Tros-Toto 20 40 Kleur: De dief van Washington, tv-fllm. De dief ln Japan 21.30 A.F.C. 75 jaar. docum. •'2.10 Op de man af. tweewekelijks interview NOS.: 22.25 Journ 22 30- 23.00 Teleac BIJ leven en welzyn les 2 (herh.) Nederland ii. N.O.S.: 18.45 Kleur: De Fabeltjes krant. NOS 18.55 Journ. NOS 19.04 Scala: Inform, progr. 19 30 Van ?ewest tot gewest. N.O.S.: 20 00 Journ. •m on i ;20 AI' |apans tekenfilmpje -0.30 Josef von Sternberg, een docum progr. 21.30 Duck Soup, film met de Marx Brothrs. CVK/ IKOR: 22 20 Je

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 5