fïuub Harings prolongeert titel inspraak voor le topsporter Zwarte dag Scylla Geen zege voor sterke Cock van der Hulst maar toch kampioenstrui bij de amateurs wWBk Tevreden Van Zoelen (16) bij A-selectie KNAU moderniseert aldabeker voor an Oosterhout Zuiderduin (28) harde jongen.... Cassius Gay zegt bokssport vaarwel STEEDS HOGER/TSB BEZORGT VAN DER HELM C.S. EERSTE NORMALE NEDERLAAG SINDS VIER JAAR lAANDAG 19 JANUARI 1970 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Cross-specialist Huub Ha- Wildebroer en Cock van der Hulst 5 leidt de afdaling. Gerrit1 zwoegen in zijn spoor. ÉCHT igpd) De Konink- c Nederlandse Atletiek Unie ft geheel nieuwe wegen inge- gen. welke aangepast zyn aan moderne tijd. Inspraak en een ere demooratie vormen wel de ingrijkste steunpilaren waarop steunt. Hiertoe werd zater- riddag in Utrecht besloten tij een buitengewoon algemene gadering. In grote lijnen werd nieuwe structuurplan aanvaard. op enkele onbelangrijke Men werden wijzigingen aange- cht ipunten waren wel. dat het aan- districten van negen wordt te- gebracht op vyf. Verder dat de nmissie van topsport, welke nenteel onder leiding staat van Icogelstoter gewich theffer Piet der Kruk. een zetel krijgt in nieuw te vormen unieraad dat deze raad voor een groot eelte rechtstreeks door de ver- lti gingen wordt gekozen. Het v>x>r- om de distiicten helemaal op ïeffen werd verworpen. 01 NAU nieuwe stijl komt er nu volgt uit te zien: een unie-be- t'fur van 11 leden en een unie-raad 42 leden. Deze twee gaan 1TERDAM i ANPDank zu m g middelde dan Hennie de '0,903) en Jan Doggen (0.861) J Cees van Oosterhout (0.925) i«uwe Walda-beker (inzet van Mrlijks toernooi voor drieban- "Pelers in het Groothandelsge- lo Rotterdam) veroverd. In de versloeg Van Oosterhout de Itodse kampioen Jan Doggen beurten 60-52. Zijn beste par- pn ^Ide van Oosterhout tegen de Baar Brosens. die hij in 39 m klopte Oosterhout 12 pnt 0.925 alg De Ruiter 12 0.903. 3 Doggen ft. 4. Brosens 10 0.854, 5. Po- 8 0.890. 6. Soterboek 8 0.822. •fWaar 4 0.726, 8. Van Aart 4 •■De Jong 2 0.711. tische voorwiel van vrije-tijd coureur Van der Hulst. Een klasse-)verschil dat de pure amateur uit Zoeterwou- de zonder te zoeken naar excusps nam: ..Het was te gek geweest als ik had gewonnen." glimlachte hij niet ontevreden. „Internationaal gezien, was Huub dan afgegaan. Mannen als Wolfshohl. De Vlaeminck en Longo zouden hem hebben uitgelachen. Dat hij, de broodrljder, van een liefheb ber had verloren. En dat zou hem óók contracten hebben gescheeld Voldaan Keek Huub Harings na de modder van zijn gezicht te hebben geveegd, voldaan terug: „Dit kampioenschan heeft mij veel moeite gekost. Het parcours was te licht. Te gemakke lijk. En dat was niet in mijn voor deel. Wel voor een Wildeboer Erkende Gerrie Wildeboer, de 21- Jarige rossige Apeldoorner die vori ge week op Duinrell bijna een volle minuut op Van der Hulst had moeten prijsgeven: „Alleen in het begin had ik het even moeilijk. Vooral met het hoge tempo. Maar toen ik er weer bij was. kreeg ik goede moed Mis schien heb ik daardoor wel teveel willen doen. De laatste twee ronden heb ik steeds op kop gezeten. Ik dacht dat ik Van der Hulst wel zou kunnen lossen. En dan was ik de eer ste amateur geweest Veroordeelde Cock van der Hulst nuchter die domheid van Wilde boer: „Hij wilde iets wat niet kon. En dat heeft niet alleen zijn, maar ook mijn kans gekost. Want toen Ha rings ln de laatste ronde wegging, kon Wildeboer hem niet meer vol gen. Hij liet toen een gat vallen. En ik zat achter hem. Op dat smalle paadje kon ik niet langs hem heen. Pas op het vlakke, bij dat weitje kon ik over hem heen gaan. maar toen was Harings al veel te ver weg Slimste (door Cees Onvlee) LOOSDUINEN Cock van der Hulst heeft zijn trilogie niet kunnen voltooien. De lange Zoeterwoudenaar, die twee weken geleden in Norg zijn come-back vierde met een fraaie overwinning en vorige week op Duinrell de Zuidhollandse cycle-crosstitel ver overde, slaagde er gistermiddag niet in op Ockenburgh zijn derde slag te slaan: in de strijd om het Nederlands kampioenschap moest Van der Hulst (26) achter titelverde diger Huub Harings (30) met de tweede plaats genoegen nemen. Géén triomf, maar toch een rood-wit-blauwe trui voor Cock van der Hulst. Nadat beroepsren ner Harings in zijn vijfde kam pioenstrui ivas gehesen, werd ook de Zoetenvoudse Swift-renner gehuldigd als nationaal kampi oen bij de amateurs. Want nadat de UCI reeds verleden jaar het wereldkampioenschap splitste, besloot ook de KNWU dit jaar voor het eerst de profs en lief hebbers apart te klasseren. Met die onderverdeling was Cock van der Hulst uiteraard tevre den. „Huub is gewoon de sterkste," gaf de Zoeterwoudse bouwvakker eerlyk toe. „Maar dat is toch ook niet zo verwonderlijk. Hij is prof en wy zijn maar amateurs. Daarom- het zou toch eigenlijk ook te gek zijn als wij Huub wouden kloppen. En dat er dus een amateur kampioen van Nederland zou zijn Toch heeft het er gistermiddag op Ockenburgh. waar enkele duizenden toeschouwers langs het parcours een plaatsje hadden gevonden, lange tijd naar uitgezien dat de eerste plaats voor een amateurrenner zou zijn- Cock van der Hulst, reeds jaren een der sterkste Nederlandse veldrij ders: nationaal kampioen in 1967 en vorig jaar derde in de strijd om het wereldkampioenschap, of Ger rit Wildeboer. de kleine Apeldoornse knokker, die eigenlijk pas dit sei- zipen is doorgebroken. Harings dus niet de sterkste, maar de slimste? Van der Hulst schouderophalend: „Ja en nee. Dit parcours was geknipt voor hem. Dat draaien-en-zo, dat nemen van die korte bochtjes, ligt hem nu eenmaal veel beter. Hij is even vlugger en die kwaliteiten heeft hij gewoon u tge- buit. Hij kon in het begin rustig aan het wiel gaan zitten om te zien waar ik het moeilijk had Wat dat betreft is hij wel link En verder toegevend: „Huub heeft het voor deel dat hij veel meer durft. Wil Hollanders hebben h et in Limburg veel moeilijker en gevaarlijker aan Limburgers hier Want zij hebben meer lef Hoe lastiger het is, des te beter rijden zij Van der Hulst vooruitdenkend aan Zolder, waar 22 februari de strijd om de wereldtitels wordt gehouden: „Ik denk dat ik er volgende week eens ga kijken. Ik voel dat ik de vorm te pakken heb. En als het weer straks een beetje naar m'n zin is. hoop ik toch weer kort-bij te ein digen In ieder geval by de eerste vijf." LOOSDUINEN Herman Zuiderduin heeft zich een harde Jongen getoond. De 28-jarige Lissenaar. die vorige week op Duinrell een lelijke val maakte aanvankelijk werd zelfs ge vreesd voor een beenbreuk verscheen gistermiddag op Ockenburgh toch aan de start. Geplaagd door zijn blessure kon de Bollenstreker. die vorig Jaar in Sibbe uitstekend voor de dag kwam. echter geen rol van bete kenis spelen. Zuiderduin smaakte echter wel het genoegen net niet uit de koers te worden genomen en als zestiende te worden geklas seerd. CHICAGO Cassius Clay, onge slagen oud-wereldkampioen zwaar gewicht, heeft in een televisie-uit zending gezegd niet meer te zullen boksen. ,Jk ben er van overtuigd dat ik geen kans krijg tegen Joe Frazier uit te komen en dat was nu net de enige party waar ik prys op stel, al was het maar om te tonen wie de ware wereldkampioen is Promotors kunnen ophouden mU te bellen. Ik boks niet meer". Van Abeelen op ruim een minuut achterstand zette, moeet met de vierde plaats genoegen nemen. Uitslagen Opnieuw Profs en amateurs: 1. H Haring* (Sibbe), de 26 km in 59 minuten en 28 seconden; 2. op 6 sec. C. van I der Hulst Zoeterwoude3. op 12 I sec. G. Wildeboer (Apeldoorn); 4 op I 1.16 C. Rutgers (Naarden); 5. op 12.02, C. Zoontjes (Tilburg); 6. op 2.27, J Spetgens (Someren): 7. op 2.29 G. Hoven Deurze); 8. op 2.51 A. van der Valk (Zandvoort)9. i op 3.13 H. Steekers Noordwtjker- I hout); 10. op 3.59 D. Pos (Vreeland); 16 op 1 ronde H. Zuiderduin iLisee). Bij de nieuwelingen veroverde Rob Aversteeg na de Zuidholland se titel ook het nationaal kampioen schap. De 17-jarige Rotterdam mer. die dit seizoen reeds zegevier de voor eigen publiek in het Kra- lingse Bos. in Norg en in Heivoort, ondervond wèl felle tegenstand van Wlm Albersen. maar sloeg op het laatste rechte stuk naar de finish zyn slag. De jeugdige Noord wij kerhouter Van der Berg eindigde als vierde. Op de streep verwees hy Stokman na een felle spurt naar de vijfde plaats. De rood-wit-blauwe kampioenstrui by de adspiranten ging naar de ta lentvolle Limburger Jefke Lamerlchs. In de laatste ronde reed hy zyn twee rivalen, de Brabantse titelhou der Jos van Abeelen en Henk Stam- snyder moeiteloos uit het wiel. De 14-Jarige Voorschotenaar Jan Jan sen, die vorige week op Duinrell Nieuwelingen: 1. R. Aversteeg (Rot terdam). de 12,5 km. in 31 imnuten en 58 seconden; 2. op 5 sec. W. Al bersen (Wierden); 3. op 1.45 G. Boe ren (Bolnes); 4. op 1.58 F. van der Berg Noordwykerhout5. M. Stok man Ulft)6. op 2 32 H. Boom (Markelo); 7. G. Möhlmann (Apel doorn) 8. K. Duivenvoorden (Noord wykerhout); 9. C. Jansen (Rhenen); 10. op 2.50 J.Stiggelbout (Wierden); 18 op 3.57 A. Meskers (Warmond). Adspiranten: 1. J. Lamerichs (Berg -Terbiyt). de 7.5 km in 20 minuten en 30 seconden; 2. op 10 sec. J. van Abeelen (Tilburg); 3. op 51 sec. H. Stamsnyder (Enter); 4. op 1.12 J. Jansen (Voorschoten); 5. op 1.21 H. Oberjee (Klimmen); 6. J. Schaaps- ma (Maartensdyk); 7. P. van Lies hout (Son>; 8. J. Spyker Kam pen); 9. R. Steur Apeldoorn i10. A. van der Laan Gouda 13. C. Valentyn (Voorschoten»; 14. A. van der Voet (Leiden). vier maal per jaar vergaderen, vier maal per jaar dus kan de unieraad het uniebestuur ter ver antwoording roepen. Een positief punt verder is dat de verenigin gen, die de heer Jutte de rugge- graat van de KNAU noemde, rechtstreeks kandidaten kunnen stellen voor het unie-bestuur. KNAU-voorzitter Jutte, was na af- lcop zeer tevreden. Hy is van me ning dat moeilykheden zoals die voorheen zyn voorgekomen nu niet meer kunnen gebeuren. De verte genwoordigers van het machtige district Zuid waren eveneens con tent. vooral omdat men vindt dat de tijd van vriendjespolitiek by de KNAU nu wel voorby is. Toch had de marathon-vergadering, die ruim 5 uur duurde, een rom melig karakter. Opvallend was dat veel districten wantrouwig tegen over elkaar staan Terecht merk te de heer Jutte hierover op: „Waarom nu toch al dat wantrou wen?". Door de vele amendemen ten die waren ingediend snapten veel afgevaardigden er op het laatst niets meer van. Over aller lei onbelangrijke detailpunten werd veel te vee', uitgewyd. De heer Hofmeester van liet dis trict Zuid-Holland zei hierover: Laten we toch oppassen dat we niet een lachertje worden". Tot na het luiden van de bel voor de laatste ronde van 2400 meter heeft Huub Harings zyn trouwe Lim burgse supporters in angstige onze kerheid moeten laten. Tot het in gaan van die laatste ronde had de stevige Harings twee verwoed stry- dende amateurs in zyn spoor moeten dulden. Pas by de laatste beklim ming van het steile bultje en het ne men van de zanderige „achtbaan" wist slimme Huub Harings zijn siag te slaan. Met een listige demarrage op zyn terrein, heuvelige duintjes waar steile klimmetjes en afdalin gen elkaar met talryke verradeiyke korte bochten afwisselden, schudde de byna 31-jarige Limburger zyn te genstanders uit zyn wiel om onweer staanbaar naar zyn vyfde nationale titel te snellen. De twintig meter voorsprong, die hy by het uitkomen van het bos had, gaf hy in de laatste halve lus niet meer prys. Reeds vele metei's vóór de finish kon de geblokte Harings triomfantelyk. na nog eenmaal een blik op zyn achtervolger Cock van der Hulst te hebben geworpen, de handen juichend boven het hoofd heffen. Twintig meter bedroeg het ver schil tussen het professionele achter wiel van Harings en het amateuris- (Door Pieter Taf fijn) LEIDEN Voor het eerst sinds 4 jaar heeft Scylla in de competitie een 3—7 nederlaag geleden. Voor dit onverwachte resultaat zorgde het Haagse Steeds Hoger/TSB. De reserves van Scylla kregen ook nu weer geen been ol.' op te staan: tegen Deltalloyd werd het 0—10. Bepaald ook geen normale uitslag was het resultaat van de wedstrijd AMVJ tegen Hunter 25: de gastheren wonnen met 64! In de promotiegroep van de hoofdklasse leverde Docos een i zeer aanvaardbare prestatie door de nederlaag tegen Eendracht tot Atletiek Jan Zyderlaan Gou da» heeft zondag in Breda voor de derde achtereenvolgende maal de nationale sprint cross gewonnen. Hy legde het 7600 meter lange parkoers in het Ulvenhoutse bos af in. 22 mi- j nuten en 14 seconden. Haico Scharn (Ciko "66) bezette op elf seconden de tweede plaats. By de dames die 1300 meter liepen zegevierde Elly Ernest (Thor). Ski De Fransman Patrick Russel is winnaar geworden van de Hahnenka nm ski wedstrijden, die zon dag in Kitzbuehel zyn beëindigd. Russel won de slalom met een tota le tyd over twee manches van 110.77 seoDnden. De Fransman leidt tevens ln de competitie om de wereldbeker. (Door Cees Onvlee) LEIDEN Anton-Will van Zoelen heeft gistermiddag in Utrecht zyn debuut gemaakt op de centrale A-training van het nationale tafeltennisteam. Bondscoach Dusan („Dusco") Tigerman heeft de 16-jarige Noordwykse Scylla-speler en de even oude Hans van der Broek (TSF) bij zijn A-selectie gekozen in plaats van de Hagenaars Peter Joéls <St. H./TSB) en Henny Stolk (TSF). Joels (22» en Stolk (23) hebben volgens Tigerman nooit hun veelbelovende spel als jeugdspelers waargemaakt. Met het verkiezen van de jeugd-internationals Van Zoelen en Van der Broek voor zyn A-selectie Bert van der Helm. Bert Schoofs en Nico van Slobbe heeft Tigerman voor de „afgeschre ven" Bert Onnes (31) en Gerard Bakker (30) definitief de deur naar het internationale tafeltennis gesloten. Licht Nederlands kampioen Bert van der Helm toe ..Tigerman vond dat Gerard en Onnes wel leuk spelen op het ogenblik, maar hy vond hen géén versterking voor het nationale team. Spelers, die wel eens voor een uitschieter zouden zorgen, maar nooit meer de verkeiyke top zouden kunnen bereiken. Daarom wil hy de jeugd 1e kans geven. De jeugd, waarvan hy het straks toch moet hebben' Met dat beleid is Bert van der Helm het wel eens. Alleen merkt htf kritisch op: „Wanneer Dusco zegt dat hy de Jeugd een kans wil geven, vind ik dat hy ook de sterkste Jeugdspelers moet pak ken. En de sterkste jeugdspeler van nu passeert hy daarby: Ed Fallaux. Misschien heeft hij dat bewust gedaan, want Fallaux ls een typische speler. Eén. die het van zyn vlagen moet hebben Maar toch een speler, die het zeker kan. Als hy althans goed zou worden begeleid. Technisch èn mentaal." Stelt Ed Fallaux („pas negentien jaar jong") zelf: ..Als lk Carel Deken moet'geloven, en die is per slot van rekening óók een soort bondscoach geworden, ben ik al lang afgpschreven. Na afloop van de wedstrijd zei hij daar straks nog in de militaire sportha' dat „Fallaux en Van Schie er nooit meer rouden komen" We zou den te oud zijn. Te oud! Ik ben pag negentien en Peter is nog maar zeventien 5_4 te beperken. TOV stelde wat teleur door tegen Wilskracht niet verder te komen dan een punten verdeling. De Treffers kwam ook tot een gelijkspel, maar deed dit tegen het heel wat sterkere STV Climax. „Hier wordt Hunter het slachtof fer van", zei Bert van der Helm za/terdagavonJ na de sensationele nederlaag tegen Steeds Hoger. Een nederlaag die toch wel eens moest komen: het is niet mogelijk jaren achtereen niet te verliezen één keer is de boog wat minder gespan nen. 8cylla is nu extra geladen en ongetwijfeld zal Hunter hier de ge volgen van ondervindende Leide- naars zullen alles op alles zetten om een zo groot mogelyke overwinning te behalen. Scylla maakte in Ryswyk kennis met een geheel nieuwe oplossing voor de gladheid van de vloer: Steeds Hoger had een groot kleed neerge- leid. Inderdaad was het nu niet glad meer: Alleen lag het kleed ook onder de tafel, zodat een groot ge deelte van de ..stuit" was verdwe nen" Een excuus voor de nederlaag is dat echter zeker niet", zei Scyl- la-begeleider Cees Lut „Het ging nu eenmaal niet. We hebben op de ze manier wel gezorgd dat er weer wat spanning in de competitie komt" Luteyn opende met een zege op Bakker na een verloren eerste game 1521 zette de Hagenaar de volgende twee in winst om: 219, 2220. Bert Onnes had in de eerste game byzonder veel tegenstand van Van den Berg. 2321. In de volgende maakte hy er koelbloedig 2—0 van, door 21—16 te spelen. Joéls wees Scyllatopman Bert van der Helm in drieën terug: 2119, 1121, 2116 De dubbel leverde een soepele Leid- se zege op: 1621, 1521. In de vol gende party bewees Onnes veel ver stand te hebben van psychologische oorlogsvoering. In één game vroeg en kreeg hy vyf keer let, omdat de bal nat zou zyn. Ulteriyk had dit op Gerard Bakker niet veel in vloed, maar het zal toch ongetwyfeld hebben meegeholpen aan het ver lies 21—5 18—21. 21—17. De ach- terstand voor Scylla werd zelfs 61 doordat Van der Helm van Luteyn en Van den Berg van Joéls verloor. Door de overwinning van Van der Helm op Onnes, vry eenvoudig in 2111 en 2119, werd het 62 in de laatste party maakte Van den Berg er 73 van door Luteyn te pakken. nog aardig volgen. 18—21, maar in de derde was hy nergens meer: 7— 21. Alle overige partyen beslisten de Amsterdammers in twee gaines. DOCOS Geen kans Kunst rijden De Amsterdam se Lia Does is 2ondag in Heerenveen Nederlands kampioene kunstrijden ge worden, zy verzamelde in totaal 1195,6 punten en kreeg plaatscy- fer vyf. By de heren ging de titel naar de Hagenaar Arnoud Hendriks met 1198,7 pnt. en plaatscyfer vyf. De Scylla-reserves hebben niet veel kans gehad tegen Deltalloyd. Van Zoelen (zaterdag sterk spelend) wist Carel Deken in de tweede ga me te bedwingen, 21—15, maar de geroutineerde Amsterdammer druk te in de beslissende fase door: 14 21. Ed Fallaux begon zeer geladen tegen Frans Schoofs, na een deni grerende opmerking van Schoofs ty- dens het REA-tournooi. Lange tyd ging het in de eerste game gelyk op. Fauilaux brancht het. gesteund door 't chauvinistische Leidse publiek, tot 2222. Op dat moment brak de spanning: de Leidenaar (met een nieuw bat je) kon er niet meer tegen, op: 2224. De tweede game had de veel pratende Fauilaux niet veel ver weer: 16—21. Peter van Schie deed het heel keurig tegen Bert Schoofs. Hy begon wel met een groot verlies in de eer ste game «12—21), maar ln de twee de was hy sterk op dreef: 21—19. In de beslissende game bleek echter dat Bert Schoofs, ook al is hy niet ln topvorm, beschikte over de benodig de routine: 9—21. In de dubbel kwam Scylla tot drie games, de Leldenaars starten met winst, 21—19. In de twee volgende deden Deken en Bert Schoofs het echter heel wat beter dan Fallaux en Van Zoelen: 11—21, 1821. Nog éénmaal reikte Scylla naar een derde game. Anton Will van Zoelen begon met winst op Bert Schoofs. De geconcentreerd spelende Noordwyker opende met 21—15. In de tweede kon hy Schoofs In Rotterdam wist Docos de score tegen Eendracht tot 6—4 te beper ken. Een geiyk spel had er nog in gezeten. By de laatste party was de stand 64 toen l'Ami aan de ta fel kwam tegen Geerling. De Leide naar begon met 21—16 verlies, maar maakte geiyk door de tweede game met groot overwicht te winnen: 14 21. In de derde game werd de span ning te groot en kon Geerling door drukken naar 2116 en de 64 over winning. L'Ami won wel van Van der Aa. De Docos-man opende met 3 21 de tweede game gmg na veel strUd verloren22—20. in de derde reikte hy naar 1821 Van Veen was het best op dreef: In twee games I wees hy Van der Aa terug, even- j als Geerling. Ook Van Paridon wist i Van der Aa te kloppen. Knikkenberg was alle Leldenaars te sterk. Gelijk De Treffers kwam ln Veen endaal tot een verdiensteiyk geiykspel te gen STV/Climax. Jacques van Rui ten en Kees Vesseur kwamen leder tot twee overwinningen, op Van Dam en Van Wely, terwyl ook Bert Aker boom een zege behaalde op Van Dam. Het Veenendaalse dubbel en het spel van Vermeer was echter teveel van het goede voor het trio uit Roelof- arendsveen. Ook TOV TOV, met een uit vorm zynde Pe ter Turk maar daartegen een excel lerende Rudy Alkemade. kwam te gen Wilskracht niet verder dan 5—5. Turk wist geen enkele party te win nen, Theo van der ''loeg zorgde voor 2 punten door P. Blokdyk en Van der Liempt te verslaan. Rudy Alkema de, na een wat zwakke eerste helft van de competitie, komt meer en meer op dreef. P. Blokdyk Het hy niet verder komen dan 15 en 16. Van der Liempt werd na 21—15 en 1821 met 21 9 van de tafel ge veegd. L Blokdyk mocht na 21—13 nog tot 22—20 komen Als het Noord- wykse dubbel niet zo byzonder teleur stellend voor de dag was gekomen had een overwinning er dik Ingeze ten, nu leverde men toch nog een be. hooriyke prestatie door een 2—4 ach. I terstand weg te werken.

Leidsch Dagblad | 1970 | | pagina 9